Nieuwe toekomst voor Zeeuwse kunstuitleencentra Van monumenten en regenten W m 2 APRIL T/M 8 APRIL IN MIDDEN ZEELAND Afgelopen zaterdag vond de heropening plaats van de SBK kunstuitleen aan de Kuiperspoort in Middel burg. Na de toespraak van het bestuurslid P.M. Bruinooge, het borreltje en muziek van Flup Ju Be drijf gaat meer schuil dan alleen een heropening. Want tegelijkertijd heeft een reorganisatie van alle kunstuitleencentra over heel Zeeland plaatsgevon den. Een reorganisatie die is gestart met een notitie provinciaal kunstuitleenbeleid in 1990 en waaraan de provincie en de gemeenten Middelburg, Vissin gen, Terneuzen en Goes hebben deelgenomen. Het doel van deze reorganisatie is de bemiddeling tussen kunst en het publiek te verbeteren in Zeeland. Uitgebreid The Sumber 5 met jazz in K loven iersdoelen Tentoonstelling Kunstzinnige Vorming Middelburg Opbrengst van zomerpostzegels voor Scouting en Zonnebloem TO KUNST IN DE KERK Peter Sijnke TC Woensdag 1 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 iïï lüï ig? ij? m? IK In Middelburg waren tot zaterdag twee mogelijkheden om kunst te lenen: Balans 17 en de kunstuit leen van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland (SBK) aan de Kui perspoort. Door de reorganisatie is de Balans samengegaan met de SBK kunstuitleen en heet dit centrum voor kunst lenen thans Kunstuitleen Middelburg. Zolang het nieuwe cultuurpaleis aan de Maïsbaai er niet is blijft deze kunstuitleen gevestigd in de Kui perspoort. Het afscheid van de Balans ge beurde met enige weemoed. An- nelies Lensen werkte er sinds 1985 en is nu medewerkster ge worden van de Kunstuitleen Mid delburg. Ze ziet zowel voor- als nadelen van het samengaan. „De Balans was erg vertrouwd voor de leden en de kunstenaars. De leden kenden het werk goed van de 40 Middelburgse kunstenaars die wij in beheer hadden. Ook is het jammer dat de expositieruim te in de Balans er niet meer is. De prijzen voor het uitlenen van werk was ook goedkoper. Daar entegen bestond niet de moge lijkheid om werk te kopen en op de nieuwe kunstuitleen is de keu ze veel groter geworden", zegt ze. De collectie van de Balans is gro tendeels meeverhuisd naar de Kuiperspoort. Samen met de vrij willigster Fransje Klaarenbeek verzorgt Annelies Lensen nu de uitleen van de collectie kunst werken. Voor de leden van de SBK kunstuitleen in de Kui perspoort is er op het eerste ge zicht niet zoveel veranderd. Maar schijn bedriegt. Ten eerste is de collectie aangevuld met werk van de Balans en zitten er nieuwe ge zichten achter de balie. De expo sitieruimte op de eerste verdieping is weliswaar gehand haafd maar wordt verzorgd door Barbara Claassen-Schmal, direc trice van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg. Voor de her opening heeft zij een foto expositie samengesteld van werk dat is opgenomen in de collectie van de kunstuitleen. Op de Kunstuitleen Middelburg is bo vendien het centrale bureau van de Stichting Kunstuitleen Zee land gevestigd. Ineke Sinke, coördinator van dit centrale bureau ziet er de voorde len van in dat zij en haar mede werkers zich kunnen concentreren op andere zaken, dan alleen de uitleen. „Wij gaan ons toeleggen op de samenstel ling en de uitbreiding van de col lectie kunstwerken voor de verschillende uitleenpunten. Om dat we dit centraal gaan doen kun je een evenwichtige collectie gaan samenstellen en leemtes opvullen die nu nog in de collec tie bestaan. Voor de leden is het ook interessant dat zij met één abonnement kunstwerken kun nen lenen in Middelburg, Vissin gen en in de toekomst ook in Terneuzen en Goes. Daardoor Op initiatief van de Stichting Nieuwe Muziek Zeeland geeft de formatie The Sumbur 5 op vrij dag 3 april om 20.30 uur een concert in de Kloveniersdoelen in Middelburg. The Sumbur 5 noemt zich een jazz- en improvisatie-formatie en wordt gevormd door Dirk Bruinsma (gitaar/sax), Frank van Berkel (bas), Alan Purves (slag werk), Guy Sapin (gitaar) en Han Buhrs (zang). Ze vormen een bij na klassieke bluesbezetting die op onorthodoxe wijze de jazz- en bluesmuziek op