Waterrecreatiekrant Bouwplannen WOV in nieuwe fase. Verbouwing Drogisterij Luitwieler Vlissingen op toekomst gericht Wijziging veertarieven Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Subsidie sportaccommodatie Zeeuwse staten beslissen wie offerte mogen indienen voor het bouwen van een vaste oeververbinding Westerschelde. Financieel haalbaar Voorwaarden OM M ISSI KS Multiculturele muziekavond in buurthuis De Paraplu Peter Christ Mode sponsort rock and roll-formatie Aanvraag Hoechst Holland Cultuur Vergunningen Hoechst Holland en Metaalbewerkingsbedrijf Traas te Nieuwdorp Woensdag 27 november 1991 ABDIJ De jaarlijkse waterrecreatiekrant wordt in een nieuw jasje gestoken. Hiervoor is een nieuw grafisch ontwerp nodig. Dat kost f 9.600,-. Ge deputeerde staten stellen voor deze kosten te maken en provinciale staten zullen 20 december besluiten of dit geld hiervoor wordt uit gegeven. Het voordeel van een nieuw gra fisch ontwerp is, zeggen gedepu teerde staten, dat de krant sneller en goedkoper kan worden ge maakt. Er is veel vraag naar de krant. Het ligt in de bedoeling de productie op te schroeven naar een oplage van 65.000. Vijftigduizend in de Nederlandse taal en vijftiendui zend in het Duits. Een dergelijke oplage zou ieder jaar meer kosten met zich meebrengen dan het hui dige beschikbare bedrag van 68-duizend gulden. Kortom, deze eenmalige investering verdient zichzelf terug luidt de redenering van het dagelijks provincie bestuur. Onder de titel "Zeeland Water land" wordt door de provincie en door de provinciale VVV gewerkt aan de nieuwe uitgave van de krant. Zo worden de inwoners van Zeeland en de toeristen geïn formeerd over de kwaliteit van het zwemwater in zwembaden, langs de kust en langs de oevers van de meren, en over veilig zwemmen. Ook wordt aandacht besteed aan surfen, duiken, varen en vissen in de Zeeuwse wateren. De krant gaat uitvoerig in op de noodzaak voorzichtig om te gaan met de na tuur en geeft hints hoe van de na tuur te genieten zonder het leven van planten en dieren te storen. Vooral door opbrengsten van ad vertenties betaald de VVV jaar lijks een dikke dertigduizend gulden. De provincie doet mee voor een bedrag van ruim f 37.000,-. De krant komt gratis beschikbaar voor inwoners van Zeeland en voor toeristen. Provinciale staten beslissen 20 december of f 195-duizend gul den subsidie beschikbaar komt voor het bouwen van een B- sportaccommodatie in Middel burg. Gedeputeerde staten stellen dit voor omdat bij de realisering van het Zeeuws sportcentrum in Ar- nemuiden al rekening werd ge houden met de mogelijke bouw van een dergelijke accommoda tie. Een B-accommodatie is een sportcomplex waar trainingen en wedstrijden gehouden kunnen worden volgens landelijke richtlij nen. Deze richtlijnen gelden voor de aktiviteiten van regionale en landelijke selecties. Ook kunnen hier opleidingen gegeven wor den. De Middelburgse Turnvereniging en de tafeltennisvereniging 't Zand hebben de handen ineen geslagen en gezamenlijk plannen ontwikkeld voor de bouw van zo'n sportaccommodatie. De totale bouwkosten bedragen ruim 1,5 miljoen gulden. De plannen passen in het sprei- dingsbeleid van het ministerie van welzijn volksgezondheid en cul tuur (wvc). WVC wil dat in verschillende re gio's dergelijke sportcomplexen werden gerealiseerd en heeft een subsidie toegekend van f 310.000,-. De gemeente Mid delburg stelt 226 duizend gulden beaschikbaar en is bereid de grond voor een zacht prijsje in erfpacht af te staan. De vereni gingen zelf zien kans ruim ach thonderdduizend gulden te fi nancieren. M DE FAAM - DE VLISSINGER 17 IEUWS Gedeputeerde staten willen f 3,5 miljoen gulden uittrekken als rekenvergoeding voor gedetail leerde plannen voor ontwerp en bouw van een vaste oeververbin ding Westerschelde. Vier bedrijven wordt gevraagd zulke plannen in te dienen. De bedrijven zijn: Kombinatie Middelplaat Westerschelde vof, Combinatie Westerschelde vof, Bouwcombinatie Westerschelde- Oeververbinding en Krupp In- dustrietechnik GMBH/Bilfinger en Berger Bau AG. Voorwaarde is dat alle plannen eigendom wor den van de opdrachtgever, de pro vincie dus. Daarom wordt het rechtvaardig gevonden dat de provincie de kosten voorfinan ciert. De uiteindelijke