Bijleveld Mannenmode verhuisd van Lange Delft naar Burgpromenade Paaspuzzel Vlissingen werd groot succes Trouwringen-show Cees Nooteboom en de apparaten Vogelasiel De Mikke Show bij Muziekcentrum Middelburg Paasshow bij Auto-Poppe Haarverzorging Henk van der Veen draait na verbouwing weer op volle toeren Paashaas in Vlissingen Bang8iOlufsen Bellamypark in Roadshow op Vlissingen IHARTGRONDIG WIJZIGING K00PAV0N& l.v.m. Goede Vrijdag op 29 maart a.s. is de wekelijkse koopavond VERPLAATST NAAR MORGEN DONDERDAG 28 MAART 25 maart - 7 april Zwemfan Paasinstuif sportfondsenbad Vlissingen MARTINSHOF TROUWRINGEN GLANSRIJK DE BESTE Modijefsky Juweliers V *5* Woensdag 27 maart 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAKENHART Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 21 -6-65- 14-4-27- 13-42-17-67-55-28 HORIZONTAAL: 1 edelgesteente; 6 glans; 12 per adres; 13 pape gaai; 15 klomp planten; 16 onder andere; 17 boomloot; 19 ziekte; 22 voorzetsel; 23 klinknagel; 25 muziekinstrument; 26 schaapkameel; 27 halfedelsteen; 29 muzieknoot; 30 lengtemaat; 31 eerstkomende; 32 kleur; 34 Europeaan; 36 muzieknoot; 37 plaats in Limburg; 38 plaats in Drente; 40 mogelijkheid; 41 erkentelijkheid; 43 gezel schapsspel; 46 retour; 49 en andere; 51 telwoord; 52 wisselborg tocht; 53 muzieknoot; 54 insekt; 56 afdekking; 58 platte steen; 60 rivier in Duitsland; 61 manspersoon; 63 deel van Afrika; 64 hoogste punt; 65 zeegewas; 67 onbep. vnw.; 68 in oprichting; 69 speelgoed; 70 Japanse munt; 72 chem. symbool; 73 plantje; 74 deel v.e. plant. VERTIKAAL: 1 kledingstuk; 2 fanatiekeling; 3 chem. symbool; 4 lichaamsdeel; 5 ongeschonden; 7 ongemak; 6 slang; 9 laatstleden; 10 deel v.e. breuk; 11 lekkernij; 14 palmmeel; 18 tot en met; 20 werpkoord; 21 pl. in Drente; 22 smalle weg; 24 aan de overkant; 26 koets; 28 het werkelijk menend; 30 knaagdier; 33 dun; 33 water in Friesland; 37 tuimeling; 39 griezelig; 42 vroomheid; 44 voorzetsel; 45 opdracht; 46 werktuig; 47 eerstvolgende; 48 mil. rang; 50 voortdu rend; 53 aanw. vnw.; 55 boom; 57 rijstbrandewijn; 59 lijmstof; 61 schriftstuk; 62 kader; 65 sleepnet; 66 ontkenning; 69 per procuratie; 71 de onbekende. Oplossing van Puzzelkrant 20/3 HORIZONTAAL: 1 Laplander; 8 vlieg; 12 koraal; 13 brok; 14 e.k.; 16 geus; 17 riet; 18 ge; 19 urn; 21 N.W.; 22 page; 23 ven; 24 waard; 26 rum; 27 stola; 29 Pau; 30 pampa; 32 tred; 34 diva; 36 L.K.; 38 mei; 39 uk; 41 gors; 42 wild; 44 N.N.; 45 ion; 47 dij; 49 amen; 51 teen; 53 spits; 56 eik; 58 speld; 60 ree; 61 flens; 63 lef; 64 reep; 66 ar; 67 rat; 68 al; 69 bint; 70 maan; 72 la; 73 doft; 74 Carmen; 76 Delft; 77 kandelaar. VERTIKAAL: 1 leeuw; 2 pk; 3 log; 4 arend; 5 nauw; 6 das; 7 el: 8 vrees; 9 lot; 10 ik; 11 grenadine; 13 big; 15 krap; 17 ramp; 18 Geleen; 20 naad; 22 pump; 23 vorm; 25 ruig; 26 Ra; 28 TT; 30 Parijs: 31 alias; 33 Duitsland; 35 vod; 37 KLM; 40 koepel; 43 deel; 46 neef: 48 diep; 50 nier; 52 n.l.; 54 pret; 55 te; 57 knal; 59 drift; 61 frame; 62 staar. 65 ent; 66 aard; 69 bof; 70 Man; 71 nel; 73 dl; 74 ca.; 75 na. Winwoord: EEN REDDENDE ENGEL Waar zijn ze gebleven, de mensen die hun nek uitsteken. Dat dacht ik nadat ik de zin 'Maar sommige apparaten hebben hun eigen schoonheid' las in 'Het volgende verhaal' van Cees Noo teboom, het boekenweekgeschenk van dit jaar. Apparaten en schoonheid? Apparaten zijn toch verzinsels van mensen, dus hebben men sen die schoonheid er aan toegevoegd. Dat is toch geen eigen schoonheid, bedacht ik verder lezend in dat boek zonder op te nemen wat er stond. 