Woningbouwprogramma 1992 vastgesteld door G.S. Subsidie Ouderenbonden MOOI EN BETAALBAAR EEN PUZZEL OP ZICH! Theater en cabaret in Midgard Concert met twee vocale ensembles B SOV0""16 ito e Wordt Vervolgd Clubdag in Middelburg Southern Blues-Rock Band op najaarstour in Middelburg Muze ontmoet poëzie tijdens koffieconcert in Sluis Meer gevraagd Samenwerken (OM MISSIES Huisvesting voor ouderen krijgt voorrang in de woningbouw plannen voor het volgend jaar. Middelburg en Vlissingen worden behandeld als stadsgewest. Groter woningbestand Stadsgewest Niet vastleggen (OM MISSIES Vervolg Meubelen, tapijt, gordijnen, binnenzonwering. De juiste produkten tegen de juiste prijs. Een hele puzzel. Toch niet. TMC heeft voor u de passende stukken. Kom nu naar onze zaken en overtuig uzelf. Iedere bezoeker kan meedoen met ons puzzelspel en maar liefst 507,. korting verdienen op een eerstvolgende TMC-aankoop. Daarnaast zijn er dagprijzen met 10% korting-cheques. Cultuur Gevonden EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 20 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER A B D I J Demonstrerende ouderen in Hulst De Zeeuwse ouderenbonden krijgen in 1992 gezamenlijk ruim f 82.000,-. Afgezien van een trendmatige verhoging is dit hetzelfde bedrag als het vorig jaar. De bonden moeten dit geld gebruiken voor het betalen van de salarissen van de steunfunctionarissen die bij hen in dienst zijn. Een klein gedeelte van het geld, ongeveer zestiendui zend gulden is bedoeld voor kantoorkosten. Gedeputeerde staten stellen dit voor aan provinciale staten. De ze zullen hierover een besluit ne men in de openbare statenverga dering van 20 december. De staten hebben in 1990 voor het eerst subsidie gegeven voor dit doel. Tegelijk is de afspraak ge maakt dat na twee jaar zou wor den bekeken of de subsidie gegeven moest blijven worden op dezelfde manier. De ouderenbonden, de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) en de Protestants Chr. Ouderen-Bond (PCOB), vin den eigenlijk dat ze meer geld moeten hebben. Hun belangrijkste argument isyde werkdruk van de functiona rissen. De ANBO, die dit jaar bijna dertig duizend gulden ontving, heeft voor 1992 een begroting inge diend tot een bedrag van een dik ke honderduizend gulden. De ANBO zou dan het dienstverband van de functionaris uit kunnen breiden tot dertig uur en tegelijk een administratieve kracht in kun nen huren voor twintig uur. De KBO wilde zijn begroting ver hogen met ongeveer achtduizend gulden tot een bedrag van f 34.500,-. De wens om het dienstverband van de steunfunc- tionaris uit te breiden en het sala ris wat te verhogen is de reden van deze gevraagde verhoging. De PCOB wilde ongeveer vijfdui zend gulden extra, ook om het aantal uren van hun functionaris uit te breiden. De PCOB zou dan op een totaal bedrag uitkomen van ruim 28-duizend gulden. Het college van gedeputeerde staten wil van deze verhogingen niets weten, terwijl het werk van de bonden wel belangrijk wordt gevonden door het college. Maar, zegt het dagelijks provin ciebestuur, als we kijken naar het werk van de bonden dan valt op dat een fiks gedeelte van de tijd wordt besteed aan het ondersteu nen van afdelingen. Dat is lokaal werk en hoort thuis bij gemeen ten. Meerdere gemeenten zijn be reid dit soort wpjk te ondersteu nen. Gedeputeerde staten zeggen ook best te snappen dat de werkdruk De statencommissie welzijn ver gadert maandag 25 november. De vergadering begint om 9.30 uur. Op de agenda staat onder meer: subsidiëring Stichting Nieuwe Muziek, rapportage over de voort gang van de uitwerking van het Dynamisch Streefmodel Wel- zijnsonderzoek (voortgang in de herstructurering