S de School met de leerling centraal Inspraak stiltegebieden Cf ZITCOMFORT NEDERLAND TOPKWALITEIT ZITMEUBELEN w aanvraag ontwerp- vergunningen atochem Randstad heeft volop werk e Banen op de weg 'Jj l h Wegvervoer DE ZITMEUBELSPECIALIST BIJ UITSTEK GEMAKKELIJKER KAN NIET! Langeweg 2, 's-Gravenpolder (bij Goes) tel. 01103-1891 Wij hebben een unieke koilektie ->r randstad uitzendbureau DE JAGER IJZERHANDEL TN BEHOEP Van 11 februari tot 30 maart ku nnen bij de provi ncie reacties wor- "To vjhijc fn ra 3 LI W den ingediend op het concept-intentieprogramma stiltegebie- 'öaiuuo vji aau vv den. In dezelfde tijd ligt het programmater inzage in het provin ciaal informatiecentrum. Verplicht Aanvullend cCbc^v, Reacties provinciale griffie Advies en bemiddeling Zeeland Boekhoudkundig medewerker m/v Technisch medewerker m/v c c OPHEFFINGSUITVERKOOP BU R0VAN/DANKERS NOG ENKELE WEKEN. HAAST U! Korting van 20% tot 50% 159,00 199,00 199,00 98,00 199,00 299,00 129,00 129,00 199,- Chauffeurs m/v leer/werkproject in talloze kleuren en variaties in elke stijl en prijsklasse o.a. in leer, stof, in eiken met leer en noem maar op. Kom gewoon in alle rust dit vele klassemeubilair bewonderen. en NAAR ONS ZOEKEN IS ER NIET BIJ vanaf de autosnelweg volgt u simpelweg de ANWB borden 's-Gravenpolder, U RIJDT DAN VANZELF ONZE RIANTE PARKEERPLAATS OP. 3 x Zekerheid met Interieur Waarborg A B I) I J S de School met de leerling centraal - zorg in het onderwijs is een brochure van de provincie met informatie over hulp die leerlingen kun nen krijgen in hun schooltijd. Kinderen die moeilijk kunnen leren, zich niet goed kunnen concentre ren of die in hun gedrag afwijken van de groep kunnen met extra hulp vaak toch op hun school blijven. DE VLISSINGER I E UWS Kop van Schouwen. Woensdag 6 februari 1991 Dat geldt voor scholieren in het basis- en in het voortgezet onder wijs. Scholieren die aan extra be geleiding niet genoeg hebbben, kunnen naar scholen voor speci aal onderwijs, waar extra hulp vast onderdeel vormt van het lesprogramma. Persoonlijke hulp, logopedie, fy siotherapie, hulp bij het wegwer ken van achterstanden, onder zoek en advies over schoolkeuze, huiswerkbegeleiding voor gehan dicapte kinderen in het voortge zet onderwijs komen aan bod. Hoe te handelen bij het voorko men of stoppen van spijbelen, de vertrouwensarts, onderzoek door de jeugdarts en hulp van instan ties buiten de school, zoals het (jeugd)maatschappelijk werk zijn onderwerpen die eveneens in de brochure worden toegelicht. Van de verschillende vormen van speciaal onderwijs wordt be schreven waar hun lesprogram ma afwijkt ten opzichte van andere scholen. Er zijn hoofdstuk jes over de scholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden (lom), moeilijk lerende kin deren (mik) en zeer moeilijk lerende kinderen (zmlk). Ook de drie scholen die leerlingen uit de De tweede kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 12 fe bruari drie zittingen. In alle geval len gaat het om beroepschriften tegen aanvragen om financiële steun bij gemeenten. Een Middelburgse zaak dient om 10.00 uur (algemene bijstand), een beslissing van Sint Philips- land volgt om 10.20 uur (inko mens-voorziening ouderen en ge deeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers) en om 10.40 uur gaat het om een Vlis- sings besluit (algemene bijstand). De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 12 februari, 11.00 uur, een verte genwoordiging van het aanne mingsbedrijf G.F. Schoote en Zn. uit Breskens en het gemeente bestuur van Oostburg. De gemeente heeft voor het be drijf verklaringen van geen be zwaar gevraagd voor de bouw van een werkplaats en kantoor aan de Boulevard 36 in Breskens. Het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft de verklaringen ge weigerd, waartegen het bedrijf bezwaar heeft aangetekend. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. hele provincie hebben, worden nader toegelicht. Het zijn de my tylschool in Oostkapelle voor li chamelijk en meervoudig gehan dicapte kinderen, de school voor slechthorende en ernstig spraak- gebrekkige kinderen De Kring in Goes en de school voor zeer moei lijk opvoedbare kinderen Korczak- school in Middelburg. De brochure wordt afgesloten met de adressen en telefoonnum mers van de hulpverlenende in stanties en de scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. S de School met de leerling centraal - zorg in het onderwijs is toegezonden aan alle scholen in Zeeland. De brochure is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA M'burg, 01180-31400, en bij de dienstkring-kantoren van provinciale waterstaat: Zie- rikzee. Havenpark 8; Goes, Kloe- tingseweg 46; Middelburg, Het Groene Woud 1; Axel, Zuidsingel Een stiltegebied is een oase van rust, want als kenmerk geeft het rijk aan dat geluiden als gevolg van menselijke activiteiten er niet of nauwelijks boven de na tuurlijke geluiden uitkomen. Stil tegebieden zijn altijd ten minste enkele vierkante kilometers groot. Doorgaans gaat het om natuurgebieden, agrarische ge bieden met natuurwetenschap pelijke waarden en nationale parken. Geluidsoverlast moet uit stiltege bieden worden geweerd. Geluid dat eigen is aan de omgeving wordt niet als overlast gezien, bij voorbeeld dat van tractoren en andere (landbouw)machines in agrarische gebieden die als stilte- gebied worden aangemerkt. Ook noodzakelijke geluiden, zoals bij het onderhoud van natuurgebie den, worden gedoogd. Zonder dat zij het officiële predi kaat hebben, zijn er in Zeeland ei genlijk al betrekkelijk veel stiltegebieden. Door ze ook als zodanig aan te wijzen, kan even tuele achteruitgang worden voorkomen. In de wet geluidhinder wordt voorgeschreven, dat gronden on der de natuurbeschermingswet, wetlands en nationale parken zonder meer stiltegebieden zijn. Voor Zeeland zijn dat de Kop van Schouwen, De Manteling, het Schor van Waarde, het Verdron ken Land van Saeftinge, de Ver dronken Zwarte Polder, de Kievittepolder, Krammer-Volke rak, Oosterschelde en Markie- zaatsmeer, Kruisdijk en Zoom- meer-Eendracht. Het is overigens de bedoeling, dat Zoommeer-Eendracht op de uit zonderingslost komt, omdat het water intensief wordt bevaren en er ook langs de boorden druk ver keer is. Kruisdijk wordt eenzelfde lot beschoren met als reden dat het om een erg klein natuurmonu ment gaat. Op de uitzonde ringslost staan al gedeelten van de Kop van Schouwen, Ooster schelde en Markiezaatsmeer, Krammer-Volkerak, De Manteling en het Verdronken Land van Saeftinge. Het is aan de provincie om aan vullend op de wettelijk verplichte eventueel andere stiltegebieden aan te wijzen. In het ontwerpprogramma gaat het om onder meer het Grevelin- genmeer en de platen, het oever- gebied Grevelingen tussen Scharendijke en Den Osse, de Kreek Nieuw Nataarspolder en de aangrenzende slikken van Bommenede, de Kreek Dijkwater en het aangrenzende getijdege- bied en het landgoederengebied Schuddebeurs. Voor de Oosterschelde wordt aansluitend op het verplichte ge bied een aantal deelgebieden aangewezen, zoals de inlaag bij Ouwerkerk en het krekengebied bij Oosterland. In de noordoosthoek van de pro vincie - Tholen en Sint Philipsland De eerste taxibus vanuit Graauw, halteplaats Dorpsstraat, op lijn 209 van Hulst naar Perkpolder, vertrekt om 7.25 uur in plaats van 7.52 uur. In de folder Pak de bus, 't is een taxi is abusievelijk de latere tijd opgenomen. Sinds maandag rijden de taxibus sen in de regio's kust