UIT HET ZAKENHART vssss 'We zijn met de wijk meegegroeid en willen graag een buurtwinkel blijven' i A Politie pet? Kruiswoordraadsel De prijzen Een Avondje Theater Theaterlijn Zij vielen in de prijzen Inzenden Parachutisten openen Lentemarkt 92 Van der Doef legt laatste tegel L. Zelke Ad Doornen modezaak is fors uitgebreid Italiaanse mode centraal bij modezaak Saluti in Middelburg Hans Anders opent 100ste vestiging in Vlissingen A. ADRIAANSE OVER ZUN TUINCENTRUM IN MIDDELBURG-ZUID: Groenrijk Kleding maken en kinderkookclub in Vlissingse buurthuizen Sponsors bevrijdingsfestival Omdat de zin van de bevrij ding levend gehouden moet worden en omdat de beste plaats omdat duidelijk te maken de school is, zorgt het Bevrij dingsfestival Zeeland (5 mei in Vlissingen) er voor dat de spon sorgelden 'educatief' gebruikt worden. Bedrijven die het bevrij dingsfestival financieel steunen maken het namelijk mogelijk om een lespakket van de Anne Frank Stichting aan een school te geven. 59 sponsors tot nu toe li 23-3- 18-8-6- 58-65- 34-62-33- 11 -68-1 '"im I HARTGRONDIG Ad Hanneman Seminar preventie winkeldiefstal ALS ELKE SECONDE TELT Woensdag 1 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Het tuincentrum van A. Adriaanse aan de Oude Vlissingseweg 68 is al zo'n twintig jaar een begrip in Middelburg. Sinds kort is het tuincen trum aangesloten bij een landelijke organisatie en voert nu de naam Groenrijk Adriaanse. Adriaanse: „Maar dat verandert niets aan de wij ze van bedrijfsvoering. We willen beslist geen tuinsupermarkt worden; we zijn altijd een soort buurtwinkel op tuingebied geweest en willen dat graag blijven." Tot twintig jaar geleden hield Adriaanse zich als tuinder uitslui tend bezig met de teelt van to maten en komkommers. Het bedrijf bestond uit kassen met een oppervlakte van 13.000 m2. Ëen overschakeling naar de teelt van snijbloemen legde destijds de basis voor het huidige tuincen trum: een bedrijfstak die overi gens nog steeds deel uitmaakt van het bedrijf van Adriaanse. „Je weet hoe dat gaat. Het begint met de vraag van omwonenden of ze niet een bosje snijbloemen kunnen kopen; en voor je het weet ben je jaren verder en druk bezig met het runnen van een tuincentrum. Maar ondanks alle ontwikkelingen van de laatste ja ren blijven we er naar streven om erg klantgericht bezig te zijn. We zijn in de loop der jaren weliswaar meegegroeid met de wijk Middelburg-Zuid maar dat weer houdt ons er niet van om zoveel als mogelijk een gezellige sfeer en een zo persoonlijk mogelijke benadering van de klant te be werkstelligen." Samen met 17 andere tuincentra, verdeeld over heel Nederland, maakt Adriaanse deel uit van Groenrijk. Hoog in het vaandel bij deze organisatie staan de over zichtelijkheid, het deskundig en klantgerichte advies en bovenal het gezellig winkelen. Adriaanse: „Iedere Groenrijk-vestiging heeft een basisassortiment dat moet kunnen voldoen aan de omschrij ving 'Alles vooor de tuin', dus niet alleen planten en bomen maar In de Vlissingse buurthuizen De Paraplu en Het Woltershuis wor den regelmatig cursussen gege ven. In deze periode wordt in De Paraplu een cursus Kleding Ma ken voor etnische en Nederland se vrouwen. In Het Woltershuis is elke maandagmiddag een kin derkookclub. den, variërend van koekjes tot echte maaltijden. Inlichtingen: 01184-14660. Groenrijk Adriaanse is door de