Subsidie op energiebesparing Ouderen Onderwi Expositie Beurs Kerst Cursus Vriie fiid Buurt/wijk Allerlei Geloof lezingen Volkskerstzang in Burgerzaal stadhuis Middelburg Door drs. Thomas Klabbers Sport Gevonden Clubs De gezelligste winkel voor al uw linnengoed DE WERKPLEK (4) PSYCHOCONSULT Woensdag 4 december 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Sniaeai De Piek - Zaterdag 7 december treedt vanaf 21.30 uur de forma tie De Swintones op in jongeren- centrum De Piek in Vlissingen. Gotcha! - Zaterdag 7 december speelt de Haarlemse band Got cha! in 't Beest in Goes vanaf 22 uur. Verkeer - De ANBO-soos in Kou- dekerke houdt dinsdag 10 de cember om 13.45 uur in de Couburg een gratis voorlich tingsmiddag over de nieuwe ver keersregels mmv Veilig Verkeer Nederland. Afsluiting - Het Ondersteu ningsproject Kleine Basisscholen Zeeland wordt woensdag 11 de cember met een bijeenkomst van 14.30 tot 17.30 in De Stenge in Heinkenszand afgesloten. Brochure - Donderdag 12 de cember wordt om 16 uur in hotel Arneville in Middelburg tijdens een vergadering van het Regio naal Overleg Primair Onderwijs (ROPO) Openbaar Onderwijs Walcheren de brochure 'Ouders denken mee in de basisschool' aangeboden. Keramiek - Bij de Stichting Beel dende Kunst Zeeland aan de Kui perspoort 22 in Middelburg exposeert Christian Wisse t/m 22 december met keramische ob- jecten. Rabo-bank - In de hal van het hoofdkantoor van de Rabo-bank aan de Lange Geere exposeert t/m 31 december de Middelburg se kunstenares Juul Kortekaas. Concert - Het Middelburgs Mannenkoor geeft zaterdag 14 december om 20 uur een ad- ventsconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg mmv het Zeeuws Vrouwenkoor en het Souburgs koper-quintet olv Han Beekman en organist Ton de Vries. Ruilbeurs - In café/pension De Goede Verwachting in Lewedorp wordt vrijdag 6 december vanaf 19.15 uur een ruilbeurs ge houden. Kerststukjes - Buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg houdt woensdag 18 december van 9 tot 11.30 uur een ochtend waar bij onder deskundige leiding kerststukjes gemaakt kunnen worden. Inlichtingen 01184 - 61252. Dieetkoken - De Kruisvereniging Walcheren en de Stichting Wel zijn voor Ouderen houdt vanaf 8 januari 1992 op woensdagoch tend van 10 tot 12.30 uur een cursus dieetkoken voor mensen van 50 jaar en ouder. Inlichtingen 01184-63700/16957. Popworkshop - Jongerencen trum Midgard in Middelburg houdt een popworkshop voor meiden, die acht bijeenkomsten beslaat. Inlichtingen 01180-14281. Plan Simons - Maandag 9 de cember houdt het FNV-district Zeeland om 20 uur een thema avond over het plan Simons in hotel Arneville in Middelburg. Onderscheiding - Directeur pa tiëntenzorg A.F.R. van Opdorp van de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen in Goes ontving de pauselijke onderscheiding van de Heilige Gregorius de Grote. ZWN - In het stadhuis in Vlissin gen is de exploitatie-overeen komst getekend tussen de ZWN en de gemeenten Middelburg en Vlissingen, waarin de afspraken zijn vastgelegd over het lokale openbaar vervoer. De overeen komst maakt deel uit van de nieuwe verhouding die tussen de beide gemeenten ten opzichte van het rijk is ontstaan. Pasar Malam - In de Zeeland hallen in Goes wordt van vrijdag 27 t/m zondag 29 december een groot kerstfestival met Pasar Ma- lam gehouden. De openingstijden zijn van 12 tot 24 uur. Vrouw Zijn - De EO komt woensdag 18 december van 9.30 tot 11.30 uur met een 'Vrouw Zijn-ochtend' in de Ont- moetingskerk in Middelburg. Collecte - De collecte 'Geef's voor Diabetes' heeft in Middel burg en omgeving f 13.578,35 opgebracht. In Koudekerke was dat f 1.530,40, in Domburg f 867,-, in Gapinge f 401,10, in Vrouwenpolder f 599,45 en in Veere f 810,25. Collecte - De collecte tbv ZOA Vluchtelingenzorg heeft in Mid delburg f 11.987,30 opgebracht. Dienstenbond - De diensten bond FNV wil in contact komen met dove en slechthorende werk- nemers/sters in de dienstensec tor in verband met een project mbt hun arbeidsomstandighe den. Inlichtingen 01180 39408/38479. Zaterdag 14 december wordt in de Burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis de jaarlijk se Volkskerstzang gehouden op initiatief van 'Uit het Volk- Voor het Volk'. Aan de bijeenkomst wordt medewerking verleend door de Chr. Brassband ONDA Middelburg, het r.k. koor Can tate Domino en het Leger des Heils. De Volkskerstzang wordt gehouden van 20 tot 21.30 uur; de Burgerzaal is bereikbaar via de hoofdingang van het stadhuis. MkMTO Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Dubbel glas, muur-isolatie, een verwarmingsketel met hoog ren dement. Allemaal maatregelen die uw huishoudbeurs op den duur sparen. Er hoeft minder