'Ik begon met zes spijkerbroeken' Veel publiek op muzikale avond van Bang Olufsen Kruiswoordraadsel Medische snuiters C C Housstyle: van alles in stijl Leo Peute opent 5e café Theaterlijn Studio Peer Uitbreiding en nieuwe outfit voor Meermarkt Welsinge Informatiemiddag en -avond bij foto/video Verschoore Elektro Aanbiedingen Kleurwedstrijd bij L. Maas EEN KWART EEUW BRAMMETJE DUMP ■HARTGRONDIG INITIATIEF VAN DERT AUDIO/VIDEO In weer en wind Woensdag 13 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Door de overname van café De Vriendschap in Oost-Souburg heeft de horecaman Leo Peute thans vijf café's over heel Zee land. Hoewel Leo Peute niet uit een horecafamilie afkomstig is is hij een caféman in hart en nieren. Vanuit café-restaurant De Geere aan de Langeviele in Middelburg bestiert hij zijn cafés en sponsort tussen alle bedrijven door nog menige sportclub in Zeeland. Acht jaar geleden stopte hij als bedrijfsleider bij een installatiebe drijf om zich toe te gaan leggen op de horeca. Voordien was hij ooit nog eens kelner geweest op het veerpontje van Zierikzee naar Kats en samen met zijn vrouw namen zij het café De Geere over. De zaken gingen goed en sinds dien heeft hij zijn eigen oude stamkroeg 't Sloepje in Zierikzee overgenomen, staat zijn dochter in café 't Klompekot in Ovezande en is hij eigenaar van het café 't Hoekje in Middelburg. Een uitgesproken visie op het ho- recawezen heeft Leo Peute niet. "Je moet er gewoon voor zorgen dat als een klant binnen komt jij hem eerder ziet dan hij jou. Een klant moet zich welkom voelen", vindt Leo Peute. In zijn cafés komt jong en oud en Leo Peute beschouwt een café als een ont moetingsplaats waar mensen ge zellig iets kunnen drinken. Sinds twee weken bezit hij ook café De Vriendschap in Oost- Souburg. "Met een inwonersaan tal van rond de 18.000 mensen moet zo'n plaats toch een gezelli ge plek hebben waar mensen el kaar kunnen ontmoeten". Leo Peute in zijn café De Geere Vandaar dat Leo Peute graag dit café overnam. In elk café van hem hangt er wel een vitrinekast met bekers van diverse sport clubs. Door verschillende sport clubs te sponsoren, zoals de voetbalclub Middelburg en RCS in Oost-Souburg hoopt hij dat sportmensen bij hem nog eens napraten over de afgelopen voet balwedstrijd. Leo Peute ontbreekt niet als zo'n voetbalclub zijn café bezoekt. "Vaak zit ik boven de administra tie te doen, maar als ik het gezel lige geroezemoes van het café hoor dan ben ik zo weer bene den", aldus Leo Peute. Vorige week woensdag stond de winket van Foto/video Ver schoore aan de Badhuisstraat 60 in Vlissingen in het teken van de videofilm. Zowel 's middags als 's avonds kon de clientèle van Verschoore in de zaak terecht voor uitgebreide informatie over filmen en video. Er werden gemonteerde films getoond die met behulp van een super VHS recorder waren gemonteerd en van achtergrondmuziek waren voorzien. Medewerking kregen Ad Verschoore en zijn personeel van JVC-medewerker A. He- merik die op alle vragen van het talrijke publiek een bevredigend antwoord gaf. Het is feest bij Brammetje Dump. Bram Vreeke, oprichter en eigenaar van de drie bekende winkels in gereedschap, elektro- nika, vrijetijdskleding en sport- en campingartikelen, viert deze maand met zijn personeel en klanten het 25- jarig bestaan van de zaak. En ook al worden er allang geen dumpartikelen meer verkocht, aan naamsverandering denkt nie mand. In Vlissingen en Goes, maar vooral in Middelburg