Avalon is verhuisd 1 U IJ Stoppen met roken DORI& TMC projekt nieuw voor Zeeland DiDi Fashion twee maanden eerder open Ondernemersborrel week uitgesteld Hollands Grafiek bij Altena 20 miljoen met de ZWN ik heb nog nooit zoveel mannen in de zaak gehad' Cursus vrouw en eigen bedrijf Horizontaal: Vertikaal: KODAK kw FOTO VE RSCHOORE GOED VOORNEMEN(1) PSYCHOCONSULT Woensdag 19 december 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Diana Pat mos in haar nieuwe zaak. Bij Altena Interieurverzorging aan de Scheldestraat in Vlis- singen loopt momenteel een expositie van Hollands Gra fiek. Dankzij de verbouwing is een verdieping omgetoverd tot een expiretage. Er zijn werken te zien van onder an deren Karei Appel, Corneille en Jan Cremer. Sinds dinsdag 18 december heeft Avalon een nieuw onderko men. De zaak was gevestigd in de Segeersstraat in Middelburg en na een grootse verbouwing van het pand, heeft eigenaresse Diana Padmos de winkeldeuren vol trots geopend aan de Nieuwe burg 13. „Een betere lokatie en meer ver- koopoppervlakte"voert Diana Padmos als voornaamste reden op voor de verhuizing. In de nieu we zaak is met veel naturelkleu- ren gewerkt met het accent op zeegroen. Avalon heeft in haar collectie merken die gericht zijn op het sportief, klassiek uiterlijk. Toen Diana zo'n vier en een half jaar geleden begon was de trend om de zaak zo strak mogelijk in te richten. De zaak in de Se geersstraat was dan ook overwe gend wit met blauw. Nu is er gekozen voor een 'natuurlijk jas je' wat de collectie zeker niet zal misstaan. De merken die Avalon verkoopt gelden als de betere merken, zoals Rosner, Part Two, Quiset, Le Compte en Elitair. Samen met haar twee part-time verkoopkrachten hebben zij er zin in om in hun mooi verbouwd pand, nog net voor de feestda gen de collectie te tonen. Er kan nog geen totaalbeeld wor den gegeven van de collectie. „Die is nog niet in z'n geheel bin nen", vertelt mevrouw Koert. „We verkopen jonge modische kleding, die opvalt door de vele kleuren". DiDi Fashion is nu ook in Zeeland gevestigd. Twee maanden eerder dan gepland opende mevrouw Y.L.B. Koert van de Poel de deu ren aan de Lange Delft. In Noord en Midden-Nederland zijn al 55 zaken van deze Coltex-keten ge vestigd. Breiboetiek Marijke in de St. Ja- cobspassage in Vlissingen heeft van 14 tot en met 22 december een tentoonstelling van borduur werk. Daarmee is de winkel de tweede in Zeeland die zoiets op poten zet. Eerder kwam v.d. Brink uit Goes op het idee en huurde voor de expositie een kerk af. Breiboetiek Marijke pakt het anders aan en al het borduur werk is is de winkel zelf te zien. Er is werk te zien van onder an dere Lanarte en Thea Gouveneur. In totaal zijn er 114 werken te be zichtigen en die hebben allemaal een ander onderwerp, van Toe- tanchamon tot bloemen. „Ik heb het gedaan omdat het zo vrese lijk moeilijk is om op een plaatje te zien hoe het gaat worden", legt eigenaresse Marijke uit. „Zo kunnen mensen eens zien hoe het uiteindelijk gaat worden". De borduurwerken die tentoon gesteld worden zijn allemaal als pakket leverbaar, en niet kant en klaar te koop. „De aanloop is waanzinnig. Ik heb werkelijk nog nooit zoveel mannen in mijn win kel gehad!" Het interieur van DiDi Fashion. Vrouwen die zich willen oriën teren op de mogelijkheden van een eigen zaak, kunnen in januari weer terecht bij Vrouw en Werk in Middelburg. Deze organisatie heeft dan weer een cursus Vrouw en eigen bedrijf op het programma staan. Maandag 21 januari is er de eerste lesdag. De cursus bestaat uit acht wekelijkse bij eenkomsten. 