De jaloezie-driehoek A CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- Buurt/wijk Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Beurs Sport Cursus Verzamelen Ontspanning Politiek Rommelen Allerlei Stichting Horeca Onderwijs Sociaal Clubs Ouderen lezingen JALOEZIE (2) PSYCHOCONSULT De gezelligste winkel voor al uw linnengoed Woensdag 15 januari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 inlHii Computers - In Het Turfschip in Breda wordt op 7 en 8 februari een beurs gehouden voor com puters en telecommunicatie. Aan deze publieksvriendelijke beurs is een computer-tekenwedstrijd verbonden. De tekening moet te maken hebben met of gemaakt zijn op een computer. Info tel. 030-715064. Ruilbeurs - Voor motorliefheb bers die op zoek zijn naar motor onderdelen is er op zondag 2 fe bruari de ruilbeurs Parts en Party in de jeugdsoos Brogum in Zierik- zee. 's Middags wordt er een Harley Davidson verkocht per op bod en is er een optreden van Dee and the Disciples. Darttoernooi - Zowel beginners als ervaren dartspelers kunnen deelnemen aan het darttoernooi dat op donderdag 16 januari wordt gehouden in de Happy Buccaneer in Vlissingen. Het toernooi begint 's avonds om qcht uur. Korfbal - De Belgische korfbal selectie speelt op woensdag 22 januari een oefenwedstrijd tegen het eerste team van het Middel burgse Swift. De wedstrijd be gint om 20.30 uur op het sportpark 'Voorborch'. Auto's - Liefhebbers van het ver zamelen van modelauto's kunnen op woensdag 22 januari hun hart ophalen tijdens de bijeenkomst voor verzamelaars. De auto's zijn te bezichtigen vanaf 19.30 uur in Cafétaria De Krab in Arne- muiden. Vrouwendag - De Stichting In ternationale Vrouwendag viert op 8 maart in Middelburg de Vrou wendag. Waar? Dat vermeldt het ons toegstuurde persbericht niet. Zelfverdediging - Zelfvertrou wen vergroten, sterker worden en leren je weerbaarder op te stellen als vrouw. Dat is de in houd van de cursus zelfverdedi ging die donderdag 6 februari begint in Vlissingen. Tel. 01184-14660. Schilderkunst - Schilderkunst iri de Nederlanden in 16e eeuw, zo heet de cursus waarmee de Zeeuwse Volksuniversiteit op dónderdag 23 januari van start gaat. De cursus omvat vijf avon den van 19.30 tot 21.30 uur. Tel. 01180-34800. Geschiedenis - De rol van de stad, de gilden, de pest en van de vrouw in de Middeleeuwen zullen aan bod komen in de cursus Ge schiedenis van de Middeleeuwen die 28 januari aanvangt. De cur sus wordt georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit. Kunstzinnig - Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vor ming start binnenkort met een aantal nieuwe, korte cursussen, waaronder de cursussen teken en schildertechnieken, weven, stof bedrukken, boetseren en beeldhouwen, keramiek, video, klassiek ballet, jazzdans en de cursus Kijken en Doen voor 50 ers. Karate - De Shotokan Karate Club Wim van Leur start in janua ri weer met jeugd- en senioren- lessen voor beginners. De lessen worden gegeven in Goes, Vlissin gen, Middelburg en Terneuzen. Tel. 01640-59226 Wu Wei - De stichting Wu Wei begint op 27 en 28 januari met lessen Tai Chi (Chinese bewe gingsleer) in Middelburg en Oost- Souburg. Iri dezelfde week begint er een cursus van tien lessen Chi nese geneeskunde. Zondag 2 fe bruari is er van 13.00 tot 18.00 uur een workshop over de krach ten van amethyst en bergkristal in Hotel Arneville in Middelburg. Zondag 9 februari op dezelfde tijd en dezelfde plaats geeft Wu Wei een workshop over het gebruik van kleuren. Tel. 01184-64752. Energetica - In de Open Hof in Vlissingen wordt vanaf 20 janua ri een opleiding Gestalt- en Bio- energeticagroep gegeven, "voor iedereen die het verlangen heeft zichzelf beter te leren kennen". Voor informatie tel. 01184-67542. Verkeersopfriscursus - Oude regels weer opfrissen en veran deringen in het verkeersregle ment behandelen, dat is de opzet van de verkeersopfriscursus die op 20 en 27 januari en 3, 10 en 17 februari wordt gehouden in in het gebouw van de Rijkspolitie in Middelburg. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Tel. 01180-14496. Benoemingen - De Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis heeft per 1-1-1992 als voorzitter benoemd de heer A. Vogelaar en als algemeen bestuurslid de heer W. Oving. De heer Vogelaar is te vens benoemd als voorzitter van de Stichting Provinciale Kraam zorg Zeeland. Bijeenkomst - Het CDA Vrou- wenberaad Zeeland houdt op donderdag 23 januari een bijeen komst in de Stadsschouwburg in Middelburg. De samenkomst, die om 9.30 uur begint, is een ver volg op de studiedag Architec tuur in het Landschap. Woonwagenlocatie - Belang stellenden kunnen op 14 februari de vergadering van de werkgroep Woonwagenlocatie Zuidbeekse- weg bijwonen in de Franciscus- school aan de Flamingoweg