7 ton voor extra wegenonderhoud Natuur- en milieu-educatie Buitenverlichting Witte Ramingo Bi n nenverl icnting voorlichting over asbest DE FAAM DE VLISSINGER u weMhJL L axel Innovatie Centrum met Meizon b.v. schenkt Rode Kruis f 3.000,- Zeeuws Museum op z'n Hollands Statenvergadering Samenwerking tussen verschillende organisatie om meer sa menhang aan te brengen in de akties voor het milieu Kerend Tij Veel overleg Nieuwjaarsreceptie COM MI SS IKS Vervolg Statenvergadering mSkïï Kleurwedstrijd Flik Flak bij juwelier Van den Berge OPENINGSAANBIEDINGEN!!!! Sfeervolle kerstverlichting voorbuiten. 40 lamps, incl. trafo. Van 24,95 voor De Anthurium, een aparte plant met langbloeiende bloemen. C O Nu voor w Jw Sfeervolle kerstverlichting voor binnen 20 lamps. Van 7,50 voor HET GROENE WARENHUIS koudekerke Pot woninginrichting in Axel, Zeeuws- Vlaanderen, houdt van 23 tot en met 31 december een Kerstmeubelshow. Nergens in de hele Benelux vindt u een Kerstmeubelshow van zo'n allure. Het mooiste en het beste bij elkaar: dat moet u gewoon gezien hebben! 2* KERSTDAG OPEN VAN 10.00 TOT 18.00 UUR Woensdag 11 december 1991 ABDIJ DE FAAM DE VLISSINGER NIEUWS Gedeputeerde Staten stellen pro vinciale Staten voor 7 ton extra uit te trekken voor onderhoud aan de secundaire wegen. Dit zijn, popu lair gezegd, de grotere wegen in de provincie, afgezien van de (vierbaans) rijkswegen. Dit extra onderhoud is nodig van wege een grote wegenruil, die hoogstwaarschijnlijk per 1 januari 1993 gaat plaatsvinden tussen provincie en rijk. De overheden hebben afgespro ken dat de te ruilen wegen in "nette staat" worden overge dragen, zodat de ene partij niet blijft zitten met een stukje onder houd dat de ander nog niet heeft gedaan. Vandaar dat de provincie nu extra geld wil uittrekken om haar zaak jes voor elkaar te brengen. En op deze manier profiteert na tuurlijk ook de weggebruiker van de wegenruil! IH Tot en met 17 januari is in het Zeeuws Museum in Middelburg een expositie te zien getiteld "Een Hollandse Tentoonstel ling". Getoond wordt wat kunstenaars in Nederland hebben gemaakt, doordat ze werden geïnspireerd door het Nederlandse landschap. Het gaat om schilderijen, beeld houwwerken, fotografie en vide okunst, gedeeltelijk afkomstig uit de collectie van de rijksdienst voor beeldende kunst. Er is o.a. werk te zien van Boezem, Henk Visch, Armando, Jan Dib- bets, Sjoerd Buisman en Ger van Elk. De tentoonstelling is vooral be stemd voor de bovenbouw van het basisonderwijs en de eerste twee leerjaren van het voortgezet onderwijs. Scholen kunnen zich inschrijven voor een ochtend- of middagpro gramma in het Zeeuws Museum; in het programma zijn opgeno men een toelichting, een rondlei ding en een werkopdracht. Nadere informatie wordt ver strekt door mw. Dorine Zelders, tel.(01180)26655. M Vrijdag 20 december komen pro vinciale staten van Zeeland bijeen in een openbare vergadering. Aan het begin van de vergade ring wordt mevrouw H.A. Polder man - Martin beëdigd als staten lid. Mevrouw Polderman - Martin komt uit Tholen en volgt in de fractie van de VVD de heer J. Ge luk op. Aan het eind van de vergadering wordt afscheid genomen van het statenlid de heer J.B. Ventevogel. Tot de verkiezingen van dit jaar was de heer Ventevogel gedepu teerde, na de verkiezingen keerde hij als fractievoorzitter van het CDA terug in provinciale staten. Op de agenda van deze vergade ring staat onder meer: het be schikbaar stellen van een krediet voor het aankopen van grond voor de verbetering van de provinciale weg Scherpenisse-Sint-Maar- tensdijk, het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbren gen van de asfaltdeklaag op de weg over de Philipsdam, de op richting van de vervoerregio Zee land, de Westerschelde-Oever- verbinding en de voorselectie van gegadigden voor de bouw, de no ta natuur- en milieu-educatie, de reconstructie van een gedeelte van de traverse Groede en ver schillende wijzigingen in de be groting van de