UIT HET ZAKENHART Blankenburgh nu ook in Vlïssingen 1 Snooker-topper in Middelburg Cricket Co: geen sportclub maar een heren modezaak Versmarkt 't Westland in Dauwendaele in nieuwe jas EDO House? Lekker hossen toch Een Avondje Theater Kruiswoordraadsel De prijzen e s Theaterlijn Inzenden Zij vielen in de prijzen Hot Legs voor vrouwen van iedere leeftijd met jonge levensstijl Dert via Amco al Europees Gratis zachte lenzen voor uzelf of voor een ander bij aanschaf van een nieuwe bril, of 100,- korting Dansen voor Greenpeace Training financieel management In weer en wind EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF IHARTGRONDIG Ad Hanneman Woensdag 11 maart 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 h. Uj DC Wereldspeler Mike Massey toonde vorige week donderdagmiddag voor een massaal publiek de kunst van het snookeren. Dat alles ge beurde in Que Action in Middelburg waar tevens werd beweerd dat snookeren een coming sport is. Een duurzaam tapijt, een degelijk bed en vrolijke gordijnen zijn nu ook aan het Scheldeplein in Vlis- singen te koop. Vlakbij de par keergarage opende de firma Blankenburgh haar derde zaak in tapijten, gordijnen en bedden. Met de andere vestigingen in Goes en Middelburg heeft nu ook de Scheldestad een woningin richtingzaak die al sinds de jaren zestig zijn naam uitdraagt over Walcheren en Beveland. „Maar zelfs van daarbuiten hebben wij klanten", vertelt Frits Meeder in de toonzaal waar vooral de grote slaapkamerafdeling in het oog springt. „Hier kregen wij de be schikking over een ruimte van zeshonderd vierkante meter die wij optimaal konden benutten, waardoor ook de presentatie pri ma tot zijn recht komt. Vrolijk bedrukte gordijnstoffen in aardkleuren of met een bloem motief. Dat is de trend in deze tijd. „Daarbij dan een frisétapijt in één van de tien verkrijgbare kleu ren en een verstelbaar bed van goede kwaliteit. De neutrale bei ge vloerbedekking is op zijn re tour", vertelt bedrijfsleider Meeder, die al zeventien jaar in het vak zit. „De tegenwoordige klant wil kwaliteit en service en daar wil hij best iets meer voor betalen. Op ons eigen atelier kun nen wij inspelen op persoonlijke wensen en doordat wij in de win kel grote tapijtstalen gebruiken, wordt het combineren met gor- dijnensoffen vergemakkelijkt. Wij staan in voor een goed persoon lijk advies". Firma Blankenburgh aan de Aagje Dekenstraat 16 in Vlissingen, te lefoon 01184-16996 is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Op maandag is de zaak dicht, maar op de vrijdagse koopavond blijft hij open tot 21 uur. Bedrijfsleider Frits Meeder in de Vlissingse vestiging van Blan kenburgh aan het Scheldeplein. De Kamer van Koophandel heeft speciaal voor bedrijven in de toeristische sector een cursus financieel manage ment samengesteld. Toe komstverwachtingen krijgen daasrbij extra aandacht. Voor beelden uit de praktijk dienen daarbij als voorbeeld. De trai ning staat op de agenda voor maandag 30 maart, aanvang 9.30 uur en wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Middel burg. Wie een mooi geschoren gras veld met heren in witte sportkle- ding verwacht, komt bedrogen uit. Aan de Korte Delft in Middel burg werd niet een sportclub ge opend, maar een modezaak waar sportieve klassieke herenkleding te koop is van het merk Cricket Co. Deze merknaam werd ook doorgevoerd in de naam van de zaken, waarvan er nu vier in Ne derland zijn. Cricket Co is van Belgische oorsprong. Adrie Jansen uit Breskens die met zijn vriendin Annika van Straten de nieuwe zaak leidt, vond Middelburg de aangewezen stad voor Cricket Co, de eerste in Zeeland. „Op basis van