Naar de huishoudbeurs Bobbe Mode in Vlissingen is verhuisd naar Scheldeplein l ZATERDAG 22 FEBRUARI Een Avondje Theater Van aangelegde achtertuin tot wel een wee van weidebewoner Kruiswoordraadsel De prijzen Inzenden Zij vielen in de prijzen ALS ELKE SECONDE TELT Theaterlijn de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland Herdenking geboortedag grondleggers padvinderij in Middelburg ■t' DE HELE DAG SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN TE GOES 'j| Openingstijden: 9.00-17.00 uur Kraamverhuur 01640^7521 infolijn 01640-35916 REIS VAN DE MAAND 5 - 69 - 30 - 60 - 42 - 48 - 24 - 20 - 12 - 58 Prestatieloop A.V. Dynamo in Oostkapelle TUIN EN VEE 1992 IN ZEELANDHALLEN Onder de titel 'Tuin en vee' wordt van 27 tot en met 29 februari in de Zeelandhallen in Goes een beurs gehouden. Het ontluikende lentegroen. Behalve melkvee en stamboekvlees is er een groot aantal regionale tuincentra en groenbe- drijven aanwezig. De or ganisatie is in handen van Organisatieburo De Methoeve en het Zeeuw se Rundveesyndicaat. Uitzendbureau Walcheren maakt veiligheidsboekje voor uitzendkrachten De Nieuw Amsterdam Betaalbaar Woensdag 19 februari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER n De speciale lezersreis van uw krant en Carlier bv. gaat ditmaal naar de bekende HUISHOUD BEURS in de Amsterdamse RAI. Het jaarlijks spektakel van kijken, keuren en proeven vindt dit jaar plaats van 25 maart t/m 5 april. Tegelijkertijd wordt daar de HUIS INTERIEUR RAI gehouden dus twee beurzen onder één dak en voor één geld! De allerlaatste trends op het ge bied van wonen zijn te zien op de Huis Interieur RAI '92. Van klassiek tot modern, van rustiek tot design, het is er allemaal. De HUISHOUDBEURS '92 behoeft nauwelijks verdere introductie: De grootste consumentenmani festatie van Nederland. Gezellig en informatief. Met aandacht voor de nieuwste voedingstrends maar ook voor mode, cosmetica, kado-artikelen, huishoudelijke ap paratuur en toerisme. De Huishoudbeurs en de Huis Interieur RAI: Twee beurzen die in elkaar overlopen. Overzichtelijk ingedeeld en compleet. Ze zeg gen weieens "Een dagje RAI en je bent weer helemaal bij!" U kunt op maar liefst vier ver schillende dagen met de Faam/Vlissinger en de Bevelan der naar de RAI, waarvan twee speciale NIET ROKERSREIZEN! Donderdag 26 maart NIET RO- KERSREIS Zaterdag 28 maart Maandag 30 maart Zaterdag 4 april Negen Maan den Beurs). NIET-ROKERSREIS Voor wie kiest voor de reisdatum 4 april is er nog een derde beurs in de RAI: De Negen Maanden Beurs. Alles wat er komt kijken bij de zwangerschap en de tijd daarna is te zien op de Negen Maanden Beurs, van 1 tot en met 5 april in de RAI. Meubelen voor de kinder kamer, speelgoed, kinderkleding en heel veel praktische informa tie. Een extra beurs voor dezelfde toegangsprijs! We vertrekken 's morgens niet te laat zodat u veel tijd ter beschik king heeft in de RAI. In de tou ringcar is uiteraard koffie en thee verkrijgbaar en er is een toilet aan boord. Voor wie de beurzen aan het be gin van de middag wel gezien heeft, hebben uw krant en Carlier nog een EXTRAATJE: Met korting een bezoek aan het wassenbeel denmuseum van Madame Tus- saud brengen. U neemt eenvoudig tramlijn 4 voor de RAI en stapt uit bij de Dam. Normaal betaalt u f 16,— p.p. toegang om alle groten der aarde hier uitge beeld in was te zien. In combina tie met het huishoudbeursarran gement kost het u slechts f 10,— p.p. en de tram extra. Dus als u toch in Amsterdam bent, een goede gelegenheid Madame Tussaud's Wassenbeeldenmu seum met korting te bezoeken. Na het vertrek uit de RAI om 17.00 uur rijden we rechtstreeks terug naar Zeeland zodat u uiter lijk rond 20.00 uur weer thuis bent. Het hele arrangement bestaat dus uit: - Vervoer per luxe touringcar naar de RAI en terug - Toegang tot de Huishoud beurs/Huis Interieur RAI en op 4 april ook tot de Negen