Van 'reus uit Argentinië tot stemmig kerstconcert Politie Mannenkoor Zeeland treedt officieel naar buiten Prikkelende ervaring letsepietsie-theater brengt Sinterklaasvoorstelling Live optreden bluesband in Happy Buccaneer 28 NOVEMBER T/M 4 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND UIT IN SEPTEMBER A één groot misverstand In de uitvoeringen met stip die Uit in Zeeland voor de maand decem ber meldt valt onder an deren de Argentijnse zanger Eduardo Falu, een muzikale-theatrale voor stelling rond Chopin, een kerstconcert bij kaars licht en twee theater voorstellingen op. In to taal heeft 'Uit' voor december twintig voor stellingen in Midden- en Noord-Zeeland op het programma staan. Het korenbestand in Zeeland staat binnenkort offi cieel een uitbreiding te wachten met een koor dat een enorme draagkracht heeft door de rijkelijk aan wezige sterke arm. Op vrijdag 6 december treedt na melijk het Politie Mannenkoor Zeeland voor het eerst officieel naar buiten met een avondvullend concert met medewerking van de Rijkspolitiekapel. Zeeuwse landschap in schilderijen DUINEN DUINEN Gastgezinnen voor Pools Mannenkoor gezocht Woensdag 27 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 iïï las IM IE? lEf tEÏ m i c\/f Wie theater bezoekt krijgt honger naar meer. Het is daar om aan te bevelen om ook eens naar een voorstelling te gaan met minder bekende na men, of theater dat wat an ders benaderd wordt door de acteurs. Bijvoorbeeld de avond rond Chopin, waar het leven en werk van de befaamde componist beeldend op het podium wordt gezet. De uit voering staat op 20 december (Vestzaktheater) op de kalen der. 'De reus uit Argentinië' is de bij naam van Eduardo Falu die - ook op de 20e - zijn opwachting maakt in de Concertzaal. Sober doch virtuoos en met bronzen stem 'pakt' hij het publiek. Al in de jaren veertig trad deze gitarist zanger op in Buenos Aires, ook Capella Pratensis, met de kerst in Middelburg. worden in die jaren zijn eerste 78-toeren platen gemaakt en gaat nationaal en internationaal op tournee. 'Een groot misverstand' is een kabareteske theatervoorstelling met Hetty Heyting (ook tekst en muziek), Michel Sorbach en Mar tin van de Ham. Deze voorstelling wordt donderdag 12 december uitgevoerd in de Stadsschouw burg. Ook voor de jeugd heeft het theater wat in petto. Op woens dag 18 december speelt theater groep 'Het hondje van De Ruyter' het stuk Dasseburcht voor kinde ren van vier tot acht jaar. Het is een poëtische voorstelling die op valt door het decor en de vele be wegende objecten die ongetwijfeld opvallen bij het jon ge publiek. Wie de kerstsfeer extra wil ac centuren kan Tweede Kerstdag terecht in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Daar zingt dan het tien man sterke Ca- Eén groot misverstand met Hetty Heyting, Michel Sor bach en Martin van de Ham. pella Pratensis kerstmuziek uit de renaissance. De titel van het pro gramma luidt 'Ons is een kind geboren'. Er kan uiteraard gereserveerd worden voor bovenstaande en andere uitvoeringen. Het tele foonnummer van Uit in Zeeland is 01180-25156. De reus uit Argentinië, Eduardo Falu. Dasseburcht voor kinderen van vier tot acht jaar. EERSTE CONCERT MET RUKSPOLI Tl EK A PEL Het concert wordt gegeven in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg en be gint om 20 uur. De leden van het koor, dat een jaar geleden is opgericht, komen uit alle geledingen van de gemeente- en rijkspolitie in Zee land. Zij hebben zich inmiddels een uitgebreid repertoire eigen gemaakt onder de bezielende lei ding van dirigente Corrie Buijze. Het koor heeft bovendien een ei gen pianiste in de persoon van Ineke Marijs; de belangen van het koor zijn gesteld onder de hoede van beschermvrouwe Andrien Smeels. Het koor wil zich met het concert presenteren aan de Zeeuwse be volking. Daarom zijn een aantal politiebureaus (tijdelijk) ingescha keld als uitgiftebureau van toe gangskaarten voor het concert. De kaarten zijn verkrijgbaar op de bureaus van de gemeentepolitie Goes, Vlissingen en Middelburg en op het districtsbureau van de rijkspolitie in Middelburg. Op de avond zelf is bovendien nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar aan de zaal. Het concert is overigens niet het eerste optreden van het koor want op de radio waren de zin gende politiebeambten al op zon dag 24 november te beluisteren bij Omroep Zeeland in het mu ziekprogramma 'Op Deltahoogte'. De spelers