2. Op die wijze, 3. Moeder, 4. Dof, 7. Niet slecht, 10 Reeds, 12. Voor, 13. Rustbank, 15. Lager onderwijs, 18 Hemellichaam, 20. Teugel, 22. Rijstveld, 24. Vermaak, 26. Spraak, 28. Harde kern, 30. Ontvangstbewijs, 32. Pret, 34. Loven, 36. Ongekookt, 38. Koninklijke Landmacht, 39. Voorzetsel, 40. Stad in Sovjet Unie, 42. Evenredigheid, 44. Adviesraad, 46. Ned. rivier, 48. Gewoonterecht, 51. Uitgebreid, 53. Stuur wiel, 55. Vulcanische stof, 58. Bij voorbeeld, 60. Geel/bruine kleur, 62. Gasvormig element, 64. Los (zand), 65. Koord, 67. Proper, 69. Peettante, 71. Motor-race, 74. Voedsel, 76. Populaire groet, 78. Insekteneter, 80. Frisjes, 82. Europeaan, 84. Sportploeg, 86. Vestingwerk, 88. Mestvork, 90. Stap, 92. Insekt, 94. Deel, 96. Wig, 98. Romeinse keizer, 100. Soort boon, 102. Bevlieging, 104. Noach's boot, 106. Vergrootglas, 108. Slecht volk, 110. Kreupel, 112. Munt, 114. Dieregeluid, 115. Chinese lengtemaat, 116. Ontkenning, 118. Slank, 120. Voegwoord, 122. Telwoord, 124. Projec tieplaatje, 126. Zo zij het, 128. God v.d. liefde, 130. Deel v.e. fornuis, 132. (Wind)richting, 134. Koeltjes, 135. Bloem, 136. Niveau, 137. Parasiet, 138. Tel woord. 1. Omroeporganisatie, 2. Gereedschap, 3. Millimeter, 5. Halfedelsteen, 6. Geldkist, 8. Bijwoord, 9. Doorgedraaid, 11. Schaduw, 14. Muzieknoot, 16. Eivormig, 17. Kerk- bewaarder, 19. Geaardheid, 21. Voorzetsel, 23. Wett. aansprakelijkheid, 25. Onderwijzer, 27. Lesruimte, 28. Specerij, 29. Ingenieur, 31. Circa, 33. Laatstleden, 35. Nooit, 37. Om welke reden?, 39. Mannelijk rund, 41. Bevel, 43. Ten dele, 45. Treuren om een gestorvene, 47. Versvorm, 49. Prijslijst, 50. Kloosteroverste, 52. Ego, 54. Water in Friesland, 56. Vrije Universiteit, 57. Zangstem, 59. Tas ten, 61. Herstel, 63. Deel v.e. breuk (rek.), 66. Grondtoon, 68. Myth, figuur, 70. Land bouwwerktuig, 72. Oplosmiddel, 73. Deel v.d. dag, 75. Berucht, 77. Een of ander persoon, 79. Te voet, 81. Kiem, 83. On dernemingsraad, 85. Ad interim, 87. Mast, 89. Godslasteraar, 91. Stom meling, 93. Bijbelse vrouw, 95. Droevig, 96. Bot voor de hond, 97. En omstreken, 99. Rijksuniversi teit, 101. Bevestiging, 103. Pers. vnw., 105. Bazige vrouw, 107. Grappenmaker, 109. Doorschijnend weefsel, 111. Groente, 113. Scheepska bel, 115. Pro deo, 117. Eminentie, 119. Nieuwe maan, 121. Centrale verwarming, 123. In opdracht, 125. Slee, 127. Noordoost, 129. Noot, 131. Op dit mo ment, 133. Te weten. Onder de goede inzendingen op deze puzzel wordt een aantal leuke prijzen verloot. Op de eerste plaats geven we vijf kaarten voor het sportfond- senbad in Vlissingen en verder heb ben we negen boeken die voor puur leesgenot kunnen zorgen. Twee goe de inzenders krijgen het 'Dagbboek van een waterbouwer' van Leen Be- cu, bewerkt door de journalisten A.J. Snel en K. Cijsouw waarbij foto's van Wim Riemens de verbouw van de waterkeringen in Zeeland naar Delta hoogte vastlegden. Een even groot grote markt 7 goes - lange geere 28 middelburg De Ondernemersborrel in de Ge vangentoren in Vlissingen wordt op dinsdag 8 januari gehouden. Normaliter wordt bijgepraat op een eerste dinsdag van de maand, maar in verband met Nieuwjaarsdag is die bijeenkomt Voor sommige mensen is stop pen met roken een jaarlijks te rugkerend gebeuren. Dat gold onder andere voor de schrijver Mark Twain, die zei 'Stoppen met roken is niet moeilijk; ik heb het al zo vaak gedaan'. Het is bekend, dat 60 tot 80 pro cent van de mensen die voor een rookverslaving in behande ling gaan binnen een jaar te rugvallen. Stoppen met roken lijkt daarin veel op die andere uitputtingsslag: werken aan gewichtsvermindering. En net zoals er een ruim aanbod aan diëten bestaat, heeft de roker de keuze uit diverse rook-stop therapieën, accupunctuur, hypnotherapie, gedragsthera pie, nicotinevrije sigaretten, kruiden, een groepstraining, enz. Drs. Henk C.M. Hermans Waarom vallen zoveel ex-rokers terug in hun oude gewoonte? Een belangrijke oorzaak is gele gen in het feit, dat veel rokers eigenlijk twee verslavingen hebben. Ze zijn niet enkel aan sigaretten en andere rookwaar verslaafd, maar ze zijn boven dien verslaafd aan directe be hoeftebevrediging. Wat bedoelen