'Het zijn gebruiksvoorwerpen, die apparaten', zei ik tamelijk hard omdat er toch niemand thuis was. Maar mensen zijn ook apparaten, droomde ik verder. Of op z'n minst een verlengstuk er van. Bekende Nederlanders in pasfo toformaat flitsten door m'n gedachte. Beroemdheden, die ooit nog wel eens aan de weg hebben getimmerd en er niet vies van waren om 'hun waarheid' te roepen als dat nodig was. Jaap van der Doef, de huidige brave eerste burger van Vlissin- gen, bleef langer hangen dan anderen. Ik herinner me dat hij en zijn maten van de Maatschappij Kritische Vakbeweging zich zo halverwege de jaren zeventig het apezuur schreven om maar aan te tonen dat apparaten onmenselijk zijn, dat - zoals ze dat toen noemden, zonder meteen de stempel 'soft' opge drukt te krijgen - automatiseren bijvoorbeeld alleen mocht worden toegestaan als dat niet ten koste van menselijke waar den zou gaan. Ik kan de boekjes van Van der Doef en de zijnen (de meesten waren net als Jaap toen vakbonsdsman en ze wilden aan het apparaat vakbond vernieuwende ideeën toe voegen) niet meer vinden. Misschien heb ik ze bij de een of an dere opruimwoede weggegooid. Dus letterlijk citeren is onmogelijk. Een paar jaar later stond Van der Doef - inmiddels staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat - groot op de voorpagina van NRC/Handelsblad. De strekking??? 'Automatiseren moest, in het belang van de economie en de ontwikkeling van ons va derland'. Inderdaad. Het zijn de apparaten. De instituten die hoe dan ook vertonen. Schoonheid misschien en dan mensen afhanke lijk maken. Een staatssecretaris praat immers anders dan een maatschappijkritische voorzitter. En een burgemeestersbaan tje is feitelijk ook een apparaat. Die Cees Nooteboom heeft het goed gezien. ik ook, hoop ik. Ad Hanneman WINKELIERSVERENIGING WINKELCENTRUM VLISSINGEN Vrijdag 29 maart winkels open tot 18.00 uur. De Paaspuzzel van de Vlissingse middenstand, die op woensdag 13 maart in De Faam en De Vlissinger was opgenomen, is een geweldig succes geworden. Ondanks een heel klein foutje in de opgave, dat overigens voor niemand een probleem is geweest, hebben niet minder dan 510 lezers de oplossing van de puzzel ingezonden. Naar eer en geweten is inmiddels de trekking van de winnaars aan de orde ge weest en de uitslag staat hieronder vermeld. Tien gelukkigen krijgen op twee de paasdag een overheerlijk paasontbijt voor twee personen thuisbezorgd. Het zijn M. de Pagter-Janse in Westkapelle, J. Peene in Westkapelle, mw. V.d. Bree-Wisse in Zoutelande, Lia van Zee-Timmermans in Vlissingen, W. Meinderts in Vlissingen, F. Pelster in Vlissingen, PC. Broere- Bosselaar in Oost-Souburg, J. Jansen in Nieuw- en St. Joos- land, L. Mosterd in Middelburg en A. Steijn in Middelburg. Van 25 tot en met 30 maart vindt de jaarlijkse collecte plaats voor het vogelasiel De Mikke. Er is toestemming ver leend door meerdere ge meenten op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. Sinds kort hebben we de offi ciële status van Kustasiel ver kregen. Dat betekent niet dat we voorheen selectief te werk zijn gegaan want vogels zijn uiteindelijk grenzeloos! Gelukkig weten steeds meer mensen ons asiel in Park Too- renvliedt te Middelburg te vinden als het om zieke of gewonde vogels gaat. Vanuit Beveland en Zeeuws- Vlaanderen is veel aanbod van roofvogels en zwanen. De afgelopen maanden was het aantal met olie besmeur de vogels, gevonden tussen de Pijlerdam tot en met de kust van Zeeuws-Vlaanderen, helaas weer groot: veel die renleed door mensen aange daan. Hierdoor hebben we steeds meer geld nodig voor medicijnen, schoonmaakmid delen, voedsel en onderhoud en uitbreiding van het asiel en hopen daarom op uw fi nanciële stQun. Door een groot tekort aan collectanten is het ook moge lijk om uw gift over te maken op giro 554590 ten name van de penningmeester van de Stichting Vogelopvang te Middelburg. Nieuwe collec tanten kunnen zich aanmel den op het telefoonnummer 01180-28288 of 25984. Bovendien waren er 25 schitte