ffiöKSTREEKS BELASTING EN OVERLIJDEN DORI& Iri tlV P ft lK Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Geloof Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Je kunt er flink tegenaan in Dorimare Cursus Beurs Ouderen Allerlei Gevonden Woensdag 12 december 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Computer - Op veler verzoek houdt de hobby computer club weer een ouderwets avondje waar iedereen zijn of haar com puterproblemen kan bespreken. Maandag 17 november wordt de bijeenkomst in het wijkcentrum Open Hof Vlissingen gehouden. De computeravond begint om 20 uur, maar de zaal opent haar deu ren al om 19.30 uur. ledereen is vrij om zijn of haar computer mee te nemen. Muziekavond - Van Elvis Presley tot Vader Abraham. Niets is te dol tijdens de muziekavond in het buurthuis Scheldebuurt in de Verkuyl Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen op vrijdag 14 de cember. Duo 'Top 100' is hier voor uitgenodigd om de mensen van de muziek te voorzien. Daar naast is er ook een muzikale kwis met kijk- en luistervragen. Lief hebbers worden om 20 uur verwacht. Wintertocht - Wie van wande len houdt kan op zondag 16 de cember zijn lol op. Dan wordt namelijk de eerste van vier win- tertochten gehouden die worden georganiseerd door wsv Willen is kunnen. Onder medische bege leiding van het Nederlandse Rode Kruis wordt er dan vanuit het clubgebouw aan de Oranjestraat in Vlissingen om 9.30 uur begon nen aan een tocht van 35 km. Wandelboekjes kunnen voor de start ter afstempeling worden aangeboden bij het startbureau dat een uur voor de start al open is. Kerstsfeer - Blijf niet alleen thuis zitten dromen, op zaterdag 15 december kunt u bij vrienden kring Kapasi al in de kerstsfeer komen. De vriendenkring houdt dan een kerst-dansant voor al leenstaanden tot 45 jaar. Tevens organiseert dezelfde club op 5 ja- nuarie een reünie in verband met het 5-jarig bestaan van Kapasi. Beide activiteiten gebeuren in wijkcentrum de Spinne in Goes en beginnen om 21.30 uur. Inlich tingen 01102-42709. Sixties - Back to the sixties. De vrouwenwerkgroep COCOV van COC Middelburg verzorgt vrijdag 14 december een avond die in het teken staat van de jaren zestig. Gepaste kleding is dan ook een vereiste om binnen te komen. Het feest wordt gehou den in de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg en begint om 21 uur. Adventszangdienst - De Raad van Kerken organiseert zondag 16 december om 19 uur een ad ventszangdienst in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het gerefor meerde kerkkoor, het Ontmoe tingskerkkoor, de Zuiderzangers, het Zuid-Moluks koor en het Gre goriaans koor verlenen hun me dewerking aan de dienst. Lezingen en gebeden worden ge daan door leden van verschillen de kerken. Ook samenzang ontbreekt die avond niet. Themabijeenkomst - Het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) Zeeland organiseert don derdag 13 december een themabijeenkomst in De prins van Oranje aan de Nieuwstraat 14 in Goes. Dr. P.A. van Gennip, secretaris van de Ka tholieke raad voor kerk en sa menleving houdt dan een inleiding met als thema 'Cristelijk sociaal denken en behoud van de Schepping'. De samenkomst be gint om 19.30 uur. Reserveren 01100-20310. Samenzang - De zangvereni ging Sursum Corda houdt op za terdag 15 december haar jaarlijkse kerst- en samenzanga- vond in de kerk van de gerefor meerde gemeente aan de Segeerstraat in Middelburg. Het gemengd koor Sursum corda on der leiding van Tobias Walhout, het jeugdkoor Blijde stemmen onder leiding van Joop de Visser en Lenneke van Toorn op de fluit verlenen hun medewerking aan de samenzang. Ook organisten Bram Beekman en Joop Bakker, zetten hun beste beentje voor. De avond begint om 19.30 uur. Volkskerstzangavond - Woens dag 19 december verzorgen de gezamelijke Souburgse muziek- en zangverenigingen de jaarlijkse volkskerstzangavond in het kerk gebouw van de Gereformeerde Kerk in de Kanaalstraat in Oost- Souburg. De verenigingen voeren enkele werken gezamelijk uit, maar de nadruk ligt op samen zang met het publiek. Het Sou- burgs mannenkoor brengt apart ook een aantal liederen ten geho re. De andere koren zingen geza melijk. Truus Wight is dirigente en Iman de Zwart bespeelt het or gel. De fanfare Vlijt en Volharding staat onder leiding van Ger Blom. Johan Pelleman neemt de pre sentatie voor zijn rekening. De kerk is vanaf 19.30 open en de samenzang begint om 20 uur. