informatiepagina van de gemeente vlissingen Wijziging bouwplannen Boulevard Bankert I Reconstructie Gerbrandystraat r De bijstands uitkeringen per 1 januari 1991 I Riolering binnenstad Affichewedstrijd Jongeren Politiek Vakantiemagazine Vlissingen 1991 uit SSINGEN f informatie-avonden op 10 en 15 januari volgende week woensdag informatie-avond I Collecterooster 1991 redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Tekencursus voor scholieren informatie-avonden reconstructieplan Hoe ziet het plan er uit? Commissies Even bijpraten met wethouder Duiven binnenhouden De bijstandsbedragen per 1 januari 1991 Alleenstaande woningdelers laatste fase aangevat Noodbemalingsinstalla- tie Alleenstaanden (niet-woningdelers) Thuis-inwonende kinderen (werkloos) Schoolverlaters Meer weten? Verkeersmaatregelen Verzekering tegen scha de Huisvuil HD Uiterlijk 11 januari Ter inzage Bruinooge boulevardbebouwing Arsenaal volkshuisvesting DE VLISSINGER Woensdag 9 januari 1991 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL Bij het doen van grondborin gen voor het heiwerk voor de nieuwe bebouwing aan de Boulevard Bankert is men op de restanten gestoten van het sluisje dat bij de verzwaring van de zeewering in het dijkli- chaam van de boulevard is op genomen. Dat betekent dat er wat met de bouwblokken van het hotel, het kantorenblok en de appartemententoren ge schoven moet worden. Het betekent ook dat een aantal procedures opnieuw moet wor den gestart om tot afgifte van de bouwvergunningen te kunnen konen. Een tweetal informatie avonden maakt daarvan onder deel uit: een voor de bewoners van de twee al gebouwde blok ken (de Résidences Belvedère en Bankert) op donderdag 10 ja nuari en een voor de bewoners van de straten achter de bouwlo- katies. De avonden worden ge houden in hotel Britannia-Watertoren, Boulevard Evertsen 244. Aanvangstijd is 20.00 uur; de zaal is open om 19.00 uur. Tijdens de avonden wordt aan de hand van de plan tekeningen toelichting gegeven; vanzelfsprekend kunnen er ook vragen worden gesteld. Het in middels door TNO uitgebrachte rapport over de te verwachten windhinder zal eveneens wor den besproken. Voorts zal duide lijk worden gemaakt welke procedure verder zal worden ge volgd en op welke wijze het in dienen van bezwaren mogelijk is. Beide avonden staan onder voorzitterschap van de wethou der van volkshuisvesting, de heer D.J.P. Bruinooge. Het afgebeelde prentje geeft de invulling weer met van links naar rechts de inmiddels gereed zijn de Residence Belvedère, de Re sidence Bankert, het te bouwen hotel, het te bouwen kantoorge bouw (dat overigens hoger zal worden dan afgebeeld) en het appartementengebouw. Tussen dit blok en het gebouw van het Maritiem Instituut de Ruyter blijft een weg lopen. De plaza zal zich voorlangs al deze gebouwen uit strekken. Het hotel zal 76 ka mers tellen. D3 Gerbrandystraat moet in grijpend worden verbeterd om het verkeer meer verantwoord te geleiden en de verkeers overlast zo veel mogelijk te be perken. Onlangs stelde de ge meenteraad hiervoor ruim fl. 2.2 miljoen beschikbaar. E- is een reconstructieplan voor de Gerbrandystraat gemaakt in o/erleg met de werkgroep Ger brandystraat De uitvoering van het pian zal starten in maart 1991. De werkzaamheden zullen cngeveer duren tot november 1991. Het plan zal in fasen wor den uitgevoerd. Voordat de werkzaamheden starten wil de gemeente het plan aan alle bewoners nader toelich ten. Daarom wordt volgende week woensdag (16 januari) een voorlichtingsavond over het re constructieplan gehouden. Dat gebeurt in gebouw De Lamme- renburcht Zuidbeekseweg 4. De avond begint om 20.00 uur. Tijdens de avond zullen deskun digen het plan nader toelichten. Wethouder W. Wisse, van onder meer verkeer en openbare wer ken, zit de avond voor. Het reconstructieplan voor de Gerbrandystraat omvat in het kort het volgende: - iet