in een heet nieuw jasje gestoken, zoals die was. ook vijvers, tuinhout, sierbestra ting en potterie." Daarbij moet naar de mening van Adriaanse ook kwaliteit als vanzelfsprekend worden beschouwd: „We blijven mikken op de trouwe klanten en die komen alleen maar terug als ze weten dat je uitsluitend kwali teitsproducten verkoopt. En het klinkt misschien een beetje als een cliché, maar als je mensen goed wil informeren en advise ren, dan moet je zelf over 'groene vingers' beschikken. En dat geldt niet alleen voor mij als eigenaar maar ook voor mijn personeel." Adriaanse geeft uiteindelijk nog Zelf je eigen potje koken.... De cursus in De Paraplu wordt, om de toegankelijkheid voor etni sche vrouwen te vergroten, be geleid door een begeleidster die afkomstig is uit de culturele min derheden. De bijeenkomst is elke woensdag van 19 tot 21 uur. In lichtingen kunnen worden inge wonnen bij Fred Hanny, tel. 01184-65453/14660. De Kinderkookclub in Het Wol tershuis wordt op maandag ge geven van 15.45 tot 17 uur. Onder deskundige leiding kunnen kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar allerhande zaken berei- Kleding maken in De Para plu... Vier parachutisten zullen donder dag 2 april om ca. 15.30 uur meewerken aan de opening van de driedaagse Lentemarkt 1992 van de ondernemersvereniging Kamperland in de landbouwhal- len van Leenpoel bv aan de Rui- terplaats 2. Na hun landing overhandigen zij de sleutel aan de burgemeester van Kamper land, die vervolgens de openings handeling verricht. Tijdens de Lentemarkt zullen in en buiten de hallen een groot 'aantal stands zijn ingericht waar- In een gevarieerd assortiment ar tikelen wordt aangeboden. De Lentemarkt is geopend op don derdag 2 april van 15.30-21 uur, •op vrijdag 3 april van 15-21 uur en op zaterdag 4 april van 13-17 uur. Donderdagavond zorgt ac cordeonvereniging Accordeola uit Vlissingen voor een muzikale om lijsting en vrijdagavond verzorgt .dansschool Janvier uit Middel burg een dansdemonstratie. Mo dehuis In the Picture verzorgt vrijdagavond en zaterdag een modeshow. Als extra attractie is er zaterdag ponyrijden voor kin deren. ac 59. Bakkerij Dominicus Steketee bv, Westkapelle 58. Van Der Sloot Modeschoenen, Vlissingen/Middelburg 57. Janse de Jonge en Van Wouwe Notarissen, Middelburg 56. Federatie Nederlandse Vakbeweging, district Zeeland 55. Federatie Nederlandse Vakbeweging, afd. Vlissingen 54. De Hoop bv Terneuzen 53. De Hoop bv Terneuzen 52. Aannemingsbedrijf W.F. Christiaansen b.v., Vlissingen 51. Aannemingsbedrijf W.F. Christiaansen b.v., Vlissingen 50. Sinke Komejan bv, Middelburg 49. Aannemingsbedrijf J.D. Jansen bv, Middelburg 48. Van Keulen Transport bv, Biggekerke 47. Advocatenkantoor Th.G.B.M. Leenders, Vlissingen 46. Advocaat E.G.M. Smit, Middelburg 45. Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen 44. Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen 43. Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen 42. Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen 41. Van Rietschoten en Houwens, Vlissingen 40. Notaris Mr. G. Herwig, Vlissingen 39. Architektenburo Wisse-Tuinhof-Slemmer, Vlissingen 38. 