van letsepietse zijn Roelie v.d. Velde, Sitah Lam- pert, Anke Tanihatu, Heieen Wolf, Leo Ras en Peter Adriaanse. Het letsepietsie-theater uit Mid delburg zal de komende weken een aantal malen de Sinterklaas voorstelling 'Patsaldreo is kwaad' op de planken brengen. Het stuk zal in het Mini-theater in Middelburg worden opgevoerd op 4 december om 14 en om 16 uur en is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Een statieportret van het Politie Mannenkoor Zeeland, met op de voorgrond zittend van links naar rechts: dirigente Corrie Buij ze, beschermvrouwe Andrien Smee/s en pianiste Ineke Marijs. De bluesformatie Blackjeansblu- esband verzorgt donderdag 28 november een live optreden in de Happy Buccaneer in Vlissingen vanaf 21.30 uur. Deze vijfmansformatie uit Beve land speelt en zingt authentieke bluesmuziek met een voorkeur voor melodieuse ballads. De greep wordt gevormd door Sjoukje Rotte (zang), Sam Berhi- to (gitaar/zang), Pierre de Nijs (gi taar/zang), Joop Rotte (bas) en Jan de Booij (drums). Antoine Mes exposeert t/m 28 december zijn meest recente werken in de expositieruimte van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland aan de Kuiperspoort 22 in Middelburg. Een belangrijk on-1 derdeel van zijn werk wordt ge vormd door de aard van het Zeeuwse landschap. ntji o lafiuouiiap: rcuLLu polders, een verre horizon en dij ken met populieren die het pol derlandschap doorkruisen, intrigeren de kunstenaar. Zijn werk vertoont zachte lijnen en laat de sporen van een gevoelige verftoets zien. De openingstijden van de expositie zijn van dinsdag t/m zaterdag van 13-17 uur. In deze winderige herfstdagen zie je hem al vanuit de verte in het open duin staan: de duin doorn. Bij de vrouwelijke strui ken steken de feloranje bessen prachtig af tegen de zilverach tige blaadjes. De vruchten val len erg in de smaak bij spreeuwen. Maar ook de kramsvogel en de koperwiek, op weg naar het zuiden, doen zich er volop aan tegoed. Mijn eerste kennismaking met de duindoorn deed zich jaren geleden op een nogal prikke lende wijze voor tijdens een dagje bramen plukken. Ik weet het nog precies. Door struiken vol aanlokkelijke, berijpte bra men dwaalde ik steeds verder af van vader. Vastbesloten plukte ik er op los. Zo meteen zou ik vader versteld doen staan. Plots bemerkte ik een diepe stilte. Ik beklom een duintop. De duinen leken wel de Sahara, zo onmetelijk groot. Ik riep, riep harder, schreeuwde op m'n allerhardst. Ergens in de verte weerklonk vaders stem. Opgelucht holde ik die richting uit totdat mijn pad werd gedwarsboomd door een groengrijze massa met oranje stippen. Ik wist niet anders dan me er dwars doorheen te slaan. Vader vertelde me later dat het duindoorns waren. Dat het doornen waren, had ik toen inmiddels ondervonden. Zo kon ik na de braam een tweede prikkelende duinplant op mijn kennislijstje der natuur bij schrijven. Later leerde ik dat de duindoorn ook aangename eigenschappen bezat. Van de bessen kan, naast een gelei achtige jam, ook wijn gemaakt worden. Jaren later toen ik de duinen inmiddels alleen netjes via de paden bewandelde, be merkte ik dat ik niet de enige was die van deze alcoholische toepassing wist. Het was op een koude winterdag, dat ik met verbazing gadesloeg hoe een spreeuw naar mijn idee, la veloos over de duindoorns zwierde. Een bevriende vogel kenner vertelde mij de oplos sing. Als de vorst over de duindoornbessen is geweest, gaan ze gisten. Deze snoepen de spreeuw had daardoor in derdaad te diep in het glaasje gekeken! De duinen vormen voor veel planten en dieren een onmis baar gebied. Wie meer wil we ten over de natuur van dit landschap, kan een gratis infor matiepakketje aanvragen bij Stichting Duinbehoud, postbus 11059, 2301 EB Leiden. BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerschole. Fantasieën in tex tiel "Groei", Janneke Wessels. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Gro te Markt). Dhr. Geeldhoed, schilderij en. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur.(t/m 30 november) Lunchcafé. (Grote Markt) Dhr C. Wortelboer, olieverven en aquarellen. Di t/m za. van 9 tot 18 uur. Bibliotheek. (Oostwal 34) Anki van de Kamp, Taal en Teken. Ope ningstijden bibliotheek. Galerie Van den Berge. Groepstentoonstelling, View Indicator. Oosterscheldezieken- huis. (Gravenpolderseweg). Neder landse grafiek. Openingstijden ziekenhuis.