Rij-impressie Auto Poppe Walcheren B.V VOLKSWAGEN GOLF 1.8 CL Kit voor Peugeot 106 Aanrijdingslijn van ANWB Detailwijzigingen Seat Marbella Beperkte oplage Samurai Pepper Hij is er ...de nieuwe Golf. PZC WEEKBLADEN Deze Autokrant Extra is stevig gevuld met nieuws en achter gronden uit de autowereld. Samenstelling en redaktie: A. de Buck, Auto-Poppe Wal cheren BV, P. Goedbloed, Autobedrijf Goedbloed, Th. Louisse, Louisse Auto BV J.A. Dijkwel, Dijkwel Vlissingen BV, J. Richter, Autobedrijf Van Fraassen. J. Cevaal, Toyota Cevaal en Auto rama Walcheren Redactie: Tony Vos Eindredactie A. Hanneman. Informatie over advertenties: 01184-84000. Deze Autokrant is een uitgave van PZC-Weekbladen. Het Duitse VAG-concern is gewend haar modellen vele jaren mee te la ten gaan, zodat de introductie van een opvolger een waar evenement is. In het geval van de nieuwe Golf hebben we te maken met nieuws van wereldbelang. Vele miljoenen exemplaren van de eerste en twee de generatie dienen dagelijks de klant, zodat het nieuwe model een vergelijkbaar succesvolle toekomst kan worden voorspeld. VW heeft in ieder geval haar best gedaan een volledig nieuwe auto neer te zet ten, die echter voor de volle 100% oogt als een Golf. Indrukwekkend Behaaglijk Stuurbekrachtiging Prijzen Woensdag 13 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Gildeweg 22, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0H84-19610 De nieuwe Peugeot 106 heeft in zijn eerste weken op de Nederlandse markt een forse golf belangstelling over zich heen gekregen. De meeste dealers hebben het complete mo deloverzicht in huis en beschikken ook over demonstratie-auto's. Peugeot biedt de 106-koper meteen de mogelijkheid zijn of haar auto te personaliseren met een uitgebreide reeks accessoires. Een dertig pagina tellende folder die bij de dealer kan worden afgehaald, meldt de meeste mogelijkheden op het gebied van wie len, bekledingshoezen, sturen, schuifdaken, imperiaal-systemen, trekhaken, audio- apparatuur, alarminstallaties, extra lampen, spatlappen en kinderzitjes. Iedere automobi list vindt er wel iets voor zijn/haar gading tus sen. De echte sportieve 106-liefhebber kan zijn auto meteen een aggressievere aanblik mee geven met een speciale carrosserie-set. Het is gemaakt uit RIM, een met polyurethaan geïn jecteerd compositiemateriaal dat veerkrachtig is. De set bestaat uit een voorspoiler, achter spoiler, uitgebouwde voor- en achterscher men, dorpellijsten en een dakspoiler. Met de juiste wielen eronder oogt de 106 meteen als een kleine rally-auto. De 106. Sinds 1 november kent de ANWB een specia le telefoonservice voor verkeersdeelnemers die een aanrijding hebben gehad. Onder de bijna 3 miljoen ANWB-leden hebben er jaar lijks 450.000 met een aanrijding te maken, een kostenpost van ruim 1,3 miljard gulden. Het 'slachtoffer' krijgt naast de schade aan de eigen auto vaak te maken met bijkomende kosten voor wegslepen, vervangend vervoer, expertise en no-claim verlies. ANWB Rechts hulp wil ANWB- leden met problemen rond een aanrijding gratis adviseren en wijzen op mogelijkheden om de genoemde kosten even tueel vergoed te krijgen. Ook voor eenvoudige vragen als het invullen van het schadeformulier kan de lijn worden gebeld: 070-3147666. De Aanrijdingslijn is bedoeld voor alle verkeersdeelnemers, dus ook motorrijders, (brom)fietsers en voetgan gers. Op alle ANWB kantoren is een handlei ding verkrijgbaar voor de Aanrijdingslijn met praktische tips, illustraties van veel voorko mende ongevallen en nuttige adressen. ANWB-leden betalen f.8,95,= en niet-leden f.9.95, Het boekje is ook in de boekhandel verkrijgbaar. Klasse-voorbeeld Volkswagen heeft gekozen voor een gelijkma tige invoering van het nieuwe model. In een aantal fabrieken loopt de Golf II nog van de band, vooral voor de Oosteuropese markten. In eerste instantie bestaat het programma uit een drie- en vijfdeurs hatchback met een rui me keus aan motoren en uitrustingsniveau's. Later zal het gamma worden