een partnership kon ik in samenwer king met de moederfirma deze zaak opzetten. Er is ook een ze- Dert aan de Nieuwendijk in Vlissingen. De firma Dert aan de Nieuwendijk in Vlissingen heeft zich aangesloten bij Amco Nederland, een overkoepelende Europese organisatie voor electrotechnische detailzaken. Dert heeft daarmee al een voorschot genomen op de Europese vrijmarkt die eind dit jaar van kracht wordt. Met de aansluiting kan Dert zijn concurrentiepositie versterken in de Zeeuwse electronica-branche (audio-televisie en video). Met de foto artikelen was Dert al aangsloten bij Europa Foto. kere mate van vrijheid bij de in richting van de winkel en van het assortiment". Wie rondkijkt ziet kwalitatief mooie herenkleding in vrolijke, soms felle kleuren. Po lo's, broeken, hemden, jacks en sokken in een betaalbare klasse en goed te combineren. „Al toen ik op school zat hielp ik in mijn vrije tijd in een modezaak en daar heb ik nu ook bewust voor geko zen", aldus de 24-jarige kersver se ondernemer. Adrie Jansen en Annika van Straten voor Cricket Co in Middelburg Eén van de prijzen van de puzzel van deze week is een avondje theater voor twee personen op 25 maart in de Stadsschouw burg in Middelburg. Om 20 uur treedt daar Willem Vermandere Groep op met het liedjespro gramma 'Ver weg van hier'. Groep Als Willem Vermandere zingt en vertelt over zijn geboortestreek West-Vlaanderen, over de men sen en dingen die hem beroeren, verbazen en vertederen, dan is hij op zijn best. Voor de buitenwe reld is hij een zanger, maar de zanger is meer: hij beeldhouwt, tekent, componeert en schrijft ook: „Beeldhouwen is wroeten, vechten met de materie Liedjes zingen is zoiets charmants, men rolt de loper voor u uit; maar je hebt er wel tegenwind bij nodig. Omdat Willem vastbesloten is zichzelf te blijven laat hij een do sis zelfspot bepaald niet ach terwege. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 75 - 17- 61 -52-56 -23-70- 15-42- 39- 10-3 HORIZONTAAL: 2 opmerkelijk; 12 uitroep; 14 erepoort; 15 advies; 16 boksterm; 17 telwoord; 19 Mil. Politie; 21 per adres; 22 gevange nis; 23 kussenovertrek; 25 werkvertrek; 27 vr. taal; 29 nauwe door gang; 30 plant; 32 rekening; 33 grondsoort; 34 vuurwapen; 36 zelf kant; 37 let wel; 38 jongensnaam; 39 korte tijd; 41 muzieknoot; 42 kroosvaren; 43 titel; 44 muzieknoot; 45 werkschuw; 47 volgroeid; 48 boom; 50 vis; 52 plant; 55 staafje; 56 pl. in N-Holland; 58 raadsel; 59 voertuig; 60 stad in Rusland; 62 deel v.d. hals; 63 hamer; 64 hoofd deksel; 65 pers. vnw.; 67 dat is; 68 nieuw; 69 titel; 70 wijkplaats; 72 drank; 74 laatstleden; 75 lekkernij. VERTIKAAL: 1 regentijd; 3 laagtij; 4 deel v.h. lichaam; 5 hoofd; 6 was getekend; 7 paardeslee; 8 snel; 9 handeling; 10 hetzelfde; 11 garne ring; 13 soldaat; 16 afbeeldsel; 18 Europeaan; 20 wedstrijd; 22 gasv. element; 24 voorzetsel; 25 ingezet stuk; 26 vogel; 28 voegwoord; 30 plant; 31 openb. ambtenaar; 34 onderkussen; 35 niet mooi; 38 ple zier; 40 deel v.d. mond; 44 lekkernij; 46 opstandeling; 49 roofvis; 51 fijn weefsel; 53 naaldboom; 54 windvlaag; 55 restant; 57 motorschip; 59 uitroep; 61 nauwe opening; 63 vlug en levendig; 66 omroepver eniging; 67 projektieplaatje; 70 motorrace; 71 rivier in Italië; 72 Burgelijk Wetboek; 73 muzieknoot. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. Oplossing Puzzel week 10 HORIZONTAAL: 1 kurkvijl; 6 schedel; 12 al; 13 t.a.v.; 15 een; 16 do; 17 reu; 19 lemming; 22 beo; 23 AVRO; 25 riant; 26 De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. hulp; 27 menie; 29 NNW; 30 galei; 31 El; 32 Sens; 34 Isar; 36 NN; 37 strak; 38 taats; 40 doel; 41 teef; 43 kroes; 46 meent; 49 A.P.; 51 worm; 52 Esla; 53 da; 54 Parijs; 56 abt; 58 sabel; 60 snek; 61 varen; 63 sage; 64 tak; 65 wederom; 67 lei; 68 Em.; 69 dat; 70 gal; 72 Ne; 73 raadsel; 74 palster. VERTIKAAL: 1 karamel; 2 ulevel; 3 kt.; 4 val; 5 ijver; 7 cent; 8 heg; 9 en; 10 edelen; 11 looping; 14 Oman; 18 urn; 20 Minsk; 21 inwit; 22 bul; 24 Oister- wijk; 26 hartenaas; 28 eerloos; 30 gaa- tels; 33 na; 35 s.a.; 37 sok; 39 set; 42 kapster; 44 er; 45 smaad; 46 meter; 47 es; 48 Maleier; 50 Panama; 53 degene; 55 rek; 57 brem; 59 bal; 61 vete; 62 noga; 65 was; 66 mal; 69 d.d.; 71 L.S.. Winwoord: ER GAREN BIJ SPINNEN 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgeverij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het visserle ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch ver antwoord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de ele menten en onder povere sociale werd vu omstandigheden duur betaald. Overigens is voor deze puzze een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dager verloten we er eentje onder dt goede inzendingen. Uit de vele inzendingen van de vorige puzzel zijn drie prijswinnaars getroken. De winnaar van de vrijkaartjes voor de voorstelling 'Lusten en Lasten' werd J. Koene in Meliskerke. Het boek 'In weer en wind' van Uitgeverij Den Boer in Vlissin gen ging naar P. Tange in Ritthem. Een theatercheque voor een retourtje Antwerpen op zaterdag avond voor twee personen, beschikbaar gesteld door Carlier Tours Middelburg, werd gewonnen door H. v.d. Vlist in Mid delburg. Nieuwe vloeren, gemoderniseer de schappen, een verrolbare toonbank en daarbij nog een rol luik dat de hele winkel 's avonds hermetisch afsluit. Kortom Vers markt 't Westland in Dauwen daele is flink op de schop ge weest, maar sinds vrijdag 6 John Smits en zijn assistent Bas Sengers in de winkel maart kan iedere klant zelf zien hoe mooi het resultaat eruit ziet. Peultjes uit Guatemala, nieuwe aardappelen uit Marocco. Je kunt het zo gek niet bedenken of bij 't Westland zie je het op de schap pen staan. Bedrijfsleider John Smits is tevreden dat zijn waar in de nieuwe opstelling veel beter tot zijn recht komt: „Door de an dere indeling kreeg ik bovendien twee meter extra ruimte, die ik benutte voor een uitbreiding van de exclusievere groenten- en fruitsoorten. De verrolbare toon bank gaat in de ochtend naar bui ten en dat verlengt de winkel nogeens aanmerkelijk, 's Avonds is in een mum van tijd het nieuwe rolluik omlaag en de zaak herme tisch afgesloten", vertelt de be drijfsleider die samen met zijn assistent Bas Sengers en vijf part-timers de zaak leidt. Warme naturel tinten, houten vloeren en simpele maar verfijn de kleding. Dat valt het eerste op in de nieuwe modezaak Hot Legs aan het Scheldeplein in Vlissin gen. Het is te zien dat eigenares se Nel Haartsen, in het verleden lerares naaldvakken, verstand heeft van design en kwaliteit. Naast haar gelijknamige winkel in de Walstraat 74, waar vooral sportieve vrijetijdskleding voor dames en heren wordt verkocht, vormt hier de sportieve chique de boventoon. „Veel vrouwen voelen zich langer jong en durven dat ook in hun kleding en levensstijl te tonen. De leeftijd speelt dan geen rol", stelt Nel Haartsen. „Deze zaak heeft vooral goede merkkleding van een mooi simpel design en ver zorgde kwaliteit. Omdat wij von den dat ook de winkel zelf die uitstraling moest vertonen, kozen wij met architect Don Mon fils uit Middelburg voor een ruimte in naturel tinten: een houten vloer, wat grenen meubelen en een oude Franse spiltrap als blikvan ger. Hierin komt de kleding goed Medewerkster Wilfra Jonker in het nieuwe