Bustaxi van baan Staten-vergadering 1991 -1995 Champagne Charlie in Alassio Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Informatiedag Nautisch Instituut Vlissingen Provinciale staten vergaderen vrijdag 7 februari. Zoals gebrui kelijk zijn de vergaderingen openbaar, de publieke tribune is vrij toegankelijk. Waterstaat Automatisering Nieuwe boot Samen Abdijplein (om m issi i:s IN IIK ROUP Aanvraag ontwerp-vergunning Hoechst Ontwerp-vergunningen OVET Vlissingen 2t4Zl3 jiOültiljSriS Sport Buurt/wijk Allerlei Woensdag 29 januari 1992 ABDI J DE FAAM - DE VLISSINGER 13 NIEUWS Vrijdag rijden de laatste bustaxi's in Zeeuwsch-Vlaanderen. In het jaar dat de bustaxi's als aanvulling op het openbaar vervoer naar en van kleine kernen zijn ingezet, hebben zich te weinig passagiers aange diend om er mee door te gaan. Hetdagelijks bestuur van de provincie heeft dan ook besloten het ex periment met ingang van 1 februari te stoppen. f 125,-. Gemiddeld meldden zich in de regio's respectievelijk 4 en 6 passagiers per week. In West- Zeeuwsch-Vlaanderen gemid deld 45 passagiers per week ver voerd. Ook hier blijken de kosten evewel nog hoog: f 26,70 per reiziger. Nagegaan is of andere vormen van aanvullend openbaar vervoer uitkomst kunnen bieden. Geen van de regio's blijkt evenwel te voldoen aan de voorwaarden die worden gesteld voor alternatie ven, zoals de buurt- of belbus. Het experiment, dat vorig jaar fe bruari onder de naam Pak de bus, 't is een taxi ten doop werd ge houden in Zuiddorpe, heeft f 175.000,- gekost. Behalve van de provincie waren er bijdragen van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, de rijksverkeersinspectie, de nv Streekvervoer Zuid-West-Neder land en de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan het begin van de vergadering wordt de heer J.C. Jansen uit Hansweert beëdigd als statenlid. De heer Jansen is lid van het CDA en in de fractie van die partij op- vblger van de heer J.B. Vente- vogel. Aan het eind van de vergadering wordt afscheid genomen van de heer G.W. Eijssens, lid van de fractie van de VVD. De vrijko mende plek in deze fractie wordt met ingang van de volgende ver gadering weer opgevuld. Tot en met vrijdag rijden de bustaxi's nog volgens de dienst- WGgBf) regeling, waarbij voor Hulst- Perkpolder en Axel-Overslag de telefonische bestelling van kracht blijft. In alle drie de regio's - West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Hulst- Peckpolder en Axel-Overslag - is gebleken dat de kosten niet tegen de baten opwegen. Het ongunstigst waren de resul taten in het oosten. Voor Hulst- Perkpolder kwamen de gemiddel de kosten per reiziger op f 187,50 en in Axel-Overslag op De chauffeurs van de bustaxi's informeren de reizigers over het naderende einde van het aanvul lend openbaar vervoer via een pamflet. WM Het dagelijks provinciebestuur heeft op een rij gezet wat de voorne menszijn voor de komende jaren. De hoofdlijnen van het beleid zijn be schreven in een handzame brochure. Een viertal zaken zijn van belang voor het werk in de komende jaren, zo zeggen gedeputeerde staten. Het vorige college "zat" tot half 1991 en heeft een aantal ontwik kelingen in gang gezet die een aantal jaren doorgaan. De provin cie heeft de komende jaren min der geld beschikbaar dan voor heen en samen met de andere provincies is afgesproken niet te veel af te wijken van de kerntaken. Deze afspraak is gemaakt omdat deprovinciewet, een wet die de bevoegdheden van de provincie regelt, is vernieuwd. T»t slot is het belangrijk dat het tustuurlijk klimaat verbetert. Hiermee wordt bedoeld dat het besturen zo open en sober moge lijk moet gebeuren. Dat kan on der meer door agenda's en be sluiten van vergaderingen open baar te maken, terughoudend te zijn bij het toezicht op gemeen ten en waterschappen, nevenin komsten in de provinciekas te storten en de kosten voor repre sentatie te beperken. De provincie heeft als kerntaken het vaststellen van de hoofdlijnen van ruimtelijke ordening, milieu beleid, verzorgen en verbeteren van de infrastructuur (wegen en dergelijke) en het scheppen van voorwaarden voor welzijn en wel vaart. Het college van gs denkt daarbij in het bijzonder aan een goede economische structuur, optimale voorzieningen voor ver keer en vervoer, afstemming tus sen onderwijs en arbeidsmarkt en een goed stelsel van voorzienin gen op het gebied van cultuur, volksgezondheid bejaardenzorg en jeugdhulpverlening. Wie in grote lijnen wil weten hoe de voornemens van het college uitpakken op de verschillende beleidsterreinen kan de brochure ophalen of aanvragen bij het in formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. mm De Tractaatweg krijgt zijn defini tieve asfaltdeklaag. Dat kost f 200.000,—. