Beeldende kunst in beweging Nieuwe regeling bustaxi's Expositie Zeeuwse quilters Instellingen bouwen thuiszorg verder uit Workshop dans in Vlissingen Concert in Kapel van St. Maarten Hoogelande 20- en 40- vaarten kaarten Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking IN HEHOEP De provincie gaat het geld voor beeldende kunst anders verde len. Het Zeeuws Museum, Vlissingen en Middelburg krijgen jaarlijks een vast bedrag. Ook galeries kunnen subsidie krijgen. Zelfstandig beleid Subsidie voor galeries COM M 1 SS IKS Vergunning Hoechst Aanvraag OVET Vlissingen-Oost Presentatie muziekworkshop meiden in De Piek Woensdag 13 november 1991 ABDIJ - DE VLISSINGER 15 I EUWS Met ingang van 11 november rijden de bustaxi's in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen alleen nog op telefonische afroep. Bij wijze van experiment rijden deze bustaxi's volgens een dienstrege ling routes op tijdstippen waarop de bus niet rijdt en in enkele gevallen langs plekken waar anders geen bus komt. Het is dus een vorm van aanvullend openbaar vervoer. Dit aanvullend openbaar vervoer in de regio's Hulst - Perkpolder en Axel - Overslag trekt zo weinig passagiers dat het te duur wordt de bustaxi's zonder meer te laten rijden. Mensen die er toch ge bruik van willen maken kunnen vanaf 11 november de bustaxi te lefonisch bestellen. Tot een uur voor de vertrektijd kan gebeld worden naar de taxi ondernemingen die het experi ment uitvoeren. Aangegeven moet worden vanaf welke halte men wil vertrekken. De tijden van de per 1 juli 1991 ingestelde dienstregeling gelden als vertrek tijden. In de regio West-Zeeuwsch- Vlaanderen is het passagiersaan bod groter. De dienstregeling wordt daar gewoon voortgezet. Het experiment aanvullend open baar vervoer duurt tot 1 februari volgend jaar. Als ook het telefonisch bestellen van de taxibus niet leidt tot vol doende toename van het aantal passagiers, zal de voorziening in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen moeten worden gestopt per 1 fe bruari 1992. Voor West-Zeeuwsch-Vlaande- ren wordt onderzocht of dit aan vullend openbaar vervoer in de dienstregeling van de ZWN kan worden opgenomen. Het Bureau Goudappel Coffeng heeft tellingen uitgevoerd in het kader van de evaluatie van dit pro ject. Duidelijk werd dat sommige lijnen in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren weken achtereen helemaal geen passagiers hadden. Dit gold met name de lijnen Lamswaarde- Hulst, Kloosterzande-Zeedorp v.v. en Axel-Overslag. Het telefonische oproepsysteem is de laatste poging om in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen na te gaan of er enige behoefte is aan dit openbaar vervoer. Het vervoersexperiment is 1 fe bruari 1991 begonnen en wordt gefinancierd door de provincie Zeeland, de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, het mi nisterie van welzijn, volksgezond heid en cultuur, de rijksverkeers inspectie en Streekvervoer Zuid- West-Nederland. De kosten zijn begroot op f 175.000,-. Reizigers in de regio Hulst-Perk- polder kunnen bellen naar 01140-13524. De taxibus voor de regio Axel-Overslag is bereik baar onder nummer 01156- 8216. mt Zeeuws-Vlaamse veergebrui- kers die zich geen waardekaart Zeeuws-Vlamingen (WKZ) heb ben aangeschaft, kunnen hun 20- of 40-vaartenkaart niet meer gebruiken als zij van de Wester- scheldeveren gebruik maken. De waardekaarten, die nog geldig zijn tot en met 31 december van dit jaar, kunnen namelijk alleen in samenhang met de WKZ worden gebruikt. Voor deze categorie veergebrui- kers is de terugbetalingsregeling van het niet gebruikt deel van de kaarten al opengesteld. Speciale aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op het veerplein in Vlissingen, Breskens, Perkpol der en Kruiningen. De uitbetaling wordt per bank of postbank ge daan. Het is dus belangrijk het re keningnummer op het formulier te vermelden. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren die wel een WKZ hebben, kunnen hun 20- of 40-vaarten kaart tot het einde van het jaar ge bruiken. Zij kunnen immers met hun WKZ aantonen dat zij in het zuidelijkste deel van de provincie wonen en daardoor recht hebben op de extra reductie op de veerta- rieven. Ook de "gewone" 20- en 40 vaartenkaarten blijven geldig tot en met 31 december. De restitutie op die kaarten wordt na nieuwjaar opengesteld. Ook hier geldt weer dat de formulieren bij de aanlegplaatsen te verkrijgen zijn. Het in onbruik raken van de 20- en 40-vaartenkaarten is een gevolg van de automatische kaartver koop voor de Westerschel- deveren. Folders met informatie over de au tomatische kaartverkoop zijn ook op de veerpleinen beschikbaar. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt een zitting opdonderdag 21 november, aan vang 10.00 uur. Het bestem mingsplan Laagewei van de ge meente Goes is onderwerp van gesprek. Tegen dit bestemmingsplan is een bezwaarschrift ingediend door de heer M.A.D. Baveco uit Goes. De Goesenaar vreest geluidhinder door het verkeer en hij meent dat het plan een tekort aan parkeer plaatsen en te weinig speelgele- genheid voor kinderen bevat. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. Met ingang van het volgend jaar krijgt het Zeeuws Museum in Middelburg jaarlijks f 120.600,- voor het aankopen van werk van Zeeuwse kunstenaars. Dit is het bedrag wat de provincie tot nu toe zelf besteedde aan het aankopen van kunstwerken. De provincie stopt daar nu mee om dat het zo langzamerhand een probleem wordt de aangekochte kunst goed te beheren. Voor dit beheer komt nogal wat kijken. De kunstwerken worden niet zomaar bewaard maar moe ten onderhouden worden, gere gistreerd en geconserveerd en er moet documentatiemateriaal van gemaakt worden. Hiervoor heeft het Zeeuws Museum meer des kundigheid in huis en meer ruim te. Bovendien beheert het mu seum al een aantal provinciale ei gendommen zoals een gedeelte van de Zeeuwse statentapijten. Door deze maatregel komt de zorg voor het bewaren en ten toonstellen van Zeeuwse kunst in professionele handen en is het museum beter in staat haar col lectie planmatig uit te bouwen. Behalve het bedrag voor aankoop van kunst krijgt het museum f 31.900,-voor het beheer er van. Deze verandering in het provinci aal beeldende kunst beleid wordt voorgesteld door het dagelijks provinciebestuur. Provinciale sta ten zullen hierover een besluit ne men in de vergadering van 20 december. In dit voorstel waarover provin ciale staten zullen besluiten geeft het college van gedepu teerde staten aan meer te willen wijzigigen. Zo is het de bedoeling dat de ge meenten Vlissingen en Middel burg geen beroep meer kunnen doen op subsidies van de provin cie. De andere Zeeuwse gemeen ten kunnen dat nog wel. Deze maatregel is het gevolg van een overeenkomst van alle pro vinciebesturen, verenigd in het In- ter Provinciaal Overleg (IPO) met alle gemeenten, verenigd in de Tentoonstelling in de watertoren te Oost-Souburg. Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). De gemeente Vlissingen krijgt het volgend jaar 60.000 gulden, de gemeente Middelburg 71.000 om zonder verdere bemoeienis van de provincie te besteden aan de beeldende kunsten. Het bedrag dat deze gemeenten krijgen bestaat voor een deel uit geld van de provincie en voor een deel uit geld dat de provincie krijgt van het rijk en nu als het wa re direct "doorsluisd". leder jaar geeft het rijk aan de pro vinciale besturen geld voor beel dende kunsten.De provincies doen daar uit eigen zak nog wat bij. Zeeland krijgt het volgend jaar ruim 550.000 gulden en vult dit uit eigen middelen aan met een bedrag van f 200.000,- (dit jaar f 300.000,-) tot een voor de hele provincie beschikbaar bedrag van ruim 750.000 gulden. Overal in het land vonden vooral de bestu ren van de grotere gemeenten dat dit geld beter direct aan de ge meenten gegeven kon worden in plaats van dat gemeenten ieder jaar subsidie aan moesten vragen bij de provincies. Gemeenten kunnen dan immers sneller plan nen maken en het scheelt de pro vincie tijd in het beoordelen van allerlei aanvragen zo luidde de re denering. De provincies en de gemeente besturen zijn het eens geworden en hebben een overeenkomst gesloten. Vandaar de verandering voor Vlissingen en Middelburg. De andere Zeewse gemeenten kunnen in de toekomst gewoon subsidie aan blijven vragen bij de provincie. Zo is er 37.500 gulden beschikbaar voor het geven van opdrachten aan kunstenaars. Per opdracht subsidieert de provin cie maximaal f 7.500,- in het ho norarium van de kunstenaar. Als meer kunstenaars werken aan de zelfde opdracht moet dit bedrag gedeeld worden onder deze kunstenaars. Voor de promotie