gestookt te worden en dus wordt ook het milieu gespaard. Daarom geeft de overheid hier subsidie voor. Ook woonboten en woon wagens met een vaste plaats en permanente bewoning vallen on der deze regelingen. Op de kosten aan isolatie kunnen huiseigenaren 30% subsidie krij gen. Er zijn onder meer de vol gende voorwaarden aan verbonden: U moet deze subsidie vooraf aanvragen; Uw woning moet van vóór 1990 zijn; Dubbel glas en muur-, dak- en vloerisola tie moeten aan bepaalde normen voldoen; U moet minstens f 1000,— investeren; En alleen het werk door een bedrijf uitge voerd wordt gesubsidieerd. De offerte moet U met de subsidie aanvraag meesturen. Huurders èn eigenaars die né 1990 een verwarmingsketel met Hoog Rendement en Schone Ver branding lieten/laten installeren, kunnen een subsidie van f 350,— of meer krijgen. Er moet dan wel een nieuwe ketel geïnstalleerd zijn die aan GIVEG- HR en GSV normen voldoet. Vraag om betalingsbewijzen en een installatiebewijs! U heeft ze nodig bij de subsidie-aanvraag. Informatie-brochures en de aan vraagformulieren kunt U bij de DELTA-Nutsbedrijven te Middel burg krijgen. Komt U er zelf niet uit? Kom eens op onze spreek uren! In Vlissingen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en op dinsdag van 13.30 tot 15.30 uur. In Middelburg op maandag en woensdag van 14.00 tot 18.00 uur en op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tot ziens. Oost-Souburg - De Opbouw- commissie Oost-Souburg houdt dinsdag 10 december om 19.30 uur een openbare vergadering in Dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. Opbouwwerk - De Raad voor Opbouwwerk in Vlissingen houdt maandag 9 december om 19.30 uur in Bachten Komme een open bare vergadering. Aglow - Woensdag 11 decem ber houdt de afdeling Goes van Women's Aglow Fellowship een kerstbijeenkomst in hotel Termi nus in Goes vanaf 9.45 uur. Muziek - Woensdag 11 decem ber houdt Daan Manneke om 20 uur een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg over het onderwerp 'Com poneren voor amateurs'. Tennistoernooi - LTC De Stoof in Kouderkerke houdt van 27 juli t/m 2 augustus een open ten nistoernooi voor de categorieën Dl, D2 en E. Dart - In buurthuis Het Wolters- huis in Vlissingen gaat dinsdag 10 december van 19.30 tot 22 uur een activiteit van start waar bij de deelnemers in een recrea tieve sfeer kunnen leren dart-spelen. Inlichtingen 01184-14660. Schaken - De Vlissingse dins dagmiddagschaakclub houdt dinsdag 10 december een Sinter- klaastournooi om 14 uur in het clublokaal in de Willem lll-kazerne aan de Oranjestraat 8. Wandelen - De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt zaterdag 7 december de eerste wintertocht in Hulst. Om 13 uur kan worden gestart in het centrum Den Dul- laert aan de Sportlaan 14. Inlich- tingen 01184-71004. Judo - De Judo Vereniging Rei- merswaal houdt zaterdag 7 de cember van 9.30 tot 16.30 uur haar jaarlijks judo-toernooi in de Reimerswaalhal in Kruiningen. Dart - Donderdag 5 december wordt in de Happy Buccaneer in vlissingen een open 501 dart- toernooi gehouden vanaf 20 uur. Gotcha! Alleenstaanden - Vrijdag 6 de cember wordt in buurthuis Alde- gonde om 20.30 uur een avond gehouden voor alleenstaanden tot 55 jaar. Midgard - In het jongerencen trum Midgard in Middelburg wordt vrijdag 7 december vanaf 21 uur een jam-sessie gehouden. Instrumentarium en begeleiding is aanwezig. Computerclub - De Zeeuwse computerclub STZ houdt dinsdag 10 december om 20 uur haar maandelijkse clubavond in buurt huis De Pit in Goes. Maxis - Bij de Maxis in Middel burg zijn de volgende voorwer pen gevonden en afgegeven bij de gemeentepolitie: diverse sjaals, kinderwant, dameshand schoenen, linnen tas, muts, sweater, paraplu, kinderheuptas- je, knikkerzak, panties, baby schoentje, babysokje, horloge, portemonnee, leren armbandje, bril-etui, barbiepop, speelgoed- paardje, zilverkl. broche, zilverkl. pen met tekst, zilverkl. oorsteker, pasje van Roompot, Viduet-pasje, damestasje met inhoud. Middelburg - Bij de gemeente politie Middelburg zijn de volgen de gevonden voorwerpen aange geven: hangslot, rekenmachine, diadeem, pl. tasje met gedr. bloe men en 2 boeken, semafoon, handschoenen, dameshorloge, lange jas, regenjas, paraplu, gou den slavenarmband, zilveren be delarmband, zilveren ketting, 1 paar oorbellen, diverse sleutels, aktentas met inhoud, linnen tas sen met sportspullen. Ook werd een cyperse poes aangegeven. SHOP St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 De Driftkikker Op elke werkplek loopt er wel minstens één exemplaar van rond: de driftkikker. Zijn aan wezigheid is vooral merkbaar aan de boosheid die hij uit straalt, en die elk moment tot een uitbarsting