«MMS Studiefinanciering Lessen voor minnaars (slot) Wenken voor een gelukkig huwelijk nHim Allerlei Cursus Vereniqinqen Geloof Buurt/wijk Ouderen Sport Door drs. Thomas Klabbers Beurs Natuur PSYCHOCONSULT Woensdag 5 juni 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Vrijbuiterfestival - Zaterdag 8 juni wordt voor de 7e keer het Vrijbuiterfestival gehouden in de Bocht van Guinea in Goes. Het spektakel wordt gehouden van 12 tot 24 uur. Jaarmarkt - De Ondernemers vereniging 's-Heerenhoek houdt zondag 9 juni vanaf 11 uur een jaarmarkt met een uitgebreid pro gramma. Zaterdag 8 juni is er om 20 uur een ringsteekwedstrijd op oldtimer-tractoren. Groove-café - In het Jongeren centrum De Piek in Vlissingen gaat donderdag 6 juni om 20 uur een nieuw initiatief van start in de trend van de eerder gehouden rave-party's. Vrijdag 7 juni is in De Piek weer een jamsessie om 14 en om 20 uur. Zomeravond-concert - In de Catharinakerk in Zoutelande wordt donderdag 13 juni om 20 uur een begin gemaakt met de Zomeravond-concerten. Dit eer ste concert wordt gegeven door het Interkerkelijk Mannenkoor Comt nu met Sangh uit Middel burg O.I.V J. Suurmond. Magnetron - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon in Oostkapelle houdt een korte cursus over het gebruik van de magnetron. Voor data en tij den kan men zich wenden tot 01188-1507. Talen - Gedurende 1 of 2 weken geeft de Stichting Educatief Toe risme Zeeland in Oostkapelle een intensieve cursus Frans, Duits, Engels of Spaans van 4 uur per dag. Inlichtingen 01188-1507. VVV-Vlissingen - De VVV- Vlissingen en de Stichting Vlis singen Promotie houden dinsdag 11 juni om 20 uur een gezamen lijke voorjaarsvergadering in de vergaderzaal van de Skandia Resto/Sauna aan de Zwanen- burgseweg 11 in Vlissingen. Afsluiting - Het FNV, district Zeeland houdt donderdag 13 juni van 19.30 tot 22.30 een slotma nifestatie van de ZW/WAO- aktieweek in hotel Arneville in Middelburg. Er wordt een forum discussie gehouden over het on derwerp 'Beter werk maakt niet ziek'. Inlichtingen 01180-25655. Excursie - De Stichting Oude Zeeuwse Kerken houdt 15 juni een excursie naar Goes. Men ver trekt om 9 uur uit Vlissingen en om 9.15 uur uit Middelburg voor een bezoek aan de Maria Magda- lenakerk in Goes, de kerk van Driewegen en de gerestaureerde kerk van Wemeldinge. Inlichtin gen 01184-14981. Expositie - Van 8 juni tot 5 au gustus staat op het Molenplein in Goes het kunstproject Trechter 5, als initiatief van vijf beeldende kunstenaars. De naam Trechter 5 verwijst naar de vorm van het ge heel: negen torens van 6 meter hoog zijn dusdanig geschakeld dat een monumentale trechter- vorm is ontstaan. Boekmerken - In de expositie ruimte van de Zeeuwse Biblio theek is van 5 juni tot en met 13 juli de tentoonstelling Boekmer ken te zien. De tentoonstelling heeft betrekking op het exlibris en andere soorten kleingrafiek. Zomer-dansant - Buurtvereni ging Van Duyvenvoorde in Oost- Souburg houdt zaterdag 8 juni om 20 uur een zomer-dansant in De Schuur m.m.v. dansorkest Scooby. Basco/lrislaan - Het huurders comité Basco/lrislaan in Vlissin gen houdt donderdag 6 juni om 20 uur een openbare vergadering in het clubhuis van Olympus aan de Irislaan. Skeelertoertocht - IJsclub De Poel houdt zaterdag 8 juni haar Elf-Dorpen-Skeelertoertocht op Walcheren. Tussen 8 en 10 uur kan er gestart worden op cam ping Domburg aan de Schelpweg in Domburg. Inlichtingen 01188-2636. Superstrandloop - Atletiekver eniging Atletica houdt dinsdag 11 juni de Superstrandloop over 10 km langs de Walcherse kust. De inschrijving en start is om 19 uur bij het strandpaviljoen De Nolle. Zwemmen - De Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Walche ren gaat het komende najaar weer van start met het program ma 'zwemmen voor ouderen' in De Roompot in Kamperland. De data zijn 17 en 24 september, 1, 8, 22 en 29 oktober, 5, 12, 19 en 26 november en 3, 10 en 17 de cember. Inlichtingen 01188-3687. Zomer-uitverkoop - De Creatie ve Groep van Bachten Reede houdt donderdag 13 juni een zomer-uitverkoop van haar hand werken. Men kan daarvoor van 9.30 tot 15.30 uur terecht in Bachten Reede te Vlissingen. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 In de miniserie "Waar heeft mijn kind nou precies recht op?", kwamen de kinderbijslag en de tegemoetkoming studiekosten al aan de orde. Deze week de Wet op de Studiefinanciering. Recht op deze "stufi" of "WSF18 hebben: alle leerlingen en studen ten tussen de 18 en de 30 jaar die erkend dagonderwijs volgen. HBO- en universiteits-studenten krijgen maximaal 6 jaar WSF18 Op de eerste dag van het kwar taal nadat uw kind 18 is gewor den, eindigen de kinderbijslag en de tegemoetkoming studie kosten, en begint de stufi. Zit uw kind NIET meer op school, dan zijn er drie mogelijkheden: De kinderbijslag loopt door; Hij of zij verdient loon; Of uw kind kan RWW aanvragen. De hoogte van de stufi is van heel veel dingen afhankelijk: Woont uw dochter (of zoon) thuis of op kamers? Op wat voor een school zit ze? Is ze zieken fonds of particulier verzekerd? Hoe hoog is het belastbaar inko men van de ouders? Hoeveel ver dient ze er zelf bij? Vraagt ze alleen de basisbeurs aan, of ook de aanvullende financiering? Te veel om hier allemaal uit de doe ken te doen. Per maand mag er in ieder geval f 213,14 bijverdiend worden. Als er een hoge ouderlijke bijdrage is vastgesteld of als de aanvullende financiering NIET is aangevraagd, is dat vrijlatings-bedrag veel ho ger. Hoe hoog precies, verschilt weer per situatie. De basisbeurs hoeft niet terugbe taald te worden. Maar de aanvul lende financiering bestaat hoofdzakelijk uit een rentedra gende lening. Die moet uw zoon of dochter in de 17 jaar na het einde van de studie wel terug betalen. Met vragen kunt U het Steun punt Studiefinanciering (06 - 3212157 van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur) of ons bellen. Staal - Tot en met 18 juni is in weefatelier en expositieruimte Multi Colour aan de Torenweg 4a in Middelburg de exposities Staal en Licht en Staal en afdruk te zien van de kunstenaars L. Meij- ers en Jan van den Broeke uit Veere. De expositie betreft siersmeedwerk en etsen. De ten toonstelling is geopend van dins dag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur. Klederdracht-foto's - Sinds kort bestaat bij foto-studio Schuilwerve aan de Schel- destraat 42 in Vlissingen de mo gelijkheid tot het laten maken van foto's in Zeeuwse kleder dracht. Het bedrijf heeft daartoe de beschikking over de benodig de kostuums. Bazar - De cbs De Regenboog aan de Torenstraat 29 in Oostka pelle houdt zaterdag 8 juni van 9 tot 14 uur een bazar/rommel- markt. Er worden zelfgemaakte spulletjes, kleding en lekkernijen verkocht en men kan er de auto laten wassen. Ook is er een Rad van Avontuur, pony-rijden en een grabbelton. Avond-ruilbeurs - Vrijdag 7 juni wordt in café-pension De Goede Verwachting in Lewedorp vanaf 19.15 uur een avond-ruilbeurs ge houden met allerhande ruil- en verzamelobjecten. Excursie - De afdeling Walche ren van de KNNV houdt zaterdag 8 juni van 10.30 tot 16 uur een excursie naar Neeltje Jans. Er wordt aandacht besteed aan een groot aantal ingrijpende ontwik kelingen op het gebied van de landschapsvorming, flora en fau na. Het verzamelpunt is het Tops- huis op Neeltje Jans. Zoals u de afgelopen weken heeft kunnen lezen, is uw hu welijksgeluk niet afhankelijk van de problemen die u tijdens het huwelijk te verwerken krijgt. Het wordt vooral be paald door uw bereidheid om er op een effectieve wijze het hoofd aan te bieden. Een goe de minnaar voorkomt, dat hij of zij door deze tegenslagen on dergesneeuwd raakt. Drs. Henk C.M. Hermans Als u uw huwelijksgeluk wilt vergroten, moet u allereerst af rekenen met het idee dat u er weinig invloed op heeft. Deze negatieve voorspelling zal zich zelf immers waar maken. Bent u daarentegen bereid om wel te geloven in uw eigen moge lijkheden, dan zult u ook beter bestand zijn tegen de proble men die een huwelijk onvermij delijk met zich mee brengt. Natuurlijk bestaat er geen suc cesformule voor het gelukkige huwelijk. Maar toch zijn er en kele richtlijnen die bruikbaar kunnen zijn. We zullen daarom deze lessen voor minnaars af sluiten met enkele aanbevelin gen. Uiteraard zal de gevorderde minnaar wel met de meeste bekend zijn. Probeer meer te weten te komen over uw partner. Wat verwacht deze van het huwelijk, en meer In het bij zonder van u? Bent u bereid om aan deze verwachtin gen te voldoen? Aan welke verwachtingen wilt u be slist niet voldoen? Probeer meer van uzelf te weten te komen. Welke le vensdoelen en interessen heeft u? Sluiten deze aan bij de verwachtingen die uw partner heeft van een hu welijk? Welke compromis sen zult u moeten sluiten voor een gelukkig huwelijk? Zorg voor voldoende eigen liefde en zelfrespect. U kunt meestal pas goed met uw partner overweg, wanneer u voldoende om uzelf geeft. Een gebrek aan zelfrespect leidt vaak tot een afhankelij ke opstelling in het hu welijk. Wees bedacht op irreële