Kerstinkopen Let op: gewijzigde routes voor ophalen huisvuil Gemeente ontwikkelt gehandicaptenbeleid Vergunningen hinderwet worden gewijzigd Verkeer Horeca Hinderwet Volks kerstzang Onder nemers Commissies GEMEENTE MIDDELBURG Week— Tafeltje Dek je Woensdag 12 december 1990 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 17 december 1990 om 14.00 uur begint de laatste maande lijkse vergadering van de gemeenteraad van dit jaar in de raadzaal van het stadhuis. li kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Ge handicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende onderwerpen: 1. Mededelingen en ingekomen 3. Aanwijzing van de heer H.G. stukken. 2. Herbenoeming van twee leden in het bestuur der Godshuizen Middelburg. Door de Koninklijke Vereniging "Uit het Volk-Voor het Volk" wordt op zaterdag 15 december 1990 de traditionele Volkskerst zang gehouden om 19.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Me dewerking verlenen de muziekver eniging Onda uit Nieuw en Sint Joosland, het Hervormd Kerk koor, en het Leger des Heils. Op dinsdag 18 december wordt in de Stadsschouwburg een informe le ondernemersbijeenkomst ge houden, die zal beginnen om 17.00 uur. Een aantal keren per jaar wordt een dergelijke bijeenkomst geor ganiseerd om het contact tussen overheid, bedrijfsleven en daar aan verbonden organisaties te be vorderen. Volgende week worden de volgen de commissievergaderingen ge houden: Bestuurscommissie Welzijn, 12 december om 16.00 uur. Secr. dhr. I. Bijleveld (tel: 75560). Commissie Verkeer, 12 december om 19.30 uur. Secr. mw. A.C. Beije (tel: 75433). Commissie Volksgezondheid, 13 december om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. West veer (tel: 75565). Bestuurscommissie Ontwikke lingssamenwerking, 18 december om 15.30 uur. Secr. dhr. W.J. van Kooien (tel: 75418). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 20 december om 16.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op 17 december om 14.00 uur. "Tafeltje Dek je" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 17 december 1990 tot en met 24 december 1990. maandag boerenkool met worst dinsdag rundergehakt, witlof, aard appelen woensdag kabeljauw, fantasiesaus, wortelen donderdag kip kerriesaus, erwten, rijst vrijdag gesn. rundvlees, sperziebonen zaterdag bami goreng speciaal met saté Komende zondag 16 december mogen de winkels geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Op woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 december mogen de win kels extra geopend zijn tot 21.00 uur. De parkeerkelder in de Geere is dan ook extra open tot 21.45 uur. foto: J. Wolterbeek Het lijkt zo vanzelfsprekend: huisvuil wordt opgehaald. Voor de men sen die verantwoordelijk zijn voor het schoon houden van de stad, bete kent het iedere keer weer een strakke organisatie, zeker in weken dat iedereen van vrije dagen geniet. Ook na de kerstdagen wordt weer hard gewerkt om toch ieders vuilniszak mee te kunnen nemen. Daarom vra gen wij uw extra aandacht voor de volgende regeling: Op maandag 24 december wordt het huisvuil normaal opgehaald in de maandagwijken. Derde kerstdag Op donderdag 27 december wordt huisvuil opgehaald in de wijken waar dat normaal op dinsdag en woensdag gebeurt. Er wordt gewerkt met twee ploegen. De tijden wijken af begonnen wordt om 7.00 uur 's och tends (wilt u dan uw vuilniszak buiten zetten?) en de ploegen werken door tot 19.00 uur! Op vrijdag 28 december wordt het huisvuil opgehaald in de wijken waar dat normaal gebeurt op donderdag en op vrijdag. De tijden zijn dan normaal. Op maandag 31 december zijn de ophaaldiensten normaal en op Nieuwjaarsdag wordt uiteraard geen vuil opgehaald. Op woensdag 2 januari wordt vuilnis opgehaald in de dinsdagwijken. Op donderdag 