fflkSMS De riva(a)le iifiüia 'SMsmmmmm BELASTING-AANGIFTE k\(rt UYiÉ/aV4 K Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Maatschappij Expositie Buurt/wijk Politiek Lezingen Geloof Cursus Door drs. Thomas Klabbers 01184-86400 01180-84000 Rommelen Gezondheid Vrije tijd PSYCHOCONSULT JALOEZIE (7) De gezelligste winkel voor al uw linnengoed arnemuiden gapinge grijpskerke vrouwenpolder westkapelle zoutelandeT Woensdag 26 februari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Vleeshal - In De Vleeshal in Middelburg wordt van 8 maart t/m 12 april een expositie gehou den in het kader van een project beeldende kunst en literatuur. Beeldend kunstenaar A.M. Kop per exposeert er en ter gelegen heid daarvan verschijnt van de hand van schrijfster M. Februari een literaire bijdrage: Dictum. D'66 - Zaterdag 29 februari houdt D'66 haar algemene regio vergadering om 10 uur in zaal Bo naire van Scheldorado in Ter- neuzen. Raadsvergadering - De ge meenteraad van Westkapelle komt donderdag 27 februari om 19 uur bijeen voor een openbare raadsvergadering in het gemeen- tehuis van Westkapelle/ Gemeenteraad Vlissingen - De gemeenteraad van Vlissingen komt donderdag 27 februari om 19.30 uur bijeen voor een open bare raadsvergadering in het stadhuis van Vlissingen. Discussie - De PvdA-Zeeland houdt donderdag 27 februari om 20.30 uur in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg een discussie-bijeenkomst over de sociale zekerheid. Sprekers zijn staatssecretaris H. Simons, M.L. Strous (FNV) en D. Bongenaar (sociale dienst). Schoonenburg-Oost - Het huurderscomité Schoonenburg- Oost in Oost-Souburg houdt don derdag 27 februari om 19.30 uur een openbare vergadering in de grote zaal van het dienstencen trum Bachten Poorte. Film - S.K.W. De Flayman ver toond op woensdag 4 maart op twee locaties in Middelburg-Zuid een spannende film voor kinde ren van 9 tot 12 jaar. De voorstel ling is van 10 tot 11.30 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwen- daele en van 14 tot 15.30 uur in het Zuiderbaken. Senioren Academie - Hoge school Zeeland in Vlissingen ver zorgt voor de Stichting Zeeuwse Senioren Academie in maart en april drie series lezingen over het Hoger Onderwijs voor Ouderen in Zeeland. Inlichtingen 01184-89230. Alliance Franpaise - Vrijdag 28 februari om 20.15 uur verzorgt Louis-Jean Calvet een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek voor de Alli ance Francaise des Pays-Bas over La Chanson francaise. Surinaamse lekkernijen - In ■Oranjezon in Oostkapelle wordt 6 april van 17 tot 20 uur les gege ven in het maken van Surinaam se zoete en hartige lekkernijen. Inlichtingen 01188-1507. TM - In het TM-Centrum in 's- Heer Abtskerke wordt vanaf 14 maart een cursus transcendente meditatie van enkele avonden ge geven door Wim Kooy. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar tijdens een informatie-avond op maandag 2 maart om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en tele- fonisch: 01103-1904. Handvaardigheid/Engels - Het Activiteiten Centrum Vlissingen houdt binnenkort een cursus handvaardigheid waarbij aan dacht wordt besteed aan kant- knoopwerk en aan het zelf teke- pen en knopen met wol van wan dkleden en schilderijen. Op woensdag 4 maart om 14 uur wordt een informatiebijeenkomst gehouden over een cursus En gels. Een en ander vindt plaats in Het Woltershuis aan de Hogeweg 303 in Vlissingen. Paasei versieren - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland houdt maandag 16 maart van 19 fot 21.30 uur en woensdag 25 rnaart van 9.30 tot 12 uur een cursus, waarbij de deelnemers zelf een chocolade paasei leren versieren. Inlichtingen 01188-1507. Koken voor mannen - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen geeft vanaf donderdag 12 maart, van 13.30 tot 16 uur, een cursus koken voor mannen in de leeftijd vanaf 55 jaar. Inlichtin- gen 01184-16957. Geschiedenis Vlissingen - De Stichting Basiseducatie Vlissin gen geeft op tien maandagmid dagen een cursus over de geschiedenis van Vlissingen, speciaal voor mensen met weinig vervolgopleiding. Inlichtingen 01184-17819. Welkomdienst - In de Middel burgse Hofpleinkerk wordt zon dag 1 maart om 18.45 uur een welkomdienst gehouden met medewerking van het combo Salvation; Ad Driesprong spreekt over Geloven - levert dat wat op? Bedevaart - Caritas Banneux van het bisdom Breda houdt van 22 t/m 26 mei een vijfdaagse be devaart naar Banneux. Inlichtin gen 01184-17749 of 01184-15274. Open Huis - De Federatieve Wijkgemeente Lammerenburg in Vlissingen houdt zondag 1 maart van 14.30 tot 17 uur een open huis in De Schaapskooi aan de Kanariesprenk 379 in Vlissingen. Er is tijd voor ontmoeting, ont spanning en