SSSSN 3 <7! l\ Middelburgse kruispunten blijven voorlopig nog wasborden Nieuw garantiesysteem bij autobedrijf Cevaal OVER van den Berg Wie zei dat sportief en luxueus niet samengaan? Lekker er op uil in 'n Huur-Opel Eerste recreatieve terreindag 4 WD Walcheren De ronde vormen van de Vento PUUR SHOW E N TON SM VROUW EN AUTO Volvo 440 v.a. 28.950,- ASFALTBEDRUF HEEFT SNELLE EN AFDOENDE OPLOSSING EREN Prioriteiten In één dag 'DE ENIGE STRIJD IS TUSSEN AUTO EN MODDER' Opnieuw een grote dot gas. Een regen van modder sproeit vanon der de banden vandaan. Maar het is vergeefs. De wagen zit muur vast, tot over zijn wielen in de drek. De omstanders lachen harte lijk om de onfortuinlijke bestuurder die er zelf ook de grap wel van in ziet. Bij het terreinrijden met de vierwielaangedreven auto's gaat het tenslotte om de uitdaging en 'lukt het niet, dan heb je het in ieder geval geprobeerd'. Op zon dag 22 maart hield 4WD Walche ren, de vereniging voor liefhebbers van terreinwagens, de eerste club dag op het stukje eigen beheerd terrein. De nog maar net opgerich te vereniging huurt een lap grond aan de Sloeweg in Vlissingen- Oost. KLASSE OCCASSIONS ONDERVERDEELD IN KLEUR Anette Strijd (tot cn met 6 april) Noordmonsterweg 4 Middelburg Tel. 01180-36815 Eig. H. Moolenaar EEN LOEPZUIVERE AFREKENING Autoschade m AUTOBEDRIJF KflADITICM MAHI 1 IbM AUTOMOBIELBEDRIJF VAN FRAASSEN B.V. PRES. ROOSEVELTLAAN 768, VLISSINGEN, TEL: 01184 - 16679. V/H LOUISSE MIDDELBURG Woensdag 1 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 u n c Veel van de zichzelf respecterende woonstra ten worden tegenwoordig in het kader van de sociale vernieuwing voorzien van (soms wel erg hoge) ribbels in de vorm van verkeers drempels. Je vraagt je wel eens af of het ook mogelijk is om, al dan niet in datzelfde kader, ribbels in het wegdek te verwijderen. Want menig kruispunt in Middelburg is voorzien van deze ongewenste obstakels. Lil i. j ,.pt' 1 'TT- - -fte Het ontstaan van deze ribbels heeft twee oor zaken. De directe oorzaak is het afremmen en optrekken van het autoverkeer bij de stoplich ten. De indirecte oorzaak is het gegeven dat de gemeente Middelburg er een ouderwetse instelling ten opzichte van de asfalttechnolo- gie op na houdt. Dat laatste is de mening van de heer W. Jongepier van de Zeeuwse Asfalt- onderneming in Middelburg: „Je vraagt je wel eens af of er bij de gemeente Middelburg on voldoende kennis van zaken in huis is of dat er binnen het bestuurlijk apparaat geen inte resse bestaat voor deze problematiek. Temeer daar er al jaren een afdoende methode bestaat om ribbelvorming bij smolichten tot het verleden te laten behoren door het gebruik van het juiste materiaal." Volgens Jongepier is er in het verleden te vaak gekozen voor een té goedkope methode. Men heeft wel eens ge probeerd om de ribbels weg te werken door er een dunne afdeklaag overheen te leggen, maar die laag is er door het verkeer na een half jaar weer afgereden. Het kruispunt Poelendaelesingel/ Het Groene Woud is één van de 'geribbelde' kruispunten. definitief verbeteren van het wegdek bij een kruispunt komt een bijna verbazingwekkend antwoord: „Het verwijderen van de oude as- faltlaag, het aanbrengen van een nieuwe en het infrezen van bedrading ten behoeve van de stoplichten hoeft per kruispunt niet veel langer dan één dag te duren; het grootste pro bleem is het verkeersaanbod en de daardoor noodzakelijke omleidingen. En voor de prijs hoeft men het niet te laten want zo duur is het materiaal niet", aldus Jongepier. Wie er een poosje de tijd voor neemt of zelf regelmatig als verkeersdeelnemer van de ge ribbelde kruispunten gebruik maakt, ziet of er vaart soms