in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. Discussieavond - Het rampen bestrijdingsplan kerncentrale Bor- sele wordt tijdens een voorlichtings- en discussieavond op donderdag 23 januari bespro ken. De avond begint om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. Rommelmarkt - De snuffelaars onder de Zeeuwse bevolking kunnen er op zaterdag 18 januari weer lustig op los snuffelen tij dens de rommelmarkt in de sporthal van de Vlissingse Zee vaartschool. Geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Diensten - Voor de 84ste keer wordt in de week van 18 t/m 25 januari de internationale Week van Gebed voor de Eenheid van de Christenen gehouden. In Vlis singen worden op zondag 19 ja nuari in de verschillende wijken oecumenische diensten ge houden Afscheid - De heer P.Joosse. hoofd van de sectie Bouwkunde van de Dienst Stadsontwikkeling neemt op vrijdag 17 januari af scheid van de Gemeente Middel burg. De receptie begint om 15.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Sportcomplex - Op vrijdag 17 januari gaan de eerste palen van het nieuwe sportcomplex voor de tafeltennisvereniging 't Zand en de turnvereniging 1969 uit Mid delburg de grond in. De besturen nodigen iedereen uit die het voor afgaande project hebben on dersteund. Samenkomst om 14.00 uur in De Vergulde Baars in Middelburg. Rouwverwerkingsgroep - Het Algemeen Maatschappelijk Werk heeft op 20 februari de eerste van tien bijeenkomsten van een nieuwe groep, de rouwverwer kingsgroep voor weduwen van 50 jaar en ouder, in de Breestraat in Middelburg. Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het SVH-Examen is op 3 juni. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel indeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. Yl" 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF Klachtopvang - Samen Sterker is de titel van het onderzoeksrap port over klachtopvang door pa tiëntenorganisaties dat op vrijdag 7 februari wordt gepresenteerd in het Hof van Vlaanderen in Hulst. De presentatieavond begint om 19.30 uur. Buddyproject - Het buddypro ject, een initiatief van het Aidsplatform Zeeland, geeft hulp door getrainde vrijwilligers, bud dies genaamd, aan een Aidspa- tiënt en zijn omgeving. Via de info-folder 'buddieproject zee land' kan een buddy aange vraagd worden. Info tel. 01100-13930 of 01180-34085. HCC - De eerstvolgende bijeen- komst van de Hobby Computer Club Zeeland is op maandag 20 januari om 20.00 uur in het wijk- centrum Open Hof in Vlissingen. Jongerencentrum - In het Jon- gerengebouw Poortershove Mid delburg wordt op maandag 20 januari een avond over sex en ge weld gehouden. Maandagavond 27 januari worden er in Poorters hove buitenlandse gerechten be reid. Wijkbemiddefaar - In het kader van de sociale vernieuwing is in de Magistraatwijk, Reijershove en de Erasmuswijk de wijkbemid- delaarster Ria Luijks aangesteld. Vanaf 13 januari houdt zij dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur spreekuur aan de Rent meesterstraat 245. Kookcurcus - Mannen van het platteland kunnen aan de hand van een cursus 'koken voor man nen', die de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren vanaf 19 maart organiseert op acht achtereenvolgende donder dagen, de kookkunst leren. Energie - Het Centrum voor Zelfbezinning houdt op maandag 20 januari een lezing over 'om gaan met je energie' in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Hugenoten - 'Hugenoten in Zeeland. Geschiedenis en na men'. Dat is het onderwerp van de bijeenkomst van de Heemkun dige Kring Zeeland op woensdag 22 januari in Hotel Walcheren in Koudekerke. geliefde Jaloerse mensen hebben de neiging om hun jaloeziegevoe- lens te verbergen. Over het al gemeen vinden ze jaloezie een slechte eigenschap. Dat is ze ker niet altijd zo geweest. Zo gold jaloezie in de 18de eeuw- Drs. Henk C.M. Hermans se Romantiek nog als uiting van ware liefde. Een absolute "must" voor de ware minnaar. Tegenwoordig beschouwen we haar eerder als een teken van bekrompenheid. Voor veel mensen is het een "must" ge worden om nooit jaloers te zijn. Beide standpunten zijn overdreven, en waarschijnlijk doet u er goed aan om ook in deze kwestie de "waarheid" in het midden te zoeken. Jaloe- ziegevoelens zijn onderdeel van onze irrationele erfenis, en het is onzin om deze te ver heerlijken. Even onzinnig is het echter om haar helemaal te ontkennen. Wat maakt jaloezie zo irratio neel? Dat zit hem vooral in het SHOP St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 streven dat er achter schuil gaat. Mensen met hevige jaloezie-gevoelens doen aan spraak op het exclusieve recht op liefde van hun partner. Ze streven in de liefde naar een monopolie-positie, en zien deze steeds in gevaar komen. Ach ter hun jaloezie schuilt de angst, om deze positie te ver