bouwer van de WOV wordt verondersteld zijn concurrenten op termijn te beta len. De winnaar van de concurren tieslag betaalt als het ware de on kosten van de bedrijven die voor de bouw buiten de boot zijn ge vallen. Dit is de strekking van het voor stel van het dagelijks provincie bestuur. In de vergadering van provinciale staten van 20 de cember valt het definitieve be sluit. Het college van gedeputeerde staten komt tot de conclusie dat het realiseren van een vaste oe ververbinding financieel een haalbare zaak is. Opnieuw is er gerekend aan de hand van de meest recente cijfers over rente, inflatie, indexering en exploitatietermijn. Leidraad bij dit Heengaand alles is het bedrag dat de provin cie kan en wil betalen voor de bouw. De cijfers waarvan de provincie uitgaat worden geheim gehou den. Dit om te voorkomen dat ge gadigden een prijsaanbieding doen met in het achterhoofd de wetenschap wat de provincie over heeft voor de bouw. Als de vaste oeververbinding klaar is, worden de huidige veer diensten op de Westerschelde opgeheven. Met de opheffing zijn fikse bedragen gemoeid, bij voorbeeld voor het afboeken van de restwaarde van de boten en voor het uitbetalen van wacht geld aan het personeel. Het rijk betaalt veertien miljoen gulden per jaar om hiervoor een reserve op te bouwen. Als de bouw van de oeververbin ding onverhoopt niet doorgaat wordt het nu benodigde bedrag van 3,5 miljoen gulden afgeboekt op de opgebouwde reserve. Dit is met rijkswaterstaat overeen gekomen. Verschillende bedrijven hebben combinaties met elkaar gemaakt om alle deskundigheid in huis te hebben om de WOV te kunnen ontwerpen en bouwen. De provincie stelt een aantal voorwaarden aan deze combina ties. De voorwaarden hebben te maken met financiële draag kracht van de bedrijven, techni sche kennis, ervaring en organi satie. Zo stelt de provincie als voor waarde dat de "moeders"in de Een overtocht met een van de veerboten over de Westerschel de gaat vijf procent meer kosten. De prijsverhoging gaat in op 3 ja nuari 1992. Provinciale staten hebben dit be slist in hun vergadering van 12 november. Het vervoer van personen blijft gratis. Het meenemen van fiets of bromfiets kost niks zoals on dertussen gebruikelijk. Betaald moet worden voor de overtocht van auto's, motoren, vrachtwa gens en bussen. Een kaartje voor een personen auto, of ieder ander voertuig tot een lengte van zes meter, nu te koop voor f 7,50, gaat straks acht gulden kosten. Voor een motor moet vier gulden worden betaald, nu is dat nog f 3,75. Gedurende de zomerperiode, 15 mei tot 16 september, gelden af wijkende tarieven. De kosten voor het overvaren van een auto, tot een lengte van zes meter, zijn dan f 10,50, was tien gulden, terwijl een kaartje voor een motor met een kwartje verhoogd wordt naar f 5,25. Heeft een motor een zijspan of een aanhanger dan wordt onge veer de breedte of de lengte van een personenauto in beslag ge nomen. De prijs die voor een auto geldt wordt dan in rekening ge bracht. De seizoensprijzen gelden niet voor andere soorten voertuigen die langer zijn dan zes meter. De prijzen hiervan zijn het hele jaar het zelfde en afhankelijk van de lengte het voertuig. Dit geldt ook voor personenauto's met een aanhanger. Voor een voertuig met een lengte deelnemende bedrijven hoofde lijk aansprakelijk zijn. In de prijsaanbieding moet ook een contract zitten voor het on derhoud aan de oeververbinding. Over negen maanden moeten de ontwerpen zijn ingediend. Aan de hand van de aanbiedingen zullen provinciale staten beslissen of de bouw doorgaat en aan wie het werk wordt gegund. van zes tot twaalf meter gaat een kaartje f 15,25 kosten. Dit komt neer op een verhoging van 75 cents. Wordt de twaalf meter overschreden dan moet f 24,25 worden betaald. Nu is dat nog drieëntwintig gulden. Voor de zogeheten meerwaarde- kaart met korting gelden even eens geen seizoenprijzen. Een overzicht van de nieuwe ta rieven kan verkregen worden bij de vier aanlegplaatsen. Vrijdag 29 november, aanvang 10.00 uur, vergadert de staten commissie bestuurszaken. Op de agenda staan de vaststel ling van het sociaal statuut ophef fing Provinciale Stoombootdien sten, wijzigingen van de begro ting 1991 van de provincie, een bijdrage in de