informatiepagina van de gemeente vlissingen Betaald parkeren: hoe en waar? Inspraaktermijn woonwagenlocaties verlengd Brochure met ideeën over aanpak wijken Laatste ronde chemokar van dit jaar I \f O If Rammekensschor natuurgebied? Commissies Vrijwillers gezocht voor Tafeltje-Dek-Je redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Parkeermeters Parkeerautomaten Slagbomen en betaalautomaten Tarieven Parkeerpolitie Informatie Raad in beroep tegen besluit GS Geen verschil van mening Beroep bij de Kroon Herziene data Bezoek aan Noord- Brabant Voorbeeldplan Installatie gemeenschappelijke medezeggenschapsraad Gemeente op 5 december eerder gesloten Standplaatsen Maandag 9 december 1991 Dinsdag 10 december 1991 Woensdag 11 december 1991 Brochure Afsluiting Torenstraat Donderdag 12 december 1991 Even bijpraten met wethouder Poppe-de Looff Vrijdag 13 december 1991 Kinderopvang No Showbo-trein Wijkcentra Sociale vernieuwing Woensdag 4 december 1991 DE VLISSINGFR IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL Vorige week stelde de ge meenteraad een verordening op het betaald parkeren vast. Ook stelde de raad vast wat de tarieven worden en waar de meters en automaten komen. Het betaald parkeren gaat in op 1 maart 1992 en geldt al leen voor bepaalde delen van Vlissingen. Begin volgend jaar wordt gestart met het plaatsen van de parkeermeters en par keerautomaten. Er worden parkeermeters ge plaatst in: - Badhuisstraat (van Glacisstraat tot Stadhuisplein, aan beide zij den; van Betje Wolffplein tot Gla cisstraat alleen aan de zijde van hotel Royal); - Scheldestraat (van Aagje De kenstraat tot Paul Krugerstraat, aan beide zijden); - Glacisstraat (van Badhuisstraat tot Hobeinstraat, aan beide zijden); - Breestraat (6 parkeermeters nabij politiebureau); - Bellamypark (alleen aan de oostzijde); - diverse algemene invalidenpar keerplaatsen. Er worden parkeerautomaten geplaatst op: - Bellamypark (parkeerterrein); - Nieuwendijk (parkeerterrein); - Zeilmarkt (parkeerterrein); - Stenenbeer; - Wilhelminastraat; - Nieuwstraat (tussen Wilhelmi nastraat en Hendrikstraat); - Gravestraat (tussen Wilhelmi nastraat en Hendrikstraat); - Spuikom (parkeerterrein Edah); - Coosje Buskenstraat (tussen Spuistraat en Betje Wolffplein); - Spuistraat (plein); - Zeemanserve (parkeerterrein); - Korte Zelke; - Oude Markt; - Hellingbaan (parkeerterrein achter winkelcentrum Schel- deplein). Er wordt geautomatiseerde par- keorapparatuur met slagbomen en betaalautomaten geplaatst: - in de (overdekte) parkeergara ge "Scheldeplein" bij winkel centrum Scheldeplein; - op het parkeerterrein van de KMS bij winkelcentrum Schelde plein (dit parkeerterrein is alleen beschikbaar op koopavonden en zaterdagen, nadat de parkeerga rage vol is); - op het parkeerterrein in het Nollebos bij de oprit naar de boulevards (in het zomerseizoen moet hier zeven dagen per week betaald worden, buiten het zo merseizoen moet alleen op za terdagen en zondagen betaald worden). Met ingang van 1 maart 1992 geldt op alle hiervoor genoemde plaatsen voor iedereen betaald parkeren op de tijden en volgens de tarieven zoals op de meters en automaten is aangegeven. Het parkeertarief is overal f 1,- per uur (f 0,25 per 15 minuten of minder). Alleen voor het par keerterrein Nollebos moet een vast bedrag van f 2,50 worden betaald (er geldt daar geen maximum parkeerduur). Bewoners van de nieuwbouwwo ningen boven het winkelcentrum Scheldeplein en van de Aagje Dekenstraat (huisnummers 1 t/m 97) kunnen eeh abonnement voor de parkeergarage kopen voor f 85,- per maand. Voor alle overige gebieden waar betaald parkeren geldt is het ko pen van een abonnement nog NIET MOGELIJK. Voordat het belanghebbenden vergunning- parkeren wordt ingevoerd komt hierover nog nadere bericht geving. Informatie over een parkeer- abonnement voor de parkeerga rage is verkrijgbaar bij de politie, Molenstraat 1, telefoon 15050. Bewoners die in aanmerking wil len komen voor een abonne ment in de parkeergarage kunnen bij de politie (Mo lenstraat 1) op een voorkeurslijst