Örchidee H0FNSNSI Blauwe Winkel Madame Couture en De Vroedt Hooftman Benneton, Sisley en 012 citybloem Autobedrijf Joosse Modehuis Josiasse zwartepoorte MIDDELBURG IN HET TEKEN VAN HERFST- EN WINTERMODE ooHman Plein 1940 2 Middelburg UNITED COLORS OF BENETTON. Middelburg beleeft een primeur. Zaterdag 7 september wordt de najaars- en wintermode mobiel gepresenteerd. Een aantal modeza ken heeft daarvoor een beroep gedaan op een autobedrijf en decoratiezaken. Door ge drieën de schouders er onder te zetten is een creatieve schakel ontstaan die aan staande zaterdag - omlijst met muziek - voor verrassende effecten kan zorgen. Op een aantal plaatsen in de stad houdt de stoet tel kens stop om aan de omstanders te laten zien wat welk modehuis voor de winter heeft ingekocht. Op deze pagina geven de inventiefste ondernemers u alvast en voor proefje. Gildeweg 20 Vlissingen Lange Delft 111 Middelburg DE BLAUWE WINKEL Nieuwe Burg 27 4331 AG Middelburg Tel. 01180-38478 Nieuwe Burg 33 Middelburg POTTENMARKT 7 MIDDELBURG TEL.01180-13652 £Q Lange Viele 14, Middelburg 01180-25075 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 september 1991 Kleding die leuk is om aan te doen naar een feestje, maar te vens draagbaar is tijdens het werk of erna. Daaruit bestaat de collectie die de Blauwe Winkel naar voren brengt. De draagbaarheid staat daarbij in het middelpunt en daarnaast is ze uiteraard modegericht. De Blauwe Winkel brengt leuke vrijetijdskleding, liefst niet al te extreem en gericht op een grote doelgroep van vrouwen en mannen boven de 25. Met andere woorden een standaard collectie die niet tijdsgebon den is maar toch modieus. Tijdens de Tour d'Elegance zullen de modellen die de kleding van de Blauwe Winkel showen worden voortgereden in een Fort Escort Cabriolet van Autobedrijf Joosse. Een wagen die het sportieve karakter in de modelijn van de winkel on derstreept. Op een aantal plaatsen presenteren de manne quins de nieuwe najaarsmode aan het publiek. Heren gekleed in wollen blasers uitgevoerd in donkerblauw, khaki, oud-rose en verschillende groentinten, de kleuren voor heren dit najaar, worden ter zijde gestaan door vrouwelijke mo dellen. Met name van de mannenmerken Mekx, Love en Column worden veel ensembles getoond, waarbij vooral de vesten, met of zonder applicaties, dit seizoen een groot item vor men. Voor de vrouwen zijn het de kleuren bordeaux, wit, oud-rose en zwart die de hoofdtoon voeren. Daarnaast zien we ook veel printdessins in kleuren die gemakkelijk te com- Madame Couture en De Vroedt Hooftman zullen samen hun najaarscollectie aan het publiek tonen in het kader van de Tour d'Elegance. Madame Couture zal daarbij garant staan voor de damesconfectiemode en De Vroedt Hooftman voor de herenmode. Deze twee modehuizen hebben voor een ge zamenlijk optreden gekozen omdat zij de zelfde modelijn vol gen, namelijk van klassiek tot modisch. De herenmannequins van De Vroedt Hooftman zullen tijdens deze Tour d'Elegance verschijnen in verschillende kostuums en combinaties van de merken Peter van Holland, John Slim, Le Dub en Louis Estere. Deze combinaties, bestaande uit pantalons en jacks worden gecombineerd met truien en overhemden in moderne kleuren. De kleurcombinaties die dit najaar zowel bij de heren als bij de vrouwenmode zijn vast gesteld zijn onder andere geel en bruin, blauw en groen, neu trale kleuren, roodtinten en de 'intensieven'. Het moto voor de kleuren is 'Een wereld van kleuren'. Daarbij staan de woeste natuur en de kale, dorre binnenlanden van Turkije voor de geel/bruin combinatie. De koele kleuren van de bos sen, wouden en meren in Finland zijn inspirerend voor de blauw/groene kleurschakeringen. De stille ijzige wereld van Alaska vormt de basis voor de neutralen en de pastels. Het mysterieuze Nepal biedt een scala aan roodtinten. En tenslotte is de regenboog de basis voor de pittige, felle kleu ren. Kortom, de frisse mode met levende kleuren leeft dit seizoen op en de sombere grijze en blauwe tinten van afgelo pen jaar zijn voorgoed verleden tijd. Zowel bij De Vroedt Hooftman als bij Madame Couture zijn de combinatiemogelijkheden onbeperkt. In de vrouwenmo de kunnen bijvoorbeeld lange truien gecombineerd worden met strakke rokjes of stretch pantalons. Vooral wol is één van de belangrijke materialen in de nieuwe modelijn. Lange zuiverwollen vesten en diverse aparte truien met of zonder dessins en prints vormen een aanzienlijk assortiment. Verder zijn er dunne deux-pièces, klassieke japonnen en twee delige pakken die het modebeeld in de zaak bepalen. Mada me Couture heeft zowel sportieve chique mode voor de jon ge vrouw als elegante en exclusieve kleding. De merken die zij verkopen zijn onder andere Jobis, Alexander, Gibi en Sporting Life. Een ruime keuze dus voor dit najaar. De twee modehuizen. De Vroedt Hooftman en Madame Couture zul len tijdens de Tour d'Elegance een greep moeten doen uit hun