«WIK Aloi Jaloerse liefde liSMMÏMKS Eenzijdig CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- Gevonden Ouderen Buurt/wijk Expositie Geloof Door drs. Thomas Klabbers KORTING INKOMSTEN OP WW Stichting Horeca Onderwijs Cursus Clubs Politiek Sociaal De gezelligste winkel voor al uw linnengoed PSYCHOCONSULT aagtekerke biggekerke domburg gapinge grijpskerke zoutelandT Woensdag 29 januari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Alleenstaanden - Alleenstaan de 50-plussers kunnen elkaar el ke dinsdagavond van 18.30 tot 21.30 uur ontmoeten in Soos 50 Bachten Komme, Bad huisstraat 104 in Vlissingen. Er worden verschillende activiteiten ontwikkeld. Inlichtingen 01184 - 65062. Voorlichting - In het vereni gingsgebouw in Vrouwenpolder wordt dinsdag 4 februari om 14 uur op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren voorlichting gegeven over de nieuwe verkeersregels. Geheugencursus - De Stichting Welzijn Ouderen in Vlissingen houdt dinsdag 11 februari om 9.30 uur een voorlichtingsbijeen komst in Bachten Komme over een geheugencursus. Ontmoetingsmiddag - Zondag 2 februari houdt Samen Uit van de Stichting Vrij-gezellig om 14 uur een ontmoetingsmiddag voor Alleenstaanden in het pand Kerksteeg 5 in Middelburg. Inlich tingen 01180-14393. Open Club - De kinderclubs van skw De Hayman in Middelburg- Zuid houden in de week van 27 t/m 31 januari Open Club waarbij geïnteresseerde ouders met hun kinderen van harte welkom zijn. Inlichtingen 01180-29004. Volksdansen voor kinderen - De volksdansgroep voor kinderen van 9-12 jaar, die iedere donder dag van 16 tot 17 uur oefent in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg-Zuid, heeft nog ruimte voor enkele nieuwe leden. Inlichtingen 01180-29004. Reisverslagen - In het Zeeuws Museum in Middelburg wordt t/m 15 maart de expositie 'Itine- rarium Willem Buijs' gehouden. Het betreft een dia tentoonstelling met een keuze uit de verslagen van de reizen die Willem Buijs tussen 1937 en 1989 heeft gemaakt. Het is ons opgevallen, dat U in het voorbije jaar 1991 bij voortduring aandacht hebt besteed aan kunstenaars die voorkomen in het adressen bestand van de Zeeuwse cul turele raad en in geen enkel geval aan het werk van een vrije kunstenaar. Wij betreu ren dit feit, want zo draagt U, misschien ongewild, bij aan een eenzijdige beeldvorming, met betrekking tot wat er in Zeeland op het gebied van kunst en cultuur plaatsvindt. Wij hopen, dat U zich dit schrijven ter harte zult willen nemen, zodat wij voor het jaar 1992 niet tot dezelfde bedroevende conclusie be hoeven te komen ofwel moe ten constateren dat U slechts openstaat voor de officiële (provinciale) mening. W. Vader Ver. voor kunstvrijheid L. Noordstraat 56 Middelburg Aglow - Women's Aglow Fel lowship houdt woensdag 5 fe bruari om 9.45 uur een bijeenkomst in hotel Terminus in Goes. Spreekster is Janneke de Graaf uit Heerde. Samenkomst - De Baptistenge meente in Middelburg houdt zon dag 2 februari om 10 uur een bijzonder bijeenkomst in haar ge bouw aan de Herengracht 74. Voorganger is ds Baruch Maoz. Inlichtingen 01180-34878. Open huis - De Federatieve Wijkgemeente Lammerenburg in Vlissingen houdt zondag 2 fe bruari van 14.30 tot 17 uur een open huis in De Schaapskooi aan de Kanariesprenk 379 in de wijk Papegaaienburg. Welkomdienst - In De Hoeksteen in Middelburg wordt zondag 2 februari om 18.30 uur samen met Vijvervreugd een wel komdienst gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door het huisorkest van Vijver vreugd 'De Tamboerijnen'. Kerk en Israël - De Provinciale Werkgroep Kerk en Israël Zeeland houdt donderdag 20 februari om 14 uur een thema-bijeenkomst in de Getuigeniskerk in Middelburg. Toerustingsavond -De classis Middelburg van Kerk en Israël houdt op dinsdag 25 februari en 24 maart om 19.30 uur toe rustingsavonden in de Getuige niskerk in Middelburg. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Op het spreekuur worden veel vragen gesteld over inkomsten bij een uitkering: "Wat gebeurt er met mijn WW als ik er iets bijver dien?" Of: "Ik heb een WAO. Hoeveel mag ik verdienen?" Of: "Als je WW hebt en je kunt part time werk krijgen. Ga je er dan op vooruit?" Deze week gaat het over de regeling in de WW. Hoe tfvordt loon op de WW gekort? In de Werkloosheidswet zijn er twee verschillende situaties mo gelijk: u gaat 5 uur per week of méér werken, óf u gaat minder dan 5 uur per week werken. A. U gaat 5 uur per week of meer werken. Dan gaat het niet om de hoogte van uw inkomsten, maar om het aantal uren dat u gaat werken. Bijvoorbeeld. Stel, vroeger