van kunste naars is 40.000 gulden beschik baar. Omdat de provincie maxi maal f 2.500,-per kunstenaar be schikbaar stelt kunnen ieder jaar zestien kunstenaar zo'n subsidie krijgen. Om zoveel mogelijk men sen een kans te geven mag een kunstenaar niet vaker dan eens in de drie jaar een beroep doen op deze regeling. Voor het organiseren van ten toonstellingen en manifestaties wordt het komend jaar 50.500 gulden vrijgehouden. Voor het eerst kunnen nu ook ga leries in aanmerking komen voor subsidie. Dit vanwege het belang van de galeries voor het beelden de kunstklimaat zo zeggen gede puteerde staten. Niet iedere tentoonstelling komt in aanmerking voor subsidie. De tentoonstelling of manifestatie moet duidelijk van provinciaal be lang zijn. Als een subsidie wordt toegekend vergoedt de provincie maximaal 50% in de kosten van bijvoorbeeld affiches, adverten ties, catalogi, verzekeringen, transport en salariskosten van de kunstenaars. De subsidieregeling geldt ook voor manifestaties en tentoon stellingen van bouwkunst. Het dagelijks provinciebestuur zegt dat in Zeeland de belangstelling toeneemt voor moderne architec tuur en voor aktiviteiten op dit terrein. Omdat de provincie het volgend jaar 100.000 gulden minder uit gaat geven kunnen particulieren en bedrijven niet meer in aanmer king komen voor een subsidie van 20% op de aankoop van een kunstwerk. De provincie had hier voor het afgelopen jaar nog f 60.000 gulden gereserveerd. Gemeenten en musea kunnen nog wel subsidie krijgen bij aan koop. Wel is deze post verlaagd van f 60.000,- naar 24.000 gulden. Hl De commissie verpleeghuizen en gezondheidszorg voor ouderen, van de Raad voor de Volksge zondheid (Ravoz), vergadert woensdag 20 november, aan vang 10.15 uur, in het Magnolia gebouw, Magnolia 3 in Goes. Op de agenda staan onder meer, wachtlijstgegevens voor opname in verpleegtehuizen, de gevolgen van de stelselherziening voor de ouderenzorg en het werkplan 1992 van de Ravoz. Donderdag 21 november, aan vang 14.00 uur vergadert de com missie ambulancevervoer van de Ravoz in het stadhuis van Vlissin gen, Stadhuisplein 2. De commissie gaat praten over het vervangen van een ambulan ce en over de inspraakreacties op het ontwerpplan ambulance hulpverlening. De leden van de provinciale mi lieuraad komen bijeen op 21 no vember om 9.30 uur. Het ontwerpbodemsanerings- programma 1992, het ontwerp- grondwaterdeelplan Sint Jan steen en de concept-nota natuur- en milieu-educatie staan op de agenda. Vrijdag 22 november, 9.30 uur vergadert de statencommissie ruimtelijke ordening over con ceptnota verdeling provinciale middelen stads- en dorpsvernieu wing 1991. En de begroting 1992 van het natuur- en recreatieschap deGrevelingen. De statencommissie milieuhygië ne praat in een vergadering op 22 november, aanvang 14.00 uur, onder meer over het bodemsane ringsprogramma 1992. De commissie milieuhygiëne ver gadert op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De milieuraad en de commissie ruimtelijke ordening komen bij een in het provinciehuis. Sint Pie terstraat 42, Middelburg. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De verga derstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Van 21 tot en met 24 november zullen Zeeuwse quilters hun werk exposeren in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Tijdens de tentoonstelling zullen er demonstraties worden gege ven van patch- en quiltwork, worden alle gewenste inlichtin gen verstrekt en worden quilts, die wegens ruimtegebrek niet kunnen worden opgehangen, geshowd. De expositie is op don derdag geopend van 10 tot 21 uur en op vrijdag t/m zondag van 10 tot 17 uur. Met het doel de thuiszorg van verstandelijk gehandicapte kinde ren in gezinnen in Noord- en Midden-Zeeland te verbeteren hebben een drietal instellingen een speciaal project opgezet. De initiatiefnemers zijn Vijvervreugd in Middelburg, Huize Den Berg in Goes en de Stichting Sociaal Pe dagogische Dienstverleningscen trum Zeeland. De betreffende gezinnen kunnen dankzij het initiatief een beroep doen op zogenaamde 'logeerge- zinnen' waar een kind een aantal dagen en nachten geplaatst kan worden. Eén van de ouders van zo'n gezin is opgeleid voor het werken met verstandelijk gehan dicapten. Andere mogelijkheden zijn extra hulp aan huis en zater- dagopvang in een