West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Hulst- Perkpolderen Axel-Overslag. Folders over het alternatieve openbaar vervoer zijn in Zeeuw- sch-Vlaanderen verkrijgbaar bij Ho nomoonto. on Hnrnehiwon bii - wordt voorgesteld een deel van het uitgezonderde Krammer-Vol kerak (de Slikken van de Heen) toch als stiltegebied aan te mer ken. Andere voorbeelden zijn hier Bruintjeskreek, Eendenkooi, Bos je van Klomp en Rammegors. Voor Noord-Beveland wordt het oevergebied van de Oosterschel de tussen de Roompot en Co- lijnsplaat genoemd. Op Zuid-Beveland gaat het om het Schengegebied en de Weel, de Deessche Watergang en de inla gen tussen Kattendijke en We- meldinge en de Kapelse en Verseke Moer. Op het moment, dat de grote landschapseenheid in de Zak van Zuid-Beveland wordt bepaald, wordt daarmee tegelijk de be grenzing van een stiltegebied aangegeven. Ervan uitgezon derd worden de kernen Hein- kenszand, 's-Heer Abtskerke, Nisse, Kwadendamme, Ovezan- de. Driewegen en Oudelande. Het aangrenzende gebied van De Manteling op Walcheren willen gs van de uitzonderingslijst ge schrapt zien. Het hele middenge bied van Walcheren en het kust gebied Zoutelande-Dishoek wor den eveneens voorgesteld. In Zeeuwsch-Vlaanderen staan op de nominatie onder andere Het Zwin en de Willem Leopoldpolder, het gebied tussen Cadzand, Oostburg, Schoondijke, Groede en Nieuwvliet, de Passageule, Sint Kruis Kreek, Bonte Kof en Sophiapolder, de Hooge Platen, het zuidelijke Braakmangebied, de Grote Putting en De Vogel. De stiltegebieden moeten in het streekplan Zeeland worden inge past. Bovendien moet er een ver ordening worden gemaakt, waar in wordt aangegeven wat wel en niet mag met betrekking tot ge- luidsproduktie. de bus- en taxibuschauffeurs en in de zieken- en bejaardenhuizen. De folder voor Hulst-Perkpolder is voorzien van een wijzigingsbon. De bon is niet opgenomen in de folder die vorige week in de regio is verspreid via het Zeeuwsch- Vlaams Advertentieblad. Reizigers die de dienstregeling uit de folder gebruiken, wordt aangeraden de wijziging aan te brengen; lijn 209, ritnummer 20901, Graauw, Dorpsstraat, 7.25. Het gaat om een rit die aan sluit op de schoolbus. Schriftelijke reacties op het con cept-intentieprogramma Stilte gebieden kunnen van 11 februari tot 30 maart worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001,4330 LA Middelburg. Het programma is voor tien gul den te koop bij het provinciaal in formatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Daar ligt het pro gramma ook ter inzage. h Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Atochem Vlissingen BV heeft bij hen, namens Metablen Company BV, op 2 januari 1991 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van een fabriek voor de productie van polymeren op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie M, no.'s 675 en 738. Het betreft het plaatsen van een opslagtank voor vloeibare propaan. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting en luchtver ontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 7 februari 1991 tot en met 6 maart 1991 op de volgende plaatsen en tijden; in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 6 maart 1991 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de aangevraagde vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de gevraagde vergunningen, als tegen de ontwerp-vergunningen en wel tot en met 6 maart 1991. Tegelij kertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot en met 27 februari 1991 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunningen mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvra ger in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (telefoon: 01180-31364). Middelburg, 6 februari 1991 