informatiepagina van de gemeente vlissingen li O V Betaald parkeren in Vlissingen Uitbreiding automatenhal Nieuwendijk Verbetering kruispunt Bonedijkestraat/ Hogeweg A I Parkeerterrein Stenenbeer BATTERIJEN: VLISSINGEN M EWUST Gemeente neemt deel aan beurs Contacta MAG HET IETSJE MIND R ZIJN? Aanpassingen Het parkeerplan Invoering plan later Maatschappelijk draagvlak Tarieven Tarieven voor vergunning-parkeren Geen wijzigingen Vaste commissie van advies en bijstand Sloop panden NIET WEGGOOIEN MAAR INLEVEREN! SV r" Sportbelangen vergadert Even bijpraten met wethouder Meijers Droog winkelen Meer winkels Gemeentebegroting Investeringen Woensdag 17 oktober 1990 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie; stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. In de vergadering van de ge meenteraad van deze maand (donderdag 25 oktober, 19.30 uur in de raadzaal) beslist de raad over het voorstel "Be taald parkeren" van het colle ge van burgemeester en wethouders. Dit uiteindelijke voorstel is mede tot stand ge komen aan de hand van in spraakreacties. en op de Koopavonden van 18.00 - 21.00 uur. Tevens wordt de mogelijkheid geopend voor 24-uur- vergunningparkeren als gevolg van bepaalde binnenstadsfunc ties die een grote parkeerdruk in diverse woonstraten ver oorzaken. Het betaald parkeren op de ter- In mei 1990 hebben b en w de oorspronkelijke parkeergeld- verordening vastgesteld en belanghebbenden de gelegen heid gegeven op het plan te reageren. Er zijn in juni twee inspraakavonden geweest. Daarnaast was er de mogelijk heid tot schriftelijke reacties. Deze reacties hebben geleid tot enkele aanpassingen in het plan. De essentie van het plan is echter ongewijzigd. Alleen de invoering zal later ge beuren. De gemeente Vlissingen wil be taald parkeren en vergunning- parkeren invoeren in de gehele binnenstad en de gehele Schel- debuurt en "recretarief betaald parkeren" op de terreinen Ke nau Hasselaarstraat en Nollebos (het terrein bij de oprit President Rooseveltlaan). Dat is het voorstel van b en w aan de gemeenteraad. Als de raad akkoord gaat, zullen burge meester en wethouders te zijner tijd de volgende parkeermaatre- gelen nemen: BETAALD PARKEREN VIA PAR- KEERMETERS in: Wilhelminastraat Nieuwstraat(tussen Wilhelmina straat en Hendrikstraat) Stenenbeer Gravestraat(tussen Zeilmarkt en Hendrikstraat) Bellamypark(oostzijde) Boulevard De Ruijter(Keizersbol- werk deel bij loodsenge- bouwen) Breestraat(gedeelte achter politie-bureau) Korte Ze Ike Coosje Buskenstraat Scheldestraat(tussen Aagje De kenstraat en Paul Krugerstraat) Badhuisstraat(tussen Aagje De kenstraat en Paul Krugerstraat) Hobeinstraat (op twee plaatsen) BETAALD PARKEREN VIA PAR KEERAUTOMATEN op de ter reinen: Arsenaal Zeilmarkt Nieuwendijk Stenenbeer(op terrein van voor malig postkantoor) Bellamypark Spuistraat Oude Markt Zeemanserve Spuikom(supermarkt Torro). Aagje Dekenstraat(nieuw ABC- winkelcentrum van MBO, par keergarage) Stadhuisplein Kenau Hasselaarstraat(langs Spuikomweg) Nollebos(bij oprit President Roo seveltlaan) KMS-parkeerterrein als overloop op de vrijdagavonden en za terdagen. VERGUNNING-PARKEREN TE GEN BETALING in: vrijwel alle overige openbare straten en terreinen in de gehele binnenstad en de gehele Schel- debuurt. Het betaald parkeren en het vergunning-parkeren geldt ge durende de openingstijden van de winkels, dus van maandag tot en met zaterdag van 09.00 -18.00 uur ('s zaterdags tot 17.00 uur) (foto: Ruben Oreel) reinen Kenau Hasselaarstraat en Nollebos geldt van 1 mei tot 1 oktober (zomer) op alle dagen van 08.00 - 21.00 uur en van 1 oktober tot 1 mei (winter) alleen op zaterdagen en zondagen van 08.00 - 21.00 uur. Buiten deze dagen en uren mag op deze terreinen gratis