informatiepagina van de gemeente vlissingen De chemokar Bushalte ziekenhuis in Sottegemstraat Baarmoederhals- onderzoek Oude rijbewijzen nog 1 jaar geldig Actie Tankslag krijgt vorm Herbestraten Grote Abeele \t O If Uw chemisch afval inleveren dicht bij huis Sloebrug gesloten voor verkeer Vlissingen tegen bezuinigingen op sociale vernieuwing Moderne literatuur bij KW AA»** W oc: Bücil I Pothuis h (NL) RIJBEWIJS redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Standplaatsen maandag 23 september 1991 dinsdag 24 september 1991 woensdag 25 september 1991 donderdag 26 september 1991 vrijdag 27 september 1991 Omleidingen Wat kunt u bij de chemo kar inleveren? Korte Zelke andersom éénrichtingsverkeer Werkzaamheden bestrating Hermesweg Meer informatie Commissies vergaderen Kosten I Opnieuw rij-examen Wetgeving Even bijpraten met wethouder Meijers Sloopvergunning loodsensteiger Alsnog reageren kan Zomeractiviteiten Begroting 1992 Volgend jaar Kernwinkelgebied Woensdag 18 september 1991 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL Volgende week rijdt de chemo kar van de gemeenten Vlissin gen en Middelburg weer door Vlissingen. Hierna kunt u dit jaar nog twee keer uw che misch afval inleveren. Maar na tuurlijk kunt u ook iedere dag uw schadelijke stoffen bren gen naar het depot bij de sec tie afvalverwijdering, Edison- weg 9. Dit is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De chemokar komt bij u langs op dezelfde dag waarop wekelijks het huisvuil wordt opgehaald. Hier komt de chemokar volgen de week: 09.00 - 09.30 uur: Troelstraweg (bij de Spar) 09.30 - 10.00 uur: Van Hallstraat (hoek v.Reenenstr.) 10.00 - 10.30 uur: Paauwenburg- weg (bij winkelcentrum) 10.30 - 11.00 uur: Wagnerlaan (middenin) 11.00 - 11.30 uur: De S. Lohman- laan (bij "De Triangel") 13.30 - 14.00 uur: Alexander Go- gelweg (bij Colijnstraat) 14.00 - 14.30 uur: Troelstraweg (bij Piersonstraat) 14.30 - 15.00 uur: Offenbachlaan (hoek Rossinilaan) 09.00 - 09.30 uur: Piet Heinkade (bij v.d. Akker) 09.30 - 10.00 uur: Zeilmarkt (parkeerterrein) 10.00 - 10.30 uur: Spuistraat (bij Aldi) 10.30 - 11.00 uur: Scheldestraat (bij Albert Heijn) 11.00 - 11.30 uur: Badhuisstraat (bij watertoren) 13.30 - 14.00 uur: Van Nispen- plein (achter brandweer) 14.00 - 14.30 uur: Kasteelstraat (bij werkplaats) 14.30 - 15.00 uur: Dorpsstraat (Ritthem) 09.00 - 09.30 uur: B. Stemerding- laan (bij MAvd Puttestr.) 09.30 - 10.00 uur: J.D.P. de Smitstr. (bij Molenweg) 10.00 - 10.30 uur: Oranjeplein (tegenover Rabobank) 10.30 - 11.00 uur: Lekstraat (te genover vijver) 11.00 - 11.30 uur: B. Stemerding- laan (parkeerterrein RCS) 13.30 - 14.00 uur: Verl. Ka naalstraat (achter Aldi) 14.00 - 14.30 uur: Hudsonstraat (bij H. Dwarsstraat) 14.30 - 15.00 uur: Kromwegesin- gel (bij "De Zwaan") 15.00 - 15.30 uur: Wittezeestraat (hoek Padweg) 09.00 - 09.30 uur: Papegaaien burg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur: Bossenburgh- zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur: Bossenburgh- noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur: Rosenburg bij Bossenburghweg) 11.00 - 11.30 uur: Westerzicht- noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur: Westerzicht- zuid (bij bejaardenwon.) 14.00 - 14.30 uur: Noordbeekse- weg (bij Oosterbaan) 14.30 - 15.00 uur: Kerklaan (te genover r.k.kerk) 09.00 - 09.30 uur: H. Seghers- laan (bij Jan Koppejan) 09.30 - 10.00 uur: A. Coortelaan Vanaf zaterdag 28 september (20.00 uur) tot en met maan dag 7 oktober (12.00 uur) is de Sloebrug afgesloten voor alle verkeer. In die periode worden diverse werkzaamheden uitgevoerd. De N.3. brengt tijdens de week enden in die periode nieuwe be vloering van betonplaten in de overweg van de Sloeweg aan. De hinderlijke deuk in het leng teprofiel van de Sloeweg wordt hierdoor verbeterd. De gemeente asfalteert het af gesloten weg vak en bij droog weer wordt de beweegbare klep van de Sloebrug voorzien van een nieuwe slijtlaag. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Verkeer vanuit Oost-Souburg en de A 58 wordt geleid via de Veerhaven- weg-Oude Veerhavenweg- Prins Hendrikweg-Keersluis- brug-Nieuwe Vlissingseweg naar de afslag Koudekerke (Sloeweg). Het verkeer richting Oost- Souburg wordt andersom geleid. (foto: Ruben Oreel) Door eerdere werkzaamheden aan de waterleiding ligt het wegdek van Grote Abeele er slecht bij. (zie foto.) De toen tijdelijk dichtgemaak te delen zijn nu echter zo ver ingeklonken dat het hele weg dek opnieuw bestraat kan werden. De rijweg van Grote Abeele zal daarom helemaal opnieuw wor den bestraat. De werkzaamheden beginnen morgen, donderdag 19 septem ber en duren tot en met 1 no vember 1991. Gedurende de werkzaamheden wordt rekening gehouden met de bereikbaarheid van de omwo nenden. (bij A.vd Vennestr.) 10.00 - 10.30 uur: Verl. Bonedij- kestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 - 11.00 uur: Hogeweg (bij Jan Steenlaan) 11.00 -11.30 uur: Irislaan (hoek J. Israëlslaan) 13.30 - 14.00 uur: Korenbloem laan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur: Vredehoflaan (bij Pr.Rooseveltl.) 14.30 - 15.00 uur: Vrijdomweg (doopsgezinde kerk) 15.00 - 15.30 uur: Bonedij- kestraat (hoek Sottegemstr.) - accuzuur - accu's - batterijen - benzine - bestrijdingsmiddelen - chemische toiletafvallen - chemicaliën - cosmetica - drukinkt - etsvloeistoffen - fixeer - filmafval - geneesmiddelen - koperhoudend afval - kwikthermometers - kwikschakelaars - laboratoriumafval - latex - loodhoudend afval - loogbaden - medicijnen - olie - ontvettingsmiddelen - oplosmiddelen - ontwikkelaar - petroleum - poetsdoeken - spuitbussen met restant - terpentine - verfafbijtmiddel - verfoplosmiddel - verfrestanten - vet, smeervet - zinkhoudend afval - zuren (foto: Ruben Oreel) In verband met de werkzaamhe den voor de herinrichting van de Lange Zelke zal de rijrichting in de Korte Zelke nog tot en met 30 september omgedraaid zijn van de Torenstraat in de richting van de Schutterijstraat. De bestrating van een gedeel te van de Hermesweg ligt nog steeds als bouwstraat "ge blokt". Dit weggedeelte zal daarom definitief worden bestraat. De bestratingswerkzaamheden vinden plaats op het gedeelte van de Hermesweg tussen de kruising met de Mercuriusweg en het pand Hermesweg num mer 11. De werkzaamheden beginnen maandag 23 september en du ren tot en met 8 november 1991. Gedurende de werkzaamheden wordt rekening gehouden met de bereikbaarheid van de omwo nenden. Ook na de gisteren gepubli ceerde rijksbegroting voor vol gend jaar zijn burgemeester en wethouders van Vlissingen niet gerust op de door de rijks overheid voorgenomen bezui nigingen op de sociale vernieuwing. De gemeente sloot zich daarom vorige week aan bij een landelijk initiatief comité dat zich verzet tegen bezuinigingen op de sociale vernieuwing onder het motto "Wij zetten door". Als uiting van de ongerustheid brachten de leden van b&w vori ge week dinsdag een pamflet met tien suggesties aan op de deur van het stadhuis. B&w wil len snel een wet op de sociale vernieuwing, decentralisatie van middelen naar de gemeente, prioriteit voor basisonderwijs, basiseducatie en stadsvernieu wing, banen in plaats van uitke ringen, vernieuwing van de plaatselijke gezondheidszorg en - in het algemeen - geen