3 januari in de wijken waar het normaal op woensdag wordt opgehaald en op vrijdag 4 januari in de donderdag- en vrijdag- wijken. De raad heeft via vaststelling van het beleidsprogramma 1990-1994 besloten tot de totstandkoming van een nota Gehandicaptenbe leid voor de gemeente Middel burg. Aan de afdeling Welzijnszaken van de gemeentese cretarie is opdracht gegeven in de werkzaamheden die moeten lei den tot deze nota een coördine rende rol te spelen. Om de overzichtelijkheid van de nota te bevorderen is besloten de nota te laten bestaan uit vier deel- nota's. Elke deelnota heeft een ei gen duidelijk onderwerp. De onderwerpen van de deelnota's zijn: 1. Bruikbaarheid verkeers ruimten; 2. Aangepast (ver)bouwen; 3. (Her)inschakeling ar beidsproces; 4. Bruikbaarheid en toegankelijk heid (openbare) gebouwen. Per onderwerp is een werkgroep ingesteld, belast met de voorberei ding van de deelnota over deze onderwerpen. In deze werkgroe pen hebben zitting uiteenlopende deskundigen, zoals de arbeidsdes- kundige van de Gemeenschappe lijke Medische Dienst, een medewerker van de directie Volks huisvesting, de directeur van de Zeeuwse Stichting voor Gehandi captenbeleid, de directeur van de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland, een mede werker Stedebouw en de Mulder tot vervanger van de ge meentesecretaris. 4. Wijziging Gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweer Noord- en Midden-Zeeland 1989. 5. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de vervanging van materieel brandweer. 6. Afscheidsgratificatie VUT. In het kader van het reorganisatie proces binnen de gemeente Mid delburg is een Sociaal Statuut opgesteld, dat gevolgen van de veranderingen in de organisatie voor het personeel zorgvuldig en op sociaal verantwoorde wijze omschrijft. 7. Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van een tweede pc-privé-project. 8. Beschikbaarstellen krediet aan koop 250 VAM-vaten ten behoeve van composteerbaar afval. In 1987 zijn 500 VAM-vaten aan geschaft en met subsidie ter be schikking gesteld aan de Middelburgse gezinnen. In janua ri 1990 werden nog eens 250 VAM-vaten bijbesteld. Door de blijvende belangstelling voor een VAM-vat is de voorraad nu nog ongeveer 50 stuks. Gelet op de levertijd heeft de directeur Gemeentewerken al 50 stuks bij besteld. Krediet wordt nu ge vraagd voor in totaal 250 VAM-vaten. Het scheiden van composteerbaar afval (meer dan de helft!) van het overige huisvuil is een belangrijk onderdeel van de vermindering van de afvalberg. 9. Procedure verbetering en over dracht domeinwoningen. In verband met de definitieve huisvesting van de sinds 1948 in Nederland woonachtige gezinnen van Molukse afkomst heeft de rijksoverheid vanaf 1951 in ver schillende gemeenten, waaronder Middelburg, woningen gebouwd. Sinds 1978 tracht het Rijk in het kader van de normalisering van de betrekkingen tussen de staat en de Molukse ingezetenen te komen tot een overdracht van deze Domein woningen aan gemeenten of wo ningbouwverenigingen. Tot op dit moment zijn ongeveer 2000 woningen overgedragen, en heeft het Rijk nog ongeveer 780 in 7 verschillende gemeenten gelegen woningen in eigendom. Tot deze gemeenten behoren ook Valkenis- se (10 woningen), Vlissingen (55 woningen) en Middelburg (54 wo ningen). Op initiatief en onder voorzitter schap van de VNG is overleg ge pleegd tussen vertegenwoordigers van alle betrokken ministeries en de 7 betrokken gemeenten. Dezer zijds heeft voorts terugkoppeling plaatsgevonden naar de Woning bouwvereniging "Middelburg". Dit overleg heeft geresulteerd in een aantal afspraken. 