Appy Happy frituur vestigt zich in Korte IMoordstraat MARKT Kunst en politiek Kruiswoordraadsel Sacred Dance: Meditatie in beweging Middelburgse scholieren in Europees Jeugdparlement Prijswinnaars wedstrijd Rabobank Veere Langeviele Middelburg langer autovrij 16 ZEELANDHALLEN goes ZATERDAG 21 SEPT. a nn-17.00 uur Informatiemarkt over cursussen en opleidingen Klussenwerkplaats in buurthuis De Paraplu Nancy hairstyling geeft spaarzegels Groep voor moeders van seksueel misbruikte kinderen de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD I HARTGRONDIG Ad Hanneman Ouderen Geloof Cursus Verzamelen Gezondheid Gezondheid Gevonden Allerlei Sociaal Politiek Maatschappij Indien u de letters uit de vakjes van de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een deel van het lichaam. Dit is de oplossing. Spelen-middag voor ouderen in Oostkapelle Woensdag 18 september 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 Sinds 10 september is in de Kor te Noordstraat in Middelburg de cafetaria Appy Happy gevestigd. Uitbater Bart Meijer en zijn vrouw Mieke zijn overigens geen onbekende in het Walcherse als het gaat om een hartige hap. Al negen jaar voeren zij in Grijps- kerke het cafetaria-bedrijf Het Schuitvlot en beheren zij boven dien de frituurwagen die Aagte- kerke en Meliskerke als domicilie heeft en bekend staat onder de naam Meijer's Rijdende Frituur. Het echtpaar Meijer heeft echter besloten om achter die periode van hun middenstandsleven een punt te zetten en zich definitief te vestigen in Middelburg. Bart: „Het instandhouden van twee bedrijven in verschillende plaatsen kost ons eigenlijk teveel tijd. Vooral in het vakantieseizoen moet je door de topdrukte eigen lijk overal tegelijk zijn en werken met part-time krachten. Dat gaat uiteindelijk ten koste van de kwa liteit van je product omdat we onze friet ook nog helemaal zelf bereiden vanaf de aardappel tot in het zakje." Het echtpaar hoopt met de vestiging in de Korte Noordstraat in Middelburg wat meer tijd te kunnen besteden aan Bart en Mieke Meijer in hun Noordstraat. het zelt vervaardigen van produc ten: „We hebben een heleboel leuke ideeën over lekkere zaken maar daar moet je dan wel de tijd voor hebben, vooral omdat we kwaliteit hoog in het vaandel hebben staan. We proberen om de vestiging in Grijpskerke en de frituurwagen af te kunnen stoten zodat we meer tijd hebben om samen van onze vestiging in Mid delburg een succes te kunnen maken. We zijn dan steeds sa- nieuwe vestiging aan de Korte men bezig in hetzelfde bedrijf en wordt het leven wat minder ge jaagd." De klant van Appy Happy kan zijn bestelling direct mee naar huis nemen maar heeft ook de moge lijkheid om ter plaatse een en an der te nuttigen. De zaak is daartoe ingericht met een van barkrukken voorziene eetcounter en een zitgelegenheid met tafel en stoel. De openingstijden zijn dagelijks van 11.30 tot 23 uur. Innerlijke stilte vinden in je zelf, terwijl je met anderen in een cirkel danst. Dat is de be doeling van de nieuwe cursus Sacred Dance (letterlijk heili ge dans), die onlangs in Mid delburg van start ging. Eens per maand op zondagmiddag en een keer in de veertien da gen op donderdagochtend kan iedereen voor deze geza menlijke beweging op muziek terecht in het centrum 'De vier elementen' aan de Bree- weg. Cursusleidster Frouke de Hertog, van huis uit ook yogalerares, noemt Sacred Dance graag me ditatie in beweging. „Voor nogal wat mensen is yoga te statisch en te veel naar binnen toe ge- Sacred Dance: Meditatie in beweging. 