verbreden van de wegver harding van 5,10 m naar 5,80 m (de werkelijke rijbaanbreedte Vanaf de Gerbrandystraat zal het gemotoriseerd verkeer straks niet meer de Van Hogendorpweg op kunnen (foto: Ruben Oreel) wordt 5,50 m door het opsluiten van de verharding met trottoir banden); - het aanpassen aan beide zij den van het voet- en rijwielpad; - het aanleggen van parkeervak ken (alleen aan de oostzijde van de straat); - het aanbrengen van asfalt op het rijgedeelte voor auto's; - het planten van bomen aan de oostkant van de straat; - het aanbrengen van nieuwe lichtmasten; - het plaatsen van houten paal tjes; - het aanbrengen van snelheids- remmende elementen in de vorm van verhoogde plateaus op de kruisingen met de Grenswe- geling, Zuidbeekseweg en Pier- sonstraat; - het meer naar het westen ver schuiven van de hele weg; - het afsluiten van de Van Ho gendorpweg voor gemotoriseerd verkeer tussen de Van Raal- testraat en de Gerbrandystraat; - het veranderen van de busrou te van de ZWN in: Gerbran dystraat - Alexander Gogelweg - Van Raaltestraat - Van Hogen dorpweg; - het hiervoor aanpassen van de bochten in de Van Raaltestraat. In verband met de ligging van de nutsleidingen en de riolering is er van afgezien de as van de weg te laten verspringen. Dit zou te hoge kosten met zich mee brengen. De bewoners van de Gerbran dystraat en omgeving zijn met een informatiebrief op de hoogte gesteld van het plan en uitgeno digd voor de voorlichtingsavond. Wanneer de uitvoering begint zult u zeker in deze rubriek op de hoogte worden gehouden .van de verkeersomleidingen die met het werk gepaard gaan. Het college van b. en w. heeft voor 1991 het 'collecterooster' vastgesteld. In de hieronder vermelde tijdvakken kunt u collectanten aan de deur ver wachten voor de daarachter genoemde doelen. 6 jan - 2 feb: vrije periode 3 feb - 9 feb: Weeshuis Cluj 10 feb - 16 feb: vrije periode 17 feb - 23 feb: Stichting Vluch teling 24 feb - 9 mrt: Leger des Heils Fondswerving 10 mrt - 16 mrt: Nationaal Reu mafonds 17 mrt - 23 mrt: Simavi 24 mrt - 6 apr: vrije periode 7 apr - 13 apr: Nat. Fonds Kin derbescherming 14 apr - 20 apr: Hartstichting 21 apr - 27 apr: Nat. Fonds Sport Gehandicapten 28 apr - 4 mei: Lever-darm Stich ting 5 mei -11 mei: Unesco Centrum Nederland 12 mei - 18 mei: Astma Fonds 19 mei - 25 mei: vrije periode 26 mei - 8 jun: Rode Kruis 9 jun - 15 jun: Ver. AVO. 16 jun - 29 jun: Prins Bernhard Fonds 30 jun - 6 jul: Epilepsie Fonds 7 jul - 24 aug: vrije periode 25 aug - 7 sep: Nederlandse Kankerbestrijding (KWF) 8 sep - 14 sep: Militaire Thuis fronten 15 sep - 21 sep: Beatrix Fonds 22 sep - 28 sep: Nier Stichting 29 sep - 5 okt: ZOA- Vluchtelingenhulp 6 okt - 12 okt: Nat. Kollekte Geestelijk Gehandicapten 13 okt - 19 okt: vrije periode 20 okt - 26 okt: Unicef 27 okt - 2 nov: Brandwonden Stichting 3 nov - 9 nov: Nat. Jeugd Fonds 10 nov - 16 nov: Diabetes Fonds 17 nov - 30 dec: vrije periode De komende week vergaderen de volgende vaste commissies van advies en bijstand: - economische zaken, detail handel en visserij, op maan dag 14 januari; - volkshuisvesting, stadsver nieuwing en monumenten op dinsdag 15 januari; - ruimtelijke ordening, op woensdag 16 januari; - welzijn, volksgezondheid en cultuur, op woensdag 16 januari De vergaderingen zijn openbaar en vinden om 16.00 uur in het stadhuis plaats. Bezoekers heb ben spreekrecht. Agenda's en stukken voor deze vergaderin gen liggen vanaf circa een week voor de vergaderdata ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. Volgende week woensdag (16 januari) start opnieuw een cur sus tekenvariété voor scholie ren van 7 tot en met 12 jaar. Het worden 10 lessen die in de periode tot en met maart op woensdagmiddagen van 15.30 tot 17.00 uur worden gegeven in het KVV-gebouw aan de Mi nister Lelystraat. De cursus vindt al enige jaren lang door Kunstzinnige Vorming