Legale autosloop Reparatie m.s. "Prinses Margriet" Subsidie De Stijl biedt vrouwen mode van internationale klasse Bruids Mode Gala van Fiësta wordt grootser dan ooit Naar Los Angeles na logeerpartij in Hotel Arneville 1 Cultuurmaand Tot half december is er geen reserveboot beschikbaar voor Vliegreis naar Venetië van Sprint Photo Vlissingen Recital in Oostkerk te Middelburg e veerdiensten op de Westerschelde. IN HE ROEI' OM M ISSI KS Workshop over knelpunten- management CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- Stichting Horeca Onderwijs Slagerij Verboom in Vlissingen: goed voor zeven keer goud Gemeenteraad Middelburg op excursie in eigen stad Woensdag 11 september 1991 ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER 13 IEUWS De provincie Zeeland gaat, in samenwerking met de provincie Noord- Brabant, een "ondernemersopleiding voor woonwagenbewoners" organiseren. De daarmee gemoeide kosten van f 25.000,- neemt de provincie voor haar rekening. Het is de bedoeling zo "de bedrijfsuit oefening in (tweedehands) auto's legaal te maken", aldus GS. Van oudsher zijn woonwagenbe woners actief in de autosloop en - handel. De bedrijfsvoering gaat veelal van vader op zoon, het vak wordt als regel "spelenderwijs" geleerd. Voor het vestigen en voeren van een bedrijf zijn vergunningen no dig. Om een vergunning te krijgen moet voldaan worden aan bepaal de eisen van vakbekwaamheid, blijkend uit een diploma. Ondernemers-woonwagenbe woners beschikken niet altijd over een diploma en daarmee niet over een officiële vergunning. Dergelij ke bedrijven zijn dus illegaal. Het ministerie van economische zaken wil deze illegale situatie beëindigen en heeft de provincie besturen gevraagd daaraan mee te werken. Om de illegaal werken de ondernemers in staat te stellen hun bedrijfsvoering te laten klop pen met de wet wordt de onder nemerscursus georganiseerd. Eigenlijk duurt de opleiding twee jaar, maar afhankelijk van per soonlijke omstandigheden kan de cursus uitgesmeerd worden over vijfjaar. Deelnemers aan de cursus moe ten op dit moment daadwerkelijk het autobedrijf illegaal uitvoeren. Voor de duur van de cursus kan ontheffing verkregen worden van de wettelijke vakkundigheidsei- sen. Het maakt niet uit of op dit moment in een woonwagen ge woond wordt. De cursist moet wel geboren zijn voor 1966 en tijdens de jeugdja ren woonwagenbewoner ge weest zijn. De Zeeuwse woonwagenconsu lent werft de deelnemers. Of het bedrag van f 25.000,- be schikbaar wordt gesteld hangt af van besluitvorming in de verga dering van provinciale staten op 27 september 1991. De provincie Zeeland staat deze maand in het teken van de cul tuur. In de maand september wordt in aanvulling op het gewo ne aanbod een bijzonder cultu reel programma aangeboden op het gebied van muziek, film, theater en beeldende kunst. In het programma wordt gesteld dat de cultuurmaand met als vaste onderdelen het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen en het Filmfestival Zeeland is uitge groeid tot een begrip in Nederland en omstreken. Het omvangrijke programma met voor elk wat wils mikt niet alleen op de eigen bewoners van de pro vincie. De slogan voor deze maand is niet voor niets "De zon nigste vakantieprovincie biedt meer!" Diverse hotels zijn op de cultuurmaand ingeschoten en bieden meerdaagse arrangemen ten aan. Alle activiteiten doorheen de pro vincie, evenals de verschillende arrangementen zijn opgenomen in een uitgebreid programma boekje. Dit is verkrijgbaar bij de VVV's. Het Festival van Zeeuwsch - Vlaanderen brengt dit jaar 16 concerten. Een beschrijving daarvan is te vinden in het apart voor dit festival uitgebrachte programma. De verschillende uitvoeringen worden ten gehore gebracht in de kerken en andere historische gebouwen in stadjes