we daarmee? Rokers hebben vaak de overtuiging, dat ze absoluut moeten toege ven aan hun trek in sigaretten, en dat het vreselijk - ja, zelfs onaanvaardbaar - is, wanneer dat niet gebeurt. Op het mo ment dat ze trek hebben in een sigaret, overtuigen ze zichzelf van gedachten als "Ik heb een sigaret nodig" en "Ik houd dit niet langer vol". Deze denkwij ze is vaak een eerste stap in de richting van een terugval. Wil len rokers hun kansen op suc ces vergroten, dan zullen ze hun directe behoeftebevredi ging moeten vervangen door een uitgestelde behoeftebevre diging. In plaats van toe te ge ven aan hun trek in een sigaret, stemmen succesvolle ex-rokers hun gedrag af op langere ter mijn doelen: een betere ge zondheid en besparing in hun uitgaven. Zij overtuigen zich er van, dat "trek hebben in een sigaret" niet betekent dat ze deze nodig hebben. Ofschoon ze wel de drang voelen om te roken, weten zij, dat ze kunnen weigeren om te roken. Deze realistischer houding stelt hen in staat om hun voornemen uit te blijven voeren, ook op mo menten dat het kritiek wordt. Naast een verandering in hou ding zijn er nog andere metho den om met succes het roken te laten. U kunt gebruik maken van uw denkwijze, door op moeilijke momenten de volgen de dingen te denken: denk aan de voordelen van stoppen met roken (gezond heid, trots, enz.) denk aan de negatieve gevol gen van het roken (nare smaak, kosten, enz.) geef uzelf instructies ("Niet doen; Stop!") moedig uzelf aan ("Kom op, het lukt vast wel") herinner u eraan, hoe moeilijk het was om te stoppen zeg tegen uzelf "Ik wil echt niet roken" denk aan iets ontspannends, zoals een rustgevend plaatje (het strand, of een wandeling door het bos) denk aan de slechte gevol gen van het roken (zwarte lon gen, enz.) zie uzelf als een succesvolle ex-roker leidt uw gedachten af door te denken aan iets anders noem de redenen waarom u wilt stoppen met roken zeg tegen uzelf "Ik moet en kel de eerst volgende tien mi nuten zien door te komen" erken hoe moeilijk het is om te stoppen met roken denk aan de reacties van fa milie en vrienden als u het ro ken hervat. Behalve enkel denken, kunt u ook nog de volgende dingen doen in plaats van roken. neem iets te eten of te drinken doe aan lichaamsbeweging adem diep in, en vervolgens langzaam uit leidt uzelf af door iets anders te doen, bijvoorbeeld wandelen of iets met uw handen doen vermijdt situaties met een verhoogd risico stel het roken uit zoek steun van anderen (niet-rokers) beloon uzelf bij succes met plezierige activiteiten Mochten ook deze tips niet ba ten, dan kunt u de rest van het jaar benutten om u voor te be reiden op een nieuwe poging voor 1992. Voor meer informatie: 01180 - 34735. een week uitgesteld. De aanvang is 17 uur. Deze ondernemersborrel is be doeld om nieuwe contacten te leggen en oude banden te verste vigen. Halverwege de bijeen komst vertellen de heren J. van Gent en A. Sauer de laatste nieuwtjes uit ondernemend Vlis singen. De Gevangentoren zal vanaf vol gend jaar een ondernemersscho tel serveren voor wie door de borrel de maaltijd thuis mist. De eerstvolgende Ondernemersbor rel is weer in maart. Iangcgecre2() middelburg Dorimare is het nieuwe beauty-, kuur- en rekreatiecentrum bij Hof Domburg. Tot en met 21 december a.s. kunt u al voor f 15,- (normaal 24,c0) genieten van de prachtige sauna met vier cabines, s'jombad, zwembad, whirlpools, dompelbad, voetenbaden, rustruimte, afkoeldouches en gezellige bar. En wat denkt u van een speciale Beauty-day? Met een uitgebreide behandeling door professionele schoonheidsspecialisten. Na een lunch in het Dorimare- restaurant kunt u 's middags naar de sauna, de kuurbaden, het zwembad en de fitnessruimten. U sluit de dag af met een bezoek aan de kapsalon. Iedere vrijdag beauty-day vanaf 10.00 uur 225,- Babelweg - 4357 BT Domburg Tel. (01188) 3230 aantal inzenders van