had u een baan van 40 uur in de week. En u had toen een bruto wee kloon van f 900,—. Nu, in de WW, ontvangt u f 630,—. Wat nou als u een baantje van 10 uur in de week vindt? U bent dan voor 10/40 gedeelte van de week niet meer werkloos. Uw WW wordt dus met 1/4 gekort tot f 472,60. Daarbij maakt het niet uit hoeveel u in die 10 uur verdient! B. U gaat minder dan 5 uur per week werken. In deze situatie wordt naar de hoogte van uw in komsten gekeken. Op uw WW wordt 70% van wat u verdient ingehouden. Zelfde voorbeeld als hierboven, alleen nu gaat u 4 uur per week werken. Daarmee verdient u f 100,—. Dan wordt er f 70,— op uw WW-uitkering gekort. Met vragen bent u zoals altijd welkom op onze spreekuren. Tot ziens. Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het SVH-Examen is op 3 juni. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF Origami - De ZVU houdt vrijdag 7 februari van 14 tot 15 uur een kennismakingsbijeenkomst over een cursus 'Origami, papierfili- graan, pop-up kaarten en perga- mano' op het adres Dam 22 in Middelburg. Inlichtingen 01180 - 34800. Oranjezon - Op korte termijn gaan in Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle een aantal cursus sen van start. Het betreft de cur sussen Frans, Duits, Engels, Spaans, Gebruik van de magne tron en de Surinaamse keuken. Inlichtingen 01188-1507. CD maken - De Stichting Pop muziek Zeeland houdt 18 februari om 19 uur in het kantoor van Ser- viceburo Zeeland aan de Roozen- burglaan 89 een cursus 'Hoe maak ik een CD'. Inlichtingen 01180-82650. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie van Vlissingen zijn de volgen de gevonden voorwerpen aangegeven: wit speelgoedbeer tje, handschoenen, portemon- nee's, sleutels, blauw/rode nylon tas, doos met wiellagers en rem- schijven, luchtfilter v.e. auto, schoolboeken LBO, wollen da- mesvest, plastic tas met kleding, damestas met docentenagenda en een wieldop. Middelburg - Bij de gemeente politie van Middelburg zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: Sjaals, handschoe nen/wanten, knuffeldieren, ja gershoedje, bril, armband, oorstekertjes, sjaalklemmetje, rammelaar, dameshorloge, toilet tasje, fiietssleutel, huissleutels, kinderportemonnee, inte graalhelm. Open Dag - De school voor be roepsonderwijs De Wellinge in Middelburg houdt woensdag 29 januari van 14-16 en van 19-21 uur een Open Dag. Gemeenteraad - De gemeente raad van Vlissingen komt donder dag 30 januari om 19.30 uur bijeen in het stadhuis voor een openbare raadsvergadering. Staten vergadering - De Staten van Zeeland houden vrijdag 7 fe bruari om 10 uur een openbare vergadering in de Statenzaal, Ab dij 10 in Middelburg. Vouwavond Origami - Maan dag 3 februari houdt Origami Zeeland van 20 tot 22 uur een Origami-bijeenkomst in Hotel Walcheren in Koudekerke met als thema Valentijnsdag. Alleenstaanden - Vrijdag 7 fe bruari wordt in buurthuis Alde- gonde in Vlissingen een dans- en ontmoetingsavond voor al leenstaanden gehouden vanaf 20.30 uur. Dia-avond - De afdeling Zeeland van de Ned. Chr. Reisvereniging houdt dinsdag 4 februari om 19.30 uur een bijeenkomst in De Schakel aan de Bachtensteene 14 in Middelburg. Naast een huishoudelijk gedeelte worden er dia's vertoond. Diaporamaclub - De Diapora- maclub Vlissingen houdt maan dag 3 februari om 19.30 uur een bijeenkomst in Het Open Hof in Vlissingen. Spreker is Jan Roele- veld uit De Bilt. Vervolg pagina Abdijnieuws Excursie - Deelnemers van het Activiteiten Centrum Middelburg maken vrijdag 31 januari een ex cursie naar Bakkerij Dominicus Steketee in Westkapelle. Vertrek vanaf de Loskade om 19.15 uur. SHOP St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 JALOEZIE (4) Is er bij jaloerse mensen eigen lijk wel sprake van liefde? Op deze vraag worden gewoonlijk twee tegengestelde antwoor den gegeven. Allereerst het antwoord van de Romantici. Volgens hen is jaloezie een te ken van diepe liefde. Liefde zonder jaloezie is volgens hen een onmogelijkheid. Beiden zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. Het zou dan ook on natuurlijk zijn om jaloezie uit de liefdesrelatie weg te bannen. Daar tegenover staat het standpunt der Verlichten. Vol gens hen zou er bij jaloerse mensen sprake zijn van een on vermogen tot liefhebben. Of schoon ze zeggen verliefd te zijn, is daar in werkelijkheid geen sprake van. In het gunstigste geval zouden ze en kel in zichzelf geïnteresseerd zijn. Maar ook hiervan is vaak geen sprake. Maar misschien is er nog een derde mogelijkheid: Jaloerse mensen zijn wel degelijk tot liefde in staat, alleen bedrijven