Haute Couture is r£i Van der Sloot breidt uit betaalbaar, Madame! Voor M&S Mode gaat niets te ver Jaren zestig bij Eszeth Voorjaar- en zomermode Voorjaar- en zomermode Voorjaar- en zomermode %^»riaar- en zomermode C'est fou! Patachou! Cl patachou De sterke kant van de kinderbtril HARDY/BRILLEN/LENZEN tijdsbewust maar niet tijdgebonden Haarmodelijn "Vision '92" ZOMER '92 Woensdag 11 maart 1992 DE FAAM DE VLISSINGER 27 Kinderen hebben een eigen smaak. Ze weten precies wat ze willen. Ze weten alles van trends, sport, kleding en muziek die ze leuk vinden. Een bril vinden die bij dit beeld past is niet makkelijk. Met de nieuwe collectie kin- derbrillen van Hardy Optiek is dit probleem de wereld uit. Kinderen met een bril worden nogal eens uit gelachen. De bril is vaak het mikpunt van spot op scholen en onder jongeren. De meeste kin deren voelen zich daarom opgelaten met een bril. Bovendien maakten de saaie brillen van vroeger het dragen van een bril er niet leuker op. Hardy Optiek aan het Bellamypark brengt hier verandering in. Bij de Vlissingse opticien kunnen de kinderen nu kiezen uit een ruim as sortiment monturen in vrolijke kleuren. Mon turen die naast leuk ook sterk zijn, zodat ze niet bij de eerste val of stoeipartij kapot gaan. Kinderen zitten nu éénmaal niet een hele dag stil op een stoel, dus de kans dat er iets met de bril gebeurt is groot. De nieuwe collecties van Hush Puppies, Sir John, Byou en Enrico Coveri kunnen echter wel tegen een stootje. HARDY OPTIEK BELLAMYPARK 38 VLISSINGEN 01184-12010 bellamypark 38, vlissingen, tel. (01184) 12010 pasvorm. „Tenslotte zijn er ook mensen die gedwongen zijn veel te staan voor hun werk en daarvoor een wat betere pasvorm nodig hebben". De Vlissingse zaak is een filiaal van de zaak in Middelburg. Het interieur van de winkel heeft een art nouveau stijl. Er is veel gewerkt met warme kleuren, hout en granieteffecten. De inrichting is gericht op een persoonlijke bedie ning, door in de houten wand- meubelen van elke schoen maar één exem plaar te presenteren. Franka en Diny staan klaar om voor gepaste maten en advies te zorgen. VAN DER SLOOT MODESCHOENEN ST JACOBSPASSAGE 29 LANGE DELFT 48 VLISSINGEN MIDDELBURG 01184-19470 01180-13926 'Back to the sixties', oftewel terug naar de ja ren zestig. Dat is de modetrend van nu. Chi quere kleding, pakken en tailleurs vormen het modebeeld. Cora Zuidema, eigenaresse van het mode adviesbureau Eszeth weet daar al les van. Het mode adviesbureau richt zich vooral op de sportief-klassieke mode. Dat betekent dat de chique pakken bijvoorbeeld ook gedragen kunnen worden met een pantalon of een ber muda. De bermuda's zijn vrij kort met een wij de pijp waardoor het meer een short wordt. Sportief en klassiek worden op deze manier gecombineerd. De blouses en tops zijn veel bewerkt met kettingen en ornamenten, de zo genaamde Hermes-stijl. „Van elk kledingstuk hebben we, om exclusief te blijven, niet meer dan twee exemplaren in huis", benadrukt Co- ra Zuidema1. „De geappliquerde truien zijn y zelfs allemaal verschillend". Voor de wat jon gere kleding is er het nieuwe Nederlandse merk Yvonne Préface met truien, shorts, t- shirts en blouses. Eszeth is de enige mode zaak in Zeeland die dit merk verkoopt. Trendy zijn ook de korte plooirokjes met lange gebrei de truien. Bij alle keuzes staat Eszeth haar klanten terzijde met deskundig advies. Op de open dagen die van 11 tot en met 14 maart en van 18 tot en