informatiepagina van de gemeente vlissingen II Q V orgen "raad Nieuwe bestrating Middelburgsestraat Plan bouw koopwoningen f f Verandering ophalen huisvuil Plan voor toegang ziekenhuis Koopavond van vrijdag naar donderdag Het "werkbriefje I Bestemmingsplan Hofwijk Fietsenkijk- avond bij politie f n I T U «TCP) d kJ Voorkom diefstal van uw fiets! redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 j j Agenda Opening Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten 3. ECONOMISCHE ZAKEN 4. ONDERWIJS 8. RUIMTELIJKE ORDE NING EN VOLKSHUIS VESTING BESTUUR ALGEMEEN 2. VERKEER, VER VOER EN WATERSTAAT 5. CULTUUR EN RE CREATIE 6. SOCIALE VOORZIE NINGEN EN MAAT SCHAPPELIJK WERK 7. VOLKSGEZONDHEID 9. FINANCIERING EN ALGEMENE DEK KINGSMIDDELEN Rondvraag Sluiting Gebruik Duinpoortweg Commissies vergaderen Goede Vrijdag Personeel Bezoekers Ambulances OP SLOT Afsluiten Vrijdomweg Aanmelding sportkampioenen voor huldiging Adressen Fiets gevonden? De komende jaren Imago Vlissingen Even bijpraten met burgemeester van der Doef DE VLISSINGER Woensdag 27 maart 1991 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL Morgenavond, donderdag 28 maart, komt de gemeenteraad van Vlissingen weer bijeen om over diverse voorstellen van het college van burgemeester en wethouders beslissingen te nemen. De vergadering van de ge meenteraad is openbaar. U bent van harte uitgenodigd te komen luisteren. Er ligt dan een populaire raadsagenda klaar. Op die manier kunt u de vergadering goed volgen. De gemeenteraad vergadert in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur. Hierna staat de agenda met de titels van de punten zoals die aan de orde komen. 2.3. Verbetering openbare ver lichting 1991 2.4. Krediet verbetering ver keersregelinstallatie Koudekerk- seweg/President Rooseveltlaan 2.5 Voorbeeldproject, inzake fiets- en parkeerprojecten Struk- tuurschema Verkeer en Vervoer (SVV) 3.1. Krediet aanleg terras Le pelstraat 4.1. Verzamelvoorstel t.b.v. me dewerking ex. art. 74 WBO 4.2. Overdrachtsovereenkomst RSG Scheldemond 4.3. (Voor)financiering nieuw bouw RSG Scheldemond van geen bezwaar wegver- keerslawaai m.b.t. de uitbreiding van de Hogeschool Zeeland 7.2. Vaststelling verslag Bijdra- gebesluit uitvoering milieutaken 7.3. Deelname in MicMec (Mi lieuinformatie en educatiecentrum) 8.1. Aankoop loods Ritthem 8.2. Grondverkoop Vrijburg 8.3. Vaststelling bestem mingsplan Rammekensschor 8.4. Voorbereidingsbesluit Bou levard, gedeelte Badhuisstraat 8.5. Ontwikkeling Arsenaal- gebied 8.6. Bouwrijpmaken t.b.v. ortho dontist (Papegaaienburg) 0. 0.1. Verkiezing wethouder 0.2. Benoeming leden biblio theekcommissie 0.3. Benoeming leden commis sie tot ondersteuning van het so ciaal cultureel werk te Vlissingen 0.4. Ontslag gemeente archivaris 0.5. Ontwikkeling huisstijl 0.6. Krediet t.b.v. automatisering Landmeten en Kadaster 0.7. Vervanging materieel sector Beheer (secties wegen en ge bouwen 0.8. Straatnaamgeving bij toe komstige parkeergarage bin nenstad 0.9. Convenant sociale vernieu wing en Plan van Aanpak 2.1. Inhaaloperatie achterstallig onderhoud stadsbeheer 2.2. Krediet voorzieningen Sloe- brug 1990 en onderhoud asfalt wegen 1991 5.1. Krediet vervanging toplaag atletiekbaan 5.2. Krediet inrichting/verhuis kosten gemeentearchief 5.3. Subsidie Wim Hofman project 5.4. Opheffing commissie art 61 gemeentewet (commissie voor het toeristisch- en recreatiebe- leid in de gemeente Vlissingen) 6.1. Subsidie buro Slachtof ferhulp 6.2. Vaststelling Deelnota Socia le Alarmering in Vlissingen 7.1. Wet Geluidhinder; verklaring (foto: Ruben Oreel) 8.7. Gedeeltelijke kwijtschelding verlies gemeentegarantie 8.8. Krediet sloop Coosje Bus- kenstraat 162 tot en met 182, Noordstraat 84 en krediet t.b.v. sloop Nieuwendijk 32 tot en met 70 8.9. Aanvullend krediet t.b.v. sloop postkantoor Stenenbeer 8.10. Aanwijzing Plein Vierwin- den 4, Groenewoud 55, 71 en 73 als beschermd monument 9.1. 