is Brammetje Dump een begrip. Voor de stap uit een kraam met gereedschap op de markt naar een verdieping met alle merken spijkerbroeken, was slechts een kwart eeuw nodig. Er zijn tien da gen lang aantrekkelijke aanbie dingen. Hoe vaak wordt het niet gezegd: Kijk even of Brammetje Dump het heeft. Achter die naam steekt een ondernemer met visie. Bram Vreeke lijkt een tevreden mens als hij samen met zijn broer Henk, bedrijfsleider in de Middel burgse vestiging en ook precies 25 jaar bij de zaak, vertelt hoe het allemaal begon. „Voordat ik in Middelburg een winkel in gereed schap opzette, had ik al acht jaar op verschillende markten in en buiten Zeeland gestaan. Daar kreeg ik genoeg van en toen ik een bouwvallig pandje Achter de Houttuinen zag, was ik zo ver kocht. Dat hebben wij gerestau reerd en in de loop van de tijd zijn daar nog drie panden achter en naast bijgekomen. Naast gereed schap en transistorradio's begon ik met zes spijkerbroeken en toen ik er aan het einde van het jaar vier verkocht had, was de leve rancier dik tevreden", vertelt Vreeke lachend. „Daarna is het heel hard gegaan. Er kwam een sportafdeling bij, waar ook regen kleding verkocht werd en een ra ge werd de verkoop van militaire spullen: Natojacks, legertassen en dergelijke", vult broer en oud marineman Henk hem aan. „Dat is gelukkig over gegaan". Brammetje Dump begon twintig jaar geleden al een campingafde ling die nog steeds groeit. Ook de verdieping met vrijetijdskleding, waar ondermeer spijkerbroeken van alle merken verkrijgbaar zijn, wordt voortdurend uitgebreid. Het plan is de hele sportafdeling te moderniseren. Henk Vreeke: „Er komen steeds jongere men sen in onze zaak. Duidelijk een publiek dat veel te besteden heeft, dat merk je. Ook de elektro-afdeling, waar naast ap paratuur tevens alle onderdelen voor de CB's, de zogenaamde bakkies, te vinden zijn is een De gereedschapswinkel in de beginjaren. trekker. Helaas moesten we deze afdeling wel achter glas brengen vanwege de diefstal. Hetzelfde gaat nu gebeuren met de schietsport, want van de buksen kan geen enkele jongere afblij ven. Daar moéten ze aanzitten." In 1976 opent Brammetje Dump een tweede zaak aan de Walstraat in Vlissingen en in 1982 ook in Goes. De vestiging in de Scheldestad heeft daar een flinke recessie meegemaakt, maar sinds twee jaar is men uit het dal. „In Goes is het vanaf het begin goed gegaan, maar omdat we in Middelburg ook meer profi teren van de toeristen en het campinggebeuren daarom heen, blijft de hoofdstad de beste ver koopresultaten leveren. Daar hebben wij ook de grootste naamsbekendheid. Ter gelegen heid van het jubileum hebben wij 25 aanbiedingen op alle afdelin gen van onze zaak, die voor een bodemprijs verkocht worden. Daarnaast krijgt iedereen van 10 tot 20 november tien procent korting op alle overige artikelen", besluit een tevreden Bram Vreeke op de dag van zijn jubileum. De grootste banaan ter we reld, zaterdag in Middelburg Bij L. Maas Zn, groenten en fruit, staat vrijdag 15 en zaterdag 16 november de grootste (op blaasbare) banaan ter wereld voor de winkel aan de Oude Vlis- singseweg. Die banaan staat er niet uitslui tend als decoratie, maar dient als uitnodiging voor kinderen om te komen deelnemen aan een kleur wedstrijd, waarbij - aldus Louis Maas - aantrekkelijke prijzen zijn te winnen. Trouwens: alle deelne mers aan de kleurwedstrijd krij gen alvast een attentie. De groente- en fruitwinkel van Maas is vrijdag van 8 tot 18 uur en zaterdag van 8 tot 14 uur ge opend. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. De oplossing van deze puzzel moet binnen week (op brief kaart) verzonden worden aan: Redactie De Faam/De Vlissin- ger. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een stad in Griekenland. Dit is de oplossing. 64 - 65 - 21 -51 -5 - 57 - 30 - 22 - 47 HORIZONTAAL: 1 vuurspuwende berg; 6 rubber; 11 leunstoel; 12 file; 13 schrede; 14 vreemde munt; 15 voorz17 pers. vnw.; 19 voorz.; 21 rode schmink; 24 jong dier; 26 bloeiwijze; 29 vierhandig dier; 30 gezelschapsspel; 32 uitschot; 33 opening; 34 volksnaam van de kauw; 35 ter herinnering: 37 papegaai; 38 omslagdoek; 39 garenspil; 40 danspartij; 42 stoomschip; 44 boom; 45 onderricht; 48 adviescollege; 50 opschrift; 53 vochtmaat; 54 vast in iemands binnenste gevestigd; 56 Ned. rivier; 57 dans; 58 Amsterdams peil; 60 muzieknoot; 61 uitroep van pijn; 62 konijnenjager; 64 fijn weefsel; 65 voorz.; 67 mann. beroep; 69 mann. beroep; 70 roofvis. VERTIKAAL: 1 overeenkomst; 2 kant v.e schip; 3 gezamenlijk opge zet; 4 rijstbrandewijn; 5 houten drinkkom; 6 tuimeling; 7 muziekinstr.; 8 verzoekschrift; 9 pers. vnw. 10 dans; 16 deel van Europa; 18 deel v.d. hand; 20 pakkingsstof; 22 grootvader; 23 gelukkig nieuwjaar; 24 schuifbak; 25 lengtemaat; 27 naschrift; 28 alvorens; 30 grote snelheid; 31 vrucht; 34 oogholte; 36 bosgewas; 40 legeronderdeel; 41 voorz.; 43 schrijfwijze; 46 griezelig; 47 overblijvend deel; 49 dat is; 51 titel; 52 voegw.; 53 per adres; 55 lijfwacht; 57 familielid; 59 deel van Z. Amerika; 60 tijdelijke toestand; 63 insekt; 64 gezichtseinder; 66 uit roep; 68 eerstvolgende. Die collega had het knap moeilijk maandagochtend. Woedend was'ie. Over het onfatsoen van de dienstdoende weekeind- arts. En ik kan hem begrijpen. Zelf heb ik zo'n pil (bargoens in het leger voor dokter) ooit bijna de strot dichtgeknepen. Dat was om m'n zoontje die jaren geleden weet ik veel welke ziek te met hoge koorts had. Die pil kwam de trap op met de mede deling dat ik voortaan maar met het kind op spreekuur moest komen. Let wel: hij had het kind te bed nog niet gezien. Wat ik toen gezegd heb Afgelopen weekeind stuiterde het zoontje van m'n collega op de stoeprand. Een jaap van een wond had'ie op z'n kin. En omdat hij (de collega dus) en zijn vrouw hun zaakjes goed wil len regelen, knippen ze elke woensdagavond de rubriek week enddiensten uit deze krant. Binnen een minuut na het alarm van buiten meldde de weekeindarts zich dus al aan de andere kant van de telefoon. 'Ga maar naar Vlissingen. Naar het ziekenhuis. Ik begin over vijf minuten met het spreekuur', antwoordde de geneeskundi ge koeltjes, terwijl het zoontje angstig in het hoekje van de keuken hulp kreeg om het gulpende bloed zoveel mogelijk te gen te houden. De collega, hoewel netjes en van de kerk opgevoed, beheerste heel even zijn lippen niet, vermande zich en reed razendsnel naar het Vlissingse ziekenhuis. 