worden geplaatst. Zij ontvangen dan bericht van de politie vóór de ingangsdatum van 1 maart 1992. De parkeerpolitie (tien parkeer- controleurs en één chef) gaat het betaald parkeren controle ren. De parkeerpolitie is vanaf 1 maart 1992 bereikbaar in het po litiebureau. Vanaf 1 maart 1992 is in de parkeergarage ook een beheerder aanwezig van maan dag tot en met zaterdag van 08.00 - 18.30 uur. Op koopavon den is de beheerder tot 21.30 uur aanwezig. Op 1 maart 1992 zal bij de par keerpolitie en op diverse andere plaatsen een folder beschikbaar zijn over het parkeren in Vlissin gen. Daarin zal o.a. een kaart zijn opgenomen waarop worden aangegeven: gebieden met be taald parkeren, gebieden met onbetaald parkeren en een ANWB-parkeerroute. Tot 1 maart 1992 is informatie over betaald parkeren verkrijg baar in het stadhuis bij: sector Stadsontwikkeling, sectie Nieu we Werken, de heer H. Assink of de heer F. Slager, telefoon 87223/87254. Vanaf 1 maart 1992 is alle infor matie over betaald parkeren ver krijgbaar bij de parkeerpolitie in het politiebureau, Molenstraat 1, telefoon 15050. Het college van b en w stelt de gemeenteraad voor in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van GS om het bestem mingsplan Rammekensschor van de gemeente niet goed te keuren. GS deelden de ge meente mee dat ze weliswaar ook vinden dat het Ramme kensschor hoge natuurwaar den heeft en dat het daarom als natuurgebied zou moeten werden behouden, maar dat het Streekplan Zeeland daar geen mogelijkheden voor biedt. GS zijn bereid een wijzi ging van het streekplan voor te bereiden om dat te bereiken. In het nu geldende streekplan is het schor echter 'inge kleurd' als industriegebied. Al leen daarom meent het college van GS dat het nu geen mogelijkheid heeft om het bestemmingsplan goed te keuren. Burgemeester en wethouders hebben vastgesteld dat er ken nelijk geen verschil van mening (meer) bestaat over de vraag of dit waardevolle zoutwaterschor als natuurgebied behouden moet worden. De procedure van voorbereiding en vaststelling van een streekplanwijziging zal evenwel ongetwijfeld veel tijd vergen. En er is dan nog de on zekerheid over de vraag of Pro vinciale staten het daar wel mee eens zullen zijn. Het belang van het behoud van het schor is met uitstel niet gediend. Vandaar het voorstel van het col lege van b. en w. om bij de Kroon beroep in te stellen tegen de be slissing van GS. Die mogelijkheid van beroep staat open voor iedereen die be zwaar heeft tegen het feit dat de bestemming natuurgebied in het bestemmingsplan van de ge meente niet is goedgekeurd. Dat beroep moet men voor 5 januari 1992 richten aan H.M. de Konin gin, p/a Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. Enige tijd geleden wezen bur gemeester en wethouder woonwagenlocaties aan langs de Zaaihoekweg, bij de Zuid- beekseweg en in het voormali ge Tuindorp in West-Souburg. Mede naar aanleiding van ver zoeken van omwonenden heb ben burgemeester en wethouders besloten de in spraaktermijn over dit onder werp te verlengen en de data van verdere behandeling te wijzigen. De herziene inspraakprocedure is nu als volgt: - reacties moeten vóór 7 februari 1992 worden gericht aan: Burge meester en wethouders van Vlis singen, Antwoordnummer 2, Eén van de aangewezen locaties: het gebied van het voormalige Tuin dorp in West-Souburg tussen Steengrachtstraat en Vrijburgstraat, (fo to: Ruben Oreel) 4380 WB VLISSINGEN (postze gel niet nodig); - de behandeling van het ontwerp-raadsvoorstel vindt plaats in een gecombineerde, aparte openbare vergadering van de vaste commissies van advies en bijstand voor volks huisvesting, stadsvernieuwing en monumenten en voor ruimte lijke ordening en verkeer op don derdag 12 maart 1992 in zaal Bachten Reede, Vredehoflaan 42 (19.30 uur); - de behandeling van het raads voorstel vindt plaats door de ge meenteraad op donderdag 26 maart 1992 in het stadhuis (19.30 uur). Burgemeester en wethouders hebben aan de drie vertegen woordigingen van de omwonen den gevraagd 3 a 5 personen per wijk te laten deelnemen