Auteur van der Heijen: Ik wil een oeuvre scheppen waarin het goed verdwalen is DORI& Houtland ook sponsor VCK SPORT SPONSOR Museum Allerlei Sport Gevonden Maafscha tjm Verenigingen Buurt/wijk Gezondheid Onderen Geloof Beurs KEN JE LIMIET OP 80 KM-WEGEN TEHARDRIIDEN Je kunt er flink tegenaan in Dorimare aagtekerke biggekerke j domburg gapinge grijpskerke hoogelandT kleverskerke koudekerke meliskerke middelburg^ nieuw en st. joosland ritthem serooskerke veere vlissingen Woensdag 5 december 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Musea - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten een bedrag van f 10.000 toe te ken nen aan de Vereniging Federatie van Zeeuwse musea en oud heidskamers. Het is de bedoeling dat met het geld een promotie film van Zeeland en Zeeuwse musea wordt gemaakt. Aanleiding tot het maken van de film was een onderzoek door een HEAO-student uit Vlissingen naar voorlichting, public relations en reclame in de vijf Zeeuwse musea. Deze bleek onvoldoende, omdat er specifiek beleid en fi nanciële middelen ontbraken. Er is inmiddels al een brochure 'Mu sea in Zeeland' verschenen, eveneens met financiële steun van de provincie. Carillon - Het speelwerk van het stadhuiscarillon in Vlissingen laat sinds kort per uurdeel nieuwe melodieën horen. Stadsbeiaardier Henk van Putten heeft op het he le uur Air geprogrammeerd, op het halve uur Questa Dolce Sire- na, om kwart voor en kwart over zijn fragmenten uit volksliedjes te horen. Gaytel - Dat belooft wat. Een demonstratie van de Gaytel. Het COC Midden Zeeland houdt zo'n demonstratie op woensdag 12 december in de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. Henk Krol, hoofdredacteur van de Gay krant legt die avond uit wat de moge lijkheden zijn van de Gay telefoon en hoe alles precies werkt. Geïn teresseerden in dit nieuwe con tactmedium, worden om 21 uur in de Eigenhaardstraat 2 verwacht. Cultureel - Dhr. E.G.M. Smit trekt zich terug als lid en vice- voorzitter van de Zeeuwse Cultu rele Raad. Tijdens de vergadering van de Raad op donderdag 6 de cember word voorgesteld om mr. M.W. Dieleman uit Middelburg tot vervanger te benoemen. Daar naast wordt tijdens de bijeen komst naar subsidieverzoeken gekeken. De vergadering wordt gehouden in het gebouw van de Stichting zeeland in Middelburg en begint om 14 uur. Wandelen - Wsv. 'willen is kun nen' organiseert een viertal wan deltochten. De eerste daarvan is op zaterdag 8 december en be gint tussen 13.30 en 14.30 uur vanuit het clublokaal in de vm. Willem III kazerne aan de Oran jestraat in Vlissingen. Onder me dische begeleiding van het Rode Kruis kunnen afstanden van 5, 10, en 15 km gelopen worden. Het startbureau is een uur voor de start geopend en wandelboek jes kunnen daar voor afstempe- ling aangeboden worden. Tic-tac dart - Zowel ervaren als onervaren liefhebbers kunnen donderdag 6 december een pijltje gooien volgens het zogenaamde tac-tic-systeem in Happy Bucca neer in Vlissingen. Het begint om 20 uur. Overdag - Niet iedereen heeft tijd om 's avonds te sporten. Daarom organiseert Sportbelan- gen Vlissingen elke vrijdagmor gen van 9 tot 10.30 uur sportactiviteiten in de Sporthal Souburg aan het Koopmansvoet pad in Souburg. De activiteiten die gedaan worden bepalen de deelnemers zelf. Inlichtingen 01184-60267. Schaatsen - IJsclub De Poel Zeeland, de enige ijsclub die Zee land rijk is, probeert na drie ijsloze winters duidelijk te maken dat de schaatssport in de provincie nog steeds niet uitgestorven is. Dat doet ze door op maandag 17 no vember 's avonds een busreis naar het schaatscentrum De Uit hof in Den Haag te organiseren voor iedereen die schaatsen een warm hart toedraagt. Tijdens de ze avond praten er enkele des kundigen over de schaatssport en zijn er marathonschaats wedstrijden om bij te wonen. Vertrek uit Vlissingen is om 18 uur vanaf het Stadhuisplein, uit Middelburg om 18.15 vanaf het NS station, uit Goes om 19 uur ook vanaf het NS station en uit Zierikzee om 20.15 vanaf het ZWN busstation. Informatie 01180-37867. Bankbiljetten - Bij de gemeente politie Vlissingen zijn in de perio de van 21 tot 28 november de volgende voorwerpen aangege ven: bankbiljetten, een parkiet, een jong katje, een lange jas, een regenpak in plastic tas en een kinderportemonnee met inhoud. Bij het dierenasiel Vlissingen is in die periode aangegeven: een Ier se terrier, een lapjeskat en twee cyperswitte katten. Kindermishandeling - Kinder mishandeling in al haar vormen is geen nieuw verschijnsel, het komt al eeuwen voor. Het wordt echter pas de laatste tientallen ja ren meer en meer als maatschap pelijke problematiek onderkend. De voorlichtingsgroep Kindermis