Accord Aerodeck: Europese primeur Lancia Dedra met turbo en vierwielaandrijving Uitbreiding Opel-programma Nieuwe edities bij VW Yue Loong, primeur uit Taiwan op Amsterdam Auto Rai Audi 100: spannend ontspannend VROUW EN AUTO PZC WEEKBLADEN INHOUD Deze Autokrant Extra is stevig gevuld met nieuws en achter gronden uit de autowereld. Samenstelling en redaktie: A. de Buck, Auto-Poppe Wal cheren BV, P. Goedbloed, Autobedrijf Goedbloed, Th. Louisse, Louisse Auto BV J.A. Dijkwel, Dijkwel Vlissingen BV, J. Richter, Autobedrijf Van Fraassen. J. Cevaal, Toyota Cevaal en Auto- rama Walcheren Redactie: Tony Vos Eindredactie A. Hanneman. Informatie over advertenties: 01184-84000. Deze Autokrant is een uitgave van PZC-Weekbladen. Tweede jaargang, nummer 24 Twee wekelijkse bijlage van De Faam/De Vlissinger Overigens duurt de Auto Rai van donderdag 7 tot en met zondag 17 februari. Caroline DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 februari 1991 Op 5 februari werd om 12.00 uur op de stand van Honda tijdens de persdag van de Amster dam Auto Rai de Accord Aerodeck onthuld. Bij het vorige model Accord stond de naam Aerodeck voor een fantasievol vormgegeven combi-coupé. Bij de nieuwe Aerodeck gaat het echter om een volwaardige stationcar. In tegenstelling tot het sedanmodel, wordt de Aerodeck volledig in de Amerikaanse Honda- fabrieken geproduceerd. Zelfs het ontwerp en de ontwikkeling kwamen voor rekening van Honda of the United States Manufacturing in Marysville in Ohio. De Accord Aerodeck is dan ook volledig gebaseerd op de overige in Ame rika gebouwde Accord-modellen. Bovendien is het de eerste Amerikaanse Honda die voor export naar Europa in aanmerking komt. De grpte achterklep geeft een forse toegang tot de bagageruimte die kan worden uitge breid door het in één of twee delen neerklap pen van de achterbank. De Aerodeck komt slechts in één uitvoering beschikbaar, voor zien van alle denkbare zaken. Voorin ligt de 2.2 liter zestienklepper injectie met een ver mogen van 150 pk. Dezelfde motor kennen we al uit het topmodel van de Accord-sedan- reeks. De double-wishbone wielophanging werd bij de Aerodeck iets gewijzigd, zodat de rij-eigenschappen nauwelijks van de sedan verschillen. De auto wordt standaard geleverd met een vijfversnellingsbak, terwijl een vier- trapsautomaat als optie wordt aangeboden. De prijzen van de nieuweling zijn nog niet be kend, maar er mag gerekend worden op zo'n f.65.000, Lancia heeft zijn Dedra-programma uitgebreid met een nieuw topmodel, de 2000 Turbo. De auto heeft een 2 liter motor met turbocom pressor. Een nieuw elektronisch systeem zorgt hierbij voor de continue regeling van de turbovuldruk. De vuldruk wordt hierdoor over het hele toerenbereik aan de bedrijfsomstan digheden aangepast. Zodoende is al bij lage toerentallen een hoog koppel beschikbaar. Standaard wordt de Dedra 2000 voorzien van een zelfblokkerend differentieel om te garan deren dat het hoge motorvermogen van 165 pk goed op de weg wordt overgebracht. Als de aangedreven voorwielen willen gaan slip pen, zorgt een viscokoppeling ervoor dat au tomatisch meer aandrijfkracht op het andere voorwiel wordt overgebracht. Deze zoge naamde visco-drive komt ook in werking in snel genomen bochten, bij aquaplaning en snel wisselende wegdekcondities. Uiteraard hoort bij een dergelijke auto een anti- Wie de Auto Rai bezoekt, dient te bedenken dat het er heel druk is. Daarom raden sommigen u aan om met de trein naar Amsterdam te gaan, anderen weer adviseren om de auto ergens op een par keerplaats (buiten de stad) te zet ten en de rest van de weg met openbaar vervoer af te leggen. De openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur en in de weekeinden een extra openstelling van 19 tot 22 uur Een jaar of drie geleden werd tijdens een pro- motiebeurs over Taiwan in ons land voor het eerst de Yue Loong getoond, een auto die destijds gebaseerd was op de Nissan Stanza. Op dat moment gingen er al geruchten dat één van de grote particuliere importorganisa ties in ons land zich over het merk zou gaan ontfermen. Het heeft even geduurd, maar op de Amsterdam Auto Rai wordt dit nieuwe merk officieel op de Nederlandse markt geïn