ZATERDAG 28 EN ZONDAG 29 MAART^ Lezersreis vol oranje-traditie Scheldeplein symbolisch geopend door Sprintfoto springt in oog 'ontploffen' van ballonnenmuur Een Avondje Theater Halfords ontdekt Scheldeplein de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland ALS ELKE SECONDE TELT Kruiswoordraadsel Inzenden Theaterlijn De prijzen Zij vielen in de prijzen li' TWEE DAGEN SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN TE GOES Groot feest bij in Lange Zelke REIS VAN DE MAAND Openingstijden: ZA. 9-17 ZO. 10-17 uur Kraamverhuur 01640-57521 INFOLIJN 01640-35916^^1 MET DE FAAM/VLISSINGER/BEVELANDER EN CARLIER NAAR DE "BAARNSE LUSTHOVEN" Sponsors bevrijdingsfestival Omdat de zin van de bevrij ding levend gehouden moet worden en omdat de beste plaats om dat duidelijk te maken de school is, zorgt het Bevrij dingsfestival Zeeland (5 mei in Vlissingen) er voor dat de spon sorgelden 'educatief' gebruikt worden. Bedrijven die het bevrij dingsfestival financieel steunen maken het namelijk mogelijk om een lespakket van de Anne Frank Stichting aan een school te geven. 41 sponsors tot nu toe SPRINT PHOTO ftïïK Woensdag 25 maart 1992 DE FAAM DE VLISSINGER 17 De speciale lezersreis van dit blad in samenwerking met Car- lier bv gaat in de oranje-maand april naar Baarn en omgeving. Deze unieke dagtocht laat u kennismaken met vele facetten van "de Oranje's" en voert langs plaatsen die daar on losmakelijk mee verbonden zijn. We vertrekken op WOENSDAG 22 APRIL niet te laat vanuit Zeeland en rijden rechtstreeks door naar Kasteel Groeneveld in Baarn. Hier worden we ver welkomd door onze wel zeer terzake-kundige gidsen me vrouw Coppens en mevrouw Edie van het Historisch Toe risme Bureau uit Baarn. Aan de hand van de stamboom van het Oranjehuis - die iedere deelnemer krijgt uitgereikt, ma ken we met de touringcar een tocht over de jachtgebieden van de Oranjes zoals Lage Vuursche en Kasteel Dra- kesteyn. Onderweg worden veel interessante feiten verteld over bijvoorbeeld de vroegere bewoners, de bouw en de tui nen van Paleis Soestdijk. Het opstapschema voor deze reis is: Domburg Biggekerke Koudekerke Vlissingen Vlissingen Souburg Middelburg Nieuwland Lewedorp Goes Kloetinge Kapelle Kruiningen Krabbendijke Bushalte Tramzicht Kerkplein Dorpsplein Stadhuisplein NS Station Bushalte Brug NS Station De Rode Leeuw Pompstation v.d. Dries NS Station Pompstation Caisson Zeeuwsche Paerel De Koophandel Aankomst Kasteel Groeneveld: Vertrek Kasteel Groeneveld: 06.30 06.45 06.55 07.05 07.10 07.15 07.25 07.30 07.35 07.45 07.50 07.55 08.00 08.10 10.15 16.00 Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 4-42-20-48-51 -60-70-43-40-36-41 -2-35 HORIZONTAAL: 1 appelsoort; 13 overblijfsel; 14 vaartuigje; 15 Ier land; 16 voorheen; 17 vrucht; 18 deel v.d. hals; 19 vorm van mij; 21 telwoord; 23 gymnastiektoestel; 25 de oudere; 26 vrucht; 28 korte aanval; 30 koers; 32 zoogdier; 33 grondvlak; 35 vr. munt; 36 voorzet sel; 37 zoogdier; 39 vr. munt; 41 voorzetsel; 42 zoogdier; 43 droog oven; 44 bevestiging; 46 strook; 48 kleine emmer; 49 bijvoorbeeld; 51 rivier in Italië; 53 kleur; 55 groet; 57 hoofddeksel; 59 vr. dier; 60 bedrijver; 61 religie; 62 vochtig; 64 laagte tussen bergen; 65 Techn. Hogeschool; 66 slang; 68 woonschip; 69 en dergelijke; 71 voeg woord; 72 advies; 74 op deze wijze; 75 planteziekte. VERTIKAAL: 1 matroos; 2 loofboom; 3 klein kind; 4 grondsoort; 5 plant; 6 dik en plomp; 7 onbep. vnw.; 8 insekt; 9 uitbouw; 10 muziek noot; 11 pers. vnw.; 12 ongewoon; 20 plant; 21 plant; 22 inhouds maat; 24 zeer groot; 25 gedorste halmen; 27 letter v.h. Griekse alfabet; 28 rond; 29 boom; 31 bolgewas; 33 mil. insluiting; 34 vogel; 38 watervlakte; 40 tennisterm; 44 slappeling; 