(t/m 2 dec.) Oosterschel- deziekenhuis. (Gravenpolderseweg) Honderd gulden expositie. Ope ningstijden ziekenhuis.{vanaf 2 de cember). Regionaal Educatief Centrum. (Zusterstraat 11) Natuurfo to's Tonni Outermans. Gemeente Ar chief. Rino Visser, aquarellen uit het Zeeuws platenboek. Rabobank. (Gro te Markt). Rie Baauw, Zicht op Zee land, olieverven. Tijdens openingstij den. Prins van Oranje. Janny de Witte-de Regt, schilderijen en aqua rellen. Gezondheidscentrum "Mag nolia", Paul Bartels en Truike van Maurik, Zeefdrukken en etsen. Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland. (Singelstraat 13). Rien Poortvliet, schilderijen. Di. t/m za. van 11 tot 17 |_uur, Za. van 11 tot 16 uur. DAS Zee land, (Verlengde Bonedijkestraat 277). Johan Adriaanse, de droomte- kens van Johan Adriaanse KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 u. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Galery Vin cent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Kunsthandel De Witte Swaen't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Ga lerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180 29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. af spraak geopend, tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteense- I dijk 7). Expositieruimte/souterrain: Drukwerk in marge, bibliofiele uitga ven uit eigen collectie 1986-1991. Souterrain: (schatkamervitrine) Fran cois Valentyn, reisbeschrijving Oost- Indien. Openingstijden bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdie ping: De Zeeuwsche Confectie Fa briek. (t/m 30 november). Winter in Zeeland, (vanaf 2 december). Ope ningstijden bibliotheek. Zeeuws Mu seum. (Abdij 3). Balanszalen: Een hollandse tentoonstelling. Koninklijke vertrekken: David van de Kop. Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur, di. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Stichting Beelden de Kunst Zeeland. (Kuiperspoort 22). Antoine Mes. Zeeuwse landschap pen/schilderijen in acryl. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. Het Middelburgs Koffiehuis. (Langeviele 61). S. Baai- jens, foto's "Parijs '91". Elke dag van de week. Roggeveen. (Noordsingel 106). Schilderijen en tekeningen van de tekenclub. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur.(t/m 30 november) Rabo bank. (Lange Geere 3). Piet Reijnierse, schilderijen. Tijdens openingstijden bank. (t/m 29 november). Galerie B. Witte. (Vlasmarkt 11). Helmi ter Horst, foto's. Di. t/m za. 10.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. De Vlees hal. (Markt). Andreas Techier, het ge- I heim. Di. t/m za 13 tot 17 uur. Galerie Balans 17. Sleutelwerken van.Jan van Munster, Johan Kappe- tein, Ronald van Dokkum, Nico van de Boezem. Henric Borsten, Peter Ter horst, Harry Vandevliet, Fedde van der Velde. Wo. t/m vrij. 12-17 uur, zat. 11-16 uur. Vanaf 30 november. I f/EELTJE JANS Delta Expo. Zeespiegelrijzing, een be- dreiging. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch museum. Tien zeeuwen zien de natuur en Natuurbel eidsplan.Di t/m vrij en zo. 10 - 17 uur,zaterdag 13.30 - 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur,, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissin- gen/Breskens. Op dubbeldeksveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promo tie, met als thema het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planetarium. Bellamy 19. (Bellamy- park 19). Teun Hocks, recente foto werken. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. WEMELDINGE DONDERDAG 28 NOVEMBER Bluesformatie de Blakjeansblu- eband, tapperij/Happerij De Hap py Buccaneer, A. Dekenstraat 5, Vlissingen, 21.30 uur. Arno van der Heyden is één van de kandidaten voor de Wim Sonneveldprijs 1992. Finalisten Amsterdams Klein kunst Festival Henk Samling, Ar no v.d. Heyden, Peter Dekker, Vestzaktheater, Bellamypark, Vlissingen, 20.30 uur. Othello, door Theater Antigo ne, Stadsschouwburg, Molenwa ter 99, Middelburg, 20 uur. Julien Schoenaerts, speelt 'Krapp's laatste band', 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 20.30 uur. VRIJDAG 29 NOVEMBER Studio Peer speelt 'Mozart', poppentheater voor volwasse nen, Stadsschouwburg, Molen water 99, Middelburg, 20.30 uur. Studio Peer speelt 'Mozart'. Cotton Club met Dezz, Cosmo, Voltaweg, Vlissingen, 21 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. Multikulturele Muziekavond, buurthuis De Paraplu, Alexander Gogelweg 59, Vlissingen, 21.00 