provincie. Voorts worden besluiten geno men over het sociaal statuut in verband met de opheffing van de PSD, de wijziging van de veerta- rieven per 3 januari 1992, de kos ten door de voorbereiding en het bouwtoezicht van de nieuwe veerboot. Over verschillende subsidiever zoeken wordt beslist. Het betreft bijvoorbeeld: een bijdrage aan de Middelburgse Turnvereniging en aan de tafeltennisvereniging 't Zand voor de bouw van een dub bele B-accommodatie, subsidie voor de uitgave van een boek over de watersnoodramp, subsidie aan de stichting Nieuwe Muziek Zee land in het tekort over de periode t/m 1989, subsidiëring van de Vervolg laatste kolom In 1992 is voor natuur- en milieu educatie in Zeeland een bedrag beschikbaar van 200-duizend gulden. Dit althans schrijft het college van gedeputeerde staten in de nota natuur- en milieu educatie. Provinciale staten be slissen hierover in de statenverga dering van 20 december. In de nota is een structuur be schreven waar binnen al het werk voor natuur en milieu gecoördi neerd kan worden aangepakt. Het komt er op neer dat er regionaal milieu-educatieve centra komen en bezoekerscentra. Het uitvoe rend werk voor de op te zetten ak ties worden gecoördineerd vanuit deze centra. Voor de samenhang en de afstemming tussen de ver schillende centra komt er een centraal punt. Binnen dit zogehe ten coördinatiepunt vindt perio diek overleg plaats tussen de provinciale organisaties. Dit om te voorkomen dat de diverse werk zaamheden elkaar gaan over lappen. De provinciale organisaties be houden hun onafhankelijke posi tie en hun specifieke functie. De nota is niet zonder slag of stoot gereed gekomen. Gedurende bij na twee jaar is veelvuldig over legd met vijf door de provincie gesubsidieerde provinciale orga nisaties die zich bezig houden met natuur en het milieu. Dit zijn de Stichting Het Zeeuwse Land schap, het Zeeuws Biologisch Museum, de Zeeuwse Milieufe deratie, de Stichting Landschaps verzorging Zeeland en het Consu lentschap voor natuur- en milieu educatie. Behalve deze vijf organisaties zijn ook Natuurbeheer en Staatsbos beheer actief in de hele provincie. Bij de voorbereidingen zijn verder betrokken, alle Zeeuwse ge meenten en enkele initiatiefne mers voor de oprichting van provinciale of regionale natuur- en milieu-educatieve centra. De afgelopen jaren kwam steeds duidelijke aan het licht dat de pro vinciale organisaties te kampen hebben met capaciteitsproble men. Er is een groeiende behoefte aan ondersteuning van de aktiviteiten in de regio's. In toenemende mate kan niet aan deze behoefte wor den voldaan. De organisaties heb ben onderling al contact gezocht. Dit heeft geresulteerd in een sa menwerkingsverband tussen het Zeeuws Biologisch Museum, de Stichting Landschapsverzorging Zeeland en de Stichting Zeeuws Landschap. Bij de provincie kwamen in de loop van de jaren steeds meer subsidie-aanvragen binnen. Daar waren ook subsidie-aanvragen bij voor de oprichting van provinciale of regionale centra voor natuur- en milieu-educatie. Binnen het ambtelijk apparaat van de provincie werkten ver schillende mensen die allemaal wel iets deden met natuur en milieu-educatie. Alles bij elkaar bleek de tijd rijp voor een eenduidige aanpak en samenwerking. Het provinciaal bestuur heeft ver schillende potjes waar geld uit kan worden gehaald voor natuur- en milieu-educatie. Dat is het ge val bij de gelden voor milieube heer, waterbeheer en natuurbe scherming. Gedeputeerde staten stellen voor deze geldbronnen sa men te voegen. In 1991 was een bedrag beschik baar van f 150.000,-,voor activi teiten, knelpunten van de organi saties, het coördinatiepunt en voor startsubsidies voor de regio nale centra. Voor 1992 wordt dit bedrag verhoogd tot 210-duizend gulden. WÊÊ De commissaris der Koningin, de heer dr. C. Boertien, en zijn vrouw, mevrouw J.B. Boertien - Velema, houden zaterdag 4 ja nuari hun traditionele ontvangst ter gelegenheid van de jaarwis seling. Deze nieuwjaarsreceptie