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat had deze werkzaamheden nog niet laten doen toen de provincie de Trac taatweg van het rijk overnam. Vandaar dat het rijk bij de over dracht aan de provincie het nodi ge onderhoudsgeld beschikbaar heeft gesteld. Provinciale staten beslissen of de klus geklaard wordt in 1992. De staten beslissen eveneens of een gedeelte van de Hovijweg in de gemeente Kapelle onttrokken kan worden aan het verkeer. De gemeente Oostburg is van plan een gedeelte van de parallel weg tussen Oostburg en I Jzendij- ke onder handen te nemen. De weg wordt ook geschikt gemaakt voor fietsers. Het provinciale fietspad langs dit weggedeelte kan dan worden opgeruimd. Provinciale staten wordt gevraagd er mee in te stemmen dat de provincie de helft van de kosten, veertigdui zend gulden, voor zijn rekening neemt. Rust in ruilverkaveling Het dagelijks provinciebestuur stelt de statenleden voor hun fiat te geven aan wijzigingen in het reglement van de waterschapp- pen. De wijzigingen hebben tot doel de zeeuwse waterschappen te democratiseren. Enkele wijzi gingen zijn de verkiezingen voor de waterschapsbesturen tegelijk te doen met de gemeenteraads verkiezingen en iedere inwoner van 18jaarenouderdekanstege- ven kandidaat te zijn voor het bestuur van een waterschap. De staatssecretaris van Land bouw heeft in 1992 geen geld voor nieuwe grote ruilverkave lingsprojecten. De staten wordt daarom ge vraagd accoord te gaan met een lijst van werkzaamheden die al langer in voorbereiding zijn. Op die manier zijn de statenleden meteen op de hoogte van de voortgang van de herinrichtings werkzaamheden. Gedeputeerde staten vragen een aanvullend krediet van f 2,2 mil joen voor de automatisering van de kaartverkoop en de waldienst van de PSD. Voor deze automatisering hadden opzetten van, in vaktermen, een geografisch informatiesysteem duurt ongeveer vier jaar en kost bijna 500 duizend gulden. De staten wordt gevraagd hier mee accoord te gaan. De staten wordt gevraagd in te stemmen met een huurcontract voor een nieuwe dubbeldekker voor de veerdienst Vlissingen- Breskens. Het is de bedoeling dat de nieuwe boot in december 1993 wordt opgeleverd. Het benedendek is zo ontworpen dat beduidend meer fietsen mee kunnen dan met de huidige dub beldekkers. Ook zijn er ruimere mogelijkheden de overtocht in de buitenlucht mee te maken. de staten in 1989 al f 3,4 miljoen beschikbaar gesteld. De staten zijn toen accoord gegaan omdat automatisering op den duur goedkoper zou zijn dan blijven werken op de oude manier. De nu gevraagde aanvulling is nodig omdat rijkswaterstaat voorschrif ten heeft bekend gemaakt waar door de aanleg van voedingska bels duurder uitvalt en er meer- werk moet gebeuren. Het leeuwendeel van het nu ge vraagde bedrag is nodig om de fi nanciële klappen op te vangen als gevolg van het faillisement van Parkeertechniek, het bedrijf dat de automatisering in zou voe ren. Fikse bedragen zijn nu ge moeid met de kosten van gerech telijke procedures en de gevol gen van het mislopen van ga ranties. Bij de verschillende provinciale diensten wordt veel gewerkt met kaarten; voor onder meer wegen, landinrichting en ruimtelijke orde ning. Het voortdurend maken van nieuwe kaarten en het wijzi gen van informatieve gevens is tij drovend en duur. Vandaar dat gedeputeerde staten voorstellen al dit werk te automatiseren. Het .Als provinciale staten accoord gaan wordt de Zeeuwse be- stuursschool samengevoegd met de scholen van de provincies Bra bant en Limburg. De hoofdvesti ging komt in Tilburg. Limburg en Zeeland behouden een neven vestiging. De fusie levert 25% besparing op in staffuncties. De bestuursschool verzorgt vakge richte opleidingen voor ambtena ren. Voor de opknapbeurt van het Ab dijplein vragen GS een extra kre diet van f 110.000,—. Negentig duizend gulden is bestemd voor het opruimen van vervuilde grond. Het lood op de gebouwen heeft, als gevolg van het afdrui pen