aangevuld met een stationcar, sedan (Jetta-opvolger) en mis schien een cabriolet. We kozen voor deze test voor een 1.8 in de basis CL-uitvoering. Bij het ontwerp heeft VW de strakke lijnvoe- ring van de eerste twee Golfs volledig laten varen. De nieuweling is geheel volgens onge schreven wetten in bolle vormen opgetrokken. Wat afmetingen betreft is de Golf III nauwe lijks groter geworden. Echter door het nieuwe uiterlijk oogt ie wat compacter. Het front is ronduit indrukwekkend met zijn grote koplam pen en smalle grille. Naast de richtingaanwij zers in de bumper zit nog ruimte voor bijvoorbeeld mistlampen. De achterzijde ken merkt zich door grote lichtunits en een achter klep die helemaal tot op de bumper open gaat en zodoende een goede toegang geeft tot de bagageruimte die wat volume betreft onaan getast is gebleven. Al vanaf het basismodel is de achterbank in twee ongelijke delen neer klapbaar. De CL- versie beschikt aan de bui tenkant over twee buitenspiegels, stootstrips op de flanken, extra richtingaanwijzers op de voorschermen, zwarte bumpers, stalen wielen met naafkappen en een achterruitwisser. Heel langzaam wordt ook een basis Golf een com plete auto. Na het openen van de forse voorportieren ne men we plaats achter het stuur. Het dash board is typisch Volkswagen, maar veel mo derner van vormgeving door ook hier weer het toepassen van ronde vormen. De stoelen lij ken wat vlak, maar bieden in de praktijk een comfortabele zit. De hoogteverstelling van de bestuurdersstoel is een prettige voorziening. De bekleding van meubilair en deurpanelen heeft als hoofdkleur donkergrijs en is op be schaafde wijze met wat andere kleurtjes op gefleurd. De nieuwe Golf biedt een behoorlijke binnen ruimte voor vier volwassen personen. In ons geval was de auto voorzien van een toerentel- ler en een digitaal klokje. Alle Golfs hebben voortaan een digitale kilometer- en dagteller onderin de snelheidsmeter. Met een klein knopje kan van functie worden verwisseld. De verwarming en ventilatie worden met drie draaiknoppen bediend. De installatie is doeltreffend en levert snel na het wegrijden een aangename temperatuur. Een aardigheidje is in de lichtschakelaar inge bouwd. De draaiknop kent drie standen (uit, stadslicht, dimlicht) en kan worden uitgetrok ken om het mistachterlicht aan te zetten. Wordt de verlichting volledig uitgezet, dan dooft ook automatisch de mistlamp en gaat bij het weer aanzetten niet vanzelf branden. De nieuwe Golf is een behaaglijke auto die meteen een gevoel van degelijkheid en veilig heid op zijn inzittenden uitstraalt. En wat dat betreft is de nieuweling nog wat volwassener geworden dan zijn voorganger. Het motorenprogramma loopt uiteen van een 1.4 liter van 60 pk tot en met de uiterst krach tige 2.8 liter VR6. Onze testauto was voorzien van de derde motor uit het pallet, een 1.8 liter injectiekrachtbron met een vermogen van 90 pk bij 5500 tr/min. Importeur Pon heeft beslo ten alle auto's standaard te voorzien van een handgeschakelde vijfbak, die zich bijzonder prettig laat bedienen. Door een behoorlijk koppel van 145 Nm bij 2500 tr/min is de 90 pk Golf een auto voor vele rijstijlen. Niet voor niets wordt dezelfde krachtbron is de sportieve GT geleverd. Het enige technische verschil van de 90 pk motor met de minder bedeelde versies is de aanwe zigheid van een stabilisatorstang voor. Hier door heeft de auto een prettige, comfortabele en redelijk sportieve wegligging. Gezien het motorvermogen en de bijbehorende presta ties, is de stabilisator geen overbodige luxe. Met een totaalgewicht van 1020 kg haalt de Golf CL 1.8 90 pk een top van 180 km/u en accelereert in 12,1 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Heel keurige prestaties, die door het toepassen van een andere versnel lingsbak bij de GT nog iets beter zijn. Een bijzonder prettig accessoire wat op onze auto aanwezig was, is stuurbekrachtiging. Net als bij de vorige Golf is dit een welkome aan vulling op de