Een uitdaging Strijd om titel Zeeuwse Belofte ZWN-Mannenkoor geeft concert met afwisselend show-element Vlijt en Volharding brengt Fanfare Promotie Concert 14 NOVEMBER T/M 20 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND Én Kwaliteit POPMUZIEK BESPROKEN La Stampa in Happy Buccaneer Jan Koopman Jaarlijkse uitvoering Accordeola Concert over Barok-muziek met Jaap van Zweden Dubbelconcert in Midgard Is alles wat van ver komt lekker (of goed)? „Zeker niet als het om popmu ziek gaat", beweert Hubert Leeman van de Stichting Popmuziek Zeeland. En om dat te bewijzen heeft de stichting een Zeeuws popconcours georganiseerd. De voorrondes zijn voorbij, zondag 17 november wordt de finale gehouden in de Middelburgse Stadsdanszaal. Drie bands strijden daar om de eer - de titel 'Zeeuwse Belofte' - en een goed gevul de beurs met waardebonnen. Voor de jury die objectief wil zijn geen makkie. Ze moet namelijk kiezen tussen ver schillende muziekstijlen. Woensdag 13 november 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 n? Uf iMf m? BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerschole. Aquarellistenkring Waterkrinkel, Jannie Stegeman, Sel- ma Verhoeven-Magré, Jaap Vermeu len, Hans Vuurens en Herman van Zeggeren. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. (t/m 16 november). GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Grote Markt). Dhr. Geeldhoed, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Van den Berge. (Wijn gaardstraat 3-D. Eveline van Duyl, ruimtelijk werk. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. (t/m 16 november). Oosterscheldeziekenhuis. (Graven- polderseweg). Nederlandse grafiek. Openingstijden ziekenhuis. Gemeente Archief. Rino Visser, aquarellen uit het Zeeuws platen boek Rabobank. (Grote Markt). Rie Baauw, Zicht op Zeeland, olieverven. Tijdens openingstijden. Museum voor Zuid- en Noord- Beveiand. (Singelstraat 13). Rien Poortvliet, schilderijen. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, Za. van 11 tot 16 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTENDUKE Galerie Bekenes. Francien v.d. Bo- gaart, Marianne Graupner, Sien Min- derhoud. Marijke van Noort, Deu Smit, Ina van Waarde en Alie Beke nes, olieverven, pastels, aquarellen, tekeningen en kerstkaarten. Els en Ronald Versteeg, keramiek. Hans Nooy, tinnen voorwerpen. Za. en zo. 14 tot 17 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884 1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Gaiery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschilderij en, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak Kunsthandel De Witte Swaen:t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente exposi tie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dau villier. (L. Noordstraat 56). schilderij en. tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Groot mede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend. tel 0118016323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, het sterke geslacht: leven en werk en 3 plattelandsvrouwen, (t/m 16 novem ber). Drukwerk in marge, bibliofiele uitgaven uit eigen collectie 1986-1991. (vanaf 18 november). Hal begane grond: Het stérke geslacht, (t/m 16 november). Jeugdafdeling: Kinderboekillustraties van The Tjong Khing. Souterrain: Trees Verwittigen, portretten. Eerste verdieping: Zeeuw se biografische woordenboeken, (t/m 14 november). Francois Valentyn, reisbeschrijving Oost-Indien, (vanaf 15 november). Openingstijden biblio theek. Zeeuws Documentatiecen trum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdieping: De Zeeuwsche Confectie Fabriek. Openingstijden bibliotheek. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Balans zalen: Een hollandse tentoonstelling. Koninklijke vertrekken: David van de Kop. vanaf 16 november). Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur, di. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Stichting Beeldende Kunst Zeeland. (Kuiperspoort 22). Nel Linssen, vijf ja ren papieren sieraden J986-1991. (t/m 16 november). Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. Het Middelburgs Koffiehuis. (Lange- viele 61). S Baaijens, foto's "Parijs '91". Elke dag van de week. Balans 17. (Balans 17). Bob Pingen, onechte paradijzen, (t/m 16 novem ber). Wo. t/m vr. van 11 tot 16 uur. Deitan-galerie. (Poelendaelesingel 10). Mieke Radema-Geraedts, stille ven in aquarel. Tijdens kantooruren, (t/m 14 november). Roggeveen. (Noordsingel 106). Schil derijen en tekeningen van de teken- club. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Rabobank. (Lange Geere 3). Piet Reij- nierse, schilderijen. Tijdens ope ningstijden bank. Multi Colour. (Torenweg 42). Natio nale Schildersprijs 1991. Di. t/m za. 10 tot 17 uur. Galerie B. Witte. (Vlasmarkt 111. Hel mi ter Horst, foto's. Di. t/m za. 10.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. De Vleeshal. (Markt). Andreas Tech ier, het geheim. Di. t/m zo. 13 tot 17 uur. Neeltje JANS Delta Expo. Zeespiegelrijzing, een be dreiging. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissin- gen/Breskens. Op dubbeldeksveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promo tie, met als thema het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planetarium. Bellamy 19. (Bellamy park 19). Teun Hoeks, recente foto werken. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m za van 13 tot 17 uur. DONDERDAG 14 NOVEMBER La Stampa (blues), Tapprij/Hap- perij De Happy Buccaneer, A. De kenstraat 5, Vlissingen, 21.30 Astrid Nijgh, met haar tour de chant-programma IMijgh zingt Nijgh, Stadsschouwburg, Molen water 99, Middelburg, 20 uur. Het Zeeuws Orkest, concert, Scheldekwartier, V. Dis- hoeckstraat, Vlissingen, 20 uur. VRIJDAG 15 NOVEMBER Organist Ronald Curtis bespeelt het Compton Theateror gel, Concert- en Gehoorzaal, Sin gelstraat, Middelburg, 20 uur. STEC, speelt het blijspel 'De sonate van Vinteuil', Vestzak theater, Bellamypark, Vlissingen, 20 uur. Het Zeeuwse Orkest, concert. Grote Kerk, Goes, 20 uur. Stichting Middelburgs Theater, komedie 'Polyester Polka', Mid delburgs Minitheater, Verwe- rijstraat 53, Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencen trum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. Flat Battery, alternatieve rock band en Brass Monkey, Jonge rencentrum Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 21.30 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage- lijks geopend. Formatie Love Cramps, Jonge rencentrum De Piek, Hellebar dierstraat 11-13, Vlissingen, 21 uur. Ockhams scheermes, theater- dialoog door Han Romer en Titus Tiel Groenestege, Vestzakthea ter, Bellamypark, Vlissingen, 20.30 uur. Dezz, Cosmo, Voltaweg 3, Vlis singen, 21 uur. Dance-night '2 Bizarre The House Sequel', 't Beest, Beesten markt 3, Goes, 22 uur. Accordeola, jaarlijkse uitvoe ring A- en B-orkest, Schelde kwartier, v. Dishoeckstraat, Vlissingen, 20 uur. De Zotte Koning, dansvoorstel ling voor kinderen vanaf 7 jaar, de Prins van Oranje, Goes, 15 uur. De Goese Operette Vereniging, 'Das Land des Lachelns', Stads schouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. Zeeuwse Musici, Adrian Angel and Friends, Centrum Nieuwe Muziek, Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30, Middelburg, 20.30 uur. Poppentheater Sim Bolus, voorstelling De Muur, Ambacht scentrum Goes, 14.30 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Stichting Middelburgs Theater, komedie 'Polyester Polka', Mid delburgs Minitheater, Verwe- rijstraat 53, Middelburg, 14.30 uur. Familiematinee Roberto Basta, 'Opgelet, vallende clowns'. Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 20 uur. Nightlife, rockin' rhythm'n blu es, Bar American, Plein 1940, Middelburg, 15.30 uur. Dansz, Perkament, nieuw pro ductie, Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes, 15.30 uur. •Erasmus Ensemble, concert. Kapel van St.Maarten Hooge- lande, 14.30 uur. MAANDAG 18 NOVEMBER Happy Smiles Session Band, Happy Buccaneer, A. De kenstraat 5, Vlissingen, 22 uur. DINSDAG 19 NOVEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Sjoerd Tamminga, carillon bespeling, Toren Grote Kerk, Goes, 13.30 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Stichting Poppentheater Para bel, voorstelling, Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7, Middelburg, 