aan een op begin januari 1992 te or ganiseren bezoek per bus aan een aantal nieuwe woonwagen locaties in Noord-Brabant. Burgemeester en wethouders hebben dit alles deze week per brief laten weten aan alle omwo nenden van de drie lokaties. Vorige week dinsdag organi seerde de gemeente een stu diebijeenkomst over de na-oorlogse woonwijken in de Scheldestad (globaal de wij ken ten noorden en zuiden van de Sloeweg en een deel van Souburg). Er werd door diver se deskundigen van binnen en buiten het gemeentelijk appa raat gediscussieerd over de "ruimtelijke kwaliteit" van de ze wijken. Er werden uiteenlo pende ideeën en oplossingen aangedragen en er werd een brochure over dit onderwerp gepresenteerd. Aanleiding tot de bijeenkomst was het verschijnen van het, in opdracht van de gemeente, door het Rotterdamse bureau Kuiper Compagnons vervaardigde rap port "De strategische aanpak van de na-oorlogse wijken in Vlissingen". Het is één van de ongeveer 50 plannen die sinds 1989 door de minister van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer zijn gekozen als Voorbeeldplan in het kader van de Vierde nota ruimtelijke ordening. Archiefopname van Bossenburgh en Papegaaienburg, wijken waar voor ideeën voor verbetering worden aangedragen in het rapport van Kuiper Compagnons (luchtfoto Slagboom en Peeters). Burgemeester en wethouders van Vlissingen betrekken het Voorbeeldplan en de daarin op genomen voorstellen en ideeën bij het toekomstige beleid ten aanzien van de stad. Voigende week woensdag 11 december installeert wethou der van onderwijs C. de Keijzer om 20.00 uur in het Vlissingse stadhuis de gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad (GMR). De GMR gaat voorstellen doen en adviezen geven aan burge meester en wethouders over alle openbare basisscholen in Vlissingen en Oost-Souburg. Onderwerpen die de GMR kan bespreken zijn bijvoorbeeld de fusie van een school met een andere school, de aanstelling of het ontslag van de schoollei ding, nieuwbouw of verbouwing van een school en schoolwerk plannen. De GMR bestaat uit 24 leden die gekozen zijn uit de Medezeg genschapsraden (MR's) van de openbare basisscholen. Advi seurs van de GMR zijn o.a. de di recteuren van de openbare basisscholen en leden van de MR's van de scholen "Weye- vliet", "Scheldemond" en "De Triangel". In verband met Sinterklaasavond sluiten alle gemeentelijke secto ren op 5 december om 16.00 uur. Normaal gesproken gaat de sec tie Burgerzaken op donderdag pas om 19.00 uur dicht. Morgen dus al om 16.00 uur. De Kas sluit zoals altijd om 15.00 uur. Voor de laatste keer dit jaar rijdt de chemokar van de ge meenten Vlissingen en Mid delburg door Vlissingen. De bemanning van de kar maakt een ronde in de week van 9 tot en met 13 december. Natuurlijk wordt de wagen ook volgend jaar weer ingezet om de schadelijke stoffen te verza melen. We houden u op de hoogte van de route en de tijdstippen. Schadelijke stoffen horen niet in de vuilnisbak. Produkten als verf, olie, batterijen, medicijnen en spuitbussen kunt u apart houden. Er zijn verschillende plaatsen waar dit afval ingele verd kan worden: de winkels waar de schadelijke produkten worden verkocht; de sectie afval verwijdering van de gemeente (Edisonweg 9) en de chemokar. De chemokar komt bij u langs op dezelfde dag waarop wekelijks het huisvuil wordt opgehaald. Hier komt de kar volgende week: 09.00 - 09.30 uur: Troelstraweg (bij de Spar) 09.30 - 10.00 uur: Van Hallstraat (hoek v.Reenenstr.) 10.00 - 10.30 uur: Paauwenburgweg (bij winkelcentrum) 10.30 - 11.00 uur: Wagnerlaan (middenin) 11.00 - 11.30 uur: De S. Lohmanlaan (bij "De Triangel") 13.30 - 14.00 uur: Alexander Gogelweg (bij Colijnstraat) 14.00 - 14.30 uur: Troelstraweg (bij Piersonstraat) 14.30 - 15.00 uur:Offenbachlaan (hoek Rossinilaan) 09.00 - 09.30 uur: Piet Heinkade (bij v.d. Akker) 09.30 - 10.00 uur: Zeilmarkt (parkeerterrein) 10.00 - 10.30 uur: Spuistraat (bij Aldi) 10.30 - 11.00 uur: Scheldestraat (bij Albert Heijn) 11.00 - 11.30 uur: Badhuisstraat (bij watertoren) 13.30 - 14.00 uur: Van Nispenplein (achter brandweer) 14.00 - 14.30 uur: Kasteelstraat (bij werkplaats) 14.30 - 15.00 uur: Dorpsstraat (Ritthem) 09.00 - 09.30 uur: B. Stemerdinglaan (bij MAvd Puttestr.) 