van regenwater, door de eeu wen heen gezorgd voor een lichte loodvervuiling. De rest van het bedrag is bedoeld als schadeloosstelling voor de ex ploitant van het Abdijrestaurant. Tot slot nemen de staten beslui ten over nog drie voorstellen. Ge vraagd wordt in te stemmen met de aanschaf van kantoorunits voor de tijdelijke huisvesting van ambtenaren van de directie Milieu en Waterstaat. Het dagelijks provinciebestuur stelt voor de ziektekostenpremies voor de werknemers vast te stel len. De premie voor de verzeke ring gaat omlaag, de AWBZ omhoog. Per saldo blijven de kosten voor de werknemers on geveer gelijk. Een aantal uitgaven van de pro vincie voor het jaar 1992 verschil len van de eerder vastgestelde begroting. Vandaar dat de staten gevraagd wordt hun fiat te geven aan een begrotingswijziging. Provinciale staten vergaderen in de statenzaal van het Abdijcom plex, Abdij 10 in Middelburg. De vergadring begint om 10.00 uur. De commissie ambulancever voer van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid (Ra- voz) vergadert donderdag 6 fe bruari, aanvang 14.00 uur. Aan de orde komen de vervangin gen van ambulances, reacties op het ontwerp-plan ambulance hulpverlening en de structuur en financiering van dit plan. De vergadering is openbaar, be gint met spreekrecht voor het pu bliek en wordt gehouden in het gemeentehuis in Vlissingen, Stadhuisplein 2. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. WÊ De tweede kamer uit gedepu teerde staten behandelt dinsdag 4 februari, om 10.20 uur, een al gemene bijstandszaak. Een inwoonster van de gemeente Vlissingen is het niet eens met een beslissing van haar gemeen tebestuur en heeft daarom een beroepschrift ingediend bij de provincie. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. Bi '-I*'/ M Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie; bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 19 december 1991 een aan vraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft de bouw van een losplaats voor tankauto's met methanol bij het tankenpark van de DMT-fabriek. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voor schriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder) en ove rige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 30 januari 1992 tot en met 2 maart 1992 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bij de'directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 2 maart 1992 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovenge noemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaar schrift indienen tegen zowel de aanvraag, als tegen de ontwerp-vergunning en wel tot en met 2 maart 1992. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Indien daar om wordt verzocht kunnen tot en met 24 februari 1992 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunning mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel.: 01180-31984). Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Overslagbedrijf Terneuzen "OVET" BV te Terneuzen heeft bij hen op 24 oktober 1991 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor het uitbreiden/wijzigen van het op- en overslagbedrijf voor massagoederen aan de Kaloothaven te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Borsele, sec tie A, nrs. 827 en 1005 en gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 676, 677, 678 en 773. Het betreft het uitbreiden van het opslagterrein met 15,2 ha, wijziging van het aantal powerscreens en uitbreiding van de wateropslag. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voor schriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder en ge luidhinder buiten de inrichting en luchtverontreiniging) en overige stukken lig gen voor een ieder ter inzage van 30 januari 1992 tot en met 12 februari 1992 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Borsele,' Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de open bare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand; - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 12 februari 1992, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op boven genoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 12 februari 1992 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wil li mildin' Postbus 5017, 4330 KA M«Milburg Zaterdag 1 februari vormt café Alassio aan de