van de welzijns- instellingen), vaststelling van de wijzigingen in het beeldende kunstbeleid, een subsidieverzoek van de Coornhertliga, subsidiëring van de steunfunctie voor ouderen bonden en een subsidie voor het onderwijs aan anderstaligen". De statencommissie voor ver keer en waterstaat vergadert eveneens op maandag 25 no vember. Deze vergadering begint om 13.30 uur en vindt plaats in Groenewoud 1 in Middelburg. Er zal gesproken worden over de vaststelling van het sociaal sta tuut opheffing provinciale stoom bootdiensten, het beschikbaar stellen van ruim 30 miljoen gul den voor de kosten van voorberei ding en bouwtoezicht van de nieuwe veerboot, het wijzigen van de veertarieven, het financie ren van het aanbrengen van een asfaltdeklaag op de weg over de Philipsdam, het instellen van een fonds buitengewone Ooster- scheldedijken en en de voortgang van de Westerschelde Oeverver binding. Ook op 25 november, maar dan om 16.00 uur, schuift de staten commissie voor economische za ken aan de vergadertafel. Vervolg laatste kolom voor de functionarissen groot is. Voor een belangrijk deel komt dat omdat de drie bonden ieder een eigen functionaris aan hebben willen stellen. Daardoor gebeurt een fors deel van het werk dubbel op en dat is niet efficiënt. Het college zegt steeds voor stander geweest te zijn van één functionaris voor de drie bonden gezamenlijk. De provincie hoeft niet op te draaien voor de extra kosten die voor een groot deel het gevolg zijn van de keus van de bonden zelf,is de redenering van de gedeputeerden. 17 IEUWS Het rijk heeft de provincie Zee land voor 1992 bedeeld met 646 woningen in de sociale sector. In de marktsector mogen 88 wo ningen in Zeeland gebouwd wor den. Het college van gedeputeer de staten heeft de verdeling over de gemeenten vastgesteld. In de sociale woningbouw mo gen zeshonderd woningen wor den vernieuwd of vervangen. Het rijk gaat er vanuit dat de woning voorraad in Zeeland vrijwel op peil is. Daarom zijn er maar 46 woningen beschikbaar om de woningvoor raad in Zeeland uit te breiden. Bij de verdeling van deze wonin gen over de gemeenten heeft het dagelijks provinciebestuur sterk de nadruk gelegd op plannen die ten goede komen aan de huis vesting voor ouderen en op plan nen die passen in de uitvoering van stads- en dorpsvernieu- wingsaktiviteiten. Ook het vervangen van woningen betekent nieuwbouw. Het rijk gaat er van uit dat het aantal nieuw te bouwen woningen ge pland is op basis van het aantal woningen dat op termijn wordt vervangen. Gemeenten hebben de vrijheid de nieuw te bouwen woningen ook in uitbrei dingsplannen te realiseren. De sloop van de woningen die in 1992 worden vervangen hoeft niet in hetzelfde jaar te gebeuren, dat mag ook later. In de praktijk is dit "later" een rekbaar begrip". Gemeenten houden daar in hun plannen ook rekening mee. Het resultaat hiervan is dat het vol gend jaar de stijging van de wo ningvoorraad hoger zal zijn dan de 46 huizen waarmee het wo ningbestand mag worden uit gebreid. In latere jaren zal deze stijging mo gelijk worden rechtgetrokken. Volgens de door gedeputeerde staten vastgestelde woningverde ling zullen in de gemeente Duive- land twintig zorgwoningen worden gebouwd, kan Zierikzee veertig woningen realiseren in een stadsvernieuwingsplan waarvoor ook geld beschikbaar komt uit de knelpuntenpot stadsvernieuwing, komen er twintig aanleunwonin gen in Yzendijke (gemeente Oost- burg) en zal in Sluis een woonzorgproject afgerond wor den met de bouw van 15 wo ningen. Voor de uitvoering van de dorps vernieuwing in Sint Kruis (ge meente Aardenburg) zijn vier woningen beschikbaar, Terneu- zen krijgt negentien