1e tot en met 4e begrotings wijziging 1991. Mede naar aanleiding van klachten over trillingshinder door zwaar verkeer krijgt een deel van de Middelburg sestraat nieuwe bestrating. Op het straatgedeelte vanaf de Burgemeester Stemerdinglaan liggen nu over een lengte van 130 meter (tot aan de huisnum mers 49 en 54) oude gebakken KlinKerkeien. uie zunen worden vervangen door nieuwe be- tonstraatstenen in de kleur "hei- depaars". In de rest van de straat liggen al van deze stenen. De werkzaamheden duren van maandag 2 tot en met vrijdag 12 april. Gedurende deze tijd is de straat voor doorgaand verkeer afgesloten. Wel zal zo worden gewerkt, dat de woningen be reikbaar blijven. Gedurende de werkzaamheden rijdt de bus via de J.D.P. de Smitstraat. De werkzaamheden worden in opdracht van de gemeente uit gevoerd door een aannemers bedrijf. De gemeente heeft het voor nemen om woningen te laten bouwen op het terrein van de voormalige Jan Ligthartschool in de Willem van de Veldelaan. Hiervoor is een plan gemaakt. Proverko Vastgoed BV te Ter- neuzen (telefoon 01150 13758) wil 12 premie C- koopwoningen op het terrein bouwen. Het gaat om twee onder-een-kap woningen: zes aan de S. de Vliegerlaan en zes aan de W. van de Velde laan. Bij dit artikel staat een af beelding van het woningtype. Burgemeester en wethouders willen hiervoor een bouwvergun ning verlenen. Het geldende bestemmingsplan laat echter de bouw van de woningen niet toe. Daarom willen b&w het bestem mingsplan wijzigen. Voordat hierover definitief wordt beslist, is de mening van de om wonenden gevraagd. Zij kunnen tot 3 april schriftelijk reageren. Het plan wordt behandeld in de openbare vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor ruimtelijke orde ning op woensdag 10 april 1991 (stadhuis, aanvang 19.30 uur). De gemeenteraad beslist op donderdag 25 april 1991 (stad huis, aanvang 19.30 uur) defini tief over dit plan. Door aanleg van de nieuwe weg over de Spuikom wordt de Duinpoortweg een doodlopen de weg voor auto's. Het langste deel van de Duinpoort weg kan straks alleen nog wor den in- en uitgereden vanaf de Glacisstraat. De gemeente gaat deze toegang opnieuw aanleggen waardoor die voor auto's beter geschikt wordt om in- en uit te rijden. De Duinpoortweg mag echter al leen worden gebruikt door auto mobilisten die een ontheffing hebben. Alleen bewoners en gebruikers van de panden aan de Bad huisstraat met een achterontslui ting aan de Duinpoortweg kunnen zo'n ontheffing krijgen. (foto: Ruben Oreel) Komend weekend is het Pasen (zondag 31 maart en maandag 1 april). De gemeentelijke secties zijn Tweede Paasdag gesloten. Ook de sectie afvalverwijdering komt die dag niet langs in Paau- wenburg om het Huisvuil op te halen. In plaats daarvan wordt dinsdag 2 april huisvuil opgehaald. Op goede vrijdag (29 maart) verandert er niets in de huisvuilophaal- route. De sectie afvalverwijdering komt als normaal bij u langs. De overige gemeentelijke secties zijn vrijdag 29 