rare dingen. Zoals automobilisten die plotseling een uitwijkmanoeuvre onderne men om de ribbels te ontwijken en daardoor niet zelden de weggebruikers op de andere rij baan op zijn minst verrassen. De Middelburgse wethouder E.M.J. van Brummelen-van Wilgen reageert enigszins verbaasd als zij om commentaar wordt ge vraagd. Ze zegt uiteraard op de hoogte te zijn van het bestaan van de ribbels laat zich wat laatdunkend uit over de noodzaak tot verbete ring van die situatie: „Er komen bij ons nau welijks klachten binnen over de situatie van het wegdek bij tal van kruispunten. Bovendien moeten we prioriteiten stellen bij de besteding van het onderhoudsbudget. Ik zie in ieder ge val voor 1993 en 1994 geen enkele mogelijk heid om er ook maar iets aan te kunnen doen omdat de financiële middelen ons daartoe voorlopig ontbreken en omdat we ten aanzien van het onderhoud van wegen een grotere prioriteit geven aan bijvoorbeeld de toestand van de Statenlaan en die van de omgeving Veersesingel/Nederstraat. Maar als de ver keersveiligheid ter sprake komt dan zullen we daar toch eens naar moeten kijken." Het ziet er dus naar uit dat veel kruispunten in Middel burg nog een aantal jaren op een wasbord blij ven lijken die een automobilist alleen maar stuiterend kan passeren. Op de vraag naar de geschatte duur van het Kees Bergmans: 'Waarom niet dezelfde ga rantie geven voor occassions'. Autobedrijf Cevaal uit Vlissingen heeft sinds kort een nieuw garantiesysteem voor occassi ons. De Toyota-dealer maakt daarbij onder scheid naar de prijsklassen van de auto's. De verschillende niveaus, drie in totaal, hebben ieder hun eigen garantievoorwaarden. Het Toyotabedrijf heeft deze tweedehandsauto's gelijk ook een nieuwe naam gegeven: Klasse Occassions. Deze Klasse Occassions, die ingeruild zijn voor een Toyota, ondergaan eerst een keuring. Een APK-keuring die iedere wagen dus krijgt. Aan de hand van deze keuring wordt aan de auto een kleur verbonden. Een kleur die staat voor de prijsklasse en de garantie van de auto. Blauw staat voor 'economy class'. Dit zijn de goedkoopste auto's tot f 7500,-. De minimale garantie voorwaarden die de garage aan iede re tweede hands auto geeft is een proeftijd van 14 dagen. Binnen deze twee weken of 1500 kilometer kan de wagen nog geruild worden tegen een andere. Dit is voor de laagste klasse ook de duur van de garantie. De 'special class' auto's hebben een garantie van drie maanden, 'first class' een jaar. Bo vendien krijgen deze auto's na 5000 kilometer of drie maanden een gratis inspectiebeurt. Voor de 'first class' auto's bestaat zelfs een First Class Road Service, vergelijkbaar met een reis en krediet brief. In geval van pech of een ongeval buiten de woonplaats wordt de auto weggesleept en wordt er voor vervan gend vervoer gezorgd. Met het nieuwe garantie systeem willen de Toyota dealers, volgens Kees Bergmans, be drijfsleider Cevaal, duidelijk maken dat naast het dealermerk ook aan occassions de nodige garantie wordt gegeven. „In feite is het Klasse Occassion-systeem hetzelfde als bij de nieu we auto's. Maar waarom zouden we bij de oc cassions niet dezelfde zekerheid kunnen geven als bij de nieuwe Toyota's." Toen ik iemand vertelde, dat ik een proefrit zou gaan maken in de nieuwe Volkswagen Vento, werd mij gezegd, dat dat wel een Volkswagen Golf met een kont zou zijn. Nou, dat was het dus zeker niet. Het front van de Vento vertoont op het eerste gezicht een gelij kenis met die van de Golf, maar verder zijn er weinig overeenkomsten. De achterkant van de Vento is opvallend. De moderne oplopende lijn staat de auto goed. En als het kofferdeksel geopend wordt, is de bagageruimte, die daar