informatiepagina van de gemeente vlissingen u o ir iRaad vergadert weer I Opbrengst concert voor restauratie St. Jacobskerk Gemeenteraad besluit morgen over locaties woonwagens Nationale Boomfeestdag wordt ook in Vlissingen gevierd Knallende opening van het Scheldeplein P Verkeer Boulevards weer in één richting I Volop fietsvoorzieningen achter Scheldeplein Commissie en raad lüe gele kaart redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Te behandelen punten Publieke tribune Gesloten tv-circuit Raadsvoorstel en verslag Marcel Robbe in Bellamy 19 mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊI^^^^^ Even bijpraten met wethouder Poppe-dë Looff EN TOCH ZIJN ER NOU NOG MENSEN DIE HET NIET DOEN Wijziging in voorstel skateboardverbod Sociale vernieuwing Hondepoep Wijkteams en wijkoverleg Sektorplan emancipatie Woensdag 25 maart 1992 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL De gemeenteraad van Vlissin gen vergadert morgenavond vanaf 19.30 uur in het stad huis. Elke laatste donderdag wordt een degelijke vergade ring gehouden, waarbij de raadsleden besluiten nemen over voorstellen van het colle ge van b en w. De gemeenteraadsvergadering is openbaar. Bezoekers kunnen vanaf de publieke tribune de bij eenkomst volgen. In tegenstel ling tot de commissievergaderingen heeft het publiek hier geen spreek recht. De agenda en bijbehoren de stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoe- ken. Deze vindt u in het stad huis, in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg en in het wijkcentrum 'Open Hof'. Hieronder volgen de agenda punten van de bijeenkomst van morgenavond: Opening Mededelingen Over te leggen stukken 0. Algemeen bestuur 0.1. Aanvullend krediet voor de aanschaf van meubilair. 0.2. Intentieverklaring m.b.t. on derzoek lokaal bestuur Walcheren. 1. Openbare orde en veiligheid 1.1. Verbod tot skateboarden. I. Verkeer, vervoer en waterstaat 2.1. Verplaatsen Trompweg en achterontsluiting Maritiem Instituut. 2.2. Betaald parkeren Stad huisplein. 3. Economische zaken 3.1. Krediet aanschaf wegers. snel- 4. Onderwijs 4.1. Krediet voor onderhoud aan basisscholen "De Belt" en "Schoonenburg". 5. Cultuur en recreatie 5.1. Diverse c.a.i.- aangelegenheden (Zekatel BV). 5.2. Sectorplan vrouweneman cipatie. 5.3. Bezwaarschrift Vlissingse Speeltuin Vereniging inzake hoogte subsidie. 5.4. Bezwaarschrift Souburgs Burgerzin m.b.L subsidiebe schikking 1992. 6. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk 6.1. Ongegrondverklaring be zwaar tegen subsidiebeschik king 1992 door Gastouder Project Walcheren. 7. Volksgezondheid 7.1. Project bedrijfsinterne mi lieuzorg Trainingscentrum Vlissingen. 7.2. Krediet t.b.v. calamiteiten riolering 1992. 7.3. Storingssignalering riool- pompgemalen c.a. 7.4. Krediet vervanging en uit breiding materieel sectie afval verwijdering. 8. Ruimtelijke ordening er volkshuisvesting 8.1. Gemeentelijk woonwa genplan. 8.2. Gedeeltelijke kwijtschelding verlies gemeentegarantie. 8.3. Aanvaarding schenking "Nieuw Paauwenburg". 8.4. Vaststelling nieuwe verkoop voorwaarden. 8.5. Verkoop grond Buitenhaven. 8.6. Aankoop Gildeweg 5. Rondvraag (foto: Ruben Oreel) De Koninklijke Militaire Kapel, uit 's Gravenhage, geeft op vrijdag 3 april om 20.00 uur een concert in de St Jacobs kerk. De opbrengst van dit concert is bestemd voor de restauratie van deze kerk. De Koninklijke Militaire Kapel (KMK) wordt door kenners van de blaasmuziek gezien als één van de beste harmonie-orkesten zowel nationaal als internatio naal. De KMK kan zich bogen op een rijke historie en een nauwe band met het vorstenhuis. De Kapel, opgericht in 1829, kreeg van Koning Willem III in 1876 het predikaat 'Koninklijk'. Het geeft acte de présence