ei sen die u aan uw partner stelt. Stel deze ter discus sie, en overtuig u ervan dat uw partner u nergens toe verplicht is. Toch zijn we maar al te snel geneigd om bijvoorbeeld te denken, dat onze partner er dezelfde le vensopvattingen op na moet houden als wijzelf. Zo'n eis kan gemakkelijk aanleiding geven tot echte lijke ruzies, waarbij de liefde enkel kan verliezen. Accepteer uw partner on voorwaardelijk. Veroordeel eventueel zijn/haar tekort komingen, maar veroordeel hem/haar niet als persoon. De beste manier om ie mand duidelijk te maken wat u van hem verwacht, bestaat er niet uit om hem de wet voor te schrijven. Accepteer hem zoals hij of zij is. Leer beter omgaan met frustraties. Beschouw uw liefdesleven als een moge lijkheid om geestelijk gezon der te leven. Denk aan de woorden van Mohammed: "Zeg me dat een berg zich verplaatst heeft, en ik zal u geloven. Zeg me dat ie mand zijn karakter veran derd heeft, en ik geloof u niet." Of we het nu leuk vinden of niet, de meeste "vervelende" eigenschap pen van uw partner veran deren niet gemakkelijk. Wees bereid om de hand in eigen boezem te steken. Zie het huwelijk niet als een mogelijkheid om persoonlijk falen steeds op een ander af te schuiven. Sluit u aan bij het mensdom, en geef uw tekortkomingen toe. Heb vooral aandacht voor de plezierige eigenschap pen van uw partner. Maak uw partner complimenten voor zijn/haar sterke kanten. Zie uzelf als een mens met eigen rechten. Maak uw persoonlijk geluk niet hele maal afhankelijk van uw liefdesleven. Zorg voor vol doende bezigheden buiten uw liefdesleven. Plan en onderneem dingen die voor u beide aange naam zijn. Voorbeelden daarvan kunnen zijn: samen sporten, naar de film, op vi site bij vrienden, samen van sex genieten, enz. Wees niet dwangmatig eer lijk in alle opzichten. Zwij gen is vaak goud waard. Behoudt uw gevoel voor humor. Neem uw eigen op vattingen over het "ideale huwelijk" niet te serieus. Waarschijnlijk bestaat er geen ideaal huwelijk, even min als een "ideaal vrijgezellen-bestaan". Wees er niet steeds op uit om uw gelijk te halen. Streef naar een goede ver standhouding met uw partner. Gebruik uw partner niet als slaaf. Beschouw hem of haar als een mens met een vrije wil. Beschouw uw bijdrage aan het huwelijk als een inves tering in uw eigen geluk. Bedenk, dat verliefd worden meestal spontaan gebeurt. Maar liefde instandhouden vergt inspanning. Met deze tips bent u niet gega randeerd van een gelukkig hu welijk. Maar huwelijksgeluk is en blijft iets waar u zelf aan moet werken, dag in en dag uit. Voor meer informatie: 01180-34735 Drs. Henk C.M. Hermans Een voorbeeld van een gelegenheidsfoto in Zeeuwse kleder dracht. Open avond - De Evangelische Gemeente De Wijngaard houdt zaterdag 8 juni om 19.30 uur een open avond in de Klarenbeek LTS met gospelmuziek van Carel Heinsius en Theo van Teijlingen. Spreker is Peter Vlug jr. Aglow - De afdeling Goes van Women's Aglow Fellowship houdt woensdag 12 juni van 9.45 tot 11.45 uur de laatste bij eenkomst voor de zomervakantie in hotel Terminus in Goes. Spre ker is C. v.d. Zanden uit Mid delburg. Zangavond - De commissie Zingen in Middelburg' houdt za terdag 8 juni een zangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg van 19.30 tot 20.45 uur. De medita tie wordt verzorgd door ds M. den Boer en de organist is Jos Vogel. Muzikale medewerking wordt verleend door het Her vormd Kerkkoor Hazerswoude olv Stephan Dijkhuizen met als koororganist Thom Hesseling en door de sopraan Ella Dijkhuizen. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel 01180 81000 AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: onbekend. ARNEMUÏDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30: ds. L.W.Ch. Ruij- grok, 15 uur: ds. M. Goudriaan. Volle Evangelie gemeente "Immanuel", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. Kornet. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst H/G in Herv.Kerk, 19 uur: ds. R.G. v.d. Zwan, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer, Gez. dienst H/G in Herv.Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 en 19 uur: ds. B. Ridder, H.A., Herv.Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. Ridder, Herv.Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van Sint Maarten, Zo. 10.30: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. H.F. Meyer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands, H.A. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: ds. G.J. van Pijkeren (19.00 uur jeugddienst) Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: dhr. Kornet. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 ds C.A. den Hertog, 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. onbekend. Hofplein- kerk, Hofplein, Zo. onbekend. Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Zo. onbekend. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. onbekend. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. onbe kend. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. onbekend. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. onbekend. Thomaskapel, Zo. onbekend. Oost- kerk, Oostkerkhof, Zo. onbekend. Wijkgemeente Geref. Bond, Zo. onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. N. Kooren (H.A). Leger des Heils. Hoogstraat 20. Za. 13.30 uur: openluchtsamen komst op de markt, 15 uur: openluchtconcert bij bejaardentehuis 'Ter Veste', 19 uur: concert in Le- gerzaal Hoogstraat 20, Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Horsman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur en elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente lEglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. dhr. L. Tonneau. Evangeliege meente "de Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. on bekend. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: drs. R.G. vxf. Zwan, 19 uur: kand. dhr. C. Lous. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbekend. kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst gebouw Beréa. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. Bouwer, gez.dienst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. onbekend. ZOUTELANDE ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Ge reformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. D. Westerneng, 19 uur: ds. P.Melse. SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. D. Westerneng, De Ark Kinderkerk 4-12 jr.. Bejaardenhuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, Zo. 19 uur: ds R.E.R.v.Buiren, Streek ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: ds. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: ds. W.P Jan sen, 19 uur: ds. R.G.v.d.Zwan, gez. dienst. Her vormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, 9.30 en 16.30 uur: intrede ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: dhr. Kley, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Makkin- ga, Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. Glashouwer, Open Hof, Alexander Gogel- weg 57, Zo. 9.30 uur: ds. Koelman, De Schaaps kooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: drs v.d. Putte, jeugddienst, Ophir Zo. 10 uur: ds. van Bork. Streekziekenhuis Walcheren, 10 uur: ds. Boomer, Ter Reede, 19 uur: ds. Glashouwer. Jehova's Ge tuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dis- hoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen ge meente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds. N. Kooren IH.A.10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kapt. C. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. N.H.J.E. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Zondag tot 24.00 uur: F.G. Snijder, Burg van Woelderenlaan 12, tel. 13933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 0188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Langevie- le 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Apotheken Middelburg: van vrijdagavond 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, tel. 66345. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: zaterdag en zondag: onbekend. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: L. Schofaerts en A.J. Diender, Dr. Sta- vermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo 11.00-12.00 uur en 17.00-18.00 uur. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsen praktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het week end en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afspraak van 9 tot 12 uur tel. 01180-30911. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184 68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180 84000, Vlissingen er», bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Middelburg Dauwen- daele dagelijks van 13.30 tot 14.30 uur tel. 01180-29146, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma. en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissin gen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184 67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 11