UIT HET ZAKENHART Kunststofbedrijf gevestigd in Goes De winnaars Vlissingse wint Ford wintersport wedstrijd met zelfbedacht woord Werk aan overkapping Lange Zelke begonnen Drogisterij is nu Etos Augustijn drogisterij Mol Makelaardij in nieuw jasje in Vlissingse Scheldestraat Inzenden Klaaijsen directeur bij Don Assurantiën De prijzen Kapsalon Roland sluit zich aan bij Cosmo-keten Theaterlijn Dactylo heeft vestiging in Molenstraat Kruiswoordpuzzel Topbasketbal in Middelburg? Schelde bouwt veerboot PSD Diapresentatie Griekse eilanden Belastingsdienst gereorganiseerd, ondernemers naar Goes Tacx sponsort wielrenploeg Theo Middelkamp De Nieuwe Snaar In weer en wind V. Woensdag 15 januari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 Angelique de Visser van Van Fraassen Reisburo. Kreta, een eiland waar 300 da gen per jaar de zon schijnt. Rho- dos met zijn mooie stranden. Volgens de reiswereld worden deze Griekse eilanden dit jaar dé vakantiebestemming bij uitstek. Reden voor het reisburo Van Fraassen om op 16 januari een diapresentatie avond te houden in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg over de vier Griekse eilanden. De show die samen met het Grieks Verkeersburo en de reisor ganisatie Mobiplan georgani seerd wordt neemt de aanwezigen mee naar de vier Griekse eilanden: Kreta, Rhodos, Corfu en Kos. 'Spidi Stijler', dat was het woord waarmee mevrouw C. Schreurs uit Vlissingen één van de tien hoofdprijzen in de wacht sleepte, die via RTL4 door Ford Nederland waren uitgeloofd. In het programma Snow Magazi ne werden gedurende tien uitzen dingen vanaf eind oktober 1991 steeds twee letters vertoond, waarmee de kijkers een zo leuk mogelijk wintersportwoord moesten samenstellen. Mevrouw Schreurs won met het fantasie woord 'Spidi Stijler', dat in haar ogen een snelle jongen op de skies moet voorstellen, een win tersportcheque ter waarde van f 2500. Deze werd haar donder dag 9 januari overhandigd door Piet Joosse van de Fordgarage in Vlissingen in aanwezigheid van de zönemanager van Ford Neder land, Theo Koks. De prijswinna- res, die al een wintersportreis naar Noord-ltalië geboekt heeft, reageerde zeer verbaasd op de toekenning van deze prijs. „Een vriendin van mij maakte het woord ijssportfilmer, een prachtig woord waarin alle letters voorko men die je mocht gebruiken. Toen ik dat hoorde wist ik zeker niet in de prijzen te vallen, maar dat bleek dus wel zo te zijn", zegt de gelukkige Vlissingse bij de uit reiking. De overhandiging van de wintersportcheque aan mevrouw C. Schreurs door de heren Theo Koks, zönemanager Ford Neder land en Piet Joosse eigenaar van Autobedrijf Joosse. De komende maanden wordt de overkapping van de Lange Zelke en de Marktstraat in Vlissingen geplaatst. Het eerste transport van de stalen kapelementen is in de nacht van 13 op 14 januari. De kapelementen (pyramides) worden kant-en-klaar aangevoerd en ter plaatse gemonteerd. Het transport van deze elementen vindt 's nachts plaats, de monta ge gebeurt overdag. Zes weken lang vinden er vier keer per week transporten plaats? Na die zes weken zullen dan alle pyramides geplaatst zijn zodat met de mon tage van het glas kan worden be gonnen. Op 2 maart kan dan gestart worden met het bestra- tingswerk. Het werk wordt uitge voerd door het aannemingsbedrijf W.F. Christi- aansen. Cosmo Hairstyling is de nieuwe naam die sinds kort op de gevel van Kapsalon Roland prijkt. De kapperszaak in de Zustersstraat in Middelburg heeft zich bij de Cosmo-keten aan gesloten om dat, zoals eigenaar Roland de Wit stelt, „zij op een efficiënte ma nier helpen op het gebied van in