Statenvergadering Meer werk, beter wonen s Prijsvraag Stichting Filmtheaters Middelburg SPORT SPONSOR Lange Zelke vordert Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Natuur Wonen en werken bijten elkaar soms in de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Om daar een eind aan te maken heeft de stuurgroep gebiedsgerichte benadering plannen op gesteld. Amoveren Verstrengeling (OM M Oplossingen IN BEROEP Reacties Dubbele uitvoering in Ons Dorpsleven Vergunningen OVET Vlissingen Handbalvereniging EMM vindt drie sponsors Woensdag 11 maart 1992 ABDIJ DE VLISSINGER Een voorstel van 40 duizend gul den subsidie is er voor de werk groep Cultureel Gekleurd in Zeeland. Provinciale staten beslissen over de steunfunctiestructuur jeugd- en jongerenwerk. De bedoeling is dat de organisaties zoveel moge lijk samenwerken, waarbij uiter aard de eigen identiteit niet verloren gaat. Voor een deel gaan organisaties compleet samen, voor een ander deel worden fede ratieve samenwerkingsvormen voorgesteld. In het jeugd-en jon gerenwerk moet over 1992 175 duizend gulden worden be zuinigd. Onderdeel van het besluit dat de staten nemen, is de opheffing van de Zeeuwse jeugdraad. Het Roosevelt Studiecentrum in de Abdij in Middelburg moet wor den uitgebreid. Het centrum krijgt de beschikking over de Kapittel zaal en een werkruimte, direct grenzend aan de huidige ruimten. Provinciale staten vergaderen vrijdag 20 maart, 10.00 uur, in de sta- I p Q P) r\ k V\/0\/ tenzaal. Abdij 10, Middelburg. II lOfJlCiarx v v w v De vergadering is openbaar. De staten beslissen over een sub sidie van 32 duizend gulden voor de tekorten in een nieuwe bouw loods voor de Klarenbeek-lts in Middelburg. De loods, waarin praktijklessen bouwtechniek worden gegeven, kan ook door andere scholen worden gebruikt. Uitvoering wordt gegeven aan een eerdere uitspraak (motie) van de staten het crisisopvang huis voor jongeren in Middelburg beschikbaarte houden. De stich ting Kinderzorg krijgt daarvoor 90 duizend gulden subsidie. Ter voortzetting van het zomer- bussenproject en de strandex- presse wordt de staten een subsidie van 130 duizend gulden gevraagd. Voorde zomerbussen, die recreanten naar en van het strand en andere attracties bren gen, worden de lijnen aangepast aan de ervaringen die het vorige toeristenseizoen zijn opgedaan. De strandexpresse Brabant- Zeeland rijdt 9 in plaats van 6 we ken. De totale kosten van het pro ject zijn begroot op 1,1 miljoen gulden. De provincies hebben met het rijk een overeenkomst gesloten voor de uitvoering van het nationaal milieubeleidsplan. Zeeland krijgt dit jaar 370 duizend gulden voor aankoop en inrichting van nieuwe natuurgebieden. Vorig jaar werd al 185 duizend gulden toegekend, maar dat is nog niet besteed. Het rijksgeld komt bij de ruim 4,2 ton die de provincie zelf al voor subsi die in aan te kopen natuurgebied heeft bestemd. Over de jaren 1991,1992 en 1993 geeft het rijk 105 duizend gulden voor het werk dat provinciale ambtenaren moeten doen voor het milieubeleidsplan. Daarna wordt het bedrag teruggebracht naar 68 duizend gulden. De staten beslissen over het doorsluizen van ruim 2 ton rijks- geld naar de stichting Land schapsverzorging Zeeland. Het geld moet worden gebruikt voor de aanwijzing en het onderhoud van landschapselementen, zoals veedrinkputten, heggen, kreken en bloemdijken. Als de staten ermee instemmen krijgt de Culturele raad Vlissingen 25 duizend gulden voor de organi satie van een provinciaal bevrij dingsfestival in 1992. Dinsdagavond 24 maart, aan vang 19.30 uur, houdt de provin cie een inspraakbijeenkomst over het ontwerpstreekplanuit- werking Westerschelde-Oever- verbinding (WOV). De bijeen komst is in de Burgerzaal van het stadhuis van Terneuzen. Woensdagavond 25 maart, aan vang 19.30uur, kan op de streek planuitwerking worden inge sproken in ontmoetingscentrum