Maan den Beurs. - Kortingsaanbieding van f 6,— p.p. voor bezoek aan Madame Tussaud, mits op dezelfde dag als het beursarrangement. De prijs voor dit hele arrange ment bedraagt slechts f 37,50 P-P- (Voor alle duidelijkheid: De tram rit en de toegang tot Madame Tussaud's Wassenbeeldenmu seum zijn hierbij niet inbegrepen. U moet zelf zorgen om 17.00 uur weer bij de RAI te zijn maar ook dat is met tramlijn 4 heel een voudig). Het opstapschema voor de Huishoudbeursdagen is als volgt: Domburg Bushalte Tramzicht 07.00 Biggekerke Kerkplein 07.15 Koudekerke Dorpsplein 07.25 Vlissingen Stadhuisplein 07.35 Vlissingen NS Station 07.40 Souburg Bushalte Brug 07.45 Middelburg NS Station 07.55 Nieuwland De Rode Leeuw 08.00 Lewedorp Pompstation v.d. Dries 08.10 Goes NS Station 08.25 Kloetinge Pompstation 08.30 Kapelle Caisson 08.40 Kruiningen Zeeuwsche Paerel 08.50 Krabbendijke De Koophandel 09.00 Aankomst RAI: ca. 11.00 Vertrek RAI: ca. 17.00 Boek snel bij de reisburo's van Carlier in Middelburg of Goes en geef bij boeking direkt op of u een Madame Tussaud-kortingsbon t.w.v. f 6,— p.p. wilt! Reisburo Carlier Middelburg, Gravenstraat 4, 01180-39839. Reisburo Carlier Goes, Opril Grote Markt 2, 01100-20280. De reisburo's zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 09.30-17.30 en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Bovendien op de koopavond van 19.00-21.00 uur. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? HORIZONTAAL: 1 plaats op het toneel; 13 per procuratie; 14 toegift; 15 koraaleiland; 16 onbep. hfd. telwoord; 17 veerkracht; 18 voor; 19 maanstand; 21 lidwoord; 23 zwaardwalvis; 25 soortelijk gewicht; 26 baksel; 28 niet moedig; 30 brandbare olie; 32 orgaan; 33 cilinder vormige doos; 35 planeet; 36 goudeenheid; 37 tabak; 39 grensvlak; 41 mil. rang; 42 stuk chocolade; 43 plattelandsgemeente; 44 handschrift; 46 lot zonder prijs; 48 zwemvogel; 49 Amsterdams peil; 51 dakbedekking; 53 gangtapijt; 55 geregelde toestand; 57 wreed heerser; 59 duinvallei; 60 symptoom; 61 oude lengtemaat; 62 be steend rijshoofd; 64 recht stuk vaarwater; 65 den lezer heil; 66 tocht; 68 voorzetsel; 69 van geringe dichtheid; 71 graanpakhuis; 72 bevlie ging; 74 muzieknoot; 75 heetgebakerd. VERTIKAAL: 1 berghol; 2 voorzetsel; 3 zeer luid; 4 riviervis; 5 werk tuig; 6 inlandse boom; 7 snel; 8 halmen van gedorst koren; 9 plaats in N-Holland; 10 aardr. aand.; 11 bevestiging; 12 bevallig; 20 deel v.h. been; 21 deel v.d. schedel; 22 deel v.e. boom; 24 fijn linnen; 25 dierenverblijf; 27 pers. vnw.; 28 dik en plomp; 29 hoofddeksel; 31 muzieknoot; 33 kleine kerk; 34 oude munt; 38 vlakte; 40 vr. titel; 44 grievend; 45 rustig; 47 hoogste punt; 48 telwoord; 49 adelstand; 50 kosthuis; 52 paardeslee; 54 smalle weg; 56 geloof; 58 ketting; 60 dans; 63 kleur; 64 zijrivier v.d. Donau; 67 vat; 68 vlaktemaat; 70 soort onderwijs; 71 sint; 73 voegwoord; 74 lidwoord. Oplossing Puzzel week 7 De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. HORIZONTAAL 1 hanekam: 6 kas teel: 12 peer. 14 stil 15 TV: 17 negen tien; 20 p.c., 21 sas. 23 luister; 24 lei; 25 plat; 27 werf; 28 oksel; 29 gek; 31 rekke. 32 Sr.; 33 merel; 35 L.K.. 36 ka meel; 37 Londen: 39 f.i.; 40 nijdig, 42 ar, 44 adres; 46 kom. 47 kabel, 49 laat; 52 Deli; 53 las 54 mesties, 58 kam; 59 as; 60 hortensia; 62 na, 63 beer 64 stam; 66 epigram; 67 despoot. VERTIKAAL: 1 hutspot; 2 N.P 3 een; 4 keel; 5 argus; 7 asiel, 8 ster; 9 tin; 10el; 11 lucifer; 13 unster; 16 valk; 18 ei; 19 TT; 20 perk, 22 sassafras, 24 lekker bek; 26 termiet; 27 weldaad; 29 gelijk; 30 kelim, 33 men; 34 log; 38 ballade; 41 dokter; 43 klimaat; 45 daas. 48 elan; 50 terra; 51 Lesse; 54 moer; 55 St.; 56 in; 57 sits; 60 heg: 61 aap; 63 b.i.; 65 M O. De atletiekvereniging Dynamo houdt zaterdag 7 maart voor de 25e keer haar jaarlijkse massale prestatieloop in het duingebied van Oranjezon. Met medewerking van