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Een sterfgeval in de familie is meestal een erg verdrietige aan gelegenheid. Daar bovenop die nen zich allerlei zakelijke beslommeringen aan. Voor de een zijn dat onbelangrijke bijza ken, voor een ander een welko me afleiding. Hoe dan ook, vaak moeten er zaken geregeld wor den met o.m. de begrafenison dernemer, met de notaris, de verzekeringsmaatschappij, de huisbaas en later ok met de be lasting. De nabestaanden van de overle dene doen aangifte van zijn/haar belastbare inkomen: Of in het jaar van overlijden: Of, als de be lastingdienst geen biljet opstuurt, eventueel in het volgende jaar met een T-biljet. Zelfstandigen la ten soms een forse bedrijfs belastingschuld na. Dit is een risi co waartegen ze zich in het be lang van hun erfgenamen kunnen verzekeren. Over de overlijdensuitkeringen van de werkgever of de uitkering wordt geen belasting geheven. FITNESS OF EEN PARTIJTJE SQUASH Dorimare is het nieuwe kuur- en rekreatiecentrum bij Hof Domburg met volop gelegenheid voor sportieve prestaties. Fitness bijvoorbeeld. Trainen onder begeleiding van een fysiotherapeut met de meest moderne hydraulische apparatuur, lx 10,- 1Óx 70,-/ maandabonnement 45,- inclusief de begeleiding. Of wat denkt u van een stevig partijtje squash op één van de twee schitterende squashbanen van Dorimare? lx 1/2 u. 15,- /.10x 1/2 u. 120,- maandabonnement ƒ65,- jaarabonnement 350,- Babelweg - 4357 BT Domburg Tel. (01188) 3230 Kerstviering - Tijdens de leden vergadering van de Protestantse Christelijke Ouderenbond Middel burg op woensdag 19 december om 14.15 uur in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat 13 in Middelburg, wordt een bij zondere kerst gevierd. Dhr. Katz- man laat onder andere zijn diaserie Evangelie in Glas zien. Witness - Vrijdag 14 december is in de Youth for Christ koffiebar de band Witness te beluisteren. Belangstellenden worden om 20.30 uur verwacht aan de Her- engracht 52 in Middelburg Bijbel -Om christenen en belang stellenden een antwoord te ge ven op veelvoorkomende vragen houdt het Evangelisatie team Zeeland op vrijdag 14 december een Bijbelavond in de Thomaska pel in Middelburg. In de serie 'Uw verleden, heden en toekomst' spreekt evangelist T. Jonathan uit Arnhem over het onderwerp: Om een roepstem van God kun je niet heen. De bijbelavond begint om 20 uur. kant en band en boeken kan zon dag 16 december zijn hart opha len. De Dolphijn poppenatelier houdt dan de jaarlijkse poppen- beurs in de Vleeshal van het Mid delburgse stadhuis. De beurs is van 11 tot 17 uur open. In ver band met het 10-jarig bestaan van de Dolphijn poppenatelier is er een reünie van cursisten en oud-cursisten op zaterdag 15 de cember van 16 tot 19 uur in de Vleeshal. Rommel - Om de financiering van een nieuw tafeltennisge- bouw rond te krijgen houdt de ta feltennisvereniging 't Zand zaterdag 15 december een rom melmarkt in het wijkgebouw De vergulde baars aan de Baars jesstraat 42 in Middelburg. De zaal is van 9 tot 15 uur open. Ruilbeurs - Verzamelaars met dubbele ansichtkaarten, munten, postzegels en een hoop andere dingen kunnen al die spullen rui len op vrijdagavond 4 januari. De ruilbeurs wordt gehouden in café-pension De goede verwach ting in Leeuwedorp en begint om 19.15 uur. Poppen - ledereen die wil leren hoe beren gemaakt worden en die ook nog geïntereseerd is in antieke poppen, nieuwe poppen, Alcohol - Bij genoeg animo richt het Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs in januari een vrouwengroep in Vlissingen op. Dat zou op donderdagoch tend zijn. Aan deze groep kunnen zowel vrouwen deelnemen die zelf problemen hebben of hebben gehad met alcohol, medicijnen en drugs, als vrouwen die een partner hebben die problema tisch omgaat met die middelen. Informatie en opgave 01180-37320. Zwakzinnigen - Het Instituut voor Kunstzinnige Vorming Vlis singen richt bij voldoende deelna me een cursus op voor verstandelijk gehandicapten. Dit is in samenwerking met het Regi onaal Overlegorgaan Zwakzinni genzorg Walcheren. De cursussen behandelen beeldende vorming en dansante vorming. Bij voldoende deelname beginnen de cursussen met maximaal 10 personen in de tweede week van januari. De lessen staan onder leiding van docenten, die ervaring hebben met de doelgroep en ge diplomeerd zijn voor het vakge bied waarin zij werkzaam zijn. Inlichtingen en opgave 01184-14928. Vogelshow - De vogelsportvere niging Z.E.K. (zang, exoten, kleur) houdt weer een vogelshow. Kleu- renkanaries, tropische vogels en een aantal zeer zeldzame soorten