maart gesloten. De gemeente heeft in overleg met het Streekziekenhuis Wal cheren een plan gemaakt voor een nieuwe ontsluiting van het ziekenhuis aan de Koudekerk- seweg. De Koudekerkseweg krijgt ter hoogte van het ziekenhuis onder andere gescheiden rijbanen. De ingang van het ziekenhuis voor personeel is en blijft aan de Joost de Moorstraat. Medewer kers kunnen parkeren op het ter rein van het ziekenhuis aan de Bonedijkestraat. De ingang van het ziekenhuis voor bezoekers is en blijft aan de Koudekerkseweg. Zij kunnen parkeren op het terrein van het ziekenhuis aan de Koudekerkse weg. Bij de bushalte komen een voetgangers- en een fiets- oversteekplaats op de Koude kerkseweg. De ingang van het ziekenhuis voor ambulances komt ook aan de Koudekerkseweg. Door de gescheiden rijbanen en de noodzakelijke voorsor- teerstrook voor de ambulance ontstaat onvoldoende opstel ruimte voor een afslaande au to vanuit de Vrijdomweg. Omdat er bovendien een ver slechterde uitzichthoek voor verkeer vanuit de Vrijdomweg is, willen burgemeester en wethouders de Vrijdomweg ter hoogte van de Koudekerkse weg afsluiten voor auto verkeer. Op deze plaats is in het plan een keerkom voor auto's opgeno men. Fietsers kunnen hier vol gens het plan wel de Vrijdomweg in- en uitrijden. Over het afsluiten van de Vrij domweg hebben burgemeestei en wethouders de mening var de omwonenden gevraagd. Zij kunnen tot 22 april 1991 schrifte lijk reageren. De nieuwe wijze van ontsluiting van het ziekenhuis en de daarbij behorende gewijzigde inrichting van de Koudekerkseweg vormen echter randvoorwaarden waarop geen inspraak mogelijk is. De inspraakmogelijkheid heeft dus alleen betrekking op het voorne men van burgemeester en wet houders om de Vrijdomweg voor autoverkeer af te sluiten. j j De cliënten van de sectie so ciale zaken met een ABW-, RWW-, IOAW-of WWV-uitkering zijn verplicht iedere laatste werkdag van de maand een in komstenverklaring in te leve ren. Deze maand is dat morgen, donderdag 28 maart. Indien u, als cliënt van de sectie sociale zaken, deze verklaring niet tijdig hebt ingeleverd, wordt de betaling van uw uitkering au tomatisch beëindigd! Bovendien kan dan herstel van de betaling enkeie weken vergen. In die tus sentijd kunnen ook geen voor schotten worden verstrekt. Nu kan het zijn dat u de inkomsten verklaring niet tijdig hebt ontvan gen, bijvoorbeeld omdat deze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u tijdig naar de sectie so ciale zaken (Dokter Gallan- datstraat 1) en een vervangend exemplaar invullen. Doet u dat niet, dan wordt uw uitkering au tomatisch geblokkeerd. Lever uw verklaring dgs tijdig in. Het kan een boel narigheid voorkomen! Vanavond vergadert Sportbe- langen Vlissingen, om 19.30 uur in het stadhuis. Ook de Emancipatiecommis sie komt bijeen. Deze vergade ring begint 20.00 uur in het stadhuis. Beide vergaderingen zijn openbaar. U kunt gebruik ma ken van het spreekrecht. In verband met Goede Vrijdag (29 maart), aanstaande vrij dag, wordt de koopavond in Vlissingen verzet naar donder dag 28 maart, morgenavond. (foto: Ruben Oreel) Op 3 of 4 juni 1991 is de huldi ging van de Vlissingse sport kampioenen. Met het oog daarop is 20 maart door Sport- belangen Vlissingen aan de Vlissingse sportverenigingen een brief gestuurd. Belangrijk ste vraag daarin: wie komt er volgens jullie in aanmerking om gehuldigd te worden. Zo wel teams als individueel ope rerende sporters kunnen daarvoor opgegeven