I 1 DOE HET ZELF Vlissingse modezaak showt in Nashville Van Sluijs haakt in op snookertrend Drie Zeeuwse prijswinaars bij landelijke kleurwedstrijd C&A POPPE-LEDIKANT OM ZELF TE MAKEN Telematica proeftuin Zeeland geopend kruiswoordraadsel Voorheen Engelse pub The Oldies veranderd in praatcafé Entree Kunstzinnig initiatief van Vlissingse ondernemers M 6 8 KEES SEIJBEL de middelburgse Glazenier bv MOBY DICK WERD KAROUNGENBURCHT Woensdag 21 november 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAKEN] K Uj Qc De drie Zeeuwse prijswinnaars: Frank Ploegaert, Suze Wennekes en Evelien Ploegaert. Eén van de vijf landelijke hoofd prijzen ging naar de tienjarige Su ze Wennekes uit Middelburg, die met behulp van gekleurde klei een zeer origineel T-shirt wist te creëren. Zij kreeg daarvoor een kleine mini zakkleurentelevisie als beloning. De zesjarige Frank en de veertienjarige Evelien Ploe gaert uit Vlissingen, broer en zus, gingen respectievelijk met een derde en een vierde prijs in hun leeftijdscategorie naar huis. Een kleine portable radio en een walk man met boxjes zorgen voortaan voor genoeg muziek bij deze fa milie thuis. In totaal werden er op het C&A-kantoor in Amsterdam ongeveer 1200 Zeeuwse inzen dingen geteld. De voormalige Engelse pub The Oldies heeft de afgelopen maand een metamorfose ondergaan. Vorige week opende eigenaar Danny van Witten het vernieuw de etablissement Café Entree. De meest in het oog springende 'ver andering' is de aanwinst van een wandschildering van de hand van Guido Metsers. De eigenaar runt samen met zijn vrouw Magda en drie medewerkers de zaak. Cafe Entree is zeven dagen in de week geopend van 11 tot 1 uur en in het weekend tot 2 uur. De vloer is verhoogd, de bar ver lengd, tafeltjes met rotan stoelen, palmen en een uitgebreidere kaart behoren tot de veranderin gen. „Ik zie het als een mix tus sen een grand-café en een trend-café", omschrijft Van Wit ten het eindresultaat. Achter grondmuziek in plaats van het Beeld van de show. De wandschildering in Café Entree. voormalige volumerijkere geluid zorgt ervoor dat de bezoekers nu rustig een babbeltje kunnen ma ken. „Het is al met al op een bre der publiek gericht. Gezellig verlicht en niet meer zo donker als voor de verbouwing. Nu kun je hier ook eens je krant lezen", geeft Van Witten een paar voor beelden aan. Maar onderwerp van gesprek bij de bezoekers is toch wel de aanwinst van het schilderij. Omschrijvingen die de bezoekers eraan geven varieëren van een thema uit Vlieg er eens uit tot een driehoeksverhouding. „Het idee van een wandschilde ring speelde al een tijdje", ver klaart de 31-jarige eigenaar. „Guido Metsers en ik hadden er al eens over gesproken en de ver bouwing was een prima gelegen- Het schommelbedje op de foto is al door twee generaties gebruikt en het is vandaag nog net zo goed als toen het jaren geleden in de werk plaats gemaakt werd. Het is niet alleen sterk, maar door zijn royale af metingen van ca. 57 x 35 cm ook zeer in trek bij poppenmoedertjes. En met een ingebouwd muziekdoosje dat "slaap kindje slaap" speelt wordt de pop zachtjes in slaap gewiegd. Het bedje is gemakkelijk te maken met behulp van de tekening waarop alle onderdelen op ware grootte zijn afgebeeld. De negen houten onderdelen zet u eenvoudig met wat schroeven en lijm in elkaar. Tekening poppe-bedje, bestelnr. 1164 F/VI f 8,50 Tekening muziekdoosje, bestelnr. P 1164 F/VI. f 29,75 Te bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten onder vermelding van het bestelnr. Een betaalcheque opsturen naar Karweipost, postbus 63, 3450 AB Vleuten, kan natuurlijk ook. