ZEELAND COMBINATIE WEEKBLADEN Mmm EEN IJZERSTERK TEAM I »»- t* N N \l VOOR MEER INFORMATIE BELT U: 01184-84000 ft wat ben je mooi, zei de klant in de boekwinkel tegen het boek 'de zee woont in ons huis' van tina keiler gewoon een kwestie van drukken bij den boer drukkers zei het boek middelburg 01180-81000 PZC-steunpunt Vlissineen-Centrum De Zeeland Combinatie wordt gevormd door De Faam en De Vlissinger voor Walcheren; De Bevelander die gelezen wordt op Noord- en Zuid-Beveland; het Zeeuwsch-Vlaams Advertentieblad voor Zeeuwsch- Vlaanderen; het nieuwsblad De Eendrachtbode voor Tholen en St.-Philipsland en de Nieuwsbode Extra, die verspreid wordt op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Met een totale oplage van 166.085 exemplaren dekken de Zeeland Combinatie weekbladen de gehele provin cie Zeeland en het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee. Voor de adverteerder die elke brievenbus in de Zeeuwse regio wil bereiken, is de Zeeland Combinatie het advertentiemedium bij uitstek. Wie beter dan de Zeeuwen zelf, kent de problemen van een optimale verspreiding en de leesbehoefte van de gezinnen die per regio zo sterk verschillen. De Zeeuwse lezer kan zich uitstekend vinden in het brede aanbod van deze bladen, die advertentioneel en redaktioneel ,,op hun huid" zijn geschreven. En dat kwaliteit beslist niet duur behoeft te zijn, blijkt uit de mm.-prijs. Enéén opdracht volstaat voor al deze kranten. i V B DE VLISSINGER Woensdag 11 september 1991 t* t" t? it h Lach eens naar het vogeltje Haan wal heb je mooie veren Alle vogels hebben veren. Een waar heid als een koe zult u denken, maar hoe duidelijker die veren op de foto komen, des te mooier wordt uw vogel foto! En daarv oor is licht nodig. Kor tom: fotografeer een vogel bij voorkeur in het zonnetje! Is het bewolkt, dan is de flitser een perfecte imitator van zon licht. Schijnt de zon niet en heeft u ook geen flitser, dan bewijst een extra-lichtge voelige film (bijv. 400 ISO) goede diensten. Zo'n film heeft minder licht nodig voor een kleurige foto! Liever een vogel in de hand... Heeft u een vogel als huisdier, dan is het niet alleen erg leuk, maar ook makke lijk om daarvan foto's te maken. Alle reerst omdat zo'n vogel meestal tam is en bovendien omdat u alle rariteiten van zo'n beest kent. Ook hier bewijst een cameralens met telestand u goede diensten. Dankzij de lens hoeft u niet per se dichtbij de vogel te zijn om deze toch groot in beeld te krijgen. IX' fotospeciaalzaak als vogelvriend Heeft u een foto gemaakt, maar staat de vogel er niet zo groot op als u gehoopt had? Ga dan met uw fotoaf- druk en het bijbehorende negatief naar de fotospeciaalzaak. Want daar kunt u een deelvergroting laten maken. Nadat u heeft aangegegeven welk deel van de foto u groter wilt hebben, wordt alleen dat deel van de foto groot afgedrukt. En krijgt u alsnog uw lievelingsdier groot in beeld. Hoewel vogels niet altijd de makkelijkste foto modellen zijn, is elke moderne camera prima in staat prachtige vogelfoto's te maken. Dank/jj de vele automatische functies (scherpstelling, belich ting, filmtransport), waarmee meer en meer compact- en spiegelreflexcamera's zijn uitgerust. fotografeert u snel en trefzeker. Met als resultaat: goed gelukte foto's, die u graag aan anderen zult laten zien. Hoe u moeiteloos de mooiste vogel foto's maakt, leest u in dit artikel, waaraan werd meegewerkt door Bureau Voorlichting Foto Film Video. Vrij als een vogel Ook al zitten uw favoriete vogels achter tralies: het is vaak mogelijk ze zo vrij als een vogel op de foto zetten! Voor waarde is dat de vogel niet te dicht bij de tralies of het gaas zit. U gaat met de camera-lens dichtbij de tralies of het gaas en stelt in op de vogel erachter. Heeft u een camera met een tweestan- den- of zoomlens, dan geeft de tele stand de mooiste fotoresultaten. Door dat de tralies danwel het gaas zo dicht bij de cameralens zitten, vallen ze bui ten het bereik van de lens en worden niet of nauwelijks zichtbaar op de foto. Straatartiesten Wie in de stad woontzal soms versteld staan van de fotogenieke vogelcaprio len. Neem daarom eens wat vaker de camera mee op uw wandelingen en u komt ongetwijfeld met bijzondere foto's thuis. Bijkomend voordeel is dat vogels in de stad op een prettige manier brutaal zijn, zodat u zich niet in allerlei bochten hoeft te wringen vooreen foto. Stuit u onverhoopt op een bang uitge vallen exemplaar, dan haalt u met een zakje voer zelfs de schuwsle vogel bin nen camera-bereik! Vreemde vogels Wat dacht u van de volgende tip? Van uw mooiste vogelportretten laat u bij de fotospeciaalzaak een uitvergroting maken en hangt bijvoorbeeld drie van zulke uitvergrotingen elk in een lijst naast elkaar. Reken maar dat u daarmee een super- kleurige en orginele wandversiering in huis haalt. Zeker als u exotische vogels in dierentuin of kinderboerderij foto grafeert Vergeet u door alle vreemde vogels de fotogenieke verrichtingen van uw gezelschap niet? Het begin van een boeiende hobby? Het onderwerp vogels leent zich bij uit stek voor een klank/diaserie. U foto grafeert een serie dia's van vogels in alle soorten en maten en projecteert deze reeks op de klanken van een bekend vogelliedje. Daarmee wordt uw serie beelden een genot voor oog én oor. Bovendien zult u merken, dat afhanke lijk van het geluid en de beelden, uw dia-serie ernstig of vrolijk wordt! Wilt u meer weten over deze leuke hobby, dan heeft u veel plezier van een een leuk en informatief boekje: de Minicursus Klank/diaseries. U krijgt dit boekje in huis door overmaking van f. 5,95 op Postbanknummer 338 t.n.v. Bureau Voorlichting Foto Film Video, onder vermelding van: Minicursus Klank/diaseries. Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen. U kunt hier terecht voor opgave advertenties PZC en de huis-aan-huisbladen Vlissinger Faam; abonnementen PZC; berichten en interne post voor doorzenden aan alle afdelingen hoofdkantoor PZC, Oostsouburgseweg. Telefonische inlichtingen: 01184-84000 OOST ZEEUWSCH VLAANDEREN

de Vlissinger | 1991 | | pagina 18