UIT HET ZAKEN] ABC in de startblokken Dorimare heet nu De Parel Zeeuwse Trein Modelruilbeurs Kleurrijke galerie gevestigd in St. Jansstraat te Middelburg »T*L~ Kruiswoordraadsel De prijzen Inzenden Zij vielen in de prijzen Een Avondje Theater Jeansshop De Pantalon werd grondig verbouwd Nagelstyling bij Beauty Studio Cindy Roompot Zwemparadijs vernieuwd anno nu 'Lekker weg in eigen land' bij Miro in Vlissingen s Theaterlijn Woensdag 26 februari 1992 Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een gezegde. 53-62 51 -2 41 -55-35 30-26-15-11 -28 Attractie van formaat In weer en wind Sieraden 11 HORIZONTAAL: 1 wit bloempje; 7 weekdier; 13 hard gesteente; 14 met water vermengd beestevoer; 16 gezelschapsspel; 17 insekt; 18 vakantie; 20 smalle opening; 21 den lezer heil; 22 vaartuig; 24 voeg woord; 26 vrucht; 28 orgaan; 31 commanditair vennootschap; 33 voorzetsel; 34 tennisterm; 36 zeilvaartuig; 37 soort onderwijs; 38 heining; 40 maand; 42 hemellichaam; 44 bloeiwijze; 45 aanw. vnw.; 46 hakwerktuig; 47 uitroep; 48 zonder verheffingen; 50 argument; 52 van geringe breedte; 53 trekdier; 54 en andere; 56 proper; 57 op die wijze; 58 file; 59 commisbrood; 61 onsierlijk; 63 vogel; 64 werptuig; 67 in oprichting; 69 vochtig aanvoelend; 71 gids; 72 zetel van over tuiging; 74 vroeger in Europa levend dier; 76 vr. rund; 77 muziekstuk; 78 zending; 79 huidviekje. VERTIKAAL: 1 met andere woorden; 2 stekelhuidig dier; 3 werp- koord; 4 zoogdier; 5 sportevenement; 6 kind; 8 aardr. aanduiding; 9 korte kous; 10 mannelijk rund; 11 voedsel; 12 oude lap; 14 wijnsoort; 15 hoofddeksel; 18 koraalbank; 19 Japanse munt; 22 kleefstof; 23 dunne balk onder een vloer; 25 stellage voor lijfstraf; 27 dik en lomp; 29 stad in Duitsland; 30 zeegewas; 32 pl. in Limburg; 34 gummidop op zuigflessen; 35 deel van Azië; 37 beroemd componist; 39 pape gaai; 40 hooghartige houding; 43 driestrengs touwwerk; 43 getemd; 49 biljartstok; 51 dwingeland; 52 rekenkundig vraagstuk; 55 uitroep; 57 hemellichaam; 59 eenheid van lichtsterkte; 60 hardheid van de grond; 61 onderricht; 62 muziekinstrument; 63 grondsoort; 65 kle dingstuk; 66 lofdicht; 68 geregelde toestand; 69 gewrichtsholte; 70 bosgewas; 72 vlechtwerk; 73 voorzetsel; 75 muzieknoot; 77 ant woord betaald. pro; 19 LK; 21 het. 23 ork; 25 s g.; 26 ouwel; 28 laf; 30 nafta; 32 nier; 33 koker; 35 maan; 36 kt; 37 shag; 39 zijde; 41 Lt. 42 reep; 43 dorp; 44 hs; 46 niet; 48 eend; 49 AP; 51 atap; 53 loper; 55 orde; 57 tiran; 59 pan; 60 teken;'61 el; 62 nol. 64 rak; 65 LS; 66 rit; 68 aan; 69 ijl; 71 silo, 72 rage; 74 do; 75 kort aangebonden. VERTIKAAL: 1 spelonk; 2 op; 3 ff; 4 forel; 5 loet; 6 eik; 7 rap; 8 stro; 9 Hoorn; 10OL; 11 ja; 12 elegant; 20 kuit; 21 hersenpan; 22 tak; 24 kamerdoek; 25 stal; 27 we; 28 log; 29 fez; 31 fa; 33 kapel; 34 rijder; 38 hei; 40 don; 44 hate lijk; 45 stil, 47 top; 48 een; 49 adel; 50 pension; 52 ar, 54 pad; 56 RK; 58 noria 60 tango, 63 lila; 64 Raab; 67 ton; 68 are; 70 LO; 71 St; 73 en; 74 de. Winwoord: LIJNTREKKEN Oplossing Puzzel week 8 HORIZONTAAL: 1 souffleurshokje; 13 p.p.; 14 fooi; 15 atol; 16 al; 17 rek; 18 De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Uit de vele inzendingen van de voorgaande puzzel wer den drie prijswinnaars getrokken. De winnaar van de twee vrijkaartjes voor Introdans op donderdag 20 februari werd Lenie Lampers in Mid delburg. Het boek 'In weer en wind' van uitgeverij Den Boer in Vlissingen werd gewonen door J.J. Wielemaker- Geertsen in Koudekerke. De theatercheque voor twee personen, die goed is voor een retourtje Antwerpen op zaterdagavond met de Theaterlijn Antwerpen van Carlier Tours, werd gewon nen door F.A. Suurbeek in Oost-Souburg. Vanaf vandaag (woensdag 26 februari) heeft Vlis singen een eigen ABC-complex op het splinter nieuwe Scheldeplein in Vlissingen. Albert Heijn, Blokker en C&A vieren hun elfde Nederlandse sa menwerking onder één dak met een sleutelactie voor het publiek. De drie bedrijfsleiders. Jaap Leu- nis (Albert Heijn), Gerrit de Dreu (Blokker) en Wim Papendorp (C&A) staan te popelen om de eerste klanten welkom te heten. Voor de opening zijn zo'n tienduizenden sleutels in Vlissingen verspreid. De eigenaars van de sleutels kunnen proberen of hun sleutel op een kluis past. Wie een passende sleutel heeft krijgt een waarde bon, in totaal worden duizend waardebonnen weg gegeven. Daarnaast krijgen drie sleutelbezitters de kans op nog grotere prijzen. Jeansshop De Pantalon in de Sint Jacobspassage in Vlissingen heeft een grondige verbouwing ondergaan. De winkel is van bin nen geheel vernieuwd en heeft in Vlissingen de primeur van de mo gelijkheid tot automatisch beta len met de pin-code gekregen. De oude winkelinventaris, die voornamelijk bestond uit metalen kasten, is geheel vervangen door een moderne houten interieur. Eigenaar W.J.C. Nijman wil door deze verbouwing het imago van zijn winkel weer terugbrengen tot zijn wortels en dat is gewoon "straight jeans'. Het houten inte rieur, opgesierd door een prachti ge oude benzinepomp, een honkytonky piano en oude kisten maken de klant duidelijk dat je hier de echte jeans kunt kopen. Naast Levi's en Gapstar heeft W.J.C. Nijman de jeansmerken Lee en Wrangier uit de jaren zestig opgenomen in zijn collec tie. „Een Terlenka broek zal de klant hier tevergeefs zoeken en ook kinderkleding verkopen wij niet. We willen ons echt profile ren als een speciaalzaak in basic- achtige broeken. Zo'n winkel past ook prima in de Sint Ja cobspassage waar steeds meer kleine gespecialiseerde zaken komen", constateert W.J.C. Nijman. Met betaling via de pin-code kan de klant zonder een cent op zak De heer en mevrouw Nijman in hun vernieuwde jeansshop De Pantalon. te hebben hier zijn keuze maken. Volgens de eigenaar zijn de klan ten hierover „stik enthousiast". De oude kassa uit 1923, die op de toonbank staat, is met de in voering van dit geautomatiseerde betalingssysteem pure nostalgie geworden. yvXXvXvXv^ Cindy van Luxemburg, eigenares se van Beauty Studio Cindy aan de Omloop 19 in Middelburg, heeft onlangs met succes een cursus nagelstyling gevolgd bij Europees finaliste nagelstyling Li ang en bij de Nederlands kampi oene op hetzelfde vakgebied, mevr. Steltenpool. Als gevolg daarvan is zij in staat om voor alle voorkomende pro blemen bij nagels een elegante oplossing of remedie aan te dra gen, onder het motto: „Mooie verzorgde handen en nagels zijn een sieraad en een visitekaartje voor iedere vrouw." Elders in de ze krant leest u op welke wijze van een tijdelijke aanbieding ge bruik kan worden gemaakt. •X*x*X:X'X-X:X:X:X:X:X:X-X:X-X'X-x%vXv. Roompot Recreatie in Kamper land heeft zijn zwemparadijs op geknapt. Dat gebeurde in het kader van het tienjarige bestaan van het zwemparadijs. Burge meester P. Wisse van Wissenker- ke en provinciaal VVV-directeur R. ter Heide waren afgelopen vrij dag in Kamperland om met een antieke handpomp het laatste water in het vernieuwde bassin te pompen. Vrijdag 28 februari is er feest voor de gasten van het zwemparadijs; het publiek kan nu al kennis maken met het ver nieuwde zwemparadijs. Het zwemparadijs straalt nu nog meer luxe uit dan voorheen. Vooral bij de entree is dat te zien. Ook de kleedcabines en het bin- nenbasin zijn grondig aangepast. En de sauna-afdeling kreeg een 'Scandinavische look'. Verder is er een nieuwe waterspeelactivi- teit geplaatst en de verwarming is nu 'stiller'. Het