Vlissingen plaats en oogst altijd veel belangstelling. Er worden collages gemaakt en zeefdruk ken, droge naaldetsen, schet sen, schilderijen, ontwerpen en illustraties. En dat alles in een uiteenlopende onderwerpkeuze en met toepassing van veel tech nieken en materialen. Kortom: een tekenspektakel voor iedere kind dat van tekenen houdt! Inlichtingen over de cursus kan men verkrijgen bij de Cul turele Raad, Badhuisstraat 104. Tel. (01184)- 14928/16672 Elk jaar wijzen b. en w. een pe riode aan waarin het duivenhou- ders verboden is hun duiven te laten uitvliegen. Die periode is bepaald op 5 januari tot en met 19 januari. De maatregel houdt verband met de zaai van gewas sen (erwten). Met ingang van 1 januari 1991 zijn de bijstandsnormen gewij zigd. Bijstandsuitkeringen zijn er in soorten en maten. Men onderscheidt de volgende categoriëen: echtparen, een oudergezinnen, alleenstaan den (niet woningdelers) van di verse leeftijden, alleenstaanden (woningde lers) van diverse leeftijden en thuisinwonenden van diverse leeftijden. De uitkering is afgeleid van het wettelijk minimumloon. De uitke ring bestaat uit normbedragen en vakantiegeld. Vakantiegeld wordt per maand weergegeven, maar eens per jaar in juni uit betaald. Echtpaar: fl. 1640,04 per maand en vakantiegeld fl. 93,90; Eën-oudergezin: fl. 1476,04 per maand en vakantiegeld fl. 84,51. Voor alleenstaande woningde lers die niet in onderhuur of als kostganger een woning bewo nen, gelden onderstaande be- Maandag jongstleden zijn de werkzaamheden gestart voor de laatste fase van het ver nieuwen van de hoofdri- oolstruktuur van de binnenstad. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd. Men be gint met het traject Lange Zelke-Walstraat tot Wage- naarstraat. Dit werk duurt acht weken. Daarna is de Wage- naarstraat aan de beurt (duur: twee weken). Tot slot wordt de riolering in de Kleine Kerkstraat vernieuwd (duur: zeven weken). Het werk omvat het vernieuwen van de riolering met de huis aansluitingen en het verleggen van kabels en leidingen. De hui dige bestrating wordt weer te ruggelegd. Vrij uniek is dat het vernieuwen van het riool wordt uitgevoerd met een hydraulisch ingebracht stalen bekistings systeem. Op de Stenenbeer wordt bij de start van het werk een noodbe- malingsinstallatie geplaatst. Er komt een stalen persleiding rich ting het Dok. De installatie wordt weer verwijderd zodra het riool in de Walstraat gereed is. Het parkeerterrein aan de Stenen- beer is in verband hiermee tijde lijk niet te gebruiken. Het terrein tussen de Vla mingstraat en de Kleine Kerkstraat (voormalige PZC- drukkerij) zal worden ingericht als werk- en opslagterrein. dragen. Deze gelden ook voor kinderen van 21 jaar en ouder die bij hun ouders wonen. 23 jaar en ouder: fl. 974,63 per maand en vakantiegeld fl. 65,73; 22 jaarfl. 825,30 per maand en vakantiegeld fl. 68,87; 18 tot en met 21 jaar (werkloos en niet thuis-inwonend): fl. 801,99 per maand en vakantie geld voor 21 jaar: fl. 58,88, voor 20 jaar: fl. 50,02, voor 19 jaar: fl. 43,63 en voor 18 jaar fl. 37,29. 23 jaar en ouder: fl. 1148,03 per maand en vakantiegeld fl. 65,73; 22 jaarfl. 974,33 per maand en vakantiegeld fl. 68,87; 21 jaarfl. 847,88 per maand en vakantiegeld fl. 58,88; 18 tot en met 20 jaar (werkloos en niet thuis-inwonend): fl. 801,99 per maand en vakantie geld voor 20 jaar: fl. 50,02, voor 19 jaar: fl. 43,63 en voor 18 jaar: fl. 37,29. 