informatiepagina van de gemeente vlissingen Krediet voor herinrichting kernwinkelgebied kH Rapport aanpak ongevallen concentraties \i 0 Geluidhinder: U kunt er wat aan doen redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Plein Walstraat Walstraat Lange Zelke Kosten Openbaar \M, i i, Samenleving Verkrijgbaar Inzien Hofwijk NOORD Woensdag 7 augustus 1991 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL Deze maand gaat er een voor stel naar de gemeenteraad voor een krediet van bijna 6 miljoen gulden voor de herin richting van het kernwinkelge bied. Dit voorstel wordt eerst nog besproken in de vaste commissies voor economi sche zaken, detailhandel en visserij en voor financiën. Het Vlissingse kernwinkelgebied moet zich onderscheiden van andere centra. Dat kan onder meer door de inrichting van de openbare gebieden. Volgens het raadsvoorstel zijn winkelcentra "nieuwe ontmoetingscentra" waar mensen langer verblijven. De openbare ruimten moeten daarop afgestemd zijn. De herin richting van het winkelgebied is daarom ook één van de peilers van de "Nota Binnenstad 1986". De Sint Jacobsstraat en de Klei ne en Oude Markt zijn als gevolg van deze nota al opnieuw inge richt. Het nieuwe kernwinkelge bied moet echter bij de opening van het nieuwe winkelcentrum klaar zijn. Deze opening is ge pland in maart 1992. Voor die datum moeten nog her ingericht worden: - het nieuwe plein aan de noordzijde van de Walstraat; - Walstraat tussen de Scher- minkelstraat en de Kleine Markt (ook beluifeling); - Lange Zelke (ook over kapping). Tussen de nieuwe bebouwing aan de Walstraat komt een plein. In verband met het hoogtever schil zal dit plein een heel eigen karakter krijgen. De hoogtever schillen worden opgelost door de aanleg van hellingbanen, trappen en keermuurtjes. Er komt ook een "waterpartij". De Walstraat is de verbindende schakel tussen het deels over kapte gebied van het winkelcen trum Scheldeplein en de ri Impressie Lange Zelke met overkapping passages Sint Jacobsstraat en Lange Zelke. De bestrating en verlichting zullen hetzelfde zijn als het plein aan de Walstraat. De Walstraat zal aan beide zij den beluifeld worden tussen de Scherminkelstraat en de Kleine Markt. Het kernwinkelgebied zal dan een continue droogloop hebben. Met de ondernemers in de Walstraat is hierover overleg geweest. Het college heeft er vertrouwen in dat met de onder nemers tot overeenstemming gekomen kan worden. Ook is het plan om de Lange Zelke te overkappen. Voordat de overkapping wordt aangebracht zullen volgens de plannen de bestaande winkelpanden naar voren uitgebreid worden. De Lange Zelke wordt hierdoor smaller. Aan de zuidzijde wordt al in september as. hiermee gestart (vanaf de Walstraat tot de Marktstraat). De eigenaar van de panden aan de noordzijde heeft een plan ontwikkeld voor uitbreiding. Deze werkzaamhe den zullen ook voor maart 1992 klaar zijn. De Marktstraat (tussen de HE- MA en de Marskramer) wordt volgens de plannen ook over kapt om de continue droogloop te krijgen. Deze straat zal een "aantrekkelijkere" verbinding worden. Totaal kosten de plannen bijna 6 miljoen gulden. Een gedeel- Overkapte Sint Jacobspassage (foto: Ruben Oreel) te daarvan (f 3.062.183,—) be talen de ondernemers door middel van baatbelasting. Het resterende bedrag f 5.997.493,komt voor re kening van de gemeente. Het college stelt de raad voor het krediet voor deze plannen te verlenen. Ook verzoeken b en w de raad in principe in te stemmen met de invoering van baatbelasting. De vergaderingen van de com missies waarin dit voorstel besproken wordt, zijn openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht. Maandag 12 au gustus is de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor economische za ken, detailhandel en visserij om 19.30 uur in het stadhuis. Ongeveer 85% van de Neder landers wordt tenminste enke le keren per week gehinderd door een of ander geluid. En circa 45% ondervindt in ernsti ge mate hinder. Voor miljoe nen Nederlanders is geluid hinder dus een ernstig pro bleem. Wat zijn de oorzaken? Wat kunnen we er aan doen? Voor de een plezier, voor de an der ergenis. Als het even kan, zullen we nooit een geluid maken waar we zelf een hekel aan hebben. Vaak ma ken we juist geluid voor ons ple zier, zoals muziek, televisie of gezellig samenzijn. En als het niet om genieten gaat dan ma ken we geluid bij een bezigheid die "nuttig" is, zoals autorijden, stofzuigen of grasmaaien. Vaak is ons geluid echter een