kan komen. Hij is net een rondlopende tijd bom. Met daarop de sticker "Pas op, ontploffingsgevaar!" Collega's zijn daarom geneigd om sterk rekening met hem te houden. Directe confrontaties gaan ze uit de weg, omdat ze weten dat de bom dan barst. Dit levert hem het voordeel op, dat hij met gouden handschoe nen wordt behandeld. Dat werkt overigens juist ave rechts: de driftkikker wordt steeds gemakkelijker en vaker boos. Drs. Henk C.M. Hermans Het komt dan ook periodiek tot een uitbarsting. De aanleiding is vaak zeer irrelevant: een ver keerd woord tijdens een verga dering of de koffiepauze. Een verschil van mening over het gebruik van computerprogram ma's. Of een fout van hemzelf of van een collega. Zo'n ontla ding is meestal kort en hevig. De meeste driftkikkers roemen zich er namelijk op, dat ze nooit lang boos blijven. In hun eigen ogen is er daarbij sprake van een deugd. Welke overige kenmerken ko men we bij de driftkikker te gen? Zonder volledig te willen zijn, treffen we de volgende meestal wel aan: Starheid in denken. De drift kikker houdt sterk vast aan zijn persoonlijke regels. Hij heeft er een hekel aan, wanneer deze door anderen overtreden wor den. Hij is daardoor star in zijn denken en doen. Zolang alles maar precies volgens wens verloopt, heb je geen kind aan hem. Maar komt er een kink in de kabel, dan lijkt zich een "na tuurramp" te voltrekken. Moeite met frustraties. Vaak heeft hij niet geleerd, om met teleurstellingen om te gaan. We spreken van een lage frustratie-toleratie. Hij reageert in veel opzichten als een klein kind, dat in woede uitbarst na dat het een ijsje geweigerd wordt. "Ik moet mijn zin heb ben, enkel omdat ik dat wil" is zijn lijfspreuk, en wee degene die daaraan niet voldoet. Bestraffende opstelling. Hij stelt mensen persoonlijk aan sprakelijk voor onvolkomenhe den op het werk. Voor zoiets als "overmacht" is geen plaats. Deze onvolkomenheden zijn steeds aanleiding voor een flinke afstraffing. Vaak staat deze niet in verhouding tot de gemaakte fout, en lijkt het en kel een aanleiding om "stoom te blazen". Slechte zelfbeheersing. De driftkikker heeft nooit geleerd om zijn emoties te beheersen. Hij reageert als een stoomke tel. Wanneer de woede oploopt, dan moet deze eruit. Hij gaat er dan wel aan voorbij, dat zijn driftbuien bij anderen de "druk" verhogen. Angst voor prestigeverlies. Driftkikkers voelen zich snel persoonlijk uitgedaagd. Ze ma ken van veel kwesties prestige- aangelegenhpHori Ze zijn daar veel bezig met vragen als "wie heeft het hier nu voor het zeg gen" en "wijk jij of wijk ik?". Het belangrijkste kenmerk van de driftkikker is wel, zijn weer stand tegen verandering. Hij is zich nauwelijks van enig pro bleem bewust. Zijn driftbuien schrijft hij namelijk meestal toe aan anderen of aan omstandig heden. In zijn ogen is het na tuurlijk, dat je je dan even laat gaan. Deze onbeheerstheid ex cuseert hij vaak met smoesjes als: "dat ik niet met die woede blijf zitten; ik zou wel gek zijn. Liever d'ruit, dan een maag zweer". Gelukkig hebben ze daarin ongelijk. Er is nergens aangetoond dat beheersing van boosheid tot maagzweren of andere klachten leidt. Bo vendien realiseert hij zich dan niet, dat zijn driftbui behoorlijk ongemak bij anderen kan ople veren. Een ander excuus is "Zo ben ik nu eenmaal; dat is de aard van het beestje". Hij gaat er aan voorbij, dat zelfs drift kikkers kunnen veranderen wanneer ze bereid zijn daar voor les te nemen. Er zijn spe ciale trainingsprogramma's, voor mensen die hun boosheid willen leren beheersen. De eer ste stap daarbij is verantwoor delijkheid nemen voor de eigen boosheid. Als tweede leren ze hun woedereactie terug te brengen tot de negatieve ge dachten die eraan ten grond slag liggen. Vervolgens leren ze om op een andere wijze met frustraties, provocaties en irri taties om te gaan. Niet door stoom te blazen, maar door de gaspit lager te zetten. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000 AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. onbekend. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. Hiensch, kin- dernvdnst. DOMBURG Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Elke 2e en 4e za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eg/ise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: ds. A. Laureys. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: ds. J. Pit. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke (kindernvdnst en midd.groep) 17 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukas- se. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Faassen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. Rooms Katholie ke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e za. 19.15 uur. SEROOSKERKE GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 14.30 uur: kand. mevr. S.Ridder-van Meggelen. (Herv. Kerk) Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon (NHK), 14.30 uur: mw. S. Ridder-van Mechelen (NHK). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. P.C. Klijnsma. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. C. Simons, 17 uur: ds. W.A. v/d Berg. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: dhr. Kleij, kindernvdnst. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.W. Schoonderwoerd. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. O. Elseman. Hofpleinkerk, Hof plein, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: ds. C. Brakema. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: zie Tomas- kapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Vereni gingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baars jesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerk hof, Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 09.30 uur: ds. O. Elseman. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. L.J.G. IJkel. Thomaskapel, Zo. 09.30 uur: ds. J. Crans, 17 uur: ds. P. Paulus, SOW. Oost- kerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. H.F. Meijer. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. (Ontmoetings- kerk) 11 uur: ds. M. de Boer, 17 uur: cand. A. v/d Ploeg. Kerkgenootschap der Zevende-dags Ad ventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bij belstudie, 11 uur: onbekend. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. onbekend Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Cornet. Neder lands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 uur: dhr. A. Budding, 17 uur: ds. R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: kand. dhr. F. Borger, 17 uur: ds. H.W.J. Faassen (SOW dienst). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Vr. 19 uur: gebedsdienst. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 17 uur: ds. H.W.J. Faassen (SOW dienst in Ger.Kerk). ëT.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. dsJ.W. v/d Meulen, kin.groep 1-5. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. M.de Boer, 19 uur: ds. P. Boekesteijn. De Ark, Kinderkerk 4-12 jaar. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur dhr. H.Hondius. Streekziekenhuis Walcheren, Koude kerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. Boomer. Rooms- Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 11: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: mw. Gorter. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeen te. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobs- kerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoen maker, Petruskerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 en 19 uur: ds. H. Makkinga. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogel 57, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma. De Schaapskooi,Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds A.V. de Nooy. Streekziekenhuis Wal cheren, Zo. 10 uur: ds. N.H.J.E. Boomer. Ter Ree- de, Zo. 19 uur: ds. G. Kalksma. "Ophir", Badhuisstraat 186, Zo. 10 uur: ds. A.C. Schoorel. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: onbekend, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeer de Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: Br. C. Vader. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Ds. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Do. 5 t/m wo. 11 december. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24.00 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, teI 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: R. van Tol, p.a. Markt 12, Veere, teI. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoute- lande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, V/akenisseweg 14, Big gekerke, te! 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: N.J.M. Kootstra, Koren bloemlaan 1a, Arnemuiden, teI. 01182-2929. Apotheken Middelburg: van vrijdagavond 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: Apotheek v.d. Boo- gert. Vrijlandstraat 79, teI. 27471. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek De Singel, Singel 9, teI. 12730. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: zaterdag en zondag: K. Boot, tel. 39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw. Th. Driehuis-van Haselen, Ger- brandystraat 151, Vlissingen, teI. 01184-66548. zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 3; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen ao. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 15