Ski slim, ski gym! Topfit met aerobic dance en callanetics Turnen voor meisjes én jongens gezelligheid troef! Swingend bewegen op muziek Spelend bewegen acrobatiek en gymnastiek tegelijkertijd Gratie en expressie op muziek Informatie 55+?.... bewegen dus! Maar gymnastiek is meer Sportief afslanken Swingend bewegen Informeer en doe mee! De gymnastiek vereniging: Jazzdans: Kleutergymnastiek: Acrogym: Ritmische (sport-) gymnastiek: Woensdag 18 september 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 27 leder jaar gaan steeds meer mensen op wintersport. Lekker skiën of langlaufen in de ho pelijk vers gevallen sneeuw. Natuur lijk dient ieder reis goed voorbereid te worden. Het bespreken van de va kantie, het aanschaffen van de juiste materialen en dergelijke. Voor velen een heerlijke ontspannen inspannen de vakantie. Maar....ook uw lichaam dient op een goede wijze voorbereid te worden. Voor iedere wintersporter is het daarom noodzakelijk om als voorbereiding op de sportieve vakan tie aan skigymnastiek te doen. Tij dens de skigymlessen bij een gym nastiekvereniging worden, naast de algemene conditie ook de specifieke spiergroepen voor het skiën getraind. Skigymnastiek: onmisbaar voor een geslaagde skivakantie! Voor 55+-ers biedt een gymnastiek vereniging volop mogelijkheden ter verbetering en handhaving van de lichamelijk conditie. Binnen de lessen wordt rekening gehouden met leeftijd en lichamelijk conditie. Om aan de lessen te kunnen deelnemen is het niet nodig een uitgesproken sportfi- guur of fervent trimmer te zijn. De lessen zijn juist zo ingericht dat ieder een op eigen nivo kan deelnemen. Een rustig begin met een goede war- ming-up is van groot belang. In deze warming-up zitten veel lenigheidsoe feningen met rek-, strek-, zwaai- en draaibewegingen voor de romp en ledematen. Er wordt gebruik gemaakt van verschillende materialen en oefe ningen zullen regelmatig op muziek worden uitgevoerd. Daarnaast vormt sport en spel een belangrijk onder deel voor de les. Het spelen geeft veel plezier en het draagt bij aan goede onderlinge contacten. Na de les is er vaak gelegenheid om gezel lig na te praten en te genieten van een welverdiend kopje koffie. ii> Je lessen 55+ staat centraal: alles mag, niets moet! Aerobic dance is een volledige me thode voor conditietraining met wei nig sleur en veel pret. Aerobic maakt het hart en de longen sterk, verbetert het figuur en geeft een opgewekt ge voel. Een goede aerobic-les zorgt er voor dat het lichaam de zuurstof op een snelle manier opneemt en ver werkt. Het is een sport waarbij plezier de boventoon voert. Aerobic is een methode die actief, uitdagend, crea tief, plezierig en bovendien effectief is. Callanetics is een meer spierge- richte vorm van conditietraining waar heel goed resultaten mee worden be reikt. Door specifieke spiergroepen goed te trainen verdwijnt plaatselijk vet om plaats te maken voor spieren waardoor het figuur wordt verbeterd. Voor beide bovengenoemde bewe gingsvormen bent u bij de gymnas tiekvereniging aan het goede adres. Turnen als sport is opwindend. Tur nen is ook spannend, immers in de gymzaal mogen al die dingen gedaan worden die thuis in de huiskamer en op het schoolplein niet kunnen. Voor kinderen is het een prima manier om het evenwichts- en coördinatiever mogen te onwikkelen. Binnen de gymnastiekvereniging zijn mogelijk heden te over om - zowel op recrea tief als wedstrijdniveau - op toestellen te turnen. De groepen worden inge deeld naar leeftijd en niveau. Er wordt gewerkt op toestellen zoals lange mat, brug, ringen of rekstok. Natuurlijk worden de lessen gegeven door deskundige leiding die erop toe ziet dat naast het aanleren van de juiste technieken, de veiligheid ge waarborgd wordt om blessures te voorkomen. De rook van de massale slotceremonie van de 9e Wereldgymnaestrada in het Olympisch Stadion te Amsterdam is inmiddels weer opgetrokken. De twintigduizend gymnasten, afkomstig uit dertig landen, die van 15 tot en met 20 juli in het Olympisch Stadion