't Waepen van Veere, Veere 37. Poppe Bedrijfswagens b.v., Veere 36. Boekhandel De Ruiter, Vlissingen 35. Zilveren Kruis Verzekeringen, Middelburg 34. Hotel Britannia-Watertoren, Vlissingen 33. De Campveerse Toren, Veere 32. Pechiney Nederland N.V., Vlissingen 31. Bouwbedrijf Joziasse B.V., Vlissingen 30. Meubelhuis "Renaissance", Vlissingen 29. Installatie Bedrijf Goes B.V., Goes 28. Aannemingsbedrijf H.A. Den Exter bv, 's-Heer Arendskerke 27. Meijers Staalbouw, Serooskerke 26. Hoechst Holland N.V., Vlissingen 25. Hoechst Holland N.V., Vlissingen 24. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 23. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 22. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 21. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 20. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 19. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 18. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 17. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 16. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 15. Stichting Moerman Promotie Vlissingen 14. Drukkerij Zoeteweij, Yerseke 13. Wolter Dos Groep, 's-Heer Arendskerke 12. Hercules BV, Middelburg 11. Engelhard Terneuzen b.v., Terneuzen 10. Aannemingsbedrijf Fraanje b.v., Lewedorp 9. Aannemingsbedrijf de Voogd Grijpskerke B.V., Grijpskerke 8. Hertel b.v. Industriële Isolatie, afd. Middelburg 7. Van Belle Meubelen, Vlissingen 6. Van Belle Meubelen, Vlissingen 5. B.v. v/h Firma G.M. Prins en Zoon, Vlissingen 4. Aannemingsbedrijf A. Poelman b.v., Ritthem 3. Herder b.v., Middelburg 2. Koninklijke Hollestelle b.v., Goes 1. Internationaal Transport Schikker b.v., Borssele Ook particulieren kunnen het Bevrijdingsfesti val steunen. Elk dubbeltje is daarbij welkom. Giro: 436202 en Bank 47.70.74.928, beide op naam van Uit in Zeeland Bevrijdingsfestival 1992. nieuwe vorm van presentatie De ouderwetse service blijft even kort en bondig weer wat de reden is geweest om zich aan te sluiten bij Groenrijk: „Je kunt nog zo'n mooie zaak en verstand van zaken hebben, als je geen plezier hebt in je werk dan is het onmo gelijk om mensen enthousiast te maken en een trouwe klanten kring op te bouwen. Als je daar naast, zonder je eigen identiteit te verliezen, je klanten kunt laten profiteren van de mogelijkheden die een centrale inkoop via een organisatie te bieden heeft, dan kunnen je klanten daar alleen maar wel bij varen." Burgemeester Jaap van der Doef zal op vrijdag 17 april (Goede Vrijdag) symbolisch de laatste te gel leggen in de Lange Zelke. Daarmee is de herinrichting met overkapping in deze Vlissingse winkelstraat een feit. Dit officiële gedeelte begint rond half elf, er na is er er van alles te doen in deze straat. Onder meer het looporkest Ruiten Troef en een optreden van het politieman- nenkoor staan op het program ma. Eén van de prijswinnaars van de puzzel van deze week krijgt twee vrijkaartjes voor de voorstelling van de dansgroep Nucleodanza op vrijdag 10 april om 20.30 uur in de Stadsschouwburg in Mid delburg. Nucleodanza is een Argentijnse dansgroep met een aparte stijl, die niet verwant is aan enige dansgroep in Nederland. Het re pertoire van Nucleodanza, vrij vertaald 'zwarte humor', wordt gekenmerkt door een eigenzinni ge mengeling van ballet en Zuid- amerikaanse dansen. Het is een combinatie van expressieve ele menten als jazz, moderne dans, klassiek ballet, pantomime en to neel. De choreografieën vallen op door zeer toegankelijke dansvor men die ook het niet-danspubliek in hoge mate kunnen boeien. 