45 rijstbrandewijn; 47 voor; 48 deel v.e. gevel; 49 beetwortel; 50 ondervraging; 52 nummer; 54 Alg. Ouderdomswet; 56 de dato; 58 verbod; 60 stad in Afrika; 63 desondanks; 64 bezinksel; 67 uitroep; 68 lichaamsdeel; 70 muziek noot; 71 gewicht; 73 lidwoord; 74 pers. vnw. 53 aziin'54 morel: 56 nerts; 57 jingo; 59 Oplossing enke|; 61 gier M Rome; 66 n»k; 6g Puzzel week 12 mijl 69 vak Voor paleis Soestdijk we een stop (beeld Christoffel Pullman, Naald van Waterloo, het oude postkantoortje) en rij den daarna naar het tot "Cafe Eethuys" verbouwde, 19e eeuwse spoorwegstationnetje De Generaal voor koffie met gebak. Na een bezoek aan het Oranjemuseum in Baarn- waar in steeds wisselende ten toonstellingen een beeld wordt gegeven van de Oranjes in Baarn en Soestdijk -rijden we terug naar Kasteel Groeneveld. We maken een wandeling door de Engelse landschapstuinen van dit kasteel en krijgen een uitleg over de historie van de Opnieuw werden veel goede oplossingen van de voor gaande puzzel ingezonden. Twee gelukkigen vielen in de prijzen: De theatercheque voor twee personen, goed voor een retourt je Antwerpen met de Theaterlijn Antwerpen van Carlier Tours Middelburg, werd gewonnen door S. Provily-Mom in Zou- telande. De twee vrijkaartjes voor de voorstelling van Willem Verman- dere Groep op woensdag 25 maart in de Stadsschouwburg in Middelburg ging naar J. Francke in Serooskerke. HORIZONTAAL: 1 klad; 4 baars; 7 plug; 10 diva; 11 trui; 12 thee; 14 klaar; 17 tree; 19 jol; 20 ooi; 21 zot; 23 een; 24 eb; 25 eventueel; 28 L.S.; 29 orde; 31 keu; 32 last; 35 oeros; 37 roest; 40 ren; 41 b.n.; 42 dg; 43 aal; 44 droom; 47 terra; 49 goud; 50 oma; 52 aula; 54 m.n.; 55 winterjas; 58 ze; 60 oog; 62 get.; 63 rif; 64 Rijn; 65 rein; 67 roman; 69 vonk; 70 eest; 71 gram; 72 lork; 73 saldo; 74 keel. VERTIKAAL: 1 katje; 2 adel; 3 die; 4 Bakoe; 5 ara; 6 Stroe; 7 put; 8 lire, 9 grens; 13 hobo; 15 links; 16 azuur; 18 eelt; 20 overbodig; 22 telegraaf; 25 Ede; 26 te; 27 las; 30 rondo; 33 staal; 34 arm; 36 ONO; 38 ode; 39 alt; 45 ruw; 46 motto; 47 tarra; 48 rus; 49 gnoe; 51 me; Na de "Groene- veldse koffietafel" in een zij vleugel van het kasteel worden we rondgeleid door de histori sche zalen en vernemen inte ressante feiten over de bouw en de bewoners. Met een dialezing over de Oranje Stadhouders in de Has selaarzaal en een theepauze in het kasteelrestaurant beëindi gen we deze Oranje-dag zo rond vier uur. Op de terugweg houden wij een niet al te lange dinerpauze in een restaurant zodat u (op eigen kosten) een warme maaltijd kunt ge bruiken. Reisdatum: Woensdag 22 april. De prijs bedraagt voor het hele omschreven arrangement slechts 779,50 p.p., kinderen tot 12 jaar f 74,50. Hierbij is inbegrepen: vervoer per luxe touringcar, rondrit, begeleiding door deskundige gids, 1x kof fie/gebak, entree Oranjemu seum Baarn en Kasteel Groeneveld, Groeneveldse kof fietafel, dialezing en 1x thee. Boek snel bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4, 01180-39839) of Goes (Opril Grote Markt 2, 01100-20280). Sinds vorige week woensdag is in Vlissingen het Schelde plein officieel geopend. Dat gebeurde om 11 uur door het laten ontploffen van een enorme ballonnenmuur van 20 meter lengte en 2,5 meter hoog. Honderden belangstel lenden waren ondanks het wat gure weer getuige van dit feit. Burgemeester J.C.Th, van der Doef hield na de openingshande ling een korte toepsraak tot de aanwezigen, waarin hij de nadruk legde op de enorme aanwinst van het gerealiseerde project: „Aan Vlissingen is weer een hart gegeven waardoor Vlissingen weer een echt winkelcentrum is geworden met een grote uitstra ling naar de regio. Het Schelde plein is een wezenlijk onderdeel van het hart van Vlissingen dat weer