11 12 INFO LIJN 01640 35916 Deze week wordt in Den Haag voor de derde maal het Europees Jeugdparlement gehouden. Uit elke provincie nemen daaraan 13 leerlingen in de leeftijdscategorie van 16 tot 18 jaar deel. De Zeeuwse afvaardiging bestaat uit 7 leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren en 6 van de Stedelijke Scholen gemeenschap Middelburg. Tijdens de zitting van het jeugd parlement vertegenwoordigt elke provincie een bepaald land. De Zeeuwse afvaardiging behartigt tijdens de vergaderingen de Griekse belangen; dat gebeurt in 12 verschillende commissies die elk een facet van de Europese politiek behandelen. Elk lid van de delegatie heeft zich vooraf verdiept in de stof voor de op te Het Regionaal Educatief Centrum Walcheren houdt enkele bijeen komsten waar informatie wordt verstrekt over velerlei vrijetijds- en opfriscursussen, vervolg- en beroepsopleidingen. Daarnaast is er voorlichting door de Stichting Welzijn Ouderen over aanvullend vervoer op Walcheren, over het Kruiswerk, de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening en de Vakbondsschool. De bijeenkomsten worden ge houden op donderdag 18 sep tember in het verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst van 19 tot 20.30 uur, op maandag 23 sep tember van 19 tot 20.30 uur in het dienstencentrum Bachten- komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen en op dinsdag 24 september van 19 tot 20.30 uur in het verenigingsgebouw Lammerenburg aan de Zuidbeek- seweg 4a in Vlissingen. Bij voldoende belangstelling wordt in het buurthuis De Para plu aan de A. Gogelweg 59 in Vlissingen een zogenaamde klus senwerkplaats opgezet. Op maandag 23 september wordt in het buurthuis om 20 uur een informatie-avond gehouden waarbij de bedoeling van het pro ject nader uiteen wordt gezet. De werkplaats wordt opgezet vanuit het oogpunt dat niet ieder een in staat is om het gereed schap, dat bij het opknappen nodig is, zelf aan te schaffen. Daarbij wordt gedacht aan een decoupeerzaag, een frees, een cirkelzaag of een boormachine. Het buurthuis wil mensen in de gelegenheid stellen om in het buurthuis gebruik te maken van genoemde apparatuur om zelf werkstukken te vervaardigen. Ook wordt les gegeven in het omgaan met de apparatuur. Het ligt in de bedoeling dat de werk plaats overdag wordt open gesteld voor werklozen en WAO-ers en 's avonds voor dege nen die overdag verhinderd zijn. Voor informatie en/of aanmelding kan men bellen met 01184-65453/14660. stellen resolutie. Het ligt in de be doeling om in de toekomst alle HAVO/VWO-scholen in Zeeland een kans te geven mee te doen aan het Europese Jeugdpar lement. Tijdens de jaarlijkse braderie in Gapinge op zaterdag 7 septem ber konden de bezoekers mee doen aan een prijsvraag van de Rabobank Veere. De uitslag (met tussen haakjes de gewonnen prijs) van de prijs vraag, waarbij de deelnemers de goede naam bij een aantal afge beelde boerderijen moesten ra den, is als volgt: 1. J. Lorier, Gapinge (sporttas); 2. B. te Rol ler, Veere (klok); 3. J. Braam, Ga pinge (spellenset); 4. A. van de Griek, Arnemuiden (heuptasje); 5. A.L. Sturm-Louws, Gapinge (portefeuille). Wie z'n haar laat doen bij Nancy Hairstyling in Vlis singen doet geheel gratis mee aan een spaaractie met de Gold Card. Dat ge beurt in de vorm van spaar