het podium brengt. wordt de keuze aanzienlijk ver groot" verzekert de coördinator. De prijs hiervoor is wel dat de contributie is verhoogd. En toch betaalt een lid een klein deel van de werkelijke kosten die gepaard gaan met een instelling als een kunstuitleen. Provincie en de aangesloten gemeenten geven fors subsidie. Met dat geld onder neemt het centrale bureau tal van kunstzinnige projecten die anders niet mogelijk zouden zijn. Neem bijvoorbeeld de Slib-reeks. Zes maal per jaar verschijnen er klei ne literaire boekjes van bekende en minder bekende Nederlandse schrijvers. De reeks bevat al 56 delen en begint nu landelijke be kendheid te genieten. Maar ook de onlangs georganiseerde atelier-route langs Middelburgse kunstenaars was een succes. En voor deze zomer organisseert het centrale bureau een vensterbank project in samenwerking met de kunstenaarsgroep Cheops. Deze groep keramisten gaat de vensterbanken van de huizen in de Spanjaardstraat in Middelburg versieren met keramische objec ten. Voor de uitleenpunten in Zeeland wil Ineke Sinke samen met de consulente van de stich ting, Sylvia de Ridder, een kinde ruitleen opzetten. „Het zou mooi zijn als in elk hoekje van een kunstuitleen werk hangt dat spe ciaal is gemaakt voor kinderen", aldus Ineke Sinke. De kunstuit leen in de openbare bibliotheek van Vlissingen werkt sinds de heropening nauw samen met het centrale bureau. De gemeente Vlissingen, met name de Culture le Raad, heeft er vaart achter ge zet om de Kunstuitleen Vlissingen nieuwe stijl gestalte te geven. De ruimte in de biblio theek is opgeknapt en met be hulp van een computermodem zijn zij aangesloten op de centrale computer van de stichting in Middelburg. In die notitie van Provincie en gemeenten zeggen de gemeenten Terneuzen en Goes ook hun medewerking toe aan de realisering van kunstuit- leenpunten in hun gemeente. Maar waar zijn die uitleenpunten dan Voor de Zeeuws-Vlamingen en de Bevelanders zal het nog wel even duren voordat die uit leenpunten er definitief zijn. Ambtelijke molens draaien im mers niet zo snel. De kunstuitleen in de Kuiperspoort in Middelburg. Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MIKV) houdt t/m 11 april haar jaarlijkse tentoonstelling van werk van cur sisten in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De tentoonstelling omvat een overzicht van de diverse werkvor men, waarmee de cursisten zich binnen het instituut bezighouden. De expositie geeft een overzicht van de diverse werkvormen bin nen het instituut; tevens wordt een overzicht gegeven van cur sussen en activiteiten op het ge bied van kunstbeschouwing, dans, drama, dansexpressie, ex cursies, lezingen, tentoonstellin gen, workshops en het open atelier. Informatie daarover wordt elke donderdag van 11.30 tot 15 uur gegeven op het adres Kui perspoort 18 in Middelburg, tel.: 01180-34711. Op 7 april start weer de jaarlijkse verkoop van zomerpostzegels, wens- en prentbiefkaarten ten bate van het Fonds Zomerpost zegels. Eenderde van de op brengst van de bij-artikelen mag door de plaatselijke afdelingen worden bestemd voor een zelf te bepalen doel. De afdeling Vlissingen heeft dit jaar gekozen voor de Scouting Vlissingen, die door de brand in haar onderkomen aan de Ger- brandystraat in Vlissingen het grootste deel van haar materieel verloor. De afdeling Middelburg heeft besloten om de opbrengst te schenken aan de Middelburgse afdeling van Zonnebloem. In Vlissingen worden tot 2 mei stands ingericht in het postkan toor en in de Miro. De officiële opening wordt op 7 april verricht door mevr. E.M.W. van der Doef- Heystek. In Middelburg wordt een stand ingericht in het post kantoor aan de Lange Noordstraat; daar wordt de offi ciële opening op 7 april verricht door mevr. C. Rutten. Als u wel eens een oude kerk bezocht heeft zullen u onge twijfeld de grafzerken in de vloer opgevallen zijn. Hoewel men de doden rond de kerk be groef, en later ook wel op spe ciale begraafplaatsen elders, bleet het middeleeuwse ge bruik om de overledene in de kerk te begraven na de refor matie in stand. Pas