informatiepagina van de gemeente vlissingen Betaald parkeren 1 maart van kracht I Morgen weer gemeenteraad ISchetsplan met koopwoningen voor omgeving Troelstraweg ES r r WAT VAN )0EN ZIJ IET BUURTCAFÉ ERMEE Folder volgende week in de bus MICMEC-Milieuwinkel van start Commissies Sociale vernieuwing IBestel compostsilo met korting Glas, hup in de glasbak redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Regeling betaald parkeren Parkeren bij parkeerautomaten Parkeren bij parkeermeters Gratis parkeren Parkeerverbodzöne Parkeerroute Parkeren voor vergunninghouders Controle Parkeerpolitie Uw mening? Graag! Te behandelen punten Voor wie is de winkel bedoeld? Vrijwilligers gevraagd! Waar? BESTEL BON COMPOSTSILO Randvoorwaarden Woningtypen Wijziging bestemmingsplan Informatie Parkeergarage achter Scheldeplein open Asfalteren Betaald parkeren Stadhuisplein Even bijpraten met wethouder De Haas Strikte regels Milieubeleidsplan Gescheiden ophalen huisvuil Verlies Havenschap Woensdag 26 februari 1992 DE VLISSINGER IN OEN BLAUW GERUITEN KIEL Vanaf aanstaande zondag 1 maart 1992 geldt in bepaalde delen van Vlissingen betaald parkeren. De gemeente heeft hierover een folder vervaar digd die u volgende week woensdag - samen met de Scheldebode - in uw brieven bus vindt. De folder is ook ver krijgbaar bij de parkeerpolitie in het politiebureau in de Mo lenstraat, bij de VVV op de Nieuwendijk en bij de receptie in het stadhuis (begane grond). De regeling van het betaald par keren in Vlissingen betekent het volgende: er zijn terreinen waar parkeerautomaten staan en er zijn straten waar parkeermeters staan. Er zijn ook gebieden en een terrein waar gratis gepar keerd kan worden. De kaart in de parkeerfolder geeft een over zicht van de parkeermogelijkhe- den in Vlissingen-centrum. Op diverse plaatsen staan par keerautomaten. Na inworp van geld in de parkeerautomaat ont vangt u een kaartje. Daarop staat het einde van de parkeer tijd. Het kaartje moet u goed leesbaar achter de voorruit van de auto plaatsen. Op enkele plaatsen staan par keermeters. Na inworp van geld geeft de meter het einde van de parkeertijd aan. Parkeermeters staan in de Badhuisstraat, de Scheldestraat, de Glacisstraat (gedeeltelijk), de Breestraat, aan de oostzijde van het Bellamy- park en op diverse algemene in validenparkeerplaatsen. Er is ook een gratis parkeerter rein en er zijn diverse gebieden waar het parkeren gratis is. Ze zijn aangegeven op de kaart. Gratis parkeren kan op het par keerterrein "Boulevard" aan de Kenau Hasselaarstraat. Gratis parkeren kan ook op plaatsen waar geen parkeermeters of par keerautomaten staan en waar geen parkeren voor vergunning houders geldt. r - v;:: /f ma foto: Ruben Oreel Parkeren in deze zóne mag al leen in vakken met een "P" er in. In de buurt van deze vakken is meestal een parkeermeter of - automaat. In de parkeerverbod zöne mag wel gestopt worden voor het in- of uit laten stappen van passagiers en voor het on middellijk laden en lossen van goederen. Parkeerrouteborden leiden u naar de parkeerterreinen, zowel naar de betaalde als naar de ter reinen waar het parkeren gratis is. De parkeerterreinen liggen op loopafstand van de winkels en de overige centrumvoorzienin gen. Bewoners en bedrijven (belang hebbenden) kunnen aan de ge meente vragen om tegen be taling voor een parkeervergun- ning in aanmerking te komen. Bij de voor hen bestemde par keerplaatsen of parkeergebie den wordt dan het verkeersbord "Parkeren alleen voor vergun ninghouders" geplaatst. Ande ren mogen hier niet parkeren! Vergunningen kunnen uitslui tend schriftelijk worden aange vraagd met een speciaal formu lier. Dit formulier is verkrijgbaar bij de parkeerpolitie (zie hierna). De parkeerpolitie controleert de naleving van alle parkeervoor- schriften. Bij overtreding kan een wielklem worden geplaatst. Een wielklem is een mechanisch hulpmiddel dat voorkomt dat de parkeerder zonder betalen weg rijdt. Bij toepassing van de wiel klem betaalt de parkeerder par- keergeld, een naheffings- toeslag en de kosten van het aanbrengen en verwijderen van de klem. Voertuigen die langer dan 24 uur fout geparkeerd staan kunnen worden weggesleept. De weg- sleepkosten komen geheel voor rekening van de parkeerder. Nadere informatie hierover is verkrijgbaar bij de parkeerpolitie (zie hierna). De parkeerpolitie is bereikbaar van maandag tot en met zater dag van 09.00 - 17.00 uur in het politiebureau van Vlissingen, Molenstraat 1, 4381 HW VLIS SINGEN, telefoon 01184 - 15050. Er is een plan van aanpak voor de sociale vernieuwing in de ge meente Vlissingen. Het is een ontwerp-plan waarop inspraak mogelijk is. U kunt mondeling of schriftelijk reageren. De ge meente hoort graag uw mening, het plan kan er alleen maar be ter van worden! In vijf verschil lende wijken wordt een inspraak avond gehouden. De eerst vol gende wordt gehouden op 2 maart in Paauwenbürg. De bij eenkomst vindt plaats in het wijkcentrum "Open Hof" aan de Alexander Goqelweg 59 en be gint om 19.30 uur. Voor informatie over het plan kunt u bellen naar dhr. K. van Wezel, telefoon 87335 of dhr Th. Goossens, telefoon 87508. Het plan is gratis af te halen bij de re ceptie in het stadhuis. De gemeenteraad vergadert morgenavond vanaf 19.30 in het stadhuis. Bij deze maande lijkse raadsvergadering buigt de raad zich over een aantal voorstellen van burgemeester en wethouders en zal daarover beslissingen nemen. De gemeenteraadsvergadering is openbaar. Bezoekers kunnen vanaf de publieke tribune de bij eenkomst volgen. In tegenstel ling tot de commissievergade ring heeft het publiek hier geen spreekrecht. De agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. Deze vindt u in het stadhuis, in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg en in het wijk centrum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59. Hieronder volgen de agenda punten van de bijeenkomst mor genavond: Opening Mededelingen Over te leggen stukken 0. Algemeen bestuur 0.1. Voeren van een rechtsge ding als gedaagde partij 0.2. Benoeming leden Commis sie Sportbelangen 0.3. Benoeming commissaris van de N.V. Haven Vlissingen 0.4. Periodiek aftreden commis sielid van het Fonds der Zeemans- en Vissersbeurs 2. Verkeer, vervoer en waterstaat 2.1. Wijziging gemeenschappe lijke regeling Wegschap Wal cheren 3. Economische zaken 3.1. Krediet herstel vloer Vismijn 4. Onderwijs 4.1. Ontslag op eigen verzoek di recteur o.b.s. "De Startbaan". 