Automobielbedrijf Renton Rover na negen maanden als van ouds Meisjes in de techniek Geen speed, maar stijl Maak een proefrit in de Auto van het Jaar. T'T T Garage Van Strien B.V. Auto-Poppe Walcheren B.V. \>an den Berg De nieuwe Citroën XM Break. Een auto van formaat. Provincie rijdt in schonere BMW's CITROËN 7MA BRAND MET SCHONE LEI BEGONNEN' Opening Vrijdag 21 februari 1992 was het dan zover: Na negen maanden be helpen werd het nieuwe pand van Renton Rover aan de Noord monsterweg 4 in Middelburg ge opend nadat op 27 mei 1991 een brand het oude pand nagenoeg volledig in de as werd gelegd. EREN VROUW EN AUTO Michelle v.d. Spiegelstraat 92, Goes. Telefoon: 01100-14840 Damstraat 85, Yerseke. Telefoon: 01131-1609 Gildeweg 22, 4383 NK Vlissingen. Tel. 01184-19610 KIES UITSLUITEND ORIGINEEL Autoschade Automobielbedrijf Dijkwel Middelburg BV, Veerseweg 104-106, Middelburg. Tel. 01180-29955. Woensdag 4 maart 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 feestelijk in gebruik konden nemen. „We had den één voordeel en dat is dat we vanaf de grond opnieuw konden, of moesten beginnen. Doordat de droogbloemenhandel niet wilde herbouwen waren we in staat om ons terrein met 1.000 m2 uit te breiden. We hebben nu de beschikking over een ruime showroom en een modern ingerichte werkplaats.". Henk Moolenaar heeft zijn werkplaats ingericht met de allernieuwste snufjes op autotechnisch ge bied, waardoor een optimale service tegen zo laag mogelijke kosten kan worden verleend. Een service overigens, die bepaald niet merk- gebonden is. Het nieuwgebouwde pand van Renton Rover aan de Noordmonsterweg 4 in Middelburg. Henk Moolenaar is er kort en duidelijk over: Op zo'n moment vergaat je wereld. Je in vesteert erg veel, bouwt een goed bedrijf op en dan krijg je zoiets. Je hebt dan het gevoel dat je, zodra je je kop boven het gras uit steekt, een ander het er af maait." Hij heeft het over de brand die op 27 mei vorig jaar zijn bedrijf nagenoeg vernielde nadat bij de buren, een droogbloemenhandel, brand uitbrak en de rode haan en passant zijn bedrijf ook fors aan pakte. Molenaar vestigde zich op 22 oktober 1984 aan de Noordmonsterweg en bouwde zijn ei gen bedrijfje samen met zijn echtgenote Stan- ny gestaag uit tot een goedlopend garagebedrijf. Na de catastrofe heeft hij ech ter niet bij de pakken neergezeten. „Wij huldi gen het standpunt dat er goede tijden en slechte tijden zijn en we hopen dat nu einde lijk voor een hele periode de goede tijden aan breken." Na de brand werd het bedrijf eerst gedurende een hele periode ondergebracht in een Romney-loods; nog voor de kerst was de we deropbouw zover gevorderd dat het bedrijf Donderdag 27 februari namen 47 meisjes deel aan de oriëntatie-ochtend 'meisjes en techniek', dat in het kader van beroepskeuze georganiseerd was door het Zeeland College, sektor Streekschool in samenwerking met het SKOA. De meisjes, afkomstig van verschillende Mavo- en LBO scholen op Walcheren en Zuid- Beveland oriënteerden zich op de Technische beroepsopleidingen: motorvoertuigen, metaal, electro, schilderen en bouw. De aktiviteiten vonden plaats bij de afdeling motorvoertuigen Arnestein, de Bedrijfsschool 'De Schelde' en bij het SPOS en BoZ in Goes. De meisjes kregen opdrachten, waarbij 'zelf doen' centraal stond. Zij werden geassisteerd door docenten, leermeesters en leerlingen. Vijf meisjes uit de KMBO motorvoertuigeno pleiding begeleidden de meisjes die voor dit onderdeel gekozen hadden bij het wisselen van banden, kleppen stellen, v-riem monteren, het repareren en kontroleren van verlichting. "Vuile handen mogen geen reden zijn om niet voor een technische richting te kiezen. Het gaat er om wat ik leuk vind en dan maakt het niet uit of ik een jongen of een meisje ben", aldus een deelneemster aan het eind van de oriëntatie-ochtend. weer kon functioneren vanuit de vertrouwde stek. En eind februari waren de Moolenaars zover dat ze een geheel nieuwe behuizing De opening van zijn nieuwe pand is bepaald niet onopgemerkt en geruisloos verlopen. Vrij dag 21 februari was er een open huis voor de vaste klanten, waarna om 20 .30 uur het be drijf officieel werd geopend door de heer W. Willemse van Rover Nederland. Zaterdagmid dag vestigden Henk en Stanny Moolenaar de publieke aandacht op hun nieuwe pand door middel van een muzikale optocht door het centrum van Middelburg. „<r" Zaterdag 22 februari werd ter gelegenheid van de nieuwe opening van Renton Rover een optocht door het centrum van Middelburg gehouden. Twijfel slaat toe als ik deur van de showroom open. Geen enkele auto te zien. Ik vraag me af of ik misschien op het verkeerde adres zit, maar een blik op het uithangbord met daarop in grote letters Autobedrijf Berbo neemt die onzekerheid weg. Hier moet ik zijn voor mijn proefrit in de Civic Sedan. 