De Stenge, Stengeplein 1 in Heinkenszand. De bijeenkomsten zijn voor ieder een toegankelijk, zowel om te luisteren als om te spreken. De gedeputeerden J.l. Hennekeij en mevrouw L. Nederhoed- Zijlstra zijn aanwezig om het plan toe te lichten en vragen te beant woorden. De verslagen van de avonden zijn onderdeel van de inspraakreac ties op het ontwerp-streekplan. Behalve deze inspraak kan schrif telijk gereageerd worden op de plannen. Tot 16 april kunnen reac ties worden gestuurd naar het College van gedeputeerde staten, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Het streekplan is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. h IEUWS Meer werk en beter wonen. Hier op mikt de Stuurgroep gebieds gerichte benadering Kanaalzone Zeeuwsch Vlaanderen met zijn plannen voor dit gebied. Een scheiding aanbrengen tussen plekken om te wonen en plekken voor de vestiging van industrie ziet de stuurgroep als de beste oplossing voor de huidige proble men in de Kanaalzone. Na jaren van studie en overleg heeft de stuurgroep de discussie afgerond over de toekomst van de Kanaalzone. In de stuurgroep werkten vertegenwoordigers van de provincie samen met afgevaar digden van de "kanaalgemeen ten" Terneuzen, Sas van Gent en Axel, de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch- Vlaanderen, de Kring van werkge vers in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, het Havenschap Ter neuzen, de Zeeuwse Milieufede ratie en rijksvertegenwoordigers van de inspectie ruimtelijke orde ning, regionale inspectie milieu hygiëne Zeeland en het ministerie van Economische Zaken. Behalve een visie op het gebied van Ter neuzen tot Sas van Gent liggen er ook concrete en voor een aantal mensen ingrijpende voorstellen over de aanpak. Zo heeft de stuurgroep voor gesteld de buurtschappen Boe- rengat, Hoogedijk, Koegors- straat en Axelse Sassing te amo veren. Amoveren is het bestuur lijke en ambtelijk woord voor sloop van de huizen en verhui zing van de bewoners. De sloop is noodzakelijk omdat niet is te ver wachten dat de milieuhygiëne in de omgeving zal verbeteren. Dit verstrekkende voorstel staat niet op zichzelf. Het hangt samen met een reeks van voorstellen die tezamen tot gevolg hebben dat de Sluiskil hele Kanaalzone er op vooruit gaat in de toekomst. Wonen en werken is in de Kanaal zone zo met elkaar verstrengeld dat beide eronder lijden. Hier en daar overschrijdt de milieube lasting de door de overheid gestelde normen. Recreatie, na tuur, landbouw en vooral het wo nen zijn in de verdrukking gekomen. In Sluiskil bijvoorbeeld heeft dat geleid tot een bouwstop. In de termen van het Nationaal Milieubeleidsplan heet het "een bovenmatige cumulatie van milieuproblemen". Aan de an dere kant: bedrijven zien zich be knot in hun uitbreidingsmogelijk heden als gevolg van milieupro blemen in de nabijliggende woon wijken. Deze situatie is onhoudbaar in dit voor Zeeland belangrijke in dustriegebied waar rond 22.000 mensen werken. Mensen die voor meer dan de helft zelf in de Kanaalzone wonen. Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ver gadert de commissie basis- en eerstelijnsgezondheidszorg van de provinciale raad voor de volks gezondheid (Ravoz). Op het mo ment van schrijven van deze rubriek was de agenda nog niet bekend. De Ravoz-commissie verpleeg huizen en gezondheidszorg voor ouderen vergadert 18 maart, aan vang 10.15 uur. Gespreksonder werpen zijn een rapport over de gegevens van indicatiecommis sies. de wachtlijst vemleeqhuis- opname en de nota regiovisie op de gezondheidszorg. De nota regiovisie komt 18 maart ook aan de orde in de vergadering van de Ravoz-commissie zieken huiszorg die om 14.45 uur begint. De commissie spreekt eveneens over het artsentekort. De commissies vergaderen in het gebouw Magnolia, Magnolia 3 in Goes. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inza ge in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middel burg. Behalve het realiseren van een scheiding van plekken voor het wonen en gebieden voor de in dustrie moet het, waar enigszins mogelijk, afgelopen zijn met de de huidige overlast van geur, stof en geluid en moet de uitstoot in de atmosfeer sterk verminderen De stuurgroep doet de volgende voorstellen: de industrie krijgt een saneringsprogramma opgelegd voor het terugdringen van de overlast van geur, stof en geluid en van de uitstoot in de atmos feer. Het ligt voor de hand toe te werken naar een concentratie van kolenaktiviteiten. Een verplaat sing van Ovet komt dan in beeld. Veel inwoners van Terneuzen zijn direct gebaat bij deze maatregel. De Axelse Vlakte en de Autriche- polder krijgen de bestemming van industriegebied. Nieuwe in dustrieën moeten voldoen aan vooraf vastgelegde eisen voor het milieu. Ten noorden van Westdor- pe en ten zuiden van Zandstraat krijgt de natuur de kans zich te ontwikkelen. In vaktermen heet dat het "aanleggen van een eco logische verbindingszone". Deze zone moet de groene verbinding vormen tussen het westelijk en oostelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen. De goede woonkwaliteit in Axel, Hoek, Westdorpe en Zandstraat mag niet worden aangetast. De Otheense Kreek en Philippine zijn gebieden met een hoogwaardige woonkwaliteit. Dat blijft zo. Van daar dat daar in de toekomst wo ningen worden gebouwd. De bouwstop in Sluiskil wordt op geheven. In een nieuw dorpsplan zal aangegeven staan waar wel en niet gebouwd wordt. De milieu- overlast zal verminderen door sa neringen bij de industrie. Voor het aanpassen van het we gennet vindt de stuurgroep een tunnel bij Sluiskil onmisbaar. Voor de verbinding naar België is voor zien door de aanleg van een weg en spoorverbinding aan de ooste lijke kant van het kanaal. Tot 1 juni kunnen de mensen rea geren op de plannen van de stuurgroep. In mei zullen voorlichtingsbijeen komsten plaatsvinden waar iedereen vragen kan stellen. De data en plaatsen worden half april bekend gemaakt. Vanaf 1 april zijn brochures beschikbaar bij de gemeenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent en bij het informa tiecentrum van de provincie. Ab dij 9 in Middelburg. Schriftelijke reacties kan men sturen naar bu reau voorliching, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alle reac ties worden bestudeerd en zo mo gelijk in het uiteindelijke plan verwerkt. De formele inspraakprocedure, inclusief beroepsmogelijkheid, gaat pas spelen als de uitvoering van de afzonderlijke projecten uit het plan aan de orde komt. De projecten moeten namelijk wor den ingepast in bestemmings plannen en streekplannen. De wijziging van dit soort plannen gaat gepaard met wettelijk voor geschreven inspraakregels. De ze procedures starten op zijn vroegst na de zomer. h Dinsdag 17 maart behandelt de tweede kamer uit gedeputeerde staten een algemene bijstands zaak. Een inwoonster van de ge meente Tholen heeft een beroepschrift ingediend omdat zij van haar gemeentebestuur geen bijstand krijgt. De zitting is openbaar en begint om 10.00 uur in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. h Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180 31392 Het gebouw Ons Dorpsleven in Ritthem is vrijdag 13 maart decor voor een dubbele uitvoering. Voor de pauze speelt brassband Onda er en na de pauze acteren leden van de Souburgse toneel- en cabaretvereniging STEC er 'Het slippertje' De stalen constructie boven de Lange Zelke is klaar. Dezer da gen wordt begonnen met het glas aan te brengen. De Stichting Filmtheaters Middelburg houdt een prijs vraag rond de Oscaruitreiking op maandag 31 maart. Deel nemers aan deze prijsvraag moeten voorspellen wie een Oscar wint in de categorieën beste film, beste vrouwelijke en beste mannelijke hoofdrol. In de categorie beste