Thema-programma over landschap en film als onderdeel van Filmfestival Zeeland CM fjfi ft - Staatscircus van Moskou brengt circusprogramma van grote klasse X! Musica de Espana in Middelburg Zeeuwse Komedie speelt stuk van Hugo Claus y: s Sf fyvc 19 SEPTEMBER T/M 25 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND Popov Cursussen Zeeuws Centrum Amateurtoneel Openlucht Passé Partout in Café Atlanta KINDER BOEKEN Woensdag 18 september 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 Us Hï lüf lïï is» lïï Voor de derde achtereenvolgen de keer vindt in Middelburg het Filmfestival Zeeland plaats. Het evenement wordt gehouden t/m 22 september op verschillende locaties in de stad. Een van de onderdelen is een themapro gramma over landschap en film, getiteld Camera Natura; het is te zien in het Schuttershoftheater en in het Centrum Nieuwe Mu ziek (de Kloveniersdoelen) van 19 t/m 22 september. Camera Natura laat een aantal vi sies op het landschap zien van beeldende kunstenaars en film makers. In het Schuttershofthea- Oleg Popov en het Staatscircus van Moskou zijn twee onlosma kelijke componenten die staan voor een avondje circus van ab solute wereldklasse. In Vlissin- gen slaat het circus haar tenten op en geeft van 24 t/m 29 sep tember op het terrein nabij de vestiging van Miro/Albert Heyn dagelijks een voorstelling om 16.30 en 20 uur; op zondag 29 september zijn er voorstellingen om 13 en 16.30 uur. Op 24 en 26 september zijn er overigens geen middagvoorstellingen. KH w WMw Jmim mmÊ-'-m* %ms De Mongoolse steppenrui- ters van Irbek Kantemirov tre den op in het staatscircus van Moskou. Ludmilla Petrovna Jairova, directeur-generaal van het Russi sche Staatscircus Soyuzgocirk in Moskou is bijzonder enthousiast over de Nederlandse toernee van het Staatscircus van Moskou: „Dit is het beste circusprogram ma dat we ooit in het westen hebben uitgebracht. Het is de ab solute wereldtop. En ik weet waar ik over spreek want er rei zen momenteel niet minder dan 26 Russische circussen over de hele wereld, maar dit programma is echt het beste." Er wordt opge treden in een ronde tent van vijf tig meter doorsnee die plaats biedt aan 3.000 toeschouwers of in een iets kleinere tent met een capaciteit van 2.300 toe schouwers. Tijdens haar toernee door Neder land doet het Russische Staats- Voor het komende seizoen heeft de Zeeuwse Komedie gekozen voor het weinig gespeelde stuk 'Het Lied van de Moordenaar' van Hugo Claus. Het stuk is ge schreven in 1957 en toen het tweede toneelstuk van de schrij ver. Het is professioneel alleen gespeeld in de jaren vijftig. Na de succesvolle productie van de comedie 'De Vrek' heeft men nu gekozen voor een serieus to neelspel vol wreedheid, hartstocht en lafheid waarin ove rigens ook humor zijn plaats heeft gevonden. Componist Dies ter worden films vertoond van Michelangelo Antonioni en in het Centrum Nieuwe Muziek zijn pro gramma's gepland met films van beeldende kunstenaars en avant- garde filmmakers. Een aantal kunstenaars geven daar ook een presentatie van hun werk. Het landschap is al eeuwenlang een bron van inspiratie en be wondering geweest voor veel kunstenaars. Het is in het bijzon der de schilder Paul Cézanne ge weest die een beslissende invloed heeft gehad op het den ken over de weergave van het circus ruim twintig steden aan met in totaal meer dan 200 voor stellingen. Het programma biedt een aaneenschakeling van we reldnummers. Een absoluut hoogtepunt is het optreden van de formatie Irbik Kantemirov met zijn Osietische ruiterformatie. Het ongelooflijke stuntwerk van deze in het zadel geboren elf vurige jockey's uit de Kaukasus, met hun schitterende kostuums, brengt niet voor niets steeds weer stormen van applaus te weeg en terecht. Aan het verdere programma wer ken 65 Sovjet-artiesten deel. Er De Amateurtheaterschool De Ambitie in Middelburg start in