uitgebreide wintercollectie. De modellen verplaatsen zich in een aantal open auto's die bij de stijl en het karakter van de kleding die zij brengen passen. Het accent in de modewereld ligt dit najaar op de jaren zestig. Kortere jassen, strak van boven en iets wijder naar onder toe bepalen het modebeeld. De V-hals is terug van weggeweest en ook de polo met kraag heeft zijn come-back gemaakt. Al deze ouderwetse nieuwe trends zijn terug te vinden in de najaarscollectie van Benneton, Sisley en 012. De Italiaanse mode van Benneton, Sisley volgt de in grote lij nen de nieuwe rage in de modewereld, waarbij het merk Sisley staat voor de wat modischere kleding. Voor de kinde ren tot en met 12 jaar is er het merk 012. Alles kan en mag deze winter. Zowel ruige kleding van de straat, zoals de stone-washed leren jacks, als lange colberts met strakke leggings kunnen dit najaar gedragen worden. 'Wijd over strak' is een veelgeziene trend. Ook de trui heeft weer in aanzien toegenomen. Lange tijd heeft dit wollige warme kledingstuk aan populariteit in moeten boeten, hoe wel natuurlijk niet onvoorwaardelijk, maar nu is ze weer he lemaal terug. Veel breisels, ook jassen en broeken, zullen in de komende maanden het straatbeeld bepalen. De modellen van Benneton, Sisley en 012 zullen dan ook zeker hun op wachting maken in prachtige lamswollen truien en leggings. En let U tijdens de Tour d'Elegance vooral op de Monty co ats, oftewel de ouderwetse houtje, touwtje jassen. De jas sen zijn iets korter en wijder dan vroeger, passend in de modelijn van nu, maar hebben toch iets nostalgisch. De overheersende kleuren in de collectie van de modezaak zijn lichte en donkere tinten grijs en beige, oud rose, aqua M A. de Ruyterlaan 8-16 - Goes Industrieweg 27-9 - Vlissingen Schaapmanlaan 3 - Bergen op Zoom bineren zijn. In de afdeling jeans zijn blauw en zwart belangrijk en ook in dit genre speelt de draagbaarheid en basisartikelen een belangrijke rol. Hier en daar zal misschien een model met iets wijdere pijpen verschijnen maar het grootste deel blijft een standaard collectie van on der andere de merken Tripper, Edwin en Lee. Tijdens de Tour d'Elegance is een greep uit deze zeer uitge breide collectie jeans, vrouwen- en mannenmode te zien. Een eerste indruk van wat de Blauwe winkel het komende najaar te bieden heeft. geerepassage 14 - middelburg walstraat 90 - vlissingen Hobeinstraat (showroom Gildeweg) VLISSINGEN Met de Tour d'Elegance wil het Modehuis Josiasse haar klantenkring attent maken op het nieuwe assortement herfst- en wintermode 1991-1992. Rondtourend in een chi que BMW Cabriolet van Autobedrijf Zwartepoorte, aange kleed met bloemen van Andrés Bloemenhal, presenteren de mannequins de nieuwe modetrends die dit seizoen de rek ken vullen in Modehuis Josiasse. De modelijn wordt dit najaar voor een groot deel bepaald door de kleuren en de lengte van de kleding. De roklengte is bijvoorbeeld iets korter als vorig jaar en iets strakker. De kleuren die de collectie van Modehuis Josiasse kenmerken zijn onder andere antraciet grijs, zwart, cameltinten en diver se groentinten (mintkleur en ice-blue). Maar ook het mooie, diepe rood maakt deel uit van het kleurenscala dit seizoen. Zeer uitgebreid is het aanbod aan mantels, wollen coats en jacks die tijdens de Tour d'Elegance geshowd zullen worden. Het modehuis heeft een groot aanbod in deze kleding en met name wol speelt daarbij een belangrijke rol. Op het gebruik van natuurlijke materialen wordt dit seizoen overigens toch veel de nadruk gelegd. Tijdens de modeshow zal dan ook ze ker veel gebreide kleding, zoals leggings en truien, te zien zijn. Voor de jonge modieuze vrouw heeft de modezaak een ex clusieve en zeer gevarieerde collectie van Anne-Marèl. Mo dehuis Josiasse is de enige zaak in Middelburg die dit modemerk verkoopt. Zeer aparte modellen in vele kleuren, motieven en dessins kenmerken deze collectie. Zoals zij zelf zeggen, even kleurig en getekend als een herfsttooi. Ook Betty Barclay biedt een klein assortiment jonge kleding. Tijdens de Tour d'Elegance biedt Modehuis Josiasse zijn clientèle een eerste oriëntatie in het uitgebreide aanbod voor het herfst- en winter seizoen. blauw en groen. De accessoires, zoals handschoenen, sjaals en mutsen, die bij Benneton, Sisley een belangrijk onderdeel vormen, kunnen uitstekend hiermee gecombineerd worden. Maar vergeet U ook de hoed niet, die is, met een terugblik naar the sixties, eveneens weer op het toneel verschenen. Zoals gezegd, alles is mogelijk dit seizoen, maar wilt U we ten wat Benneton, Sisley en 012 voor dit najaar in huis heeft, dan is het zeker de moeite waard om te komen kijken naar wat de modellen tijdens de Tour d'Elegance laten zien. De mannequins van deze modezaak verschijnen in een witte Chevrolet uit 1962 van garage Hofman, versiert met bloemstukken van City Bloem.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 14