09.30 - 10.00 uur: J.D.P de Smitstr. (bij Molenweg) 10.00 - 10.30 uur: Oranjeplein (tegenover Rabobank) 10.30 - 11.00 uur: Lekstraat (tegenover vijver) 11.00 - 11.30 uur: B. Stemerdinglaan (parkeerterrein RCS) 13.30 - 14.00 uur: Verl. Kanaalstraat (achter Aldi) 14.00 - 14.30 uur: Hudsonstraat (bij H. Dwarsstraat) De tijdens de studiebijeenkomst gepresenteerde brochure over het Voorbeeldplan is gratis ver krijgbaar bij de sectie communi catie van de gemeente (telefoon 87337). De komende week vergadert een aantal commissies van advies en bijstand. De agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. Deze infor- matiehoeken vindt u in het stadhuis, de bibliotheken in Vlissingen en in Souburg en in het wijkcentrum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59. Alle vergaderingen vinden plaats in het stadhuis en beginnen om 19.30 uur. Het vergaderschema ziet er als volgt uit: woensdag 4 december - ruimtelijke ordening en verkeer maandag 9 december stadsbeheer, openbare werken en milieu dinsdag 10 december - sociale zaken, personeelszaken en orga nisatie woensdag 11 december - financiën - onderwijs - welzijn, volksgezondheid, cultuur en accommodaties Deze vergaderingen zijn open baar en het publiek heeft er ook spreekrecht. Voor de Tafeltje-Dek-Je service in Vlissingen, het dagelijks rondbrengen van warme maal tijden naar ouderen, zijn reserve-vrijwilligers nodig. Mensen die in kunnen sprin gen wanneer de vaste mede werkers ziek of met verlof zijn. De service zoekt enthousiaste mensen waar ze voor de volle 100 procent op kunnen rekenen. Tafeltje-Dek-Je is een initiatief van de Stichting Welzijn Oude ren. Het is een voorziening voor ouderen die hen in staat stelt zo lang mogelijk in de eigen woning en omgeving te blijven wonen. De service bestaat al zo'n kleine vijfentwintig jaar. Van de maaltijdenservice wordt gebruik gemaakt door ongeveer 115 mensen. Dit zijn mensen die hun potje niet meer zelf kunnen koken. Acht vaste vrijwilligers brengen van maandag tot en met vrijdag de maaltijden rond. Ook op feestdagen kunnen de ouderen rekenen op een bord warm eten. Vrijwilliger zijn bij Tafeltje-Dek-Je houdt niet in dat je de maaltijd aan de deur afgeeft en weer ver trekt. Er komt ook een stukje so ciaal werk bij kijken. Opletten of de cliënt zijn of haar medicijnen wel in neemt, even de klok op winden die te hoog hangt voor de cliënt en dergelijke. De maaltijden worden tussen 11.30 en 13.30 rondgebracht. Van belang is dat de vrijwilliger beschikking heeft over een auto. Uiteraard krijgen medewerkers een onkostenvergoeding. Heeft u tijd en belangstelling voor het vrijwilligerswerk bij Tafeltje-Dek- Je dan kunt u zich voor meer informatie en aanmel ding wenden tot de heer A van Wittene, coordinator TD of de heer T. Out. Badhuisstraat 104 in vlissingen, telefoon: 16440. 14.30 - 15.00 uur: Kromwegesingel (bij "De Zwaan") 15.00 - 15.30 uur: Wittezeestraat (hoek Padweg) 09.00 - 09.30 uur: Papegaaienburg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur: Bossenburgh-zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur: Bossenburgh-noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur: Rosenburg (bij Bossenburghweg) 11.00 - 11.30 uur: Westerzicht-noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur: Westerzicht-zuid (bij bejaardenwoningen) 14.00 - 14.30 uur: Noord beekseweg (bij Oosterbaan) 14.30 - 15.00 uur: Kerklaan (tegenover r.k.kerk) Een deel van de Torenstraat is afgesloten voor verkeer. Er wordt gewerkt aan de riole ring, de trottoirs en de rijbaan tussen de lederwarenzaak van de firma Roovers en de achter zijde van de Rabobank. Dat is nodig om de uitbreiding moge lijk te maken van de winkels in de Lange Zelke. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 20 december as. Gedurende de werkzaamheden is verkeer mogelijk via de Lange Zelke en de Schutterijstraat. Er is gekozen om het werk in de Torenstraat nü uit te voeren om dat na Nieuwjaar de overkap ping van de Lange Zelke wordt aangebracht. De Torenstraat moet dan voor verkeer beschik baar zijn. 09.00 - 09.30 uur: H. Segherslaan (bij Jan Koppejan) 09.30 - 10.00 uur: A. Coortelaan (bij A.vd Venriestr.) 10.00 - 10.30 uur: Verl. Bonedijkestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 - 11.00 uur: Hogeweg (bij Jan Steenlaan) 11.00 - 11.30 uur: Irislaan (hoek J. Israëlslaan) 13.30 - 14.00 uur: Korenbloemlaan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur: Vredehoflaan (bij Pr.Rooseveltl.) 14.30 - 15.00 uur: Vrijdomweg (doopsgezinde kerk) 15.00 - 15.30 uur: Bonedijkestraat (hoek Sottegemstr.) Half december is het nieuwe on derkomen van het gemeente archief officieel geopend. Het voormalig Gasthuis in de Helle- bardierstraat is volledig gerestau reerd en biedt nu onderdak aan veel waardevol en kostbaar ar chiefmateriaal. De studiedag van de Vrienden van het Museum en de open dag hebben vele hon derden bezoekers getrokken. Als u er nog niet geweest bent moet u er ook maar eens gaan kijker^ Het verleden, van de eigen ft ad, maar zeker ook dat van uw eigen familie, biedt veel verrassingen Het kinderdagverblijf 'Otje' is nu nog ondergebracht in een voor malig kleuterschooltje in de Nieuwstraat. Maar er is een nieuw gebouw in de maak (pre fab), dat geplaatst wordt aan de Verlengde Bonedijkestraat. In fe bruari/maart zal het geplaatst worden en daarmee zal de kin derdagvoorziening aan een bete re huisvesting geholpen zijn. We bezien verder hoe we in Oost- Souburg een voorziening kunnen realiseren. En in het Middenge bied willen we een locatie ont wikkelen voor halve dagopvang en buitenschoolse opvang in combinatie met een peuterspeel zaal. Ik hoop dat dit alles in de loop van volgend jaar gereali seerd kan worden. Vorige week mocht ik in Vlissin gen de No Showbo Express ope nen. Het ging om een actietrein met een tentoonstelling met strips en spelletjes in het kader van een campagne over kinder veiligheid. Die campagne is ge richt op het voorkomen van ongelukken met jonge kinderen. Inmiddels is de trein weer ver trokken, maar het onderwerp is daarmee zeker niet uit ons ge zichtsveld verdwenen. In het ko mende jaar zullen met name de Brandweer en het Sportfondsen- bad meewerken aan een vervolg campagne op dit terrein. Verder hebben de scholen een foto toestel ontvangen, waarmee de leerlingen zelf onveilige situaties kunnen vastleggen. Bedoeling is dat met de foto's een tentoonstel ling wordt ingericht. En dat er dan, zo mogelijk, ook wat aan de vastgelegde situaties moet ge beuren is natuurlijk duidelijk! De gemeenteraad heeft twee we ken terug de begroting voor 1992 vastgesteld. Daarin zijn ook be dragen opgenomen voor het rea liseren van een wijkcentrum in Lammerenburg en voor het ver bouwen en inrichten van het ge bouw van de vroegere Zuidmolukse kerk in Oost- Souburg tot wijkcentrum voor de Molukse bevolkingsgroep. On- danks de bezuinigingen die de gemeente heeft moeten doorvoe ren gaan deze accommodaties dan toch werkelijkheid worden. Ik ben van plan binnenkort alle par tijen uit te nodigen, die bij de bouw van een wijkcentrum in Lammerenburg betrokken zijn. We zullen onder andere een bouwcommissie moeten vormen om dit onderwerp nader uit te werken. Binnen de gemeentelijke organi satie zijn we hard bezig om plan nen van aanpak te maken voor de sociale vernieuwing. Bedoe ling is dat we echt wijkgericht te werk gaan. Ook daarom zijn wijk centra van belang: in alle windstreken van de gemeente moet voor de bewoners op rede lijke afstand een vast ontmoe tingspunt zijn. Een punt waar men terecht kan met klachten en wensen; waar men kan vergade ren. Die plannen van aanpak zal het college van b. en w. nog dit jaar behandelen. Begin volgend jaar kan dan de presentatie van di6 plannen plaats vinden. Deze wordt gevolgd door een in spraakprocedure, waarna de vaststelling door de gemeente raad in maart kan gebeuren.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 5