ok tober met een gevarieerd toneel cursusaanbod, zowel voor volwassenen als voor jongeren in de leeftijd van 14 t/m 19 jaar. Voor volwassenen wordt een cursus Elementair Toneel gege ven door Karin Visser, een cursus Dramaturgie door Trevor Ander son en een cursus Speelstijlen door Ad van Noort. Elk cursus- blok bestaat uit 14 cursusavon den en wordt gegeven in het gebouw van het Zeeuws Steunpunt. Voor de jongeren van 14 t/m 19 jaar is er een aanbod van drie cursusonderdelen: Spelimprovi- satie, Fysiek Spel en een cursus Teksttoneel. De cursussen wor den respectievelijk gegeven door Cees Braam, Ron Lubbersen en Karin Visser. Belangstellenden kunnen bij het Zeeuws Steunpunt een brochure aanvragen. Het telefoonnummer is 01180-34880. Ie Due verzorgde de muziek; hij deed dat al eerder voor de Zeeuwse Komedie bij de voor stelling 'Woyzeck'. Claus schreef op grond van histo rische feiten een fictief verhaal rond een moordenaarsbende te midden van de sociale chaos an- nó 1795. De Zeeuwse Komedie brengt het stuk, onder regie van Willem Huybreghs, op 21 en 28 september, 12 en 26 oktober, 10 en 23 november, 14 december, 4 en 18 januari, 1, 9, 15 en 29 fe bruari. Voor inlichtingen en boe kingen kan men terecht bij mevr. Bikker, 01184-65624. h. UJ cc landschap in de kunst. Land schap werd niet langer vereenzel vigd met alleen de natuur maar werd beschouwd als natuur ge zien door een temperament. In het centrum Nieuwe Muziek is een tentoonstelling ingericht van het werk van de fotograaf/film maker Raymond Depardon. Ter voorbereiding op zijn film Le Cap tive du Désert maakte hij een reeks foto's van de woestijn. Voor deze tentoonstelling heeft hij zelf de selectie gedaan. De Engelse filmmaker Steve Far- rer heeft een optisch apparaat ontwikkeld, The Maschine. Dit behoeft geen woord te worden verspeeld aan het optreden van de clown Oleg Popov. Hij is de ar tistieke motor van het hele pro ject en de toernee is het begin van een wereldtoernee die is be doeld als kroon op zijn 40-jarige carrière. Met zijn optreden wil hij een hartverwarmend stukje Rus land naar buiten brengen. Andere hoogtepunten uit het pro gramma zijn de Flying Lozowik, een adembenemend vliegend tra pezenummer met fluorescerende mensen uit Lwow. Veel humor in het programma komt op het con to van het muzikale parodisten- trio Shahnin terwijl de Dolle Boer derij van Gabudlach Gibadullin hoe een slak proeft, en hoe een dier 's nachts "ziet" met zijn snorharen. En dat door bezig te zijn met al le extra's die dit boek biedt, van dieptebril tot reactietest. ROSIE EN DE BEREN VAN DE STOEP door Susie Jankin- Pearce Gaat over het meisje Rosie, dat het op school erg moeilijk heeft, omdat ze de kleinste van de klas is. Vooral door Ben en Tom, de vechtersbazen van de klas, wordt ze veel gepest. Ze stom pen en duwen haar, als de juf niet kijkt, en ze verbieden haar op de kieren tussen de stoep tegels te lopen/'Want als je dat doet komen de beren te voor schijn en die nemen je te pak ken".... Rosie stapt toch op de kieren want niets is zo erg als Ben en Tom. Het lukt haar de beren te voorschijn te laten ko men. En dat verandert alles voor Rosie. Ze is meteen niet meer het bange kind, maar ze voelt zich sterk en durft alles. En als de beren verdwijnen heeft ze inmiddels zoveel zelf vertrouwen, dat ze ook best zonder kan. En dan nog een drietal boeken met hetzelfde dier als onder werp, maar heel verschillend van inhoud. Allen gaan over Muizen. JONATHAN EN DE MUS door Ingrid Ostheren en Agnes Ma- hieu is een prentenboek over de kleine brutale muis Jona than. Eerder verschenen over apparaat stelt hem in staat bewe ging in een filmbeeld te creëren zonder daarbij gebruik te maken van het gebruikelijke 24-beeldjes- per-seconde-mechanisme in film. In The Maschine lijkt het of een still-foto tot leven is gekomen. Voor Camera Natura maakte hij een