film zijn genomineerd: Bugsy, JFK, Si lence of the Lambs, Prince of Tides en The Beauty and the Beast. In de categorie beste acteur kan gekozen worden tussen Warren Beatty (Bug sy), Anthony Hopkins (Silen ce of the Lambs), Nick Nolte (Prince of Tides), Robin Willi ams (Fisher King) en Robert de Niro (Cape Fear). Voor de categorie beste actrice zijn genomineerd Jodie Foster (Si lence of the Lambs), Geena Davis (Thelma Louise), (Su san Saradon (Thelma Loui se), Laura Dern (Rambling Rose) en Bette Middler (For the Boys). Er zijn drie prijzen te winnen: Een halfjaar, drie maanden en één maand gratis bioscoopbe zoek in Middelburg. De oplos singen moeten worden ingevuld op de bon in de Uit kijker, het programmablad dat wekelijks gratis verkrijgbaar is. De inzendingen dienen voor 27 maart 1992 in het be zit te zijn van het Schutters hoftheater, Schuttershofstra at 1, 4331 NZ Middelburg. Aanvraag Ter inzage Beroep Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Overslagbedrijf Terneuzen "OVET" BV te Terneuzen heeft bij hen op 24 okto ber 1991 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor het uitbrei den/wijzigen van het op- en overslagbedrijf voor massagoederen aan de Kaloothaven te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 827 en 1005 en gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 676, 677, 678 en 773. Het betreft het uitbreiden van het opslagterrein met 15,2 ha, wijzi ging van het aantal powerscreens en uitbreiding van de wateropslag. Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten beslo ten de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorko ming of beperking van gevaar, schade of hinder en geluidhinder buiten de in richting en luchtverontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 12 maart 1992 tot en met 13 april 1992 op de volgende plaat sen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand; in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor in zage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Vanaf 12 maart 1992 tot en met 13 april 1992 kan tegen voornoemde ver gunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven ge noemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 14 april 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Op het programma van Onda staan zowel marsen als klassiek werk. Onder meer werk van Puc cini, Langford en Johan Nijs brengt de brassband ten gehore De handbalvereniging EMM heeft de afgelopen tijd sponsors gevonden voor drie van haar teams. Het eer ste dames-seniorenteam werd in het nieuw gestoken door Van den Berg Autoschade. Staand v.l.n.r.: René Kappetijn (begeleider), Jorien de Jonge, Christian Ramstijn, Miranda Dekker, Renate Hendrikse, Karin Markusse, Aletta Baan en John Lijnse (trainer); zittend v.l.n.r.: Anette Uitterhoeve, Caroline Peperzak, Claudia Verhorst, Mirjam de Kok en Sophie Felius. Het tweede dames-seniorenteam van EMM wordt gesponsord door Van Ouwekok bv, zand- en grindhan- del. Staand v.l.n.r.: Annemarie Minnaert, Marjo Hill, Pe tra Dijke, Giel Castenmiller (coach), Danielle Verhorst, Barbara van Wingerden, Linda Canninga en Ineke Jon- gepier (begeleidster); zittend v.l.n.r. Ingrid de Kok, Yo- landa Henning, Petula Tax, Ingrid Gutteling, Monic van Heiteren, Paula Mechielsen, Jorien de Jonge en liggend Jils Jongepier. Het eerste heren-seniorenteam vondt een sponsor in de uitbater van het café Seventy Seven. Staand v.l.n.r.: Jan Jongepier (begeleider), Ronny Ónwijn, Ronald Guillet, Camiel Henning, Edwin Davidse, Patrick Gabrielse en Jos Aertsen (trainer); zittend v.l.n.r. Jurgen Dingemanse, Olaf Houtepen, Maud Veldhuizen, Wim Brandes, Frank Geldof, Sjoerd Jongepier en Erik Visser. Voorjaar Als moeder en kind schaap nog zo verschillend in grootte zijn, is het echte voorjaar zeker op komst.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 9