troduceerd. Van de Yue Loong Feeling, zoals het model heet, zullen drie exemplaren te zien zijn. Als importeur voor heel Europa treedt de Abemy Holding op. Onder deze Holding vallen ook de importeurs van Mitsubishi, FS0, Hyundai en verschillende motormerken. Waarschijnlijk zèl het definitieve importeursschap worden on dergebracht bij Abimex in Ridderkerk, die nu ondermeer verantwoordelijk is voor FSO. De Yue Loong Feeling is een vijfdeurs hatchback in de prijsklasse van rond de dertigduizend gulden. Als alles goed gaat, komt de Yue Loong in het derde kwartaal van dit jaar bij de dealer. Opel brengt een tweetal nieuwe Limited Editi ons en één permanente toevoeging aan haar programma. De Opel Kadett Expression valt op door de meegespoten spiegels en de GL- wieldoppen. Binnenin vinden we fraaie bekle- dingsstoffen, hoogte verstelling op de bestuurdersstoel, het stuur van de Opel Vec- tra en radiovoorbereiding met vier speakers en een klokje. Als stationcar is de Kadett Expression boven dien nog voorzien van een dakrailing en een afdekzeil voor de bagageruimte. De Expres sion is alleen te koop met de 1.4 liter injectie motor en naar keuze in alle vier de carrosse rievarianten vanaf f.26.200, De Kadett Champion blijft overigens op het programma, maar heet nu Champion II. Deze versie is spe ciaal voor de GSi ontwikkeld met 2 liter en 16-kleppen motor. De lijst extra's omvat licht metalen velgen, metaallak, mistlampen, ABS, stuurbekrachtiging, een digitaal dashboard, lederen stuurwiel en speciale bekleding. Prij zen lopen uiteen van f.39.900,= voor de 2 li ter tot f.49.900,= voor de 2.0 16V met lederen bekleding. Bij de Omega is de Diamond weer terug van weggeweest. Het gaat hier om een extra luxe uitgevoerd Omega leverbaar met 2.0, 2.4 of 2.6 liter benzinemotor of één van de beide diesels. De Daimond is leverbaar als GL of CD Opel Omega Station Wagon 3.0i 24 v. met een vierdeurs sedancarrosserie of als vijf deurs stationwagon. Prijzen vanaf f.48.800,=. Voortaan is in de Opel Omega Stationwagon ook de snelle 3 liter 24-kleppenmotor te vin den. Deze 6 cylinder lijnmotor heeft het door Opel ontwikkelde Dual-Ram systeem, wat er in alle toerengebieden voor zorgt dat het ge produceerde vermogen optimaal blijft. De auto wordt in een complete uitgave geleverd en is ondermeer te herkennen aan de stan daard dakrailing en lichtmetalen velgen. Deze Omega-variant vergt een stevige bankreke ning waar minimaal f.83.550,= op moet staan. Vanaf de Rai brengt Volkswagen een aantal extra edities van de Golf en Passat op de markt. De Golf Country is nog niet zolang ge leden aan het Nederlandse leveringsprogram ma toegevoegd. Nieuw is echter de Country Chroom waarbij velgen, bull-bar, frame voor reservewiel en dakrailing in chroom worden uitgevoerd. Bovendien heeft deze variant ook een vouw-schuifdak. Belangrijker is de Golf Pasadena die de CL als basis heeft. Alle bekende motoren zijn hierbij leverbaar, terwijl ook de Golf Syncro als zoda nig kan worden uitgerust. Zowel in- als exte rieur wordt van de nodige extra zaken voorzien. Natuurlijk heeft de auto Pasadena- aanduidingen, velgen met zwarte naafafdek king en zwarte wielbouten, 185/60 R 14 ban den, getint glas, dubbele koplampen, spatbord- en dorpelverbreding en gekleurde inleg in de bumpers (afhankelijk van de carros- seriekleur). Binnenin vinden we bekleding met "kolibristrepen", kantelbare hoofdsteunen, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, een 4-spaaks sportstuur, toerenteller en een digi taal klokje. Dit uiterst complete en aantrekke lijke pakket is leverbaar voor een meerprijs van f.995, Tot slot is er dan nog de Passat Editi on One, op basis van de GL 2.0. Hierbij zijn zo wel de 115 pk als de 136 pk 2 liter mogelijk. De auto heeft gedeeltelijk donkere achterlich ten, meegespoten buitenspiegels, lichtmeta len BBS velgen met bredere banden, geïntegreerde mistlampen voor en een com plete radiovoorbereiding. Het interieur is opge sierd met sportstoelen met speciale bekleding, lederen stuurwiel, elektrisch be diende en verwarmde buitenspiegels en een boordcomputer en dat alles voor een meer prijs van f.4.600,= inclusief metaallak. b/okkeersysteem op de remmen, in dit