gesprek. Wereldgebedsdag - Het Leger des Heils houdt vrijdag 6 maart om 19.30 uur een viering van de Wereldgebedsdag in de kerkzaal aan de Hoogstraat 18 in Middel burg. Het thema luidt: In wijsheid leven met de schepping. Avondgebed - In het kader van het Lange Jan-project houdt de werkgroep Kairos op vrijdag 28 februari om 19.30 uur een Maat schappelijk Avondgebed in de Engelse Kerk in Middelburg. Het gebed wordt verzorgd door de plaatselijke werkgroep Conciliair Proces. Wereldgebedsdag - In Ter Ree- de en de Scheldehof wordt vrij dag 6 maart om 19 uur de wereldgebedsdag gevierd. In Ter Reede verleent het koor Triphonia olv Leny Stokman muzikale me dewerking. Missie - In de Gereformeerde Kerk in Koudekerke wordt zondag 1 maart een bijeenkomst gehou den door de Provinciale Werk groep voor Missionaire (Werk)dagen. Om 14.30 uur is er een optreden door de Chr. Brass Band ONDA Middelburg; de mid dag wordt vervolgd met het hou den van een aantal gespreksgroepen. Ter afsluiting wordt omstreeks 16.30 uur een viering gehouden in de Neder lands Hervormde Kerk in Kou dekerke. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Heeft U van de belastingdienst al een aangifte-biljet '91 ontvan gen? Dit jaar is het biljet licht blauw van kleur. Of heeft U er juist géén gekregen en wilt U een T-biljet ophalen omdat U geld te rug verwacht? Hoe dan ook, als (J moeite heeft met het invullen van het aangifte-biljet en er te genop ziet, kan het Bureau So ciaal Raadslieden U helpen. Vindt U het formulier te ingewik keld of kunt U de toelichting niet volgen? Begrijpt U de reiskosten regeling niet? U weet niet wat te doen met de rente? Of weet U niet hoe U uw ziektekosten af kunt trekken van het belastbare inkomen? Dan kunt U gratis bij ons terecht. Voor alle duidelijkheid: Wij kun nen alleen de mensen uit de lage re inkomenscategoriën helpen. Rommelmarkt - De wsv 't Zand houdt zaterdag 29 februari van 9 tot 15 uur een rommelmarkt in het wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg. ACM - Het Aktiviteitencentrum Middelburg heeft twee voorjaars activiteiten op het programma staan. Dinsdag 3 maart wordt om 13.30 uur een voorstelling gegeven door de toneelclub Ka meleon van het blijspel 't Is Krim- mineel. Donderdag 5 maart is er om 13.30 uur een voorlichtings bijeenkomst met dia's over het onderwerp 'De voetganger in het verkeer'. Beide activiteiten vinden plaats in het ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 51 in Middelburg. Met een netto maandinkomen van ongeveer 2100 gulden of meer kunt U beter naar een be lastingconsulent gaan. U vindt die in de gouden gids. Als U onze hulp kunt gebruiken bij het invullen van het biljet, is het verstandig ons even te bellen voor een afspraak. Met een enke le vraag kunt U vanzelfsprekend gewoon op onze spreekuren komen. Bij het invullen van de aangifte moet U een en ander bij de hand hebben: De jaaropgaven (ook van de echtgenoot) zijn het belang rijkst; Bovendien de opgaven van rente van spaargeld of schulden; De gegevens van aftrekposten zoals giften, ziektekosten en kosten van familieonderhoud; En wat er verder maar van belang kan zijn. André Manuel Cabaret - Cabaretier André Ma nuel speelt vrijdag 28 februari vanaf 21 uur zijn solovoorstelling 'Ik wil een beest in mijn bed' in jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg. Postnatale depressie - Elke woensdagavond komt in buurt huis Scheldebuurt in Vlissingen van 20 tot 22 uur een zelfhulp praatgroep over postnatale de pressie bijeen. Inlichtingen 01194-12602 of 63866. Cara - De werkgroep Walcheren van de Astma Patiënten Vereni ging houdt regelmatig gespreks groepen, info-avonden, vakantieweken, creativiteitsbij- eenkomsten en sporten onder begeleiding. Inlichtingen 01188-3167. Diabetes - De afdeling Walche ren van de Diabetes Vereniging Nederland houdt donderdag 5 maart haar jaarlijkse ledenverga dering in het Gasthuis in Middel burg om 19.30 uur. ZIE VERDER PAG. ABDIJNIEUWS In de literatuur over jaloezie problemen wordt maar weinig aandacht gegeven aan de rol die de rivaal of rivale speelt bij deze problematiek. Verreweg de meeste aandacht gaat uit naar de jaloerse persoon zelf. Pas recent wordt er onderzoek gedaan naar de (ontrouwe) partner. De riva(a)le daarente gen komt in de meeste publi caties nauwelijks aan bod, terwijl deze in de jaloezie driehoek (zie deel 2) toch een belangrijke plaats inneemt. Hij/zij is immers degene, waar mee de jaloerse persoon wed ijvert. Ze vormen in de liefde el- kaars antagonisten, die daar door sterk met elkaar verbonden zijn. Drs. Henk C.M. Hermans Laten we beginnen met een poging om verschillende typen rivalen te onderscheiden. De meest bekende is