liezen. Het denken van jaloerse mensen staat daardoor in het teken van een voortdurende dreiging; de dreiging om de partner te verliezen aan een ri vaal. Ze leven in een jaloezie driehoek, waarin hun liefdesrelatie bedreigd wordt door echte of denkbeeldige ri valen. Aan het "jaloeziespel" wordt dan ook door drie spe lers deelgenomen: de jaloerse minnaar, de geliefde, en de ri vaal (of rivale). De jaloerse min naar ziet zijn (haar) liefdesrelatie bedreigd door de mogelijkheid van een rivalise rende relatie (geliefde-rivaal). Daarmee gaat hij (zij) een voortdurende competitie aan met zijn (haar) rivaal, (tekening) Bij hevige jaloezie is er van een echte rivaal geen sprake Zo worden sommige mensen groen van jaloezie, wanneer hun partner in een tijdschrift bladert of naar een film kijkt en daarbij het oog laat vallen op andere mannen of vrouwen. Ofschoon er geen sprake is van een reële dreiging, zien ze hun liefdesrelatie toch fh gevaar ko men. "Ik kan het gewoon niet hebben, als mijn man op tv een sexy vrouw ziet. Op zo'n mo ment voel ik me buitengeslo ten, en zou ik het liefste de tv uitzetten", vertelde een hevig jaloerse patiënte me. Haar den ken stond helemaal in het te ken van de jaloezie-driehoek, waarbij zij mogelijke sexuele gevoelens van haar man ten opzichte van andere vrouwen als afwijzing van haar ervoer. Bij sommige mensen ontwik kelt zich zelfs tot een jaloers- heidswaan: Als hun partner vijf minuten te laat thuiskomt, is dat reden voor een waar kruis verhoor. "Waar ben je ge weest? Met wie?..." Als ze bij een "verkeerd verbonden" de hoorn van de telefoon neerleg gen, fantaseren ze over moge lijke geheime minnaars of minnaressen van hun partner. Jaloerse mensen kunnen zover gaan, dat ze enkele keren per dag even telefonisch controle ren of hun partner wel op de plek zit waar die hoort te zit ten. Ze zoeken periodiek de garderobekast na op aanwijzin gen voor het bestaan van een rivaal: een kryptisch briefje in de broekzak, een telefoonnum mer in de zakagenda. De Duit se psycholoog Borneman maakt melding van een jaloer se man die dagelijks het slipje van zijn vrouw inspecteerde op tekenen van ontrouw. Jaloerse mensen verzetten zich koppig tegen het besef dat ja loezie steeds datgene be werkstelligt, wat ze willen verhinderen: de verslechtering (en uiteindelijk de beëindiging) van hun liefdesrelatie. Hoe komt het, dat mensen vernieti gen wat hen zo dierbaar is? Op deze vraag wordt een ant woord gegeven door Sigmund Freud, de vader van de psycho analyse. Bij mensen met abnor male jaloezie zou er sprake zijn van een onbewust patroon, dat zijn oorsprong vindt in de kin dertijd en dat steeds herhaald wordt in hun volwassen rela ties. Als kind ervoeren zij sterk, hoe hun liefde tot de ouders bedreigd werd door de liefde tussen de beide ouders onder ling. Ze voelden zich als kind buitengesloten, en ze herhalen deze ervaring in hun volwassen liefdesleven. Het huidige "jaloezie-spel" had dus zijn voorganger in een vroegkinder lijke uitgave; alleen de spelers waren anders: het kind (min naar), ma (geliefde) en pa (ri vaal). Misschien dat ook u in eerste instantie de wenkbrau wen fronst. Maar toch slaat Freud de plank niet helemaal mis, wanneer hij wijst op de overeenkomst met jaloerse kin deren. Maar daarmee is het mysterie van de jaloezie nog niet helemaal onthuld. Maar daarover meer de volgende keer. Wie ervaringen met jaloezie heeft en/of er zelf mee kampt kan dat melden aan de schrij ver van deze rubriek via het redactie-adres Postbus 5017, 4330 KA, Middelburg. ism Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180 81000. aagtekerk! Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: ds. A. Spaans. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. onbekend. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. biggekerke Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. Spaans- Molenaar. domburg Hervormde Kerk. Zo. onbekend. Rooms Katholie ke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zater dag 19.15 uur. gapinget imi zn z Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. grijpskerke Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 14.30 uur: ds. F.C. van Dijke, gez. dienst in Herv kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. v. Dijke. hoogelande Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. kleverskerke Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. J. Pannekoek. koudekerke Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 uur: ds. Boekesteijn, SoW-dienst in Herv. kerk, 10.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands m.m.v. Combo Second Chan ce, SoW-dienst in Herv. kerk, 17 uur: ds. Chr. Bra- kema. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9 uur: ds. Boekesteijn, 10.30 uur: ds. E.V.E. Wij nands m.m.v. Combo Second Chance. meliskerke Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: dhr. Kleij, knd. middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehoudfen op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. onbekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. O. Else- man. Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. J. Dubbink, 17 uur: dienst in het kader van de week van gebed voor de Eenheid. De Hoeksteen Roo- zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaan deren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: zie Hofpleinkerk. Koorkerk, Koorkerk hof, Zo. 10 uur: dr. C. Lecompte. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: ds. IJ.G. IJkel. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. geen dienst. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas m.m.v. Herv. Kerkkoor. Oostkerk, Oost kerkhof, Zo. 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. (Nieuwe Kerk) 10 uur: ds. M. de Boer en drs. A. de Reuver, 15 uur: drs. L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.W.H. Tempel. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. de Heer, 19 uur: korpskadetten. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Van Dam. Ne derlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 uur: dhr. W.M. Riemens, 17 uur: dhr. A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. A. Laureys. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: A. Kleine. NIEUW EN ST. JQOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukas- se. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. onbekend. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. B. de Haan, jeugddienst. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. \f SEROOSKERKE 1 Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: drs. P. Rebel, 19 uur: drs. R.G. v.d. Zwan, gez. dienst in Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbekend. §T.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: dr. D. Westerneng. OOSTSOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Joosse, knd. groep 1-3 en 4-8. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. v. Bui- ren en mevr. v.d. Poel. De Ark, Zo. kinderkerk 4-12 jr. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Don- gestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. PA. Trimpe. Streekzie kenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur, Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur. VEE RE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: geref. voorganger. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: MorTiing Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelij ke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: ds. J. Oosterbroek. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. on bekend. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeen te. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobs- kerk, Oude Markt, Zo. geen dienst. Petrus, P.Kru- gerstraat 17, Zo. geen diesnt. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glas houwer, 17 uur: ds. Makinga. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, Zo. 10.15 uur: ds. C.A. Schoorel, ds. J.B. van Bork en past. v. Hecke. De Schaapskooi, Pepegaaienburg, Zo. geen dienst. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie Ter Reede, Zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10.15 uur: ds. J.B. van Bork (in Open Hof). Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds. C.W.H. Tempel, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur, Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Do. 16 t/m wo. 22 januari. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: F.J.J. Buy- tendijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24.00 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 01180-1308. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Bigge- kerke. Domburg, Koudekerke, Meliskerke, West- kapelle en Zoutelande: van vrijdagavond 18 tot zondagavond 24 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180-28420, zondag: v.d. Heijden. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol gend: Apotheek Stomenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend: Apotheek Van de Sande BV, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: zaterdag en zon dag: onbekend. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) Za. en zo.: Mw. Driehuis-v. Haselen, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsen praktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180 38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe- naarstraat 4. 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en yr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184 14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 21