Ietsje anders verbouwd ZAKENHART De prijzen Met de Faam/de Vlissinger en Carlier naar het land van Ooit Kruiswoordraadsel Inzenden M iddenstandsscholieren praktisch 'de boer' op Vijvervreugdbewoners op bezoek in automatenhal Theaterlijn Dakota wordt Flair Dancing De winnaar Nachtelijk ver(ge)stoord Kinderen maken tekeningen en gedichtjes De gezelligste winkel voor al uw linnengoed DÉCOGÉ UNIEKE INVULLING TWEEDE KERSTDAG Uitsluitend voor lezers van deze krant zorgt Carlier bv uit Middelburg voor een unieke invulling van de 2e Kerstdag: Per luxe touringcar naar het speciale Kerstarrange ment van het bekende kasteelpark "Het Land van Ooit" bij Drunen. •De prijs bedraagt voor het hele omschreven Kerstarrangement slechts f 69,50 p.p., kinderen tot 12 jaar f 64,50. Oplevering eerste woningen Scheldeplein Woninginrichter Maartense sponsort 5e elftal Middelburg ■HARTGRONDIG Ad Hanneman In weer en wind Groot misverstand voor de winnaar A één groot misverstand Woensdag 20 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Door het bekende rode lintje door te knippen, openden Surya en Aslian, de twee kleinkinderen van Joke van Willegen-Woender afge lopen woensdag haar verbouwde kadoshop Ietsje Anders aan de Langeviele in Middelburg. De verbouwing van Ietsje Anders heeft de cadeaushop omgeto verd tot een grote moderne win kel. Op honderd vierkante meter kan de klant in alle rust en met al le ruimte om zich heen iets uit zoeken. Joke van Willegeh-Woender, en haar man Gerard hebben maanden in de rommel gezeten voordat de win kel definitief klaar was. Joke Willegen-Woender houdt niet zo van die romantische kadoshops, waar je bedolven wordt onder de kruiden, rieten mandjes en lok eenden. Daarom hebben zij de aankleding van hun winkel strak gehouden en zijn de artikelen net ietsje anders. Gerard van Wille- gen verkoopt graag moderne arti kelen tegen een redelijke prijs. Voor vijf gulden is er al iets te koop. Maar evengoed kun je er een CD-rek kopen van vijfhon derd gulden. Het assortiment van een kadoshop bestaat tegen woordig niet meer uit alleen leu ke snuisterijen en porseleinen beeldjes. Bij Ietsje Anders kun je ook kleine flesjes wijn kopen en ontbreken de pluche beren niet. Achterin de winkel is er een spe ciaal hoekje ingericht voor de beertjes en aangeklede poppen. Daartussen zit een grote zwarte gorilla die de bezoeker met rode ogen aankijkt. Voor wie eens met iets nieuws en origineels voor de dag wil komen kan zeker terecht bij Kadoshop Ietsje Anders. Joke van Willegen-Woender Ter gelegenheid van de aankomst van Sint Nicofaas zijn alle basis scholen in Vlissingen aange schreven om de kinderen tekeningen en gedichtjes te laten maken. Met deze artistieke uitin gen zullen de etalages in de bin nenstad worden versierd. De werkstukken worden vrijdag 22 november tussen 19 en 21 uur gejureerd in Petit Restaurant De Punt door kinderboekenschrij ver Wim Hofman en de heren Zij nen en Van Gent. De prijswinnaars krijgen dezelfde avond nog bericht met de mede deling dat ze zaterdagmiddag bij de Sint worden verwacht om hun prijs in ontvangst te nemen. St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 Leerlingen van het Middelburgse Delta College lopen vanaf half november de deuren van de plaatselijke winkeliers plat om hun sieraden aan de man te bren gen. Dit doen ze in het kader van een pasgestart project, een mini- onderneming die de naam Déco- gé meekreeg. Het is de eerste keer dat Walchersche middenstand-scholieren op deze manier kennis maken met de praktijk. Een mini-onderneming is een door een groep leerlingen zelf op- Dit kasteelpark ligt op het voor malige landgoed van de graven d'Oultremont. In en rond een kasteel dat ooit diende als veld hospitaal van Napoleon waant u zich in een ver verleden: Klate rende fonteinen, eeuwenoude bomen, roofridders, lakeien en tal van spectaculaire shows zorgen voor een middeleeuwse sfeer, ze ker tijdens het speciale Kerstar rangement. In een door knapperend haard vuur verwarmde Koningssael wordt u ontvangen door de Gou verneur, de Ooitse Hofhouding en natuurlijk de kerstman. Daar na gaat u het