onder schuil gaat, gi gantisch. Zou dat niet genoeg zijn, dan bestaat altijd nog de mogelijkheid, om de ach terbank in twee ongelijke delen weg te klap pen. Opvallend detail: de delen van de achterbank zijn af te sluiten, zodat bij een eventuele inbraak in de auto, niet tegelijk de bagageruimte kan worden leeggehaald. Toen ik bij garage Poppe de auto in ontvangst had genomen, werd mij door de verkoopleider Bram de Buck nog nageroepen, dat ik bij het wegrijden op moest passen voor een Opel, die wat in de weg stond. Geen overbodige mede deling. Ik moest even wennen aan de stuurbe krachtiging, die standaard op de auto zit. Maar daarna was het fantastisch rijden in de Vento. Mijn weg voerde door Vlissingen en Middelburg. Soepel is de auto door het drukke stadsverkeer te sturen en het interieurluchtfil- ter houdt stof en andere ongerechtigheden buiten. Op de grote weg ontpopt de Vento zich als een aangename reisauto. Ook bij hoge snelheden doet hij geruisloos zijn werk en blijft de besturing precies. Van zijwind (en dat was er nogal wat op die maartse dag) trok de auto zich weinig aan. Het interieur van de Vento deed mij wel den ken aan dat van de Volkswagen Golf. Degelijk afgewerkt en de gebruikte kleurcombinatie deed plezierig aan. De ronde vormen van het overzichtelijke dashboard doen het goed. Op- bergmogelijkheden (zeker voor vrouwen be langrijk) te over. Tegen een geringe meerprijs zijn voor de chauffeur en de passagier zoge naamde airbags leverbaar. Ik weet wel, u rijdt voorzichtig, maar mocht het' door toedoen van een ander ooit gebeuren, dat u bij een frontale aanrijding betrokken raakt, dan vullen deze airbags, die zich in het dashboard bevin den, zich met lucht en houden u in uw stoel gedrukt. Bram de Buck had mij niet gezegd, dat ik aan tijd was gebonden en om eerlijk te zijn, kwam mij dat wel goed uit. Het was zo plezierig rijden in de Vento, dat ik er best mee naar verre onbekende bestemmingen had wil len rijden. Het viel mij op, dat de Vento nogal wat aandacht trok. Het was immers het eer ste exemplaar, dat over de Walcherse dreven reed. Vanaf 2 april a.s. kunt u bij Auto Poppe, tijdens de introductie, nader met hem (of is het haar? Denk aan de ronde vormen!) kennis maken. Oh ja. De prijs. Die zal zeker mee val len. De Vento is er al vanaf f 34.495,— en dan is hij al zeer compleet uitgerust. Met een kabel probeert een andere terremauto de vastgelopen wagen op te dreggen, maar het wil niet erg vlotten. Hoe meer gas de hulpverlener geeft hoe verder ook hij in de kle verige Zeeuwse klei vastdraait. Ongeveer 45 auto's, van uiteenlopende merken en types doen mee aan de clubdag. Ze proberen het parcours, dat bestaat uit een zanderig gedeel te en een moddertraject, zo feilloos mogelijk af te leggen. Snelheid is daarbij niet van be lang. „Behendigheid, dat is het toverwoord bij het terreinrijden. Behendigheid en controle over de auto." Hugo van Woerkom is penning meester van 4WD Walcheren. „Op het juiste moment de juiste hoeveelheid gas geven, pro beren in het goede spoor te blijven, tegen stu ren als de auto wegslipt, die dingen zijn belangrijk. Kijk, terreinrijden is leuk, maar al1 deze auto's worden morgen weer gebruikt om - na een flinke wasbeurt - de boodschappen mee te doen, dus we moeten er wel voorzich tig mee zijn." Ook leden met een splinternieuwe terreinauto zijn lid van de club geworden. Zij zijn vandaag eveneens van de partij en kijken met angst en afgrijzen naar de met slik besmeurde auto's en de stunts die ermee uitgehaald worden. Van Woerkom kan dat wel begrijpen. „Zij zijn natuurlijk nog erg zuinig met hun wagen en zien niet graag dat er iets mee gebeurt. Bo vendien is de