en dorpen van Zeeuwsch- Vlaan deren. Voor informatie en reser veringen kan gebeld worden naar het Zuidlandtheater in Terneu- zen: 01150-95555. M Schade herstellen aan de voor tstuwingsmachine op het ach terschip; tegelijkertijd schoon-, maken en reviseren van de voor tstuwingsgeneratoren van het m.s. "Prinses Margriet". De pro vinciale stoombootdiensten hebben daarvoor een bedrag no dig van 1,75 miljoen gulden. De "Prinses Margriet" heeft zo wel op het achterschip als op het voorschip een voortstuwingsmo tor. Bij een reparatie in 1987 werd duidelijk dat in de as en in de las- verbinding van de spaken van de rotor van de voortstuwingsmotor op het voorschip scheurvorming was opgetreden. Dat was ook het geval bij de generatoren. Inspec tie destijds van het achterschip wees uit dat daar niets aan de hand was. Onlangs werd duidelijk dat ook de motor op het achterschip der gelijke mankementen vertoonde. De kosten van de reparatie be dragen f 1,3 min. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt woensdag 18 september, aanvang 10.00 uur, een zitting. Onderwerp van gesprek is het bestemmingsplan "Rammekensschor" van de ge meente Vlissingen. Tegen dit plan zijn bezwaarschriften ingediend door de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Noord- en Midden-Zeeland. De ZMF is van mening dat slechts een deel van het schor is opgeno men in het bestemmingsplan. Ook het overige waardevolle ge bied verdient bescherming. De Kamer van Koophandel vindt de bestemming "natuurgebied" niet goed. De Kamer pleit voor een bestemming "zeehaventerrein". De voorzitter van gedeputeerde staten hoort donderdag 19 sep tember, 10.00 uur een inwoner van de gemeente Terneuzen en het college van burgemeester en wethouders uit die plaats. De Ter- neuzenaar heeft bezwaar ge maakt tegen de beslissing van de gs-voorzitter op zijn aanvraag voor algemene bijstand. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis in Middelburg, Sint Pie terstraat 42. In een onderzoek naar alle veer schepen wordt over de "Mar griet" gezegd dat dit schip tot het jaar 2000 dienst kan doen als de machines worden gerevi seerd en het onderhoud wordt opgevoerd. Op basis hiervan heeft de PSD rekening gehouden met extra uitgaven in de komen de jaren. Geen rekening was ge houden met de tegenvaller van f 1,3mln. Het college van gedeputeerde staten is van plan het geld voor de reparatie beschikbaar te stellen en tegelijkertijd de revisie uit te la ten voeren. Het schip hoeft dan in 1992 niet nog een keer uit de vaart te worden genomen. De kosten van de revisie bedragen f 450.000,-. Dit bedrag was al op genomen in de PSD-begroting voor komende jaren en wordt nu vervroegd uitgegeven. Provinciale staten besluiten in de vergadering van 27 september 1991 of het totale bedrag van f 1,75 min. beschikbaar wordt gesteld. Als gevolg van reparatie en revi sie zal de "Margriet" tot half de cember van dit jaar uit de vaart zijn. Zodoende beschikt de PSD tot die tijd niet over een reser veboot. Op dit moment valt nog niet te zeggen of de kosten van de scha de geheel of gedeeltelijk vergoed worden door de verzekering. IH Maandag 16 september komen de statencomnmissies bestuurs zaken en waterstaat en verkeer in een gecombineerde vergadering bij elkaar. Gesproken wordt over de keuze voor de bouw van een veerboot voor de provinciale stoombootdiensten. Op de agen da staat verder kredietverstrek king voor de aanleg van een fietspad langs de Frankrijkweg in het Sloegebied. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in de sta tenzaal, Abdij 11. De statencommissie bestuurs zaken behandelt donderdag 19 september de begroting van de provincie voor het jaar 1992. De ze vergadering begint om 10.00 De afdeling voortgezet onderwijs van de Provinciale onderwijsraad vergadert woensdag 18 septem ber, aanvang 14.00 uur. Bij het ter perse gaan van deze Ab- dijnieuws waren nog geen agen dapunten bekend. De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg van de Raad voor de Volksgezondheid (Ravoz) verga dert donderdag 12 september, 9.45 uur. Op de agenda staan ver slavingszorg, gerontopsychiatrie en de psychiatrische afdeling in het algemeen ziekenhuis op Wal cheren. De commissie verpleeghuizen en gezondheidszorg voor ouderen van de Ravoz komt woensdag 12 september om 10.15 uur bijeen. Bij de samenstelling van deze Ab- dijnieuws waren nog geen agen dapunten bekend. Beide Ravoz-commissies verga deren openbaar in Magnolia, Magnolia 3 in Goes. De vergaderingen van de staten commissies beginnen met spree krecht voor het publiek. De commissies vergaderen, evenals de onderwijsraad, openbaar in het provinciehuis te Middelburg, Sint Pieterstraat 42, tenzij an ders vermeld. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, Mid delburg. m De Vereniging van Instellingen voor Maatschappelijke Dienst verlening (VIMD) krijgt nog een jaar subsidie. Eerst was het de bedoeling de jaarlijkse subsidie aan de VIMD met ingang van 1992 te beëindi gen. Dat was het gevolg van eer dere besluiten dit jaar over bezuinigingen. Omdat de instel ling daardoor in grote problemen zou komen in de personele sfeer en met betrekking tot de voort gang in het werk en de eventuele overdracht daarvan, stelt het col lege van gedeputeerde staten voor alsnog subsidie tot een be dragvan f 125.460,-beschikbaar te stellen. Het college is boven dien van mening dat het eerdere besluit tot beëindiging van de subsidie met ingang van 1992 ju ridisch wel eens onhaalbaar zou kunnen zijn. Door het huidige voorstel van het college heeft de VIMD meer tijd na te gaan op wel ke wijze aan het werk een andere inhoud gegeven kan worden. De ontwikkelingen rond gezinsver zorging en kruiswerk zijn daarbij van belang. 27 September nemen provinciale staten een besluit over dit voorstel. mu Abdijnieuws is da informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31679 winkelpui en het glas in lood in de ramen zijn behouden en past mooi bij het open interieur van de winkel. Margaret Versluys heeft bewust gekozen voor een inte rieur dat ruimte geeft aan de klanten. Wie de modecollectie van De Stijl wil passen moet zich vrij kunnen bewegen. Maar wie de winkel betreedt blijft eerst even staan om naar de aparte vloer te kijken. Een oud charmant dametje schrikt zelfs even en vraagt "Is de vloer nog nat?" De kunstenares Annemiek van Rooi- jen heeft de vloer beschilderd in glanzend grijs-witte tonen met daardoor rode strepen. Daardoor lijkt de vloer pas geschilderd. De collectie van De Stijl wil uniek zijn voor Vlissingen en trouwens ook voor heel Zeeland. Het Belgi sche merk Kookaï is te vinden in de winkel. Margaret Versluys ver telt dat zij om de twee weken naar België afreizen om daar nieuwe kledingstukken te halen van Kookaï. "Zodoende heb je al tijd iets nieuws in huis". Naast Kookaï verkopen zij ook de mer ken Elitair en Turnover. En binnen kort hangt het exclusieve merk May-on in de rekken. Een merk dat bekend staat om zijn goede afwerking, pasvorm en iets duur dere prijskaartje Margaret en Li- anne Versluys zijn zich ervan bewust dat zij anders zijn dan de meeste modewinkels in Vlissin gen. Daarom hoeven zij niet di rect in een winkelpromenade te zitten. Wie exclusieve mode zoekt vindt ongetwijfeld De Stijl in de Kerkstraat. De reuzencheque wordt door de heer Nijman overhandigd aan de gelukkige winnaar M. Mahn. Links op de foto Hans Back en Hans Clerx van Sprint Photo. Aan het eind van de succesvol verlopen Vlissingse Braderieda- gen op 29, 30 en 31 augustus werd door de voorzitter van de Winkeliersvereniging Winkelcen trum Vlissingen