'We zijn bezig met onze grote schoonmaak', begroet de heer M. Bouff, eigenaar van Berbo, mij, terwijl hij door de lege showroom mijn richting op loopt. Dat verklaart waarom alle modellen op de achterplaats staan. Behalve de nieuwe Civic Sedan, die staat voor de ga rage klaar om zich te onderwerpen aan de test. De auto ziet er sportief uit met zijn afge ronde lijn en is bovendien erg aërodynamisch. De ovale vormgeving is ook terug te vinden in andere onderdelen van de auto, zoals het dashboard en de buitenspiegels. Onmiddelijk voel ik mij op mijn gemak in de auto. Alles is vertrouwd, hoewel ik wel even moet wennen aan de vele knopjes voor het bedienen van de verwarming en de ventilatie. Maar als ik alle combinaties uit heb geprobeerd spreekt ook dat voor zich. De wagen schakelt lekker, hoe wel hij niet makkelijk in een versnelling glijdt. Maar dat is juist wel aardig, het geeft je ten minste het gevoel dat je aan het autorijden bent. Ondanks zijn sportieve uiterlijk is de wa gen geen echte raceauto. Veel harder dan 140 a 150 kilometer per uur reed hij niet. Geen speedwagen dus. Maar, er bestaan snellere uitgaves van de Civic Sedan, dus wie een snelle auto wil, geen probleem. In deze uit voering kost de auto f 37.090,-. De leden van de Gedeputeerde Zaken ver plaatsen zich sinds kort in schonere auto's die het milieu ontzien. Op dinsdag 18 februari le verde Autobedrijf Zwartepoorte twee BMW's 5-serie met katalysator aan de Provincie. Voor het Provinciehuis in Middelburg overhan digde bedrijfsleider van garage Zwartepoorte Bram Wouters de sleutels aan Dr.S.Knigge, di recteur van de afdeling Algemeen Beheer van de Provincie. De splinternieuwe BMW's zijn voorzien van een katalysator, een technische ontwikkeling die nog geheel nieuw is op het gebied van dieselmotoren. De dieselkatalysa tor vermindert de uitstoot van koolwaterstof met 50%, reduceert het percentage stikstof oxide met 30% en die van koolmonoxide en roetdeeltjes met 10%. Bovendien rijdt een die sel ook zuinig. Met de nieuwe schonere die- Bram Wouters overhandigt de sleutels aan Dr.S.Knigge van de Provincie. selauto's wil de Provincie laten blijken dat ook zij aan het milieu denkt. A De nieuwe Golf is uitgeroepen tot Auto van het Jaar 1992 Met z'n vloeiende, dynamische lijnen De geïntegreerde bumpers, ovale koplampen en gedeeltelijk onder de motorkap verzonken ruitewissers. Met z'n markante achterkant, hoog aangezette verlichtmgsunits-en de op bum perhoogte openslaande achterklep Maar ook het dashboard en het interieur zijn totaal vernieuwd. Waardoor zelfs de meest verwende automobilist mets meer te wensen over heeft. En dan spreken we nog met eens over wat er alle maal vernieuwd is op het gebied van milieu, comfort, veiligheid en motoren. Dus kom bij ons langs om de nieuwe Golf te £OQ bekijken of beter nog. maak een proefrit1 I i.O.O/U^'' De Volkswagen Golf Auto van het Jaar 1992 Hier is duidelijk iets mis. Deze man heeft een nep- artikel gebruikt, dat dan ook prompt heeft losgelaten. Veel vertrouwen wekt hij daar niet mee. Goedkope of 'valse' onderdelen voor uw auto zijn eveneens niet betrouwbaar. En omdat uw veiligheid ons boven alles goot, monteren wij originele onderdelen. Die passen perfect en zorgen ervoor dat de waarde van uw auto op peil blijft. Dus uw fabrieksgarantie blijft gewaarborgd. Maar wat veel belangrijker is: u kunt zon der gevaar de rijbaan weer op. Ratio Partner Groep Cruquiusstraat 35. Vlissingen Tel. 01184-14329 F0CWA GARANTIE BEDRIJF LID RATIO PARTNER GROEP Citroën introduceert een auto van formaat. In alle opzichten. Behalve z'n riante bagageruimte (tot zo'n 2 m3) en een zeer complete stan daarduitrusting heeft de Citroën XM Break natuur lijk ook het onovertroffen hydractieve veersysteem. Dit alles inaakt van de Citroën XM Break de meest geavanceerde en comforta bele stationwagen van dit moment. De Citroën XM Break is er in een viertal uitvoeringen: 2.0i Comfort (vanaf f 59.900,-*), XM V6 Ambiance, D12 Comfort en de Turbo D12 Ambiance. CITROËN XM BREAK. DE OVERWINNING OP DE WEG Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. 6 jaar carrosserie garantie. Citroen prefereert Total. a

de Vlissinger | 1992 | | pagina 17