ontwerpkosten van de Zeeuwse watersportgids, de Westerschelde Oeververbinding, beschikbaarstelling van een kre diet voor het aanbrengen van een asfaltdeklaag op de weg over de Philipsdam, de oprichting van een vervoerregio voor Zeeland, kos ten voorbereiding en bouwtoe zicht nieuwe veerboot, de wijzi ging van de veertarieven per 3 januari 1992 en een krediet voor de stimuleringsregeling om voor gehandicapten voorzieningen ge makkelijker toegankelijk te ma ken. De vergadering is openbaar, be gint met spreekrecht voor het pu bliek en wordt gehouden in het provinciehuis. Abdijstraat 42 in Middelburg. De complete agenda en de verga derstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middelburg. f',. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Ondanks de opgebroken straten, de bouwputten en de soms moeilijk te bereiken winkels zijn de winkeliers van Vlissingen opti mistisch over de toekomst van Vlissingen als winkelstad. Ad Luitwieler, eigenaar van de pas verbouwde DA Drogisterij aan de Lange Zelke heeft er alle vertrou wen in dat de Vlissingse bevol king weer in haar eigen stad zal gaan winkelen. Daarom heeft hij met veel enthousiasme meege daan aan de ontwikkeling van de Lange Zelke als toekomstige win kelpassage. De drogisterij heeft net zoals de andere winkels in deze straat aan de voorkant een uitbreiding on dergaan. Door alle winkels te ver groten wordt de Lange Zelke zelf smaller, waardoor het mogelijk is een overkapping aan te brengen. De Lange Zelke krijgt hierdoor het aangezicht zoals het geval is in de Sint Jacobspassage. Ad Luit wieler probeert zich als drogist te onderscheiden van de grootwin kelbedrijven door de klant meer keuze te bieden op het gebied van geneesmiddelen en parfume rie. "In de winkel is nu voldoende ruimte voor de klant om rustig iets te zoeken. Ons aanbod in Homeopatische middelen was al heel ruim, maar heeft door de verbouwing een eigen plek in de winkel gekregen", aldus Ad Luit- Ad Luitwieler en Matty Luitwieler-Theune in hun verbouwde drogisterij. Het buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt vrijdag 29 november een muliculturele muziek avond met medewerking van etnische jongeren. De ac tiviteit begint om 21 uur. Onder etnische jongeren bestaat veelal grote belang stelling voor de traditionele muziek van hun ouders. Het buurthuis speelt hierop in door het houden van een avond waarop traditionele mu ziekinstrumenten worden gedemonstreerd; aan de orde komen Hindoestaanse muziekinstrumenten als de dhool, harmonium, tabla en nagara. De bijbehorende muziekstijl noemt men Baithak Gana. Ook wordt aan dacht besteed aan het Indonesisch/Moluks instrumen tarium dat bestaat uit de gong, bonang, saron en kendang. Het bespelen van twee Hindoestaanse instru menten: links de dhool en rechts het India's har monium. wieier. Ook voor de haarverzor- ging is het assortiment in de winkel aanzienlijk uitgebreid. Maar het meest opvallend in de verbouwde winkel is de parfume rie afdeling. Ruim vijf jaar is Ad Luitwieler met het topmerk Cha nel in de slag geweest om de ver koop van dit exclusieve merk in zijn winkel te krijgen. En dat is nu gelukt. Als enige drogist in Vlissingen verkoopt hij dit merk. Het gevolg daarvan is dat andere topmerken, zoals Christian Dior en Armani ook graag vertegenwoordigd wil len zijn in de winkel van Ad Luit wieler en zijn vrouw Matty. Als in maart volgend jaar de winkelpas sage De Lange Zelke geopend zal worden, dan prijkt op de voorge vel van deze drogist niet alleen de naam van zijn winkel, maar ook de namen van de topmerken op het gebied van parfum. De rock and roll-formatie The Starshooters heeft als een van de weinige muziekgroepen een sponsor. Peter Christ Mode is al geruime tijd de kledingsponsor van de groep en verraste de band onlangs met iets nieuws. De Middelburgse ondernemer schonk alle bandleden een exclusief zwart jack met op de achterzijde het logo van The Starshooters en zijn eigen logo op de voorzijde. In een eerder stadium werd de formatie al voorzien van een compleet pak, spijkerbroeken, overhemden en T- shirts. De sponsor ontving bij die gelegenheid het eerste exemplaar van de pas verschenen musicassette van The Starshooters. De opnamen daarvoor vonden plaats in Studio Ron Konings in Vrouwenpolder. Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 6 november 1991 een aan vraag ingediend om vergunning ingevolge de Wet inzake de luchtverontreini ging voor het uitbreiden/wijzigen van de chemische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft het wijzigen van het koelsysteem van de koude condensatie van l oven 1 in de fosforfabriek (cyamdeverwijdering fase 1). Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 november 1991 tot en met 2 januari 1992 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. In verband met de kerstperiode is het gemeentehuis van Vlissingen van 25 tot en met 29 december 1991 en 1 januari 1992 gesloten. De directie Milieu en Waterstaat is van 25 december 1991 tot en met 1 janu ari 1992 gesloten. Na 2 januari 1992 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovenge noemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie. Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaar schrift indienen tegen de aanvraag en wel tot en met 2 januari 1992. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Indien daar om verzocht wordt, kunnen tot en met 20 december 1991 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31984). Blues op zondag - In het kader van de serie 'Blues op zondag' treedt zondag 1 december om 15.30 uur The Mary Stokes Band uit Ierland op in Bar American, Plein 1940 in Middelburg. Najaarsconcert - Het Oratori umkoor Tot Oefening en Uitspan ning geeft 30 november een najaarsconcert in de Gehoor- en Concertzaal in Middelburg om 20 uur. Bridge drive - De activiteiten commissie van de Open Hof houdt op 13 december een kerstbridge-drive vanaf 19.30 uur. Mannenavond - Het COC Midden-Zeeland houdt zaterdag 30 november een mannenavond vanaf 21 uur in het COC-pand aan de Eigenhaardstraat Middelburg. 2 in Culturele raad - De Zeeuwse Culturele Raad houdt donderdag 28 november om 14 uur een ver gadering in het stadhuis van Goes. Aanvraag Ter inzage Beroep Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. 1. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 5 september 1991 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Wet inzake de luchtveront reiniging en de Wet geluidhinder voor het uitbreiden en wijzigen van een che mische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie M. nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft de bouw van een silo voor de opslag van soda in de natzuurreimgingsfabriek. 2. Metaalbewerkingsbedrijf Traas BV te Nieuwdorp heeft bij hen op 5 juni 1991 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het plaatsen van een tank voor opslag van vloeibare zuurstof. De inrichting is gele gen aan de Frankrijkweg 11 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 841 en 843, en gemeente Vlissingen, sectie M. nr. 688. Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten beslo ten de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorko ming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting (voor wat betreft 2), luchtverontreiniging en geluidhinder buiten de inrichting (voor wat betreft 1). De aanvragen, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 november 1991 tot en met 2 januari 1992 op de volgende plaatsen en tijden: 1. en 2. in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor in zage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); 2. in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand; 1en 2. bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. In verband met de kerstperiode zijn de directie Milieu en Waterstaat en het ge meentehuis van Borsele gesloten van 25 december 1991 tot en met 1 januari 1992. Het gemeentehuis van Vlissingen is gesloten van 25 tot en met 29 december 1991 en 1 januari 1992. Vanaf 28 november 1991 tot en met 2 januari 1992 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvragers, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig ar tikel 20, 21, 22. 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet bezwa ren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig de hierboven ge noemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 3 janu ari 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 17