W. Nijman de ge lukkige winnaar getrokken van de vliegreis voor twee personen naar Venetië. De reis was in het kader van de Braderie beschikbaar gesteld door de in de Walstraat gevestig de Sprint Photo 1 uur Foto Servi ce. De gelukkige winnaar werd de heer M. Mahn, Jacob van Campenstraat 30 in Vlissingen en reist samen met zijn partner per KLM naar Venetië. Hans Back van Sprint Photo maakt duidelijk dat het reisdoel Venetië om twee redenen is gekozen: „Enerzijds stond de Walstraat tijdens de Braderie in het teken van Italië en anderzijds is Venetië een stad die zich bij uitstek leent om schitte rende foto's te maken. Door deze actie en mede door het gegeven dat we zelf tijdens de Braderie een charmant promotieteam de straat op heb ben gestuurd, hebben we een bij drage willen leveren aan het slagen van de Braderie". Hans Back is dan ook zeer tevreden over het verloop van de Braderie zelf en over de grote toeloop van klanten in zijn winkel tijdens de Braderiedagen: „Zo zie je maar dat je als individuele ondernemer veel kunt doen om een positieve bijdrage aan een gezamenlijk on dernemen te leveren", luidt zijn commentaar. Het Innovatiecentrum Zeeland houdt in samenwerking met de afdeling Bedrijfskunde van de Kon. Mij. De Schelde een work shop over knelpuntenmanage- ment op 23 en 30 september en op 7 oktober van 16 tot 20 uur. Tijdens de workshop zal aan de hand van de theorie van voortdu rende verbetering wórden inge gaan op aspecten als het verkorten van doorlooptijden, het realiseren van afgesproken leve ringstijden, het terugdringen van de voorraden, het verhogen van de omzet, het omgaan met bottle-necks en het verbeteren van het bedrijfsresultaat. Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 8 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratie Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. Tel. 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF Geliefden en verloofden, die in het huwelijksbootje willen stappen, kunnen binnenkort hun hart opha len. Er vindt net als vorig jaar weer een groots Bruids Mode Gala plaats op Walcheren. Op 16 en 17 september presenteert Bruidshuis Fiësta uit Middelburg haar nieuwe wintercollectie in Hotel Walcheren aan de Brouwerijstraat in Koudekerke. Op dit festival zullen ook stands aanwezig zijn van zaken waarmee het bruidspaar op of na de grote dag te maken krijgt. Zo presenteren zich een juwe lier, woninginrichtingzaken, een bloemist, een foto graaf, een schoonheidssalon en nog vele anderen. „Minstens zo groot als de vorige keer en vooral door de medewerking van de andere ondernemers wordt het een uniek gebeuren", zegt eigenaar Ou- termans aan de vooravond van het feest. „Het is een prachtige gelegenheid om de nieuwe collectie te presenteren want het romantische trouwen is weer helemaal terug. Ook de stoffen van 25 jaar geleden herleven: ruwe zijde en kant, terwijl de echte wintertrouwjurk met lange mouwen en een hoge hals zijn tijd gehad heeft. Een korte pofmouw zie je veel en de japonnen zijn vaak tot op de knie van voren en achter net vrij van de grond". Om de show een persoonlijker karakter te verlenen en dichter bij het publiek te brengen, lopen de mannequins niet op een podium maar tussen de gasten door, zodat iedereen van dichtbij de trouw jurken kan bekijken. „In de pauze wordt een etage- hoge bruidstaart van bakker Mostert aangesneden, waarvan het publiek een stukje bij de koffie geser- Het Bruidsmodegala komt er weer aan. veerd krijgt. Bij de presentatie treedt Wil van Son op als lauyspcaivoi en is cf gezorgu voor live muziek", zegt Outermans niet zonder trots. Kaarten voor dit bruidsgalafestival zijn te verkrijg baar bij Bruidshuis Fiësta in Middelburg, telefoon 01180-13597 en bij alle acht vestigingen van reis bureau van Fraassen. Het