bij gelegenhe den zoals Prinsjesdag en staats bezoeken. Als militair orkest heeft de KMK bovendien een be langrijke functie in het opluiste ren van militaire plechtigheden. De laatste decennia zijn de akti- viteiten steeds meer verlegd naar de concertzaal en het ma ken van radio- en plaatopna- De omloop van de St. Jacobstoren (foto: Ruben Oreel) men. Deze lijn zal zich zeker doorzetten onder leiding van de huidige direkteur, majoor Pierre Kuijpers. Kuijpers volgde in 1986 de luitenant-kolonel Jan van Os senbruggen op als dirigent. Sa men met de leden van de KMK wil hij zich volledig inzetten om de blaasmuziek meer bekend heid te geven. Kaarten a f. 5,- voor het concert zijn vanaf morgen 26 maart ver krijgbaar bij het VVV Vlissingen. De gecombineerde commissievergadering van 12 maart werd druk bezocht (foto: Ruben Oreel) Morgenavond, 26 maart, neemt de gemeenteraad van Vlissingen een besluit over het aanwijzen van de woonwagen locaties Vredehof, Zuidbeek- seweg en West-Souburg. Burgemeester en wethouders handhaven hiermee hun voor stel zoals dat eerder werd be handeld in een gezamenlijke openbare vergadering van de vaste commissies van advies en bijstand voor volkshuisves ting, stadsvernieuwing en mo numenten en voor ruimtelijke ordening en verkeer op 12 maart jl. in "Bachtenreede". Het verslag van deze commis sievergadering is bij het raads voorstel gevoegd. Elders op deze pagina staan alle in de raadsvergadering te be handelen punten. Het punt over de woonwagenlocaties staat ver meld onder nummer 8.1 als "Ge meentelijk woonwagenplan". De raadsvergadering wordt ge houden in het stadhuis en vangt aan om 19.30 uur. Vóórdat het onderwerp over de woonwagen locaties aan de orde komt, wor den eerst de daarvóór op de agenda vermelde punten besproken. De raadsvergade ring is openbaar, dus voor ieder een toegankelijk. Er is echter geen spreekrecht voor bezoe kers. Het publiek kan de verga dering volgen vanaf de publieke tribune. Daarvan zijn er twee in het stadhuis. De ene tribune be vindt zich op dezelfde verdie ping als de raadzaal en beschikt over 10 zitplaatsen (bereikbaar vanaf de eerste verdieping aan de achterzijde van de raadzaal). De andere tribune is een balkon met uitzicht op de raadzaal en beschikt over 25 zitplaatsen (be reikbaar via een zijtrap in de voorhal van het stadhuis). Het overige publiek kan de raadsvergadering volgen via een gesloten televisiecircuit in de burgerzaal op de eerste verdie ping (75 zitplaatsen). In de bur gerzaal zijn hiervoor vier grootbeeld televisies opgesteld. Daarop is "live" het gebeuren in de raadzaal te zien en te horen. Extra exemplaren van het raads voorstel en van het commissie verslag zijn verkrijgbaar in het stadhuis bij de heer J. Francke (sectie Wonen en Milieu, tweede verdieping, telefoon 87282). De Schilder Marcel Lucien Robbe is een in Vlissingen ge wortelde Fransman. Zondag 22 maart, om 15.00 uur, werd een tentoonstelling van hem geopend in de expositieruimte voor hedendaagse kunst Bel lamy 19. De expositie is nog tot 26 april te bezichtingen. Het favoriete onderwerp van de schilder is het landschap. Zijn ruige landschappen ademen een sfeer uit van ontoegankelijk heid. De aanschouwer wordt hierdoor aangezet om steeds nieuwe dingen in de werken te ontdekken. De kleuren die Rob be gebruikt zijn ingehouden, 'aards', wat goed past bij het land het de sfeer ervan. De so bere schilderijen neigen naar abstractie. Dit komt vooral tot uiting in de kleinere werken. Deze opening was tevens de af sluiting van het programmajaar 1991-1992. De zes kunstuitga ven, A4 formaat, die in deze pe riode door de kunstenaars zijn vervaardigd worden geëxpo seerd. Tevens vond de overhan diging plaats van een aantal van deze