worden. Ook voor zeer bijzondere sportprestaties geldt dat op geven kan tot 22 april. Bij opgave moet vermeld worden: - de geleverde prestatie - wie of welk team de prestatie geleverd heeft - de juiste namen en voorna men van de betrokken (bij teams spelers, coach en trainer) - de klasse waarin de prestatie geleverd is - welke tak van sport het betreft. Sportbelangen beschikt over een uitgebreid adressen bestand. Kampioenen mogen echter niet gepasseerd. Daarom deze extra oproep. Kortom: zou den de besturen of eigenaren van sportscholen of sportvereni gingen die de brief niet gehad hebben, contact willen opnemen met sportbelangen? Het kantoor van de commissie staat bij de sportvelden aan de Irislaan. De functionarissen zijn bereikbaar via nummer 60267. Tussen het winkelcentrum Pa pegaaienburg, de Jacoba van Beierenweg, de Weyevlietweg en de Vlissingse Watergang komt de woonwijk Hofwijk. De verkoop van woningen in Hof wijk gebeurt door makelaars. De verkoop van kavels grond in de wijk is in handen van de gemeente. De gemeente heeft ook een bestemmingsplan voor Hofwijk gemaakt. Daarin worden plano logisch de bestemmingen van gronden in de wijk vastgelegd. Het plan bestaat uit een planbe schrijving, een kaart met bestemmingen en een haai. met het indelingsplan. Op het plan is inspraak mogelijk. Het plan ligt ter inzage in het stadhuis en in de bibliotheek in de Kanaalstraat. Exemplaren van het plan (planbeschrijving set kaarten) zijn te koop bij de receptie in het stadhuis voor f 25,- per stuk. Het plan is hier ook (beperkt) te leen voor f 50,- (kostprijs, wordt als statiegeld te rugbetaald bij inlevering). Belanghebbenden kunnen tot 1 mei 1991 schriftelijk hun mening over het bestemmingsplan Hof wijk geven. Zij hebben hierover een brief van de gemeente ont vangen. Het plan en de inspraakreacties zullen worden behandeld tijdens de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de ruimtelijke orde ning op woensdag 12 juni 1991 (19.30 uur, stadhuis). Als deze inspraakperiode achter de rug is, plaatst de gemeente een advertentie in de PZC waar in staat dat het plan een maand ter visie wordt gelegd en dat be zwaarschriften kunnen worden ingediend. Uiteindelijk zal de ge meenteraad het bestem mingsplan vaststellen. Aanstaande vrijdag, 29 maart, is er bij de politie van 19.00 tot 20.00 uur een fietsenkijka- vond. ledereen die zijn of haar fiets vermist is van harte wel kom. Het adres is Molenstraat 1. In Vlissingen is 92 van de mensen bereid aangifte te doen van fietsendiefstal. Landelijk ligt dat percentage op 56 Ook de informatie die de mensen ver strekken bij hun aangifte wordt vollediger. Sommigen hebben een fietsregistratiekaart waar al le gegevens over de fiets kun nen worden opgenomen. Zo'n fietsregistratiekaart kunt u gratis afhalen bij het politiebureau. Als er gegevens over de fiets ontbreken bij de aangifte, wordt gericht zoeken naar zo'n fiets erg moeilijk. Een fietsregistratie kaart invullen is maar een kleine moeite, maar lost veel op! Mensen die een fiets gevonden hebben kunnen dit melden aan de politie (telefoon: 15050). De fietsen worden twee keer per week opgehaald. Op het bureau wordt dan bekeken van welke fietsen aangifte is gedaan. Fiet sen die niet gemakkelijk aan de eigenaar terug te bezorgen zijn, zijn te zien op de kijkavond, aan staande vrijdag. De fietsenkijka- vond valt altijd op de laatste vrijdag van de maand. Maar natuurlijk is voorkomen be ter dan