4.2. Verzamelvoorstel t.b.v. me dewerking ex art. 74 WBO 4.3. Krediet verbouwing v.m. Markusschool t.b.v. huisvesting Zeeland College 4.4. Verhoging subsidie basis educatie 5. Cultuur en recreatie 5.1. Schenking sculptuur De Stichting MICMEC-Walche- ren opent op 28 februari de deuren van 'de Milieuwinkel'. Een winkel waar u terecht kunt met al uw vragen over milieu zaken. U wilt bijvoorbeeld we ten welke schade bepaalde produkten veroorzaken aan het milieu of wat u thuis, op het werk of op school voor het milieu kunt doen. Na de zo mervakantie gaat ook het Mi lieu Educatie Centrum van de stichting in Vlissingen van start. In dit centrum worden milieucursussen en tentoon stellingen gehouden. Stichting MICMEC-Walcheren, voluit Milieu Informatie Centrum Milieu Educatie Centrum Wal cheren, wil door het verzorgen en afstemmen van milieu informatie en - educatie in regio Walcheren milieubewust gedrag stimuleren. Milieu wordt daarbij breed opgevat, inclusief natuur. In het bestuur van de stichting zitten vertegenwoordigers van particuliere milieu-organisatie, gemeenten, Waterschap Wal cheren en doelgroepen, zoals onderwijs. Vrijwilligers leveren een belangrijke onbetaalbare bijdrage aan de aktiviteiten van de stichting. Jaarlijks ontvangt de stichting subsidies van een aantal gemeenten (Vlissingen, Middelburg en Westkapelle) en het waterschap. Provincie Zee land heeft een éénmalige start subsidie toegezegd ledereen kan met zijn of haar vragen de winkel binnenstap pen. Ook scholen, organisaties en bedrijven kunnen er terecht. Veel vragen zullen de medewer kers van de winkel kunnen beantwoorden maar in sommige gevallen zal gericht doorverwe zen worden naar een andere in stantie. Er is ook de mogelijk heid om telefonisch vragen te stellen. Het telefoonnummer is 01180 - 33419. Maar niet alleen met vragen kunt u in de winkel terecht. Er zijn ook tal van artikelen te ver krijgen. Bijvoorbeeld informatief en educatief lesmateriaal op natuur- en milieugebied (soms moet u hiervoor de kostprijs be talen). Ook zijn er artikelen te koop die door milieuorganisaties op de markt worden gebracht. Bovendien kunt u er terecht voor kringloopartikelen zoals briefpa pier en blocnotes. Vrijwilligers zijn welkom bij MIC- MEC. ledereen die zich wil inzet ten om het doel van de stichting te realiseren kan contact opne men met Hans Schut, telefoon 01180 - 33419. De Milieuwinkel is gevestigd in de Reigerstraat 2 (bij "Lange Jan") in Middelburg, telefoon 01180 - 33419. De winkel is ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur; donderdag(koop)avond van 19.00 -20.00 uur; zaterdag van 11.00 -15.00 uur. Ongeveer de helft van ons af val is groente-, fruit- en tuinaf val. Dit afval kunt u op eenvou dige wijze omzetten in com post, een meststof voor de tuin. Compost maken is een voudig, de natuur doet het meeste werk. U kunt compost maken op een hoop in de tuin, maar u kunt het ook doen in een speciaal ontwikkelde compostsilo. Wanneer u composteert levert u enerzijds een bijdrage aan het verminderen van de afvalstof- fenstroom, anderzijds verbetert u uw grond, zodat uw planten beter groeien. Een compostsilo kost f. 135,-. Maar de gemeente Vlissingen geeft dit jaar 150 inwoners een subsidie van f. 50,- bij de aan schaf van een compostsilo. De gemeente verkoopt dus 150 compostsilo's voor f. 85,- per stuk. Er zijn nog silo's te krijgen met subsidie. Als u daarvoor in aan merking wilt komen moet u de hiernaast afgedrukte bon vóór 1 maart opsturen. Wanneer er meer dan 150 aanmeldingen zijn wordt er geloot. U ontvangt zo snel mogelijk bericht. Als u meer l Naam: informatie wilt over composteren kunt u bellen of langskomen bij de sectie communicatie in het stadhuis, telefoon 87337 of de sectie afvalverwijdering aan de Edisonweg 9, telefoon 62291. l Straat: l Postcode en plaats: Telefoon: Ik wil zelf compost maken en daarvoor een compostsilo bij de gemeente kopen. Het bedrag van 85,zal ik na verzoek betalen. Handtekening: Deze bon voor 1 maart 1992 in een gesloten envelop (zonder postzegel!) inzenden aan: gemeente Vlissingen, sectie Communicatie, Antwoordnummer 2, 4380 WB Vlissingen. foto: Ruben Oreel 5.2 Verlenging erfpachtovereen komst met L.T.C. DOS 6. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk 6.1. Vaststelling Deelnota Warme Maaltijdvoorziening in de ge meente Vlissingen 7. Volksgezondheid 7.1. Milieubeleidsplan 7.2. Krediet milieu-actieplan 1992 7.3. Krediet kleine milieuonder zoeken 7.4. Invoering gescheiden opha len huisvuil 7.5. Krediet bodemonderzoek Kasteelstraat 7.6. Nieuwe gemeenschappelij ke regeling Afvalstoffenverwijde- ring Midden- en Noord-Zeeland 7.7. Gemeentelijk beleid wereld wijde duurzame ontwikkeling 7.8. Deelneming c.q. lidmaat schap "Zeeuwind" 8. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 8.1. Aankoop Ruys de Beeren- brouckstraat 121 8.2. Aankoop v.m. W.M.Z.- gebouw 8.3. Verkoop binnenterrein Beci- usstraat - Haaksbergenstraat 8.4. Verkoop grond Kasteelstraat 8.5. Verkoop Paul Krugerstraat 190-192 8.6. Verkoop grond Lange Zelke 48 8.7. Verkoop grond Lange Zelke 7-89 8.8. Verkoop grond Nieuwstraat 8.9. Krediet aanpassing To renstraat 8.10. Subsidieverordening stads vernieuwing; winkeluitbreiding Lange Zelke. 8.11. Herfinanciering geldlening stichting Aanleunwoningen Vlis singen Rondvraag De gemeente heeft een stede bouwkundig schetsplan ge maakt voor het gebied rond de Troelstraweg. In dit gebied staan nu nog flats die gesloopt zullen worden. Het schetsplan omvat een nieuw stratenpa- troon en de bouw van koopwo ningen. Volgens het plan is er ruimte voor 12 premie A woningen, 21 premie C woningen en 46 vrije sectorwoningen. Een platte grond van het plan is opgeno men in de Nieuwsbrief voor Paauwenburg zuid-oost die vo rige week huis-aan-huis in het plangebied is verspreid. Eerder verscheen bij de ge meente de "beleidsvisie Paau wenburg Zuid-Oost". Daarin stonden diverse stedebouwkun- dige randvoorwaarden voor het gebied rond de Troelstraweg. Daarmee is in het schetsplan re kening gehouden. Zo is de bestaande verkaveling zoveel mogelijk gehandhaafd en komen er in het plan langs de Troelstra weg huizen met voorgevels ge richt naar de bestaande een gezinswoningen aan de oostzij de van de Troelstraweg. Ook wordt er voldoende openbare ruimte aangelegd. Langs de Alexander Gogelweg komen er volgens het plan hui zen met de voorgevels langs de ze weg. Bij de plaats van de nieuw te bouwen eengezinswo ningen is rekening houden met de plaats van de te handhaven flats. Het plan gaat ook uit van herin richting van de openbare ruimte op een hoog niveau en van het gebruik van hoogwaardige ma terialen. Tot slot gaat het plan uit van het terugdringen van het doorgaande autoverkeer in het gebied en herinrichting tot 30 km/uur-gebied. Het grootste deel van de flats rechts van de torenflats worden gesloopt (foto: Ruben Oreel) De vrije-sector woningen in het plan zijn van het type "2 onder 1 kap". De premie A-woningen zijn rijtjeswoningen. De woningen staan op ruime kavels grond, lig gen gunstig op de zon en zijn van een goed ontwerp. Het plan is een eerste schets plan, ontwikkeld door ambtena ren van de gemeente in overleg met een vertegenwoordiging van de omwonenden. Omwonenden kunnen er indien gewenst hun reactie op geven. Binnenkort wordt het stede- bouwkundige plan voorgelegd aan burgemeester en wethou ders, waarna een periode van in spraak