koop, reklame, administratie en opleidingen". „De stroom aan nieuwe gege vens en mogelijkheden binnen de organisatie is enorm", vertelt de Middelburgse kapper. „Interna tionale trends worden binnen de kortst mogelijke keren opgepikt en alle kappers en kapsters wor den in deze laatste trends ge traind". De Cosmo-organisatie heeft twee scholen in Nederland waar cursussen worden gegeven. De Cosmo-kappers worden daar be kend gemaakt met de nieuwe modetrends en leren ook de on derlinge taal spreken. Hierdoor kunnen de gegevens van een klant op eenvoudige wijze naar Cosmo-kappers elders in het land worden doorgegeven. Met de overgang naar de nieuwe formule is ook de service van de Middel burgse kapsalon toegenomen. De zaak is nu ook op maandag middag, zaterdagmiddag en don derdagavond geopend. Bovendien is de benadering van de klant persoonlijker geworden. De kapper die een klant behan deld stelt zich voor met een handdruk. Gewoon een beleefd heid die in het Cosmo-karakter past. „Mensen zitten hier soms een paar uur, ze mogen dan toch op zijn minst weten wie hen be handelt", vindt de eigenaar. De Cosmo-zaak in Middelburg is de 55ste vestiging in Nederland. Drogisterij Augustijn is een be grip in Vlissingen. Al twintig jaar biedt Mattie Augustijn haar klan ten van advies op het gebied van lichaamsverzorging. Met een zaak op de Walstraat hoopt zij nog meer klanten, vooral het vyinkelende publiek te bereiken. Dat deze zaak geen UA- drogisterij meer is, maar een ETOS-drogisterij zal voor de klant weinig uitmaken, denkt Mattie Augustijn. „Wij blijven de klant een goed advies geven, want dat is altijd ons kenmerk geweest". De reden waarom deze drogisterij een ETOS-winkel is geworden is omdat volgens de Drogisterijen Associatie (DA) geen twee DA- drogisterijen dicht bij elkaar mo gen worden gevestigd. En Etos-drogisterij bleek de oplossing. Naast de huismerken van ETOS biedt Mattie Augustijn haar klanten een breed assorti ment aan andere merken. Vooral op het gebied van geurtjes kan het publiek bij haar terecht. De Belastingdienst voor onderne mers in Zeeland is gereorgani seerd. Vanaf 1 januari zijn de verschillende onderdelen van de Belastingdienst in deze provincie tot één eenheid Ondernemingen. Deze reorganisatie is een onder deel van eerr algemene herstruc turering van de Belastingdienst in Nederland. In de nieuwe indeling worden de belastingplichtigen in gedeeld in doelgroepen. Alle be lastingzaken van een particulier of ondernemer, zoals heffingen, controles en inningen, vallen in dit systeem onder één eenheid. De verschillende doelgroepen zijn de Particulieren, de Ondernemin gen en de Grote Ondernemingen. De belastingdienst hoopt met de ze herstructurering doelmatiger te kunnen werken en de dienst verlening aan het publiek te ver beteren. De Ondernemingen zullen als de reorganisatie geheel rond is ondergebracht worden in de vestiging aan het Stati onsplein in Goes. Tot 1 april kun nen de belastingplichtigen echter nog terecht op de bekende adres sen. Sinds 1965 houdt de makelaar C.P. Mol zich actief bezig op het terrein van de huizenmarkt op Walcheren. Hij leerde het vak van zijn vader, die een makelaarskan toor in Middelburg had. In 1988 besloot hij te stoppen met de makelaardij, ware het niet dat zijn zoon, K. J. Mol, te kennen gaf ook in de makelaardij zijn brood te willen gaan verdienen. En dit is de reden geweest dat zij samen een nieuw makelaarskantoor hebben geopend in de Schel destraat 62 te Vlissingen. Naast bemiddeling in de koop en verkoop van huizen hebben vader en zoon zich gespecialiseerd in hypotheken, verzekeringen en taxaties