'Waarom komen jullie hier. Middelburg heeft ook een EHBO- post', reageerde de verpleegster in Vlissingen tegen de toen nog meer ontredderde collega, die gelukkig gesteund kon wor den door zijn vrouw omdat die ook iets medisch doet. Vlissingen heeft wel geholpen. Met vier krammetjes is de wond gehecht. Onbegrip - had men in Vlissingen - over die weekeindhuisarts die toch al heel wat jaartjes meeloopt. En omdat ik zelf ook al eens flink in de clinch heb gelegen met zo'n vreemde medisch doorgeleerde snuiter die naar mijn ge voel meer waarde hecht aan zijn derde huis in Liechtenstein dan aan patiënten van een collega, moeten wij als afhankelijke patiënten actie gaan voeren. Actie voor commerciële gezond heidszorg. Wedden dat het dan allemaal beter en goedkoper wordt? Ad Hanneman Een volle zaal toehoorders rea geerde vorige week donderdag enthousiast op een muzikale avond in hotel Britannia/Waterto- rer., die door Bang Olufsen werd gehouden op initiatief van Dert Audio/Video uit Vlissingen. In de grote zaal van het hotel pre senteerde audio-consulent Ruud Koudstaal een afwisselend mu ziekprogramma. Op speelse wijze gaf hij korte toelichtingen op de verschillende muziek- en luidsprekersystemen van Bang Olufsen met inpassing van televi sie en video-apparatuur. Middels een toneeldecor werd tevens ge demonstreerd hoe met het Beolink-systeem apparatuur in het gehele huis kan worden ge bruikt. Zowel voor als na de pau ze was er een diapresentatie met impressies uit Wenen waarbij muziekfragmenten van Mozart ten gehore werden gebracht. Een balletgroep van Joke Louwerse besloot de avond met de uitbeel ding van 'A Dream'. VERTIKAAL: 1 hevig; 2 NB; 3 sol. 4 wreef; 5 Oder. 6 rem; 7 s s 8 rumba. 9 eis; 10 ik; 11 slordervos; 13 boa; 15 verf; 17 slee. 18 handel; 20 poef. 22 soep; 23 kool; 25 ezel 26 TT; 28 v.m.; 30 stout; 31 klomp; 33 vademecum; 35 ion; 37 koe; 40 reling; 43 knot; 46 kant; 48 Mook; 50 slap; 52 NS; 54 roet; 55 mm; 57 mark; 59 klier; 61 spoor; 62 rotje; 65 els; 66 Amer; 69 moe; 70 are; 71 roe; 73 St.; 74 ct.; 75 Lt. Winwoord: OCCASIONEEL Eind vorige week heropende be drijfsleider E. Commandeur zijn supermarkt Meermarkt Welsinge aan de J.W. Thibautstraat in de Middelburgse Magistraatwijk na een korte verbouwing. In drie da gen tijd werd een uitbreiding van de verkoopoppervlakte en het as sortiment gerealiseerd en werd zijn winkel samen met het gehele winkelcentrum onderworpen aan een flinke opknapbeurt. Sinds de tijd dat Commandeur startte met wat toen nog Super Zuid heette, is er al heel wat ver bouwd en verbeterd: „Met de nu gerealiseerde uitbreiding van 350 naar 450 m2 verkoopruimte kun nen we ons optimaal richten op de totale bevolking van Middelburg-Zuid omdat alle supermarkt-onderdelen volop uit de verf komen en we een prijsstelling kunnen hanteren die een goede concurrentie is ten op zichte van vergelijkbare super markten. Het bedrijf is voorzien van een heel moderne inrichting en kan voor een buurt- supermarkt een grote supermarkt worden genoemd". Overigens heeft het gehele win kelcentrum een face-lift onder gaan. Het geheel is opnieuw geschilderd, van een nieuwe overkapping voorzien en opnieuw betegeld. Daarbij werd een ver- Op vrijdag 29 november staat Studio Peer in de Middelburgse Stadsschouwburg met een win naar van deze puzzel tussen het publiek. Oplossing van puzzelkrant 6/11 HORIZONTAAL; 1 hansworst; 8 Reims. 12 bordes; 13 buik; 14 v.v.; 16 leem; 17 soms; 18 ho; 19 iep; 21 er; 22 slab; 23 kar 24 groef; 26 toe. 27 avond. 29 fez; 30 steek: 32 mode; 34 feit; 36 LK; 38 lev; 39 ar; 41 lood; 42 rook; 44 LO; 45 dek; 47 nu, 49 mens; 51 elan, 53 tromp; 56 olm, 58 Minsk. 