Verhoging van uw werklust Beurs Allerlei Er of uit Ouderen Vrije tijd Geloof Sport Clubs WERKLUST WERKLAST (3) PSYCHOCONSULT Woensdag 18 september 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Baiwiw gen nummers in het genre van de stevige en hard rock, gekenmerkt door een strakke ritmebasis. 't Beest - Zaterdag 21 septem ber spelen twee Nederlandse bands in podium 't Beest in Goes. Vanaf 22 uur zijn de Eind- hovense formatie Alabama Kids en de Abba's uit Den Haag te be luisteren Cosmo - In Danstheater Cosmo in Vlissingen treedt zaterdag 21 september vanaf 24 uur de groep Swinging Soul Machine op. Het concert wil een terugblik naar de jaren '60 zijn met de sound van de jaren '90. De Piek - Donderdag 19 sep tember gaat in jongerencentrum De Piek in Vlissingen van 21 tot 01 uur een wekelijks op die dag door de Piek Party Crew te orga niseren Groove'café van start. Vrijdag 20 september beginnen om 14 en 20 uur de gebruikelijke jamsessions weer. Meidenproject - In de Piek wordt maandag 23 september van 19 tot 22 uur een begin ge maakt met het Meidencafé. Een nieuw project is de Muziek workshop voor en door meiden. Muziek opleiding - Het Blue Spirit Drum Bugle Corps Mid delburg begint binnenkort met opleidingen tot het leren bespe len van een blaas- of slagwerk- instrument en met een opleiding dans en show met divers show materiaal. Uitgebreide inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij Marco Jansen, 01180-11472. Piano-recital - De pianist Jos 1 van Immerseel geeft zaterdag 21 september een fortepiano-recital in 'Huis 's-Hertogenbosch' aan 1 de Vlasmarkt in Middelburg. De organisatie is handen van de Werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap en begint om 20.30 uur. Op het programma staan werken van Clementi, Beethoven en Haydn. Brogum - Het jongerencentrum Brogum in Zierikzee heeft zater dag 21 september vanaf 23 uur een optreden op het programma staan van La Lupa: een formatie met een geheel eigen stijl waarin funk, rap en hardcore zich vinden met de ska, country en klassieke muziek. Tentoonstelling - Op de jeugd afdeling van de Openbare Biblio theek Vlissingen wordt in de maand september de over zichtstentoonstelling: 'Max Velt- huijs; Prenten voor kinderen' ge houden. De expositie bestaat uit 35 originele kunstwerken, die ge maakt zijn voor nieuwe en oude prentenboeken. De tentoonstel ling is speciaal bedoeld om kinde ren te leren kijken naar kunst. Studiekring - Woensdag 2 okto ber start om 9.30 uur de Studie kring van Ouderen van de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg. De studiekring bestaat uit een aantal 50-plussers die met elkaar een onderwerp uitzoeken en dat vervolgens samen bespreken. In lichtingen zijn in te winnen bij de stichting: 01180-27537, bij Élly Diepstraten (01180-28339) of bij Bert Jacobs (01180-28379). PCBO - De afdeling Middelburg van de PCBO houdt woensdag 25 september om 14.15 uur haar maandelijkse ledenvergadering in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Na het huishoudelijk gedeelte vertelt de heer Kwekke- boom aan de hand van dia's over zijn Zeeuwse kaasboerderij. Tai Chi - Donderdag 19 septem ber houdt de Stichting Welzijn voor Ouderen in Middelburg in samenwerking met de Stichting Wu Wei een gratis introductieles Chinese bewegingsleer (Tai Chi). De les wordt van 11 tot 12 uur gegeven in de Molstraat. Metro Paradise - Donderdag 19 september treedt Metro Paradise vanaf 21.30 uur live op in de Hap py Buccaneer in Vlissingen. Met een eigen repertoire brengt Metro Paradise permanent wave dat door kenners wordt omschreven als bruisende en swingende mu ziek met af en toe een licht me lancholiek nummer. Groenbeheer - Rijkswaterstaat Zeeland gaat de inrichting en het beheer van de bermen van rijks weg A58 meer richten op natuu rontwikkeling om de leefomgeving voor planten en dieren in de bermen te verbete ren. Daartoe wordt woensdag 18 september om 13.30 uur in hotel Terminus in Goes een voorlich- tingsbijeenkomst gehouden. Stedelijk Museum - Het bestuur van de Vereniging van het Stedelijk Museum Vlissingen houdt donderdag 3 oktober om 20 uur een bijeenkomst in het museum aan het Bellamypark 19 in Vlissingen. Drs. A.G.U. Hilde- brandt houdt dan een lezing over het onderwerp 'Zeeuwen in Brazilië!. Boekenmarkt - De Zeeuwse Stichting 'Steun aan Israël' houdt zaterdag 21 september van 9 tot 15 uur onder de Graanbeurs op de Dam in Middelburg een boe kenmarkt. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sers Genootschap houdt een drietal lezingen, over de onder werpen Graal, Kathaar en Rozen kruis. Op maandag 23 september is het onderwerp De geestelijke schat der Katharen aan de orde om 20 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Focussen - Het Centrum voor Zelfbezinning houdt maandag 23 september in de Zeeuwse Biblio theek om 20 uur een lezing over Focussen, om te komen tot meer harmonie tussen voelen, denken en handelen. Spreker is Janos Benedict. Het boek van Mormon - De Kerk van Jezus Christus van dë Heiligen der Laatste Dagen houdt op 24, 25 en 26 september een kennismakingsbijeenkomst over het Boek van Mormon. De bijeen komst begint elke dag om 19.30 uur in de Badhuisstraat 161. In- lichtingen 01184-11542. Zendingsweekend - De Pinkstergemeente in Vlissingen houdt 21 en 22 september een zendingsweekend in haar pand aan de Emmastraat 10 in Vlissin gen. Op zaterdag 21 september vertelt het zendingsechtpaar Wim en Eva Wongsosemito over haar werk in Suriname, mede aan de hand van een videoband. Op beide dagen zal een Surinaamse gospelgroep optreden; de aan vang is voor de zaterdag gesteld op 20 uur en voor de zondag op 14.30 uur. Youth for Christ - Vrijdag 20 september opent Youth for Christ in het pand aan de Herengracht 52 haar nieuwe seizoen met een optreden van de bluesband 'Echt'. Deze viermansformatie treedt er op vanaf 20.30 uur. Blue Jeans - De Blue Jeans Big Band speelt zondag 22 septem ber, als het niet regent, van 15 tot 17 uur op het Rondeel in Vlis singen. De uitvoering staat olv Jack de Boo van Uijen en het programma bestaat uit nummers uit de repertoires van Count Ba- sie, Duke Ellington en Glenn Miller. Walk-Inn - Podium Walk-Inn in Vlissingen presenteert zaterdag 20 september vanaf 21.30 uur een optreden van de Vlissingse hardrockformatie September '80. Het repertoire bestaat uit ei- Rommelmarkt - In Heinkens- zand wordt zaterdag 21 septem ber een rommelmarkt gehouden door s.v. Orion; de plaats van handeling is het V.d. Biltplein. Van 10.15 tot 10.30 uur zullen de meest waardevolle spullen bij op bod worden verkocht waarna de 'gewone' verkoop plaatsvindt tot 13 uur. Kleding en speelgoed - Zater dag 28 september houdt peu terspeelzaal 't Hummelhoekje in het dorpshuis van Grijpskerke van 10 tot 11.30 uur een kleding en speelgoedbeurs. De inlevering is donderdag 26 september van 19 tot 20 uur. Modeltreinen - Zaterdag 28 september wordt in het 's-Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendriks kinderen van 10 tot 16 uur de zesde Zeeuwse Trein Modelruil beurs gehouden. Er is een testta fel aanwezig en in het restaurantgedeelte wordt een vi deofilm vertoond. Inlichtingen 01100-20493. Borsseletocht - De sportvereni ging Borssele houdt zaterdag 21 september voor de 20e keer haar traditionele Borsseletocht. Deze wandeltocht wordt dit jaar sa men met een fietstocht gehou den; beide tochten hebben hetzelfde parcours. Inlichtingen 01105-1611. Trimmen - Donderdag 19 sep tember wordt in Veere een begin gemaakt met een wekelijks trim uurtje voor volwassenen die iets wil doen aan zijn of haar conditie. De plaats van handeling is de gymnastiekzaal aan de Frans Naereboutstraat in Veere van 20.30 tot 21.30 uur; het trimmen staat onder leiding van recrea- tiesportleider Jaap Meijndert. Atletiek - A.V. Dynamo Middel burg houdt zaterdag 21 septem ber om 14 uur een wegwedstrijd over 25 km voor KNAU-leden en trimmers. De start is om 14 uur op de kunststofbaan van het sportpark Nassaulaan. Inlichtin gen bij Ineke Guequièrre, tel. 01180-36226/28917. Fotoclub - De fotoclub van skw De Hayman in Middelburg-Zuid gaat maandag 23 september weer van start in het wijkgebouw Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan 245. Van 19.30 tot 21.30 uur bestaat tevens de mo gelijkheid voor nieuwe leden om 8 weken deel te nemen aan een introductiecursus. Inlichtingen 01180-29004. Metro Paradise Meer korte informatie elders in deze krant. De Zeeuwse Trein Modelbeurs trekt elk jaar vee! publiek. In ons denken over werk en werkloosheid, gaan we er maar al te gemakkelijk vanuit, dat mensen van nature tot werken gemotiveerd zijn. We beschouwen het als een van zelfsprekendheid, dat gezonde mensen bereid zijn om aan het arbeidsproces deel te nemen. Daarom besteden we er ook geen specifieke aandacht aan in de vorm van bijvoorbeeld motiveringstrainingen. Of schoon we dagelijks via krant* en tv gemotiveerd worden om een aantal dingen te doen (denken aan het milieu, te stu deren) en nog meer dingen te laten (drinken, roken, autorij den, enz.) bestaat er bijvoor beeld geen postbus 51-spot die ons aanmoedigt om te werken. Drs. Henk C.M. Hermans Er bestaat nog een andere "vanzelfsprekendheid"; als mensen niet (kunnen) werken, dan moeten ze zich wel onge lukkig voelen. Voor zover ze niet al gebukt gaan onder li chamelijke of emotionele lijden, moeten ze zich overgeven aan "probleemgedragingen" zoals alcoholmisbruik, criminaliteit, enz. Gelukkig zijn zonder deel te nemen aan het arbeidspro ces is welhaast ondenkbaar. Waar we hiermee te maken hebben is de mythe van de ar- beidszame mens. Ze stelt dat mensen van nature tot werken gemotiveerd zijn, en dat enkel overmacht (tekort aan werk, ziekte) ons van werken kan weerhouden. Het is een mythe, omdat ze de feiten geweld aan doet. Uw motivatie om