en in alle hallen van het RAI-complex hebben deelgenomen aan het grootste sportfeest ter wereld, zijn inmiddels weer naar huis en land teruggekeerd. Ook de meer dan vijfentwintigduizend buitenlandse bezoekers hebben ons land weer in grote stromen verlaten. De deelnemers gaan zich nu weer voorbereiden op de 10e Wereldgymnaestrada, die over 4 jaar in Frankfurt zal worden gehouden. Vier jaar de tijd om nieuwe massale turndemonstraties tot in de puntjes voor te bereiden. The show must go on. Meer dan 200.000 toeschouwers hebben genoten van alle vormen van topturnen. Spectaculaire demonstra ties, zoals op de Braziliaanse avond, vertoond door de deelnemers uit Bra zilië en Portugal, zullen de aanwezi gen nog lang bij blijven. Ook de gra cieuze shows door de Nederlandse afvaardiging, zullen nog lang voortle ven in het geheugen van velen. Fan tastische sport werd er door jong en oud geboden. Dit was pas een echt sportfeest. Genieten van het bewe gen, zonder krampachtig te strijden voor eremetaal of hoo« Lurering, De Gymnastiek in a t r J a m 1991 Nederland jr springlevend9 World in n a c s t r a d a Wereldgymnaestrada is uniek in de hele internationale sportwereld. Sportief en zakelijk mogelijk de orga nisatoren ook terugblikken op een meer dan succesvol evenement. De vele jaren van voorbereiding hebben hun vruchten afgeworpen. De organi satie was in één woord perfect te noemen. De publiciteit was enorm. De inzet van bijna tweeduizend vrij willige medewerkers was fantastisch. De organisatie houdt nu een korte winterslaap, maar maakt zich daarna weer op om een groot feest te organi seren ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan in 1993 van de Konink lijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Even uitblazen en je dan weer volle dig geven voor de mooie turnsport. Gymnastiek is als een virus; het blijft in je zitten. En terecht. Dat heeft de afgelopen wereldgymnaestrada maar weer eens bewezen. Na het grote succes van de 9e We reldgymnaestrada zal in Nederland de gymnastieksport volop in de be langstelling blijven staan. Meer dan twaalfhonderd gymnastiekverenigin gen bieden de sporter alles wat men zich op sportief gebied wensen kan. Het aanbod van een gymnastiekvere niging omvat ondermeer voor de al lerkleinsten peuter- en kleutergym- nastiek en voor meisjes én jongens turnen op recreatief- en wedstrijdni veau. Voor volwassenen is er een breed scala aan mogelijkheden zoals conditiegymnastiek, jazzdans, aero- bicdance, callanetics, skigymnastiek of sport en spel. Ook voor de sporters op gevorderde leeftijd hebben gym nastiekverenigingen speciale les uren. Natuurlijk bieden veel vereni gingen hiernaast nog andere vormen van gymnastiekbeoefening aan voor alle leeftijden zoals acro-gymnastiek, trampolinespringen, ritmische sport- gymnastiek. In Nederland is in bijna iedere plaats wel een gymnastiekver eniging te vinden die sportief, kwalita tief uitstekend, goedkoop en...gezel lig is. Zo direct na de vakantie zal menig een wat wantrouwend naar z'n eigen spiegelbeeld kijken. Toch ietsje te veel gegeten en gedronken tijdens de vrije dagen? Een oplossing hiervoor is natuurlijk een dieet, maar daar naast is gezond sporten onder des kundige leiding onontbeerlijk. Bij de gymnastiekvereniging zijn hiervoor mogelijkheden te over. De meeste verenigingen bieden een grote ver scheidenheid aan bewegingsvormen voor alle leeftijden. Binnen al deze groepen wordt op sportieve wijze ge traind. Vaak worden de oefeningen tijdens de trainingen ondersteund door muziek. Plezier in sport hebben, dat staat binnen een gymnastiekver eniging voorop. Wel eens gemerkt dat als de radio aanstaat met een lekker swingend muziekje het moeilijk is om stil te blijven zitten? Wat is er nu leuker dan onder deskundige leiding samen lek ker te bewegen op muziek? Aerobic dance of callanetics, om de conditie door middel van oefeningen met swingende muziek op peil te bren gen. Of jazzdans, om een leuke dans te leren. Al deze mogelijkheden zijn er binnen