15 uur. Het Nederlands Kamerkoor, 'Poulenc Britten', Concert- en Gehoorzaal. Singelstraat, Middel burg, 20 uur. Het Nederlands Volkstoneel, 'Heijermans', Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. VRIJDAG 15 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 19 en 21.45 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 19 en 21.45 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Terminator 2' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Inten sive care' 19 uur, 'Switch' 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Termina tor 2' 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Regarding Henry' 19.30 uur, 'Dying Young' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Milou en Mai' 20 uur, 'Jungle Fever' 22.30 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Termi nator 2' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Inten sive care' 19 uur, 'Switch' 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Ter minator 2' 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Regarding Henry' 19.30 uur, 'Dying Young' 22 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Milou en Mai' 20 uur, 'Jungle Fever' 22.30 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Termi nator' 14, 19 en 21.45 uur Al hambra IV Vlissingen, 'Intensive care' 19 uur. 'Switch' 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Termina tor 2' 14, 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Regarding Henry' 20.30 uur. Schutters hoftheater Middelburg, 'Milou en Mai' 20.30 uur. MAANDAG 18 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Termi nator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Grand theater Goes, 'Termina tor 2' 20 uur. Electro Middel burg, 'Regarding Henry' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Milou en Mai' 20.30 uur. DINSDAG 19 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Termi nator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Grand theater Goes, 'Terminator 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Regarding Henry' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'The Kid' 20.30 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 14 en 20 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Terminator 2' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Terminator 2' 14 en 20 uur. Electro Mid delburg, 'Regarding Henry' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Milou en Mai' 20.30 uur. DONDERDAG 21 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Thelma en Louise' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Termi nator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Switch' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Terminator 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Regarding Henry' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Milou en Mai' 20.30 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Kid' 14 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Assepoester' 14 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Alhambra IV Vlissingen, 'Beert je Sebastiaan' 14 uur. Mark van der Feen, toetsenist van Vanderfeen. Op het podium van de Stadsdanszaal verschijnen A.NR.1: een melod-hardrockformatie uit Middelburg, Vanderfeen: een jong clubje (postadres eveneens Middelburg) dat gevarieerde rock met een vleugje jazz brengt en de symfonische rockformatie Ligeia uit Goes. Aan de eretitel is ook een prijs verbonden. De winnaar mag voor f 1.500,- besteden in een Middelburgse muziekwinkel. Plus optreden op de belangrijkste Zeeuwse popfestivals. „De finale belooft een spetterend gebeuren te wor den", belooft Hubert Leeman. „De kwaliteit van de bands is prima. Het zijn duidelijk aanstormende ta lenten die in de voorrondes uitstekende staaltjes mu zikaal kunnen hebben getoond". Leeman noemt met name de Bevelanders Ligeia, die met eigenzinnige composities het publiek gemakkelijk op zijn hand kunnen krijgen. Leeman is tevreden over dit eerste Zeeuwse Popcon cours. Bij de voorrondes waren de zalen redelijk goed gevuld en de toen aanwezige bands lieten zien dat er hard gewerkt was in de oefenruimtes. „De