ze deze op een andere manier. Laat ik deze kriptische opmer king eens verder toelichten. Natuurlijk ervaren ook jaloerse mensen gevoelens van ver liefdheid. Wanneer ze hun ver dachtmakingen rechtvaardigen met: "Maar ik doe dat enkel uit liefde", dan snijdt deze opmer king wel degelijk hout. Alleen is er bij hen vaak sprake van een anderssoortige liefde. Deze liefde kent gewoonlijk dë vol gende ingrediënten: 1. Idealiseren van de geliefde. Veel jaloerse mensen plaatsen hun geliefde op een voetstuk. Ze maken er in hun fantasie su perwezens van, die nog maar weinig hebben uit te staan met de geliefde zoals die werkelijk is. Zo'n overdreven positief beeld van hun geliefde, moet wel tot teleurstellingen leiden. Hun geliefde kan er immers nooit aan voldoen. Op zo'n mo ment draaien ze om als een blad aan de boom: ze hebben nog uitsluitend oog voor de ne gatieve kanten van hun gelief de. Het te positieve beeld maakt plaats voor een te nega tief beeld. Tot een reëel beeld van hun geliefde zijn ze nauwe lijks in staat. 2. Bezitterige liefde. Vaak nei gen jaloerse mensen ertoe, om hun geliefde te willen bezitten. Achter hun liefde schuilt een claim: ze willen er iets voor te rughebben. Ze hebben lief, om zelf liefde te kunnen ontvan gen. Zo plegen ze een kleine ruilhandel, waarbij de inzet "liefde" is. Ik hou van jou als jij (altijd) van mij houdt. Hun lief de schept verplichtingen. "Na alles wat ik voor haar gedaan heb, word ik zomaar aan de. kant gezet", merkte een jaloer se patiënt op. Het was voor hem onbegrijpelijk, dat zijn in spanningen niet met wederlief de werden beloond. In zijn denken is het liefdesleven on derhevig aan economische wetten. Maar door te eisen stootte hij zijn geliefde juist af. 3. Afhankelijke liefde/Jaloerse mensen maken van hun lief desrelatie vaak^een afhankelijk heidsrelatie. Ze laten hun emotionele welzijn afhangen van hun geliefde. Zij voelen Drs. Henk C.M. Hermans zich pas goed, wanneer zij zich verzekerd weten van de liefde en aandacht van hun geliefde. Voor hen is liefde een drug, waarvoor ze tot het uiterste kunnen gaan. Al hun ondervra gingen en gecontroleer en ver dachtmakingen hebben gewoonlijk slechts één doel: zich verzekerd weten van lief de. Ofschoon ze zich meester kunnen voelen, zijn ze vaak de slaaf van hun geliefde. 4. Persoonlijke onzekerheid. Vaak ontbreekt het jaloerse mensen aan een gezonde dosis zelfvertrouwen. Ze zijn niet van zichzelf overtuigd, en geloven ook niet echt in de liefde van hun partner. De liefde die ze opeisen, moet een tekort aan eigenliefde compenseren. In liefdesrelaties spelen ze de rol van "de verliezer" in. Deze ne gatieve ervaringen versterken op hun beurt de onzekerheid. Laten we terugkeren tot ons uitgangspunt: jaloerse mensen zijn geen liefdeloze wezens. Ze geven hooguit blijk van een zeer gebrekkige liefde. Tot een normaal volwassen liefdesrela tie zijn ze niet in staat, omdat ze vasthouden aan een zeer kinderlijke vorm van liefde. Im mers ook kinderlijke liefde ken merkt zich door het idealiseren van de geliefde (de moeder), het streven naar een alleen recht, en een sterke afhanke lijkheid. Jaloerse mensen slagen er niet in om deze kin derlijke liefde op een volwas sen niveau te tillen. In tegenstelling tot het kind, zou den ze echter wel anders kun nen. Maar wie zal hen daarin onderwijzen? Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: ds. A. Spaans. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. M.Gou- driaan, 15 uur: ds. A.Heij. Gereformeerde Kerk. Zo. onbekend. Volle Evangelie-gemeente "Imma- nuel", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans, kind.nvdienst alle Ift. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: vd Zwan, H.A., 19 uur: ds. H. van Oostende. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on- st.laurens bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: B. Blommaert de Bruxelles. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. van der Zanden. NIEUW EN SYjOOSLANP Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Wa terstraat 4, Zo.10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. Ridder (GER), 14.30 uur: ds. v/d Zwan (GER). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. J. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.00 uur: ds. B. de Haan, 10.30 uur: ds. B. de Haan m.m.v. de school, 17.00 uur: ds. E.V.E. Wijnands, SOW dienst. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. SOW dienst in Ger.Kerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. P. Boekesteijn (SOW dienst in N-H Kerk), 14.30 uur: ds. B. Ridder. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: SOW dienst in Ger.Kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G.IJ- kel, SOW dienst, 17 uur: ds. W.A. v/d Berg. Hof- pleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 14.30 uur: L.J.G. IJkel. De Hoeksteen Roo zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. B.J.W. Schel haas, SOW dienst, 19 uur: ds. M. de Boer. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaan deren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: 10 uur: ds. J.B. van Bork. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: zie Getuige niskerk. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. J. Dubbink. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie de Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. (Ontmoetingskerk) 11 en 17 uur: ds. L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. A.E. Dingjan. Leger des Heiis. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Kapt. de Heer, 19 uur: in Vlissingen Kapt. Bijl en Kapt. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur mw. ds: van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: drs. J.H. Meijer, 19 uur: SOW Ned.Herv Kerk drs. J.H. Meijer. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Herv. Kerk ds. H.W.J. Faassen (H.A.), 19 uur: ds. J.H. Meijer. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 09.00 uur:ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart, knd. groep 1-3 en 4-5. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: mw. D.A.A. Bosma, 19 uur: mw. cand. S.Ridder-v.Meggelen. De Ark, Zo. kinderkerk 4-12 jr. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Don- gestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. G.J. v/d Linde. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur, Martinus- kerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE^ Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: dhr. M. Allewijn, kndnvdienst, 15.30 uur: ds. W.P. Jansen (H.A.). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Kand. J. Markus. Doopsgezinde Ge meente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Br. Harmsen. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D.de Boer Petrus- kerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. H. Mak- kinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. N.H.J.E. Boomer, 17 uur: ds. C.A.Schoorel. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma De Schaaps kooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. G.J. van de Linde. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. C.H. van Dam. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10.00 uur: mw. ds. C.A. Schoorel. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds: A.E. Dingjan, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: onbekend. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Kpt. C.D. Bijl, 17 uur: Kpt. B.P. de Heer. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. G.J. v/d Lin de. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Voile Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadeltia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Rinkema, 19 uur: ds. de Bruyn. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. van Tuyll van Se- rooskerke. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: R.R. Lank- horst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24.00 uur: R.M. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24.00 uur: ,F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 4, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag: J.F.M. Ber gen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: R. Ubels en M.J.J. Helmes, Vroonstraat 11, Seroos kerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdagavond 18 tot zondaga vond 24 uur: onbekend. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P. de Boer, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-13320. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol gend: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend: Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Ktompe, tel. 71140. Middelburg: zaterdag en zon dag: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) Za. en zo.: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Staver manstraat 57, Vlissingen, tel. 10084-10910. zon der afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehofiaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180.-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg. Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 15