standaarduitrusting. Inparkeren wordt zodoende een fluitje van een cent, ter wijl de installatie bij hogere snelheden in vol doende mate afneemt. Een ander belangrijk comfort bepalend onder deel is het geluidsniveau wat zeer binnen de perken blijft. Zowel wat betreft stoelen, aan kleding) vering en geluid is de nieuwe Golf een dijk van een auto. Bovendien speelt Volks wagen bewust of onbewust in op het gevoel van de koper. Alhoewel de auto in vergelijking met enkele niet-Duitse concurrenten wat karig is met betrekking tot de uitrusting, wint de Golf het op volwassenheid en stelt daarom in z'n eentje een voorbeeld voor de middenklas se. Kortom, de nieuwe Golf is een meer dan uitstekende auto waar de concurrentie het moeilijk mee zal krijgen. ter en dat terwijl er stevig aan getrokken werd. Het uitgebreide modellenpallet start met de 1.4 CL met vijfbak en een deelbaar neerklap- bare achterbank. Deze auto gaat f.27.790, kosten en wijkt zodoende niet veel van grote concurrenten als de Opel Astra en Ford Escort. Het tweede model is de 1.8 CL met 75 pk motor die voor f.29.990,= in de prijslijst staat. Onze sterkere 90 pk variant moet f.32.290,= opleveren. Alle nieuwe Golfs wor den met uitzondering van de 1.4 standaard geleverd met stuurbekrachtiging. De GL- uitgaves van de beide 1.8 modellen kosten f.2.500,= extra. De sportieve 1.8 GT en 2.0 GTi kosten respectievelijk f.36.290,= en f.42.810,= terwijl het topmodel, de VR6 als driedeurs f.58.810,= moet opleveren. Gezien het feit dat Volkswagen de indruk wekte de nieuwe Golf hoger in de markt te zetten dan de Astra van Opel, vallen deze bedragen best mee. De nieuwe Golf van Volkswagen is een dijk van een auto met vrijwel op alle punten prima eigenschappen. Wat uiterlijk betreft is een ty pische Golf-uitstraling behouden. Naast een prima rijgedrag, redelijke aankleding en be hoorlijke binnenruimte zorgt de auto voor een behaaglijk en veilig gevoel bij zijn inzittenden. De 1.8 90 pk motor levert goede prestaties, maar gaat daarnaast redelijk netjes met zijn brandstof om. Gemiddeld noteerden we een verbruik van 1 liter Eurosuper op 11,8 kilome- Ook een succesnummer moet regelmatig worden gewijzigd en verbeterd, dat bewijsl Seat met de Marbella, die als 1992-model en kele detailveranderingen heeft ondergaan. Zo zien we aan de buitenkant dikke kunststof banden langs de dakranden. Aan de basis van het programma staat de Marbella Special die al is voorzien van dikke stootranden en fraaie wieldoppen. De meeste noviteiten vinden we echter in het interieur. De enkele jaren terug grondig gewijzigde stoe len hebben voortaan een ander bekle dingsstofje wat duidelijk moderner en vrolijker aandoet. Daarnaast werd het dashboard on der handen genomen. Het is niet zozeer de in deling die is gewijzigd, maar door gebruik te maken van groene lijnen heeft het geheel een totaal andere aanblik. Tijdens het Terreinauto treffen introduceerde Suzuki de nieuwe Samurai Pepper die in een beperkte oplage inmiddels bij de dealers is gearriveerd. De auto is uiteraard gebaseerd op het be staande model met een 64 pk 1.3 liter motor. Hij is vooral opvallend vanwege een forse lijst extra's. Aan de buitenkant zien we een bull- bar, die uiteraard de koplampen vrij laat, maar het geheel een stoere uitstraling geeft. Ook de side-bars ontbreken niet, terwijl de brede lichtmetalen velgen in een roestvrijstaal- kleu rige lak gespoten zijn. De Pepper wordt alleen geleverd in vlammend rood voorzien van lo go's en striping. Het reservewiel is in een soli de metaalkleurige houder opgeborgen. De softtop werd voorzien van twee transpa rante sunroofs en een gedeeltelijk transparant uitgevoerd rechter zijruitje. Wordt met de Pep per achteruit gereden, dan klinkt een akoestisch signaal. Het totale pakket extra's heeft een waarde van ruim zevenduizend gul den. De Pepper kost echter slechts f.23.995,= en dat is vergeleken met de Sa murai Commercial slechts f.2.800,= meer.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 17