finale zal hopelijk kunnen worden bijgeschreven in het rijtje waardevolle popevenementen die onze provincie de laatste jaren heeft kunnen meemaken", peinst Lee man tot slot. Het ZWN-Mannenkoor uit Mid delburg geeft vrijdag 22 novem ber een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg, waar in oen aantal afwisselende show elementen zijn verwerkt. Er wordt medewerking verleend door Interscaldis Pipes and Drums, Dansschool Janvier, bari ton Jan Mulder uit Rotterdam, 'eigen' tenor Edo Zijl, pianiste Le ny Stokman en presentatrice Ine ke Timmerman. De algehele leiding is in handen van dirigente Riet Westerweele. Het concert begint om 20 uur. Het ZWN-Mannenkoor is enig in zijn soort omdat het koor, als eni ge in Nederland, geheel bestaat uit buschauffeurs die werkzaam zijn bij een streekvervoerbedrijf. De 25 leden hebben allen Krui- ningen of Middelburg als stand plaats. Het koor repeteert iedere vrijdagavond onder leiding van Riet Westerweele, die tevens het Westkappels Dameskoor en het Donderdag 14 november treedt in de Happy Buccaneer in Vlissin gen live de Bevelands/Belgische formatie La Stampa op vanaf 21.30 uur. Onder het motto 'Het is al zo gemengd koor üe Ruyterstadsin- gers dirigeert. Voorzitter John van Rossum: „Toen we twee jaar geleden van start gingen konden de meesten van ons nog geen noot lezen of zingen. Sindsdien hebben we een enorme progres sie doorgemaakt met veel optre dens binnen en buiten de provincie. De sfeer is enorm goed en binnen de chauffeursgelede- ren is er een goede samenwer king als het gaat om eikaars diensten waar te nemen als we moeten optreden." Tijdens het concert brengt het ZWN-Mannenkoor een breed genre ten gehore van werken uit de populaire en licht-klassieke klasse. Solist Jan Mulder zingt onder andere twee maal in een drieluik van opera- en operette- werken van Mozart, Strauss en Bizet. Samen met Interscaldis Pi pes and Drums wordt tweemaal een medley ten gehore gebracht naar een arrangement van Riet Westerweele. Leden van de dans- moeilijk genoeg' brengt La Stam pa rock'n roll met covers van dr. Feelgood, The Blues Band en Fabulous Thunderbirds. In Zee land was de formatie onlangs te zien en te horen op het Vrijbuiter festival in Goes. school Janvier treden op tijdens het zingen van Kaiser-Walzer van Strauss en het Chiantilied van Winkler. Tenor Edo Zijl zal even eens enkele malen solistisch op treden. 'Een uitdaging' zo zou je onze muziek kunnen omschrijven. We dagen ons publiek uit om 'erbij' te blijven, elk moment kan er een verandering van sfeer optreden, wijzigt mis schien het ritme, of de invulling van het thema. Patrick Lockefeer toetse nist/fluitist van Seven on a Da te grijnst. "Het is misschien aanmatigend, mensen betalen over het algemeen voor je en willen vermaakt worden, maar zo is het met elke expressie vorm, er blijft immer een span ning tussen de artiest en het publiek. Wij kiezen bewust voor eigen muziek; muziek die, ver voordat ons publiek ermee geconfronteerd wordt, voor ons een nog veel grotere uitda ging is geweest. Een nummer ontstaat, zoals bij iedereen, uit een eenvoudig idee en wij kie zen bij de uitwerking daarvan en het arrangeren voor het col lectief werken, met z'n allen. Dat werkt meestal moeizamer en trager dan wanneer er een kant en klaar nummer zou wor den aangeboden, maar het zorgt wel voor een grote be trokkenheid van iedereen bij het repertoire". Naast Patrick bestaat Seven on a Date uit de zangeres Mariëlle Tirotto, Martin Fleurbaaij (gi taar), Heins Greten (bas) en drummer Willem Rijn. Het aan tal van zeven wordt volge- maakt door geluidstechnikus Peter Riddersma en manager Paula Dekker. De muzikale aanpak van de band en de voortdurende drang om het beste uit de composi ties te halen maken dat er veel op tape wordt vastgelegd; voornamelijk voor intern ge bruik, soms ook om op demo te zetten. Een CD is uiteraard een mikpunt maar, vindt Pa trick, "dan moet je voldoende tijd en geld hebben om de mo- Het ZWN-Mannenkoor met so/ist Jan Mulder, pianiste Leny Stokman en dirigente Riet Westerweele. gelijkheden van een CD te kun nen benutten; een demo op CD zetten is zonde. Maak er dan een cassette