zijn er dan te bewonderen. Ook is er een verkoopklasse aanwezig. De show wordt gehouden in De Schakel, Bachtensteene 14 in Middelburg. Vogelliefhebbers kunnen vrijdag 14 december van 14 tot 22 uur en zaterdag 15 de cember van 10 tot 17 uur terecht. Lezing - Donderdag 13 decem ber verzorgt het Rozenkruizers Genootschap een openbare le zing met als titel Kerstlezing van het Rozenkruis. Belangstellenden worden om 20 uur in de aula van de Zeeuwse bibliotheek verwacht. Vrouwen - Anita Verwayen is spreekster tijdens een samen komst van de Woman's Aglow Fellowship op maandag 17 de cember. De avond staat volledig in het teken van kerst. Deze keer kunnen ook de mannen en fami lieleden mee. De bijeenkomst wordt gehouden in de stad- schouwburg van Middelburg en begint om 20 uur. Kameleon - leder van 50 jaar en ouder kan vrijdag 14 december gaan genieten van een to neelstuk van de theatergroep Ka meleon. Zij brengen het stuk 'Samen verder'. Geïnteresseer den kunnen om 14 uur de zaal van de Stichting Welzijn voor Ouderen aan de Molstraat 13 in Middelburg in. Rioolbelasting - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen is het eens met gedeputeerde Don, die pleit voor een nieuw systeem zuiveringsheffing en ri oolbelasting. Dit laat de bond via een brief aan het Provinciaal bestuur van Zeeland weten. De bond vindt het onder meer tijd worden om een gezin van twee personen aan te slaan voor twee vervuilingseenheden en niet voor drie, zoals nu het geval is. In de brief verzoekt de bond het pro vinciaal bestuur de nodige stap pen te nemen op het gebied van de afvalwaterzuivering. Alarm - De stichting BAZ (Be jaarden Alarm Zeeland) en het Provinciale Vereniging het Zeeuwse Kruis slaan de handen ineen om het aanbod van perso- nenalarmering te verbeteren. Daartoe werd donderdag 6 de cember jongstleden een conve nant getekend door de voorzitters en de secretarissen. Het plan is om met 300 spreek- luister toestellen te starten, ge koppeld aan hulpverlening voor zieken en gehandicapten. Speelgoed - In samenwerking met de Openbare Bibliotheek Oost-Souburg geeft de Wereld winkel aldaar informatie over speelgoed. Het gaat om speel goed dat is gemaakt in de Derde Wereld. De informatie wordt ver zorgd in de Openbare Bibliotheek van 17 tot en met 22 december tijdens de openingsuren. Ook op de kerstmarkt op zaterdag 15 de cember is speelgoed uit ontwik kelingslanden te zien. Algemene Zeeuwse - Mr. G A. Huis in 't Veld wordt per 1 januari directeur van de Algemene Zereuwse Verzekering Maat schappij nv in Middelburg. Een jaar geleden trad Huis in 't Veld in dienst van de Algemene Zeeuw se na het overlijden van de toen malige directeur mr. J.A.F. Jonas. A.M. Dellebeke treedt per 1 janu ari aanstaande uit zijn functie te rug, na een dienstverband van meer dan veertig jaar. Videofilm - Jongeren van 12 tot 15 jaar kunnen vrijdag 14 decem ber gaan genieten van een span nende videofilm, die ook om te lachen is. De film wordt vertoond in het ontmoetingscentrum Dau- wendaele en duurt van 19.30 tot 21.30. Organisatie ligt in handen van Sociaal Cultureel werk de Hayman. Brand - De buurtvereniging 'van Duyvenvoorde' houdt woensdag 12 december om 20 uur een voorlichtingsavond voor haar be woners met als onderwerp 'Hoe kunnen we brand voorkomen en wat kan er gedaan worden om het werk van de brandweer zo soepel mogelijk te laten verlo pen?' Deze avond is georgani seerd naar aanleiding van een brand in de IJsselstraat. De brandweer verzorgt de avond met videobanden en comman dant Lems zal proberen op even tuele vragen antwoord te geven. De bijeenkomst wordt gehouden in buurthuis de Schuur aan de Middelburgsestraat 113. Huur - Het huurderscomité Bas- co Irislaan houdt maandag 17 december een openbare vergadering in het gebouw van de Joegoslavische vereniging Edvard Kardelj, aan de Meindert Hobbemalaan 3 in Vlis singen. Tijdens de vergadering komt onder andere de felomstre- den huurverhoging ter sprake. De bijeenkomst begint om 20 uur. Witte wijk - De woningen in de Witte Wijk staan er niet zo best voor. Oude cv-ketels, slordig schilderwerk van de Basco en rotte kozijnen zijn geen verras sende problemen. Opnieuw gaat het huurderscomité hierover rond de tafel zitten. Dat gebeurt tij dens een openbare vergadering op donderdag 13 december om 19.30 uur in buurthuis de Schuur in Oost-Souburg Ontwikkeling - Voor iedereen die zich wil bezighouden met het ontwikkelingsvraagstuk en met de mogelijkheden om daar en hier actief te zijn heeft het