kinderdagver blijf voor kinderen tot 18 jaar. Omdat er per individueel geval wordt bekeken welke mogelijkhe den er zijn, is een coördinatrice aangesteld die telefonisch bereik baar is op 01180-15051 tussen 9 en 10 uur. Aanvraag Ter inzage Beroep Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 20 augustus 1991 een ver gunning ingevolge de Hinderwet gevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft de bouw van een tank, bestemd voor fosforzuur, in het bestaande tankenpark, de bouw van een nieuw station voor het beladen van tankauto's en tankcontainers met fosforzuur en de bouw van een tweetal zogenaamde mengtanks om kleine partijen fosforzuur op verzendspecificatie te brengen. Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten beslo ten de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter in zage van 14 november 1991 tot en met 13 december 1991 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bi) de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Vanaf 14 november 1991 tot en met 13 december 1991 kan tegen voor noemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Graven- hage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovenge noemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkom stig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 14 december 1991 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Aanvraag Ter inzage Bezwaren Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Overslagbedrijf Terneuzen "OVET" BV te Terneuzen heeft bij hen op 24 oktober 1991 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor het uitbreiden/wijzigen van het op- en overslagbedrijf voor massagoederen aan de Kaloothaven te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 827 en 1005 en gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 676, 677, 678 en 773. Het betreft het uitbreiden van het opslagterrein met 15,2 ha, wij ziging van het aantal powerscreens en uitbreiding van de wateropslag. De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 14 november 1991 tot en met 13 december 1991 op de volgende plaat sen en tijden: - m het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de open bare bibliotheek. Stengeplein 1Heinkenszand; - m het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 13 december 1991 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bo vengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14 16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat. Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaar schrift indienen tegen de aanvraag en wel tot en met 13 december 1991. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Indien daar om verzocht wordt, kunnen tot en met 6 december 1991 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31984). Kunstzinnige Vorming Vlissingen houdt voor de dansliefhebbers van 16 jaar en ouder een work shop dans op zaterdag 23 no vember. De workshop wordt gehouden van 9.30 tot 15.30 uur in de bal letzaal van Kunstzinnige Vorming Vlissingen, Braamstraat 3a in Oost-Souburg. Tijdens de work shop kunnen de deelnemers ken nis maken met vier verschillende dansvormen: internationale dans, modern ballet, klassiek ballet en jazzdans. Na deelname aan de workshop bestaat de mogelijk heid om bij KW deel te nemen aan cursussen in één of meer van de verschillende dansvormen. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad Vlissingen, 01184-14928/16672. In het jongerencentrum De Piek in Vlissingen presenteren zeven meiden uit Vlissingen en omge ving zaterdag 16 november om 21 uur het resultaat van twee maanden hard oefenen tijdens de wekelijkse muziekworkshop. Aan het programma wordt te vens meegewerkt door de forma tie Love Cramps, die bestaat uit vier dames en een heer. Sinds 1988 brengt de groep pakkende gitaarrock met een geluid dat ge kenmerkt wordt door prettige gi- taarrifjes, vrolijke sixties-accoorden en pittige solo's. In de Kapel van St. Maarten in Hoogelande wordt zondag 17 november een concert gegeven door het Erasmus Ensemble. Vanaf 14.30 uur vertolken de mu sici Peter Goedhart (bariton), Everhard Spelberg (hobo) en Wim Spruijt (gitaar) muziek van Telemann, Purcell en Lully; na de pauze staan een aantal folksongs en muziek uit Romancero Gitano op het programma. DE FAAM

de Vlissinger | 1991 | | pagina 15