bron van ergenis voor anderen. En worden wij op onze beurt weer gehinderd door geluiden waar anderen juist plezier aan beleven of waar ze gewoon niet bij nadenken. Geluid wordt dus pas geluidhinder als we het zelf niet willen horen. Geluidhinder is een probleem van ons samenleving. Met meer dan 14 miljoen mens,en wonen, werken en recreëren we meestal dicht op elkaar. En we hebben met z'n allen auto's, muziek installaties, wasautomaten, ra dio's, boormachines en honden. Daardoor horen we steeds meer van elkaar. Op welk moment dat hinderlijk of ondragelijk wordt is voor ieder mens anders. Minder geluidhinder betekent meer re kening met elkaar houden. Geluidhinder is er in verschillen de vormen: burenlawaai, weg verkeer, vliegtuiglawaai, recrea- tielawaai en bedrijvenlawaai. Al deze vormen komen aan bod in een folder van de Nederland se Stichting Geluidhinder. Er wordt uitgebreid ingegaan op het voorkomen en oplossen van geluidhinder. De folder is gratis verkrijgbaar bij de sectie communicatie in het stadhuis. Het college van burgemeester en wethouders en de raad heb ben enige tijd geleden op dracht gegeven om onderzoek te doen naar plaatsen waar véél verkeersongevallen voor komen. De notitie "Aanpak Verkeersongevallen Concen traties" is inmiddels versche nen en wordt behandeld in de vaste commissie van advies en bijstand voor stadsbeheer, verkeer en milieu van maan dag 19 augustus. Het onderzoek is verricht op vier lokaties: 1. Kruispunt Sloeweg/Ger- brandystraat/ Koudekerk- seweg/ Trcelstraweg; 2. wegvak Sloeweg tussen Weyevliet en Gerbran- hand is en wat daarvan de oor zaken zijn. Voor elke lokatie is aangegeven hoe de verkeerssi tuatie veranderd zou moeten worden vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid. Het is niet zo dat deze aanbevelingen direct toegepast worden. Zodra echter aan deze straten bijvoorbeeld onderhoudswerkzaamheden moeten gebeuren of riolering moet worden gelegd, worden de verkeersveilige aanbevelingen zwaarwegend meegenomen. De nota is in te zien bij de com missiestukken van de vaste commissie van advies en bijstand voor stadsbeheer, ver keer en milieu. Deze liggen ter dystraat; 3. Kruispunt Lekstraat/Westerschel- destraat; 4. kruispunt Lekstraat/ Mid delburgsestraat. Er is voor deze lokaties eerst on derzocht wat er Drecies aan de (foto: Ruben Oreel) inzage in de gemeentelijke infor- matiehoeken in het Stadhuis, de Vlissingse en Oost-Souburgse bibliotheek en wijkcentrum Open Hof. De vergadering van de commis sie begint op 19 augustus om 19.30 uur. I Gevarieerd aanbod van koopwoningen in Hofwijk In de Vlissingse nieuwbouw wijken Hofwijk en Rosenburg II zijn volop koopwoningen in aanbouw. De bouw ligt nu tij dens de bouwvakantie enkele weken stil. Een mooi moment om eens te kijken wie wat waar bouwt... Op bijgaande kaart en in de tekst hierna kunt u zien bij welke makelaars/ontwikkelaars u kunt informeren naar diverse soorten koopwoningen in Hofwijk. Vorige week stond op deze pagina een kaart van Rosenburg II met de daarbij behorende namen van de verkopende instanties. Op deze pagina staat een platte grond van Hofwijk. Met enige moeite zijn de straatnamen te le zen. Ze heten: Lindeijerlaan, Pastoor van der Aalaan, Klei weg, Van Oorschotlaan, Van der Veerlaan, Wibautlaan en Lan senpad. Onderaan de kaart ligt de Weye- vlietweg die - naar rechts boven - overgaat in de B-weg Jacoba van Beierenweg. Bovenlangs de kaart (niet zichtbaar) loopt van links naar rechts de Vlissingse watergang. Verder zijn zichtbaar de openbare basisschool De Stellepit (linksboven) het GAK en een gedeelte van het winkel centrum Papegaaienburg (links). Bij de kavels en bouwblokken staan Romeinse cijfers die cor responderen met de make laars/ontwikkelaars die daar woningen bouwen en/of verko pen. Het zijn: I Theelen van der Weele, Badhuisstraat 123-127, 4381 LR Vlissingen, telefoon 13920. II Proverko, Korte Kerkstraat 12, 4461 JE Goes, telefoon ^(01100) - 30222. III Pro-Konsult, Turfkade 17, 4461 AP Goes, telefoon (01100) - 11159. IV Ontwikkeling door particu lieren (voor informatie over ka vels grond: gemeente Vlissin gen, sectie economische za ken, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, telefoon 87215). Op de kaart staan ook nog drie stukken grond zonder Romein se cijfers. Daarin zijn ook bouwblokken getekend. Het is echter nu nog niet bekend wel ke woningen daar komen en wie deze gaat bouwen/verko pen.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 5