van huizen, bedrijfspan den, landbouwgronden en inboe dels. Kenmerk van hun werkwijze is dat zij service willen bieden aan de klant, die verder gaat dan even snel een huisje verkopen. Vader Mol houdt er niet van om een zaak snel af te raffelen, als het voor de klant om grote beslis singen gaat. „Ik maak er geen probleem van om met een klant rustig een huis te bekijken. En als die klant voor een tweede keer Vader en zoon Mol het huis wil zien dan moet dat kunnen. Per slot van rekening verkoop je geen pak koekjes", meent C.P. Mol. Ook met verze keringen gaat deze vlieger op vindt zijn zoon. „Als ik een verze kering verkoop aan een klant, dan wil ik die op kwaliteit verko pen en niet omdat er zo'n aardig prijskaartje aan hangt. Wij zien graag een vaste band met de klant en dan moet je kwaliteit en service bieden". Op het gebied van bemiddeling van huizen bestrijken zij heel Walcheren. Een grillige huizenmarkt, waarin niet een vaste lijn te ontdekken is vol gens C.P. Mol. Enige jaren gele den kocht men graag een oude vervallen pandje om het vervol gens zelf te gaan opknappen. Te genwoordig woont men graag in de stad, in een oud huis, maar wel van alle gemakken voorzien. Gelukkig is de huizenmarkt op Walcheren nog niet zo overspan nen zoals in de Randstad. Daar door kunnen vader en zoon Mol de klant persoonlijke aandacht geven. Dactylo uitzendbureau heeft een nieuw kantoor gevestigd aan de Molenstraat in Vlissingen. Het is de vijfde vestiging van deze uit- zendgroep in Zeeland. Dactylo, dat op het moment 145 vestigingen in heel Nederland heeft werd in 1969 opgericht. De uitzendbureaus worden meestal in woonhuizen geplaatst. De filo sofie achter dit beleid is dat men sen sneller binnen stappen in een huiselijke omgeving. „Bovendien beperken wij ons niet tot de grote steden, maar zijn we met name in kleine steden actief", verklaart A.M. Sagius, directeur en oprich ter van de uitzendketen. „Dactylo werkt op lokaal niveau en met mensen die de taal van de bevol king spreken". De uitzendgroep bemiddelt in de administratieve en industriële sector en op para medisch gebied. Als één van de weinige is zij ook actief in de off shore branche. Het Vlissingse kantoor staat onder leiding van Frederiek Louws. Theo Middelkamp en Technische Industrie Tacx zullen in 1992 een team vormen, dat in het nieuwe seizoen zal strijden om de hoog ste wielereer. Met de financiële en morele ondersteuning van Tacx zullen de amateur wielren ners in het nieuwe jaar starten in de promotie competitie. De nieuwe sponsor Technische Industrie Tacx, fabrikant van ho metrainers en wieleraccessoires zal in '92 optreden als hoofd sponsor voor de amateurs en da mes van Middelkamp. Subsponsors zijn Act Sport (computers en helmen), Jan Jan sen racefietsen en Decca wieler- kleding. Welk woord kunt u maken met de opgegeven letters? 9- 19- 18- 13- 15- 12- 23 - 48 - 45 -53 - 47 HORIZONTAAL: 1 dans; 6 bende; 12 jong; 14 fraai; 15 en dergelij ke; 17 narrig mens; 20 zeilvaartuig; 21 zangnoot; 23 grootspreker; 24 hoogste punt; 25 vervoermiddel; 27 vloersteen; 28 verzoek; 29 vrucht; 31 bedrag; 32 kleurling; 33 zangstuk; 35 walkant; 36 opening in een stoomketel; 37 vracht; 39 luizeëi; 41 graanpakhuis; 43 giftslang; 45 ambacht; 47 bergkloof; 49 onverschrokkenheid; 50 oude vlaktemaat; 52 beminde van Zeus; 53 alvorens; 54 zonder pit; 56 opstootje; 57 religie; 58 schapewolkjes; 60 vr. munt; 61 bouw kundig ornament; 62 steekvlieg; 64 Schandinavisch zeerover; 65 musicus. VERTIKAAL: 1 in de meeste gevallen; 2 zomerpeil; 3 voorm. Ned. eiland; 4 lichtelijk zuur; 5 kluit; 7 breedvoerig; 8 Europeaan; 