rende paaseieren beschikbaar voor evenzoveel gelukkige winnaars: In Middelburg zijn dat A. de Loo- ze, K.J.J. Geldof, A. Koek-v.d. Kerkhof, Wilma Coppoolse en PA. Kloet. In Vlissingen: M. Kotzebue- Louwerse, A. Taai-Schipper, C. Selles, M. Henneman-Bakker, Pia van der Vet, K. Hovens, F.C. Mijnsbergen, mw. Kuiper en C.A. Korstanje-Francois. In Oost-Souburg: Richard Wijk- huijs, A. v. Weisenbroek, J.C. Rouw-Edelman en E. Wagenaar. Voorts wonnen een paasei: J. de Het autobedrijf Auto-Poppe Wal cheren te Vlissingen geeft gedu rende het gehele paasweekeinde een auto-show. Van donderdag 28 maart tot dinsdag 2 april staan, op bepaalde tijden, de deuren van de showroom open. Speciaal voor deze show heeft Auto-Poppe de beschikking over de nieuwe Audi 100 en verschil lende actie-versies van de Audi 80. Van Volkswagen zijn er twee voorjaarprimeurs: de gloednieu we Golf Pasadena en de Polo Ac tion. De openingstijden zijn op 28 maart van 14 tot 21 uur, 29 maart van 10-18 uur, 30 maart van 10-17 uur en op 1 en 2 april van 10-18 uur. Ruijter in St. Laurens, L. van Keu len in Koudekerke, W. de Visser in Biggekerke, G. Muis-v.d. Ketterij in Arnemuiden, C. Louwerse in Serooskerke, H. van Leen in Ga- pinge en M. Kleinepier-van Eyze- ren in Domburg. Alle winnaars hebben hun paasei afgehaald bij de PZC-kantoren in Vlissingen of Middelburg. De Paaspuzzel werd mogelijk ge maakt door 25 middenstanders in Vlissingen: St. Jacobspassage: Notenexpres, Innocenti, Zijnen damesmode, Steps, De Pantalon jeanscentre, Breiboetiek Marijke en Bubbles. Walstraat: Duyse bonbons, First Lady, Wallstreet Fashion, Deli- france. De Kousenwinkel, Boek handel Bikker en Kadoshop Mi- chiel de Ruyter. Scheldestraat: Vishandel Roel Jaspers, Bakkerij v.d. Ketterij, Ra dio Ton en Electro Jobse. Lange Zelke: Steketee damesmo de en drogisterij Luitwieler. Kleine Markt: Juwelier v.d. Made. Oude Markt: Van Kampen schoenmodes. Stationsplein: Stations restauratie. Nieuwendijk: Naaimachinecen trum Hemelaar. Bellamypark Renaissance wonin ginrichting. Muziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft in de hoofdstad stort de laatste weken heel wat muzikale klanken uit over het winkelende publiek. Dat begon zaterdag 16 maart met een show van digitale piano's van Technic's, waarvan het muziekcentrum een groot aantal heeft staan. Dit zijn rhythme-piano's met ingebouwde begeleiding, die s'middags gedemonstreerd werden door een deskundige van Technic's. Afgelopen zaterdag vond er een demonstratieshow van Roland Keyboards plaats en wie houdt van huisorgelmuziek moet zeker op 13 april komen luisteren voor de etalage van Muziekcentrum Middelburg, want dan zullen muzikale deskundigen laten horen wat er zoal op een dergelijk instrument ten gehore kan worden gebracht. Na een grondige verbouwing van een aantal weken en na een drukbezocht Open Huis kan de clientèle van Haarverzorging Henk van der Veen al weer geruime tijd terecht in de kapsalon aan de Korte Noordstraat 6 in Middelburg. In het modern ingerichte interieur staat men garant voor een optimaal stukje vakwerk als het om uw coiffure gaat. En als vanouds wordt bij Haarverzor ging Henk van der Veen ook op een 'ouderwets' degelijke manier alle noodzakelijke aandacht be steed aan alle wensen op het gebied van dames- en herenpruiken, toupé's en haarwerk voor Zeeuwse klederdrachten. Op zaterdag 30 maart zal in het Vlissingse sportfondsenbad een zogenaamde Zwemfan-Paas- Instuif worden gehouden. Tij dens deze instuif zal er een spel- circuit voor jong en oud in het wedstrijdbad worden uitgezet. Om deel te kunnen nemen aan het spelcircuit moet men uiter aard wel kunnen zwemmen. Be zoekers die de zwemkunst nog niet beheersen kunnen in het recreatie-golfslagbad terecht. De aanvang van de instuif