1 2 3 4 5 1 7 8 9 10 11 12 13 14 18 17 16 iè 2M 21 22 23 24 25 26 27 21 2» 30 31 32 33 34 36 37 3t 40 41 42 43 44 41 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 51 59 60 61 62 «3 64 66 67 «I 60 70 71 72 73 74 75 71 77 14 Een retourtje Antwerpen voor twee personen met de Theater- lijn op een zaterdagavond. Dat is de prijs die Carlier Tours Middel burg in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theater cheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van deze puzzel. De winnaar kan op een zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen: een bezoek aan een thea ter, aan een restaurant of ge woon een gezellig avondje uit. Carlier zorgt voor een meer dan comfortabel vervoer met een luxe touringcar en kan desgewenst re serveringen verzorgen. Carlier bust regelmatig naar Ant werpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie meer informatie wenst over deze lijn kan daarvoor terecht bij het reis bureau van Carlier in de Gra venstraat in Middelburg. Overigens is dit retourtje Antwer pen ook in cadeauverpakking verkrijgbaar bij hetzelfde reis bureau. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? HORIZONTAAL: 1 vette stof; 8 drank; 12 wachtwoord; 13 geslepen; 14 Amsterdams peil; 16 boterton; 17 zonder hapering; 18 titel; 19 teken v.d. dierenriem; 21 Ned. Spoorwegen; 22 borsttuig; 23 toiletar tikel; 24 toneelstuk; 26 mannetjesbij; 27 muziekinstrument; 29 huis dier; 30 opwelling; 32 rivier in Duitsland; 34 lekkernij; 36 laagtij; 38 vr. munt; 39 bijwoord; 41 gemeen; 42 flink 44 godsdienst; 45 onder richt; 47 laatstleden; 49 uitschot van fruit; 51 plaats in N-Brabant; 53 biersoort; 56 dun en smal stuk hout; 58 kruisboog v.e. gewelf; 60 uitgestrekte vlakte; 61 jong dier63 vinnig; 64 lang, smal stuk 66 uiting van kou; 67 speelgoed; 68 paardeslee; 69 tijding; 70 werktuig; 72 muzieknoot; 73 bevreesd; 74 spel; 76 niemendal; 77 weefsel. VERTIKAAL; 1 gymnastiektoestel; 2 antwoord betaald; 3 vaartuig; 4 vr. munt; 5 stevig; 6 splitsingsprodukt; 7 namelijk; 8 log; 9 voorzetsel; 10 deel v.d. dag; 11 muziekinstrument; 13 bladplant; 15 publieke wandelplaats; 17 omroepvereniging; 18 wijze van; 20 hemellichaam; 22 roofvis; 23 haarloos; 25 koraaleiland; 26 inhoudsmaat; 28 ter nagedachtenis; 30 plaats in Limburg; 31 graangewas; 33 verpak kingsmateriaal; 35 vloeistof; 37 slaghout; 40 moerasvogel; 43 mu- ziekteken; 46 zonder beweging; 48 vergrootglas; 50 hoge landpunt; 52 chem. symbool; 54 drank; 55 bolgewas; 57 slaginstrument; 59 vr. taal; 61 niet laat; 62 oude maat; 65 vreselijk; 66 plaats in Duitsland; 69 glansloos; 70 slang; 71 sierlijk dier; 73 chem. symbool; 74 Techni sche Hogeschool; 75 muzieknoot. Uit de vele inzendingen van de voorgaande puzzel werden de volgende winnaars getrokken: De theatercheque, goed voor een retourtje Antwerpen op za terdagavond voor twee personen, werd gewonnen door C. Koppejan-Joosse in Middelburg. Winnaar van de vrijkaartjes voor de voorstelling van 't Kliekse in de Stadsschouwburg werd de familie Stoel in Vlissingen. Oplossing Puzzel week 13 HORIZONTAAL: 1 Jeruzalemmertje; 13 as; 14 kano; 15 Eire; 16 ex; 17 vijg; 18 nek; 19 me; 21 zes; 23 rek; 25 Sr26 appel; 28 bui; 30 route; 32 apin; 33 bo dem; 35 lire; 36 te; 37 ezel; 39 peso; 41 om; 42 egel; 43 eest; 44 ja; 46 reep; 48 puts; 49 bv.; 51 Arno; 53 grauw; 55 adie; 57 