de Wa terleiding Maatschappij Zee land, de gemeente Domburg en Staatsbosbeheer is een parcours uitgezet in het na tuurgebied Oranjezon. De start en finish zijn aan de Duinweg in Oostkapelle. Het programma bestaat uit een jeugdloop over 5 km en een massale prestatieloop over 5, 10 en 15 km; in beide gevallen is de start om 14.30 uur. De deelnemers die het parcours in de gestelde tijd afleggen ontvangen een herinnering in de vorm van een speciaal geslagen jubileummedaille. De openingshandeling van mevrouw M.J. Goedvolk; de nieu we vestiging van Bobbe Mode aan het Sche/deplein in Vlissin- gen was daarmee een feit. Eén van de winnaars van de puz zel van deze week krijgt twee vrijkaartjes voor de voorstelling van Paul Clark in het Vestzak- I theater in Vlissingen op vrijdag 28 februari. Clark brengt er zijn absurdistische theaterperforman ce 'Bohemian from 9 to 5'. een aantal exotische tuinen aan gelegd. Wie de nieuwste snufjes op het gebied van de tuinverlich- ting wil bekijken kan er eveneens terecht. Voor de jeugd is er een kindertuin en organisaties voor natuur- en milieu-educatie zorgen voor een apart tintje. Volgens de organisatoren wordt de veetentoonstelling een groots feest, waarbij de bezoekers gedu rende de drie dagen van alles wordt verteld over de wijze waar op de veehouders een vinger aan de pols houden om een zo goed mogelijk produkt aan de consu ment te kunnen bieden. Ook is er een vleesveeveiling (donderdag) van veelbelovende stamboek vaarzen. Op de vrijdag is er een infomarkt waar onder meer wordt verteld over regelgeving op het gebied van milieu. Op zater dag zijn er naast de vaste ten- toonstellingsonderwerpen keuringen van het zogenaamde paasvee. De ruim vijfhonderd leden van de Middelburgse scoutinggroepen zullen zaterdag 22 februari de geboortedag van de grondleg gers van Scouting, Lady en Lord Baden Powell herdenken. Op het Abdijplein in Middelburg zal die dag vanaf 13.45 uur acte de presence worden gegeven door leden van de Middelburgse scoutinggroepen Berdenis van Berlekom, Blauwe Djungle, Gou den Cirkel, Kazan de Wolf, Lutem en Paul Kruger. Zij zullen op spe cifieke scoutingwijze de opkomst door diverse speltakken openen. Daarna zal de jacht worden ge opend op als vossen verklede le den van seniorspeltakken en lei ding. De scouts zullen ter gelegenheid van deze dag, zoals het hoort, een goede daad verrichten. Die bestaat uit een ingezamelde gift ten bate van Unicef. De Commis saris der Koningin dr. C. Boertien zal daartoe op woensdag 11 maart uit handen van een delega tie scoutingleden een bedrag voor het werk van Unicef in ont vangst nemen. Uit de vele inzendingen van de voorgaande puzzel zijn drie prijswinnaars getrokken. De winnaar van de twee vrijkaartjes voor de voorstelling van Paco Pena werd L.W.N. Epker in Veere. De theatercheque, goed voor een retourtje Antwetpen op za terdagavond voor twee personen met de Theaterlijn Antwer pen van Carlier Tours Middelburg was C.J. Schroevers in Arnemuiden. G.C. Schuit in Middelburg won het boek 'De Nieuw Amster dam' van uitgeverij Den Boer in Vlissingen. Getoond worden aangelegde mo- deltuinen waaronder een bloeien de voorjaarstuin. Ook is er een zo goed als onderhoudsvrije tuin met serre, een grindtuin met wa terpartijen en siertuinen. Verder is Uitzendbureau Walcheren heeft voor zijn krachten die bij Hoechst werken een veiligheidsboekje ge maakt. Dat werd vorige week donderdag met enig officieel ver toon overhandigd aan J.J. Stam, hoofd veiligheid bij de filiaal van de Duitse chemiereus. Het boek je draagt de titel 'Tijdelijk werk veilig werk'. Directeur M. Stoffels van de Stoffels Groep waarvan het uit zendbureau deel uit maakt herin nerde er bij de overhandiging aan dat zijn onderneming een voor trekkersrol vervult in het veilig- heidsgebeuren. Het Directoraat voor de Arbeid in Den Haag vroeg onlangs aan zijn bedrijf om