is voor iedereen toegankelijk en wordt gehouden van 16.00 tot 18.00 uur. De plaats van deze samenkomst is de hal van de statenzaal van de provincie, Abdij 1 in Middelburg. Het Abdijplein is inmiddels auto vrij. Het gevolg hiervan is dat in te genstelling tot voorgaande jaren bezoekers van de nieuwjaarsre ceptie hun auto niet meer op het Abdijplein kunnen parkeren. Hl Dinsdag 17 september vergadert de Stuurgroep Oosterschelde in restaurant Mondragon, Oude ha ven 13, in Zierikzee. Aan de orde komen de dekking van de kosten van de voorlich ter/coördinator Oosterschelde en de tijdsplanning en evaluatie van het beleidsplan Oosterschelde. De openbare vergadering begint om 17.15 uur en duurt tot onge veer 18.00 uur. Om 19.45 komen de gebruikers van de Oosterschelde bijeen voor de zo genoemde jaarlijkse gebrui kersavond. Deze bijeenkomst is eveneens in Mondragon. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Mid delburg. steunfuncties ouderenbonden en subsidies aan het onderwijs aan anderstaligen in het cursusjaar 1991/1992. Eveneens aan de orde komt de vaststelling van het plan jeugd hulpverlening Zeeland voor de pe riode 1992-1995 en de vaststel ling van het gewijzigd provinciaal beeldende kunstbeleid. De vergadering begint om 10.00 uur en wordt gehouden in de sta tenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. De agenda voor deze vergade ring en de stukken liggen ter inza ge in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middel burg. Hl Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 l 1 r-\ nrtfia4 nnn nInn/MiAtinrhnntri tm /nnlonH lamrrtt "1 Op initiatief van het Innovatiecentrum Zeeland wordt donderdag 12 december om 19.30 uur in hotel Arneville een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over asbest. De bijeenkomst heeft de titel 'Asbest, wat doen we er mee?' meegekregen en bestaat uit een vijftal lezingen waarin wordt ingegaan op de problemen rond asbest. De lezingen worden gegeven door vertegenwoordigers van Gemeenschappelijke Bedrijfsgezondheidsdienst Zeeland en de Arbeidsinspectie en door een arbeidshy- giënist, een veiligheidskundige en een adviseur van een ingenieursbureau. Na elke lezing bestaat de mogelijk heid om vragen te stellen. Woensdag 11 december neemt de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis een cheque ter waarde van f 3.000,- in ontvangst van Meizon bv in Middelburg. De uitreiking vindt om 16 uur plaats op het Pro vinciaal Bureau van het Rode Kruis en zal worden verricht door Meizon-directeur G.P. Meyers. De bestemming van het bedrag zal nog nader be kend worden gemaakt. Afgelopen maand werd door juwelier Van de Berge aan de Lange Delft 40 in Middelburg een kleurwedstrijd vor kinderen gehouden in samenwerking met de importeur van het kinderhorloge Flik Flak. De inzendtermijn sloot op 30 november en inmiddels zijn de prijswinnaars bekend geworden. De hoofdprijs in de vorm van een wekker/klok werd gewonnen door Niels van Weezepoel. De eerste t/m vijfde prijs werd ge wonnen door: Sophie van Loenhout (horloge), Thijs en Marieke van Dalen (poppen), Angela Pelset (paraplu), Ricardo Zweedijk (paraplu) en Michel de Danschutter (vlieger). Alle andere deelnemertjes kregen een troostprijs. natuurvoeding Bellamypark 42 4381 CK Vlissingen Tel. 01184-12922 Biologisch KIK-bier per flesje voorf 0,89 De Rit sauzen in div. smaken, 180 ml voorf 2,70 Chocolademelk 1 It. voorf 3,55 Goed gevulde Muesli 1 kg voorf 6,70 Openingstijden: di. t/m do. 9 - 18 uur vrij. 9 - 21 uur en zat. 9 - 16 uur •3 intratuin Galgenweg 5, tel. 01185-1623 Aanbiedingen zijn geldig t/m vr 20 december a.s. of zolang de voorraad strekt. eer li|r, hoort lecht getrokker een punt hoort slipt gezet MET KERST ZtTU zeeuws-vlaanderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur (let op: zondags gesloten). Telefoon 01155-2010. Telefoon België 0031 - 11552010. Sie Matic Keukenstudio leverdieping.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 9