baret; 59 ooi; 60 dader; 61 R.K.; 62 nat; 64 dal; 65 TH, 66 boa; 68 ark; 69 e.d.; 71 doch; 72 raad; 74 zo; 75 roggehalmbreker. VERTIKAAL: 1 janmaat; 2 es; 3 uk; 4 zavel; 5 anijs; 6 log; 7 men; 8 mier; 9 erker, 10re; 11 je; 12 extreem; 20 eppe; 21 zenegroen; 22 mud; 24 kolossaal; 25 stro; 27 pi; 28 bol; 29 iep; 31 ui; 33 beleg; 34 meeuw; 38 zee; 40 set; 44 jabroer; 45 arak; 47 pro; 48 pui; 49 biet; 50 verhoor; 52 nr.; 54 AOW; 56 d.d.. 58 taboe; 60 Dakar; 63 toch. 64 drab, 67 aha; 68 arm; 70 do; 71 dg; 73 de; 74 ze. Winwoord: ZEEPADDESTOEL De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Modezaak Ad Doornen aan de Kanaalstraat 7 in Oost-Souburg heeft een forse verbouwing on dergaan. Aan de buitenkant is van de verbouwing weliswaar niet zoveel te merken, binnen des te meer. Voor de vaste klanten van Ad Doornen zal het even schrikken zijn als zij het verbouw de winkelpand betreden, want het vloeroppervlak beslaat nu uit maar liefst 275 vierkante meter. Dat is niet het enige wat opvalt na de verbouwing. De eigenaar van de modezaak, Ad Doornen, wijst op het interieur dat geheel vervangen is. „We hebben de kle dingrekken vervangen en de oude palen die zo hinderlijk mid den in de winkel stonden eruit gehaald. Hierdoor heeft de win kel een betere loop gekregen, zo als dat heet in winkelvaktermen". Ad Doornen in zijn verbouwde winkel aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Met deze verbouwing is overi- Doornen. In de zomer start hij gens nog geen einde gekomen een lingerie-afdeling en daarvoor aan de vernieuwingsdrift van Ad zal ook nog het nodige verbouwd Na acht jaar wol en breipatronen te hebben verkocht in haar Pin- quinzaak aan de Lange Viele 24 in Middelburg, wilde Trudy van der Meulen met iets nieuws be ginnen. En dat heeft ze gedaan. Trudy van der Meuten met een klant in haar nieuwe winkel Saluti. Afgelopen maand opende Hans Anders zijn honderdste filiaal in Nederland, aan de Walstraat 70 nabij de Kleine Markt. Ter gele genheid van deze opening deelde een promotie-team van Hans An ders waardebonnen uit waarmee voorbijgangers en klanten een korting ontvangen op het eigen glasprogramma van Hans Anders. De winkel aan de Walstraat heeft een eigentijdse en stijlvolle inrich ting in de kleuren rood, wit en grijs. De presentatie van de col lectie is overzichtelijk en zeer toe gankelijk. Voor de gratis oogmeting is een speciale oog meetruimte gecreëerd waar met de modernste apparatuur een exacte meting kan worden ver richt. In de winkel zijn zitjes aan gebracht om de klant in alle rust advies te kunnen geven over montuur en glaskeuze. Vanaf 19 maart verkoopt zij in hetzelfde pand onder de naam Saluti het Italiaanse Tricotmerk Saluti. Trudy van der Meulen is enthou siast over dit merk dat verder niet verkocht wordt in Middelburg. „Zodra de klanten iets aantrek ken van Saluti zijn ze er verliefd op, de stof voelt zo heerlijk zacht aan en de collectie leent zich goed voor alllerlei combinaties. Daarom is deze collectie niet voor slechts één leeftijdsgroep geschikt. Zowel jongere als oude re dames kunnen hier iets van hun gading vinden" verzekert ze. De winkel zelf is geheel aange past aan de verkoop van dit Ita liaanse merk. Het interieur, waarin veel hout is verwerkt heeft iets weg van een Milanees modehuis en hoewel de winkel niet groot is, komt de ruimte groot over door de