genezen! Gebruik een goedgekeurd slot, voorzien van een oranje label: "goedgekeurd slot". Het is nu 5 jaar geleden dat ik werd geïnstalleerd als burge meester van Vlissingen. Omdat een burgemeeester voor zes jaar benoemd wordt, zit over een jaar mijn eerste ambtstermijn er op. In 1986 waren mijn grootste zorgen: de situatie in de binnenstad, de verloedering en de aantasting van de leefbaarheid in enkele woonwijken en tenslotte de een zijdige economische structuur van de stad en daarmee de kwetsbaarheid van de werkgele genheid. Op al deze terreinen, zo mag ik constateren, heeft het be leid van de gemeente Vlissingen vruchten afgeworpen. Dat was hard nodig, want terugkijkend mag je gerust stellen dat de stad er in 1986 niet goed uitzag. Ik probeerde me een beeld te vor men van de mogelijkheden daar in verbetering te brengen. Een burgemeester is slechts één van de bestuurders die het beleid van de gemeenteraad uitvoertHet was voor mij dan ook zeer ver heugend dat de raad zich uit sprak voor uitvoering van de zogenoemde beleidsafspraken waarin aan de verbetering van Vlissingen op de genoemde drie punten hoge prioriteit werd toe gekend. In de afgelopen vijf jaar zijn veel verbeteringen in gang gezet en zichtbaar geworden. Het zal er echter vooral in de ko mende jaren op aankomen de verbeteringen daadwerkelijk te laten leiden tot verhoging van het bezoekersaantal van de bin nenstad en van het inwoneraan tal van de gehele gemeente. Vlissingen moet het vooral heb ben van het verhogen van de kwaliteit, van een betere bin nenstad, en niet in de laatste plaats van betere woonwijken. Want, en daar moeten we nuch ter in zijn, voor beide zijn op Wal cheren alternatieven. Daarom werkt Vlissingen nu volop aan kwaliteitsverbetering in wonen en winkelen. Aan méér koopwonin gen voor bepaalde doelgroepen, aan een beter winkelcentrum, aan een toeristisch-recreatief aantrekkelijker boulevard. De realisering van het Arsenaal project maakt onderdeel uit van die kwaliteitsverbetering. In vijf jaar heeft Vlissingen een aan zienlijke groei in werkgelegen heid in de toeristisch-recreatieve sector doorgemaakt en die groei kan zich nog sterk voortzetten. Zowel neergang als opleving is een proces van vele jaren. Vlis singen klimt merkbaar uit het dal; er is volop vertrouwen bij de bur gers dat het zal lukken. Een beet je geduld is echter nog wel nodig. Zo zal de ingrijpende ver betering van een aantal woonwij ken nog voor vele jaren werk vragen en tientallen miljoenen guldens vergen... Alhoewel Vlissingen uit het dal klimt, lijdt de stad wat onder het beeld dat van Zeeland bestaat. Een beeld van een provincie waarvan niet-Zeeuwen vaak (naar mijn idee te vaak) zeggen dat het een aantrekkelijk gebied is om er vakantie te houden maar niet om er te wonen... Zeeland, en toch zeker het stadsgewest Vlissingen/Middelburg, is echter meer dan een vakantieregio. Er zijn hoogwaardige voorzienin gen, er is industrie, dienstverle ning, werkgelegenheid, kortom alles wat bij een goed functione rende regio hoort. Ik vind dat het nieuw gekozen provinciale bestuur hard zou moeten werken aan het bijstellen van het eenzij dige beeld dat nu van onze pro vincie naar buiten toe wordt uitgedragen. Dat imago moet krachtiger en beter worden. Het stadsgewest Vlissingen/Middel burg heeft meer belang bij het benadrukken van de stedelijke kwaliteiten van Zeeland. Ik hoop dat de provincie ons hierin wil steunen!

de Vlissinger | 1991 | | pagina 5