zegels. Een volle kaart geeft recht op f 40,- min dering op de volgende be handeling of men kan voor f 30,- aan haarverzor- gingsartikelen kopen. Nan cy Hairstyling is gevestigd aan de Badhuisstraat 18 in Vlissingen. Het Fiom-bureau in Middel burg gaat binnenkort bij vol doende deelname van start met een gespreksgroep voor moeders van seksueel mis bruikte kinderen. In deze groep praten de vrouwen met lotgenoten over ervaringen, gevolgen en hoe verder te gaan. De groep wil aan de deelne mers de benodigde steun en begeleiding geven om de si tuatie te verwerken. Het ligt in de bedoeling om tien bijeen komsten te houden op de dinsdagavond van 19 tot 21 uur. Belangstellenden kunnen voor meer informatie of een folder terecht tijdens kantoor uren bij Fiom-Zeeland, Bel- linkstraat 6-8, Middelburg, 01180-27311. richt. Bij Sacred Dance probeer je gezamenlijk dansend in een cir kel, dus in contact met je mede mens, zelf innerlijke rust te vinden en nieuwe levensenergie op te doen. Daardoor kan er har monie onstaan tussen het ver stand, het lichaam en de geest", legt de cursusleidster uit. Sacred Dance is ontstaan uit de volksdans en uit het klassieke ballet. „Wij bewegen dan ook op verschillende genres muziek: klassiek-, news age- of volksmu ziek. De bewegingen zijn zo een voudig mogelijk gehouden en ook voor ouderen zeer geschikt. Het gaat niet om de prestatie maar om de innerlijke beleving", zegt mevrouw de Hertog, die ook haar sporen in het klassieke bal let verdiende. „Het liefst dansen wij met een groep van minimaal tien personen en er is nog plaats op beide ochtenden. Het enige dat je er voor nodig hebt is een paar turnschoentjes". Voor inlichtingen en opgave voor deze cursus Sacred Dance kan men terecht bij Kitty Hegie, tele foon 01180-33491. Kent u het tijdschrift Ballustrada? Het is een literair tijdschrift dat zich ook met beeldende kunst bemoeit; althans, dat blijkt uit het laatste nummer (Jaargang 5, 1991, nummer 2). In dat nummer wordt ingegaan op de WOV en hoe kunstenaars daartegenaan kijken, allemaal kunstenaars die meedoen aan de manifestatie 'Kom over de brug'. U raadt het al: dat gaat dus over de Westerschelde Oever Ver binding, waarvoor de letters WOV staan. Het is een mooie uit gave en ik raad u aan om het te kopen. Het kost maar f 5,50 - er staan mooie foto's in en de kunstenaars die al of niet met hun bruggenwerk op de foto's staan leggen uit hoe en wat ze bedoelen met hun bijdrage aan de manifestatie. Nou heb ik altijd gedacht dat kunst en politiek zich gedroegen als kat en hond. Het hoort naar mijn gevoel stomweg niet bij elkaar. Na lezing van Ballustrada wordt het tegendeel niet be wezen. Gezwollen woorden als De Vierde Nota Ruimtelijke Or dening Extra en Het regionale belang en Het noord-zuidverkeer en De Raad van State geeft de voorkeur aan zijn opvallende zinnen in een tijdschrift dat zich toespitst op literatuur (en zo als nu blijkt ook op beeldende kunst). Eerlijk gezegd heb ik die stukjes niet gelezen. Het lukte niet. Ik nam ze niet serieus genoeg, ik werd er kribbig van. Bal lustrada heeft een goed initiatief genomen door de kunstenaar de WOV te laten beoordelen. Maar op het moment dat diezelf de kunstenaars in hun Zeeuwse tijdschrift gaan soebatten over politiek, wordt politiek kitsch. Het kan stomweg niet. Mijn vrouw vindt van wel. Die vindt dat politiek bij iedereen hoort en iedereen moet er zijn of haar mening over geven, dus