spiegelwand achterin de zaak. De voorpui van de winkel is nog niet verbouwd. De winkel is een monumenten- pand en voor de verbouwing van de voorpui moet nog toestem ming worden verkregen van de gemeente. Trudy van der Meulen hoopt dit op korte termijn te reali seren. Het is toch wat met die Middelburgse politie. Een tijdje gele den las ik in de krant dat ze kennelijk nogal onvriendelijk over kwamen bij het publiek en dat iemand die daarvoor had doorgeleerd eens de puntjes op de i kwam zetten. Vervolgens lees ik dat de politiemensen onderling elkaar het licht niet in de ogen gunnen (officieel heet dat 'verwikkelingen') en dan lees ik (in NRC) dat een tussentijds baasje orde op zaken moet komen stellen, althans dat is een voorstel van de Algemene Christelijke Politiebond. Wat een gedoe, denk ik dan. Zouden die jongens en meisjes in hun fris gestreken uniformen nou niet in staat zijn om met elkaar ontspannen een boterham te verdienen? En hoe moet dat dan als ze volkomen gespannen straatdienst doen en een wat weerbarstige overtreder een prent toestoppen? Van mijn vrouw heb ik geleerd om maar niet naar kantoor te gaan als ik me niet lekker voel. Dan lijden anderen er ook onder, zegt ze dan. Ik moet uitslapen, wat gaan wandelen en kan dan één of twee dagen later weer vol goeie moed aan de slag. Dan ben ik niet meer schagrijnig. Een paar dagen geleden zat ik op een donderdagavond in het café en speelde biljart. Een kennis van me kwam ook binnen. En die kennis rijdt in het weekeinde nog wel eens op een taxi. 'Wat ik zondagavond heb meegemaakt', zei hij onmiddellijk bij binnenkomst en je kon zien dat hij z'n verhaal had zitten op zouten die dagen - hij moest het kwijt aan ons. Mooi gesierd begon hij met details en - hij kan inderdaad prachtig vertellen - stuurde naar een climax. Het kwam er op neer dat hij iemand had moeten ophalen op het bureau in Mid delburg die niet zelf gebeld had om een taxi. De dienstdoend agent achter het schuifloket had dat gedaan. En die dienst doend agent had geen grijntje begrip getoond voor de vele ver wondingen die die man had opgelopen bij een vechtpartij waaraan hij geen schuld had gehad en daarom dus aangifte kwam doen. De aangifte werd niet geaccepteerdEn zonder dat die man iets wist was een taxi voor hem besteld. De taxi rijdende kennis zweeg. En toen viel het café over ons heen. De één vertelde nog sterker over de Middelburgse polti- tie en de 'vreselijke manier' waarop ze burgers behandelen dan de ander. Elk relaas werd afgesloten met de woorden 'echt waar'. Zelf had ik trouwens ook nog wel wat ervaringen in m'n ransel. Toch probeerde ik het gedrag van de jongens en meisjes van Achter de Houttuinen te verdedigen. Veel werk, veel criminaliteit onregelmatige werktijden en zo. Maar ik kreeg geen voet aan de grond. Het leukste van de biljart-avond was trouwens dat we nog tot een kwartier na sluitingstijd op de pcütie hebben zitten drin ken. En zelfs de waard heeft een rondje gegeven. De Kamer van Koophandel in Middelburg houdt maandag 6 april een seminar over winkeldiefstal-preventie. Deze thema-avond wordt gehou den in samenwerking met de pro vinciale opleidingscommissie in het kader van de Week van de Winkel. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij de Kamer van Koophan del, tel. 01180 73500.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 23