met 21 maart worden gehouden in het pand aan de Loskade wordt de.nieuwe zomercollectie geshowd en worden er gratis haaradviezen gegeven. MODE ADVIESBUREAU ESZETH LOSKADE 9 MIDDELBURG 01180-27244 MADAME COUTURE LANGE DELFT 111 MIDDELBURG 01180-27244 Hollywood, Miami, Oxford en de tuin van Eden, stijlen die van gedegen tot exotisch, suikerzoet en dromerig de revue passeren. De reis naar de zomer begint net over de grens. Dat is wat M&S Mode deze warmere maanden biedt. M&S MODE LANGE DELFT MIDDELBURG SCHELDEPLEIN VLISSINGEN Uw haar en uw kapsel zijn uiterst belangrijk voor u. Terecht, want het gevoel mooi haar te hebben geeft zelfvertrouwen, legt accenten op uw persoonlijkheid, op uw uitstraling. U kiest voor gemak én u bepaalt zelf welke haardracht bij uw persoonlijk heid past. Dat is "Vision '92": een eigentijdse coupe voor dames en heren; elegant, pittig of nonchalant. De zijkanten en nekpartij zijn relatief vrij kort en het kapsel wordt, indien mogelijk, naar achter gekapt; men accentueert zodoende de contouren van het gezicht. De bovenpartij wordt iets langer gelaten en vrij hoog opgewerkt. Deze nieuwe look is gedurfd en makkelijk in onderhoud. In onze kapsa lon kijken we niet alleen naar uw hoofd- en gezichtsvorm en de kwaliteit en structuur van uw haar, maar ook naar uw portemonnee. Het moet betaalbaar zijn en blijven. En dat kan. De "Vision '92" lijn vraagt om een ondersteuning. De volumegevende krullen van onze soepele deelpermanent zijn daarvoor zeer geschikt. Compleet met knippen en stylen rekenen wij hiervoor slechts f 45,— (al leen op afspraak). Dankzij licht- en kleureffecten krijgt het kapsel speciale nuances en ook hierin bieden wij u vele mogelijkheden. Modieus zijn nog steeds de warme kleuren koper, kastanje en mahonie, maar ook de schaduw kleuringen of coupe soleil zijn erg in trek. De prijzen hiervan liggen tussen de f 20,— en f 35,—. U ziet: een modern kapsel hoeft niet duur te zijn, u moet alleen even uitkijken bij welke kapper u binnen stapt. Voor de verzorging van uw haar en uw kapsel staan wij voor u klaar met vele professionele "doe-het- zelf" produkten en een deskundig advies. Wanneer u te weinig haar heeft, is het ook mogelijk om KAPSALON N. DE SMIT een modern pruikje in de "Vision '92" lijn te laten verzorgen. Voor afspraken en inlichtingen kunt u NIEUWENDIJK 19 terecht bij kapsalon Nic. de Smit, Nieuwendijk 19, tel: 01184 - 13327, te Vlissingen. VLISSINGEN, 01184 - 13327. Madame Couture laat haar collectie niet bepalen door een modetrend, maar door exclusiviteit. Aparte modellen van goede kwaliteit bieden de vrouw die het draagt de zekerheid dat zij iets unieks en bijzonders aan heeft. Extravagant en vernieuwend. Dat is X-Ray, de tijdsbewuste modezaak in de St Jacobsstraat in Vlissingen. Hoewel de zaak niet direct seizoendgebonden is, is er altijd wel iets nieuws te bespeuren. De collectie wordt echter niet alleen in het voor- en najaar vervangen, maar het hele jaar door aangevuld. Bijna iedere week komen er wel nieuwe kle dingstukken, accessoires en schoenen bin nen. De collectie van Harley Davidson - X-Ray heeft bijna alles van dit merk in huis - wordt gedurende het hele jaar aangepast met nieu we riemen, t-shirts, gespen, petjes en broe ken. De traditionele Dr Adam en Dr Martin schoenen daarentegen staan er het hele jaar, hoewel er natuurlijk wel nieuwe modellen ver schijnen. En ook cowboylaarzen verkopen net zo goed in de zomer als in de