bezuini gingen op de sociale vernieu wing. Onderdeel van de actie vorige week van het initiatiefcomité "Wij zetten dooi1' was ook het verzenden van faxen met de ac tiepunten aan de leden van de Tweede Kamer. Vlissingen zond een fax aan mevrouw M. Jan maat - Abes van de CDA-fractie. Kunstzinnige Vorming Vlissin gen biedt in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Vlissingen de mogelijkheid om door middel van de cursus Mo derne Literatuur kennis te ma ken met de literatuur uit de twintigste eeuw. Het is een cursus voor mensen met plezier in lezen en die be hoefte hebben aan nieuwe lees ervaringen. Het aanbod aan mo derne schrijvers en vertalingen van buitenlandse romans neemt toe, waardoor het maken van een keuze soms moeilijk is. In de cursus moderne literatuur wor den verschillende auteurs, stro mingen en stijlen besproken. De cursus geeft de nodige informa tie waardoor boeken en schrij vers meer gewaardeerd worden. Tijdens de cursus worden geza menlijk enkele boeken gelezen. Een werk wordt verder uitge diept door ook de verfilming er van te bekijken. De cursus is op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in de Openbare Bibliotheek Vlissin gen en omvat 10 lessen. Voor nadere informatie en aan melding kunt u terecht bij de Culturele Raad, Badhuisstraat 104, telefoon: 14928. In verband met de reconstruc tie van de Koudekerkseweg bij het ziekenhuis rijdt de bus van de ZWN tijdelijk een andere route: de bushaltes zijn elders. De bushaltes bij het zieken huis zijn tijdelijk geplaatst in de Sottegemstraat bij de uit gang van het parkeerterrein. De bushaltes bij Ter Reede zijn tijdelijk geplaatst in de Vrede hoflaan (Bachtenreede). De bus rijdt namelijk, in plaats van over de Koudekerkseweg, tijdelijk via Vredehoflaan, Vrij domweg, Julianalaan, Prins Bernhardlaan en Sotte gemstraat (de bus mag de kruising Koudekerkseweg/Sot- tegemstraat passeren). De werkzaamheden duren tot 1 december a.s. Tot die tijd is het gedeelte van de Koudekerkse weg bij het ziekenhuis - inclusief de kruisingen met de Hogeweg, de Vrijdomweg, de Sotte gemstraat en de Prins Bernhard- Deze week vergaderen nog twee commissies van advies en bijstand. Het gaat om: - Onderwijs, woensdag 18 sep tember; - Financiën, woensdag 18 sep tember. Deze vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het stadhuis. De vergaderingen zijn openbaar en u kunt gebruik maken van het spreekrecht. De agenda's en voorstellen liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. In Nederland wordt per jaar bij ongeveer 1200 vrouwen kan ker vastgesteld aan de baar moederhals. Wordt deze vorm van kanker vroeg opgespoord en behandeld, dan is de kans op genezing bijna 100 Re gelmatig onderzoek naar baar moederhalskanker is daarom van groot belang. Een belang dat ook door de gemeente Vlissingen wordt onderkend. Een geselecteerde groep vrouwen krijgt daarom binhenkort een brief van de gemeente en de GGD om mee te doen aan dit bevolkingson derzoek. Het gaat in 1991 om vrouwen die geboren zijn in de jaren 1938, 1941, 1944, 1947, 1950, 1953 en 1956. De komen de jaren zullen vrouwen met andere geboortejaren, maar tussen de 35 en 50 jaar, vol gen. In Vlissingen krijgen in 1991 ruim 2000 vrouwen bin nenkort de brief. De brief doet het verzoek op niet al te lange termijn een afspraak te maken bij de huisarts voor het maken van een uitstrijkje. Bij de brief is een folder over baarmoe- derhalsonderzoek en een labo ratoriumformulier gedaan. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de eigen huisarts. Het gaat om een korte en pijnloze behan deling. Daarbij wordt met behulp van een houten spatel, wat slijm weggenomen van de baarmoe derhals. Dat wordt in een labora torium onderzocht. De uitslag van het onderzoek wordt aan de huisarts meegedeeld. Of de kosten voor het bezoek aan de huisarts en het laborato rium zelf moeten worden be taald, hangt af van de wijze waarop men verzekerd is. Zie kenfondsverzekerden hoeven geen kosten te maken. Voor par ticulier verzekerden komen de kosten van het onderzoek (fl. 33,10) en van het laboratorium (fl. 17.50) voor eigen rekening. Sommige verzekeringen vergoe den deze kosten wel. De vrouwen die een dezer da gen de brief ontvangen, wor den aangeraden mee te doen aan het onderzoek. Wie over het onderzoek nog vragen heeft of twijfelt over het al dan niet deelnemen eraan, kan contact opnemen met sociaal verpleegkundigen van de GGD, telefoon: 01100-49410. 1 .KONfNKRIJK DE» IVEDERLANOEN laan - voor verkeer afgesloten. De omleidingen worden met bor den aangegeven. Automobi listen en bezoekers van het ziekenhuis worden geleid via President Rooseveltlaan en Bo ned ij kest raat. Kortkort F0hr«f «ch«ln ABrio ^P»f miso d» ComluccWA Orlviny Parmlj fl« Condulr» CtaOunas Tlcmam P»l«nt«dl guide C»rt« d* Cenduf»o 1 '1 MODEIVAHOE S Cj E M£ N S CH AP P£ N Oude rijbewijzen (afgegeven voor 1 oktober 1986) zijn nog tot 1 oktober volgend jaar (1992) inwisselbaar. Dan moe ten alle linnen exemplaren ver vangen zijn door een geplastificeerd document. De "oude" rijbewijzen zijn gel dig tot 1 oktober 1991, wat be tekent dat u er na die datum niet meer mee mag rijden. Toch kunnen de verlopen docu menten (met ringetjes door de foto) nog tot oktober 1992 wor den omgeruild tegen een nieuw exemplaar. Na 1 oktober 1992 is het niet Vrijdag 6 september is bij de sectie afvalverwijdering van de gemeente een oude olietank in het kader van de actie "tankslag" verwijderd. De actie heeft in Vlissingen ruim 190 aanmeldingen opgeleverd voor sanering van oude olie tanks. Deze tankbezitters kun nen nu nog gebruik maken van een subsidieregeling van de ge meente om de tank te saneren. De rekening van fl. 860,-- wordt hierdoor verminderd met fl. 200,--. De Wet op de Bodemsanering legt op iedereen die de bodem kan verontreinigen de plicht om maatregelen te nemen dat te voorkomen en de gevolgen te beperken. Nog in de loop van volgend jaar zal een uitvoerings besluit van de wet in werking tre den, waardoor het hebben van een niet gesaneerde tank een overtreding kan betekenen. Dat besluit zal echter niet van toe passing zijn op tanks die tijdens een "actie tankslag" voor sane ring zijn aangemeld. Nog in ge bruik zijnde tanks zullen door het Keuringsinstituut voor Water leidingsartikelen te Rijswijk moe ten worden gekeurd op hun dichtheid. Wie nu aankijkt tegen een bedrag van fl. 660,- moet beseffen dat sanering bij daad werkelijke bodemverontreiniging in de tienduizenden guldens kan gaan lopen. meer mogelijk oude linnen rijbe wijzen om te ruilen; dan moet u opnieuw rij-examen doen. Er zijn nog ongeveer 1 miljoen oude linnen rijbewijzen in om loop. Het is dus belangrijk dat u even nakijkt of u al over een exemplaar met een plastic laag je over de persoonsgegevens beschikt. Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben beslo ten een vergunning te verle nen voor het slopen van de loodsensteiger. Dit besluit is vandaag officieel gepubliceerd in de Provinciale Zeeuwse Courant. Op grond van de wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden binnen dertig dagen een bezwaarschrift tegen deze vergunning indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen. Be langhebbenden zijn bovendien gerechtigd binnen die termijn schorsing/voorlopige voorzie ning te vragen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Wie nog een tank in de grond heeft liggen en niet gerea geerd heeft, kan dat alsnog doen. De sectie wonen en mi lieu van de Sector Stadsont wikkeling noteert uw gegevens: telefoon: 87413 of 87410. (foto: J.W. v.d. Linde) Als wethouder van detailhandel wil ik op deze plaats nog even te rugblikken op het afgelopen zo merseizoen en de diverse evenementen die plaatsvonden. Vooral augustus stond bol van de detailhandelsactiviteiten. Zo was er de midzomernacht- markt op de boulevards die weer ongekend veel bezoekers trok. Ook de Vlissingse braderie en de Souburgse Karolingenmarkt wa ren - mede dankzij het ook dit jaar weer zeer fraaie weer - zeer succesvol. Niet helemaal detail handel, maar in elk geval heel bij zonder - en druk bezocht! - was de Dag van de Nederlandse Zee visserij in en om de Vlissingse vismijn op 24 augustus jl. Vooral de gelijktijdige combinatie met de Zeeuwse straatartiestendag in de Vlissingse binnenstad was een succes. Er werd dan ook vol op gebruik gemaakt van het gra tis vervoer van en naar de vismijn en de binnenstad met het scheepje van de firma van den Akker en de bus van de Olauline. Vanwege het succes is het van zelfsprekend dat de gemeente volgend jaar in samenwerking met het (visserij)bedrijfsleven op nieuw een visserijdag wil houden! In deze weken werken de Vlis singse ambtenaren en het colle ge van b&w volop aan het opstellen van het ontwerp van de gemeentebegroting voor 1992. Het is niet eenvoudig om het "huishoudboekje" van de ge meente voor volgend jaar zo op te stellen dat er net zoveel geld binnenkomt als er uitgegeven wordt. Toch is het de bedoeling de begroting "sluitend" te ma ken, zoals dat heet. Door alle maatregelen van de rijksoverheid - niet alleen die welke zijn aange kondigd bij de "tussenbalans" en in de "kaderbrief" maar ook die gisteren op Prinsjesdag bekend zijn gemaakt - is dat echter moei lijk. Er zal naar verwachting niet aan te ontkomen zijn om de ge meentelijke tarieven en leges voor volgend jaar kritisch te be zien. Het college van b&w is er veel aan gelegen om lastenver zwaringen voor de burgers te be perken, maar waarschijnlijk zal een lastenstijging niet te vermij den zijn. Overigens is het duidelijk dat de gemeente Vlissingen in de afge lopen en in de komende jaren zeer betekenende bedragen heeft uitgegeven en uitgeeft aan vernieuwing van de stad. Het ge meentebestuur van Vlissingen is er echter van overtuigd dat dit in toeristisch-, in recreatief- en in economisch opzicht en voor wat betreft werkgelegenheid uitein delijk ten goede komt aan alle Vlissingers! Door de gigantische face-lift die Vlissingen krijgt was er deze zo mer, en ook nu nog, helaas veel overlast door werkzaamheden. Ik moet zeggen dat ik daarover, naast klachten, ook - het klinkt gek - veel positieve geluiden heb gehoord. Vrij veel bezoekers van de stad vroegen bij de gemeente, bij de VVV en in winkels waaraan in Vlissingen gewerkt wordt. Als zij dan hoorden dat er onder an dere een totaal vernieuwd kern winkelgebied in de maak was, was de reactie vaak: "Dan wil ik volgend jaar wel eens kijken hoe dat allemaal geworden is". Dit soort reacties geven mij als wet houder van detailhandel en finan ciën goede moed! Een van de laatste grote bedra gen die de gemeenteraad be schikbaar stelde voor vernieu wing van het kernwinkelgebied betreft een bedrag van maar liefst bijna f 6 miljoen. Met dit be drag zal een kernwinkelgebied worden voltooid waarin - a/s enige stadswinkelhart van Zee land - helemaal droog kan wor den gewinkeld!

de Vlissinger | 1991 | | pagina 5