ook kunstenaars. Ik ben mijn boekenkast overhoop gehaald om haar Nescio's Uitvreter en De Titaantjes te laten lezen. Ik heb er bijgezegd dat ik daarom (dus wat in die romans staat) vind dat kunste naars niet over politiek moeten praten, maar dat kunstenaar zijn ook met een manier van leven heeft te maken. Zij lachte minzaam. Ze had het al gelezen en waarom moest ik zo drammen, oordeelde ze. Ik probeerde nog maar wat argumenten te bedenken, maar koos voor wijsheid en dat is zwijgen. En dat moeten kunste naars ook doen. Als het over politiek gaat. Spanningsklachten - De Maat schappelijke Dienstverlening Wal cheren houdt het komende najaar een opnieuw een cursus voor mensen met spannings klachten (hyperventilatie e.d.). Het doel van de cursus is het ver krijgen van inzicht hoe span ningsklachten ontstaan, hoe men anders met spanningen om kan gaan en te leren van eikaars erva ringen. Opgave en inlichtingen bij de maatschappelijk werker die de cursus geeft: Henk Nieboer, 01180-84000. Koken voor mannen - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen start donderdag 26 september een cursus koken voor mannen van 55 jaar en ouder, die niet veel van koken af weten. De cursus bestaat uit 8 lessen en wordt gegeven in de leskeuken van de MDGO- seholengemeenschap aan de Troelstraweg 2 in Vlissingen. In- lichtingen 01184-16957. FNV-cursussen - De afdeling Zeeland van de FNV houdt het komend najaar een aantal cur sussen: Vakbondsschool, basis informaties, kennismaking voor vrouwen met de vakbeweging, sociale zekerheid III, ouderen, werkloze leden, strategie en pu bliciteit, ouderen en huisvesting, klant centraal en een belasting cursus voor beginners. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij het FNV, antwoordnummer 39, 4330 WB Middelburg. VUSA-cursus - De VUSA - Vrije Universiteit en Samenleving - houdt in Middelburg een cursus op vijf dinsdagavonden over het onderwerp 'Geld - middel en macht'. De cursus wordt gege ven door docenten van de Eco nomische Faculteit van de Vrije Universiteit op 31 oktober, 7, 14, 21 en 28 november in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. In- lichtingen 020-548 2686. Schaakcursus - Dinsdag 24 september start in het clubge bouw van de Schaakclub Vlissin gen een inleidende cursus voor schakers met een Elo-rating van 1400-1700 of van vergelijkbare sterkte van het Max Euwe Cen trum. De cursus heeft tot doel de gemiddelde clubschaker met eenvoudige middelen tot betere schaakprestaties te brengen. Na dere inlichtingen worden ver strekt door Leen Schipper, 01182-3026. Paleografie - De ZVU houdt in samenwerking met het Rijksar chief Zeeland een cursus paleo grafie voor beginners in het Rijksarchief aan de St. Pie terstraat 38 in Middelburg. De deelnemers worden vertrouwd gemaakt met verschillende soor ten oude handschriften uit de 16e t/m de 18e eeuw. De cursus start maandag 23 september om 19 uur. Stop met roken - De Provincia le Vereniging Het Zeeuwse Kruis houdt in Middelburg een Stop met-roken cursus, bestaande uit acht bijeenkomsten in de periode van 7 oktober tot 11 november. Er worden informatie-avonden gehouden op maandag 23 sep tember om 20 uur in het wijkge- bouw aan de Roozenburglaan 18 in Middelburg en op dinsdag 24 september om 20 uur in het wijk- gebouw aan de Van Vollenho- venstraat 1 in Arnemuiden. Inlichtingen 01100-49217. Informatica - De ZVU houdt in Middelburg een cursus informati