winter. Verder is het aanbod aan jassen vergroot en kunnen ook de house-freaks hun hart ophalen bij X- Ray. Met de opening van de nieuwe winkel in Middelburg binnenkort, hoopt de zaak ook daar een markt aan te boren. De collegestijl Oxford is gedistingeerd, maar toch sportief. Er worden kleuren als marine, framboise-rood en zwart gecombineerd met ecru, linnen of wit. Onder het "rustieke" van het Oxford-thema worden breisels en stoffen verstaan, waarin het linnenbeeld verwerkt is. Tuniektruien en vesten, versierd met kabels, strepen en ran den zijn van een katoen-linnen menging. Uni's worden gecombineerd met smalle en brede strepen. Jacquards en tegeltableaux zijn ver werkt in tricots. Al met al zijn grafische des sins kenmerkend. Een grote collectie T-shirts met prints uit de bedrukte linnencollectie en overhemdblouses maken smaakvol combine ren mogelijk. Veel blazers met korte mouwen, een ronde of V-hals, worden op bermuda's, rechte korte rokken, slank gesneden broeken of rechte jurkjes gedragen. Opvallend zijn de vele nestelringen en ritsen. Eden is een paradijselijk thema waarin zachte pastels doen denken aan een dromerige tuin. Tere bloementinten als lila, lavendel, linde groen en geel contrasteren met kaneel, zalm roze of het verlegen grijs van stenen engelen. Soepele stoffen o.a. viscose en tricot variëren in prints van sierlijke bloemen, grote geometri sche motieven tot polkadots en -dotjes. Het is een collectie van wijde rokken, blouses en blazers met korte en lange mouwen. De linnenlook is bij uitstek geschikt voor dit thema, combinaties in uni, strepen en ruiten voeren de boventoon. En het comfort van ge breid willen we niet meer kwijt, al dan niet in stretch voor leggings, rokjes en jurken en niet te vergeten grofgebreide truien en lange vesten. Het lentebeeld wordt afgerond met pastelkleurige trenchcoats en swaggers naast jacks in mozaïekdessins. Begon de filmgeschiedenis met zwart/wit, in het thema Hollywood vormen ze de basis - als dessin of fond - voor een avontuur in kleuren als fuchsia, geel, blauw en groen. De tropen, X-RAY ST JACOBSPASSAGE 19 KREUKELMARKT 12 VLISSINGEN GOES 01184-12377 01100-30890 BINNENKORT GORTSTRAAT 26 MIDDELBURG 01180-40555 PATACHOU KLEINE MARKT 3 VLISSINGEN 01184-13166 yy DAMESMODE yy? De Middelburgse modezaak sorteert haar kle ding naar kleur, zonder rekening te houden met de trendy modekleuren, die vaak zeer be perkt zijn. Nee, gewoon veel verschillende kleuren, die voor iedereen een keuze bieden. Bovendien zijn de verschillende modellen bin nen een kleur onderling te combineren. Veel variaties zijn dus mogelijk. Een trend die vorig jaar verscheen en zich voortzet is het gebruik van veel natuurlijke stoffen zoals wol, zijde en katoen. Een stof die pas nieuw is, is het Belse- ta; heel zacht zeemachtig materiaal waarvan onder andere mantels in prachtige kleuren worden gemaakt. „In het sportievere genre hebben jeans en jasjes in allerlei vormen", ei genaresse mevrouw Soons toont enkele jas jes in verschillende lengten, met korte of lange mouw. „En verder zijn de lange truien en ge tailleerde lange jassen erg in. Maar het be langrijkste is dat onze klanten er exclusief gekleed bijlopen". Deze exclusieve modellen komen meestal uit het buitenland. Merken zo als Jobis, Kemper en Smarti, die Madame Couture verkoopt worden met zorg uitgezocht tijdens modeshows in onder andere Duitsland en Zwitserland. Maar hoewel haute couture een