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. Bent u geïnteresseerd in andere bouwtekeningen? Bestel dan de nieuwe katalogus door over making van f 10,— onder vermelding van kat/89 of bel voor nadere informatie 03407-3855 (van Ma. t/m Vr. tussen 9h en 12h). heid om eens bij m'n zwager aan te kloppen". Volgens Metsers heeft hij gewoon geluk gehad. „Want ik had gelijk een idee in mijn hoofd. Was dat niet het ge val geweest was het me nooit gelukt om op die korte termijn iets op het doek te krijgen". Het was een wereldrecord schilderen. In drie dagen en nachten vereeu wigde Metsers de drie zwevende figuren op het watervaste triplex. „Ik 'hang' in veel cafés", 'bekent' Metsers. „Ik ben ook van mening dat bijvoorbeeld hier veel meer mensen komen kijken dan in een museum". Een paar zaken waar de kunstenaar altijd rekening mee houdt is de omgeving waar het werkstuk komt te staan of te hangen. „De kleuren mogen bij voorbeeld niet vloeken met het geheel. Het moet een decoratie blijven". Het schilderij is geïnspi reerd op de oude herenhuizen met de rijkelijk aanwezige cupi do's. Donderdag 29 november 1990 wordt in Vlissingen de "Telemati ca Proeftuin" geopend. Deze proeftuin is ontstaan uit een sa menwerkingsverband van PTT- Telecom te Breda en het Informa tie Technologie Centrum Zeeland. In deze proeftuin zijn diverse infrastructurele voorzieningen zoals een netwerk, een PABX te lefooncentrale voor analoog en digitaal verkeer, alsmede moder ne communicatiehulpmiddelen geïmplementeerd. Mogelijkheden voor zowel interne als externe be- richtuitwisseling zijn volop aanwezig. De proeftuin zal ingezet worden als onderwijscentrum voor het reguliere onderwijs. Daarnaast zullen in de proeftuin diverse opleidingsmogelijkheden en trai ningsfaciliteiten worden aange boden aan het regionale bedrijfsleven, de overheidsinstel lingen en de regionale arbeids voorziening. Het officiële openingsgedeelte zal om 16.30 uur plaatsvinden. Voorafgaande aan de opening van de proeftuin zal een seminar plaatsvinden in het kader van het provinciale Telematica beleid. De titel van dit seminar luidt "Tele matica in de Zeeuwse havens". Dit seminar wordt georganiseerd door het Zeeuwse Innovatie Cen trum in samenwerking met de Provincie Zeeland. Het seminar vangt aan om 14.00 uur. De spectaculaire modeshow van Temsamani Hairstyling bleef wel iswaar uit in de Country Bar Nashville Tennessee in Vlissin gen, maar de mannequins en dressmen van het Mode Promo tieteam Alienne zetten hun beste beentje voor om de mode van In- nocentie te showen. Door ziekte van de modellen kon de hairstyling show geen door gang vinden. De kapsels van de mannequins en dressmen wer den wel verzorgd door Temsama ni Hairstyling. Op het geluid van de eigen muziekband baanden de Mannequins zich een weg door het publiek. Het geheel werd mu zikaal omlijst door de zangeres sen Sandra, Linda en Sharon en de zanger Roland, die ieder op ei gen wijze de Country muziek naar voren brachten. De eigenaresse van de Nashville Tennessee bar, Sandra van Her wijnen is nog maar sinds kort de trotse bezitster van het etablisse ment. Het leek haar een leuk ini tiatief om op een ongedwongen manier haar klanten van de Fashi on en Hairstylingshow te laten genieten. In het begin van de avond was het nog wat stilletjes en zagen weinig mensen de ver richtingen van het muzikale ge deelte en de show, die elkaar doorlopend afwisselden. Later werd het drukker en hoewel het voor de mannequins moeilijker werd om hun taak uit te voeren, beantwoordde