60 oom; 61 staar, 63 ent, 64 leek; 66 AP; 67 pro; 68 cg 69 milt; 70 Amor; 72 kt.. 73 soes; 74 Creool; 76 mijter; 77 sterretje. te.: -4» Een doorkijkje in Meermarkt Welsinge van bedrijfsleider Commandeur (inzet). Chris Hanraads en Chevifa Boudhina in hun nieuwe winkel Na een jaar leegstand heeft het pand aan de Walstraat 68 in Vlis singen gelukkig een nieuwe be stemming gekregen. Cherifa Boudhina en Chris Hanraads zijn begonnen met een winkel voor matrassen, bedden, tapijten en gordijnen. Onder de naam van C C Housestyle, de twee letters C staan voor hun voornamen, verkopen zij bekende merken te gen scherpe prijzen. Chris Hanraads is daar duidelijk over. "Vroeger kochten mensen een bed en gingen dan er een matrasje bij zoeken. Tegenwoor dig letten de mensen veel meer op de kwaliteit van de matras. Eerst zoeken ze een goede ma tras uit en pas daarna komt de ombouw". Doordat Chris Han raads en Cherifa Boudhina jaren lang in deze branche werkzaam zijn geweest, weten zij waarover ze praten. Voor Walcheren zijn zij de exclusieve dealer van de Rawi- matrassen. Een merk dat volgens Chris Hanraads matrassen levert in alle maten en vormen. Boven dien levert Rawi ook matrassen voor mensen die last hebben van hernia en allergieën. Vooral oude re mensen hebben specifieke wensen op het gebied van ma trassen. Door hun goede contac ten met leveranciers kunnen Chris Hanraads en Cherifa Boud hina aan de wensen van deze se- niorengroep goed voldoen. In de etalage van de winkel hangen be drukte gordijnen. "Ook leveren wij mooie gordijnen. Een merk als Kobefab is echt heel exclusief", vindt Chris Hanraads. C C Housestyle is verder gespeciali seerd in draperieën en lamellen. En net zoals bij de levering van gordijnen wordt bij de verkoop van vloerbedekking alles gratis opgemeten en gelegd. In het aanbod van vloerbedekkingen ontbreken de moderne trends niet bij C C Housestyle. "Lino leum verkopen wij ook in maar liefst 20 kleuren. En wij verkopen ook Marmoleum, da's gemar merd Linoleum", vertelt Chris Hanraads. Er was veel belangstelling voor de muzikale avond van Dert Audio/Video. Uit in Zeeland toverde voor een winnaar van deze puzzel wel een heel bijzondere uitvoering uit zijn culurele koker, namelijk Studio Peer die een fascinerend poppen theater brengt dat Mozart ver tolkt. Geen alledaagse uitvoering dus, maar wel een die je gezien moet hebben, oordelen kenners. De voorstelling stelt de dood van Mozart centraal. Na de begrafe nis van de beroemde componist deed immers het praatje de ronde dat de jonge Mozart vergiftigd zou zijn. En die 'moord op Mo zart' prikkelt de verbeelding, zo blijkt uit een aantal romans. Stu dio Peer kende ook die prikkel en ging op onderzoek. De uitkomst daarvan staat nu op de planken en menig recensent verhaalde ly risch over wat hij die avond had gezien. 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgevereij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het vissersle ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch verant woord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de elementen en onder povere sociale omstan digheden werd de vis duur be taald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. beterde toegankelijkheid voor rolstoelen aangebracht en kent het winkelcentrum sinds enkele dagen een afsluiting met behulp vari automatische deuren. Com mandeur: „We willen ons als win kelcentrum in de toekomst nog meer richten op activiteiten in de buurt en voor de buurt omdat we toch veel te bieden hebben met de vestigingen van een super markt, slager, bakker, kapper, apotheek en postagentschap. En er zijn nog andere plannen voor de toekomst maar daar hebben we het later nog wel eens over." <1. WL imf iim in li —Till—i P8P i g«

de Vlissinger | 1991 | | pagina 23