ca vanaf dinsdag 24 september om 19.30 uur in de Janneke Dierxschool. De inhoud van de cursus bestaat uit basiskennis In formatica, MS DOS, paketten: WordPerfect, D Base III en Lotus 1-2-3. Inlichtingen 01180-34800. Rouwbegeleiding - De Volks hogeschool Zeeland in Aarden burg houdt op 1, 2 en 3 november een cursus 'Stervens- en Rouwbegeleiding' voor vrijwil ligers en beroepskrachten die in hun werk in contact komen met stervenden en rouwenden; de cursus staat ook open voor geïn teresseerden. Inlichtingen 01177-1259. Kledingmaken - Buurthuis De Paraplu in Vlissingen start woensdag 16 september een cursus kledingmaken voor begin ners en gevorderden. De cursus wordt gegeven van 19 tot 21 uur. Inlichtingen 01184-14660/65453. Moderne literatuur - Kunstzin nige Vorming Vlissingen biedt ism de Openbare Bibliotheek te Vlissingen de mogelijkheid om dmv de cursus Moderne Litera tuur kennis te maken met de lite ratuur uit de 20e eeuw. De cursus wordt gegeven op maan dagavond van 19.30 tot 21.30 uur in de Openbare Bibliotheek in Vlissingen en bestaat uit 10 les sen. Inlichtingen 01184-14928. Soos - In Westkapelle is dinsdag 17 september de soos voor oude ren weer van start gegaan in het jeugdgebouw bij de Hervormde Kerk. Van 14 tot 16.30 uur kun nen ouderen vanaf de leeftijd van 60 jaar er wekelijks terecht voor koersbal, sjoelen, kaarten, rhum- micup of een praatje. Aglow - Woman's Aglow Fel lowship, een wereldwijde organi satie van christenvrouwen, houdt maandag 23 september om 20 uur haar maandelijkse samen komst in de Stadsschouwburg in Middelburg. Spreekster is Rita Bots uit Gouda. Inlichtingen 01180-36333. Oud papier - Dinsdag 24 sep tember houdt de aquariumvereni ging Barbus Conchonius een inzamelactie van oud papier. Het papier kan worden ingeleverd bij het clubgebouw aan de Heren gracht 52 in Middelburg van 18 tot 21 uur. EHBO - Het Nederlandse Rode Kruis wil, bij voldoende deelna me, in Meliskerke een EHBO- cursus starten voor alle Rode Kruis-afdelingen op Walcheren. De cursus zal dan medio oktober van start gaan en bestaat uit 20 lessen en een examen. Inlichtin gen 01187-2386. Voedselallergie - De Kruisvere niging Walcheren houdt woens dag 9 oktober om 20 uur een thema-avond over 'Voedselaller gie bij kinderen van 0 tot 12 jaar' in het wijkgebouw Rosenburg- laan 1 in Vlissingen. Drie gastsprekers zullen daarbij het woord voeren. Stoma - Zaterdag 5 oktober houdt de afdeling Zeeland van de Nederlandse Stoma Vereniging Harry Bacon ism de Zeeuwse af deling van de Crohn en Colitis Ul cerosa Vereniging Nederland van 13.30 tot 16.30 uur een open dag in het Oosterschelde Zieken huis in Goes. Een aantal deskun digen en specialisten zijn dan aanwezig om vragen te beant woorden. Inlichtingen 01100-12171/11036. Vogelasiel - Het Vogelasiel De Mikke aan de Koudekerkseweg 131A in Middelburg houdt zater dag 21 september van 10 tot 16 uur een open dag in verband met het gereedkomen van het nieuwe vogelbassin. WAO-plannen - De Zeeuwse PvdA houdt woensdag 18 sep tember een protestbijeenkomst tegen de kabinetsplannen rond de WAO. De bijeenkomst begint om 20 uur in Het Scheldekwar- tier aan de Van Dishoekstraat 536 in Vlissingen. Staatssecreta ris Simons van WVC geeft dan een toelichting op de beleidskeu zes van de PvdA. Kom uit je huis - De Vrouwen contactgroep Kom uit je Huis van het sociaal-kultureel werk De Hayman in Middelburg viert za terdag 28 september haar 15-jarig bestaan vanaf 13 uur in Het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat. Er wordt een (her nieuwde) kennismaking gehou den, de tentoonstelling Kom uit je Huis, nu vroeger en in de toe komst wordt geopend en Sche herazade (van Libelle) houdt een 'spraakwaterval. Kapasi - Zaterdag 21 september houdt de vriendenkring Kapasi een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar in het wijkcentrum De Spinne in Goes vanaf 21.30 uur. Inlichtin gen 01102-42709 of 01109-259. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn in de perio de van 4 t/m 10 september de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: een parkiet, jong zwart katje, herenbril, penetui met inhoud, twee schoentjes maat 17 en 20, boodschappen- wagentje, dameshorloge, kinder horloge, damesportemonnee met sleutel, ketting met hanger, arm band, nylon tasje, zwarte fietstas en een wieldop. Welfare - Met ingang van don derdag 26 september gaat de Welfare-groep van het Rode Kruis in Westkapelle weer van start. De bijeenkomsten worden één keer per 14 dagen gehouden op don derdagmiddag van 14 tot 16.30 uur in het kantoor van het dienstencentrum aan de Molen wal. Inlichtingen 01187-2234/2249. Lions Club - De Lions Club Vlis singen overhandigt zaterdag 5 oktober in de Grote Kerk van Veere om 15.30 uur twee geldbe dragen aan doelen waarvoor een jaar lang geld is ingezameld. Aan het Tsjernobil-project van Tinkeke de Nooy wordt 15.000 gulden overhandigd en aan de Stichting De Zeeuwse Inspan een bedrag van 13.000 gulden. Seizoensopening - Vrijdag 10 oktober wordt het verenigings seizoen van de Gereformeerde Gemeente in Vlissingen geopend met een bijeenkomst in de Mar- nixkerk in West-Souburg om 19.30 uur. Een Chinese predikant spreekt dan over huisgemeenten en bijbelverspreiding in China. Vervolg: pagina Korte Informatie 68 - 62 - 72 - 21 - 25 - 52 - 66 - 75 - 13 - 26 - 55 - 21 HORIZONTAAL; 1 insekt; 13 chem. symbool; 14 grondsoort; 15 poe delhond; 16 mil. rang; 17 boom; 18 gezichtsorgaan; 19 Ned.-Spoor- wegen; 21 laag; 23 belemmering; 25 aardr. aanduiding; 26 in elkaar; 28 telw.; 30 dans; 32 verdikking v.d. opperhuid; 33 kanselrede; 35 geen inhoud hebbende; 36 voorz.; 37 tabak; 39 vergevorderd in tijd; 41 muzieknoot; 42 wending; 43 rijstbrandewijn; 44 per felicitatie; 46 aardig; 48 eeltachtige uitwas; 49 lengtemaat; 51 na het genoemde; 53 schrijfkosten; 55 vereniging; 57 munt; 59 dik en plomp; 60 nieuwe huid; 61 sint; 62 teken in de dierenriem; 64 maand; 65 den lezer heil; 66 gesloten: 68 duinvallei; 69 gewicht; 71 insnijding; 72 geregelde toe stand; 74 met name; 75 gebrek aan kritiek. VERTI KAAL: 1 steensoort; 2 en andere; 3 kind; 4 niet groot; 5 teken; 6 kinbaardje; 7 Esperanto; 8 Europeaan; 9 kleurling; 10 loofboom; 11 jongstleden; 12 uitstalkast; 20 schijf; 21 beroep; 22 schuw dier; 24 schrijver; 25 beroep; 27 oude lengtemaat; 28 vreselijk; 29 troefkaart; 31 vorm van mij; 33 druklettersoort; 34 maatstaf; 38 vlakte; 40 Zuid- amerikaanse papegaai; 44 likeursoort; 45 konijnenjager; 47 vinnig; 48 zoek; 49 kledingstuk; 50 legering; 52 voorz.; 54 kleverige stof; 56 chem. symbool; 58 na verloop van tijd; 60 openbare verkoping; 63 onverschrokkenheid; 64 vr. munt; 67 plaats in Gelderland: 68 klomp planten; 70 gelukkig nieuwjaar; 71 boksterm; 73 voegw.; 74 muziek noot. Oplossing van puzzelkrant 11/9 HORIZONTAAL: 1 verraad; 6 mosterd; 12 Em.; 13 eik; 15 put; 16 er; 17 