gepar keerd worden. Bovenstaand plan is na de in spraakreacties totaal gehand haafd. Het betaald parkeren bij parkeermeters en -automaten is in de parkeergeldverorde- ning in stand gebleven. Dat zelfde geldt voor vergunningparkeren. Het gel dingsgebied (Binnenstad en Scheldebuurt en diverse ter reinen elders)) is niet kleiner geworden. Wat wel veranderd is, is de invoering van het plan. B en w willen dat later doen. Pas als de parkeergarage van het nieuw te bouwen complex aan het begin van de Walstraat ("Scheldeplein") opent, wordt betaald parkeren in Vlissingen ingevoerd. Ongeveer gelijktijdig worden de plaatsen waar par keermeters en -automaten ko men, in gebruik genomen. Uitzondering hierop zijn het ter rein aan de Kenau Hasse laarstraat en het Stadhuisplein en de vergunningsgebieden voor de bewoners. Deze gedeeltes van het plan worden dan pas ingevoerd, als er een maatschappelijk draag vlak bij de bewoners/belangheb benden is. Door middel van een enquete is dit maatschappelijk draagvlak te "testen". Als 50% 1 vindt dat vergunningparke ren doorgevoerd moet worden, kan dat gebeuren, zo is bij de behandeling van het voorstel in de commissie stadsbeheer, ver keer en milieu, gesteld. Het is heel goed mogelijk dat het gaat om maar een gedeelte van een straat of een groep straten, dat is afhankelijk van de problematiek. De gemeente laat op deze ma nier dus de bewoners/belang hebbenden aangeven wanneer vergunningparkeren ingevoerd wordt. Het tarief voor de parkeermeters en -automaten varieert in het voorstel van f 0,25 per 15 minu ten tot f 1,— p,er 60 minuten voor de meeste straten en terrei nen. Alleen voor het terrein Nol lebos en als het parkeerterrein aan de K. Hasselaarstraat be taald parkeren wordt, geldt een vast tarief van f 2,50 per dag (ongeacht de tijdsduur) en als het Stadhuisplein een betaald parkeerterrein wordt, een oplo pend tarief van f 0,25 per 15 mi nuten tot f 1,— voor het eerste uur, f 1,50 voor het tweede uur en f 2,— per uur voor het derde en volgende uur. Een parkeervergunning kost voor bewoners en bedrijven in de betreffende gebieden f 60,— per jaar of f 35,— per half jaar. Er zijn ook vergunningen, abon nementen en ontheffingen voor bepaalde bezoekers en gebrui kers mogelijk. In bovenstaande bedragen, zijn naar aanleiding van de inspraak reacties geen wijzigingen opge treden. Wat het college van burgemeester en wethouders wel heeft laten vallen, is het ho gere tarief voor toekomstige be woners van woningen die nog in de betreffende gebieden ge bouwd gaan worden. Zij zouden een parkeerabonnement kun nen nemen voor een bedrag van f 411,— per jaar. Dit is in de nieuwe plannen van de baan. Ook deze groep gaat f 60,— per jaar betalen. De vaste commissie van advies en bijstand voor stadsbeheer, verkeer en milieu heeft vorige week geadviseerd over dit voor stel van b. en w. Het advies was positief. Mevrouw M.R Bakx- Post van de PvdA heeft voor gesteld, omdat een deel Boule vard De Ruyter parkeermeters krijgt, ook de Boulevards Evert- sen en Bankert te zijner tijd van parkeermeters te voorzien. Wellicht zal hierover in de verga dering van de gemeenteraad ge discussieerd worden. Parkeermeters op de boulevards vormen echter geen onderdeel van het voorstel van burgemees ter en wethouders. (foto: Ruben Oreel) Er zijn ook andere zaken in de vergadering van de commissie stadsbeheer aan de orde ge weest. De commissie heeft posi tief geadviseerd over de bouw van een parkeergarage aan de kop van de Walstraat en de sloop van het voormalige post kantoor aan de Stenenbeer en de aanleg van een parkeerter rein. Voor meer bijzonderheden over deze twee voorstellen, zie elders op deze pagina. Na invoe ring van het betaald parkeren zullen ook deze nieuwe