nieuw werk gebaseerd op de opnames van het Gun Park in Londen waar de film Blow Up van Antonioni is opgenomen. Op de Markt in Middelburg wordt vrijdag 20 september een film in de openlucht geprojecteerd op met zijn inheemse veestapel eveneens zorgt voor lachorkanen. Circuskunst van hoog gehalte vindt men ook terug bij wonder- jongleur Tschernov die het onder andere presteert om met zeven voetballen tegelijk te jongleren. De enige niet-Russische inbreng komt van de Nederlandse Natas- ja Lijfering met haar Friese paar den in vrijheidsdressuur en van het talentvolle Roemeense equilibristen-paar Victoria en Ni- colae Trinca. Onder de Sovjet artiesten zijn bijna alle republie ken vertegenwoordigd. Zo 'is Tashkent in Oezbekistan de ge boorteplaats van de betoverend mooie slangevrouw Irina Gordee- Jonathan al drie boeken. In dit boek zit Jonathan lekker onder de appelboom als hij een klein musje ziet, dat uit het nest ge vallen is en de weg naar huis niet meer kan vinden. Jona than besluit het musje te hel pen, en bouwt een nest, maar het mussekind is niet tevreden en een heleboel dieren van de boerderij moeten er aan te pas komen voordat het nest in orde is. Als dan alle dieren denken, dat het musje het erg naar zijn zin moet hebben, gaat het musje weer hard huilen. Hij wil niet verzorgd worden, hij wil vliegen leren En dankzij Josefien, de groot ste, dikste melkkoe lukt dat tenslotte. DE VERJAARDAGSMUIS van Dolf Verroen en Jansje Bouw man is een van de boeken in de serie "Niet Storen, ik lees". Ju lius is bijna jarig, en weet pre cies wat hij hebben wil: Een grote, levende witte muis. Maar zijn ouders en grootou- een scherm van 18 bij 10 meter; de overdekte tribunes bieden plaats aan 1.500 personen. In Middelburg-Zuid wordt, bij het Mc Donalds Restaurant, een drive-in bioscoop gerealiseerd waar onder andere de film Ameri can Graffiti van George Lucas wordt vertoond. Vrijdag 20 september vindt in de Stadsdanszaal een optreden plaats van de nieuwe formatie rond Arno Hintjes: Charles et les Lulus. Arno Hintjes componeerde onder andere de titelsong voor de film Merci La Vie. Oleg Popov is de ster van het Staatscircus uit Moskou. va, terwijl de krachtjongleur Moustafaev Usif Chansouvar Ög- ly uit Azerbeidsjan komt. De toernee door Nederland duurt tot 20 oktober en wordt gespon sord door het Nederlandse be drijfsleven. ders huiveren al bij het idee. Toch besluiten ze er een te ko pen. Een grote, zoals Julius wil. Maar omdat er in de winkel al leen maar kleine muisjes zijn wordt gekozen voor een rat. En dat pakt verkeerd uit. MUIZEN IN HUIS door Stepha- ne Frattine is een boek in de Wapiti serie. In deze serie wordt telkens het leven van een dier beschreven aan de hand van foto's. Hier dus de muis. Het begint met de woon ruimte van de muis, en via het nest komen we bij de acht jon gen. Verder lezen we over het eten, de vijanden van de muis, maar ook over de vernielingen die de muis soms aanbrengt. Het boek eindigt met informa tie over muizen en mensen, en de familie van de muis. Overi gens komt de muis ook aan de orde in een ander pas uitgeko men boek in de Wapiti reeks: Torenvalken, handige muizenja gers. Maar dan is hij slechts de prooi van de roofvogels. Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 1417 uur, hele jaar. Gemeentear chief. 'Geen kunst aan', expositie aquarellen, olieverven en krijttekenin gen door G. Lankwarden, G.Weze- poel, C. Henneman en M. Verkaik. R.E.C. (Zusterstraat 11). Ine Bloemen, foto's. Tijdens openingstijden. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendi/k, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Galery Vin cent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Kunsthandel De Witte Swaen;t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Ga lerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. af spraak geopend, tel 01180-16323. Schorpioen, (tegenover het Station). Magnetische detector tot frequentie synthesizer. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Galerie B.Witte. (Vlasmarkt 11). Louis Derijks, tekeningen en schilderij en. Di. - za. van 10.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. Francois Rijckhals- huis. (Dam 71). Silvia Kooman, foto's, tekeningen, objekten. Do. t/m za. van 13 tot 17 uur en op afspraak, (t/m 20 september) Roskam BV. (Dampoort- weg 29). Ria Ruedisueli, kollektie van haar meest recente werk. Op werkda gen van 10 tot 16 uur. Zeeuwse Bi bliotheek. (Kousteensedijk 7). kindertekeningen "de beleving van oorlog" tentoonstelling. Tijdens op- ningstijden bibliotheek. Rabobank. (Lange Geere 3). Trees Verwilligen, expositie. Tijdens openingstijden bank. Zeeuws Museum. (Abdij 3). 3 x fotografie, expositie van Dirk Braeckman, Jean Godecharie, Wim Riemens. Paul de Nooijer, dubbel- installatie. Balanszaal: Fotografie: Zee land Oost en West-Vlaanderen. Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur, di. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22). Thea Tolsma, sie raden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. Multi-Colour. (Torenweg 4a). Julia Bi- nicewicz, pastels en tekeningen, (t/m 24 september) Cock Hazelager, kera miek. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Balans 17. (Balans 17). Fedde van der Velde, installatie Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. NEELTJE JANS Delta Expo. Zeespiegelrijzing, een be dreiging. Peter Logan. North Sea Dan ces. Koffieshop: Jaap Kloet. glasgravures. Filmgebouw: Natuurbe leidsplan. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duin- vlietweg 6). Een Zee van schelpen, tentoonstelling over schelpen. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. van 13.30 tot 17 uur, zo. van 10 tot 17 uur. OOST-SOUBURG Watertoren. (Vlissingseweg A58). Paul de Nooijer, hedendaagse kunst, installatie, fotografie Openbare Bi bliotheek. (Kanaalstraat). Aruba en de Nederlandse Antillen, foto's. Tij dens openingstijden, (t/m 25 sep tember) VEERE Grote Kerk. 34e World Press Photo, foto expositie van bekroonde pers fo to's, De Geschiedenis van de joden op Walcheren, tentoonstelling, (t/m 22 september) Museum De Schotse Huizen. (Kaai 25-27). Henck van Dijck, alle tijd en ruimte, beelden. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissin- gen/Breskens. Op dubbeldeksveer- boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promo tie, met als thema het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planetarium. Restaurant de Gevan gentoren. (Boul. de Ruyter 1a) Tijdsbeeld, Wies de Bles, tentoonstel ling. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 en van 17 tot 21 uur. (t/m 22 september). Stedelijk Museum. (Bellamypark 21). Kapers op de kust, tentoonstelling over kaapvaart en piraterij in Neder land 1500-1800. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. (t/m 22 september). Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Exposi tieruimte Zelke Negen-Een: Amateur Beeldend Kunstenaars Zeeland. Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage lijks geopend. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Middelburgse formatie Metro Paradise, Tapperij/Happerij de Happy Buccaneer, Aagje De kenstraat 5, Vlissingen, 21.30 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER De Miles Browning Band, Tap perij/Happerij de Happy Bucca neer, Aagje Dekenstraat 5, Vlissingen, 21.30 uur. Zeeuwse Koorschool, concert. Grote Kerk, Veere, 20 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER De Alabama Kids en De Ab ba's, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. De Swinging Soul Machine, Danstheater Cosmo, Voltaweg 3, Vlissingen, 24 uur. D.A.M.N. (Don't Accept Mass Notion), Rap en Hip-Hop, Jonge rencentrum De Piek, Hellebar dierstraat 11-13, Vlissingen, 23 uur. Jos van Immerseel, fortepiano recital, "Huis 's-Hertogenbosch", Vlasmarkt, Middelburg, 20.30 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER De blue jeans big band, con cert, Rondeel, tussen Boulevard en de Vissershaven, Vlissingen, 15 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Circus van Moskou met Oleg Popov, Parking Albert Heyn-Miro, Vlissingen, 20.00 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 11 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Bassie Adriaan, lachspek- talshow. Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 13.30 uur. Poppentheater Sim Bolus speelt 'Ei, ei, dit ben jij', Minithea- ter. Ambachtscentrum, Goes, 14.30 uur. Poppentheater Parabel speelt 'de wolf en de kip', Zeeuwse Bi bliotheek, Middelburg, 15 uur. Circus van Moskou met Oleg Po pov, Parking Albert Heyn-Miro, Vlissingen, 16.30 en 20 uur. Lydia Gitana. De gitariste Lydia Gitana is zater dag 28 september te beluisteren in de kleine zaal van de Concert en Gehoorzaal in Middelburg met haar programma Musica de Espana. Het optreden begint om 20 uur en kent een afwisselend pro gramma van Spaanse gitaarmu ziek. Het repertoire bestaat onder andere uit vrolijke dans- en volksmelodieën. In de composi ties klinken zowel het tempera mentvolle en vurige karakter door als ook het gevoel en de warmte die voor het Spaanse volk ken merkend zijn. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV, Muziekcentrum Middelburg en bij Van Damme. Leo van de Ketterij en Cindy Ta mo treden zaterdag 21 septem ber vanaf 22 uur met hun formatie Passé Partout op in Café Atlanta in de Walstraat in Vlis singen. Enkele maanden geleden trad de formatie ook al op in het etablis sement en vanwege het grote succes komt Passé Partout er nu voor de tweede keer. Het reper toire is heel gevarieerd met een accent op stevige rocksongs, af gewisseld met rustige ballads. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 19 en 21.45 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Dying young' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlis singen, 'Naked Gun 2,5' 19 uur, 'Backdraft' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Point break' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Prince of thieves' 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg, 'La double vie de ver- onique' 19.30 uur, 'Indian Runner' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Le captive du desert' 19.30 uur, 'The draughtman's contract' 22 uur. Kloveniersdoelen Mid delburg, 'Camera Natura' 14 uur. Bibliotheek Middelburg, 'Oude Zeeuwse film (Walcheren)' 20 uur. Markt Middelburg, openlucht film 'Doe Hollywood' 21 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 14, 19 en 21.45 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Dying young' 19 en 21.30 uur. Alham bra III Vlissingen, 'Naked Gun 2,5' 14 en 19 uur, 'Backdraft' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Point break' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Prince of thieves' 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg, 'Thelma and louise' 19.30 uur, 'Barton Fink' 22 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'L'eclisse' 14 uur, 'II de- serto rosso' 16 uur, 'Le captive du desert' 19.30 uur, 'L'avventura' 22 uur. Kloveniersdoelen Middelburg, 'Camera Natura' 14 uur. Bibliotheek Middelburg, 'Oude zeeuwse film (Bevelanden)' 10 uur, 'Oude zeeuwse film (Schou wen)' 14 uur. McDrive-restaurant Middelburg, 'American Graffity' 21 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 14, 19 en 21.45 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Dying young' 19 en 21.30 uur. Alham bra III Vlissingen, 'Naked Gun 2,5' 14 en 19 uur, 'Backdraft' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, Point break' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Prince of thieves' 19 en 21.45 uur. Electro Middelburg. 