Vrijdag de 13e moet maar eens geluk brengen The Jets dankzij Sixtie-rage terug Zefriba Renée and the Alligators Clem Curtis een waardig sluitstuk Stevige flower power van Straight Johns met passende rock roll Summerscrew, Zeeuws een een cd-bon winnen Dozy, Beaky, Mick Tich een waardige afsluiter Horeca - Service The Wall geprolongeerd op Sixties Festival Programma Sixties Festival Kaarten in voorverkoop j Dozy, Beaky, Mick Tich vormen de hoofdact voor zaterdagavond. De mannen die hun voorna men aan de bandnaam gaven heten sinds 1969 zo, want daarvoor was j er nog Dave Dee voorge- voegd, de zanger die in I dat jaar voor een solo carrière koos. Sindsdien is het viertal ensigszins terend op de oude roem succesvol verder ge gaan, hoewel er ook Entree 12,50 per avond. Aanvang vrijdag zaterdag: 20.00 uur. Plaats: Arsenaal Voorverkoopadressen: Atlanta, Hoppit, Astoria, Frapo's, Baskensburg, V.V.V. Wie de muziek uit de ja ren zestig goed kent, weet wie The Jets zijn. In de top 100 van de bestverkochte platen al ler tijden prijkt een aantal nummers - The Pied Pi- per en Goldfinger. Ook met andere nummers vierde deze Nederlandse formatie triomfen. Wie zaterdagavond om acht uur present is, kan meteen met de neus in de boter vallen. Dan na melijk speelt de Zeeuwse formatie Summerscrew gedurende zo'n vijf kwartier maar liefst twin tig bekende nummers uit de jaren zestig en zeven tig. Renée and the Alligators is een groep die al meer dan dertig jaar bestaat. Eind 1959 richtte René Nodelijk de groep op en in het begin van de jaren zestig prijkte de naam van de band een aantal keren op de hitlijsten. Vrijdag treedt de ervaren formatie als tweede op tijdens het festival. De Straight Johns spelen vrijdag als eerste in het Arsenaal. Vanaf 20 uur klinkt hun stevige flower power met hits uit de ja ren zestig. Een vitale in jectie actualiseert hun repertoire, waarin be- paald geen plaats is voor dromerige muziek. De vrijdag wordt afgesloten met een echte klassieke topper: Clem Curtis The Founda tions. De jaren zestig kunnen niet meer stuk als deze soulzanger op het podium ver schijnt. Nu nog bekendé toppers als Born to live and Born to die. Any old Time, Baby now that I found you en In the bad bad old days spreken voor zich. 13 en 14 september Straight Johns Renée and the Alligators eClem Curtis The Foundations Summerscrew eThe Jets Dozy, Beaky, Mick Tich nieuwe hits werden ge scoord. 8 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 september 1991 Als vrijdag de 13e inderdaad voor een ongeluksdag staat kunnen de organisatoren van het Six ties Festival het wel schudden. Het ziet er namelijk nu al naar uit dat het Arsenaal volgend jaar niet gebruikt mag worden voor dit festival met muziek uit de jaren zestig. En een alternatief hebben de vier caféhouders niet voorhanden. Vrijdag de dertiende is in ieder geval de eerste dag van het Sixties Festival, zaterdag de laatste en gehoopt wordt in Vlissingen en omstreken dat het niet de allerlaatste is. Het Arsenaal is een unieke lokatie voor een festival. Er is ruimte en niemand heeft last van ge luidsoverlast. Overigens werd vorig jaar ook al aangenomen dat toen het Arsenaal voor de laat ste keer gebruikt mocht worden. Dat de jaren zestig muziek er nu weer mag klinken is te danken aan de gemeente die meer dan normale medewerking gaf. De organisatoren van het Straatfestival hebben nog lopen dubben over de vraag hoe en waar het volgende Sixties Festival kan worden gehouden. Een sporthal? Daar mag niet gerookt wor den! Buiten, op het Belammypark bijvoorbeeld? Het is september en het weer is dus wisselval lig! Het voorstel ligt er nu om het publiek te laten meedenken. Wie een origineel idee aanreikt - bij voorkeur schriftelijk bij één van de caféhouders die het festival mee-organiseert - zou dan bijvoorbeeld bij de komende festivallen een VIP-behandeling krijgen. Achter het podium met de artiesten praten, gratis drinken en allerlei andere voordelen, werd als prijs bedacht. Het idee sluimert nog, dus wie inderdaad een alternatief kan aandragen is welkom. En wie weet. Het Sixties Festival kon vorige week beslag leggen op The Wall zoals die werd uitge voerd bij de opening van het Straatfestival 1991 in Vlissingen. Daardoor wordt het Six ties Festival verlengd