10. Beschikbaarstellen van een krediet voor het opstellen van een bomenbeheersplan. verkeersdeskundige van de Dienst van Gemeentewerken, etc. Het is uiteraard mogelijk dat be langstellenden vanuit de Middel burgse bevolking nog suggesties, aanbevelingen e.d. over het toe komstige gehandicaptenbeleid aanreiken. U kunt uw suggesties en aanbevelingen schriftelijk doorgeven aan de afdeling Wel zijnszaken, p/a Postbus 6000, 4330 LA te Middelburg, of telefo nisch aan de heer M.C. West veer, medewerker van die afdeling, tel. no. (01180)-75565. 11. Beschikbaarstellen van een krediet voor het opstellen van een groenbeheersplan. Bij afzonderlijk voorstel wordt aan de raad een krediet gevraagd voor het opstellen van een groen beheersplan. Een dergelijk plan geeft aan welke werkzaamheden moeten worden verricht voor het normale onderhoud van het groen, inclusief de bomen. Het gaat echter niet in op herstel van schade en het wegnemen van de oorzaken van slechte of matige kwaliteit. Daar bomen zeer beeldbepalend zijn voor de stad en aan diverse bedreigingen blootstaan, is het ge wenst naast genoemd groenbe heersplan tevens een bomenbeheersplan op te stellen. Met behulp van een dergelijk plan kan het bomenbestand op structu rele wijze verbeterd en hersteld worden. Men wenst de opstelling van het bomenbeheersplan op te dragen aan Heidemij Bomen- dienst. Deze beschikt over een speciaal voor dit doel ontwikkeld bomenbeheerprogramma dat veel (uitbreidings)mogelijkheden be zit. Gegevens kunnen van en naar het aanwezige groenbeheers- systeem worden overgezet. In de vergadering van 20 maart 1989 stelde de raad een krediet van 80.000,— beschikbaar voor het opstellen van de eerste fase van een groenbeheersplan. Deze eerste fase bestond uit het bij wij ze van proef door Grontmij B.V. doen opstellen van een groenbe heersplan voor de Stromenwijk. De werkzaamheden hiervoor zijn inmiddels uitgevoerd en een rap port is uitgebracht. Thans wenst men over te gaan tot het opstellen van een groenbe heersplan voor de rest van de ge meente. Ook deze vervolgopdracht kan aan Gront mij B.V. worden verstrekt. 12. Vervanging vrachtwagen Rei nigingsdienst. 13. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aankoop rioolreini- gingsmachine. 14. Beschikbaarstellen krediet verbeteren raamsluitingen "Prin- senhoveschool" en basisschool "Basiskwartier" alsmede vervan gen vloerbedekking/gordijnen c.a. dislokatie "Prinsenhove- school". 15. Toepassing artikel 82 Isovso inzake aanbrengen speelaanbie- dingen "Driestromenschool" (s.o.-l.o.m.). 16. Toepassing artikel 82 Isovso inzake inrichting computerlokaal "Korczakschool" (v.s.o.-z.m.o.k.). 17. Goedkeuring gewijzigde be groting 1991 Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs Mid delburg. 18. Jaarrekeningen 1987 en 1988 Dag- en Avondschool voor vol wassenen Zeeland. 19. Vaststellen herziene exploitatie-opzet "Dauwendaele II". 20. Vaststelling 26e begrotingswij ziging 1990. 21. Kasgeld- en geldleningsbesluit 1991. 22. Aanschaffingen automatise ring 1991. 23. Beschikbaarstellen krediet in verband met de hertaxatie ten be hoeve van de heffing van onroerend-goedbelastingen. De onroerend-goe'dbelastingen worden in de gemeente Middel- •ZWlSi BUSHALT Het busvervoer is onderwerp van bespreking bij punt 25. (foto: J. Sinke). burg geheven naar de grondslag "waarde in het economisch ver keer". Deze waarde wordt altijd vastgesteld door daartoe aange wezen taxateurs. In de huidige verordening op de heffing van onroerend- goedbelastingen is in artikel 5 be paald, dat de heffingsgrondslag van de belastingen wordt vast gesteld naar de toestand per 1 ja nuari 1986 en vervolgens naar de toestand op een tijdstip dat tel kens 5 jaren later valt. Dit bete kent dat de heffingsgrondslagen (taxatiewaarden) voor het onroerend-goed herzien dienen te worden naar de toestand per 1 ja nuari 1991 (dit is de peildatum). De nieuwe heffingsgrondslagen worden dan van kracht voor de belastingjaren 1992 t/m 1996. Teneinde tijdig voor 1 januari 1992 de nieuwe taxatiewaarden beschikbaar te hebben dient nu met de hertaxatie van hqt onroerend-goed begonnen te worden. 