kunstuitgaven aan de Pro vincie Zeeland, het Zeeuws mu seum en het bedrijf Atochem. Voor de abonnementenhouders was er de mogelijkheid om de volledige collectie in hun bezit te krijgen. Op Boulevard De Ruijter en Boulevard Bankert is weer eenrichtingverkeer voor auto's ingevoerd. Er mag niet meer vanaf het Beursplein de Boule vard op gereden worden. De politie heeft verkeersborden geplaatst en houdt voorlopig een oogje in het zeil. Op 20 juni 1991 werd een tijdelij ke verkeersmaatregel ingevoerd op het verkeer van en naar de (foto: Ruben Oreel) binnenstad goed te laten verlo pen. Omdat de Coosje Bus- kenstraat, Aagje Dekenstraat en de Spuistraat onder handen wer den genomen, werden de Boule vards De Ruijter en Bankert voor onbepaalde tijd voor twee rijrich tingen opengesteld. Nu de werk zaamheden in de binnenstad afgerond zijn is deze maatregel niet meer nodig. De witte lijnen op het wegdek zullen te zijner tijd ook verwijderd worden. Vlissingen doet vandaag, net als vele Nederlandse gemeen ten, mee aan de "Nationale Boomfeestdag". Tijdens deze dag planten kinderen bomen en struiken. Op deze manier bouwen zij op praktische ma nier mee aan een groene en gezonde leefomgeving. De Stichting Nationale Boom feestdag organiseert deze dag dit jaar voor de 36e maal. Zo'n 540 gemeenten doen ieder jaar met de feestdag mee. Op twee plaatsen in Vlissingen worden vandaag bomen ge plant. De eerste plek is op de hoek van Dorpsstraat en Weverstraat in Ritthem. De leerlingen van de basisschool "Rietheim" planten hier om 9.45 uur drie leilinden. Wethouder T.R.K. Meijers zal hierbij assistentie verlenen. De locatie is gekozen omdat in het "Dorpsplan Ritthem" wordt voorgesteld daar de leilinden- beplanting van de Dorpsstraat uit te breiden. De Nationale Boomfeestdag vormt zo een ge legenheid om alvast een klein onderdeel uit het dorpsplan gestalte te geven. In de wijk Bossenburg planten de leerlingen van de basis school "De Houtuyn", wederom geassisteerd door wethouder Meijers, om 10.30 uur een forse lindeboom op het pleintje in Sandenburg. Al verschillende keren hebben medewerkers van de sectie beplantingen daar een jonge boom geplant. Maar even zo vaak werd het boompje be schadigd door auto's of vernield. Uit reacties van buurtbewoners Vorige week heeft de gemeen te in de binnenstad 200 nieu we plekken gerealiseerd waar fietsen kunnen worden gestald. Achter het nieuwe winkelcen trum Scheldeplein zijn voor zieningen getroffen waaraan in totaal 200 fietsen gezet kun nen worden. Het totaal van de plaatsen achter het winkelcen trum komt daarmee op 230. Er waren namelijk al 15 plaatsen in zogenoemde U-Lock stan daards voor dertig fietsen. Dit is een systeem waarmee de fiets in een soort klem gezet wordt. Vanaf Scheldestraat/Aagje De kenstraat (achter de parkeerga rage om) is de voorziening voor de fiets bereikbaar. Vanaf daar is de binnenstad via het straatje langs Delifrance makkelijk te be reiken. De acht fietsbeugels op Walstraat-Noord (Scheldeplein) worden verwijderd. Het fietsen- park op het nieuwe Scheldeplein werd te groot. Het aantal beu gels was bovendien niet toerei kend om de vele fietsen te stallen. Inspringend op de huidi ge ontwikkelingen is er nu de (foto: Ruben Oreel) Met het opblazen van een muur van groene en oranje ballonnen werd vorige week donderdag het Schel deplein officieel geopend. Burgemeester van der Doef en wethouder De Haas ontstoken gezamenlijk het vuurwerk dat zich onder de ballonnenmuur bevond. Met luid geknal werd hiermee het Scheldeplein officieel in gebruik genomen. Vanavond, 25 maart, vergadert de emancipatiecommissie in het stadhuis. Deze bijeenkomst be gint om 20.00 uur en is openbaar. Donderdag 26 maart staat de raadsvergadering weer