terrei nen onder de parkeergeldveror- dening vallen. De vergadering van de ge meenteraad is openbaar. U bent hierbij van harte uitgeno digd te komen luisteren. De vergadering begint op 25 okto ber om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De firma Loontjens Automaten BV heeft de gemeente ge vraagd de speelautomatenhal aan de Nieuwendijk 41 te mo gen uitbreiden en vernieuwen. Het plan betreft: - uitbreiden van de bestaande automatenhal met de bega ne grond van het naastlig gende pand nummer 61 (nieuw nummer); - inrichten van de kelderver dieping van nummer 41 tot biljartzaal; - vernieuwen van de onderpui van nummer 41, met links in de gevel de toegang tot de biljartzaal (in de kelder van nummer 41) en rechts in de ze gevel de toegang tot de automatenhal (de begane grond van de nummers 41 en 61 tesamen); - vernieuwen van het interieur van de gehele bedrijfs ruimte; - het uitsluitend als nood uitgang gebruiken van het aan de Nieuwstraat gelegen gedeelte achter de automa tenhal en het hier handha ven van de woonbestemming en de be staande situatie. Het geldende bestemmingsplan laat de bestaande automatenhal op nummer 41 toe. Dat is destijds gebeurd binnen de be stemming horeca en detailhan del (en boven wonen). In het geldende bestem- mmingsplan heeft het pand nummer 61 ook de bestemming horeca en detailhandel (en bo ven wonen). Burgemeester en wethouders vinden dat ook een uitbreiding van de automatenhal met de be gane grond van nummer 61 bin nen het geldende bestemmings plan mogelijk is. Zuiver formeel is echter een au tomatenhal geen horecabedrijf en ook geen winkel. Toch willen burgemeester en wethouders het gebruik van de begane grond van nummer 61 als speel automatenhal toestaan. Zij wil len medewerking verlenen aan het plan maar hierover eerst de mening van de omwonenden en belanghebbenden horen. Vorige week is een begin ge maakt met de sloop van een gedeelte van de voormalige gebouwen van de Provinciale Zeeuwse Courant tussen de Vlamingstraat en de Kleine Kerkstraat. De totale werkzaamheden zullen ongeveer zes weken duren. Het slopen gebeurt door particuliere aannemers in opdracht van de gemeente. Het is de bedoeling dat hier nieuwe winkels worden ge bouwd, de zogenaamde winkel- pool Walstraat-Kleine Markt. Batteriien bevatten zogenaamde zware metalen zoals kwik, cadmium, zink, nikkel en zilver. Deze stoffen horen niet in ons milieu en dus niet in de vuilniszak, maar in de batterijcontainer! En: met alleen grote, maar vooral kleine! AP Overigens voldoen alle overige hiervoor genoemde onderdelen van het uitbreidings-/vernieu- wingsplan geheel aan de gel dende bepalingen van het bestemmingsplan. De firma Loontjens Automaten BV heeft een vergunning van de burgemeester voor de automa tenhal op de Nieuwendijk 41 op grond van de Verordening speel- automatenhallen Vlissingen. Als de automatenhal wordt uit gebreid met de begane grond van nummer 61 dient de firma een nieuwe vergunning aan te vragen. Tegen deze nieuwe ver gunning is te zijner tijd bezwaar mogelijk. Als de automatenhal wordt uitgebreid met de begane grond van nummer 61 over weegt de burgemeester in de nieuwe vergunning dezelfde voorwaarden op te nemen als in de huidige vergunning. De belangrijkste voorwaarden in de vergunning die de firma Loontjens Automaten BV nu heeft voor de speelautomaten- hal op de Nieuwendijk 41 zijn: - er mogen geen bezoekers aanwezig zijn tussen de algemeen geldende slui tingstijd voor horecabedrij ven en 09.00 uur; - er mogen geen alcohol houdende dranken aanwe zig zijn; - in het deel waar de kansspelautomaten staan, mogen alleen personen van 16 jaar en ouder aan wezig zijn (dit moet op borden duidelijk zijn aan gegeven); - er moet steeds voldoende toezicht zijn; - de leef- en woonsituatie in de naaste omgeving mag niet op ontoelaatbare wij ze worden beïnvloed. - Voordat een definitieve be slissing wordt genomen, is aan de omwonenden hun mening over de plan nen gevraagd. Zij kunnen schriftelijk reageren tot 29 oktober. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen b&w een beslis sing nemen. Van deze beslis sing ontvangen de indieners van een reactie te zijner tijd bericht. Daarin zal worden aangegeven welke procedure verder gevolgd zal worden. Tijdens de planontwikkeling rond de nieuwe basisschool aan de Hogeweg (Ravenstein) is een verbeterde oversteek tussen het schoolplein en de Hogeweg over de Bonedijkestraat aan de orde geweest. Op dat moment kon het plan voor een verbeterde oversteek op die plaats wegens bezuinigingen qeen doorgang vinden. Inmiddels is er voldoen de financiële ruimte en is een veilige oversteek over de Bone dijkestraat gerealiseerd. Onderdeel van de verbetering van het kruispunt vormt tevens een "haakse" aansluiting van de Hogeweg op de Bonedij kestraat (zie tekening). Volgende week wordt in de Zee landhallen in Goes de beurs "Contacta" gehouden. De ge meente Vlissingen neemt ook deel aan deze beurs met een ei gen stand. In de stand is alle in formatie verkrijgbaar over onder andere de plannen voor het Arsenaal- en het kernwinkelge bied en over de beschikbare be- Volgende week woensdag, 24 oktober, vergadert de commissie Sportbelangen Vlissingen in het stadhuis. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De vergadering is openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht. De agenda ligt ter inzage in de gemeentelij ke informatiehoeken. Diverse vaste commissies van advies en bijstand hebben vo rige week geadviseerd over een voorstel van het college van burgemeester en wethou ders voor een krediet voor de sloop van het voormalig post kantoor aan de Stenenbeer en de aanleg van een parkeerter rein. In het voorstel komen ook de achtergronden van dit plan aan de orde. Het voormalig postkantoor aan de Stenenbeer kwam in het re cente verleden in bezit van de gemeente. De overwegingen die daarbij toen een rol speelden waren: - trachten pand te behouden als schakel tussen de ge bieden Beschermd Stadsge zicht en Gravestraat; - zo mogelijk een passende functie te realiseren binnen het totale binnenstadsge- beuren; - zo mogelijk tevens een woonbestemming in brengen. Sinds medio 1984 zijn de moge lijkheden voor de laatste twee doeleinden uitputtend na gegaan. Conclusie was. dat: - een passende, al dan niet publieksgerichte functie op de begane grondverdieping, in combinatie met woningen op de overige verdiepingen en woningen in het gebouw op alle verdiepingen noch in de huur als in de koop fi nancieel haalbaar waren. Wat betreft de bestemming van het perceel, stellen b en w nu dus sloop voor en de aanleg van een parkeerterrein. Bij het bepalen van een nieuwe functie voor het vrijkomende ter rein spelen ontwikkelingen in het kernwinkelgebied en het Arse- naalgebied een belangrijke rol. De optimale ontwikkeling van de winkelpool Walstraat -Kleine Markt (vm. PZC-lokatie) vraagt op korte afstand daarvan de be schikbaarheid van een aanzien lijk aantal parkeerplaatsen. Voor een goede ontwikkeling van het Arsenaalgebied moet op aan vaardbare loopafstand een par keeraccommodatie aanwezig zijn. De ontwikkeling van het kern winkelgebied geeft aan, dat vol staan zou kunnen worden met de aanleg van 90 parkeerplaat sen op het terrein Stenenbeer. Bovendien is er nu een negatie ve invloed van het gebouw op het woon- en leefmilieu in de di- rekte omgeving. Er moeten grote inspanningen gedaan worden het gebouw afgesloten te hou den. Een reden om tot snelle sloop over te gaan. De gemeenteraad