is 14 uur. Het spelcircuit zal worden gehou den tot 16 uur waarna men nog tot 17 uur in het recreatie- golfslagbad kan vrijzwemmen. Alle deelnemende kinderen krij gen na afloop van de instuif een tractatie. Het winkelend publiek in de Scheldestraat te Vlissingen wordt verrast door de paashaas. Op vrijdag 29 maart deelt een paashaas daar namelijk aan het publiek eieren uit waarin een ver rassing verborgen zit. De actie is op touw gezet door de winke liersvereniging uit de Schel destraat. De mooiste gelegenheid om uw dierbaarste ring te kiezen natuurlijk bij: Walstraat 75, VLISSINGEN Tel. 01184-12385 GRATIS VIIDEOFILM Alles wat u weten moet voor een geslaagde huwelijksdag Op vrijdag 29 en zaterdag 30 maart staat de Bang&Olufsen Roadshow opgesteld aan het Bellamypark in Vlissingen. Op vrijdag is de show te bezoeken van 13 tot 19 uur en 's zaterdags van 10 tot 17 uur. De Deense fabrikant van audio- en videosystemen Bang&Olufsen komt naar Vlissingen op initiatief van Audio-Video Dert aan de Nieuwendijk in Vlissingen. De show is opgebouwd in twee con tainers die een complete woning bevatten van 88 m2. Daardoor kan de bezoeker een optimale in druk krijgen van de mogelijkhe den van dit audio- en videosysteem in alle vertrekken van een woning. de Burg zeer goed is. Er heerst daar een prettige onderlinge sa menwerking van meerdere zaken die zich richten op het betere pu bliek en wij denken ons daar thuis te voelen", legt de jonge Bij leveld uit. Dat Bijleveld's Man nenmode daarbij tegenover een andere gerenommeerde heren modezaak is gekomen ziet hij als geen enkel bezwaar. „In tegen deel, je kunt beter met gelijksoor tige zaken bij elkaar zitten, dat versterkt eikaars positie", zegt de modeman, die in 1986 de zaak De mannenmodezaak van Robert Bijleveld is verhuisd van de Lange Delft in Middelburg naar de Nieuwe Burg. In de voormalige tearoom van de familie Jespers kwam een winkel van allure met een oppervlak van meer dan 200 vierkante meter: twee verdiepingen en een souter rain waar een nieuwe afdeling voor bruidegomskleding werd onderge bracht. Op een klein dakterras kan de klant zijn kleding bij daglicht bekijken of daar een kopje koffie drinken. Afgelopen vrijdag vond de feestelijke opening plaats. Een verhuizing van de ene drukke winkelstraat naar de andere. Ro bert Bijleveld, eigenaar van de modezaak en nog steeds wat wit om de neus van al de stress en drukte die de verbouwing vooral de laatste week met zich mee bracht, legt uit waarom. „In de Lange Delft zaten wij in een lang, smal pand waar de klanten al gauw tegen elkaar opbotsten. Er was te weinig loopruimte. Daarbij werd onze zaak in toenemende mate ingesloten door schreeuwe rige winkels, waardoor het ni veau van de straat naar ons idee steeds meer daalde. van zijn vader overnam en met zijn twee zusters Monique en Ir ma de winkel leidt en daarbij ook nog drie coupeuses in dienst heeft. Bij Bijleveld mannenmode kan zo wel de klassiek geklede als de meer modisch ingestelde man te recht. In de kostuums geven vooral Nik Boll en Dormeuil de toon aan. In de vrijetijdskleding is er volop keuze bij de bekende merken als Tenson, Melka, Camel en Arrow. „Men denkt nog al Wij weten dat het ondernemersklimaat aan eens dat er, sinds ik de zaak heb overgenomen, weinig keuze meer is voor de klassiek ingestelde klant, omdat in de folders nogal eens de trendy mode het accent krijgt", wil Robert Bijleveld nog kwijt, "maar dat is beslist niet waar. Op de hele bovenverdie ping is er volop mode te vinden voor de mannen voor wie het klassieke kostuum en de regenjas nog steeds favoriet zijn". Robert Bijleveld met zijn twee zusters Monique modezaak aan de Burgpromenade. (links) en Irma op de statige trap in hun nieuwe

de Vlissinger | 1991 | | pagina 13