water - zo meldt Piet Hame link van het Noordbevelandse Zwemparadijs - wordt volgens de laatste ontwikkelingen in de techniek behandeld. Er is nu min der water nodig en er zijn minder chemicaliën nodig om het zwem water op het vereiste niveau te houden. Ook vergt de waterbe handeling anno nu minder ener gie. Deskundigen - ook van de provinciale overheid - zijn bij de renovatie van het zwemparadijs betrokken geweest. Een scene uit "Lusten en Lasten' met Bea Meulman, Margreet Blanken en René Retel. Sinds enkele dagen heeft het zwembad van Hof Domburg een nieuwe naam: De Parel. Deze naamswijziging is één van de gevolgen van het feit dat het samenwerkingsverband met Dorint is beëindigd. Daardoor moest ook de naam Dorimare, een keten van Dorint-zwembaden in Duitsland, veranderen. Er is vanaf januari hard gewerkt binnen de Stichting Badplaatsbe- langen Domburg (SBD) aan een nieuwe fase voor Hof Domburg. Deze belangenvereniging is er al les aan gelegen om van De Parel een florerend zwembad te maken dat zijn uitstraling tot buiten de regio moet hebben, iets dat on der het bewind van Dorint eigen lijk niet van de grond is gekomen. Interim-manager K. Fekkes laat er geen onduidelijkheid over bestaan: „De Parel is een duidelij ke en korte naam, die goed te be grijpen is. Er ligt een relatie met 'De Parel van Zeeland'. Onze kwaliteit en de relatie met de zee wordt door deze naam on derstreept." De vernieu wingsplannen voor De Parel bestaan onder meer uit het ver der uitbouwen van het kuurcen trum en een verfraaiing met decoratieve elementen. De aan kleding van het zwembad zal een grote verbetering ondergaan en op enkele plaatsen wordt een uit breiding gepleegd. Fekkes: „Steeds meer inwoners van Zeeland en toeristen weten Een doorkijkje in het subtropisch zwemparadijs De Parel in Domburg. de weg te vinden naar ons recreatie-kuurbad. Vanaf 1 janua ri boekten we al 30% meer be zoekers dan in de vergelijkbare periode van vorig jaar. Dat gege ven bewijst dat De Parel een be langrijke functie heeft verworven in de regio, als vrijetijdscentrum voor de inwoners van de regio én als een attractie van formaat voor de toeristen." De manager voert daarbij aan dat Domburg en omgeving ook buiten het seizoen in steeds toenemende mate wordt bezocht: „De economi sche activiteit in Domburg is in 1991 met 11% toegenomen ten opzichte van 1990." Middels een grote reclame campagne zal de naamsbekend heid van het bad worden ver groot. Tevens zal overlegd worden gepleegd met recreatie ondernemers op Walcheren om aan hun gasten een kortingskaart voor De Parel te verkopen. Fek kes: „Dat streven is in het verle den niet of nauwelijks aan de orde geweest, maar met de inzet van de Stichting Badplaatsenbe- langen Domburg zal daarin veran dering worden gebracht." Het afgelopen weekend heeft men met veel attracties de nieuwe naamgeving gevierd en in de ko mende weken zullen op tal van plaatsen de nieuwe folders aan de man worden gebracht om te bewerkstelligen dat de veron derstelde levensvatbaarheid van De Parel van Domburg een kei harde werkelijkheid is. In het 's-Heer-Hendrikshuis in 's-Heer-Hendrikskinderen wordt zaterdag 7 maart de ze vende Zeeuwse Trein Model ruilbeurs gehouden van 10 tot 16 uur. Er is voor iedere be langstellende op het gebied van modeltreinen wel iets van zijn of haar gading te vinden. Er is tevens een testtafel aan wezig waarop men gratis lo comotieven en/of wagons kan testen. Eén van de winnaars van de puz zel van deze week krijgt twee vrijkaartjes voor de voorstelling van de komedie 'Lusten en Lasten' van Peter Shaffer, die op vrijdag 6 maart om 20 uur wordt opgevoerd in de Stadsschouw burg in Middelburg. Het stuk is een