volgt. Hierna zal het overleg met de raadscommis sies volkshuisvesting en ruimte lijke ordening plaatsvinden. Afhankelijk van de uitkomsten hiervan zal het stedebouwkundi- ge plan verder in procedure wor den gebracht. Dit kan inhouden, dat een herziening van het oor spronkelijke bestemmingsplan Paauwenburg Iter besluitvor ming aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Wie nu al zijn of haar mening over het plan wil geven, kan in het wijkpunt "Nieuw Paauwen burg" een reactie-formulier ver krijgen, invullen en inleveren. Schriftelijk reageren kan ook bij: burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Mondelinge informatie over het schetsplan is verkrijgbaar bij de heer W.C.M. Crusio in het stad huis, telefoon 87221. Een plattegrond van het plan is gratis verkrijgbaar bij de sectie communicatie in het stadhuis, telefoon 87337. Vanavond vergadert de emanci patiecommissie. Dit is een open bare bijeenkomst en de bezoe kers hebben spreekrecht. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in de ge meentelijke informatiehoeken. Tijdens deze commissieverga dering houdt mevrouw Y. van der Vandervoort van het arbeids bureau Vlissingen een inleiding over scholing en werkgelegen heid voor (herintredende) vrou wen. Bij veel vrouwen blijkt nog steeds onduidelijkheid over de mogelijkheden van scholing en werkgelegenheid. Voorafgaand aan de inleiding buigt de commissie zich over het ontwerp plan van aanpak voor de sociale vernieuwing. De parkeergarage achter het Scheldeplein is vanaf vandaag geopend voor automobilisten. Deze week kan er nog gratis geparkeerd worden, maar van af volgende week maandag, 2 maart, moet er betaald wor den. Het tarief is een kwartje per kwartier. Hieronder vindt u de openingstijden van de garage: Maandag 08.00 - 18.30 uur Dinsdag 08.00 - 18.30 uur Woensdag 08.00 - 18.30 uur Donderdag 08.00 - 18.30 uur Vrijdag 08.00 - 21.30 uur Zaterdag 08.00 - 18.30 uur Zondag gesloten Voor het bereiken en verlaten van de parkeergarage is een speciale route uitgezet. Deze wordt met borden aangegeven. Wanneer u de garage in wilt moet u via de Badhuisstraat - en straks ook de Coosje Bus- kenstraat - en de Aagje De kenstraat rijden. Bij het verlaten van de parkeergarage moet u over de Scheldestraat de bin nenstad weer uitrijden. Op 10 maart wordt de Bad huisstraat, tussen de Glacis straat en de het Betje Wolffplein geasfalteerd. Deze werkzaam heden nemen maar één dag in beslag, mits het weer goed is. Er worden maatregelen getroffen om ervoor te zorgen dat de par keergarage voor deze éne dag bereikbaar is via de Schelde straat. Op 1 maart wordt in bepaalde delen van Vlissingen betaald parkeren ingevoerd. Volgende week verschijnt hierover huis- aan-huis in heel Vlissingen een folder. Op deze pagina wordt hierop uitgebreid inge gaan. Burgemeester en wethouders hebben onlangs besloten dat het betaald parkeren ook zal gelden op het Stadhuisplein. Dit terrein is als betaald parkeerterrein in de folder opgenomen. In de praktijk kan het betaald parkeren op het Stadhuisplein echter nog niet op 1 maart in gaan. Het afzonderlijke besluit van burgemeester en wethou ders om het betaald parkeren op het Stadhuisplein in te voeren zal in een van de komende we ken worden gepubliceerd in een advertentie van de gemeenyte in de Provinciale Zeeuwse Cou rant. Daarin wordt aangeven op welke wijze en gedurende welke termijn hiertegen bezwaar kan worden gemaakt. Bewoners en bedrijven in de om