beslist in de vergadering van volgende week donderdag, 25 oktober (19.30 uur in de raadzaal) over het voor stel. De vergadering van de ge meenteraad is openbaar. drijfsterreinen. Wat deze laatste betreft: ondernemers kunnen desgewenst direct zaken doen met de in de stand aanwezige medewerkers van de gemeente! De beurs is geopend op maan dag 22 oktober van 19.30-22.00 uur, op dinsdag 23 oktober van 14.00-22.00 uur en op woensdag 24 oktober van 14,00-22.00 uur. Er zit nu zichtbaar schot in de ontwikkeling van het kernwinkel gebied. Volgende week woens dag 24 oktober gaat de eerste officiële paal voor het nieuwe winkelcentrum Scheldeplein de grond in. U hebt op deze plek de afgelopen weken al de nodige activiteit kunnen waarnemen. Natuurlijk is de bouw van het nieuwe winkelcentrum met z'n passage het meest in het oog springend van alle activiteiten die de gemeente in de binnenstad in gang heeft gezet. Maar er is meer, zowel al gerealiseerd als nog in ontwikkeling. Zo is de voorbereiding van het plan voor overkapping van de Lange Zelke vergevorderd. De beluifeling op de Oude Markt en de Kleine Markt en de overkapping van de Sint Jacobsstraat zijn al een feit. Verdere beluifeling van de Walstraat volgt nog. Met dit alles gaat binnen het hele kernwinkel gebied droog winkelen mogelijk worden. Zonder overdrijving durf ik te stellen dat Vlissingen hier mee een uniek winkelgebied krijgt. Voor u als consument is het be langrijk dat er nog meer aantrek kelijke winkels bijkomen. Daarom werkt de ontwikkelaar van het nieuwe winkelcentrum, MBO, nu aan het aantrekken van goede winkels naast de vestigingen van Albert Heijn, C&A en Blokker die in de nieuwbouw komen. Er is grote vraag naar deze winkel ruimtes. Daarom ben ik opti mistisch over de komst van hoogwaardige winkels op deze plaats. Er is echter nog een plaats in het kernwinkelgebied waar de ge meente graag winkels ziet ko men: de voormalige PZC-gebouwen verderop in de Walstraat. Ik verwacht dat hier over dit najaar een definitieve be slissing valt. Voor deze plek is al een bouwplan gereed. Voor bur gemeester en wethouders is het uitgangspunt dat deze winkelbe bouwing gelijk met het MBO- complex aan de kop van de Walstraat klaar moet zijn en dat er wat grotere, bekende winkels in komen. Voor een wethouder van finan ciën is het verschijnen van de ontwerp-begroting altijd een be langrijke zaak. Onlangs ver scheen het ontwerp van de gemeentebegroting voor 1991. De gemeenteraad zal die in no vember aanstaande in meerdere vergaderingen bespreken en uit eindelijk - al dan niet gewijzigd - moeten vaststellen. De begroting is het huishoud boekje van de gemeente. Alle in komsten en uitgaven staan er in. Zo ook het bedrag dat de ge meente als opbrengst van be lastingen en tarieven ontvangt. In het ontwerp wordt voorgesteld in 1991 alle tarieven met 2,5% te verhogen. De laatste algemene verhoging van alle tarieven was in 1986. Als u weet dat het prijsin dexcijfer in 1991 ten opzichte van 1986 met 5% is toegenomen, dan zit Vlissingen dus precies op de helft van wat nodig zou zijn om hetzelfde aan inkomsten te hebben. De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat de afvalstoffen heffing (het "reinigingsrecht") ex tra omhoog gaat in verband met verhoging van de stortrechten van de vuilstortplaats midden- Zeeland. Ook voor 1991 geeft de gemeen te in het ontwerp van de begro ting weer voorrang aan investeringen. In totaal voor een bedrag van ruim f 14 miljoen. Dat geld is onder andere bestemd voor stadsvernieuwing en bin nenstadsvernieuwing maar ook gaat veel geld naar woonbuurt verbeteringen, het vernieuwen en vervangen van rioleringen en het opknappen van woningen.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5