dit beeld beter bij wat er van deze avond werd ver wacht. Iedere klant die de bar bezocht kwam in het bezit van een kanslot, waarmee een reis ge wonnen kon worden voor twee personen naar Düsseldorf, om de kerstboodschappen te gaan doen. De reis werd aangeboden door AMZ reisbureau, overhan digd door Firi den Hoedt van het bureau reclameadviezen en orga nisatie en gewonnen door de heer I. Syarunamual uit Middel burg. Indien u de puzzel goed hebt opgelost vindt u In de hokje# met de volgende cijfers de naam van een plaats. Dit Is de oplossing. 18-28-56 -34-26-24-44-4-1 -41 HORIZONTAAL: 1 harssoort; 6 zetlijn voorde palingvangst; 12 Euro peaan; 14 teken, signaal; 15 meervoud; 17 gereedschap; 20uiting van kou; 21 bloeiwijze; 23 deel van de week; 24 lidwoord; 25 eetlust; 27 zeegras; 28 technisch hulpmiddel; 29 raadgeving; 31 gedwongen oponthoud met een auto; 32 overblijfsel; 33 spoorwagen; 35 ten bedrage van; 36 in dienst; 37 richtmiddel op een vuurwapen; 39 voorzetsel; 40 slingerplant; 42 titel; 44 op elkaar; 46 oude, waardeloze lap; 47 vrouwelijk dier; 49 scherprechter; 52 klierachtig orgaan; 53 alvorens; 54 eerste vrouw; 58 tennisterm; 59 den lezer heil; 60 gezonde drank; 62 chemisch symbool; 63 tijding; 64 verpakkings middel; 66 stuk gereedschap; 67 feestverlichting VERTIKAAL; 1 deel van Indonesië; 2 niet parkeren; 3 strowis; 4 kleur; 5 dubbelzout; 7 tap waarmee een as in het asleger rust; 8 geen inhoud hebbend; 9 schuw; 10 voegwoord; 11 afbeelding; 13 telwoord; 16 omroepvereniging; 18 bijvboeglijk naamwoord; 19 hetzelfde; 20 lichaamsdeel; 22 mannelijk beroep; 24 belemmering; 26 vesting; 27 vrouw van de herbergier; 29 meubelstuk; 30 kaartspel; 33 weefsel v.e. spin; 34 ongerooide stomp v.e. gevelde boom; 38 wandtapijt; 41 licht ontvlambare stof; 43 telwoord; 45 deel v.e. spier; 48 Europeaan; 50 sporendragende plant; 51 plaats in Noord-Brabant; 54 Turkse munt; 55 de onbekende; 56 voorzetsel; 57 op alle plaatsen; 60 huisdier; 61 deel v.e. tabakspijp; 63 Militaire Politie; 65 muzieknoot. Oplossing van Puzzel krant 14/11 HORIZONTAAL: 1 lommerd; 6 bal zaal; 12 sela; 14 leer; 15 eb; 17 nafta- line; 20 ff; 21 rat; 23 netmaag; 24 ruw; 25 vaar, 27 page; 28 enkel; 29 bat; 31 Hamar; 32 kg; 33 armoe; 35 n.m.; 36 seance; 37 onedel; 39 It.; 40 Hulst; 42 O.L.; 44 flits: 46 kat; 47 kraai; 49 kina; 52 aard; 53 erg; 54 zestien; 58 ram; 59 re; 60 Hottentot; 62 ka; 63 rede; 64 Eton; 66 gaatels; 67 analist. VERTIKAAL: 1 leervet; 2 ms.; 3 men; 4 elan; 5 rafel; 7 alias; 8 long; 9 zee; 10 ar; 11 lofwerk; 13 tamtam; 16 baan; 18 T.T.; 19 la; 20 fuga; 22 takkeling; 24 rammelaar; 26 regatta; 27 Pandora; 29 breuk; 30 toost; 33 ach; 34 ent; 38 afke rig; 41 laster; 43 lidmaat; 45 lire; 48 arak; 50 zetel 51 keten; 54 zode; 55 St.; 56 in; 57 nota; 60 het; 61 tol; 63 Ra; 65Ni. Winwoord: HET IS EEN ZEMELKNOPER Wallstreet Fashion is één van de zaken die rechtstreeks gecon fronteerd werden met de ontwik kelingen in de Vlissingse binnenstad. Door de eigenares sen Betty Dekker en len Stuart werd positief gereageerd op het plaatsen van een schutting rond het bouwterrein, tegenover hun modezaak in de Walstraat. Dat het de komende anderhalf jaar geen kaal vlak moet blijven was voor de dames van meet af aan zeker. Het idee om een muur schildering aan te laten brengen was geboren. Het plan werd in gediend bij de gemeente en daar werd enthousiast gereageerd. Jan 't Hart, student handvaardig heid op een lerarenopleing, werd uitgenodigd om de klus te klaren. Betty Dekker:„We moeten alle maal proberen het stukje, waar ook kwalitatief