waarschijn lijk de "beroepsrivaal". Deze heeft het rivaliseren tot een le venskunst verheven. Elke vaste relatie ziet hij/zij als een uitno diging tot verleiden. De be- roepsrivaal is daarom goed thuis in de verschillende verlei dingstechnieken. Hij/zij weet precies wat ervoor nodig is, om de belangstelling te verkrijgen van de andere sexe. Het uiter lijk, de social talk, het lief desspel, alles staat ten dienste van de verleiding. Als de prooi binnen is, dan is de winst gelijk verdwenen. Een geheel ander type is de zgn. "naïeve rivaal". Hij/zij is zich niet echt bewust van zijn/haar invloed op de andere sexe. Anderen daarentegen des te meer. De naïeve rivaal raakt daardoor ongewild in intriges verzeild. Hij/zij realiseert zich dat pas achteraf, wanneer het kwaad is geschied. Het psy chologisch meest interessante St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 type is de "stille rivaal". In te genstelling tot de naïieve rivaal stapt deze wel bewust in een (buitenechtelijke) relatie, maar zoekt daarbij niet openlijk de wedijver op. De stille rivaal doet zijn/haar werk in alle stilte, en is trouw in zijn/haar bijdrage tot de echtelijke ontrouw. Waarschijnlijk is bovenstaande typologie verre van compleet. Maar wat kun je van eerste or dening verwachten? Laten we nu eens stilstaan bij de speci fieke moeilijkheden waarmee de rivaal zich geconfronteerd ziet. Daarbij zullen we vooral ingaan op de lusten en de lasten die de stille rivaal onder vindt. Allereerst draagt hij/zij voortdurend te last van de ge heimhouding met zich mee Geheimhouding in de liefde is welhaast een onmenselijke op gave. We lopen nu eenmaal maar al te graag te koop met onze liefdesgevoelens. Toch zit er aan die geheimhouding ook een positieve kant. Ze maakt de buitenechtelijke relatie extra spannend, en geeft haar het karakter van een bijzondere verbondenheid. De riva(a)le kampt daarnaast met de beperkingen die voor deze liefdesrelatie kenmerkend is. Hij/zij ziet de geliefde slechts op afgesproken tijden (na de wekelijkse sportavond of op andere geplande rendez vous), en zal er dan weer enkele da gen of weken tegen moeten kunnen. Maar ook deze beper king heeft zijn voordelen. De relatie behoudt daarmee iets speciaals, en zal niet tot een sleur verworden. Immers ook in ons liefdesleven geldt maar al te vaak, dat kwantiteit ten- koste gaat van kwaliteit. Een derde probleem waarmee de ri vaal zal moeten afrekenen is: schuldgevoelens. Hij/zij is de reden voor de overtreding van een belangrijke maatschappe lijke norm: de echtelijke trouw. De rivaal zal toch op de een of andere wijze deze schuldge voelens kwijt moeten raken, wil deze zijn/haar aantrekkelijk heid behouden. Een melancho lische rivaal is meestal maar een kort leven beschoren. Schuldgevoelens worden weg geredeneerd met: "Zij begrijpt hem niet" en "Hij heeft te wei nig aandacht voor haar". Het zijn de bekende rationalisaties, die vooral de funktie hebben om het eigen geweten te scho nen. En tenslotte: jaloezie. Ook de rivaal kent zijn/haar jaloezie- gevoelens. Deze zijn gericht op de oorspronkelijke partner, en het gegeven dat er toch nog een ander is. Vooral stille riva len zien zichzelf afwisselend als uitverkorene en als tweede rangs geliefde Misschien dat de ware rivaal daaruit de inspi ratie put om te blijven riva liseren. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: ds. A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. G. v.d. Linde, 14.30 uur: ds. H. v. Oostende. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. van Tuyll. DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Nauta, 19 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms Katholieke Kerk H. Wil- librordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: ds. A. Fox uit Amsterdam. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 14.30 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. v. Dijk, gez. dienst in Herv. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. J. Pannekoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.00 en 10.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands/ds. B. de Haan, Sa men op weg diensten, 14.30 uur: bijeenkomst in de Geref. Kerk, 16.30 uur: voortzetting met dienst in Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: zie. Geref. kerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. N.J.H.E. Boomer, 14.30 uur: dhr. A. van Wes ten. Hervormde Gemeente. Törenstraat 8R. Zo. gez. dienst, zie Geref. kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 19 uur: welkomsdienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. PJ. Rebel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 uur: ds. W.M. van Wijk, 16.30 uur.ds. W.F. Wisselink. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: ds. R. Oort. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat. Zo. 10 uur: mw. J. Allewijn. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. geen dienst. Thomas kapel, Zo. 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Oost- kerk, Oostkerkhof, Za 9.30 uur: ds. M. de Boer. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. (Oostkerk) 11 en 17 uur: ds. L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: onbekend. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mevr. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: dhr. A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. R. Oort. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Demetter uit Brussel. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. van der Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. A.W. Riepma. Hervorm de Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10.uur: Ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo.onbekend SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.O. Poppe, 17 uur: ds. A.V. de Nooij. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. on bekend. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9.00 uur: ds. A. Fox. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: Ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: Mevr. Cand. S. Ridder-v. Meggelen, Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. A.J. Bijl, 19 uur: mevr. Dr. A. Spaans- Molenaar. De Ark, Zo. kinderkerk 4-12 jaar. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: ds. C. Simons. Streekziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 8, Zo. 10 uur: Mevr. Ds. D. Jobse- Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur, Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 11.00 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. J. v.d. Wal. Doopsgezinde Ge meente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: gespreks- dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.Mostert. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer. Petruskerk, PKrugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. H. Makkinga. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J. Glashou wer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma.De Schaapskooi,Papegaaien burg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Streekzie kenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. D. Jobse-Spierings. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. H. Makkinga. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: ds. C.A. Schoorel. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: onbekend. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: onbekend. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: onbekend. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Mevr. ds. D. Jobse-Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur, Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Ge bouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samen komst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukas- se. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 17 uur: mevr. Ridder-Van Meggelen. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 27 t/m wo. 4 maart Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: J.L.F. Wortel- boer, Kromme Weele 7, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24.00 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: P Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Bigge- kerke, Domburg, Koudekerke, Meiiskerke, West kapelle en Zoutelande: van vrijdagavond 18 tot zondagavond 24 uur: PK. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.P.F. Kremer, Pijpstraat la, Middelburg, tel. 01180-12565. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol gend: Apotheek We/singe, Jw. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend: *2'Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Hament, tel. 01184-79678. Middelburg: zaterdag en zondag: K. Boot, tel. 01180-39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren).Za. en zo.: Mw. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meiiskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.a bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen ex>. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke da van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wa van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg exi. ma en wa van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen e.a ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg. Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 15