rol, 19 retabel; 22 bui: 23 atol; 25 Namen, 26 vete; 27 Niger; 29 lak; 30 palet; 31 de; 32 veto; 34 ezel; 36 Ra; 37 Pasen; 38 renet; 40 kant; 41 drop; 43 start; 46 fluit; 49 as; 51 Inka; 52 Esla; 53 o.i.. 54 teint; 56 aan; 58 eagle; 60 idee; 61 ar gon; 63 nier; 64 bar; 65 matelot; 67 lid; 68 on. 69 dar; 70 dol; 72 Ne; 73 ro tonde; 74 dertien VERTIKAAL: 1 veranda: 2 emotie; 3 re: 4 air; 5 Aken; 7 open; 8 sul. 9 TT; 10 reuter; 11 drietal; 14 lama. 18 log; 20 talon; 21 beker; 22 bel. 24 levantine 26 valeriaan; 28 restant; 30 pendule; 33 te; 35 ze; 37 pas; 39 tot; 42 Ratibor; 44 RK; 45 taart; 46 fenol; 47 LS; 48 Hierden; 50 Sedano; 53 oleïne; 55 Ier; 57 Agen; 59 gil; 61 aard; 62 node. 65 Man; 66 tor; 69 do; 71 Lt. Winwoord: VOETANGEL Wie deze week de puzzel goed heeft ingevuld en aan ons opstuurt maakt kans op een prachtprijs, namelijk een avondje Theater Compleet. Dat houdt in dat u op vrijdag 4 oktober echt helemaal ver wend wordt rond de voorstel ling van The Ramblers, de Nederlandse big band die dit jaar 65 jaar bestaat. Dat helemaal verwend wor den bestaat uit de volgende delen. U gaat naar de Middel burgse Stadsschouwburg, ruim voordat de voorstelling begint. De afdeling horeca van de schouwburg verwel komt u dan hartelijk met een compleet menu. Dan gaat u naar de zaal waar The Ram blers hun jubileum-uitvoering op hoog niveau brengen. In de pauze krijgt u in de bar met voorrang koffie en na afloop van de voorstelling wacht een drankje en een hapje in die zelfde Stadsschouwburg-bar. The Ramblers is een gere nommeerd orkest dat in de wereld van de big bands geen kleintje is. Sinds 1977 leidt Marcel Tielemans de band die optredens met talrijke be roemdheden op naam heeft staan. Oudere muzikanten en talenten maken deel uit van The Ramblers die tijdens het optreden vlot. bruisend, senti menteel en vrolijk mixen en de bezoeker aan het theater een onvergetelijke avond be zorgen. The Ramblers maken deel uit van de prijs die is te verdienen. De proefperiode met betrek king tot het autovrij maken van de Langeviele in Middel burg is verlengd tot en met zaterdag 12 oktober. Sinds 15 juli is de Langeviele bij wijze van proef gesloten voor auto's. Deze proefperio de zou eindigen op maandag 16 september maar is op ver zoek van de winkeliersvereni ging Langeviele/Geere met vier weken verlengd. Het autovrij maken van de Langeviele gebeurde in het kader van de doelstellingen van het gemeentelijk Be leidsprogramma voor de pe riode 1990-1994: terugdringen van de automo biliteit en het bevorderen van een goed bereikbare, maar auto-arme binnenstad. De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt woensdag 25 september van 13.30 tot 16.45 uur een ontmoe tingsmiddag vor ouderen vanaf 60 jaar in De Halve Maan in Oostkapelle. Op het programma staan een aantal spelen waaraan kan worden deelgenomen. De middag begint met een warming-up. Daarna starten om 14 uur een drietal activiteiten: een spelen-tienkamp (waarbij de deelnemers zoveel mogelijk pun ten moeten zien te behalen met tien spel-onderdelen), koersbal en sjoelen. Vanaf 10 uur bestaat de moge lijkheid om mee te doen aan Wal- chers Bieden. De middag wordt vanaf 16.15 uur besloten met volksdansen waaraan iedereen kan meedoen. Tot slot is er een prijsuitreiking. Aanmelding voor deelname moet gebeuren vóór 20 september; het telefoonnum mer is 01188-3687.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 25