dure naam heeft, is de mode wel betaal baar. Van der Sloot is een specialist in dames- en herenschoenen. Voor de dames zijn dit vooral exclusieve schoenen van Italiaanse merken en voor de heren is er veel Nederlands fabricaat, zoals Van Bommel en Van Lier. De voorjaar scollectie voor vrouwen bestaat uit veel pumps en ballerina's in felle of gecombineerde kleuren. Wie deze schoen past trekke hem aan. Maar wat met al die ongelukkigen die hem niet passen? Voor deze gevallen heeft Van der Sloot ook een afdeling schoenen met i jungle en Caribbean bepalen de prints en mo dellen van dit thema. De 3/4 broek wordt zeer populair, zowel in ge kleurde strepen als uni, versierd met metalen accenten. Hierop doen longblouses in kleur vlakken, tuniektruien met Hollywood-achtige applicaties of vrolijke ruime T-shirts het bijzon der goed. Ook korte wijde rokjes in BB-ruitjes met broderiebloesjes zullen aantrekkelijke combinaties blijken. Zomerse jurkjes zijn er in tropische kleuren en wildgebloemd. Bij de stretch-variaties is er veel aandacht voor het decolleté. Blikvangers zijn felgekleurde lakjasjes, swag gers en jassen in trenchcoatstijl. Maar op en top jaren zeventig zijn de gebloemde lakjasjes. Lakceintuurs, felgekleurde houten en metalen sieraden maken deze frivole stijl compleet. Zoete kleuren en intense pastels uit het plastic-tijdperk van de jaren zestig waren de aanleiding voor het thema Miami. Koraal, oranje, lavendel, hardroze, mint en lichtgroen zullen vanaf de eerste lentedag het straat beeld bepalen. Fantasiebloemen zoals Matisse ze schilderde tot de grafische stijl van Warhol bevolken de stoffen. Opvallend zijn de grote all-over prints en randverwerkingen voor trui en, vesten en T-shirts. Een andere grote stroming binnen dit thema zijn de sportieve twills en gewassen jeans voor spijkerrokjes, broeken, jurken en jasjes in uni en multi-colourstrepen. Kenmerkend zijn contraststiksels en veterslui tingen. Voor hoogzomer worden rokken en bij passende blouses van soepele viscose, shantung en doorschijnende stoffen, bedrukt met vrolijke dessins gereserveerd. Ook Patachou heeft haar nieuwe voorjaar scollectie samengesteld. Met zorg is alles bij elkaar gezocht door eigenaresse Mieke Dij- kwel: pantalons, schoenen en tassen in bij passende kleuren vormen een onderdeel van een veelzijdig mode-assortiment. 1 exclusieve damesmode Kleine Markt 3 4381 EJ Vlissingen Tel 01184 - 13166 In de zomercollectie van de Vlissingse dames zaak dit jaar is een nieuw merk opgenomen: Mondi. Het modebeeld van Mondi is uitge voerd in vrolijke kleuren grijs met zonnig geel en marine-blauw gecombineerd met beigetin- ten en ecru. De pantalons van Rosner zijn strak en kort en geaccentueerd met ritsjes. En natuurlijk zijn er de jeans van Rosner. Bogie heeft het dit seizoen op de aardetinten ge gooid, waarin steenrood- en zandkleuren ge combineerd worden met bloemenprints. En wie de puntjes op de i wil zetten laat zich nog een paar bijpassende schoenen van Antonio Paulo aanmeten. De schoenenzaak Van der Sloot draagt een steentje bij aan de opbouw van het centrum van Vlissingen. Van der Sloot schoenen is één van de vele nieuwe modezaken in de bin- nestad, maar één van de weinigen die zich in de St Jacobspassage heeft gevestigd. „Voor ons is het echter een ideale plaats, omdat we hier tussen allemaal speciaalzaken zitten", meent eigenaar Jan van der Sloot.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 27