de gymnastiekvereniging voor iedereen, jong en oud. Meer weten over de mogelijkheden van een gymnastiekvereniging? In formeer en ga eens kijken of mee doen bij de plaatselijke gymnastiek vereniging. Hier zijn al veel meer mensen enthousiast bezig om ge zond te bewegen. Kortom, de gymnastiekvereniging is er ook voor u! In de KNGB-gymnastiekvereniging is meer mogelijk dan alleen maar een of meerdere uurtjes sporten. De meeste verenigingen kennen een reeks van nevenactiviteiten die regelmatig voor de verschillende groepen leden bin nen de vereniging worden georgani seerd. Enkele activiteiten zijn bijvoor beeld; bowling, barbecue, feestavonden, fietstochten, uitvoerin gen, spel- en sportdagen, kampen en toernooien. De leden hebben zelf meestal een grote inbreng in het wanneer en hoe vaak de activiteiten zullen plaatsvinden. Hierdoor ont staat een groot gevoel van betrok kenheid bij het wel en wee van de vereniging. De gymnastiekvereniging: uw nieuwe vriendenkring. KONINKLIJKE NEDERLANDSE GYMNASTIEK BOND In deze tijd van stilzitten is jazzdans een gezonde vorm van bewegen. Jazzdans geeft aan alle leeftijden een „kick", alles wordt vergeten: al leen het bewegen op de muziek is nog belangrijk. Bovendien verbetert het de conditie en wordt bewegen omgezet in echt dansen. Niet alleen de basispassen maar ook een juiste lichaamshouding worden in groeps verband aangeleerd. Iedere les ein digt met een cooling-down om weer tot rust te komen. Alle soorten muziek worden gebruikt, het sterke ritme van populaire muziek, van jazz, van dixie land, van soul of rythm-and-blues. Daarom doen steeds meer mensen aan jazzdans. Jazzdans, dat is gym nastiek, dans en ballet tegelijk, waar in bewegingsfantasie wordt uitge leefd. Moe word je ervan, en lekker fit. En het is nog gezellig ook! Kleuters bewegen speels en spelen bewegend. Ze lopen, huppelen, ont dekken, rennen, maken een koprolle- tje, springen, doen verschillende vang- en loopspelen. Waarom is gymnastiek zo belangrijk voor kinde ren? Tijdens de gymnastieklessen leert het kind onder deskundige lei ding het eigen lichaam kennen en gebruiken. Op speelse wijze wordt het coördinatievermogen ontwikkeld, maar ook het vermogen om met an dere kinderen om te gaan. Dit alles gebeurt in een veilige omgeving die het kind uitnodigt op ontdekkings tocht te gaan. Zeker in onze tijd waar in op basisscholen de gymnastiekles sen beperkt worden, biedt de gymnastiekvereniging de mogelijk heid peuter en kleuters „op te van gen". Acrogym is een leuke vorm van gym nastiek die spannend is om te doen. Bij acrogym is samenwerking heel belangrijk. Met acrogym worden spie ren getraind en geleerd hoe het even wicht bewaard moet worden. Door acrogym wordt de lichaamshouding verbeterd en wordt er een beroep gedaan op de creativiteit van de gym nast. Acrogymnastiek kenmerkt zich door partneroefeningen en groepsoe- feningen, waarbij op muziek gewerkt wordt. Ook tumblingspringen is een onderdeel van acrogymnastiek. Acrogym: spannend, en minder moeilijk dan het lijkt! Muziek, ritme, gratie en expressie zijn sleutelwoorden bij de ritmische sportgymnastiek. De ritmische sport- gymnastiek wordt zowel individueel als in groepsverband beoefend. Er worden diverse gereedschappen ge bruikt zoals: knotsen, bal, touw, hoe pel en lint. Binnen de ritmische sport gymnastiek kan de fantasie van de beoefenaar volledig in de beweging worden uitgeleefd. Kortom een tot de verbeelding sprekende tak van gym nastiek met een enorme beleving. Bent u enthousiast geworden over de vele verschillende mogelijkheden van een gymnastiekvereniging? Informeert u dan eens bij een bij de KNGB aangesloten gymnastiekvere niging in uw woonplaats. Weet u niet of er in uw woonplaats een gymnas tiekvereniging is dan kunt u contact opnemen met de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond Lage Bergweg 10 7361 GT Beekbergen Tel. 05765-2131 GYMNASTIEK: omdat het zo leuk en gezond is! KONINKLIJKE NEDERLANDSE GYMNASTIEK BOND

de Vlissinger | 1991 | | pagina 27