20 jaar: fl. 470,97 per maand en vakantiegeld fl. 50,02; 19 jaar: fl. 379,42 per maand en vakantiegeld fl. 43,63; 18 jaar: fl. 376,59 per maand en vakantiegeld fl. 37,29. Voor werkloze schoolverlaters van 18 tot en met 20 jaar gaat de eigen uitkering niet direct in als de studie erop zit. Dat gebeurt pas als twee volle kalenderkwar talen zijn verstreken. Wel kun nen de ouders voor die periode kinderbijslag aanvragen. Voor werkloze schoolverlaters van 21 jaar en ouder kan de uitkering ingaan, als er geen aanspraak meer is op studiefinanciering. Dat geldt ook als de ouders de studie zelf hebben betaald. De bedragen zijn vastgesteld per 1 januari 1991. Hoe het zit met ziektekostenpremies, woonkosten, eigen inkomsten, vrij te laten vermogen en de manier van aanvragen weet de sectie sociale zaken van de ge meente Vlissingen. Tussen 9.00 en 10.00 uur op werkda gen kunt u bellen met mede werkers van deze sectie, telefoon 87000. Langsgaan kan ook: de GSD is op werkda gen geopend van 8.30 tot 12.30 uur. Het adres: Dokter Gallandatstraat 1. Gedurende het werk in de Walstraat, Wagenaarstraat en Kleine Kerkstraat worden deze straten voor alle verkeer behalve voetgangers afgesloten. Als het rioolwerk is aangekomen bij de Stenenbeer, zal het Groene- woud, tussen de Vlamingstraat en de Stenenbeer worden afslo ten. Alle winkels blijven bereikbaar. In de Walstraat zullen als af scheiding tussen het rioolwerk en de winkels bouwhekken wor den geplaatst. Op een aantal plaatsen zullen tijdelijke overste ken (door middel van een 'pla- tenbaantje') worden aangebracht. Particuliere aannemers voeren het werk in opdracht van de ge meente uit. De gemeente en de ze aannemers zijn verzekerd tegen eventuele schade die on verhoopt tijdens het werk aan ei gendommen van anderen mocht ontstaan. Tijdens de werkzaamheden wor den bewoners van de Walstraat en Wagenaarstraat verzocht het huisvuil gereed te zetten bij de Lange Zelke en Kleine Markt. Bewoners van de Kleine Kerkstraat kunnen hun huisvuil kwijt bij de Stenenbeer. De be woners zijn met een informatie brief op de hoogte gesteld van de werkzaamheden en maatre gelen. r f Weer uitgebreider en nog kleur rijker. Dat is het nieuwe vakantie magazine Vlissingen voor 1991. Het magazine - een uitgave van de VVV Vlissingen -laat alles zien wat toeristisch Vlissingen in 1991 te bieden heeft, van be schrijvingen van de belangrijk ste bezienswaardigheden tot een wandelroute langs Vlissing- se beelden en monumenten en van aantrekkelijke hotelarrange menten tot kampeermogelijkhe- den en andere aangename wijzen van vakantie doorbren- gen. Belangrijk onderdeel vormt het bij de gids gevoegde accom modatiekatern met de prijzen van alle hotels, pensions, ka mers met ontbijt, campings en vakantieverblijven en apparte menten. De splinternieuwe gids kost fl. 1,- en is verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Nieuwen- dijk 15 (telefoon 12345). De VVV is elke dag open van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Op 6 maart as. zijn er verkiezin gen voor de leden van Provincia le Staten. De Werkgroep Politieke Vorming van de Zeeuw se Jeugdraad heeft in verband daarmee een wedstrijd uitge schreven voor het ontwerpen van een affiche dat jongeren meer betrekt bij de politiek en vooral degenen die voor het eerst mogen stemmen stimu leert dat ook daadwerkelijk te doen. Achtergrond is de constatering dat er vooral bij jongeren sprake is van een teruglopende belang stelling voor de politiek. Dat is onder andere gebleken uit het lage opkomstpercentage van jonge kiezers bij de verkiezingen van de gemeenteraden in maart van het vorige jaar. Het ontwerp voor een affiche liefst op ware grootte (maar maximaal 45 x 64 cm) en in zwart met ten hoogste twee steunkleuren kan voor vrijdag 11 januari 17.00 uur as. worden gezonden aan de Zeeuwse Jeugdraad, Postbus 407, 4330 AK Middelburg of worden af gegeven op het kantooradres: Dam 31 te Middelburg. Deelna me staat open voor jongeren tot en met 25 jaar. Een deskun dige jury beoordeelt de ont werpen. Het winnende affiche zal gedrukt en verspreid wor den. Er zijn prijzen beschik baar van f 500,-; f 350,- en f 200,-. Tot en met 16 januari as. liggen de volgende bouwaanvragen ter inzage: - van D. Roelse voor een wo ning aan de A. Romeinlaan; - van De Doort BV voor negen woningen met garages