in twinkelende kerstsfeer versierde land ver kennen. In het Manegetheater is er twee keer per dag een 45 minuten du rende, bijzonder spectaculaire matineevoorstelling van een team van acht Spaanse Casca- deurs met acrobatiek op wel 10 paarden. De stalknecht en de Prima Balle rina van de Ooitse Hofhouding presenteren drie keer per dag een 35 minuten durende lieve, ro mantische voorstelling, waarbij een klein, wit hondje en een git zwart paard strijden om aan dacht, roem en victorie. De uit volle borst kerstliederen zingende Ooiters serveren warme chocolademelk met slagroom, erwtensoep, brandewijn met sui ker, Glühwein en oliebollen. Bij sneeuw worden echte ar- resleetociiten gemaakt. De Luie Lakei vertelt in Oram Doram Dori- dam de trieste geschiedenis van de Graaf en de Gravin en in het Baroktheater spettert de wakkere eend Alfred Jodocus Kwak. Rid der Graniet-Sterker-Dan-lk Kan- Niet vertelt natuurlijk zijn stoere verhalen. Aan het eind van de dag, als de schemering het land betreedt, is er een fantastische finale op CHAKKAR, met fakkels en vurige paarden; adembenemende dap perheden die niemand Ooit kan vergeten. Het Kerstarrangement bestaat uit: Vervoer per luxe Carlier- touringcar naar Drunen en terug Entree voor Het Land van Ooit Een warm onthaal met choco lademelk en een kaneelkoekje Een overheerlijke dis in een feestelijk gedecoreerde am biance: Krachtige ossestaartsoep tuinkruiden met Kalkoenbiefstuk met stoofpeer- tjes, roomsaus, diverse groenten en aardappeltjes Warme Kabinetpudding met abri kozensaus Het opstapschema voor deze reis is: Domburg - Bushalte Tramzicht: 08.45; Biggekerke - Kerkplein: 09.00; Koudekerke - Dorpsplein: 09.10; Vlissingen - Stadhuisplein: 09.20; Vlissingen - NS Station: 09.25; Souburg - Bushalte Brug: 09.30; Middelburg - NS Station: 09.40; Nieuwland - De Rode Leeuw: 09.45; Lewedorp Pompstation v.d. Dries: 09.55; Goes - NS Station: 10.10; Kloetin- ge - Pompstation: 10.15; Kapelle - Caisson: 10.25; Kruiningen - Zeeuwsche Paerel: 10.35; Krab- bendijke - De Koophandel: 10.45. Aankomst Land van Ooit: 12.00; Vertrek Land van Ooit: 16.30. Boek snel bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4 01180 - 39839) of Goes (Opril Grote Markt 2 01100 - 20280). (Slimme Sinterklazen kunnen hier ook een kadocheque voor dit arrangement halen!). gericht bedrijf. Een verschil met de "echte" beroepspraktijk is dat zo'n mini-onderneming hoog stens een jaar bestaat. Voordat Décogé met sieraden op de markt komt, moest er nog heel wat voorbereidend werk worden verzet. Zo hebben de deelnemers zelf een marktonder zoek verricht, zowel bij de winke liers als bij het winkelend publiek. Hieruit werd duidelijk naar wat voor sieraden er vraag was. Tevens gingen de deelnemers naarstig op zoek naar aandeel houders om zo het startkapitaal bij elkaar te brengen. Décogé kon beginnen! Aan het eind van het schooljaar zal Décogé weer worden opge heven. De deelnemers verwach ten een positief saldo, dat aan de aandeelhouders zal worden uit gekeerd als dividend. In de binnenstad van Vlissingen zijn vorige week op de hoek van de Walstraat en de Coosje Bus- kenstraat aan huurders de sleu tels overhandigd van 16 nieuwe appartementen. De woningen maken deel uit van het project Scheldeplein, dat de realisatie omvat van in totaal 78 apparte menten, circa 8.500 m2 winkel ruimte en een parkeergarage voor ruim 350 auto's. In de loop van december zullen nog eens 44 appartementen aan hun bewoners worden overge dragen, terwijl in die maand ook alle winkels aan de desbetreffen de ondernemers zullen zijn opge leverd. De officiële opening van de winkels zou dan in het komen de voorjaar mogen worden ver wacht. De oplevering van de laatste 18 woningen en de par keergarage vindt plaats in het be gin van het nieuwe jaar. De opdrachtgever voor de ont wikkeling en realisatie van het project Scheldeplein is MBO te Amsterdam. Begin december opent Jerry van Zuylen Flair Dancing aan het Bel- lamypark in Vlissingen. Van Zuy len wil er een typische dancing van maken waar de wat ouderen rustig bij een drankje en muziek kunnen zitten en dansen onder het motto 'net iets netter'.. De eerste woensdag van decem ber gaan de deuren van de dan cing (voorheen Dakota) open. Van Zuylen is ook eigenaar van Midgetgolfbaan-Pannekoekhuis aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen. Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een plaats in Nederland. Dit is de oplossing. 17 -28 -31 -51 -11 -24-27-13 -64-38-10-1 -55-49 HORIZONTAAL: 1 kort prozaverhaal; 6 gerookte haring; 12 afge- neden schijf; 14 vuurtong; 15 voorz.; 17 zoogdier; 20 Ned. Spoor wegen; 21 sullig; 23 mooi voorwerp; 24 vragend vnw.; 25 deel van een revolver; 27 gelijkmatig; 28 wezenlijk zo zijnd; 29 roofdier; 31 houding; 32 ondergrondse spoorweg; 33 plaats in Rusland; 35 toespraak; 36 kooktoestel;37 deel v.e. krant; 39 veldmaat op Java; 41 botinhoud;43 gids te water; 45 katachtig roofdier; 47 metalen staaf; 49 drietenige struisvogel; 50 Griekse letter; 52 knaagdier; 53 schaakterm; 54 tel woord; 56 tennisterm; 57 voegwoord; 58 hardvochtig; 60 onmeetbaar getal; 61 dichtbehaarde huid; 62 verkorting van sociëteit; 64 beroep; 65 zonnescherm. VERTIKAAL: 1 ongelukkig lot; 2 Verenigde Staten; 3 enzovoort; 4 riem; 5 bloem; 7 eivormig; 8 ruwe schets; 9 overdekking; 10 ter gedachtenis; 11 toneelterm; 13 paleis; 16 stuk van een vis; 18 bevloeide vlakte; 19 zonderling; 20 akelig; 22 vaartuig; 24 vrij heidsstrijder; 26 tijdruimte; 28 bij herhaling; 30 tweelingbroer van Romulus; 32 lengtemaat; 34 windvrij; 35 teken van de dierenriem; 38 vormend bestanddeel; 40 onzin; 42 kleurlinge; 44 sultanaat; 45 plaats in de Betuwe; 46 tweetal; 48 vaarwater; 50 behoefte aan drinken; 51 stad in Zwitserland; 54 deel v.h. lichaam; 55 voorzetsel; 58 uitgestrekte vlakte; 59 korte kous; 61 per procuratie; 63 muzieknoot. Oplossing van puzzelkrant 13/11 HORIZONTAAL 1 vulkaan; 6 vlakgom: 11 crapaud; 12 rij. 13 stap. 14 lire. 15 v z.. 17 ik19 te. 21 rouge; 24 lam; 26 speer; 29 apin, 30 halma;32 stek.33 gat. 34 ka; 35 P M 37 ara; 38 sjaal;39 spoel. 40 bal. 42 s s 44 es; 45 les. 48 raad; 50 titel; 53 pint. 54 innig; 56 Rijn; 57 tango; 58 AP. 60 fa61 au, 62 tret; 64 kant; 65 op; 67 drogist. 69 etaleur; 70 meerval VERTIKAAL 1 verdrag; 2 lij. 3 actie. 4 arak, 5 nap; 6 val; 7 luit; 8 ad res; 9 gij (of ge); 10 mazurka; 16 Duitsland; 18 palm; 20 metalline; 22 opa; 23 G.N., 24 la, 25 mm; 27 P.S.; 28 eer. 30 haast; 31 appel. 34 kas; 36 mos; 40 brigade; 41 aan; 43 stijl 46 eng. 47 stoppel, 49 d.i.; 51 Ir.; 52 en; 53 p a 55 garde; 57 tante. 59 Peru: 60 fase; 63 tor; 64 kim; 66 ha; 68 e.v. Winwoord: KORINTHOS De oplossing van deze puz zel moet binnen week (op briefkaart) verzonden wor den aan: Redactie De Faam/ De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Mevrouw A. Seerden uit Oost-Souburg kan vandaag chic naar Middelburg om van haar prijs te genieten: een avondje theater compleet. Dat komt neer op gastronomi sche hoogstandjes proeven van de chefkok van Du Thea tre, het restaurant van de Het vijfde elftal van de voetbalvereniging Middelburg heeft een sponsor gevonden in woninginrichter en meu belstoffeerder G.C. Maartense. Op de foto toont het team trots de nieuwe outfit. Staand v.l.n.r.: J. Evertse, C. van Nielen, C.G. Simons, J. Wijkstra, J. Provoost, D. Mracha en F. Sonius. Zittend v.l.n.r. H. Christiaanse, J. Vergouwe, H. Caljauw, P. de Bruin, J. Rodenburg en D. Roelse. De afdeling Ontspanning van Vij vervreugd kon de bewoners eens wat anders bieden dan gebruike lijk. Vijftig bewoners van de in stelling mochten een middagje op bezoek bij de nieuwe Middel burgse speelautomatenhal Fun- tastic. Bij de opening van de nieuwe hal in oktober kreeg de instelling al een jukebox van de eigenaar, de firma Loontjes. Tegelijk werd toen afgesproken dat de bewoners eens een middagje gratis moch ten komen spelen. Natuurlijk werden wel alle gokspelletjes uit gezet, maar verder knipperde, flikkerde en rinkelde alles in de hal, tot groot genoegen van dr bewoners. Middelburgse Stadsschouw burg, het stuk Heijermans be kijken (met Frits Lambrechts in de hoofdrol). Wie trouwens reserveert voor zo'n Avondje Theater Compleet wordt vol ledig in de watten gelegd. Be