geving van het Stadhuisplein hebben hierover een brief ont vangen van de gemeente. Over enige tijd zullen de bijzon der onderzoeksambtenaren van de sectie sociale zaken opspo ringsbevoegdheid krijgen. Dat is een goede zaak om bijstands fraude te kunnen voorkomen. Hierdoor kunnen sociaalrecher cheurs die fraude-onderzoek doen dirept duidelijkheid krijgen. Dit bespaart tijd en voorkomt pro blemen zowel bij de cliënt als bij de gemeente. Sociaalrechercheurs kunnen straks - zonder tussenkomst van de politie - zelf proces-verbaal opmaken. Als wethouder van so ciale zaken vind ik het een goede zaak dat hiervoor strikte regels gelden die de rechten en plichten van cliënt en sociaalrechercheur waarborgen. Want de "tanden borstels tellende sociaalrecher cheur" behoort tot het verleden. De sociaalrechercheur heeft de bevoegdheid om straks snel en doeltreffend gegevens te verza melen bij de cliënt zelf maar ook bij allerlei instanties. Met die ge gevens kan mogelijke fraude wor den aangetoond en bestreden. Een heel ander onderwerp nu. Tot mijn wethoudersportefeuille behoort ook milieu. Morgen avond behandelt de gemeente raad het milieubeleidsplan. Al eerder sprak de raad bij de be handeling van de gemeentebe groting voor 1992 over belang rijke onderdelen van dit plan. In het nu vast te stellen milieube leidsplan staan vele grote en klei ne zaken die de gemeente de komende jaren aan zal pakken om het milieu te verbeteren. Aan vankelijk was er in het plan een bedrag van f. 360.000,- opgeno men voor het aanschaffen van milieuboxen voor klein chemisch afval. Het is echter beter om in plaats daarvan het ophalen van chemisch afval met de chemokar te verbeteren. Daarom is dit be drag nu niet meer gereserveerd voor milieuboxen maar zal het worden besteed aan extra voor zieningen op het gebied van af valpreventie, afvalverwijdering en gescheiden inzameling. Ook het handhaven van de garantieprijs voor oudpapier van 8 cent per ki lo kan ervan worden betaald. Sprekend over gescheiden inza meling kom ik als vanzelf op het gescheiden ophalen van huis vuil. Gescheiden wil zeggen: groente-, fruit- en tuinafval (GFT) apart van de rest. De rijksover heid stelt dit vanaf 1994 verplicht. Een uitstekende zaak die ook in onze gemeente ingevoerd gaat worden. Daarom wordt hiervoor in de komende jaren nu reeds geld vrijgemaakt. Er komen voor de huishoudens groene minicon- tainers van 140 liter voor het GFT- afval en grijze containers van 240 liter voor het restafval. In flats komt een GFT-afvalemmer, waar schijnlijk met een mini-container voor het restafval. Het ophalen zal - anders dan nu - om de twee weken gebeuren. Het spreekt vanzelf dat dit niet van de ene op de andere dag zal worden ingevoerd. Tegen die tijd zal de gemeente zorgen voor uit gebreide voorlichting over het nieuwe systeem. Dat is van doorslaggevend belang om het gescheiden ophalen tot een suc ces te maken! Tot slot nog iets over het tekort bij het Havenschap Vlissingen. Dat is veroorzaakt doordat er minder grond is verkocht dan was ver wacht. Toch moet dit niet gedra matiseerd worden. Het Haven- schapsgebied in Vlissingen-oost is namelijk voor geheel midden- Zeeland van een enorm econo misch belang. Met name de ha venactiviteiten in het gebied zijn bijzonder succesvol. Voor mij is zeker ook de werkgelegenheid van groot belang. Vlissingen- oost is goed voor maar liefst 5.000 directe arbeidsplaatsen!

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5