goede oplossin gen krijgt het boek 'In weer en wind' waarin de vele honderden jaren vis vangst in en rond Zeeland historisch verantwoord wordt toegelicht. Van de dolkomische boeken over het zee mansleven van Jan Noordergraaf kunnen vijf goede inzenders van deze puzzel gaan genieten. Uw oplossing dient u voor 27 de cember te sturen aan: Redactie De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. Het Streekvervoer Zuid-West- Nederland, ZWN, rekent op 21 miljoen instappers volgend jaar. Dit jaar werden voor het eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse busonderneming 20 miljoen reizi gers vervoerd. In 1981 gebruikten nog 14,2 mil joen mensen de bus in Zeeland. Omdat Zeeland minder files kent dan bijvoorbeeld de Randstad, stabiliseert het reizigersaanbod en blijft de auto concurrent num mer één., meldt ZWN. Vrijdag 21 december zal een reiziger in de bloemen worden gezet als sym bool van de 20 miljoenste buspassagier. In november van dit jaar is het nieuwe bedrijfson derdeel van Tapijt- en MeubelCentrum Zeeland, TMC PROJEKT genaamd, officieel van start gegaan. Met een frisse, eigentijdse presentatie gaat pro- jektmanager, F.J. Witte de zakelijke markt infor meren over de mogelijkheden en het belang van optimale projektinrichting. Dat het hierbij om veel meer gaat dan vloerbedek king, gordijnen, zonwering en eventueel verduiste ringssystemen, zal duidelijk zijn. In de zakelijke markt is er steeds meer vraag naar profilering. Laten zien wie je bent. Openbare gebouwen, in stellingen zoals verzorgings- en verpleegte huizen en bejaardencentra, scholen, kantoren, kinder dagverblijven, kerken en bedrijfspanden dienen an no 1990 een representatief en tot in detail harmonië rend interieur te hebben. Alleen een duidelijke alles omvattende strategie kan leiden tot het gewenste re sultaat. Voor een inrichting van een pand doet men dan ook meestal een be roep op gespecialiseerde bedrijven. "Om economische rede nen moet de inrichting van welk pand dan ook altijd snel worden uitgevoerd," aldus de heer Witte. "Daarnaast moet een pro jekt altijd tot in detail onbe rispelijk worden uitgevoerd. Wij verenigen beide uitgangspunten". De heer Witte heeft jaren lange ervaring op het ge bied van woninginrichting en -stoffering. "Zo'n 15 jaar geleden is mijn vader gestart met een speciaalzaak in tapijt en gordijnen, TMC Zeeland, gericht op de consumen tenmarkt. Op m'n acht tiende ben ik begonnen in het bedrijf. Naast het advi seren heb ik vele projekten zelf uitgevoerd. Bij mijn huidige funktie heb ik daar veel profijt van omdat ik mijn cliënten ter plekke kan adviseren omtrent mate riaalkeuze voor hun speci fieke situatie". TMC Projekt verzorgt kom- plete woninginrichting: "alles wat er op het gebied van harde en zachte vloer bedekking én raambekle- ding op de markt wordt gebracht, kunnen wij leve ren." De heer Witte verduidelijkt dit met een greep uit z'n grote kollektie stalen. Van elk bekend merk (Bijv: Des- so, Hega, Forbo Kromme nie, Parade, Lano, Esco etc.) kan hij een groot scale aan kleuren en dessins la ten zien. Op de vraag waardoor TMC Projekt zich onder scheidt van alle overige aanbieders op de projekt- markt, antwoordt de heer Witte: "Wij pakken een projekt snel op, bepalen met de klant de meest geschikte oplossing en voeren ver volgens het projekt met de grootste zorg en precisie uit. Doordat wij ons enkel en alleen op de zakelijke markt begeven, kunnen wij onze produkten tegen zeer aantrekkelijke prijzen aan bieden. Onze marktge richtheid impliceert een stuk vakkennis. Daardoor kunnen wij elke klant goed adviseren". Geïnteresseerden kunnen de TMC-Projekt-brochure, getiteld: 'Hoe snel een pre sentatie een prestatie wordt? opvragen en/of een bezoek brengen aan de nieuwe Projekt-toonzaal aan de Couwervestraat 51 te Goes.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 21