24. Overeenkomst lussen gemeen te Middelburg en Waterschap Walcheren aangaande het afvoe ren van polderwater door de Vesten. Met het Waterschap Walcheren is overeenstemming bereikt omtrent het aangaan van een - nieuwe - overeenkomst betreffende het af voeren van polderwater door de Vesten te Middelburg. De verschil len met de vorige overeenkomst zijn gering. Enige verschillen zijn o.a.: - enkele peilen zijn aangepast aan de huidige situatie; - de bestaande fietsbrug bij de Langevielebuitenbrug is op genomen. 25. Aangaan gemeenschappelijke regeling en aanvragen rijksbijdra ge voor lokaal openbaar vervoer. Het openbaar busvervoer tussen en in Middelburg en Vlissingen wordt verzorgd door de agglome- ratielijnen 56, 57 en 58. Agglome- ratielijnen zijn buslijnen die weliswaar één of meer gemeente grenzen overschrijden, maar het karakter hebben van een lokale lijn. Door de Minister van Verkeer en Waterstaat worden deze buslij nen aangemerkt als streekvervoer- lijnen. Op streekvervoerlijnen is het normeringssysteem VRS/NVS (Verhouding Rijksoverheid Streekvervoer/Normerings systeem Voorzieningenniveau Streekvervoer) van toepassing. In 1990 is het VRS/NVS herzien. Blijkens mededeling van het Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat zal toepassing van het herziene Op deze pagina kunt u lezen, dat de hinderwetvergunningen van een aantal hinderwetplichtige inrichtingen in de gemeente Middelburg wor den gewijzigd. De wijziging houdt in, dat aan de vergunningen nieuwe voorschriften worden verbonden. De nieuwe voorschriften hebben ondermeer betrekking op het doen vaststellen van de huidige bodemkwaliteit. Deze nieuwe voorschriften j hebben als oogmerk de zogenaamde nul-situatie van de bodem vast te- leggen. Hierdoor is een betere controle op eventuele bodemvervuiling mogelijk. De bedoeling van een dergelijk voorschrift is, dat, indien la ter bodemverontreiniging wordt geconstateerd, kan worden aangeno- i men, dat de verontreiniging is veroorzaakt door het in werking zijn van i de betreffende inrichting. Voor het bedrijf zelf kan het onderzoek naar de nulfase ook voordelen bieden. Immers het zal eventueel kunnen aan tonen, dat het bedrijf zelf niet de veroorzaker is van de geconstateerde verontreiniging. Een onderzoek naar de nul-situatie wordt verlangd, wanneer de aard van de werkzaamheden binnen een inrichting daartoe aanleiding geeft. Dit gebeurt bijvoorbeeld, indien opslag plaatsvindt van aardoliepro- dukten of chemicaliën. (Welke bedrijven hiervoor in aanmerking ko men wordt bepaald met behulp van de uitgave van de VNG "Bedrijven en milieuzonering", groene reeks nummer 80. Hierin wordt aangegeven welke bedrijven de bodem aanzienlijk of zeer ernstig kunnen veront reinigen). Bij een aantal bedrijven zijn de voorschriften reeds gewijzigd. Het voornemen is om de komende twee jaar bij nog tenminste 120 bedrijven in Middelburg de bepaling van de vaststelling van de nul-situatie voor te schrijven. VRS/NVS met ingang van de dienstregeling 1991/1992 leiden tot een vermindering van het voorzieningenniveau op de lijnen 56, 57 en 58 met ca. 30%. Omtrent het vorenstaande heeft overleg plaatsgevonden tussen de N.V. Streekvervoer Zuid-West- Nederland, het Ministerie van Verkeer en Waterstaat en de ge meenten Middelburg en Vlissin gen. Uit dit overleg is het volgende gebleken. De Wet Perso nenvervoer biedt gemeentén met meer dan 50.000 inwoners de mo gelijkheid een rijksbijdrage te ontvangen voor de exploitatie van lokaal openbaar vervoer. Middel burg en Vlissingen kunnen een rijksbijdrage ontvangen, indien zij een gemeenschappelijke rege ling aangaan ter behartiging van het openbaar vervoer voor de agg- lomeratielijnen 56, 57 en 58. 