'Prospero's books' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg. 'Boyz'n the Hood' 19.30 uur, 'De Provincie' 22 uur. Kloveniersdoelen Middelburg. 'Camera Natura' 14 uur. MAANDAG 23 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra II Vlis singen. 'Dying young' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Back draft' 20 uur. Alhambra IV Vlis singen, 'Point break' 20 uur. Grand theater Goes, 'Prince of thieves' 20 uur. Electro Middel burg, 'De Provincie' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg. 'Boyz'n the Hood' 20.30 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra II Vlis singen, 'Dying young' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Back draft' 20 uur. Alhambra IV Vlis singen, 'Point break' 20 uur. Grand theater Goes, 'Prince of thieves' 20 uur. Electro Middel burg, 'De Provincie' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Boyz'n the Hood' 20.30 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dying young' 20 uur. Alhambra III Vlis singen, 'Naked Gun 2,5' 14 uur, 'Backdraft' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Point break' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Prince of thieves' 20 uur. Electro Middel burg, 'De Provincie' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Boyz'n the Hood' 20.30 uur. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Prince of thieves' 20 uur. Alhambra II Vlis singen, 'Dying young' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Back draft' 20 uur. Alhambra IV Vlis singen. 'Point break' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Prince of thieves' 20 uur. Electro Middelburg, 'De Provin cie' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg. 'Boyz'n the Hood' 20.30 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Asse poester' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Ninja Turtles' 14 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Asse poester' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Ninja Turtles' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Asse- poester' 16 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Asse poester' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Ninja Turtles' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Asse poester' 16 uur. Een scene uit 'Het Lied van de Moordenaar' van Hugo Claus, met v.n.r. Corien De Witte, Willem Huybreghs en Leonard v.d. Berge van De Zeeuwse Komedie. - WAT KAN EEN DIER DAT JIJ NIET KAN door Ron en Atie van der Meer, Ploegsma, Amsterdam, f 19,95 - ROSIE EN DE BEREN VAN DE STOEP door Susie Jenkin- Pearse, Ploegsma, Amsterdam, f 18,50 - JONATHAN EN DE MUS door Ingrid Ostheeren en Agnes Mahieu. De vier Windstreken, Amsterdam, f 23,50 - MUIZEN IN HUIS door Stephane Frattini. Europese Jeugd bladen Pers, Maastricht, f 14,95 - DE VERJAARDAGSMUIS door Dolf Verroer! en Jansje Bouwman, Van Holkema en Warendorf, Houten 9,95 Boek en dier Het loopt alweer tegen Dieren dag. Daarom heb ik voor deze aflevering een selectie ge maakt uit de vele dierenboeken die op de markt zijn versche nen. Moeilijk, want dierenboe ken zijn altijd zeer geliefd, en er verschijnen er dan ook erg veel. Margreet Meulmeester Om te beginnen een boek, dat al wat langer in de winkels ligt, maar dat zo bijzonder is, dat ik het hier zeker wil noemen. WAT KAN EEN DIER WAT JIJ NIET KAN van Ron en Atie van der Meer is een doeboek, dat laat zien hoe dieren hun zintui gen gebruiken om te overleven. Steeds wordt hierbij vergele ken hoe wij mensen zien, ho ren, ruiken, proeven, voelen en onze hersenen gebruiken, met de manier waarop de verschil lende dieren dat doen. Je kunt het boek niet alleen lezen, maar ook voelen, ruiken en er mee spelen. Je komt te weten welke kleuren de dieren zien, ~T

de Vlissinger | 1991 | | pagina 7