halve een diner vooraf aan de voorstelling, staat de koffie gereed in de pauze en na af loop wordt een borrel met knappertjes geserveerd. Echt uit dus. ook voor mevrouw Seerden 'De waarde van spreekwoorden wordt overschat. Wie goed doet, goed ontmoet, tracht een vrouwelijke kennis me steeds voor te houden. Ik ben het daar niet mee eens. Wie goed doet, wordt beboet, heb ik haar ooit quasi olijk geantwoord. En dat ik (Oke. Soms.) gelijk heb blijkt wel. Neem die cafees in Vlissingen. Gezellige kroegen waar een studentenstad gesierd mee dient te zijn. Kroegbazen doen hun best om in het kader van 'Vlissingen vernieuwt' fijntjes een vi ooltje mee te strijken. En nu moeten ze aan banden worden gelegd of mogen ze niet meer, worden vervolgd door boze bur gers uit de buurt die niet meer ongestoord van hun nachtrust kunnen genieten of misschien zelfs hun concentratie verliezen als ze onderuit liggend in hun leren clubzetel de zoveelste kwis presenterende-teveekwal beloeren. Althans, dat zeg je dan als fervent uitgaander. Je vervolgt: En moet je dan cafees gaan sluiten omdat er pakweg één of twee keer per week zo'n ge frustreerde gast, wars van enige zelfkritiek, door het lint gaat omdat z'n verkering uit is of omdat z'n moeder die week niet heeft geschreven? En zo kun je door gaan. Maar er is ook - en die heb ik niet van mezelf, maar van een Vlissinger die hooguit één keer per maand in een kroeg komt en na twee echte biertjes op alco holvrij overgaat - een keerzijde. 'Stel je nou zelf eens in de schoenen van die mensen', probeerde hij me op andere ge dachte te brengen. 'Stel, je hebt net je voordeur geschilderd en de volgende ochtend hebben ze er friet opgesmeerd'. Ik kon het me niet voorstellen, maar dergelijke dingen schijnen te ge beuren. 'Dan', zo vervolgde hij, 'zou jij toch ook woedend zijn?' Hij keek me vragend aan. Ik probeerde me het beeld van die friet eigen te maken. Dubbelgevouwen klef en uitgedroogd en uitgesmeerd. 'Zoiets doe je toch niet', suste ik en het klonk kennelijk niet overtuigend. 'Of je wordt twee keer per nacht wakker geschreeuwd. Je weet niet welk soort rotzakken er rondloopt', antwoordde hij. Na enige tijd gaf de man het op om me te overtuigen en het gesprek kreeg een andere wending. Voetbal. Daar kun je in een café immers uren over praten zonder iets te zeggen. Ik ben die avond nogal laat door Vlissingen gewandeld en hoorde alleen wat mensen lachen. De volgende avond bleef ik gewoon thuis bij de televisie en hoorde mensen langs komen, op de vierderstoer. Leve de lol, dacht ik en probeerde een an dere zender. Ze moeten in Vlissingen maar eens zoete brood jes met elkaar bakken en geen broertje aan elkaar dood hebben, bedacht ik voordat de kwis begon. En die spreek woorden kloppen. Hoop ik. 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs RJ. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgevereij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het vissersle ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch verant woord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de elementen en onder povere sociale omstan digheden werd de vis duur be taald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. De winnaar van deze week krijgt trouwens ook al zo'n avondje toptheater aangeboden, namelijk 'Eén groot misverstand' met de humor van Hetty Heyting. In het stuk wordt het leven van de ge miste kansen doorgelicht. Een brok ironie waarin de absurditeit van het omkijken voor veel toe schouwers zonder meer herken baar zal zijn. Hetty Heyting is bekend van een aantal tv-series zoals De Familie Knots, Steil Achterover en Zeg eens AA. Het groot misverstand is een fan tasievolle voorstelling vol afwis seling waarin waanzinnige middelen worden aangewend om misverstanden te scheppen. Maar juist die waanzinnige mid delen maken de spiegels naar het publiek glashelder. De verwarring tussen één dame en twee heren staat donderdag 12 december op het programma van de Stadsschouwburg. Er is nog een aantal kaarten verkrijg baar. Reserrveren? 01180-11500.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 9