woningen voor ouderenhuisvesting en in Sint Philipsland kunnen acht be jaardenwoningen worden ge bouwd bij bejaardencentrum "De Rozenboom". In de marktsector kunnen 88 wo ningen worden verdeeld over de hele provincie. Stadsgewesten horen negentig procent uit de marktsector toegewezen te krij gen. Dat althans is de mening op het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer. Omdat Zeeland geen stadgewest heeft vindt het rijk dat deze negentig procent moet worden toegewezen aan Vlissin gen en Middelbtfrg. Het college van gedeputeerde staten is het hiermee niet eens omdat er dan te weinig overblijft voor de andere gemeenten. Om een tweetal projecten in Goes en Terneuzen te ondersteunen krij gen deze plaatsen respectieve lijk acht en tien woningen toege wezen. Dan blijven er nog zeven tig woningen (80%) over die gelijkelijk worden verdeeld over Vlissingen en Middelburg. Formeel moet de staatssecreta ris van volkshuisvesting de be sluiten van het college goedkeu ren. Het isdus nog afwachten ge blazen of de staatssecretaris accoord gaat met het door het college ingenomen standpunt dat iets afwijkt van het rijks beleid. Het dagelijks bestuur van de pro vincie wil zich nog niet binden aan een verdeling van aantallen woningen over de jaren na 1992. Tot nu toe deed het college wel uitspraken over ook de volgende jaren. Dit omdat met alle Zeeuwse ge meenten nog overlegd wordt over regionale samenwerking op het gebied van volkshuisvesting. Het is de bedoeling dat de verdeling per gemeente van de gesubsi dieerde woningbouw in de toe komst door de samenwerkende gemeenten binnen een regio zelf wordt gedaan. Het college van gedeputeerde staten vindt het beter een pas op de plaats te maken in deze nog on zekere situatie. mm Aan de orde komen de haven schapsstukken van Vlissingen en Terneuzen, subsidies uit het so ciaal economisch ontwikkelings fonds voor een schakelopleiding bouwtechniek aan de Janneke Dierxschool en voor de uitvoering van de statenmotie landbouw. Uit het toeristisch recreatief ontwik kelingsfonds worden bijdragen gevraagd voor de aanleg van een fietspad langs het Veerse Meer, voor Boot Dusseldorf, voor een promotiemedewerker bij de streek-VVV Schouwen-Duive- land en voor een brochure "Sa men sterk". Woensdag 27 november verga dert de commissie ziekenhuis zorg van de Raad voor de Volksgezondheid (Ravoz), aan vang 13.45 uur. Op de agenda staat onder meer een notitie over de stelselwijzi ging in de gezondheidszorg en een notitie over ouderen in het zie kenhuis. De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg van de Ravoz bespreekt don derdag 28 november, aanvang 9.45 uur, een discussiestuk over verschillende modellen van het case-management. Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De statencommissies vergade ren, tenzij anders vermeld, in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De Ravoz-commissies vergade ren in Magnolia, Magnolia 3 in Goes. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Mid delburg. Jtóö; Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 ,/ÊROlElJ l'MC' valf elke olfcrlc verrassend I gunstig uil Kwalileilsprodukten van gerenommeerde fabrikanten legen scherpe prijzen. Daarbij komt dal wij: gordijnen gratis opmeten en op maat maken, tapijt.gratis leggen, meubels gratis monteren en trappen stofferen vanaf 75. Betaal dus niet teveel: Kom nu naar TMC MEUAELEN KRUININGEN MeuK'k entrum vixtr .il uw meubelen, tapijt en gordijnen Zandweg tb Tel. 01130-2626 Speciaalzaak voor al uw tapijt, karpetten en gordijnen Slaapatdeling Couwervestraat SI Tel. 01100-1 352S MIDDELBURG Speciaalzaak voor al uw tapijt, karpetten en gordijnen