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Zoekt u serieuze kennism./huwelijk uit uw omgeving? Hèt bureau met veel inschrijvingen, speciaal in Zeeland, vlot en repr., z.k.m. hr., brede belangstelling H.B.O. niv., z.k.m. vr. Walcheren Wed. zakenmilieu, z.k.m. hr., omg. M'burg Wedm., ondernemer z.k.m. nette prot./chr. vr. Wedm., z.k.m. vr., omg. M'burg (Walcheren) Wed., keurig verz., z.k.m. beslist nette hr. Leuke baan, z.k.m. vlot meisje, M'burg Verpl., z.k.m. prot./chr. man, Walcheren Veehouder, z.k.m. een prot./chr. vr., Walcheren Keurige verschijning, z.k.m. vlotte man, Walcheren Vlot en repr,, z.k.m. hr. met brede belangstelling Wed., z.k.m. nette man, graag agrariër, Walcheren Neem eens vrijblijvend contact op over onze werkwijze. Tel. 01192-2291. 9 - 12 u., 13 - 17 u. en 21 - 22 u. Vr., 41 jr. Hr., 35 jr. Vr., 57 jr. Hr., 50 jr. Hr., 57 jr. Vr.. 51 jr. Hr, 25 jr. Vr., 32 jr. Hr., 60 jr. Vr., 26 jr. Vr., 39 jr. Vr., 49 jr. Bent u ca. 30 jaar, in het bezit van de volgende diploma's: MBA, SPD en heeft u de nodige ervaring, neem dan zo spoedig mogelijk contact met ons op. Het werk is voor lange tijd. Informatie bij Anita Meerdink of Carin Pranger, tel. 01150-14 488, Terneuzen, Herengracht 9. Voor verschillende bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. Er zijn diverse mogelijkheden voor LTS'ers C en MTS'ers (alle richtingen). Er is veel werk, dus laat je kans niet liggen. Informatie bij Sabine Verburg, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Z H H U N O, !*3 I a. X x u H en U Z HELMOND BIJ BAARLE NASSAU Wegens gebrek aan opvolging. De verkoop begint vandaag! Tienduizend stuks lederen kleding! Lederen baseballjacks nu Dames- en herenjassen v.a. Lederen dames- en herenjacks v.a. Suède dames- en herenjacks v.a. Lederen jurken v.a. Lederen motorjassen v.a. Wijde lederen rokken v.a. Lederen broeken en rokken v.a. Aanbieding van de week: Suède dames- en herenlammy's geen 599,- maar Tegen inlevering van deze advertentie 100,- korting bij aankoop boven de 699,, Gespreide betaling mogelijk. Inruil leder en bont mogelijk. Reiskosten worden vergoed bij aankoop. Vrijdagavond koopavond. Zondags geopend in Sluis. Nieuwstraat 4-6 en in Baarie-Nassau. Weverstraat 4 (ind.terrein), tel. 04257-5960 Helmond. Hurkestraat 21, tel. 04920-22923 HEWI De tijdloze HEWI vormen passen zowel bij nieuwbouw als bij bestaande gebouwen. Met dertien uitgekiende kleuren, van vlammend rood tot gedistingeerd zwart, kan ieder zijn eigen stijl tot uitdrukking brengen. Alle produkten zijn konsekwent op elkaar afgestemd en hel aantal kombinaties is legio. ACHTER DE HOUTTUINEN 12, MIDDELBURG (01180) 33011 ijzerwaren - bouwbeslag - gereedschappen - bouwelementen De Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegvervoer verzorgt werk en scholing voor chauffeurs in het Beroepsgoederenvervoer Het werk kan zowel op uitzendbasis als in vaste dienst via de GPdW bij verschillende opdrachtgevers worden verricht. Heeft u interesse in het behalen van het rijbewijs C of CCVB of bent u hiermee bezig? Dan bestaan er mogelijkheden om geschoold te worden tot chauffeur beroepsgoederenvervoer. De GPdWegvervoer kan de noodzakelijke opleidingen verzorgen. Deze worden aangevuld met een praktische scholing en stageperiode. Duur van de opleiding: 2 tot 6 maanden. Informatie bij Joop van Gijs, tel. 01100-31 834, Goes, West wal 17. Vestigingen in: Amsterdam, Rotterdam, Breda, Nieuwegein, Apeldoorn, Heerenveen, Venlo en Goes. INTERIEUR WAARBORG 3 jaar kwaliteitsgarantie veilige aanbetaling onpartijdige behandeling van geschillen Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur. Vrijdags koopavond tot 21.00 uur. Zaterdags van 10.00-17.00 uur.

de Vlissinger | 1991 | | pagina 15