van. Dat scheelt handen vol geld en een hoop frustraties". Ondanks de vele vastleggingen is Seven on a Date een speci fieke 'live' band die de interac tie met haar publiek nodig heeft en opzoekt. "Niets is zo heerlijk als een waanzinnig op treden. Het is alleen jammer dat er zo weinig gelegenheid is om de bühne op te gaan (een klacht die zo'n beetje elke band in Zeeland wel uit) of je moet kiezen voor lekker in het ge hoor liggende rock roll of blues dat verkoopt makkelijker. Alleen komen de mensen dan niet voor de band maar voor de muziek. Bij ons is dat gekop peld, band en muziek zijn één. Daarbij speelt de soort muziek, de uitdaging tot luisteren, een rol; zo tussen de 30 en 40, misschien iets ouder, soms iets jonger, dat is ons huidige pu bliek en die gaan niet meer naar een jongerensoos. Die mensen zoeken andere gele genheden waar veelal niet op getreden kan worden. Kleine theaterachtige gelegenheden, afzonderlijk of gekoppeld aan een café, voldoende geoutil leerd om muziek te huizen zou den niet alleen voor ons een uitkomst zijn". Seven on a Date, een band voor de oudere jongere? Ik weet het niet, volgens mij is het vermogen om te kunnen luisteren niet gekoppeld aan leeftijd; in alle decenia zijn voorbeelden te vinden van 'in gewikkelde' muziek die door de 'kids' van die tijd werd opge pikt. Kwaliteit was dan het sleutelwoord en dat heeft deze band in overvloed, dus wie weet, rijkt hun mare nog eens verder dan verwacht. ZEEUWSE POPMUZIKANTEN ZETTEN BESTE BEENTJE VOOR De Bevelands/Belgische formatie La Stampa. De accordeon-vereniging Accor deola geeft zaterdag 16 novem ber om 20 uur haar jaarlijkse uitvoering in het Scheldekwartier in Vlissingen. Zowel het A- als het B-orkest zul len een gevarieerd programma brengen met diverse stijlen van muziek. Na de pauze zal het pro gramma geheel in het teken staan van het thema 'Circus' waarbij zowel de muziek als de entourage aan het thema zal zijn aangepast. Medewerking wordt verleend door de Vlissingse Turn Vereniging met demonstraties van jazzdans, Akro-gymnastiek en selectieturnen; de muzikale leiding is in handen van Gonda van Zundert uit Terneuzen. De muziekvereniging Vlijt en Vol harding uit Souburg geeft zater dag 16 november om 20 uur in samenwerking met de landelijke Stichting Fanfare Promotie Con certen een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg in het kader van haar 70-jarig bestaan. Op initiatief van de Verenigde Spaarbank wordt dinsdag 19 no vember in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg een concert gegeven. Eén van de concertgevers is de violist Jaap van Zweden. Het concert wordt gegeven in de serie VSB Klassiek en staat in het teken van de 18e eeuwse Barok muziek. Naast Jaap van Zweden wordt medewerking verleend door Han de Vries (hobo), Jacob Slagter (hoorn) en de Amster damse Bachsolisten. Op het pro gramma staan werken van G.Ph. Telemann, J.C. Bach en C. Förster. Het concert begint om 20.15 uur; kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de kanto ren van de VSB. Naast het fanfare-orkest van Vlijt en Volharding olv Ger Blom zal medewerking worden verleend door het topfanfare-orkest An dels Fanfare Corps uit Andel olv Danny Oosterman. Tijdens het concert zal de nieuwe compositie 'Grenzeloos', voor sopraan en fanfare-orkest, van de Amster dammer Bernard van Beurden in première gaan. Vlijt en Volhar ding zal dit werk uitvoeren met de sopraan Harda van Oosten uit Hoorn. Het betreft een dubbel- première want het werk zal de zelfde dag ook worden uitgevoerd op het jubileumcon cours in Kerkrade ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van het Wereld Muziek Concours. Vrijdag 15 november wordt in jongerencentrum Midgard een dubbelconcert gegeven vanaf 21.30 uur. Het concert begint met een op treden van de Middelburgse band Flat Battery, die zichzelf een al ternatieve rockband noemt. Als tweede band staat de Rotter damse Brass Monkey op het pro gramma; hun muziekstijl wordt gevormd door een krachtige gi taar, gevoelige zang, venijnige songs en verrassende elementen. A. NR. 1, melo-hardrock uit Middelburg.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 11