Zusterstraat 20 in Middelburg vanaf 21 uur het decor voor een optreden van de Zeeuwse band Champagne Charlie. De formatie brengt met een aanstekelijk enthousiasme de Amerikaanse muziek uit de periode 1910-1950. Op het programma stzan nummers, die zijn gebaseerd op de blues, jazz, hokum, jugbandmuziek, oldtime country, céypso, zydeco, gospel, western swing, rockabilly, rhythm blues, ragtime, skiffle en de rock 'nro/l In deze muzikale smeltkroes vindt iedere muziekliefhebber wel iets van zijn of haar gading er bovendien kan er goed op worden gedanst. De bezetting van Champagne Charlie bestaat uit Sjf Hermans (zang/gitaar/kazoo), Theo de Koning zang/gitaar/dobro/slidegitaar/mondharmonica Gert de Heer (gitaar/banjo/dobro/mandoline), René Verhage of Reindert Hofland (tuba/bas/jug/ tnmbone) en Peter Lenselink (drums/ percussie/zang). Het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen houdt zaterdag 1 februari een nautische informa tiedag van 10 tot 14.30 uur. Er wordt uitgebreid voorlichting ge geven over de opleidingen voor de zeescheepvaart en met name voor maritiem officier voor de grote en kleine handelsvaart. De informatiedag wordt gehou den in verband met de sterk toe genomen vraag naar afgestudeerden van zeevaartop leidingen. Veel rederijen en aan verwante bedrijven zullen op de ze dag acte de presence geven en informatie vertrekken over hun bedrijf, het beroep, het werken en leven aan boord, de plaat singsmogelijkheden op de ver schillende typen schepen, de vaargebieden van die schepen en de mogelijke loopbaanperspectie ven voor toekomstige zeevaren den. De HBO- en MBO-sectoren van het Maritiem Instituut en on derdelen van de Hogeschool Zee land en het Zeeland College verzorgen het onderwijskundige gedeelte van deze dag. Dart - Donderdag 30 januari wordt om 20 uur een open Tac- Tic Dart-toernooi gespeelt in de Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Cross - De Goese atletiekvereni ging AV'56 houdt zaterdag 8 fe bruari De Hollandsche Hoeve Cross in het gelijknamige recrea tiegebied in Goes. De verschillen de starttijden liggen tussen 12 en 14.25 uur. Inlichtingen 01108 - 1511. Wandelen - Wsv Willen is Kun nen in Vlissingen houdt 1 februa ri een wandeltocht. De start is tussen 13.30 en 14 uur bij het Koffiecontact - Woensdag 5 fe bruari houdt de vrouwencontact groep 'Kom uit je huis' van 9.30 tot 11.30 uur een koffiecontact- ochtend in het Zuiderbaken, M. de la Palmastraat in Middelburg- zuid. Het thema is 'gezichtsbe handeling' en wordt behandeld door schoonheidsspecialiste Cin- dy van Luxemburg. Lichtjesoptocht - De buurtvere niging Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg houdt zaterdag 1 februari een lichtjesoptocht voor kinderen door de Witte Wijk; het vetrek is om 18.30 uur bij De Schuur. Buurtbewoners wordt gevraagd om ook voor wat sfeer te zorgen dmv het onsteken van de buitenverlichting en/of verlich ting in de tuin. Inlichtingen 01184-60361. Sieraden maken - Buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt woensdag 5 februari een cursus sieraden maken voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Inlichtingen 01184-65453. Collectanten - Novib zoekt col lectanten in Oost-Souburg voor haar actieweek van 8 t/m 14 maart. Inlichtingen 01184 - 79006. 60-jarig huwelijk - Het Middel burgse echtpaar Van Langevelde- Rouffaer viert woensdag 12 fe bruari haar 60-jarig huwelijks feest. Burgemeester Chr.G.J. Rutten bezoekt om 15.45 uur het echtpaar in Hotel Britannia in Vlissingen. 60-jarig huwelijk - Het echt paar Louwerse-Polderman, De Beiaard 3 in Middelburg, viert woensdag 5 februari haar 60-jarig huwelijk, 's Middags wordt het echtpaar door burge meester Chr.G.J. Rutten gefeli citeerd^ Jaarvergadering ZLM - De af deling Walcheren Noord-West van de ZLM houdt donderdag 30 januari om 19.30 uur haar alge mene jaarvergadering in ho tel/restaurant Kodde in Aagtekerka clubgebouw aan de Oranjestraat 8 in Vlissingen. Jeugdwaterpolodag - Zaterdag 1 februari wordt van 12 tot 18 uur in het Sportfondsenbad in Vlissingen een jeugdwaterpolo dag gehouden. Tijdens deze dag wordt een waterpolotoernooi gespeeld tussen vijf Zeeuwse teams. Gerard Joling - Vrijdag 14 fe bruari treedt Gerard Joling vanaf 21 uur op in danstheater Cosmo in Vlissingen voor de Cotton Club. Gerard Joling

de Vlissinger | 1992 | | pagina 13