in het begin van de negentiende eeuw werd dit op last van de over heid gestaakt. De hardstenen zerken zijn vaak voorzien van namen, jaartallen en familiewapens. Interessante kost dus voor stamboomvor sers! Over die "eenvoudige zer ken" willen we het hier echter niet hebben. Ter nagedachtenis aan de overledenen bracht men soms zogenaamde rouw- kassen en rouwborden aan de wanden of pilaren van het kerkgebouw aan. En in bijzon dere gevallen werden speciale grafmonumenten in de kerk ge plaatst. Hiervan zijn op Wal cheren, en ook elders in Zeeland, fraaie voorbeelden te vinden. Bijvoorbeeld de epita fen (gedenkstenen of gedenk platen) in de N.H. kerken van Veere en Vlissingen. We beper ken ons tot een grafmonument van de hand van één van de beroemdste beeldhouwers van de 17de eeuw, namelijk Rom- bout Verhulst. De Zuidnederlander Rombout Verhulst (1624-1698) was een exponent van de barok in de Gouden Eeuw. Hij vervaardigde o.a. het grafmonument voor Michiel de Ruyter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Maar we kunnen dichter bij huis blijven om zijn werk te bewonderen. Wellicht kent u zijn monument voor de gebroeders Johan en Cornelis Evertsen (zeehelden die in 1666 sneuvelden), dat te vinden is in de zogenaamde Wandelkerk van de Middel burgse Abdij. Veel minder be kend dan dit grote praalgraf uit 1680-82 is een marmeren epi taaf, dat zich in de N.H. Kerk te Aagtekerke bevindt. Rombout Verhulst vervaardigde dit ge denkteken in 1669 ter herinne ring aan Hendrik Thibaut, zijn echtgenote Isabella Porrenaer en hun dochter Jacoba, ge huwd met David van Reigers berg. Hendrik Thibaut (1604 - 1667) was een Middelburgs re gent, die in de jaren 1633 - 1651 en 1662 - 1667 burge meester, schepen en raad in zijn geboortestad was. In 1651 werd de Oranjegezinde Thibaut uit de Middelburgse vroed schap gestoten en nam de Staatsgezinde Apollonius Veth zijn plaats in. Thibaut moest de stad verlaten en vertrok naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar hij uitgebreide bezittingen had (er is een Thiboutpolder in de gemeente Oostburg, die aan hem herinnert). Frederik Nagtglas schrijft in zijn "Le vensberichten van Zeeuwen" dat Thibaut ondanks zijn ver banning naar Middelburg kwam "en zelfs naast zijn grootsten tegenstander, burge meester Apollonius Veth in de regeeringsbank der Nieuwe Kerk ging zitten. Tegen het ein de der godsdienstoefening ging hij echter heen, en eer de noodige bevelen gegeven wa ren om hem te grijpen, schom melde zijn snel zeilend jacht reeds op de Schelde. Langs een onvoorzienen omweg werd het doel van dien stouten stap bereikt; de burgemeester Veth, woedend van ergernis over de tarting van het gezag, sloeg in een vergadering te zijnen huize belegd, zóó hevig op de tafel, dat de scherven van een door hem verbrijzelden wijnroemer een polsader afsneden, zoodat hij doodbloedde." Later keerde Hendrik Thibaut terug, ook in de Middelburgse stadsregering. Aangezien hij zich tevens heer van Aagteker ke mocht noemen werd hij in de kerk aldaar begraven. Al^ men de kerk binnentreedt springt het grafmonument aan de wand, naast de kansel, met een in het oog. Het bestaat uit een zwart marmeren ovaal, waarin een uitgebreid graf schrift is ingehakt. Een brede gebeeldhouwde rand van wit marmer toont doos- en eeu wigheidsymbolen (zoals de vleugel van een vogel en die van een vleermuis naast een doodshoofd als verzinnebeel ding van de dood, die zowel bij dag als bij nacht komt). Putti (kinderfiguren) houden portret medaillons van de overledenen vast. Het geheel wordt om kranst door familiewapens van de voorouders. Vermoedelijk zijn de Thibauts aan de pest gestorven. Het grafschrift ver meldt namelijk: "Isabella Porre naer die met haren getrouwen echtgenoot, door de dodelijke ziekte aangetast, acht dagen voor hem overleden is". In de jaren 1664 - '68 woedde hier voor het laatst een pestepide mie Het epitaaf ontkwam ver schillende malen aan verwoesting. Zo in 1798 toen, in de periode van Vrijheid, Ge lijkheid en Broederschap met name de nadruk op de gelijk heid van de mensen werd ge legd en vele grafstenen en grafmonumenten in ons land onherstelbaar werden vernield (vooral de familiewapens wer den er uitgehakt). In Aagteker ke betimmerde men het monument van de familie Thi baut, waardoor het deze beel denstorm ongeschonden doorstond. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het epitaaf in kisten verpakt en in de om geving verborgen, waardoor het helaas wel enige water schade tijdens de inundatie in 1944 heeft opgelopen. Tot slot een stukje van de tekst op het grafmonument (in een vertaling uit het Latijn): "Heil der stervelingen. Wie gij ook zijt, die bij het beschouwen van deze uitstekende door kunstvaardige hand uit marmer vervaardigde gelaatstrekken, begerig zijt te weten wie onder deze steen hun sterfelijk om hulsel hebben afgelegd, ver neem ik weinig woorden: Hier ligt de door allerlei deugden niet minder dan door zijne rid derlijke waardigheid en altijd gedenkwaardige verdiensten jegens het Vaderland aanzien lijke en Hoog Edele Heer Hen drik Thibaut, Heer van Aagtekerke, Domburg buiten, den Burg Gravenstein, Tho- lensbrugge, Steenwalle, in Oud- en Nieuw Vossemeer, Hoogbaljuw en Rentmeester- Generaal van Zeeland be westen Schelde, achtmaal bur gemeester van de bloeiende stad Middelburg, lid van de Raad van Vlaanderen en be windhebber der Oost-Indische Compagnie..." Dat is nogal wat, zoals u ziet. Met de da tum van overlijden van Hendrik Thibaut is echter iets merk waardigs aan de hand. Het epi taaf vermeldt "op 63-jarige leeftijd den 25 December 1666 overleden". Volgens Nagtglas stierf Thibaut 7 januari 1667 en de Encyclopedie van Zee land noemt 25 december 1667 als sterfdatum. Wat is nu de juiste datum? In de begraaf- boeken van Middelburg kon ik Thibaut niet vinden. Misschien kan één van onze lezers uit komst bieden. BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerschole. (Weststraat 18). Greet Warmerdam. Liesbeth Mulle- meister en Cok Franken, keramiek. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. (vanaf 4 april). GOES Galerie llona Schmit. Ilona 3chmit, schilderijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Stad huis Grote Markt). Hans Zomermeyer, pentekeningen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Rabobank. Werken van bewoners uit Huize Den Berg. Tijdens openingstij den. Oosterscheldeziekenhuis. ('s- Gravenpolderseweg 114) 1.000 x pers fotografie, monstercollage van persfo tograaf Ruben Oreel. Openingstijden ziekenhuis, v.d. Spiegelstraat 15. De Ruimte Ad Hoe, tentoonstelling door Jacueline Traanman en Johan Adriaan- se. Van 8 tot 21 uur. Galerie Van den Berge. (Wijngaardstraat 3-1). André Geertse, schilderijen, Hrafnke/I Sigurds- son, fotowerken. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. (t/m 6 april). Gemeentearchief. Ilse Versluijs, we eten vis vanavond, een gevecht in lino's. Galerie Bekenes, Dorpsstraat 10 Kattendijke) Cor v.d. Padt, olieverven, pastels, aquarellen en tekeningen, zat en zond. van 14 tot 17 uur. (t/m 6 april). Galerie de Hoekwei de. (Nazareth 4 Wolphaartsdijk) Jose v.d. Valk, Ton tamper, Simon Woud- wijk, Adriaan Seelen en Edwin Schra- vendijk, groepstentoonstelling, (t/m 5 april). Gezondheidscentrum Magnolia, mevr. G. Waaleboer, aquarellen. Ma t/m vr. van 8 tot 17 uur. Openbare Biblio theek. (Oostwal 34). Over landschap, acrylschilderijen van Wim Bakker. Di. 10-17, wo. 10-17.30/18.30-20. do. 12.30-17.30/18.30-20, vr. 12.30-17.30/18.30-20, za. 10-12 uur. De Jager Tolhoek. Stanlyweg 2. Hans Notenboom. Aquarellen. Ma t/m vrij van 9 tot 16 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. (Singelstraat 13). Alle eeuwen belastingen, expositie over be lastinggeschiedenis m.n. goud en zil ver. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. St. PZZ. (Oostmolenweg 101). Tonnie Ou termans, foto's. Tijdens openingstijden. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: presi dent Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Ga- lery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Kunsthandel De Witte Swaen:t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Perma nente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dage lijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Ate lier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. af spraak geopend, tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteensedijk 7). Expositieruimte: Verschuivende grenzen, Atlassententoonstelling. Euro pa in atlassen 1830-1960. (t/m 4 april). Hal begane grond: Verschuivende gren zen, 150 jaar Kadaster, (t/m 4 april). Openingstijden bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteense dijk 7). Dorpen op Walcheren - Dom burg en Oostkapelle. It/m 4 april). Openingstijden Bibliotheek. Rabobank. (Lange Geere 3). Anneke Ruimschotel, touw- en staalplastieken, hangende en staande objecten. Openingstijden bank. De Vleeshal. Mindtools, A.M. Kopper en M. Februari. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Delta Nutsbedrijven. (Poelendaelesingel 10). Lou Willeboord- se, houtsnijwerk. Tijdens kantooruren. Galerie B. Witte. (Vlasmarkt 11) Thea Tolner van Belkum. Werken op lokatie. Di t/m za. van 10.30 - 12.30 uur en 13.30 --18 uur. (t/m 3 april). Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Jan van Leeuwen, Keramische portretten. Di. t/m vr. 10.00 - 17.00 en za. t/m ma. 13.30 - 17.00. Het Middelburgs Koffie huis. (Langeviele 61) F.H. Dek - Mulder, schilderijen, realiteit en abstract. Ma. t/m za. Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22) fotocollectie van de kunstuitleen, di. t/m za. 13.00 - 17.00 uur. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71). Barbora Buma Kuilder en Gerda Kuilder, olieverf- en acrylschilderijen. Do. t/m za. van 13 tot 17 uur en op afspraak, (vanaf 5 april). M.I.K.V. (Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensédijk 7). Tentoonstelling cur- sistenwerk M.I.K.V., tekenen/schilde ren, boetseren/beeldhouwen, textiel/weven enz. Openingstijden bilbi- otheek. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur. Gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. Ons Ree wild, tentoonstelling over de kleinste Europese hertensoort. Di. t/m vr. en zo. van 10 tot 17 uur, za. van 13.30 tot 17 VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende rep tielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Julia na' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planetarium. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Marcel Robbe Schilderijen. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Kunstuitleen (Lange Zel- ke 91). Zetke Negen Een, wisselende collectie hedendaagse kunst. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stadhuishal Vlissingen. (Stadhuisplein). Beelden in klei, Ria Ru- edisuele, recente beelden. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. (vanaf 3 april). WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schil derijen. tel. 01192-1373, Dagelijks geopend. DONDERDAG 2 APRIL VRIJDAG 3 APRIL Trins Snijders, liederenpro- gramma 'Ach, bedenken sie..'. Vestzaktheater, Bellamypark 5, Vlissingen, 20.30 uur. VRIJDAG 3 APRIL De Hoofdstad Operette, Die Csardasfürstin, De Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes, 20.00 uur. Het Nieuw Vlaams Symfonie Orkest, Concertzaal, Singelstraat 13, Middelburg, 20.00 uur. Turks Fruit, solotoneel Sjoerd Pleijsier, Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 20.30 uur. Macavity's Cat, moderne vorm van Engelse folk, 'Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22.00 uur. The Sumbur 5, jazz-formatie. Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30, Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, jongerencentrum Midgard, Kuiperspoort 12, Mid delburg, 21.00 uur. Kindermusicalvereniging 't Zand, 'De Lach van Paljas', Wijk- gebouw 'De vergulde Baars', Baarsjesstraat 42, Middelburg, 19.30 uur. Stijldansavond met Mandiko's, Cosmo, Voltaweg 3-5, Vlissin gen, 20.00 tot 2.00 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. ZATERDAG 4 APRIL Het Begeren onder de olmen, toneel. Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 20.00 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 8 APRIL De Wijze Kater, satirisch sprookje. Concertzaal, Oude Ha ven 13, Zierikzee, 20.00 uur. De Hoofdstad Operette, Die Csardasfürstin, Stadsschouw burg, Molenwater 99, Middel burg, 20.00 uur. i Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 19 en 21.30 u. Alham bra Vliss. II, 'J.F.K: 20 u. Al hambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 19 en 21.30 u. Alhambra Vliss. IV, 'Dead Again' 19 en 21.30 u. Grand theater Goes, 'Cape Fear' 19 en 21.30 u. Electro M'burg, 'The Commit ments' 19.30 u., 'The Indian Runner' 22 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Love is a fat woman' 20 u., 'Les Amants du Pont Neuf' 22.30 u. ZATERDAG 4 APRIL Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 14, 19 en 21.30 u. Al hambra Vliss. II. 'J.F.K.' 18 en 21.30 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 19 en 21.30 u. Alhambra Vliss. IV, 'Dead Again' 19 en 21.30 u. Grand theater Goes, 'Cape Fear' 19 en 21.30 u. Electro M'burg, 'Hot Shots' 14 u., 'The Commitments' 19.30 u„ 'The Indian Runner' 22 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Les Amants du Pont Neuf' 20 en 22.30 u. ZONDAG 5 APRIL Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 14, 19 en 21.30 u. Al hambra Vliss. II. 'J.F.K.' 14 en 20 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 19 en 21.30 u. Alham bra Vliss. IV, 'Dead Again' 19 en 21.30 u. Grand Theater Goes, 'Cape Fear' 19 en 21.30 u. Electro M'burg, 'Hot Shots' 14 u., 'De Johnsons' 20.30 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Les Amants du Pont Neuf' 20.30 u. MAANDAG 6 MAART Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 20 u. Alhambra Vliss. II, 'J.F.K.' 20 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 20 u. Alham bra Vliss. IV, 'Dead Again' 20 u. Grand Theater Goes, 'Cape Fear' 20 u. Electro M'burg, 'De Johnsons' 20.30 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Les amants du Pont Neuf' 20.30 u. DINSDAG 7 APRIL Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 20 u. Alhambra Vliss. II, 'J.F.K.' 20 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 20 u. Alham bra Vliss. IV, 'Dead Again' 20 u. Grand Theater Goes, 'Cape Fear' 20 u. Electro M'burg, 'The Indian Runner' 20.30 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Les Amants du Pont Neuf' 20.30 u. WOENSDAG 8 APRIL Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 14 en 20 u. Alhambra Vliss. II, 'J.F.K.' 20 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 20 u. Alhambra Vliss. IV, 'Dead Again' 20 u. Grand Theater Goes, 'Cape Fear' 20 u. Electro M'burg, 'The Indian Runner' 20.30 u. Schuttershoftheater M'burg, 'El Topo' 20.30 u. DONDERDAG 9 APRIL Alhambra Vliss. I, 'The last boy scout' 20 u. Alhambra Vliss. II, 'J.F.K.' 20 u. Alhambra Vliss. Ill, 'Prince of Tides' 20 u. Alham bra Vliss. IV, 'Dead Again' 20 u. Grand Theater Goes, 'Cape Fear' 20 u. Electro M'burg, 'The Indian Runner' 20.30 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Los Olvidados' 20.30 u. Blokletters, voorstelling voor kinderen vanaf 3 jaar. Stads schouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 15.00 uur. Levenslied en smartlappenfesti val, De Vroone, C.D. Veree- kestraat 74, Kapelle, 20.00 uur. Whroumm, rockconcert. Jon gerencentrum De Klomp, Ove- zande, 21.30 uur. DINSDAG 7 APRIL a C ZATERDAG 4 APRIL Alhambra IV Vliss., 'Babar het olifantje' 14 u. Alhambra III Vliss., 'Fievel in het wilde wes ten' 14 u. Grand Theater Goes, 'De red- dertjes in kangaroeland' 14 u. Schuttershoftheater M'burg, 'Reddertjes in kangoeroeland' 14 ZONDAG 5 APRIL Alhambra IV Vliss., 'Babar het olifantje' 14 u. Alhambra III Vliss., 'Fievel in het Wilde Wes ten' 14 u. Grand Theater Goes, 'De red dertjes in kangaroeland' 14 u. Schuttershoftheater M'burg, 'De reddertjes in kangoeroeland' 14 u. WOENSDAG 8 APRIL Alhambra IV Vliss., 'Babar het Olifantje' 14 u. Alhambra III Vliss., 'Fievel in het wilde wes ten' 14 u. Grand theater Goes, 'De red dertjes in kangaroeland' 14 u.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7