Slaapafdelmg Korendijk 34 Tel. 01180-23632 TAPIJT- EN MEUBELCENTRUM De Southern Blues-Rock Band. afgewisseld met tekenfilms. De kei. Kaarten zijn in de voorver voorstelling wordt gepresenteerd koop verkrijgbaar bij de door Judith de Bruijn en Han Pee- Stadsschouwburg. W>l te melden' Postbus 5017 4330 KA Middelbuig In het kader van de serie 'Blues op zondag' treedt in Bar Ameri can zondag 24 november om 15.30 uur de Southern Blues- Rock Band op. Deze formatie heeft in haar drie jarig bestaan vooral in het zuiden In de Lutherse kerk in Middelburg wordt vrijdag 22 november een concert gegeven door twee vo cale ensembles: Quodlibet en Musica Cordis. Beide ensembles staan onder lei- cii uooiwi vuii in;, iui iO ci ion ne bekendheid gekregen. Veelal werd opgetreden in café's, maar ook regelmatig in jeugdcentra. Hun hart ligt dan ook helemaal bij de live-optredens, ondanks een kort geleden genomen zijsprong naar het studiowerk in verband met de opname van een CD. ding van dirigente Tettie Wie- chers en zingen werken van onder andere Byrd, Poulenc en Grieg. Het concert, dat om 20 uur begint, is tevens bedoeld als afscheid van de vertrekkende di rigente. In de Stadsschouwburg in Mid delburg wordt zaterdag 23 no vember de Wordt Vervolgd Clubdag gehouden vanaf 13.15 uur. De clubdag is een middag voorstelling die om 13.15 uur be gint met een stripmarkt. Om 14.15 uur volgt een zaalprogram ma met een aaneenschakeling van dolkomische acts van clowns, liedjes over stripfiguren, een zaalspel waarin kinderen hun meest favoriete stripfiguur kun nen imiteren en imitaties van 'de man met de duizend geluiden' Jan Zijdel; het programma wordt In het jongerencentrum Midgard in Middelburg treedt vrijdag 22 november om 22.30 uur het theater-cabaretduo Fifi L'Amour en David de Most op. De show van het duo bestaat voornamelijk uit (Engelstalig) theater, muzikaal cabaret, piano en zang. Hun gevoel voor komi sche en ironische parodie brengt verschillende extremen tot el kaar: van subliem tot belachelijk en van provocerend tot gevoelig. Ook put het duo uit diverse muzi kale stromingen variërend van klassiek tot punk. In een serie koffieconcerten, die op zondagochtend in Sluis wordt gegeven, treedt zondag 24 no vember het Walcherse succes volle kamermuziekduo Maurice Heugen (fluit) en Marianne Boer (piano) voor het voetlicht om 11 uur in de Raadszaal van het Slui- se stadhuis. Het duo speelt werken van Beet hoven, Caplet, Widor, Schubert en Borne. Onlangs won dit Zeeuwse tweetal, dat in Amster dam woont en musiceert, een in ternationaal kamermuziek-concours in het Ita liaanse San Bartelomeo al Mare. In juli wonnen de 23-jarige Mari anne Boer en de één jaar jongere Maurice Heugen de prijs Rovere d'Oro. Tijdens het concert in Sluis spreekt de auteur Adriaan Morriën de verbindende teksten. Ook leest de 79-jarige Morriën een aantal verhalen voor waarin klassieke muziek een hoofdrol speelt. Mede door de sponsoring van Zekatel is mogelijk om het concert gratis bij te wonen. China - Het Activiteiten Cen trum Vlissingen houdt donderdag 28 november van 14-16 uur een filmmiddag over China in Het Woltershuis in Vlissingen. De middag is, evenals alle andere ac tiviteiten, alleen toegankelijk voor de eigen deelnemers (uitkerings gerechtigden). Inlichtingen 01184-14660. Middelburg - Bij de gemeente politie in Middelburg zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, bril etui, baal veevoer, rekenma chientje, ijsmuts, regenjas, das, paraplu, portemonnee met in houd, gouden armbanden, zil- verkl. speld, zilveren halsketting, zilveren armband, sleutels, da mestas. Huisvesting voor bejaarden

de Vlissinger | 1991 | | pagina 17