een presentatie te geven over de wijze waarop het zijn veiligheids beleid heeft geïntegreerd. Het boekje besteedt aandacht aan de wijze waarop Hoechst met veiligheid omgaat. Het gaat ook dieper in op onderwerpen die met veiligheidsprocedures heb ben te maken. Verder wordt er in het boekje voorlichting gegeven over persoonlijke bescher mingsmiddelen. Volgens Stoffels hebben de uitzendkrachten de plicht om zich niet alleen op de hoogte te stellen van de veilig heidsvoorschriften maar er zich ook naar te gedragen. Vorige week dinsdag vond de feestelijke opening plaats van de nieuwe vestiging van Bobbe Mo de aan het Scheldeplein in Vlis singen. Mevrouw M.J. Goedvolk, mede-eigenaresse van Öobbe Mode, stapte voor die gelegen heid door een groot papieren hart en maakte daarmee de weg vrij voor het winkelend publiek. Nieuw is de vestiging van Bobbe Mode in Vlissingen zeker niet. Al bijna zestig jaar heeft de familie Goedvolk een modewinkel in Vlissingen. Tot voor kort was Bobbe Mode gevestigd aan de Coosje Buskenstraat maar met de opening van het nieuwe pand heeft het bedrijf een prachtige vestiging gerealiseerd in het nieu we winkelhart van Vlissingen in de omgeving van het Schelde plein. Over de periode in de oude vesti ging zegt eigenaar J. Goedvolk resoluut: „Het was een piepklei ne winkel maar met de meest uit gebreide collectie van Zeeland. In de nieuwe zaak verandert er aan de omvang en kwaliteit van de collectie niets maar de verkoop ruimte is ruim twee keer zo groot geworden. De klant vindt er meer dan voldoende privacy om in alle rust de nieuwe mode te kunnen bekijken en te passen. De winkel heeft vele intieme hoekjes, maar behoudt zijn grootte door de ruimtelijke werking van de vele spiegels". De uit Engeland afkomstige Paul Clark is in Nederland werkzaam sinds 1978. Hij verzamelt allerlei objecten die hij op straat en op de vlooienmarkt vindt. Van deze objecten bouwt hij 'machines' die hij in zijn voorstellingen als decor gebruikt. Op dezelfde ma nier gebruikt hij kleine stukjes tekst, muziek en op wiskundige problemen gebaseerde ideeën. Hoewel humor niet het doel van zijn voorstellingen is, vormt het wel een belangrijk element daarvan. In 'Bohemian from 9 to 5' beeldt hij een kantoorklerk uit die zich inbeeldt dat hij een 'bohemien' is. De Nieüw Amsterdam is de titel van een boek dat de geschiede nis bevat van de historische pas sagiersboot met die naam. Eén van de drie winnaar van deze puzzel krijgt het boek van Uitge verij Den Boer in Vlissingen toe gestuurd. Het boek bevat historisch materiaal dat geen en kele liefhebber van maritieme za ken mag missen. Het schip maakte in 1938 de eerste over tocht naar New York en werd toen gezien als een symbool van de oplevende economie na de enorme crisisjaren. Nu nog wordt met respect gesproken over dit toonbeeld van Hollands schëeps- bouwvakmanschap. Dat wordt dus leesplezier voor de winnaar. De heren Stam (links) en Stoffels bij de officiële overhandiging van het veiligheidsboekje. Goedvolk hoopt dat zijn oude klanten de weg weten te vinden naar het Scheldeplein: „Wat be treft de prijs is er niets veranderd. Wij richten ons voornamelijk op de vrouw tussen de twintig en vijftig jaar. Daarbij streven we er naar dat onze collectie betaalbaar is en uit ervaring weet de klant dat bij ons 'niet goed, geld terug' nog steeds geldt", verzekert Goedvolk. „De collectie is eigen tijds, maar niet zo vluchtig als de mode van de dag. Twee keer per jaar houdt Goedvolk een mode show om zijn nieuwe collectie te tonen aan zijn vaste klanten. Zijn grote voorbeeld is Charlie Parker. Zijn verhaal wordt onder broken door een verteller die zijn eigen verhalen heeft: het onmo gelijke van het theatermaken en een verbetering van het bestaan de getallensysteem. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. 1 E

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11