met één dag naar de zondag. Vorige week vrijdag kon de organisatie van dit bekende festival de eindjes met de muzikanten van de gelegeneids- formatie die The Wall uitvoerde aan elkaar knopen. The Jets. ZATERDAG De historie van deze groep begint in 1960. De groep die toen op trad viel uit elkaar, maar er werd snel een nieuwe opgestart. Eind 1962 krijgen de leden van The Jets aansluiting bij het nieuwe beat-tijdperk; de successen vol gen elkaar dan snel op. Na Pied Piper voorziet de groep James Bond-muziek van een beatsound. Dan zakt de band in elkaar als een plumpudding,, roem blijkt snel vergankelijk als The Jets ver zuimen hits te scoren. En door de komst van discotheken wordt de eens zo beroemde formatie nog maar amper gevraagd. Begin 1982 verzorgt de groep een reunie-optreden en er volgt een nieuwe plaat. De 'back to the sixties-rage helpt The Jets op nieuw in het zadel. Zeer regelma tig verzorgt de groep nu optredens. En ze hebben ook nog wat leuks in petto: het publiek kan raden welke nummers op een bepaald moment gespeeld worden. Op een formulier dienen de titels te worden ingevuld, in de loop van de avond vindt de trekking plaats. Uit de goede inzendingen worden twee winnaars getrok ken die ieder een cd-bon mee naar huis mogen nemen. De jarenlange ervaring van de bandleden staat borg voor een uitgelezen stuk popgeschiedenis a la jaren zestig. Ook heeft deze 1 veelgevraagde formatie een aan tal nieuwe nummers (covers) op het repertoire gezet die hun Zeeuwse primeur beleven in het Vlissigse Arsenaal. gg met plezier Kenau Hasselaarstraat 557 4382 AS Vlissingen Telefoon 0184-16953 VRIJDAG VRIJDAG Bekende hits uit die jaren zijn: Al ligator Dance, Limelight, Gibsy Rock, In The Mood, Guitar Boo gie, Black Swan. Aanvankelijk heette deze forma tie René and his Alligators. Met de komst van zangers Anja Exter- kate (later Anja Nodelijk) veran derde de naam in 1977 in Renée Vanaf 1978 gaat de groep regel matig op toernee in verre buiten landen. Veel succes heeft de vijfmansformatie dan in Japan, Indonesië, Australië, Nieuw- Zeeland en Zuid-Amerika. Sweet Nothing, A Whole Lotta Shaking, Jimmy come Closer, Sometimes You Cry en Give Me A Break, Ta ke Some Pills zijn hits uit de jaren zeventig en het begin van de ja ren tachtig. Zangeres Renée gaat in 1981 op de solotoer en de groep wordt ontbonden. In 1986 hervindt de formatie zich weer en start met muzikanten die omschreven kun nen worden als oude rotten in het vak. Hun repertoire bestaat uit rock and roll uit de jaren vijftig en zestig. Renée and the Alligators bestaat uit: René Nodelijk - sologitaar, zang, Anja Nodelijk - zang per cussie, George Barendse - slaggi taar, zang, Fred Severin - basgitaar en Hans Hallatu - drums. Renée and the Alligators. VRIJDAG ZATERDAG De zaal moet van het zesman schap in beweging komen. De muzikanten zien het liefst de roe rige jaren zestig terug in het pu bliek. De Straight Johns spelen covers van Jefferson Airplane, The Doors, de Stones, Wilson Pickett, Ike en Tina Turner en The Animals. De band bestaat uit: Bob Roga- novic - lead gitaar, Norman ver hagen - drums, Jeffrey Bax - bas, Meindert Inderwisch - zang en gi taar, Frederike - zang, Jak van Waarde - sax en André Siegers of Chris Sibbald - percussion. De Straight Johns. vrijdag, aanvang 20 uur. zaterdag, aanvang 20 uur. Summerscrew hier in een speciale bezetting op Franse bodem. ZATERDAG Kaarten voor het Sixtiesfesti- val zijn verkrijgbaar bij de vol gende Vlissingse cafees. Hoppit, Atlanta en Astoria aan de Walstraat en Frapo's aan het Belammypark. Kaar ten zijn ook verkrijgbaar bij de Viissingse VW aan de Nieti-i; wendijk. Beaky, Mick Tich; leuk dat ze het Sixties Festival in Vlissingen waardig afsluiten. Dozy, Beaky, Mick Tich. Om een paar voorbeelden van de eerste hits te noemen: Bend It, Zabadak, Save Me en The Le gend of Xanadu klinken zelfs jon geren nog bekend in de oren. Mr. President werd door het overge bleven viertal de wereld-hitlijsten ingezongen. Hun show is specatculair geble ven. De toeschouwer ziet in ieder geval rasmuzikanten op het podi um staan En wat een succesfor mule bleek in de jaren zestig en zeventig werd doorgevoerd in de jaren tachtig tot op heden. Aan biedingen genoeg, voor Dozy,

de Vlissinger | 1991 | | pagina 8