fantastisch blijspel, spannend, theatraal, dra matisch, ontroerend, nostalgisch en actueel. De hoofdrollen wor den gespeeld door Margreet Blanken, Bea Meulman en René Retel. Margreet Blanken is be kend van haar tv-rol als hoofd zuster Reini in Medisch Centrum West, maar ook als blijspelactrice uit de toneelproductie 'Er valt een traan op de tompoes'. Bea Meulman speelde onder andere in 'De zaak Kenny en op tv in 'Goede tijden, slechte tijden'. Met René Retel zullen zij in deze ko medie spelen onder regie van An dy Daal die eerder 'Jaloezieën' en 'Arsenicum en oude kant' regis seerde. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersrha tekenden voor de invul ling, Uitgeverij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het visserle ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch ver antwoord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de ele menten en onder povere sociale Het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT) houdt in samenwer king met de twaalf provinciale VVV's en de drie grote stads- VVV's een toernee langs Neder landse winkelcentra. Op 2, 3 en 4 april zal dat evenement plaats vinden in het Miro-complex aan de Gildeweg in Vlissingen. Tijdens deze driedaagse presen tatie kan het publiek uitgebreide informatie krijgen over de toeristi sche mogelijkheden in Neder land. In de 'Lekker weg in eigen land-stand worden via driedimen sionale dia-boxen programma's getoond die een beeld geven van de vakantiemogelijkmogelijkhe- den per provincie en grote stad. Er is een ruim aanbod van folders en brochures. Bovendien is aan deze winkelcentra-actie een prijs vraag verbonden in de vorm van een speurtocht. Elk uur wordt be kend gemaakt wie van de deel nemers een prijs heeft gewonnen. Op de laatste dag van de presentatie wordt een hoofd prijs verloot onder alle deelne mers. Deze bestaat uit een vakantie in Nederland en wordt aangeboden door de gezamenlij ke VVV's. R. ter Heide Ilinksen burgemeester P. Wisse pompen antiek het laatste water in het zwembassin van De Roompot. Heerlijk waterplezier met een prettige temperatuur. galerie verkoopt ze ook veel werk van eigen hand en hangen er zelfbedrukte blouses en stoffen. Kenmerkend zijn de warme tinten en de originele vormen op deze bedrukte stoffen. Achter in de galerie heeft zij haar kleine werkplaats waar ze Alpaca sieraden maakt. Met miniscuul gereedschap bewerkt ze koperen plaatjes en polijst ze totdat er prachtige armbanden, broches en oorsieraden ontstaan. Dêor de vele draperieën van de bedrukte stoffen en de oude toonbank achterin de winkel maakt de win kel een nostalgische indruk. In een oude kist liggen tientallen da meshoedjes uit vervlogen tijden. „Die heb ik een keer gekocht van een oude man, hij had er wel een paar duizend", vertelt ze. Met de verkoop van deze nostalgische hoedjes, antieke meubeltjes, be drukte stoffen en exposities hoopt ze een breed publiek te be reiken. Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. omstandigheden werd de vis duur betaald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. Onder dezelfde naam als het pandje "Het Gouden Briefke" is mevrouw D. de Werd-Brouwers een galerie gestart in de St. Jansstraat in Middelburg. Zij is van plan om vanuit haar galerie een actief expositie-beleid te gaan voeren. Om de twee maanden wil zij in haar pand een nieuwe expositie inrichten van verschillende kunstenaars. Exposities die varië ren van bronzen beeldjes van Harrie Lenferink, acrylschilderijen van Marja de Lange tot kleuret sen van Yvonne Borgers. In haar Mevrouw D. de Werd-Brouwers in haar galerie in de St. Jansstraat in Middelburg.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11