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER Barokensemble The Rotterdam Consort, Vestzaktheater, Bella mypark, Vlissingen, 20.30 uur. Ulanbator Dance Party, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. Stichting Middelburgs Theater, komedie 'Polyester Polka', Mid delburgs Minitheater, Vërwe- rijstraat 53, Middelburg, 20.30 uur. Oratoriumkoor "Tot oefening en uitspanning", najaarsconcert. Concertzaal, Middelburg, 20 uur. ZONDAG 1 DECEMBER The Mary Stokes Band, Press Release, Bar American, Plein 1940, Middelburg, 15.30 uur. DINSDAG 3 DECEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 4 DECEMBER Ietsepietsie theater. Sinter klaasvoorstelling, boekingen: Nieuwe Haven 33, Middelburg. tel:01180-35517. Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage lijks geopend. Het Poolse koor Mes- ki"ECHO" uit de plaats Grud- ziadz komt enkele dagen naar Middelburg. Het koor zal hier enkele concerten geven en de omgeving verkennen. In verband met dit bezoek worden in Middelburg gast gezinnen gezocht waar de Poolse bezoekers twee nach ten onderdak kunnen vinden, van maandagavond 16 de cember tot woensdagoch tend 18 december. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer Kras, 01180-34601. VRIJDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 19 en 21.45 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Terminator 2' 19 uur, 'The fisher king' 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Prince of thieves' 19 uur, 'Switch' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thel- ma en Louise' 19 en 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Termina tor 2' 19 uur, 'Pointbreak' 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Prince of the thieves' 19 en 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Meeting Venus' 20 uur, 'Let's get lost' 22.30 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Termina tor 2' 14 en 19 uur, 'The fisher king' 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Prince of thieves' 14 en 19 uur, 'Switch' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thel- ma en Louise' 19 en 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Terminator 2' 19 uur, 'Pointbreak' 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Prince of thieves' 14, 19 en 22 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Meeting Venus' 20 uur, 'Let's get lost' 22.30 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Termi nator 2' 14 en 19 uur, 'The fisher king' 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Prince of thieves' 14 en 19 uur, 'Switch' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thel- ma en Louise' 19 en 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Terminator 2' 14 en 19 uur, 'Point break' 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Prince of thieves' 14 en 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Meeting Venus' 20.30 MAANDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The fisher king' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Grand theater Goes, 'The doors' 20 uur. Electro Middel burg, 'Prince of thieves' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Meeting Venus' 20.30 uur. DINSDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The fisher king' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Grand theater Goes, 'The doors' 20 uur. Electro Middelburg, 'Prince of thieves' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'De moeder' 20.30 uur. WOENSDAG 4 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Termi nator 2' 14 uur, 'The fisher king' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Prince of thieves' 14 uur, 'Switch' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Terminator 2' 14 uur, 'The doors' 20 uur. Electro Middel burg, 'Prince of thieves' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Meeting Venus' 20.30 DONDERDAG 5 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Out for justice' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The fisher king' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The doors' 20 uur. Electro Middelburg, 'Prince of thieves' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Meeting Venus' 20.30 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Assepoester' 14 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Assepoester' 14 uur. WOENSDAG 4 DECEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 15