goede winkels zijn, aantrekkelijk te houden voor het winkelend publiek tijdens de bouw van het nieuwe winkelcen trum. Ik zou het leuk vinden als alle winkeliers ons voorbeeld zou den volgen". Haar collega len Stuartvult haar aan:„Met dit idee willen wij ons enthousiasme to nen over de toekomst van de stad. Vlissingen is hard op weg een fantastische binnenstad te ontwikkelen. Wij, als onderne mers, zijn er helemaal klaar voor". Student Jan 't Hart bezig met de uitvoering van het plan. Zusterstraat 39, Middelburg Telefoon 01180-33247 - tiffany plantenbakjes - raamdekoratiei - gebrandschilderde paneeltjes W - glas in lood - glas in koper panelen - glas in lood lampjes ISOLERENDE BEGLAZING Het echtpaar Van Sluijs. Na ruim anderhalf jaar zwoegen was het woensdag 14 november zo ver en kon Dick van Sluijs, ei genaar van de Karolingenburcht in Oost-Souburg tevreden kijken hoe de Vlissingse wethouder T.R.K. Meijers zijn nieuwe zaak opende. Veel werk en aardig wat moeilijk heden op zijn weg hebben Dick van Sluijs toch niet ontmoedigd, om dit grote project te realiseren. Op de plaats waar nu het splin ternieuwe pand is verrezen, was vroeger de bar-dancing Moby- Dick gevestigd, waar Dick van Sluijs zich ook de eigenaar van kon noemen. „Heel bewust hebben we nu ge kozen voor een nieuwe formule Het heet niet voor niets café brasserie Karolingenburcht. We zijn iedere dag van de week open en in de serre van het pand is ge legenheid tot het nuttigen van een kopje koffie, het gebruiken van een lunch, of het genieten van een dinér". Het nieuwe pand is een samenvoeging van twee panden. De verbouwing heeft Dick van Sluijs voor het grootste gedeelte eigenhandig gedaan. Het resultaat is beslist fraai te noemen. Naast de gewone ca rambole biljarts zijn er Snooker tafels en Pool tafels. Zes darts ba nen, een bar en een gezellig inge richte serre completeren het geheel. „Het vasthouden aan de formule die ik gekozen heb, is voorlopig heel belangrijk. We hadden in het verleden best een slecnte naam en het duurt misschien wel even voor de mensen begrijpen dat wij nu een hele andere soort zaak hebben en dat is eigenlijk ook wel een reden waarom we een andere naam hebben genomen". Volgens Dick van Sluijs is er be hoefte aan Snooker tafels. „Op heel Walcheren staan 22 Snoo kertafels en dat is toch niet over dreven veel". Bijzonder is de VIP-room te noe men die Dick van Sluijs heeft ge creëerd. Behalve dat het smaakvol is ingericht, biedt het aan mensen die heel serieus trai nen de mogelijkheid om dit in alle rust te doen en schept het ook een mogelijkheid om in een besloten club een spelletje Snoo ker te spelen. Het pand is uitge rust met een video systeem en als de klant aan de tafel staat en wat wilt drinken, hoeft hij daar niet voor naar de bar te gaan, maar kan via het intercom systeem het gewenst drankje bestellen. „IK heb al veel zwarte sneeuw gezien en misschien dat de buien nog niet helemaal over zijn, maar vertrouwen heb ik wel in deze formule" zegt Dick van Sluijs, terwijl een paar dames met volle boodschappentassen eventjes een kopje koffie komen drinken. „Vroeger hadden die hier nooit binnengekomen, maar door ons veranderd uiterlijk en opzet zijn we nu heel uitnodigend". Door de creatieve manier waarop zij een T-shirt wisten te versieren in een landelijke wedstrijd van C&A, wonnen drie jeugdige in woners van Walcheren een prijs. Vorige week woensdag reikte de heer W. Papendorp, bedrijfsleider van de filialen in Zeeland deze prijzen uit in de C&A-zaak in Mi- delburg. X

de Vlissinger | 1990 | | pagina 11