te wer ken (de werklust) is afhankelijk van een aantal zaken, zoals het salaris dat u ontvangt, het type werk dat u doet, en hoe u zich voelt tijdens het werk. Deze laatste factor is vooral daarom belangrijk, omdat we niet ge motiveerd zijn tot gedrag waar bij we ons onplezierig voelen. We hebben de neiging, om ons daaraan te onttrekken. Je on plezierig voelen bij het werk noemen we "jobstress", en het vormt een steeds belangrij kere factor in het ziektever zuim. Helaas wordt er nog te weinig aandacht aan besteed. In veel gevallen komt die aan dacht pas, als mensen al hele maal opgebrand zijn in het werk. Ik adviseer u om niet zo lang te wachten, maar om zelf uw werklust te bewaken. Als u werk heeft - en dit wilt houden - dan kunt u met behulp van de volgende elf tips uw werklust verhogen: 1. Uit uw stressgevoelens. Als u met uw collega's praat over uw stressgevoelens, voorkomt u vaak dat u zich geïsoleerd gaat voelen. Het uiten ervan leidt vaak tot opluchting, en biedt u de mogelijkheid om uw kijk op de situatie te ver anderen. 2. Deel uw tijd in. Een werkon derbreking is voor iedereen be langrijk. Gebruik daarom de koffiepauze en de lunch niet om de overgebleven klussen uit te voeren. Benut deze tijd voor andere zaken. Een korte rustpauze werkt verfrissend en verhoogt de werklust. 3. Maak gebruik van uw biorit me. Elk mens heeft op een nor male werkdag momenten van hoge en lage energie. We noe men dit het bioritme. Ontdek op welk moment van de dag u erg energiek bent, en gebruik dit moment voor de lastigste klussen. 4. Plan geen stressvolle klus sen tegelijkertijd. Dit vergt enig denkwerk en planning. Als u echter slechts één zware klus tegelijk uitvoert, voorkomt u dat het werk zich opstapelt. Bovendien levert dit de voldoe ning, die u motiveert tot de an dere moeilijke klussen. 5. Zorg voor voldoende licha melijke activiteit. Zorg ervoor dat u niet alleen geestelijk ac tief bent. Door u ook lichame lijk in te spannen bevordert u uw geestelijke fitness. Boven dien bouwt u zo een grotere weerstand op tegen ziektes. Het tegendeel geldt eveneens: naarmate u minder beweging krijgt, neemt uw weerstand te gen lichamelijk en emotioneel gebreken af. 6. Verdeel een grote klus in deelklussen. Sommige mensen voelen zich overmeesterd als ze aan een grote klus begin nen. Als u deze echter opsplitst in kleinere "deel-klussen", lijkt de totale klus kleiner en voelt ze minder zwaar aan. 7. Delegeer verantwoordelijk heden. Als u de mogelijkheid heeft om verantwoordelijkhe den te delegeren, benut deze dan. In plaats van uzelf in elk nieuw probleem te storten, kunt u anderen betrekken bij de te nemen beslissingen. 8. Leer nee te zeggen. Voel u niet verplicht om extra werk te doen, dat niet tot uw taken pakket behoort. Wanneer u elk verzoek met ja beantwoordt, voelt u zich de speelbal van an deren. Kunt u daarentegen nee zeggen, dan heeft u het gevoel zelf de touwtjes in handen te hebben. Dat betekent niet dat u zich niet betrokken mag voe len bij het werk. U kunt echter zelf beslissen hoever deze be trokkenheid gaat. 9. Verbeter uw werkwijze. Het is van belang om nieuwe ont wikkelingen in het werk te vol gen. Door deel te nemen aan opleidingen en aan trainingen, blijft u bij de tijd en voorkomt u gevoelens van tekortschieten. Doet u dit niet, dan kan dat lei den tot terugtrekken en tot iso lement. Een gebrekkige werkwijze kan zelfs leiden tot problemen in de omgang met collega's. 10. Streef naar succes. Wees niet tevreden met te doen, waarvoor u bent opgeleid. Suc cesvolle mensen leren steeds nieuwe dingen, nemen risico's, en zijn niet bang om nieuwe uitdagingen te aanvaarden. Als u streeft naar succes in uw werk, dan is de kans dat u op brandt klein. 11. Leer u te ontspannen. Hou dagelijks enige tijd gereser veerd om uw lichaam tot ont spanning te brengen. Als u gebruik maakt van ontspan ningstechnieken, zal uw nacht rust verbeteren, en bent u be ter in staat om met stressvolle situaties om te gaan. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180 81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. *fl 'Zo. 10 uur: ds. A. Bijl, 19 uur: ds. Den Breejen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. L. Quist, 15 uur: ds. P. Molenaar. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: P.J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5- 7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10.15 uur: ds. Köther- Middelhoek, knd. en Remonstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Elke 2e en 4e za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangeliege meente "de Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. M. Helmus. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende, gezinsdienst. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van Oostende. DOMBURG SEROOSKERKE Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. den Hollander. Rooms Katho lieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A.V. de Nooij, 14.30 uur: ds. J. Staat, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: kand. dhr. A. van Bergen, 17 uur: ds. J.C. Hamekamp, SoW-dienst. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: ds. J.C. Hanekamp, SoW-dienst in Geref. kerk. Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude- kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst gebouw Beréa. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. vrouwenpolder Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. westkapellF Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. de Bruyn m.m.v. Ontmoetingskerkkoor Moria, 19 uur: dhr. Van Theylingen jongerendienst m.m.v. Second Chance. zoutelande Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. ST.LAURENS GRIJPSKERKE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Ge reformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. Do. 19 t/m wo. 25 september. Huisartsen Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. N.J. Dekker, 19 uur: ds. J. Staat, gez. dienst in Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. van Winterswijk, 19 uur: ds. J. Staat, gez. dienst. OOST-SOUBURG HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. koudekerke Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. B. de Haan. Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. PC. Meijer, knd. groep 1-3 en 4-5, Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: 19 uur: dhr. F.A. Bergwerff m.m.v. koor Lammerenburg, Bejaardenhuis "De Zoute Viever",Dongetraat 1, Zo. 19 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: ds. J.L. 't Hart. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. W.P Jansen, 14.30 uur: ds. J. Staat, gez. dienst in Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. D. van Boven. VLISSINGEN middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau, H.A. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: br. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 16.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg en ds. J. Dubbink, Hoeksteen Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrij gemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: ds. O. Elseman, Koorkerk, Koorkerk hof, Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse, Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink, Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. O. Elseman, Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: ds. M. de Boer, Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, Wijkgemeente Geref. Bond, Zo. (Nieuwe Kerk) 11 en 18.30 uur: ds. T. Cammeraat. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. G.H. Koning. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelij ke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dhr. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrij gemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer, Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. H. Mak- kinga, Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaenburg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy, jeugddienst. Streek ziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. A. Brons. Ter Reede, Zo. 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Ophir, Bad huisstraat 186, Zo. geen dienst. Jehova's Getui gen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen ge meente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds G.H. Ko ning, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Ge meente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. *f'Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: J.FM. Ber gen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: R. Ubels, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapel le, teI. 01187-1234. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, teI. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.E.B. Schotel, Damplein 26, Middelburg, teI. 01180-24169. Apotheken Middelburg: van vrijdagavond 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: Apotheek Humme- len, Markt 69, teI. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, teI. 66345. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: A.M. Gaay, teI. 71768. Middelburg: zaterdag en zondag: M. de Jonge, te! 16761. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, tel. 01180-13118. zonder af spraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00- 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Ve/ders- weg 1, Meliskerke, te! 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehof laan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, 4460 VB Goes, 01100-49389. tel. af spraak van 9 tot 12 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg ao. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen et), ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 13