op het programma. Deze vergadering begint om 19.30 in de raadzaal van het stadhuis. Over de agen dapunten leest u meer op deze pagina. De gemeentepolitie is onlangs begonnen met het controleren van de zogenoemde gele kaart. Winkeliers zijn wettelijk verplicht deze kaart te hebben. Op de kaart moet men aange geven op welke tijden men ge opend en gesloten is. Het maximale aantal uren dat de winkel geopend mag zijn is 52 uur per week, inclusief de koopavond. Een van de redenen dat de kaart verplicht is, is dat de politie aan de hand van de kaart kan contro leren of de winkelier zich aan de openingstijden houdt. Als u, als ondernemer, de kaart niet (meer) heeft, dan kunt u deze op het stadhuis bij de sectie Economi sche Zaken, krijgen tegen beta ling van f.5,35 krijgen. bleek echter dat men toch graag een boom op die plek wil heb ben. Een bewoner kwam met het verzoek om, in het kader van de sociale vernieuwing, iets te doen aan de verbetering van de direk- te woonomgeving. Beplantingen heeft daarom speciaal voor deze plek en deze gelegenheid een forse lindeboom uitgezocht. Ter gelegenheid van de Boom feestdag 1992, met als thema "de bomen en het milieu" is een lespakket ontwikkeld. Hiermee kunnen scholen in de lessen aandacht besteden aan de rela tie tussen bomen en het broeikaseffect en de C02 pro blematiek. Er zit bovendien een internationaal tintje aan het feest. Er vindt namelijk een uit wisseling plaats met andere Europese landen over Boom feestdagen. nieuwe voorziening getroffen die meer ijzeren rossen kan herber gen. Het aantal mensen dat de fiets pakt om naar de binnenstad te gaan blijkt boven alle ver- wachtigen. De gemeente juicht deze ontwikkelingen uiteraard alleen maar toe en zal ook pro beren zoveel mogelijk in de be hoefte aan plaatsingsmogelijkheden voor de fiets te voldoen. De komende maanden worden er rond het kernwinkelgebied nog meerdere fietsvoorzienin gen gerealiseerd. Morgenavond zal de raad het raadsvoorstel over het skate boarden behandelen. Dit bete kent dat er op verschillende plekken in Vlissingen een ska teboardverbod komt. Het voorstel is, na de vergade ring van de commissie Algeme ne bestuurlijke aangelegenheden op 9 maart, aangepast. In eerste instantie zouden de skateboarders op alle boulevards geweerd worden. De skateboarders bezochten de ver gadering en vroegen het ge meentebestuur af te zien van het voorstel om ook op de boule vards een verbod in te stellen. Het huidige voorstel staat het skaten nu wel toe aan de zeezij de van de boulevards Evertsen en Bankert. Het verbod geldt op de trottoirs aan de zeezijde van de Boulevard De Ruijter en de aan de Boulevard Bankert gele gen Plaza, in de periode van 15 maart tot en met 31 oktober. Het gemeentebestuur wilde een skateboardverbod omdat er nog al wat nadelen zitten aan het skateboarden. In de eerste plaats levert het skaten gevaar op voor voetgangers. Daarnaast veroorzaken de plankjes grote beschadigingen aan bestratin gen. Vooral het Scheldeplein leek een perfecte skateboard- baan met al z'n niveauverschil len. Maar ook daar gaat het skateboardverbod gelden. Hier onder volgt een overzicht van de straten en pleinen waar het ver bod gaat gelden: - Aagje Dekenstraat - Coosje Buskenstraat (tussen Spuistraat en Betje Wolffplein) - Scheldeplein - Walstraat - Lange Zelke - St. Jacobspassage - Lepelstraat (op voetgangers gebied) - Oude Markt (voetgangersge deelten) - Marktstraat - Kleine Markt - St. Sebastiaanstraat Voetgangersgedeelten van: - Nieuwendijk - De Ruijterplein - Beursplein - oostzijde Koopmanshaven - oprit Boulevard De Ruijter - Keizersbolwerk - middengedeelte Bellamy- park ten zuiden van de Brugstraat - op de trottoirs aan de zeezij de van de Boulevard De Ruij ter (van 15 maart tot en met 31 oktober) - op de aan de Boulevard gele gen Plaza (van 15 maart tot en met 31 oktober) Bij overtreding wordt er een be keuring gegeven. Wordt iemand voor een volgende keer betrapt, dan kan de plank in beslag wor den genomen. De inspraakavonden over de so ciale vernieuwing zijn achter de rug. En ik kan met recht zeggen dat het een goed initiatief is ge weest deze te organiseren. Ik heb de avonden als zeer positief ervaren. Mijn indruk was dat mensen graag mee willen den ken om oplossingen te vinden voor problemen in Vlissingen. De opkomst was over het algemeen goed en de bezoekers kwamen met zowel negatieve als opbou wende kritiek. Ik vond het persoonlijk heel ple zierig om met elkaar te praten en van gedachten te wisselen over zaken die mensen bezighouden. Dat dit wederzijds was bleek wel uit het voorstel soortgelijke avon den vaker te organiseren. Dat lijkt mij een prima idee. Deze avon den zouden gecoördineerd kun nen worden vanuit het wijkoverleg, waar twee tot drie maal per jaar verschillende orga nisaties en instellingen de kop pen bij elkaar steken. Er waren een aantal zaken die bij de verschillende avonden sterk naar voren kwamen. Zo werd er veel gesproken over criminali teitspreventie. Er blijkt een grote behoefte te bestaan aan wijka genten die zichxoaar aanwezig zijn. Ook werd het invoeren van politiespreekuren in wijken voor gesteld. In overleg met de politie gaan we kijken in hoeverre deze wensen gerealiseerd kunnen worden. Hondepoep blijft een groot pro bleem in Vlissingen. Ook tijdens de inspraakavonden werd er veel gesproken over deze problema tiek. Daarbij kwam vooral naar voren dat er een mentaliteitsver andering moet plaatsvinden bij de hondenbezitter. Het uitlaten van je hond voor de deur van je buren kan gewoon niet. De hond moet in de goot! Uit de discus sies tijdens de bijeenkomsten konden we ook opmaken dat de inwoners van Vlissingen vinden dat er nog veel onduidelijke en - daarom - gevaarlijke verkeerssi tuaties zijn in de stad. Alle reakties zijn gebundeld en opgenomen met alle secties bin nen het stadhuis. Binnen afzien bare tijd zal de gemeente via deze pagina informatie geven over de verschillende aangesne den onderwerpen en de concrete oplossingen daarvoor. Een andere belangrijke stap die we gaan zetten binnen het socia le vernieuwingsproject is het op zetten van zogenoemde interdisciplinaire wijkteams bin nen de gemeentelijke organisa tie. Zo'n team is een ambtelijke werkgroep voor één bepaalde wijk, waarin vanuit alle secties iemand vertegenwoordigd is. De aktiviteiten, op alle gebieden: verkeer; onderwijs; stadsontwik keling; welzijn; beplantingen; en dergelijke, die in een wijk worden opgezet, worden binnen het team op elkaar afgestemd. De wijkbemiddelaars tenslotte vormen vaste aanspreekpunten voor iedere Vlissinger. Nog geen drie maanden na hun aanstelling zijn er al positieve resultaten ge boekt in het oplossen van proble men in een wijk of straat. Dat kunnen dingen zijn als overlast, onbereikbaarheid van voorzie ningen, gevaarlijke verkeerssitua ties etc. Sinds de nota Emancipatie in 1985, is er, met veel inbreng van de Emancipatiecommissie, aktief emancipatiebeleid gevoerd bin nen de gemeente. Het sektorplan Emancipatie onderstreept dit weer eens. Dit plan, dat in de cember vorig jaar verscheen, wordt morgen in de raad bespro ken. In relatie hiermee wordt er in het stadhuis gewerkt aan "posi tieve aktie", gericht op het perso neelsbeleid. We willen bereiken dat er door dit positieve beleid meer vrouwen de mogelijkheden krijgen om, zeker ook in hogere functies, bij de gemeente te wer ken of binnen 'het bedrijf' door te stromen. V I

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5