9 vis; 10 naar onze mening; 11 onbehouwen persoon; 13 staat in de V.S.; 16 plattelandsgemeente; 18 schoorsteenzwart; 19 deelbaar; 20 boodschapper; 22 noorderling; 24 aan de overzij; 26 valse gelofte; 28 bemoeial; 30 strijdmacht; 32 voetpunt; 34 aanw. vnw.; 35 oogholte; 38 pl. in de Bommelerwaard; 40 fototoestel; 42 beroep; 44 schilderstuk; 45 vijandschap; 46 vrucht; 48 praalziek; 50 Griekse letter; 51 Spaans leesteken; 54 dikke rook; 55 vlechtwerk; 58 raamscherm; 59 brandbare stof; 61 uitroep; 63 zangnoot. Oplossing Puzzel week 2 HORIZONTAAL: 1 atelier; 6 malaria; 12 bies; 14 lire; 15 KO; 17 er; 18 mak; 20 da; 21 n.m.; 22 ever; 24 zomer; 26 klei; 28 ren; 29 tot; 30 kom; 32 kor; 33 Hr.; 34 kano; 35 ezel; 37 na; 38 loper; 39 renet; 41 oven; 42 geel; 43 tijger; 47 ketel; 50 nr.; 52 node; 53 Amor; 54 II.; 55 bof; 57 map; 58 nol; 59 ooi; 60 lomp; 62 menie; 64 spon; 65 om; 66 al; 68 tos; 69 PH; 70 d.d.; 71 duet; 73 zaal; 75 markies; 76 Hongaar. VERTIKAAL: 1 akkerhoornbloem; 2 eb; 3 lier; 4 Ier; 5 es; 7 al; 8 lid; 9 arak; 10 re; 11 admiraalvlinder; 13 kam; 16 over; 18 motor; 19 keker; 21 neon; 23 en; 24 zone; 25 roze; 27 LK; 29 lap; 31 men; 34 konijn; 36 leger; 38 Let; 40 tel; 44 gom; 45 Edam; 46 repel; 47 kanis; 48 emoe; 49 tol; 51 room; 54 lood; 56 FM; 59 op; 61 pauk; 63 non; 64 shag; 67 lei; 69 pan; 71 Dr.; 72 te; 73 zo; 74 la. Win woord: REFERENTIEKADER Het Zeeuwse bedrijfsleven is weer een onderneming rijker. De firma Lakwijk Kunststoffen, spe cialist op het gebied van kunststoffen, heeft een vestiging in Goes geopend. Van hieruit wil zij het Zeeuwse bedrijfsleven van kunststofmaterialen, zoals pla ten, buizen en staven voorzien. Ter gelegenheid van de opening Op vrijdag 24 januari wordt de ploeg in Goes voorgesteld. Vanaf die dag zullen de renners en rensters op de trainingen en tij dens de wedstrijden in hun nieu we outfit verschijnen. De traditionele geel-zwarte Middel kamp kleuren blijven, maar een nieuw design van shirt en broek, met daarop de namen van de sponsors Tacx en Act, luiden het nieuwe tijdperk in. Commodore Den Helder speelt maandag (20 januari) een in haalwedstrijd tegen Dogshop Zevenaar in Middelburg basket ballen. Dat gebeurt omdat de Delta Nutsbedrijven op die avond officieel energiezuinige verlichting in de sporthal aan de Nassaulaan wil ontsteken. Aanvankelijk zouden vier topbas- ketballers - onder wie twee Amerikanen - van Commodore de ingebruikname opfleuren, maar Den Helder had door de vele Europese wedstrijden nog een achterstand in de competitie weg te werken. Waarom zouden we die inhaalwedstrijd dan niet in Middelburg spelen, vroeg het Den Helder-bestuur toen aan het Zeeuwse energiebedrijf. En dat vindt dus plaats aan staande maandag, aanvang 20 uur. Voorlichter Arnold Parre was maandagmiddag bij de sluiting van deze krant nog druk in de weer om de organisatie voor de ze voor Zeeuwse begrippen unieke wedstrijd op de rails te zet ten. Hij had onder meer toestemming van de Middelburgse wethouder. Zowel Den Helder als Zevenaar beschikken over profbasketbalploegen met superieure Amerikanen in de gele deren. De beste is John Jerome (dik twee meter lang) die door zijn coach Ton Boot tot beste Amerikaan in de vaderlandse competitie is bestempeld. Commodore staat internationaal in hoog aanzien. Plaatsing van energiezuinige verlichting past in het kader van het Bedrijfs Milieu Actieplan van Delta Nutsbedrijven waarmee wordt beoogd het electriciteitsverbruik sterk terug te dringen. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. Voor een winnaar van de puzzel zijn deze week twee stoelen ge reserveerd voor een uitvoering van De Nieuwe Snaar in de Mid delburgse Stadsschouwburg. De Nieuwe Snaar geniet bekend heid als muziekgroep en brengt nu een mengeling van theater en muziek. Deze groep is trouwens geen onbekende in het Vlaamse en Nederlandse land van de podi umkunsten. Ook in Zeeland had deze groep regelmatig optredens. Woorspelingen, nonsenspoëzie en mimiek zijn de kruiden voor avondje theater dat de toeschou wer toont dat vakmanschap tot allerlei boeiende creaties kan lei den. De oplossing van deze puz zel moet binnen week (op briefkaart) verzonden wor den aan: Redactie De Faam De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgevereij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het vissersle^ ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch verant woord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de elementen en onder povere sociale omstan digheden werd de vis duur be taald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. De drie winnaars van de puzzel van 14 dagen geleden zijn: G. de Graaf uit Vlissingen ontving 2 vrijkaartjes van Uit in Zeeland voor de voorstelling van Olide van Eek en Marijke van der Harst op januari jl. Het boek 'In weer en wind' van Uitgeverij den Boer uit Vlis singen gaat naar B. Hoondert in Middelburg. A.P Buteijn uit Oost-Souburg mag twee kaartjes voor de Theaterlijn naar Antwerpen ophalen bij het reisbureau van Car lier Tours in Middelburg. De veerdienst Vlissingen- Breskens krijgt een nieuwe dub beldeksveerboot. Dat hebben de Provinciale Staten van Zeeland op 27 september 1991 beslist. De nieuwe veerboot zal gehuurd worden van de KMS ,nu Ko ninklijke Schelde Groep geheten. De boot die gebouwd zal worden op de werf van Vlissingen, wijkt op enkele punten af van de veer boot Prinses Juliana. Zo moeten op de nieuwe pont de mogelijk heden om in de buitenlucht te verblijven tijdens de overtocht, veel ruimer zijn. Ook de indeling van het benedenrijdek is anders; in het huidige ontwerp staat meer plaats ingeruimd voor rij wielen. De nieuwe veerboot moet uiterlijk 30 november 1993 opgeleverd worden. organiseert de firma, die zijn hoofdvestiging in Den Bosch heeft, de manifestatie Het Kan in Kunststof in het Bedrijvencen trum De Poel in Goes. Tijdens de ze demonstratie op 24 januari laten een aantal Zeeuwse kunststofbedrijven zien wat er al lemaal kan op het gebied van kunststof. De heer Don werkt zijn opvolger in. Met ingang van 1 januari neemt de heer J. Don afscheid van zijn Makelaars- en Assurantiebedrijf in Middelburg. De heer L. Klaaij sen is per die datum zijn opvol ger. Don stichtte het bedrijf zo'n veertig jaar geleden. Onder de naam Don Assurantiën zullen Klaaijsen en zijn medewer kers zich vooral met assurantiën bezighouden. De naam Don blijft gehandhaafd omdat het een ge vestigde naam is. Don Assurantiën is een middel groot bedrijf. Onder de bv vallen ook de werkmaatschappijen Don Finaciële Dienstverlening en Don Advies Bureau. Voor de heer Klaaijsen is de stap naar zelfstan dig ondernemer een uitdaging om in de moderne samenleving hedendaagse problemen eigen tijds aan te pakken. Gezien de brede ervaring die hij heeft en het feit dat hij acht jaar heeft samen gewerkt met zijn voorganger ga randeren een gedegen vakkennis. Zijn streven blijft om met een on afhankelijke opstelling doelmatig te kunnen werken in het belang van zijn cliënten die zowel in de particuliere als in de zakelijke sec tor zijn te vinden. De afscheids- en kennismakings receptie wordt gehouden op vrij dag 24 januari in de Middelburgse Stadsschouwburg tussen 16.30 en 19 uur. 'W

de Vlissinger | 1992 | | pagina 25