eerste keer zo'n parcours rijden niet makkelijk. Daarom begeleidt één van de ervaren rijders de nieuwkomer meestal en geeft instructies." De clubdag is dan ook een leerschool en geen competitie. „De enige strijd die hier gevoerd wordt is het gevecht met de modder. Het is een spel tussen jezelf, de auto en het modderparcours." Onderlinge strijd tussen de deelnemers is er niet, maar de glunderende blik van degene die een moeilijk traject heeft overwonnen spreekt boekdelen. De auto's moeten over heuvels, door water- pools en van heilinkjes die met een bijna lood rechte hoek naar beneden duiken. Voor het prepareren van het terrein kan wel een middag uitgetrokken worden. Met shovels wordt het traject uitgegraven. Net als op de ski-piste zijn ook bij de terreinsport routes van verschillen de moeilijkheidsgraad aan gelegd. Blauw is het eenvoudigst, rood iets moeilijker en dub- belrood is het zwaarst. De modderbekkens van de dubbelrode route zijn zo diep dat het bijna onmogelijk is er door te komen. De eigenaar van de nog steeds vastzittende wagen heeft dat inmiddels ook geconstateerd. Van twee kanten wordt er on dertussen aan de auto getrokken, maar het vehikel blijft onwrikbaar, vastgezogen in de blubber. „Je bent in ieder geval het verst ge komen van iedereen". Een optimistische toe schouwer steekt de bestuurder een hart onder de riem. Het antwoord klinkt lakoniek: „Maar de bedoeling was om boven te raken." Op de Rover Voorjaarsshow maakt u kennis met het vlaggeschip van de Rover-familie: De nieuwe Rover 800. De limousine voorde ware autoliefhebber. Met vele keuzes onder de motorkap. En een interieur dat met z'n hout en leer garant staat voor rust en comfort.Tot en met 6 april is de hele Rover-familie van de partij. De legendarische Mini (vanaf 1117.495,-), de snelle en soepele Rover 100 (vanaf 11.21.725,-), de stijl volle Rover 200- en Rover 400-seric (vanaf 11. 10.495,-), tot en met de Montego, de compleetste stationcar (vanaf fl. 11.995,-). Kortom, genie ten op niveau tijdens de Rover Voorjaarsshow. Scherp als een diamant en zo helder als glos; dat moet uw gevoel zijn wanneer u onze eindafrekening be kijkt. Net als u houden wij niet van vage posten en on duidelijke calculaties. We maken daarom altijd op voorhand een nauwkeu rige berekening en leggen die vast in een puntgave offerte. Zodat u niet alleen vooraf kunt bepalen of u de reporotie loot uitvoeren, maar naderhand ook nooit voor vervelende verrassingen komt te staon. Cruquiusstraat 35. Vlissingen Tel. 01184-14329 DE BUITEMKAMT VAM UW AUTO IS OMZE Z0BE Gla^t Ratio Partner Groep F0CWA GARANTIE BEDRIJF LID RATIO PARTNER GROEP 'Je a/et run: 'Je yutttty.t/e 'Jar/tafsu Gildeweg 33 1 DAIHATSU i Vlissingen. 01184-18851 'Cu ot* DAIHATSU j Zwarte dorpelbeschermers Stuurbekrachtiging en elektrisch Speciale Freeway bekleding en bedienbare ramen voor Lichtmetalen hoofdsteunen achter multi-spoke velgen Freeway striping Volvo 440 GL Freeway: v.a. 37.850,- De Volvo 440 heeft al 't nodige sportieve elan. Helemaal in GL-uitvoering. Ontdek nu zelf waarom de 440 GL Freeway ook in luxe nóg 'n paar sporten hoger "X/*0IiV*0 staat. Maar haast u, want... Geniet het vertrouwen. Alle prijzen incl. B.T.W., excl. f 495,-kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Per week ^orsaf 49,- Kadettf 57,- Kadett Car... f 63,- f 304,- f 359,- f 400,- KALVERSTRAAT 1 4331 LZ MIDDELBURG TEL. 01180-25851 Prijzen exclusief BTW Dagje surfen, dagje Efteling, dagje gewoon lekker VOORDELIG OPEL HUREN wegwezen? Huur 'n Opel, dat is goedkoop vertrouwd. Héél interessant toch! inclusief alhrisk-verzekering 200 km vrij per dag.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 19