handeling, die onder andere bestaat uit het Riagg, de GGD en de Vereniging tegen sexuele kin dermishandeling in het gezin, heeft 26 november jongstleden een kindermishandelingsgids uit gebracht voor iedereen die be roepsmatig in aanraking komt met kindermishandeling. De gids biedt handvaten bij het herken nen van kindermishandeling, hoe te handelen als een kind zelf aan geeft mishandeld te worden en vermeld de instellingen die hulp bieden. De gids wordt onder meer verzonden naar scholen, gemeenten, huisartsen en zie kenhuizen. Basalt - Tijdens een excursie op zaterdag 8 december over de Nollepier in Vlissingen geeft Wim Wattel antwoord op de vraag: Wat leeft er tussen het basalt? De excursie wordt georganiseerd door de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KNNV). Belangstellenden kun nen zich bij laag water om 11.45 uur verzamelen op het parkeer terrein aan de voet van de pier. Origami - Wie al op de hoogte is van de basisvormen van origami - een Japanse vouwkunst - kan maandag 10 december naar Ho tel Walcheren in Koudekerke. Daar worden dan kerstkaarten gevouwen, vanaf 20 uur. Ook wordt er die avond informatie ge geven over deze vouwkunst en cursussen die worden gegeven. Poortershove - Het jongerenge- bouw Poortershove in Middel burg heeft een aantal programma's gepland die be doeld zijn om bruisend het jaar af te sluiten. Woensdag 12 decem ber kunnen de jongeren (tot 25 jaar) allerlei mogelijkheden op de computer ontdekken vanaf 19.30 uur en zondag 16 december is er een videofilm die veel spanning inhoudt. Dat programma begint om 14 uur. Aids en andere geslachtsziekten staan centraal op woensdag 19 december vanaf 19.30 uur en elke vrijdag is er na- tuurlijk disco vanaf 19.30 uur. Paauwenburg - Het terugdrin gen van de onveiligheid en het te gengaan van verdere negatieve bevolkingsontwikkeling zijn twee van de doelstellingen en uit gangspunten bij het verbouwen van Paauwenburg Zuid-Oost. Dat komt tot uiting in de beleidsvisie gids die inmiddels is uitgekomen. Ook staat in de gids wat met welke wijken wordt gedaan, en wat de consequenties van som mige veranderingen zijn. Zo zul len er een aantal parkeerboxen komen te vervallen en niet in alle gevallen wordt er dan één te ruggezet Rosenburg - Dinsdag 11 de cember wordt de oprichtingver gadering van de wijkvereniging Rosenburg gehouden in de Lam- merenburg aan de Zuidbeekse- weg in Vlissingen. Tijdens deze vergadering wordt onder andere het bestuur van de wijkvereni ging gekozen. Doelstelling van de wijkvereniging is een eigen wijk- gebouw. Ook wil de vereniging in 1991 starten met een aantal eve nementen zoals Koninginnedag, 5 meiviering en rommelmarkten en kledingbeurzen. De vergade- ring begint om 19.30 uur. Hartpatiëntje - De gemeente Middelburg voert een actie om het negen maanden oude Poolse hartpatiëntje Mateusz Zaremba in Nederland een operatie te laten ondergaan. Daar is f 30.000,- voor nodig. ZWN-chauffeur A.P. de Zeeuw assisteert al jaren Sin terklaas bij het rondbrengen van zijn cadeautjes. Zijn vergoeding daarvoor schenkt de Zeeuw dit jaar aan de Poolse baby. De ZWN heeft dat bedrag verdubbeld. Op woensdag 5 december neemt burgemeester Rutten in het Mid delburgse stadhuis de f 2000,- van de chauffeur in ontvangst. Een groot deel van het benodigde bedrag is overigens al bij elkaar. Borstvoeding - De moeder- groep van de Vereniging Borst voeding Natuurlijk houdt maandag 10 december haar maandelijkse bijeenkomst. Het thema zal zijn: 'Overgaan op vaste voeding en afbouwen van borstvoeding'. Voor informatie: 01184 67224. Kerstavond - De Stichting Wel zijn voor Ouderen houdt donder dag 13 december in Bachten Reede een kerstavond vanaf 19.30 uur. De kerstman persoon lijk zal aanwezig zijn. Ook wordt er een verloting gehouden. Ouderen - hoeven zich in de maand december niet te vervelen als het aan buurthuis Schelde- buurt ligt. Elke donderdagmiddag in de maand december wordt er van 14 tot 16 uur een soos voor ouderen gehouden in het buurt huis aan de Verkuyl Quakke- laarstraat 95 in Vlissingen. Sjoelen, tafelbiljarten, klaverjas sen en darten zijn een greep uit de activiteiten die donderdags georganiseerd worden. Kerstviering - Radio-predikant ds A.H. van Gent, gospelgroep First Love en soliste Annette Weesie zijn de ingrediënten voor een kerstviering in de Middel burgse Stadssschouwburg op maandag 10 december. Voor de organisatie van deze viering te kent de Stichting Evangelisatie Nederland, het begint om 19.30 uur. Samenkomst - Women's Aglow Fellowship houdt op 12 decem ber om 9.45 uur een samen komst in hotel Terminus aan de Frans den Hollanderlaan in Goes. Lid van het nationaal bestuur, Marite