volop klopt, waardoor Vlis singen weer kan gaan groeien en bloeien." De enorme ballonnenmuur ging in vuur en rook op. Een spetterend vuurwerk begeleidde de spectaculaire officiële opening van het Scheldeplein. Van Rietschoten en Houwens, Vlissingen Notaris Mr. G. Herwig, Vlissingen Walcherse Bouw Unie, Grijpskerke 't Waepen van Veere, Veere Poppe Bedrijfswagens b.v., Veere Boekhandel De Ruiter, Vlissingen Zilveren Kruis Verzekeringen, Middelburg Hotel Britannia-Watertoren, Vlissingen De Campveerse Toren, Veere Pechiney Nederland N.V., Vlissingen Bouwbedrijf Joziasse B.V., Vlissingen Meubelhuis "Renaissance", Vlissingen Installatie Bedrijf Goes B.V., Goes Aannemingsbedrijf H.A. Den Exter bv, 's-Heer Arendskerke Meijers Staalbouw, Serooskerke Hoechst Holland N.V., Vlissingen Hoechst Holland N.V., Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Stichting Moerman Promotie Vlissingen Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Wolter Dos Groep, 's-Heer Arendskerke Hercules BV, Middelburg Engelhard Terneuzen b.v. Terneuzen Aannemingsbedrijf Fraanje b.v., Lewedorp Aannemingsbedrijf de Voogd Grijpskerke B.V., Grijpskerke Hertel b.v. Industriële Isolatie, afd. Middelburg Van Belle Meubelen, Vlissingen Van Belle Meubelen, Vlissingen B.V. v/h Firma G.M. Prins en Zoon, Vlissingen Aannemingsbedrijf A. Poelman b.v., Ritthem Herder b.v., Middelburg Koninklijke Hollestelle b.v.. Goes Internationaal Transport Schikker b.v., Borssele Winwoord: HAVENGELD 4 De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. genieten van echte Western- dansen. Daarvoor was de dans groep Scaldis Squares Zeeland uitgenodigd. Onder de koepel van het ABC-complex gaven zij Het wordt weer een groot feest in Vlissingen als op 17 en 18 april de overkapping van de Lange Zel ke officieel in gebruik wordt ge nomen. Alle winkeliers doen mee en omdat het dan bijna pasen is, zal een en ander in dat teken ge beuren. Behalve paashazen hebben de winkeliers ook muziekgezel schappen gecontracteerd waar onder de Big Blue Jeans en Coast Line Chorus. Verder zijn er mo deshows en zijn er volop voor deeltjes in de winkels te halen. Leuke attenties tonen dat de win keliers waarde toekennen aan de komst van klanten in hun straat. Eén van de inzenders van de goe- vrijkaartjes voor het concert van de oplossing van de puzzel van het Nieuw Vlaams Symfonie Or- deze week krijgt als prijs twee kest in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Onder leiding van Patrick Peire worden vanaf 20 uur de volgen de werken uitgevoerd: Pulcinella Suite van Igor Stravinsky, Orkest suite nr. 2 in B gr.t. van J.S. Bach en Pelléas et Mélisande van Jean Sibelius. Patrick Peire Meer ruimte en een goede ligging dat zijn de twee voornaamste re denen voor de verhuizing van Sprintfoto in Vlissingen. Sinds vrijdag 14 maart is de zaak, die voorheen in de Walstraat 78 zat, te vinden op het Scheldeplein in Vlissingen. „Het belangrijkste is dat we aan het begin van het nieuwe winkel centrum zitten en niet in het mid den", meent eigenaar Hans Back. „Iemand die gaat winkelen geeft eerst zijn fotorolletje af, loopt dan de stad in en als hij klaar is, is zijn rolletje ontwikkeld en afgedrukt. Daarom moet de zaak ook in het oog springen. Mensen moeten de zaak zien en zich dan realiseren: „Oh ja, mijn fotorolletje". Met de ligging op de kop van het Schel deplein en een duidelijke lichtre clame hoopt de eigenaar van de fotozaak dit te bereiken. De extra ruimte in de nieuwe zaak wordt gretig benut voor het uitstallen van een breed assortiment films, batterijen en eenmalige camera's. Behalve een nieuwe zaak met regelmatig onder begeleiding van country- en westernmuziek staaltjes van hun kunnen. FOTO AN DA VAN RIET