aan de v.d. Veerlaan (Hofwijk); - van B.E.M. van de Poel voor een kantine aan de Oostelijke Bermweg 2; en van - Pechiney Nederland voor een filterdraagconstructie aan de Frankrijkweg 2. B. en w. willen de vergunningen met toepassing van art. 18a of 19 van de wet Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 8 van de Woning wet verlenen. Belanghebbenden kunnen binnen genoemde ter mijn eventuele bezwaren schrif telijk indienen bij het college. Zo aan het begin van het nieuwe jaar is het niet ongebruikelijk nog eens even terug te blikken op het voorbije jaar. Als politicus ben je nu eenmaal resultaatgericht be zig, je wilt graag concrete dingen zien. Wel één van de dingen die het afgelopen jaar echt zichtbaar geworden zijn, is de bouw van het winkelproject aan het begin van de Walstraat. Je ziet daar nu daadwerkelijk iets van de grond komen. En het gaat hard. Zo hard zelfs, dat er sprake is van een voorsprong op het bouw schema. Wellicht maken we nog dit jaar de opening mee! Iets wat we het afgelopen jaar de lucht in hebben zien rijzen aan de Boulevard Bankert, was het appartementengebouw Residen ce Belvédère. Maar hoe staat het nu met het vervolg van de boule vardbebouwing? Wie dit onder werp volgt weet inmiddels dat niet alles van een leien dakje gaat. Bij de boringen voor het heiwerk is men op de restanten gestuit van het sluisje dat bij de verzwaring van de zeewering in het dijklichaam is opgenomen. Dat betekent dat er 'geschoven' moet worden met de bouwblok ken. Het betekent ook dat er pro cedures moeten worden herhaald omdat er sprake is van nieuwe plannen. Volgende week bespreken we die plannen met bewoners van de Boulevard Ban kert en met bewoners van de Badhuisstraat. Wanneer alles verder vlot verloopt kan dat lei den tot het afgeven van bouwver gunningen. Ik verwacht dat na het stormseizoen, zo in de maand april, de eerste paal de grond in kan voor de bouw van het hotel. Successievelijk zullen daarna de andere bouwblokken volgen. Een project wat ook al heel wat keren ter sprake is geweest, is het Arsenaalgebied. Ik moet u eerlijk bekennen dat de moeilijk heidsgraad daarvan mijn ver wachtingen heeft overtroffen. In dit relatief kleine gebied moeten grote wensen worden gereali seerd en dat vergt nogal wat aan inventiviteit, regelmatige bijstel ling van plannen en het onont koombare financiële rekenwerk met bijbehorende onderhandelin gen. We verkeren nu echter in het eindstadium en ik verwacht dat het college de gemeenteraad ho pelijk in februari, maar uiterlijk in maart, het voorstel kan doen een realise ringscontract met de project ontwikkelaar aan te gaan. Ook dat kan dan dit jaar nog leiden tot daadwerkelijke bouw in dit ge bied. Op volkshuisvestingsgebied is in 1990 een begin gemaakt met een totale heroriëntatie. De raad stel- de de Oriëntatienota stadsver nieuwingsprojecten vast als toetsingskader voor de daarin aangegeven projecten. Op basis van die nota worden uitvoe ringsplannen opgesteld voor een aantal na-oorlogse wijken. Inmid dels zijn de plannen voor Paauwenburg- Zuid-Oost met de wijkbewoners besproken. De in spraakreacties worden nu ver werkt en ik hoop dat de gemeenteraad zich uiterlijk in fe bruari over het definitieve voorstel tot aanpak zal kunnen uitspre ken. In Oost-Souburg zijn we voor de Witte wijk bezig met een plan van aanpak en datzelfde geldt voor de torenflats. Ook voor de verbe tering van de Domeinwoningen in de Molukse wijk hebben we de eerste bespreking met de bewo ners achter de rug. Voor de Jan van Goyenlaan en omgeving en voor de wijk Papegaaienburg lo pen onderzoeken die gegevens moeten opleveren voor de daar gewenste maatregelen. In de uit te brengen volkshuisvestingsno ta zal onder meer aandacht wor den geschonken aan de doelgroepen ouderen en studen ten. Al met al is er in 1990 heel wat op de rails gezet!

de Vlissinger | 1991 | | pagina 5