26. Beschikbaarstellen krediet ad f 19.310,— voor de aanschaf en installatie van 5 camera's en 2 mo nitoren ten behoeve van de par keerkelder in de Geere. 27. Verlenen van gemeentegaran tie aan de Tennisvereniging Dau wendaele ten behoeve van een clubgebouw. 28. Rondvraag Burgemeester en wethouders hebben besloten de huidige par keerverboden (gele strepen) in de Sint Jansgang op te heffen. In plaats daarvan zijn de Sint Jansgang en het Hof van Sint Jan aangewezen als parkeerverbodszöne. Dit betekent, dat het ver boden is buiten de in het wegdek aangebrachte parkeervakken te parkeren. De desbetreffende borden zijn inmiddels reeds ge plaatst. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting. Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle horeca- inrichtingen inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Poli tieverordening op 31 december 1990 vanaf 20.00 uur tot 1 ja nuari 1991 08.00 uur gesloten dienen te zijn: Horeca-ondernemers kunnen verzoeken hen op 1 januari 1991 vanaf 00.15 uur een ontheffing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet vóór 14 december 1990 bij de afde ling Algemene Zaken ter secretarie via een aanvraagformulier worden ingediend. Indien aan de horeca-ondernemer een ont heffing wordt verleend dan dient hij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voorschriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschriften houdt in dat een horeca-ondernemer alleen personen in zijn inrichting mag toela ten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat bedrijf. Op de bovenstaande regeling geldt een tweetal uitzonderingen: a. horeca-inrichtingen welke in het bezit zijn van een restau rantvergunning mogen op 31 december 1990 tot 23.00 uur geopend zijn mits dat voor 14 december is gemeld. Het kaartsysteem is hierop niet van toepassing; b. de door de burgemeester aangemerkte sociale café's wel ke in het bezit zijn van een ontheffing mogen op 31 de cember 1990 vanaf 20.00 uur geopend zijn. Het systeem van de toegangskaarten en de daarmee samenhangende voorschriften blijft echter onverkort gehandhaafd. De voorwaarden en voorschriften worden persoonlijk aan iedere horeca-ondernemer medegedeeld. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van - Autoschade Van de Ree B.V. voor een autoschadebedrijf aan de Kleverskerkseweg 3 te Middelburg; - I. Comijs voor een bar-eetcafé aan het Damplein 46-48 te Middelburg. Gewijzigd wordt de hinderwetvergunning van: - Werkplaatsen Walchereq voor een industrieel toeleverings bedrijf aan de Grevelingenstraat 16; - J. van Helleman voor een inrichting voor onderhoud en stalling van mobiele hijskranen aan de Industrieweg 6 te Middelburg; - L. Timmerman en Zonen B.V. voor een machinefabriek en reparatiebedrijf aan de Siloweg 1 te Middelburg; - W.F. van der Hofstede en Zoon B.V. voor een groothandel in farmaceutische en kosmetische artikelen aan de Rams- burgerweg 6 te Middelburg; Agrarische Unie Vulcaan B.V. voor een opslagplaats voor kunstmest, granen, peulvruchten, zaaizaden en gewasbe schermingsmiddelen aan de Uyterschootweg 20 te Mid delburg; - Elderkamp Transport B.V. voor een reparatiewerkplaats voor vrachtwagens en trailers aan de Arnesteinweg 30 te Mid delburg; - B.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde voor een fabriek voor aluminium producten aan de Herculesweg 17 te Mid delburg. Elders op deze pagina treft u meer informatie aan over de laatste vergunningen. Voor informatie over inzage en de bezwaar (-en beroepsproce dure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 12 december 1990 staat de officiële kennisgeving.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5