cen trum voor ontwikkelingssamen werking Zeeland een programma opgezet. Het oriënteringspro gramma biedt gedurende twee zaterdagen (5 en 19 januari) een kennismaking met allerlei aspec ten van ontwikkelingssamenwer king. Opzet en uitvoering worden verzorgd door teruggekeerde ont- wikkelingswerk(st)ers. Inlichtin gen 01100-33817. Kralenportemonnee - Op 30 november werd door de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg een tas met gevonden voorwerpen inge leverd. Daarin zaten diverse sleu tels, geruit jack, blauw, een kralenportemonnee, beige met een rose ooievaar, een blauwe kinderportemonnee, een wit pennenetui en een digitaal horloge Konijn - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 28 november tot 5 december de volgende voorwerpen aangege ven: een konijn, een rol stof, een rechter bruine herenhandschoen, een paar dameshandschoenen, een grijze portemonnee met in houd, een portemonnee met sleutels, een paar gymschoenen met een sjaal, diverse sleutels en een roomwitte tas met inhoud. Bij het dierenasiel zijn in die perio de aangegeven: een grote zwarte kater en een lapjeskat. Tabletten - In de periode van 19 tot en met 30 november zijn bij de gemeentepolitie de volgende voorwerpen aangegeven: rollers kates, groenpaarszwart, stripje tabletten, een paar skai heren wanten, zwart met geleblauwe strepen, een paar donkerblauwe dameshandschoenen, zilverkleu rig dameshorloge, pet met klep, zwart met allerlei figuurtjes, plastictas van kruidvat, inhoud blauwe regenbroek, portemon nee, roze met groen randje, in houd legitimatiebewijs, portemonnee, bruin zonder in houd, diverse sleutels, Mickey Mouse puzzel, twee damestas sen, bruin zonder inhoud, sports- horloge met zwart bandje, portemonnee, wit met inhoud, donkerblauwe handschoen, handschoen met raceautoafbeel ding, een paar blauwe hand schoenen, gouden ketting met hangertje, zwarte linkerdames- handschoen, Adidas tennis schoen, Zwarte herenportemonnee met inhoud, lichtblauwe sjaal, grijze dames handschoen, zwart bijbeltje. Behalve als het bedrag meer is dan drie maal het maandloon. Dan valt het meerdere wel onder de inkomstenbelasting. Ook af koopsommen van pensioenen vallen onder de inkomstenbe lasting. Wie de begrafenis of crematie van bijvoorbeeld een ouder, de partner, een zus, een zoon of (vooraf) zichzelf betaalt, mag die kosten aftrekken van het belast bare inkomen van het jaar waarin de rekeningen betaald zijn. Maar alleen voor zover ze niet door de verzekering vergoed worden en voor zover ze boven het drempel bedrag uitkomen. Begrafenis kosten vallen namelijk onder de aftrekpost buitengewone lasten, net zoals bijvoorbeeld de kosten in verband met ziekte. Bijna alle kosten in verband met de uitvaart (rouwkaarten, koffiemaaltijd, ver voer, enzovoorts) komen overi gens in aanmerking. Met vragen bent U welkom op onze spreekuren. Tussen Kerst en Oud en Nieuw zijn we gesloten. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: ds. A.E. de Brüijn, 19 uur kerstzangdienst m.m.v. Internos en NCVB-dameskoor. ARNEMUIDEN lervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. F. Hoek, 15 uur: ds. H. van Oostende. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKËRKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A.W. Mol, gez. dienst. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. A. van Westen, 14.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in Herv Kerk. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14.30 uur: ds. St. Spanjer. GRUPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. K.W. Kakes, 14.30 uur: ds. A.E. de Bruin. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. de Bruin, gez. dienst in Geref. kerk. HOOGELANDE_ Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 19 uur: gez. zangdienst in Herv. Kerk. ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan, 19 uur: gez. kerstzangdienst ds. E.V.E. Wijnands. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 14.30 uur: ds. A.W. Mol. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Hiensch, knd. MIDDELBURG^ Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. dienst in Der Boede. Doops gezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst in Goes, mevr. ds. G. Reinhold-Scheuerman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: geen dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. Q. van de Vrie, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Dé Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 17 uur: dhr. v.d. Broeke. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink, 19 uur: Advents zangdienst. Kdorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse m.m.v. dameskoor Ad Libitum. Oost- kerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. J. Geers. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, geen dienst. Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schel haas. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: (Oost- kerk) 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.W.H. Tempel. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Za. 15 dec. kerst viering voor ouderen en alleenstaanden in kantine Scholengemeenschap De Wellinge. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: adventsdienst in Nieuwe Kerk. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. onbekend. Ne derlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: Dhr. G. Blijdorp, 17 uur: Dhr. W.M. Riemens. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. Maandag 17 december, 19.15 uur: Boetevie ringen. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. zo. 10.45 uur: Past. R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW EN ST. JO OS LA ND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. F.A. Petter. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen ge meente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, za. 9.15 uur: ds. C.W.H. Tempel, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, boeteviering, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur, Za. 15 en Zo. 16 dec. 11.15 uur: boeteviering. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e zater dag van de maand om 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliege meente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zon dag 24.00 uur: J. Drijdijk, Gandhistraat 5, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: Mevr. Th. J. Driehuis-van Haselen 01184-66548. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur*. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Hervormde Gemeente. Lukasse. Zo. 9.30 uur: ds. J. WESTKAPELLE SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.O. Poppe, 17 uur: ds. A.V. de Nooy. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, SoW-dienst in Herv. kerk, 17 uur: ds. A.V. de Nooy. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Boekesteijn, 19 uur: ds. Spaans, avondmaal- dienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. A. Spaans. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 17 uur: dhr. E. Wind. ïï.l Do. 13 t/m wo. 19 december. SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. J. v. Wat- turn, knd. groep 1-3 en 4-5. Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: Mevr. J. v.d. Vlies-Takke, Bejaardenhuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: dhr. P. Trimpe. Streekzie kenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. Huisartsen VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. W.P. Jansen, 14.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst Herv. kerk Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans, 16 uur: dienst Nw. Sandenburgh. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Wo. 19 dec. 19.30 uur: Service of Nine Lessons and Carols, Koorkerk Middelburg. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. geen dienst, Di. 18 dec. 19.30 uur: adventsavond. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.J.D. Smit. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, De Schaapakooi, Pa pegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Bad huisstraat 186: zo. 10 uur: ds. van Bork. Jehova's Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: S.A.v.d. Haak, Rouaansekaai47, tel. 39933. Zondag tot 23 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel.12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. van Tol, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231, (spoed 2900). Oost- en Midden- Walcheren: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: N.J.M. Kootstra, Koren bloemlaan 1a, Arnemuiden, tel. 01182-2929. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Hummelen Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26 tel. 66345. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel.01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthemen platteland van Walche ren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Koepoortstraat 6, ma. wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 17