De kans van je jonge leven: de Turtles in het echt zien... De winnaar kan op een zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen: een bezoek aan een thea ter, aan een restaurant of ge woon een gezellig avondje uit. Carlier zorgt voor een meer dan comfortabel vervoer met een luxe touringcar en kan desgewenst re serveringen verzorgen. Carlier bust regelmatig naar Ant werpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie meer De officiële opening werd muzi kaal begeleid door de street- jazzband The Juggets uit Tilburg terwijl een clown op het moment van de openingshandeling zorgde voor een stukje spektakel door een enorme hoeveelheid ballon nen het luchtruim te laten kiezen. Kinderen (en volwassenen) kon den zich na afloop onder andere vermaken met een rondritje in een 'Scheldeplein'-stoomtreintje, al dan niet voorzien van een bal lon, een petje of een vlaggetje. Ook zaterdag was er volop feest op het Scheldeplein: 's middags gaven tussen 12 en 15 uur de Turtles acte de presence, werd er veel muziek gebracht en kon men Een retourtje Antwerpen voor twee personen met de Theater lijn op een zaterdagavond. Dat is de prijs die Carlier Tours Middel burg in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theater cheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van deze puzzel. informatie wenst over deze lijn kan daarvoor terecht bij het reis bureau van Carlier in de Gra venstraat in Middelburg. Overigens is dit retourtje Antwer pen ook in cadeauverpakking verkrijgbaar bij hetzelfde reis bureau. y «S^AOrA Vu JU De medewerk een nieuw interieur heeft de zaak ook de nieuwste machines. „Mi lieuvriendelijke machines", verze kert Back. De chemische stofffen die gebruikt zijn worden opgesla gen in twee grote vaten en perio diek geleegd door een firma die zich specialiseert in het regenere ren van fotochemie. Behalve het ontwikkelen en afdrukken van fo to's in een uur kunnen binnen en- van Sprintfoto in Vlissingen. kele minuten ook, met speciale Fuji-apparatuur, vergrotingen worden gemaakt tot A3-formaat. Dezelfde machine kan ook con tactsheets en transparanten voor overheadprojectoren maken. Bo vendien kunnen nu bij Sprintfoto zowel kleur- als zwart/wir pasfo to's gemaakt worden. Met het postkantoor om de hoek lijkt dit initiatief een schot in de roos. Ook Halfords heeft zijn kans schoon gezien om een plek te veroveren in de binnenstad van Vlissingen. Na een lichte aarze ling tussen Middelburg en Vlis singen koos de zaak uiteindelijk voor het Scheldeplein. Het is, naast de vestiging in Goes, het tweede filiaal van deze fietsen en auto-onderdelen zaak in Zeeland. In totaal zijn er iets meer dan 65 vestigingen van Halfords ver spreid over heel Nederland. Oor spronkelijk is het bedrijf afkomstig uit Engeland, waar het al voor de Tweede Wereldoorlog gevestigd was. Begin jaren '70 zette de auto-onderdelen en rij wielhandel in Nederland voet aan wal. Inmiddels vormen de Hal- fordsfilialen, die overgenomen werden door Nederlanders, on derdeel van de grote Macintosh holding. beDpaard waren veel kinderen best te porren. De Halfords-vestiging aan het Scheldeplein. De Halfordszaken hebben een as sortiment van ongeveer 4500 ar tikelen, bestaande uit auto-accessoires, fietsen en fiets-onderdelen. Een unieke combinatie, volgens bedrijfsleider Taco van Raamsdonk, van auto- en rijwielartikelen. De Vlissingse zaak verkoopt racefietsen, oma- fietsen, mountainbikes en degelij ke fietsen van het merk Cumberland (Sparta-fietsen met een Halfords-naam). Achter de winkel, aan het oog onttrokken voor de klant, is de reparatie plaats voor fietsen. Let wel: Al leen fietsen die bij Halford gekocht zijn.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 17