geval een driekanaals- uitvoering met sensoren op alle wielen. De snelle Dedra haalt een top van 215 km/u en trekt in 8,3 seconden naar 100 km/u. Het uiterlijk is zeer beschaafd gehouden met in de bumper verzonken mistlampen, mini skirts, een bescheiden achterspoiler en grote lichtmetalen wielen met ultralage banden. In het interieur vinden we sportieve stoelen be kleed met Alcantara en stof, terwijl ook voor zwart leer kan worden gekozen. Voor wie dit alles nog niet genoeg is, komt er ook een De dra Integrale met dezelfde motor en uit rustingsspecificaties, maar dan met permanente vierwielaandrijving. De Lancia Dedra Integrale kent een electronische blokke ring van het achterdifferentieel, die op het dashboard kan worden ingeschakeld. Het mo torvermogen is bij de Integrale opgeschroefd tot 172 pk om het verlies aan wrijving te com penseren. Hierdoor blijven de prestaties op hetzelfde niveau als van de Dedra 2000 Tur bo. Zowel de Turbo als de Integrale zijn uitgerust met een geregelde driewegkatalysator. De De dra 2000 Turbo is leverbaar vanaf maart, ter wijl liefhebbers voor de Integrale nog tot september geduld moeten hebben. Naar ver wachting zullen er dit jaar in ons land 120 eenheden worden verkocht. Afgelopen week werd de splinternieuwe Audi 100 gepresenteerd in een chique gelegenheid in Vlissingen-Oost. De sleutels staken in de contacten van de diverse modellen, die keurig gepoetst op een rijtje stonden in Landlust. He laas moest ik nog wat geduld oefenen voor ik er in rijden mocht. In de folders en in de vakpers werd met sta pels krachttermen gesmeten om de nieuwe 100 te beschrijven. Ook Garage Poppe in Vlis singen gaf me hun nieuwe paradepaardje, een V6 2.8E, niet zomaar mee. Uitleg over de au tomatische piloot, verwarmde spiegels, het computerdisplay en zo meer van die dinge tjes. Nog voor ik erin ging zitten was ik al on der de indruk. De Audi 100 heeft iets rustigs en veiligs over zich, terwijl hij genoeg vermo gen in de kast heeft om op bijvoorbeeld Duit se autowegen compleet de show te stelen. Toen ik eenmaal in de solide stoel zat en de wortelnoten afwerkingsranden zag was ik na tuurlijk helemaal verkocht. Het rijden in de V6 was heel ontspannend. Vervelend is dat ik af en toe oranje strepen ontwaarde in de royale spiegels en dus niet steeds mijn gang kon gaan. Het streepje „120" zit namelijk ergens links van het mid den bij de Audi, dat is het enige waar je goed op moet letten. De rest gaat helemaal vanzelf. Letterlijk zelfs, als ik wilde. Je kunt namelijk het gaspedaal op automatische piloot zetten, dan houdt de V6 constant de ingegeven snel heid aan. Sturen gaat erg gemakkelijk, de Au di is bijna niet uit de ideale bocht te krijgen. Hij stuurt er eigenlijk min of meer vanzelf in. Inhouden en versnellen gaat naar wens rustig en soepel, met een limousinegevoel, of ro buust en snel als een forse sportwagen. Met zijn maximum snelheid zit het wel goed. He laas niet met die van mijn medeweggebrui kers, en daarom kan ik u alleen meedelen dat die ergens boven de 220 moet liggen. Op de V6 zit dan ook standaard ABS. Op een afgele gen weg kreeg ik het in mijn hoofd om die eens te proberen. Nou, de gordels trokken ook netjes strak. Ook bij de details had Audi het principe van de Deutsche Grundlichkeit toegepast. Dat wil zeggen dat de auto in elkaar steekt als een Rolex (dat is Zwitsers, maar dat doet er niet toe). Alles loopt naadloos in elkaar over in het interieur, en is zo op elkaar afgestemd dat het een gevoel van luxe en rust geeft. De gordels zijn op maat verstelbaar, de stoelen kunnen ook omhoog versteld. Ik heb Garage Poppe gevraagd of ze zo'n ventilatie en verwarming als van de Audi 100 in mijn huis kunnen in stalleren, maar het was helaas alleen voor een auto ontworpen. Een extra hulp bij dit systeem is trouwens het warmtewerende glas. Een van de stokpaardjes van Audi is veilig heid. Een greep uit de serie voorzieningen: stuurkolom wordt weggetrokken bij een bot sing, de carrosserie is in hoge mate vormvast, standaard ABS, zachte stuurbekleding. Wat moet je nou verder zeggen over zo'n auto. Ik heb met de tranen in mijn ogen de sleutels teruggegeven. wn

de Vlissinger | 1991 | | pagina 17