Zengerink uit Utrecht spreekt tijdens de bijeenkomst over Gelovig verwachten. Iedere vrouw, ongeacht kerk of groepe- ring kan de ontmoeting bijwonen. Antiek - In het kader 'Middel burg Antiekstad' organiseert Le Collectionneur uit Middelburg vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 december een antiekbeurs in het zalencentrum van Hotel Arneville. Hollandse meubelen en klokken, een uitgelezen collectie oude boeken en prenten (vooral van Zeeland) en scheepsantiek zijn onderdeel van het ruime assorti ment dat die dagen uitgestald staat. Naast Zeeuwse antiquairs staan er voor de veelzijdigheid ook antiquairs uit Brabant en Gel derland. Tijden zijn: vrijdag van 17 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Open dagen - ledereen die eens wat meer wil weten over dansen, tekenen, schilderen of keramiek kan in december zijn hart opha len. Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming orga niseert donderdag 13 en zaterdag 15 december de halfjaarlijkse open dagen in de Kuiperspoort 1821. Tijdens deze open dagen is er door het hele gebouw een ten toonstelling ingericht. Daarnaast gaan de cursussen die dagen ge woon door zodat daar ook naar gekeken kan worden. Donderdag 13 december is de Kuiperspoort van 19 tot 21 uur voor bezoek geopend en zaterdag 15 decem ber staan de poorten van 10 tot 15 uur open. De schrijver A.F.Th, van der Heij den houdt woensdag 12 decem ber een lezing over zijn project De tandloze tijd in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Zijn werk is al met een aantal prijzen be kroond. In 1979 ontving hij de Anton Wachterprijs voor Een gondel in de herengracht en in 1986 kreeg hij de F. Borderwijk- prijs en de Multatuliprijs voor De gevarendriehoek. De Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ) tekent voor de organisatie van de lezing. De SLAZ presenteert voor het vijfde seizoen literaire activiteiten in Zeeland en bracht tot nu toe on der anderen Hella Haasse in de Zeeuwse bibliotheek. De lezing van Van der Heijden begint om 20 uur. De tandloze tijd was oorspronke lijk gedacht als trilogie met pro loog, maar het project groeide geleidelijk verder. De roman wordt nu al de omvangrijkste uit de Nederlandse literatuur ge noemd. De proloog en het eerste deel De slag om Blauwbrug en Vallen de ouders verschenen in 1983. Het tweede deel. De gevarendriehoek kwam in de herfst van 1985 uit. Op het nog te verschijnen derde deel Sneeuwnacht in september volgt het zojuist verschenen vier de deel Advokaat van de hanen. Dit werk, eerder aangekondigd als een zelfstandig te verschijnen roman, nam tijdens het herschrij ven een zodanige vorm aan, dat het langzaam maar zeker de cy clus binnengroeide. In de - auto biografische - roman De tandloze tijd keert de hoofdpersoon Albert Egberts terug naar het verleden, en geeft daarmee een breed beeld van de generatie van de ja ren zeventig. De auteur werd in 1951 in Gel drop geboren. Na een paar jaar fi losofie in Nijmegen en Amsterdam debuteerde hij onder het pseudoniem Patrizio Canapo- ni met de verhalencyclus Een gondel in de Herengracht gevolgd door de roman De draaideur. Ter wijl hij nog werkte aan deze boe ken begon Van der Heijden aan een roman over een Amsterdam se jeugdbende, die als werktitel Scharen kreeg. Zijn bedoeling was de barokke stijl van Canapo- ni af te wisselen met een door Céline geïnspireerde aanpak. Ge leidelijk spitsten de plannen zich toe op een meerdelige roman met als centrale figuur Albert Eg berts. In de pauzes van het werk aan zijn romancyclus schreef hij nog De sandwich en Het leven uit een dag. FITNESS OF EEN PARTIJTJE SQUASH Dorimare is het nieuwe kuur- en rekreatiecentrum bij Hof Domburg met volop gelegenheid voor sportieve prestaties. Fitness bijvoorbeeld. Trainen onder begeleiding van een fysiotherapeut met de meest moderne hydraulische apparatuur. 1x 10,- 10x 70r/ maandabonnement 45,- inclusief de begeleiding. Of wat denkt u van een stevig partijtje squash op één van de twee schitterende squasnbanen van Dorimare? 1 x 1/2 u. 15,- lOx 1/2 u. 120,- maandabonnement ƒ65,- jaarabonnement 350,- Babelweg - '4357 BT Domburg Tel. (01188) 3230 Het eerste elftal van VCK werd in een nieuw tenue gestoken door haar vaste sponsor, Houtland Flipse. De Koudekerkse ploeg komt uit in de eerste klas afdeling op zaterdag. Helemaal links op de foto (met bloemen) Kees Flipse van Houtland Flipse. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180 81000. Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. H. Verheul. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5- 7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10 uur: de heer Kleij. Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke 1e, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, gez. dienst in Gapin- ge. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W. v.d. Zwan, 14.30 uur: ds. E.V.E. Wij- nands, gez. dienst in Hervormde kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. E. Wijnands. Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: thema zondag, ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Ge meente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Tj. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. O. Elseman. Hofplein- kerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. A. Jorritsma, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 16.30 uur: mevr. C. Rezel- man, experimentele dienst, De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, 9.30 uur: ds. A.T. Nauta, 17 uur: ds. H. van Oostende Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink, Koorkerk, Koor kerkhof, 10 uur: ds. J.B. van Bork. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. M. de Boer. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. El seman, m.m.v. Renske Kruijk, blokfluit, Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: (Oostkerk) 11 uur: ds. A. Kool, (Oostkerk) 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur bijbelstudie, 11 uur: dhr. A. v. Rijswijk. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. onbekend. Ne derlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. F. Huisman, 17 uur: ds. R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Woensdag 12 december 19.15 uur: boetevie ring. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. zo. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. K. Rosiës. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, instapdienst, 17 uur: ds. J. Bouwer. Hervormde Gemeente. Wa terstraat 4, Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. D.W. Dondorp, 19 uur: ds. J.W. Glas houwer, gez. dienst in Herv. kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. on bekend. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. A.W. Riepma, 17 uur: ds. D. Westerneng. souburg Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P.Melse, Knd. gr. 1-3 en 4-5; Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. J. Bouwer, Bejaar denhuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: ds. A. Brons. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: kand. Bakker, 14.30 uur: ds. W.P Jansen, gez. dienst in Gapin- ge. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dhr. Postma. Gere formeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Drost. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds Kalksma, De Schaapakooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Bad huisstraat 186: zo. geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen ge meente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, za. 9.15 uur: dhr. A. v. Rijs wijk, 10.15 uur bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: br. C. Vader. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C.A. Wester veen. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Der Boede, elke 3e, 4e en 5e zaterdag van de maand om 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Fila- delfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: sa menkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Spaans, 19 uur: zangdienst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Za onbekend. ZOUTELANDE "I"I Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 6 t/m wo. 12 december. Huisartsen Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Zondag tot 23 uur: A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 39933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan, 23, tel. 64633. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, de Ca- sembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234, (spoed 2148). Oost- en Midden-Walcheren: zater dag en zondag: B. Bouwense, Va/kenisseweg 14, Biggekerke, tel 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R. Oosterhof, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, Gandhistraat 5, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: L.J.J. Schofaerts, tel. 01184-10910. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandèling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel.01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthemen platteland van Walche ren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Koepoortstraat 6, ma. wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184 67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg. Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 21