was voor Slagerij Verboom, gevestigd aan de Scheldestraat 71 in Vlissingen, op maandag 9 september feestelijke dag. Uit handen van Ted de Braak konden op de Flevohof in Biddinghuizen niet minder dan zeven gouden onderscheidingen in ontvangst worden genomen voor evenzo veel ambachtelijk vervaardigde vleeswaren en/of worstsoorten uit de eigen worstkeuken. De prijzenregen bij Verboom is behaald naar aanleiding van een door het Instituut voor Ambach telijke Slagersprodukten, de I.A.S., gehouden onderzoek. Daarvoor zijn landelijk een aantal keuringen (waaronder onver wachte) gehouden waarbij de in Nederland het meest verkochte vleeswaren en worstsoorten on der de loep werden genomen. Een keuring van een product bestaat uit een aangekondigde keuring en een onverwachte waarbij, naast de hoogwaardige samenstelling, aanzien en smaak belangrijke criteria zijn. De keurin gen werden gehouden door een select gezelschap van keur meesters uit alle delen van het land zodat ook met de authentie ke smaak van de streek bij de keuring rekening werd gehouden. Nederland kent nog zo'n 3.500 slagers (60% van het totaal aan tal slagersbedrijven) die zelf in meer of mindere mate vleeswa ren bereiden. Slagerij Verboom heeft dan ook terecht een kroon op haar werk gekregen met een gouden plak voor haar fijne rook worst, gekookte worst, lever worst, boeren lever worst, hausmacher, gekookte achter ham en droge worst (boerenmet worst). Zaterdag 14 september geeft or ganist Albert Clement een recital in de Oostkerk in Middelburg. De aanvang is om 20.30 uur. Op het programma staan werken van Johann Sebastian Bach, Vin cent Lübeck, Franpois Couperin en Louis-Nicolas Clérambault. Het concert wordt georganiseerd door de Werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuwsch Ge- noqtschap. De gemeenteraad van Middel burg houdt woensdag 18 sep tember een fiets-excursie in Middelburg. Deze jaarlijkse ex cursie moet de leden van de raad op de hoogte stellen van nieuwe ontwikkelingen en initiatieven en knelpunten. In de ochtenduren wordt een be zoek gebracht aan het Innovatie centrum Zeeland aan de Vrijlandstraat en aan de nieuwe huisvesting van de Woningbouw vereniging Middelburg aan de Buitenruststraat. Het middagpro gramma is in zijn geheel gewijd aan het onderwerp Sociale Ver nieuwing. In het wijkcentrum Het Trefpunt in Nieuw Middelburg worden enkele inleidingen gehou den en worden de resultaten aan geboden van een onderzoek naar de leefbaarheid in de Stromen- wijk en de wijk Nieuw Middel burg. Daarna wordt een rondgang door de wijk Nieuw Middelburg gemaakt. Gek van mode. Dat zijn ze allebei. De zussen Lianne en Margaret Versluys besloten daarom hun krachten op het gebied van mode te bundelen en samen modewin kel De Stijl te starten aan de Kerkstraat in Vlissingen. Het tij lijkt gekeerd voor de stad Vlissingen. Volgens Lianne en Margaret Versluijs past een mo dewinkel met exclusieve merken dan ook goed in een stad die graag zijn imago wil verbeteren. Zonder enige concessies te doen aan het wijd verbreide idee onder middenstanders dat de pui van een winkel één grote open deur moet zijn, hebben zij van het pand aan de Kerkstraat een mo derne en tegelijkertijd klassieke modewinkel gemaakt. De oude De zusjes Versluijs, links Lianne en rechts Margret. K- Uj Q; o u. Hotel Arneville bestaat vijf jaar. En dat wil eigenaar Ben van Damme in stijl vieren. Daarom kunnen de hotelgasten een veertien-daagse reis naar Los Angeles winnen. Gasten die tussen 15 september en 31 au gustus (1992) een hotelkamer boeken krijgen daarvoor als het ware een lotnummer. Elke boeking, onafhankelijk van het aantal dagen, geldt als lotnummer. Een notaris trekt op 15 september 1992 het win nende lotnummer.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 13