Hot Legs aan het Scheldeplein in Vlissingen tot zijn recht. Ondermeer van de Deense merken In-Wear en Part Two hebben wij heel veel in huis: van broeken tot truien, van vesten tot jacks, zowel in linnen of half linnen, in katoen of visco se. Allemaal materialen die heer lijk in het dragen zijn. Daarbij kan de klant schoenen kiezen van het merk Cinderella, waarvan Hot Legs heel veel modellen in de zaak heeft". Hot Legs aan het Scheldeplein in Vlissingen, telefoon 01184 - 15382, is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur. Op maandag gaan de deuren om 13 uur open en op zaterdag 17 uur dicht. Tijdens de koopavond is de zaak gesloten van 18 tot 19 uur. Rinck geeft gratis zachte contactlenzen weg! Kwa- liteitslenzcn* die normaal al gauw een paar honderd gulden kosten. Gratis bij elke bril, inclusief aanpas sing. Dus dit is dé gelegenheid om die oude lens-wens eindelijk in vervulling te laten gaan. Voor uzelf (naast uw bril) of voor een familielid, de buurvrouw of wie dan ook. Als niemand in uw omgeving «lie gratis lenzen wil, en uw eigen hoofd er ook niet naar staal, kunt u kiezen voor 100,- korting op uw nieuwe bril. 06 02100M Enkelvoudige contactlenzen, sterkte +5 t/m -5. Aanbieding geldig dm zaterdag 4 april 1992 GAAN OP Middelburg. Lange Deltt 8b, 01180-13792. Leerlingen van Dansschool Janvier aan de Kanaalstraat in Middelburg dansen zondag 15 maart tien uur lang voor Greenpeace. De leerlingen hebben sponsors ver- zamelddieze betaalt voorelkedans die wordt uitgevoerd. De op brengst is bestemd voor de milieu organisatie Alle mogelijke dansen komen aan bod, van Lambada tot wals en van rock roll tot tango. Be zoekers krijgen de kans om zich als donateur van Greenpeace op te ge ven. Het dansfestijn begint 's mor gens om 10 u. en is 's avonds om achtu. afgelopen. Ik ken leeftijdgenoten die zich vreselijk druk maken over de house-rage. Ik bedoel die nieuwerwetse muziek met drum computers en synthesizers waar nu ook party's naar genoemd worden. Dat alles wordt dan ook nog eens in verband ge bracht met de drug extasy (XTC). Of ik ben geen echte ouwe zak, of die anderen vergeten te snel - de geschiedenis herhaalt zich namelijk. In de tijd dat ik 'I see a red door...' van de Rolling Stones 'te gek' vond waar schuwden ouderen mij voor LSD. Ik zag toen het verband niet. Oké. Er werd 'gebruikt', maar dat was al zo oud als de weg naar Rome. Mijn vader bijvoorbeeld gooide wekelijks zo'n vijf dozijn potjes bier door z'n keel, een eigenschap die ik van hem geërfd heb. Ik dronk bij 'The red door...' of 'It's my life (The Animals) ook aardig. Maar we kunnen nog verder terug. Wat nu klassiek is was toen modern. Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat toen de eerste Walz tussen de Duitse heuvels werd ingezet en de toen malige jeugd elkaar aanraakte bij de dans ouderen schande spraken over zoveel onkuise handelingen - en dat nog wel op muziek die tot zonde en verderf moest leiden. Kent u dat ar gument? En wat is nou die house. Dat is toch gewoon electronische hoempapa waar de jongeren kennelijk plezier bij kunnen ma ken. Het is toch iets van deze tijd en dus iets van de jeugd, waarmee wij ons niet moeten bemoeien. Oké. Mijn zoon maakt het ook wel eens bont. Net als ik naar het acht uur jour naal wil kijken vallen de deuren bijna uit hun voegen door het geluid van de dreunende baspartijen. Maar het is van hem en ik hoor er wat van te zeggen. Dat deed mijn vader ook toen ik 'Red door...' hard opzette. Maar eigenlijk....zou ik gewoon de energie willen hebben om lekker mee te houssen (of hossen).

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11